Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#49151) csipszikutya


csipszikutya
senior tag

Sziasztok!

2 hét alatt 4x kellett újra rakni a windows 10-et a laptopon.
Fogja magát és frissíti majd utána "meghal" a gép. Lefagy, belassul. Ez RR után megoldódik, de utána random idő után fogja magát és megint lefagy, de úgy, hogy csak a kikapcsoló gomb hosszan nyomására lehet kikapcsolni. CTRL ALT DEL meg ilyen nyalánkságok nem működnek.
Kérdésem: Éjszaka megint újra rakom, de hol tudom azt beállítani, hogy NE FRISSÍTSE magát ez a sz@r?
Ja és én hülye eredeti windowst használok.
Köszi!

Szerk: újra rakás után amíg nem frissít addok faszán működik...

[ Szerkesztve ]

(#49152) Popes válasza Repsol600 (#49150) üzenetére


Popes
őstag

Vannak sokkal jobb alternatívák is, én inkább hanyagolnám. :)

Deus ex machina

(#49153) tordaitibi


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Egy z8300 alapú mini pc-n hogyan lehet usb pendrive bootolást beállítani?
Nagyon egyszerű biosa van, esetleg lefényképezem a bios lehetőségeket.
Odáig eljutok, hogy a winbe az újraindítás külső usb eszközről, itt bejön az uefi lehetőség, és utána egy számomra érthetetlen képernyő, valószínűleg ott lehetne választani a pent, de nekem ez magas.
Valamint, uefi, itt elindul egy mezei live linux, vagy itt minden számít, tehát 32-64 bit, stb?

(#49154) baboss válasza vlevi (#49149) üzenetére


baboss
őstag

Nem, mióta frissült az OP 1607 re azóta van meg a hiba.
A drivereket újra raktam az Acer honlapjáról, de nem oldotta meg a lefagyást az első indításkor.

[ Szerkesztve ]

(#49155) #41133696


#41133696
törölt tag

WTF :F

60 GB-os SSD :D

[ Szerkesztve ]

(#49156) netpeti98 válasza #41133696 (#49155) üzenetére


netpeti98
addikt

"Ismert hiba". Az AU óta gyakran előkerülnek ezek a screenshotok, mind 3,99 TB-vel. :)

(#49157) Apaxp válasza baboss (#49154) üzenetére


Apaxp
senior tag

Acer laposom van win 10 home 64bit oprendszerrel. A szemét kitakarítása után az első amit feltelepítettem az IObit driver booster3 program volt. Ez megkeresi, letölti és telepíti a legújabb drivereket. A driver frissítés után nekem stabilan működik a gép és a rendszer.
Próbáld meg hátha segít neked is.

Samsung A52s 5g dual sim, Acer E5-573G win10+linux mint

(#49158) #41133696 válasza netpeti98 (#49156) üzenetére


#41133696
törölt tag

Akkor ok, most futottam bele először :D

(#49159) vlevi válasza #41133696 (#49155) üzenetére


vlevi
nagyúr

Örülj neki. Letörlöd, lesz sok szabad helyed :)
Ez már kezd kabaréba átmenni. Milyen eszement barom hibákkal jön még?

(#49160) TRob1 válasza #41133696 (#49158) üzenetére


TRob1
veterán

Hoppá, még jó hogy írtad. :D Nekem ugyanez van. És először. Most törli, így lesz egy 4TB-os ssd-m. :D

¤ R'n'R ¤

(#49161) baboss válasza Apaxp (#49157) üzenetére


baboss
őstag

Megvan a program nekem is,már régóta használom és soha nem volt gond vele. :R

(#49162) kory24 válasza Szyszko (#49118) üzenetére


kory24
őstag

Szia.

Lehet irreleváns, nálam akkor volt ilyen, amikor kaspersky internet security 2017 volt a gépen.

(#49163) Badboys válasza Apaxp (#49157) üzenetére


Badboys
őstag

Nem tartom 100% asnak Lenovo laposnál pl. nálam frissíteni akar egy régebbi driverre. Elérhető nála 2015 valamikori, holott van supportba 2016.09. havi. Múlthéten le is frissítette a Conexant Smart Audio HD t régebbire nem jöttem rá miért nem működik a Skype mikrofon.Fenntartásokkal kezelem most.

(#49164) Csabee. válasza Apaxp (#49157) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Az ingyenes app?

Üdv: Csabee.

(#49165) ufonauta válasza #41133696 (#49155) üzenetére


ufonauta
aktív tag

Tegnap este én is örömködtem, hogy milyen nagy lesz az SSD-m takarítás után. Rányomtam, hogy törölje, oszt másfél óra múlva már leállítottam, mert már aludni szerettem volna. Igaz 4 TB törlése időbe kerül, de azért ez már sok volt. :D

[ Szerkesztve ]

(#49166) Istyu74


Istyu74
aktív tag

Sziasztok,
nem tudom mennyire jó helyre írok,de gondoltam itt lesz olyan ember aki esetleg tud nekem érdemleges választ adni.

Szóval adott gy Windows 10 es gép legújabb builddal.
Egy bat, vagy cmd, vagy féle fáljra ,parancsra lenne szükségem amivel egy kattintásra tudom tiltani vagy engedélyezni az internetet.

Létezik ilyen? Lehetséges ezt valahogy megoldani ? :F

Üdv, István.

(#49167) movax válasza egerj (#49141) üzenetére


movax
őstag

Nem működik. Így is elindul és dolgozik a TiWorker.exe

(#49168) pendre54 válasza Csabee. (#49164) üzenetére


pendre54
addikt

Üdv!
Ingyenes, és most jelent meg a 4-es verziója. Én is a hét elején frissítettem a legújabb verzióra, lefuttattam, talált pár dolgot, ami szerinte régi, egyesével átnézegettem, frissítettem, és minden tökéletesen működik.
Nálam egy augusztus elején tisztán telepített Win 10 Home van a gépen.

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#49169) PAWI


PAWI
tag

Sziasztok! Regisztráltam még jul. 29.-e előtt, az ingyenes win 10 frissitésre, de azóta is csak annyit ír, hogy: a regisztrációt feldolgoztuk, most nincs más dolgom, majd értesítenek, ha telepíthetem.

Elképzelhető, hogy a dolog itt meg is akadt, és soha nem telepíthetem már így ingyenesen?

(#49170) Nyugis


Nyugis
senior tag

üdv!

win 10 ben hol tudom kikapcsolni a "backup reminder" állandó emlékeztetőjét? start után azonnal ott van a képernyön.

(#49171) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Sziasztok!

Tegnap frissített volna a W10, majd miután ezt megtette folyamatosan kék halál fogad ha elindítok valamilyen videót a böngészőben. Van, hogy ennyi se kell neki.

Van valami ötlet, hogy mitől lehet és hogyan lehetne kijavítani?

Azóta ha újraindítom mindig konfigurálná a frissítéseket, végigmegy, majd a következő leállításnál megint akarja. Van valami visszaállítási lehetőség?

(#49172) rover45


rover45
senior tag

A mai frissítés után egy kis érdekesség egy 120Gb-os ssd-ről :D

(#49173) Bogyó bá' válasza rover45 (#49172) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Vótmá!

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#49174) rover45 válasza Bogyó bá' (#49173) üzenetére


rover45
senior tag

Tipikus esete annak, hogy mennyire lusták -akárcsak 3-4 sor is- visszagörgetni az emberek ... :R

(#49175) pvt.peter válasza csipszikutya (#49151) üzenetére


pvt.peter
őstag

Valószínűsíthető, hogy inkább vmilyen hardveres gond van a háttérben.
Talán kezd meghalni a HDD -d (okozhat lassulást és befagyást), nézz rá Hard Disk Sentinel -el, hátha van rajta hibás szektor stb.

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#49176) norti válasza Vasinger! (#49171) üzenetére


norti
addikt

Szia!

Telepítsd újra az alaplapi chipset drivert, utána a VGA-t, aztán a directx-et és nagy valószínűséggel megjavul.

(#49177) Repsol600 válasza Popes (#49152) üzenetére


Repsol600
addikt

:R

(#49178) konyi79


konyi79
addikt

Hali,
van valami megoldás a "windows modules installer worker"-re ne tekerje a procit állandóan? kezdek hülyét kapni, ok nélkül süvít 20% környékén, generál mikrolagokat a rendszeren. Az update-hez van valami köze úgy tudom, de frissítések után is képes csinálni, mikor semmi dolga nem lenne. Meg nem tudom mit kínlódik i7+ssd-n órákat akár..
Ismertek megoldást?
W10 x64

Köszi

(#49179) tordaitibi


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Ezt nem hiszem el, ekkora kalap sz..r mint a w 10,
minden buherálás dacára, 1 nap múlva visszatért a bejelentkező képernyő, ez valam redmondi mágia?
Mondom mindegy, leszarom, amúgy is ez egy mini pc, 4 wattot fogyaszt ha semmit nem csinál, és beállítottam hogy
alvó mód: SOHA.
Restartoltam is, nehogy egy ilyen volumenű változtatás megfeküdje a kis érzékeny regístrijét.

Ennek ellenére mit csinál... Na..? Bingó, eltaláltátok, 5 perc után monitor ki, további 20 perc után elmegy aludni :-)
Szépen a kék led átvált halványpirosra, a monitort ha direkt bekapcsolom kép nincs,
és ébresztéskor s mi fogad? Igen. Az a rohadt bejelentkezési képernyő, jelszópötyögéssel, amit el szeretnék felejteni már végre.
Ez egy nagy nagy vicc az egész.

(#49180) nortol válasza tordaitibi (#49179) üzenetére


nortol
senior tag

Egy ötletem van csak, mégpedig az, hogy Te, illetve a géped nem a kiegyensúlyozott sémát használja...
Vagy van más energiagazdálkodási program a gépeden, mint pl a lenovó laptopokon is szokott lenni lenovós...

Ez csak humán error lehet, semmi más.

(#49181) nortol válasza tordaitibi (#49179) üzenetére


nortol
senior tag

Biosban is nézz körül...

(#49182) TRob1 válasza nortol (#49180) üzenetére


TRob1
veterán

"humán error" :C :DD Annyi bizonyos hogy sok az erroros humán. :))

¤ R'n'R ¤

(#49183) nortol válasza TRob1 (#49182) üzenetére


nortol
senior tag

Szakmai zsargon :-)

A hibák 99%-a emberi hülyeségből származik úgy, hogy nem is tudnak róla...

(#49184) tibike8 válasza baboss (#49161) üzenetére


tibike8
őstag

Nekem is fent van, de fenntartással kezelem mióta olyan hangkari drivert rakott fel, hogy behalt tőle a kártya.

(#49185) Habugi


Habugi
addikt

Hali,

Érdeklődnék hogy ez a csuda Anniversary milyen állapotban van momentán?!

Egy ideje már kint van, egészséges túlélő ösztön révén idejében tiltottam az Updatet, olvasgattam a topicot és az jött át hogy nem hiába, szerencsém volt.
Lassan fél éve már hogy beállítottam olyanra a 1511 (10586.494) buildemet hogy a világon semmi problémám nincs vele. Van már bármi értelme egy tiszta Anniversarys telepítésnek vagy hanyagolható/hanyagolandó továbbra is?!

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#49186) nortol válasza Habugi (#49185) üzenetére


nortol
senior tag

Azt csak is akkor fogod megtudni, ha Te is telepíted.
Ezt rajtad kívül senki más nem tudja megmondani neked, hogy nálad hogyan fog produkálni.

Nálam 3 különféle gépen is tökéletes, lehet hogy nálad azon az egyen se...
Vagy nálad is tökéletesen fog működni...

Vagyis erről véleményt kérni másoktól balgaság!

(#49187) King Unique


King Unique
titán

Tegnap ugye patch kedd volt és hát akkor frissítsünk.
Viszont a Win10-nél (1607) már megint beakadt 60%-on a letöltés és nem ment tovább...net ok volt, tehát nem az volt a gond. Aztán meguntam és nyomtam egy restartot, majd utána már megcsinálta. Ellenben ugyanazon a gépen a Win8.1 az előzőhöz viszonyítva olyan gyorsan lezavarta az egészet, mint a huzat. Maga a letöltés is jóval hamarabb megvolt, de már a szokásos 0 —► 30% | 30 —► 100% xarakodás is meglepően gyorsan lement. Gyorsabban, mint a X-es alatt. Illetve HDD-vel mintha a bootolás és a rendszer felállása is gyorsabb lenne 8.1 alatt, pedig hasonló szoftverek, valamint ugyanaz az AV van mindkettőn. Érdekes... :)

[ Szerkesztve ]

(#49188) Popes válasza Habugi (#49185) üzenetére


Popes
őstag

Ha nincs valami az "újdonságai" közül amire feltétlen szükséged lenne akkor kár még erőltetni.(de ha momentán kedvet kaptál egy kis telepítgetéshez akkor egy biztonsági mentés után rápróbálhatsz hogy nálad mit mutat :) )
Annyit esetleg javasolnék hogy annyira kapcsold vissza az updatet amíg az 1151 lefrissíti magát.

Kapott egy párat még azóta.

Deus ex machina

(#49189) nortol válasza Habugi (#49185) üzenetére


nortol
senior tag

Azt se felejtsük el, hogy a magyarországi windows 10 felhasználók annyira elhanyagolható töredéke jár csak ilyen fórumokra, hogy leírni is felesleges, vagyis ebből a fórumból átlagot vonni nagy felelőtlenség.

Akinek nincsen problémája az szarik az ilyen fórumokra, vagy csak segítséget adni jár ide...

(#49190) madrac válasza Habugi (#49185) üzenetére


madrac
őstag

Én még mindig nem tenném a helyedben, ha a stabilitás elsődleges. Sajnos nekem sikerült elkövetnem ezt a hibát kb. 2 hete, hogy ráengedtem az anniversary frissítést, és azóta rendszeresen csontra fagy a gép ha nem nyúlok hozzá egy ideig. Már próbáltam sok mindent, hogy helyreálljon a béke, de eddig eredménytelenül.
Fogalmam sincs hogy ilyen állapotban hogy lehetett ezt a frissítést kiengedni.
Persze ha szeretsz kockáztatni, megteheted ;)
Szerintem jobb nem lett a frissítéssel, sőt...

(#49191) tordaitibi válasza nortol (#49180) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Nincs több séma, ez az egy van a kiegyensúlyozott.
Kis kínai nem hiszem hogy valami energiagazdálkodási csodaprogramot rátett volna,
egy előtelepített w10 home van a gépen.

User error, oké, nem vagy Pécel, vagy Csömör közelébe, gyere át kifizetem a költségedet, és állítsd be nekem.

User error, oké, akkor a most 1 perce hdd egyik partíciójáról a másikra másolás közben kidobta:
az "M" meghajtó hibás, javítja? Mondom neki igen, a következő kép: Nem találtam hibát. :W
5X nekifutásra elindult a másolás, a felénél megszakadt,
hibaüzenet: a babapiskotas_suti.txt nem másolható, mert, és itt valami blabla wines szöveg.
Mondom neki, kihagyás, erre még vagy 25 fájlt nem tudott átmásolni. Volt közte primitív 2kB text, volt exe, word, gif jpeg.

Énnekem ez nem kell. Maradnék xp fan, lassan 20 éve windowsozok, szeretem, propagálom, kiállok mellette a linux és android tábor nyomása ellemére, de ha ez ennyire idióta... És a w7 (azt is használom évek óta megelégedéssel) nem megy fel erre a kis pc-re, driverhiányok miatt.

(#49192) Zoz


Zoz
őstag

Egy ügyfélnél pont most fogjuk letörölni az összes Win10-et a pi...ba, és megy vissza a 8.1. Amíg nem jött ki az Anniversary, addig semmi bajuk nem volt, boldogan használták a 10-et, de ahogy sorra felfrissültek a gépek, jöttek a fagyások és egyéb rejtélyes hibák.
Én otthon fel se engedem, majd ezzel is várok legalább egy évet, mint magával a 10-el, legyen idejük összetákolni.

(#49193) movax válasza nortol (#49183) üzenetére


movax
őstag

"A hibák 99%-a emberi hülyeségből származik úgy, hogy nem is tudnak róla..."

Egyetértek. Na jó, nem hülyeség, hanem figyelmetlenség, félrekonfigolás stb. :) És sok esetben a nemtörődöm hardvergyártók is sárosak, a gány drivereikkel.

[ Szerkesztve ]

(#49194) szabacsik


szabacsik
őstag

Valaki segítsen .
Miért nem kap IP címet a telefon.
Laptopról van továbbosztva wifivel az internet, ami pppoe kapcsolattal jön létre. Mi miatt nem kapnak IP-t a csatlakoztatott eszközök? Ilyen esetben ugye a széles sávú kapcsolatot kell megosztani azzal a virtual wifi adapterrel ami ilyenkor létrejön?

[ Szerkesztve ]

/\____/\

(#49195) #93794560


#93794560
törölt tag

Kíváncsiságból ránéztem a Statcounter oldalára, hogy Magyarországon hogy áll az operációs rendszerek elterjedtsége. Sokáig egyértelműen csökkent a windows 7 részesedése, míg a 10-es nőtt. Ám az Annivesary update időpontjától a tendencia megfordult. Az addig egyenletesen csökkenő Win 7 részesedése ismét emelkedni kezdett, és ugyanattól a naptól kezdve a 10-es elkezdett csökkenni. Ez egyértelműen jelzi, hogy ez az évfordulós frissítés nem lett siker. Kíváncsi leszek, ez a tendencia meddig tart.

(#49196) sixpak


sixpak
nagyúr

Az imént valami frissítést csinált a gép, azóta az egér kb 10dpi-vel megy.
3 egérrel próbáltam, ugyanaz.
Le is töröltem az összes frissítést, amit ez a retek felrakott, de a helyzet változatlan.
Ezután újratelepítettem a Logitech gaming szoftvert...semmi.
Esetleg valaki tudna segíteni?
Eredeti dobozos W8.1-ről frissített W10-ről van szó.
Köszönöm.

Szerk: megoldódott...

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#49197) Nyugis


Nyugis
senior tag

üdvözlet!

win 10 ben hol tudom kikapcsolni a "backup reminder" állandó emlékeztetőjét?
start után azonnal ott van a képernyön!

(#49198) norti válasza #93794560 (#49195) üzenetére


norti
addikt

Igen, sajnos eléggé elsiették a kiadását, azóta is javítják a kernelt minden egyes frissítésnél...

De ne aggódjatok, az Insider Preview verziókon már látszik újra a stabilitás és a gyorsaság, már csak meg kell várni, mikor kerül át az éles rendszerbe.

(#49199) TRob1 válasza sixpak (#49196) üzenetére


TRob1
veterán

Na és mi volt? A win10 vagy más?

¤ R'n'R ¤

(#49200) Apaxp válasza tordaitibi (#49179) üzenetére


Apaxp
senior tag

tordaitibi
A kép alsó részén a "speciális energiaellátási beállítások módosítása" szövegre kattintva is megcsináltad a beállításokat?

Samsung A52s 5g dual sim, Acer E5-573G win10+linux mint

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.