Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#49701) Khaosz55


Khaosz55
addikt

Sziasztok,
a Win10 próbálja felrakni a "Összegző frissítés x64-alapú Windows 10 Version 1607 rendszerekhez (KB3194798)" . Sajnos sikertelenül. Állandóan próbálja aztán vissza állítja az eredeti állapotot. Korábban volt egy link amit megnyitottam és a win oldalán letöltöttem egy file-t ezután nem próbálkozott a telepítéssel. Tudnátok segíteni melyik ez a file ?

Különben mért nem megy fel a frissítés? :F

[ Szerkesztve ]

(#49702) Popes válasza davidsone (#49700) üzenetére


Popes
őstag

A jövőbe mutató W10 frissítéseket utol kell érnie a szoftver&driver készítőknek, addig pedig az a két választás van hogy sz.psz vagy nem telepíted a problémás frissítést. :)) (a technológia fejlődik, a kérdés az hogy ki a hülye? aki nem tudja követni, vagy aki nem várja meg hogy tudják követni :U )

Deus ex machina

(#49703) badd


badd
tag

Sziasztok!

A kérdésem az lenne, hogy ha most veszek egy Windows 10 Home-t, de később váltani akarnék Pro-ra, akkor abban az esetben csak a különbözetet (jelen esetben ~40ezer Ft-t) kell csak kifizetni, vagy meg kell venni a teljes árú Pro verziót? Az előbbi lenne logikus, és külföldi lapokon ezt a megoldást láttam, de a magyar Microsoft oldalon valahogy én nem találom meg az erről szóló információt.

Előre is köszönöm!

(#49704) jeni válasza badd (#49703) üzenetére


jeni
félisten

A különbözetet kell fizetned vagy valamennyi összeget,de 40000Ft-t nem ér meg a váltás.

(#49705) badd válasza jeni (#49704) üzenetére


badd
tag

Köszönöm!

Igen, én is úgy érzem, hogy nem éri meg, ezért akarok most csak Home-t venni. Csak érdekelt, hogy ha a jövőben valami olyan nélkülözhetetlenül fontos funkcióra lenne szükségem, amit csak a Pro tud, és nem lehet máshogy megoldani, akkor mire számítsak.

(#49706) tordaitibi


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Komolyan kiagyal, megosztottam egy másik meghajtómat, az ugyanazon merevlemez M partícióját, tökéletes.
Visszavontam az F partíció megosztását, újraindítottam, majd ismét megosztottam.
Eredmény nulla, vagyis továbbra sem engedi a hozzáférést.
Bármit meg tudok osztani, kivéve ezt a meghajtót. Sőt, az ezen a meghajtón lévő bármelyik mappa is ugyanez.
Belenyugszok ebbe is, mert megoldás úgysincs, de logikus magyarázat se.

(#49707) davidsone válasza Popes (#49702) üzenetére


davidsone
addikt

:K egy biztos szpás az egész...

...reklámozzák, terjesztik, beszippantják az agyadat, megerjesztik...

(#49708) Döglött Róka válasza Khaosz55 (#49701) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Dism /online /cleanup-image /scanhealth futtatása mit mond?

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#49709) rup1u5 válasza SP4C3 (#49682) üzenetére


rup1u5
nagyúr

:R

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#49710) Döglött Róka válasza SP4C3 (#49684) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Nem szemét hanem az update logjai, amennyiben sikertelen az update itt találod meg az okát.

Ha nem értesz hozzá akkor inkább kerüld az ilyen pongyola megfogalmazásokat kérlek.

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#49711) cattus válasza MaTpr0F (#49692) üzenetére


cattus
őstag

Nincs, az ilyen kulcsos oldalak nem megbízhatóak. Hivatalos boltból szabad csak venni, ha eredeti példányt akarsz.

Do the thing!

(#49712) Nyugis


Nyugis
senior tag

üdv!

win 10 alatt hogy tudom azt beállitani vagy mi kell hozzá, hogy ha USB-vel kapcsolom a telefont (androidos) a számitógéphez, akkor win 10 alatt nem ismeri fel!
ezzel idáig SOHA nem volt gond.
mit/hol hogyan kell csinálni hogy jó legyen?

(#49713) raidx válasza tordaitibi (#49706) üzenetére


raidx
őstag

Nézd már meg, a biztonság fülön mit ír ki? Szerepelsz ott egyáltalán?. Hasonlítsd össze a megoszthatóval. Ha az F:-et valamiért használja a rendszer is nem igen megosztható. Például telepítettél ide programot. Vagy a jogosultságok vannak összkutyukódva.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#49714) SP4C3 válasza Döglött Róka (#49710) üzenetére


SP4C3
veterán

Te meg ne akard megmondani senkinek, hogy mit csináljon, lehet neked kincs, de nekem az szemét.

A jövőben légy oly szives és ignoráld a fórum hozzászólásaim, mindenkinek jobb lesz úgy. Üdv.

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#49715) quailstorm válasza SP4C3 (#49714) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Az is mindenkinek jobb lenne, ha nem beszélnél hülyeségeket. Meg igazából az lenne még jobb ha mindenki ignorálná a hozzászólásaid, sőt, nem is látná. Rettentő sokat ártasz ennek a fórumnak.

(#49716) vigyori78 válasza SP4C3 (#49684) üzenetére


vigyori78
őstag

Közben kiderült, havernak mutattam aznap mikor a mappa létrejött a Media Creation Tool használatát.
netpeti98: köszi, töröltem a mappát.

AMD és Dell mappa szintén szemét. : :( honnan tudod mi van benne :F , AMD-ben nem csak telepítők vannak, dell-ben szintén van program is.

(#49717) SP4C3 válasza vigyori78 (#49716) üzenetére


SP4C3
veterán

Igen a telepítők amit a software telepítés után elfelejt eltávolítani.

@quailstorm - Szerinted.

[ Szerkesztve ]

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#49718) King Unique válasza Nyugis (#49712) üzenetére


King Unique
titán

Én, ha Win10 1607 (14393.321) alatt csatlakoztatom az Android 6.0-át futtató okostelót USB-n, akkor első alkalommal telepíti hozzá az eszközillesztőt, majd utána megjelenik a fájlkezelőben. Persze utóbbihoz az kell, hogy MTP módban csatlakozzon, illetve engedélyezni kell a telefonhoz való hozzáférést. Utóbbi kettőt pedig nyilván a telefonon kell nyomkodni, ehhez a Win10-nek nem sok köze van. Max. esetleg a leválasztáshoz, amiről korábban írtam.

Na persze esetedben kb. 0 információ van megadva, pl. az általam fentebb említett paraméterek sem ismeretek...Én pedig nyilván nem fogok találgatni, hogy kinél éppen mi a helyzet. :N

[ Szerkesztve ]

(#49719) tordaitibi válasza raidx (#49713) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Everyone van a jogosultak ablakba,
az F meghajtón az adat, csak videók mp3 stb. passzív tartalom.
Az M meghajtón pedig egy vagon portable programom van, ebből jónéhány autostartos,a winnel indul, és ennek ellenére simán megosztotta. Pont ezt nem kéne, az F/adat megosztása kéne :)
Mindegy, holnap megyek melóba, éjjel lesz időm vacakolni vele.

(#49720) Tomdriver


Tomdriver
őstag

Sziasztok!

Tegnap jött le nekem egy nagy upgrade (win 10 pro 64bit) és azt látom, hogy lett egy Windows_old könyvtáram emiatt, amiben kb 17 giga méretben ott figyelnek gondolom a korábbi win. fájlok. Ott van mellette az új is 18 gigával.

Szerintetek a régit törölhetem, vagy hagyjam inkább? Eléggé lecsoffadt miatta a meghajtóm mérete. :U

(#49721) Popes válasza Tomdriver (#49720) üzenetére


Popes
őstag

Várj vele egy pár napot és ha úgy látod hogy minden klappol a rendszerrel akkor a lemezkarbantartóval törölhető.

Deus ex machina

(#49722) vlevi válasza Tomdriver (#49720) üzenetére


vlevi
nagyúr

Ha ez az augusztustalan update, akkor 10 nap mulva törlődik. De a lemezkezelőben, a rendszerfileok törlése menüpontban te is törölheted. És ott biztos találsz mrg pár gigabáj lomot, amit szintén felszabadithatsz.

(#49723) csixy válasza Tomdriver (#49720) üzenetére


csixy
addikt

Ha nem akarod visszaállítani a régit, akkor a lemezkarbantartóból a rendszerfájlok törlése menüponttal tudod törölni.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#49724) Tomdriver


Tomdriver
őstag

Mesterek, köszönöm a válaszokat! :R

(#49725) bexinho23


bexinho23
őstag

Üdv!

Az mitől van, hogy külső hdd-re win8.1-en 29 megával tudtam másolni, win10-zel pedig 14-18-cal?

(#49726) Döglött Róka válasza SP4C3 (#49717) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Tényleg nagyon sok embert félrevezetsz az okoskodásaiddal, ráadásul fals információkat adsz es hemzsegnek a téveszméktől..

Többiek, a windows.old mappát a rendszer egy scheduled task segítségével automatikusan törli, ez a task az update során jön létre, türelmetleneknek meg ott a disk cleanup.

[ Szerkesztve ]

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#49727) Döglött Róka válasza bexinho23 (#49725) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Admin cmd: Winsat disk, mit ír?

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#49728) Apaxp válasza Döglött Róka (#49726) üzenetére


Apaxp
senior tag

Windows old mappa törlés: a lemezkarbantartó a mappából kitöröl mindent egy nvlddmkm.sys fájl kivételével.
Ezt semmi módon nem tudom törölni, így a windows old mappa nem törölhető. Hogyan tudok ettől megszabadulni?

Samsung A52s 5g dual sim, Acer E5-573G win10+linux mint

(#49729) King Unique válasza bexinho23 (#49725) üzenetére


King Unique
titán

Vannak ennek megvitatására alkalmasabb topikok is. :)

(#49730) Dilikutya


Dilikutya
félisten

Defender/antimalvare service executable hogy üthető ki? Idegesítő, hogy hibernálásból ébresztve tekeri a vinyót, párban sokszor a telemetriával és search indexszel. Konvertálok egy videót, és 15% CPU az a kurva compatibility telemetry.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#49731) kory24 válasza Nyugis (#49712) üzenetére


kory24
őstag

Eszközkezelő. Telefonod ismeretlen eszköz lesz.

Erre jobb klikk, illesztő frissítés, majd alsó opció kiválasztod, hogy te adod meg. Itt pedig MTP USB Eszközt választod.

Eztán jó lesz.

Sajnos ezt gyakran meg kell csinálni.

Win10 bug....

(#49732) Döglött Róka válasza Apaxp (#49728) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Próbáld meg ennek a file-nak az ownership-jét átvenni.

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#49733) csixy válasza Apaxp (#49728) üzenetére


csixy
addikt

Vagy bootolj be egy live linux renszert és operáld ki azt az izét vele.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#49734) Döglött Róka válasza csixy (#49733) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Nem izé az, hanem nvidia driver...

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#49735) Apaxp válasza csixy (#49733) üzenetére


Apaxp
senior tag

Köszi neked is és Döglött Rókának is
Közben az éjszaka sikerült kitörölnöm. Igaz ehhez két free progira volt szükség. Az egyik egy file eraser, amivel a sys fájlt sikerült kinyírni, de a mappa maradt és tulajdonba vétel sem volt lehetséges mivel én voltam a tulaj.
Így kénytelen voltam egy unlocker progit telepíteni és azzal sikerült törölni a mappát is.

@Döglött Róka

"Nem izé az, hanem nvidia driver..." csak ez megvolt az eredeti win mappában is duplikálva.

[ Szerkesztve ]

Samsung A52s 5g dual sim, Acer E5-573G win10+linux mint

(#49736) Tiger.


Tiger.
nagyúr

Sziasztok! Miért nem tudok ilyet a gépemre telepíteni?
Intel® Management Engine Driver Ez a lapom van Sapphire pure platinum z 68
Gyanitom hogy ennek a hiánya miatt van hogy néha nem tölti be az egeret, de minden menne, vagy betölti a rendszert de ott kifagy de az egér működik,

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#49737) zzola válasza Tiger. (#49736) üzenetére


zzola
félisten

Eszközkezelőben nem tudod telepíteni a drivet?

(#49738) Döglött Róka válasza Tiger. (#49736) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Intel oldalán van auto update. Azt próbáld ki.

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#49739) davidsone válasza Dilikutya (#49730) üzenetére


davidsone
addikt

[link]

...reklámozzák, terjesztik, beszippantják az agyadat, megerjesztik...

(#49740) movax válasza Dilikutya (#49730) üzenetére


movax
őstag

Defender uninstaller, DWS Lite, Cortana uninstaller, ezek mind jó barátai a win10-júzernek :)

(#49741) pendre54


pendre54
addikt

Üdv!
Nos, ha már ez a Windows.old mappa téma elég sűrűn előkerül, lenne egy kérdésem, bár 99 %-ban biztos vagyok abban, hogy erre aligha van megoldás, de hátha. :)
Szóval, van a nagy asztali gépem mellett, egy ilyen kis pofás mini pc-m is, gyárilag előtelepített 64 bites Win 10-el. [link]
Amire használom, arra tökéletes, van benne egy 32 gigás SSD, ez is elég nekem, viszont ha jön egy nagyobb, újabb verzió, mint pl. jövőre a Redstone2, a jelenlegi 1607-es valószínűleg nem fog tudni frissülni, mert nem lesz elég hely a Windows.old mappának. Jelenleg a win, plusz a telepített programok miatt még kb. 6 giga szabad hely van az SSD-n, ennyi szabad helyre meg nem fog elférni. Emiatt csak a tiszta telepítés jöhet majd szóba, ami egyébként tök felesleges lenne főleg, ha minden normálisan működik.
Tehát, van-e esetleg olyan mókólási lehetőség, hogy a frissítés megtörténjen de úgy, hogy közben ne hozzon létre Windows.old mappát?

[ Szerkesztve ]

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#49742) netpeti98 válasza pendre54 (#49741) üzenetére


netpeti98
addikt

A kis tárhellyel rendelkező eszközöket így lehet frissíteni:[link]
Elvileg megoldható 1 pendrive segítségével is, ha van elég helyed, hogy a belső háttértárra mentsd le az ISO fájl, és onnan mountolva frissítsd.

[ Szerkesztve ]

(#49743) movax válasza pendre54 (#49741) üzenetére


movax
őstag

De hát amíg megjelenik a Redstone2, össze lehet spórolni egy nagyobb ssd-re és akkor megszűnik a probléma is. :)

(#49744) Khaosz55 válasza Döglött Róka (#49708) üzenetére


Khaosz55
addikt

Szia,
a Dism /online /cleanup-image /scanhealth futtatása után a következőt írja:

Deployment image Servicing and Management tool
Version 10.0.14393.0
Image Version: 10.0.14393.0

Lefutott 100%-ban
No component store corruption detected
The operation completed successfully.

Nem tudom mi ez és mire való és, hogy jó-e ez az eredmény.

Most próbáljam meg a frissítést ?

(#49745) cozmo válasza pendre54 (#49741) üzenetére


cozmo
őstag

Nekem minap 32GB-os SSD-re fel sem ment az AU frissítéssel, mert nem volt elég hely.
Agyon verném azt aki kitalálta hogy laptopot elad INTEGRÁLT 32gb-os SSD-vel.
A végén nem volt megoldás mint USB-ről tiszta telepítéssel felrakni. :W
Mert nekem nem kínálta fel, hogy csatlakoztassak ideiglenes tárt a telepítésig. :(((

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: https://hardverapro.hu/tag/cozmo

(#49746) Mr President


Mr President
senior tag

Sziasztok
Egy 70 gigás partíción a frissen feltelepített win 10 pro 55 gigát foglal. És ez csak a rendszer semmi program nem került még telepítésre. Ezt baromi soknak tartom. Miket érdemes beállítani hogy ez csökkenjen?

iPhone 15 Pro | iPad Pro M1 | Apple Watch S7

(#49747) TRob1 válasza Mr President (#49746) üzenetére


TRob1
veterán

Ennyit nem foglal a win10. Még 30Gb-ot sem. (Nekem a rendszer maga 25GB a gépház/rendszer/tárterület szerint, úgy hogy a hibernáció sincs kikapcsolva)
Nézz rá a lemezkarbantartóval, miket tudsz törölni. Vagy c-n jobb klikk, vagy keresőbe beírod és megtalálja. Ha elindult, lesz egy Rendszerfájlok-törlése fül. Arra menj, és utána ott nézd át hol az a sok elveszett giga.

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#49748) Popes válasza Mr President (#49746) üzenetére


Popes
őstag

A gépház - rendszer - tárterület-nél nézz szét hogy mi foglalja a helyet mert ott valami nagyon nem kerek. :N

Deus ex machina

(#49749) etejedu


etejedu
őstag

Sziasztok!
Van valahol egy leírás hogy mik azok a háttérben futó programoka miket biztonsággal ki lehet kapcsolni a gép gyorsítása érdekében?

(#49750) Mr President válasza Popes (#49748) üzenetére


Mr President
senior tag

Megvan mi volt a gond. Köszi a segítséget, de inkább nem mondom mert nagyon benéztem. Ilyen mikor műszak után ül le az ember wint telepíteni :)

iPhone 15 Pro | iPad Pro M1 | Apple Watch S7

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.