Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#49101) cozmo válasza Dayco (#49100) üzenetére


cozmo
őstag

Nincs a győkérben egy log fájl amit hátrahagyott? :U

Eladó dolgaim: https://hardverapro.hu/tag/cozmo

(#49102) Dayco válasza cozmo (#49101) üzenetére


Dayco
tag

Nincs semmi, megnéztem hátha rejtett fájl de úgy se. :U

(#49103) S-IW válasza baboss (#49092) üzenetére


S-IW
tag

(#49104) Nyugis


Nyugis
senior tag

Üdv!

Az a kérdésem hogy win10 alatt ha alaplapot cserélek akkor újra kell húzni az egész rendszert?

(#49105) Pokesz007 válasza Nyugis (#49104) üzenetére


Pokesz007
senior tag

Igen. A Win10 se lesz aktivált.

[ Szerkesztve ]

️️Hardverapró Mindörökké️️

(#49106) gs20


gs20
tag

Üdv!

Win 10 mobilnet beállítással kapcsolatban kérnék segítséget.

Eddig telefonról wifin megosztva használtam mobilnetet, ott a wifi hálózat beállításainál be tudtam állítani, hogy forgalmi díjas kapcsolat, így a háttérben nem generált adatforgalmat a rendszer.

A latopomban van sim foglalat, így most került oda is egy csak mobilnetre használható sim kártya, hogy ne kelljen mindig a telefonról megosztani. De a gépház->hálózat és internet->mobil részen nem találok a háttérben történő adatforgalom korlátozására vonatkozó beállítást (csak végszükség esetére volna ez a sim, havi 1 gb forgalom főleg e-mailekhez).

A mobilhálózatot alapból így kezeli a win10, vagy hol tudom ezt beállítani?

E=MZ²

(#49107) tordaitibi válasza tordaitibi (#49091) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Feladtam... végképp.
Dayco által javasolt módszer 2 indítást élt túl, és alvásból visszajövet ismét van lockscreen,
ÉS bejött még a gépindításkor is a bejelentkező képernyő, ez valami hihetelen
Tehát gépindításnál ez fogad:

miután beírom a jelszavam, ez jön:

itt enterrel tudok tovább lépni az asztalra.

Mielőtt kérdezitek, ez van beállítva:

Azt hiszem feledtam a windows 10 bejelentkező, zárolási, és egyéb képernyőbaromságait.

(#49108) zoo8800 válasza Nyugis (#49104) üzenetére


zoo8800
veterán

Az újratelepítés szükségessége nagyban függ a két alaplaptól, de jó eséllyel kibírja majd a win újratelepítés nélkül. A storage driver a lényeg, akár alaplap csere előtt is fel lehet tenni. Az biztos, hogy újra kell majd aktiválni.

rip and tear, until it is done

(#49109) Döglött Róka válasza OgreImre (#49059) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Otthoni gép?

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#49110) Döglött Róka válasza davidsone (#49071) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Rammap segít ha van!

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#49111) Nyugis válasza zoo8800 (#49108) üzenetére


Nyugis
senior tag

szia!

mi az a storage driver?

(#49112) Ice_Man22 válasza baboss (#49092) üzenetére


Ice_Man22
senior tag

Hmmm, nalam is elojott egy hasonlo hiba. Nekem elso inditasnal be irom a pin kodom es kek halallal ujra indul. Ja es masodik inditasnal be kapcsol a defender es az avastom meg nem aktiv.

Mondjuk lehet az avast vacakol. Milyen masik megbizhato virus irtot tudtok ajanlani??

[ Szerkesztve ]

(#49113) E.Kaufmann


E.Kaufmann
addikt

Akinek sok a baja az új frissítéssel próbálja ki.
Nekem a Fast startup letiltása valamint a VT-x és VT-d (már ahol van, az előző meg kiöli a Hyper-V futtatását) tiltása a BIOS-ban segített pár Anniversary Update-es gépen.

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#49114) Pano


Pano
addikt

Sziasztok!

Totál amatőr kérdésem lesz -valszeg-, de olyat szeretnék energiagazdálkodásba megoldani, hogy ha a notebook áramforráshoz van csatlakoztatva, akkor automatikusan váltson át a teljesítménycentrikus profilra, ha lekerül róla, akkor mondjuk kiegyensúlyozottba, vagy energia takarékosba (bár utóbbi automatikus már eleve)
Hogy tudom ezt kivitelezni?

[ Szerkesztve ]

(#49115) E.Kaufmann válasza Pano (#49114) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Nem kell így variálnod, megnézed mik a beállítások elemes üzemmódnál a kiegyensúlyozott profilban és azt állítod be az energiacentrikus profil telepes részeinél.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#49116) zoo8800 válasza Nyugis (#49111) üzenetére


zoo8800
veterán

Jó kérdés, nem vagyok informatikus :) guglival rá kell keresni az új alaplaphoz illő Intel/AMD storage driverre, és azt fel kell tenni. Hogy mit csinál ez a driver, azt nem tudom.
Az előbb kihagytam az alaplap chipset drivererét, azt is érdemes feltenni.

Egy éve volt konfig cserém. S775-ös gépet cseréltem S1150-re. Egy teszt Win10 rendszer simán kibírta, csak első indításkor kicsit tovább bootolt. Az éles Win7-es rendszerem nem indult, nem úsztam meg reinstall nélkül. Később, kockulásból, egy fórumos javaslat alapján megcsináltam a régi alaplapra telepített win7-en a driver installt, majd átraktam a Win7-es vinyót az új alaplapra, és voilá, ment.

rip and tear, until it is done

(#49117) raidx válasza Dayco (#49037) üzenetére


raidx
őstag

Valószínűleg driver hiba lehet. Próbáld meg az energiagazdálkodás beállításnál a merevlemez kikapcsolását tiltani.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#49118) Szyszko


Szyszko
tag

Sziasztok,

Pár napja win 10 szokásos frissítését végezte el. A frissítés óta alkalmanként ledobja az internet kapcsolatot, a router megy, de a gépen megszakad. Azt vettem észre, hogy csak akkor csinálja ha a utorrentbe letőltés megy, egyszerűen megszűnik a net, és csak újraindítás után lesz jó megint. Ha nem megy letöltés akkor úgy veszem észre nincs gond akkor nem szakad meg. Eddig sosem volt ilyen, tudnátok segíteni, lövésem sincs hol keressem a hibát, vagy hogy oldjam meg

Előre is köszönöm

"Aki meg akar tenni valamit, talál rá módot, aki nem, az talál kifogást."

(#49119) Pano válasza E.Kaufmann (#49115) üzenetére


Pano
addikt

Köszi

[ Szerkesztve ]

(#49120) Zoz válasza zoo8800 (#49116) üzenetére


Zoz
őstag

Több száz windows alatt cseréltem már alaplapot, vagy akár egész gépet.
Intel-Intel váltás sima ügy, előtte az eszközkezelőben át kell állítani szabványosra lemezvezérlőt, ill. figyelni arra, hogy a régi és új alaplapon a BIOS-ban ugyanolyan módban legyen a SATA (IDE/AHCI). Át lehet térni IDE-ről AHCI-re is, de akkor előbb registryt is kell piszkálni.
Viszonylag közeli típusok esetén akár átállítás nélkül is elindulhat az új lappal.
Intel/AMD váltásnál lehetnek egyéb driverek amiket kézzel ki kell irtani, különben kék halál lesz.

10-esnél még arra figyeljünk, hogy a gyors rendszerindítást tiltsuk le a cserebere idejére.

(#49121) raidx válasza Szyszko (#49118) üzenetére


raidx
őstag

Nekem a nyáron router csere oldotta meg. 6-éves TP-link ha bemelegedett (főleg torrentnél) Elvesztette a DHPC-t. Torrent nélküli kissebb terhelést bírta még.

Más:

Valami frissítés óta a Win ellenőrzi az IP6 képességet és ha nincs engedélyezve kékhalált dob sokszor. Nem értem MS logikályát mert ugyan a szolgáltatómnál máe menne az IP6 de nincs oldal nagyon ami használná (googlenek van állítólag). Hálókártya beállításainál bekapcsoltam és megszünt a kékhalál azóta.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#49122) Szyszko válasza raidx (#49121) üzenetére


Szyszko
tag

Köszi, a router nincs egy éves, valami komolyabb TP link, azóta napi szinten megy a torrent, szerintem nem azzal lesz a baj. Szinte pontosan a frissítés után történt a dolog, és folyamatos, ha letöltök kiakad 5-10 percen belül. Hol van pontosan ez az IP6 beállítás?

[ Szerkesztve ]

"Aki meg akar tenni valamit, talál rá módot, aki nem, az talál kifogást."

(#49123) raidx válasza Szyszko (#49122) üzenetére


raidx
őstag

Az adapterkártya beállításainál. Jobb klikka a hálózati ikonon, Hálózati és megosztási központ megnyitása, Adapterbeállítások módosítása, Dupla klikk az Ethernetr, Tulajdonságok és ott pipa a TCP/IPv6-nál Ha lessz időm beüzemelem a Win 7-es régi gépet és ott tesztelem a régi routert (1043 ND V1).

Egyébként másfél éves korába gariba cserélték hasonlók miatt.

[ Szerkesztve ]

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#49124) Szyszko válasza raidx (#49123) üzenetére


Szyszko
tag

Köszi, meg is van, de ez nekem be van pipálva

"Aki meg akar tenni valamit, talál rá módot, aki nem, az talál kifogást."

(#49125) istnag válasza Szyszko (#49122) üzenetére


istnag
addikt

Nekem driver probléma volt, amikor ilyet csinált. Igaz ott nem csak torrentnél jött elő, de random mód. A megoldás egy régebbi wlan driver volt.

(#49126) Herbi85


Herbi85
újonc

Sziasztok!

Egy olyan problémával fordulok hozzátok, hogy vettem egy MX3 média lejátszót, és routeren keresztül szeretnék rajta futtatni filmeket pc-ről. A lejátszó látja, hogy miket osztok meg, de amikor megpróbálok belépni rá akkor kér valami felhasználónevet meg jelszót. A megosztási központban már kikapcsoltam a jelszóval védett megosztásokat is, de ugyanúgy nem tudom elindítani a lejátszón.
SMB hálózaton keresztül próbálja meg elérni a pc-t.

Ebben tud nekem valaki segíteni? Remélem sacra jó helyre írtam :)

Üdv, Herbi

(#49127) margithid


margithid
veterán

Sziasztok!
Microsot remote desktop alkalmazással milyen beállítások kelelnek win10 alatt, hogy távolról tudjam irányítani a gépeimet?
Google remote és teamviewer remote sajna nem játszik, ezzel kellene emgoldani.

(#49128) Fred23


Fred23
nagyúr

(#49129) madgie válasza Fred23 (#49128) üzenetére


madgie
titán

Egy értelmes Movie Maker kellene, iMovie szintű alap, de nem butított tudással. 4K, vágás, pár egyszerű átúsztatás, kábé ennyi.

(#49130) Dark Archon válasza Fred23 (#49128) üzenetére


Dark Archon
addikt

A frissítési rendszer mikor újul meg? Hogy a fa***nak próbálkozik huszonhatodjára is, ha már az előző 25 sem sikerült. Vagy kérdezné meg, hogy akarom-e. Vagy lehetne letiltani.

:(( :W

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Cube Nature EXC | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#49131) #18193920 válasza tordaitibi (#49107) üzenetére


#18193920
törölt tag

Ezt próbáltad már?
[link]

(#49132) raidx válasza Dark Archon (#49130) üzenetére


raidx
őstag

Az MS már régen kiadott egy wushowhide.diagcab nevű nem települős alkalmazást. Az leszedi és kitiltja a nemkívánatos frissítéseket, drivereket. Nemtudom, esetedbe használható lenne e?

Amúgy a Win 7 és 2008 stb. is a 10-es frissítési szisztémába került októbertől. Vagy még rosszabba. :F
[link]

[ Szerkesztve ]

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#49133) Fred23 válasza madgie (#49129) üzenetére


Fred23
nagyúr

Annak én is nagyon tudnék örülni! Talán jogi problémák miatt nincs? Ezt ilyen versenyellenes dolognak tartanák nagyon?

Dark Archon: én már egészen megszoktam, bár ezt most 8.1-ről írom éppen. Mondjuk azért van néhány lehetőségünk, meg nem a Home változatot kell megvenni lehetőleg (nekem az van).

(#49134) egerj


egerj
tag

Sziasztok !

Az automatikus karbantartás funkciót ki lehet kapcsolni ?

A vezérlőpult -> biztonság és karbantartás -> Automatikus karbantartás ban nem lehet kikapcsolni, csak a számítógép felébreszthető lehetőség van, és a futtatás időpontja.

Nálam ki van kapcsolva az automatizmus, de mégis hajnalban elindul automatikusan.

Értem én, hogy ilyenkor mindenféle hasznos dolgot megcsinál, de ezeket én szeretném, amikor nekem jó...

Más: mielőtt ezt e kérdést feltettem, rákerestem a fórumban, és voltak ajánlások a powercfg használatára. Na ezzel is van egy kis gondom: a felhasználónak rendszergazdai jogosultsága van, de a powercfg egyes paraméterei esetén a válasz, hogy rendszergazdai jogosultság kell. A gépet nem én telepítettem, más felhasználó nincs a gépen definiálva...
Mit lehet tenni ?

Jenő

(#49135) madgie válasza Fred23 (#49133) üzenetére


madgie
titán

Nem tudom :( Most ott tartok, hogy i7-es modern gép mellett szégyenszemre iPad-en csinálom a slideshow-kat, mert nincs "kedvem" Adobe Premiere-szintű programokat megvenni, a promós, olcsóbb cuccok meg általában nem ismerik a 4K-t.

(#49136) Dark Archon válasza raidx (#49132) üzenetére


Dark Archon
addikt

Ezt az eszközt már próbáltam, lehet, hogy épp te írtad korábban. Viszont nem mutatja az évfordulós frissítést, így erre használhatatlan.

Fred23: két céges gépről van szó Win 10 Pro-val, tehát a MS szórakozása rohadtul a munka rovására megy (meg az én agyamra, mert a kollégák az én nyakamra járnak).

[ Szerkesztve ]

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Cube Nature EXC | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#49137) movax válasza egerj (#49134) üzenetére


movax
őstag

Ezt próbáld meg:

A Task schedulerben Windows/Diagnosis alatt kapcsolt ki a Scheduled-et (jobbklikk és disable).

[ Szerkesztve ]

(#49138) tordaitibi válasza #18193920 (#49131) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Igen, és eredménytelen. Vagy csak az én pc-men ennyire makacs.
De segédprogrammal megint sikerült, nem tudom mit csinál a kis progi, de most jó, és remélem így marad.

Más, a beépített lemezképfájl mountoló csak iso-t tud, így kb. semmire se használható...
Megint más, hogyan lehet az összes mappára a "részletek" nézetet megadni?

(#49139) lugosi


lugosi
MODERÁTOR

Itt ülök az irodában és nagyon mennem kéne, de a laptopom úgy döntött, hogy megnyitott programok ide vagy oda, ő most újraindít mert frissítést telepít. És biztos ami biztos azt is közölte hogy jó sokáig fog tartani.
Kiváló. Munka után ritkán megyek időre, de pont most kellene. Aranyos, hogy meg se kérdezte se az újraindítást, se a frissítést. Felmerül bennem a kérdés, hogy miféle kvalitású emberek készítik ezt az oprendszert. Ha nem lennék az elektronikus aláírás kártyája miatt hozzá kötve, már de régen nem ezt használnék.
Pedig én nem akartam gyűlölni a windowst, de elérték nálam hogy sikerüljön. A múlt héten szintén volt egy frissítése, ami miatt 2 nap is azzal kellett kezdeni a munkát, hogy rendszervisszaállítás, hogy működjön. Egyszerűen elképesztő számomra, hogy ez egy eladható termék.

(#49140) raidx válasza Dark Archon (#49136) üzenetére


raidx
őstag

Az MS új gyakorlatra váltott állítólag, már nem lehet a frissítési csomagokat szétszedni és kidobni ami nem OK. Mindent vagy semmit. Mióta a szülinapi megszívatott visszaraktam a TH2-őt és a frissítést is letiltottam. Időnként megnézem, mit akar és ha nem olvastam róla problémát felrakhatja és kapcsolom vissza a tiltást.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#49141) egerj válasza movax (#49137) üzenetére


egerj
tag

Köszi, várom az eredményt..

(#49142) raidx válasza egerj (#49134) üzenetére


raidx
őstag

Futtasd a programot rendszergazdaként. Jobb klikk a futtatandón.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#49143) netpeti98 válasza raidx (#49140) üzenetére


netpeti98
addikt

"Az MS új gyakorlatra váltott állítólag, már nem lehet a frissítési csomagokat szétszedni és kidobni ami nem OK."

A Windows 10 alatt már elég régóta a havi összegzőfrissítések vannak, amik tartalmazzák az előzőeket is. Most azért ír róla a sajtó, mert a Windows 7/8.1 alá is bevezetik ezt a módszert, a sok kis különálló patch helyett.
Ennek semmi köze nincs ahhoz, hogyha az AU-t valamiért nem tudja elrejteni.

[ Szerkesztve ]

(#49144) Döglött Róka válasza margithid (#49127) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Home vagy Peo?

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#49145) margithid válasza Döglött Róka (#49144) üzenetére


margithid
veterán

Pro

(#49146) reset


reset
senior tag

Sziasztok!
Anno W7 Ultimate-ról frissítettem W 10 Pro-ra. Semmi gondom vele, soha nem volt még kék halál, gyorsan betölt...szóval megy szépen :-)
Foglalkoztat a gondolat, hogy az egész konfigot (W10 pro licence-szel és használati joggal) elajándékozom karácsonyra a fiamnak, én pedig beruházok egy szolidabb vasra - amire W10 Home rendszert telepítenék.
Kérdésem: járható út-e ez? Elajándékozhatom-e a gépet szőröstül-bőröstül? Nincs az MS-fiókomhoz kötve a gépen lévő szoftver teljes értékű használatának joga?
Adódnak-e ezzel összefüggésben adminisztratív kötelezettségek? Kell írni pl. az egészről vmiféle szerződést - mert ha igen, akkor passzolom a dolgot...
(Bocsi, ha rossz helyen teszem föl a kérdést, nem nagyon találtam testhezállóbb topikot...)

(#49148) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

Mi a fene van mostanában a Windows frissítésekkel?
Többszöri próbálkozásra tölti csak le, most is megállt 81%-on:KB3194798

Most nézem, hogy nagy nehezen felment 83%-ra.

[ Szerkesztve ]

(#49149) vlevi válasza baboss (#49147) üzenetére


vlevi
nagyúr

Nem használsz véletlenül multi bootban másik rendszert is?

(#49150) Repsol600


Repsol600
addikt

Sziasztok!

Windows Defender mennyire megbízható? :)

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.