Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#49951) Doky586 válasza TRob1 (#49943) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"Mindig minden a win10 hibája"

:)

Mivel a user tévedhetetlen és mindig mindenhez másoknál jobban ért, ezért ki kellett választani egy bűnbakot.. Ez már Krisztus idejében is jól bevált módszer volt. Azóta szemmel láthatólag az evolúció nem sokat haladt.. :))

(#49952) Syl válasza aram01 (#49940) üzenetére


Syl
nagyúr

Ahogy King Unique is írta, futó Win-t klónozz USB-s SSD-re. Utána SSD-t be a gépbe a régi vinyó helyére és normál boot. A régi vinyót ne kösd be satára, mert ilyenkor mindkét meghajtónak ugyanaz az ID-je és megzakkan tőle az OS. A régi vinyót USB-n formázd le.
Ha a boot pendrive-ot használod, akkor a lementett backupot úgy találod meg, hogy a "sajátgépből" navigálsz.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#49953) #56474624 válasza Doky586 (#49951) üzenetére


#56474624
törölt tag

Én meg azon mosolygok jót, hogy lassan ott tartunk, hogy a win10 hozzáértőbb felhasználót kíván, mint a win7. Ahhoz képest, hogy inkább ennek ellenkezője látszik az MS törekvésein...

[ Szerkesztve ]

(#49954) Joezyka válasza bobalazs (#49903) üzenetére


Joezyka
senior tag

HDD hibám nincs (HD sentinel nem ír semmi hibát, kivéve ha az SSD-m 99%-os kondiba van.)
Az általad ajánlott programok egyike se talált semmit.

Más kérdés: Azzal lehet valamit kezdeni, hogy ha torrentezek nem tolja az is csurig a memóriát? nem szoktam sokat torrentezni, kb havonta 1x, de akkor is idegesítő, hogy kb szétfossa tőle magát a gép :(

Ha szép nem vagy, hülye ne legyél!

(#49955) Syl válasza Joezyka (#49954) üzenetére


Syl
nagyúr

Használj régi utorrentet vagy másik programot (pl. transmission).

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#49956) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

Ha az SSD-t átrakom majd egy másik gépbe, s ismét telepítem a WIN10-et, akkor telepítés közben újrapartícionálást kell választanom, vagy elég csak törölve újrarakni a rendszert?

(#49957) Joezyka válasza Syl (#49955) üzenetére


Joezyka
senior tag

azure-t használok, már utorrentről váltottam, de így sem nyertem hangszórót.

[ Szerkesztve ]

Ha szép nem vagy, hülye ne legyél!

(#49958) betyar1974


betyar1974
senior tag

Mitől lehet, hogy 1m20s az indítási időm? Tudom van alvó mód is, de intel ssd-vel nem kellene ennyinek lennie! :N
Anno win 8-nál, még a windows ikont sem láttam, talán ha volt 10s vagy annyi sem.

(#49959) Bogyó bá' válasza betyar1974 (#49958) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Passz. Nekem asztali gépen a legfrissebb hivatalos builddel a power gomb megnyomásától 16 sec. az asztalig, és ebben már a PIN-kód beütése is benne van. Konfigom az adatlapomon. :F

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#49960) movax válasza betyar1974 (#49958) üzenetére


movax
őstag

Tipp: ha van fenn Intel Rapid Storage, szedd le. Nézd át a startupot, service-listát is.

[ Szerkesztve ]

(#49961) betyar1974 válasza Bogyó bá' (#49959) üzenetére


betyar1974
senior tag

Nekem is a konfigom az adatlapom, csak most javítottam bele, mert fejlesztés óta, úgy maradt(adatlap).
Hát ezért nem értem, mert elég komoly(mostani konfig) ahhoz, hogy ne 1m20s legyen.

(#49962) betyar1974 válasza betyar1974 (#49961) üzenetére


betyar1974
senior tag

Ok. megpróbálom!

(#49963) szimi57


szimi57
őstag

Sziasztok!

Két rendszer van telepitve a gépemre. Win7 SSD-n, Win10 HDD-n. A Wint 10-et is át akarom költöztetni egy belső SSD-re. Az müködik, hogy Win7-ről inditok egy klónozó progit?

A MOSOLY egy olyan vezeték nélküli kapcsolat, amely nem igényel külső áramforrást.

(#49964) aram01 válasza Syl (#49952) üzenetére


aram01
nagyúr

King Unique:

Na így már kerek a történet, köszönöm. :)

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#49965) tordaitibi


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Bocsi ha off,
W7 telepitot honnan tudnek, ami kb.naprakesz, ne kelljen fel napig frissitgetnie.

Mas, itt a topikba olvastam a nevet/linket, de nem talalom, w10 drivereket mivel lehet menteni?

(#49966) Apucy01 válasza TRob1 (#49943) üzenetére


Apucy01
őstag

Ez valahol inkább már butaság, és engem rettenetesen idegesit hogy nem hajlandó megismerni a redszert inkább rásüti hogy fos.. igaz hogy vannak hibái de azért a win7 et kenterbe veri.. véleményem szerint..

Ba cy lus

Nem is igazán szakértelem kell szerintem hanem inkább odafigyelés meg némi tapasztalat de szerintem az megvan ha valaki mondjuk win 8.1 et használt.
Azért annyival nem másabb a win10 hogy ne lehessen megszokni.

Csak simán Tolvaj KOBOLD!! :D

(#49967) zoo8800 válasza tordaitibi (#49965) üzenetére


zoo8800
veterán

Ez igencsak off :D
oprend.hu, vagy ncore

rip and tear, until it is done

(#49968) #56474624


#56474624
törölt tag

Azt vajon hogyan lehetne beállítani, hogy a fájlkezelőben minden egyes mappában alapértelmezetten "automatikus oszlopszélesség" legyen?

(#49969) csixy válasza tordaitibi (#49965) üzenetére


csixy
addikt

Nézd meg a win7 tocsik összefoglalóját! SP1 telepítőt tudsz letölteni.
Érdekes linkek:
SP1 telepítő
frissítési csomópontok
quasi SP2 telepítő

Ezek nem SCHWarczok!

[ Szerkesztve ]

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#49970) Doky586 válasza tordaitibi (#49965) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

a crackers.ru oldalon az integratedbotnet menüpont alól töltsd le magadnak a kívánt oprendszert... :DD ... (de ha ott nem találod, ezeket itthon is terjesztik)

[ Szerkesztve ]

(#49971) Apucy01 válasza Doky586 (#49970) üzenetére


Apucy01
őstag

:D :D :D :))

Csak simán Tolvaj KOBOLD!! :D

(#49972) kalapacsolok


kalapacsolok
senior tag

Sziasztok! Továbbra is van egy nagy problémám: frissítettem a 326-os Zyxel NASomat, és windows 10-et raktam fel. Ha pl egy exe-t akarok futtatni a NAS-ról, a windows azt írja ki: nincs jogosultsága, kérjen engedélyt. Mintha írásvédett lenne vagy ha nem lennék rendszergazda.

Pedig korábban ilyen probléma nem volt. Rendszergazda fiókkal vagyok belépve. Mi lehet a baj?

(#49973) qqcqqc válasza kalapacsolok (#49972) üzenetére


qqcqqc
őstag

Szerintem a NAS-nál kéne a jogokat állítani.

(#49974) regvoltrossz


regvoltrossz
tag

Egyre többször fordul elő a Win10 Posta alkalmazásnál, hogy 0 bájtosan jön át a melléklet, mint ahogy itt is. Megnyitni nem lehet, ám ha belépek a gmail webes felületébe ott rendben van.
[kép]

Oly korban éltem én e földön, mikor a majom visszaszállt a fára,a százrészes tévédrámák közé,hol a hős daliás menedzser, lő, sose fél,s az elhagyott nő könnyek közt kefél. [Orbán Ottó]

(#49975) NemszakiTomi


NemszakiTomi
csendes újonc

Sziasztok!

Mitől lehet az, hogy az egyik program futtatásánál feldobja a Windows az "Engedélyezi, hogy az ismeretlen gyártótól származó következő program módosításokat hajtson végre a számítógépén?", a másiknál meg nem?

Van arra lehetőség, hogy szabályozzuk, vagy megtanítsuk a Windows-t, hogy az adott programnál ne dobálja fel ezt az ablakot, hanem rögtön indítsa el? Ha igen, hogy?

(Rendszergazdaként is feljön ez az ablak).

Köszönöm!

(#49976) vlevi válasza qqcqqc (#49973) üzenetére


vlevi
nagyúr

Sajnos nem biztos.
NSA325-V2 NAS-om van, és a rendes gépen gond nélkül el tudom érni a NAS-t.
Win10 Insider preview alól viszont csak fix ip címmel, és úgy is csak akkor, ha elindítom a nas starter utility-t, és azzal bejelentkezek a NAS-ra adminként.
Pedig ugyanaz a Windows accountot használom az Insider gépen is, mint a "rendes" gépemen, amin az évfordulós frissítés van rajta.

(#49977) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Ez mire való?
pci express kapcsolati állapot energiagazdálkodása
Akkuról max megtakarítás, hálózatról ki. Ez egy HD4000-es hp laptop, 3720QM procival. Mire jó ez nekem?

hito! Nekem elszáll a wifi és olyan van, hogy a batterybaron nem változik a merülés mértéke, mintha nem kapna infót vagy nem tudom. Javában megy a Yt és 10W-ot eszik ami nem igaz.

[ Szerkesztve ]

(#49978) hito


hito
nagyúr

Hurrá! Jött egy frissítés, ami után nem írja ki a hátralévő akkumulátor üzemidőt, vagy máshol keressem a probléma okát? :U

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#49979) Orgi


Orgi
őstag

Sziasztok,
saját régebbi laptopom (2 magos Pentium, 4 GB ram) ügyében kérdeznék. A laptop 2 hetente van csak hétvégén használva, csak net, YouTube, filmekre kb, szülői házban lévő gépem. Gyárilag w7 volt rajta, ez lett frissítve 10-re.
Agyvérzést kapok tőle, ahogy bekapcsolom 2 hetente kapásból megy a netre és a Win, a vírusírtó, minden szar frissítené magát, úgy másfél óráig hozzá se lehet nyúlni, csak teker a vinyó. De ezen kívül is, pedig szinte csak netezek, a vinyó csak kerreg és kerreg.
Tudom, egy tiszta telepítés biztos javítana, meg egy ssd is, de ha már letolom az egészet próbának egy modern Linux disztribet akarok (korábban is használtam ilyet régebben). A kérdés az lenne, hogy bármikor visszarakhatom később a legális W10-em, megjegyezte a laptop az ehhez kellő dolgokat, be fogja magát aktiválni? Vagy el kéne menteni vmit hozzá? Előre is köszi!

(#49980) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Igen gondok vannak a nettel wifin. Sáv, eldobja stb. Jelezném nem egy színre szagra ugyan olyan notin.

(#49981) raidx válasza Orgi (#49979) üzenetére


raidx
őstag

Nem a lapos jegyzi meg a dolgokat. MS szerveren tárolódik valahol. Újrarakáskor amint nethez jüt rövidesen aktiválja magát.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#49982) Orgi válasza raidx (#49981) üzenetére


Orgi
őstag

Tökéletes, köszi :-)

(#49983) cigam


cigam
félisten

Ezt hogy sikerült?!

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#49984) TRob1 válasza cigam (#49983) üzenetére


TRob1
veterán

Vótmá'! :) (Többször is)

Bug

¤ R'n'R ¤

(#49985) Apucy01 válasza cigam (#49983) üzenetére


Apucy01
őstag

Igy lesz szép nagy tárhelyed :) csak frissiteni kell a win10 et

Csak simán Tolvaj KOBOLD!! :D

(#49986) yanna válasza TRob1 (#49984) üzenetére


yanna
őstag

Örömmel fogadták is az MS tárhely növelő "kedvességét". :D

(#49987) TRob1 válasza yanna (#49986) üzenetére


TRob1
veterán

Jah tényleg, nem is bug, fícsör. Ha vki win10et vesz és frissíti is, küldenek neki wifikábelen 4tb ssd-t. :DDD

¤ R'n'R ¤

(#49988) netpeti98 válasza TRob1 (#49987) üzenetére


netpeti98
addikt

Vagy automatikusan előfizet egy 4 TB-s Onedrive tárhelyre. ;]

(#49989) Apucy01 válasza TRob1 (#49987) üzenetére


Apucy01
őstag

és akciósan kapja mind ezt... :)

Csak simán Tolvaj KOBOLD!! :D

(#49990) csixy válasza TRob1 (#49987) üzenetére


csixy
addikt

Vagy ő küldi fel a 4tb-ra az SSD-jét ???

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#49991) Frenky89


Frenky89
őstag

Sziasztok!

Az Edge által a Web Credentials-ba mentett jelszavakat el lehet menteni valahogy, hogy a Windows 10 újratelepítése után vissza lehessen őket állítani?

A Windows Credentials-nál van gyönyörű backup/restore opció, de ehhez a nyavalyás webes cucchoz nem találok semmit. Esetleg valami jól elrejtett fájl/mappa, vagy registry állományban nincsenek meg ezek az adatok? (A szinkronizációt próbáltam, de zéró sikerrel.)

(#49992) tknof1871


tknof1871
őstag

Üdv! Hogyan tudok 10-en szöveget felolvastatni? Böngészőben egy cikk az itcafe-n vagy .docx, txt fájl szövegét. Home-ot telepítettem. Mindent ráhagytam a MS-ra. C partíció formázva lett, semmit se vittem tovább a 7-ből, szvsz 0ról állt fel a rendszer mostani állapota, updateltem. A Gépházban a Beszéd>Szövegfelolvasó beállíthatatlan. Hang sincs beállítva. Nem működik a legördülő menüje, választani se lehet.

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#49993) szucstom válasza tknof1871 (#49992) üzenetére


szucstom
őstag

Angol nyelven tudsz csak felolvastatni. Ahhoz meg át kell állítani a nyelvet angolra, a régiót meg az USA-ra.

PS4 ID: Z0D14C_1990; Manjaro KDE

(#49994) Döglött Róka válasza szucstom (#49993) üzenetére


Döglött Róka
veterán

A régiót mar anniversary ota nem kell állítgatni.

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#49995) szucstom válasza Döglött Róka (#49994) üzenetére


szucstom
őstag

Ja, erről nem tudtam. No mindegy, lényeg, hogy a mgyar nyelvű felolvastatás még pár évet várat magára.

PS4 ID: Z0D14C_1990; Manjaro KDE

(#49996) qwertly


qwertly
addikt

Sziasztok!
Nem tudom,hogy ide kell-e írni mert nem egyértelmű a gond.Az van,hogy egy windows 10 op rendszer van és a nyomatása nem működik helyesen vagyis böngészőből szeretnénk kinyomtatni személyekhez tartozó adatot pl: születési hely ez jó volt egy darabig jó volt.De egy idő után megbolondult az űrlapon jól van kitöltve de már helytelenül nyomtatja ki,állandóan megváltoztatja egy állandó névre más neveket.Ez firefox chrome és edge böngészőnél is igaz.próbáltam nyomtatni pdf fájlba de ott is már helytelenül jeleníti meg a neveket.Töröltem előzménykét is már.

(#49997) Döglött Róka válasza qwertly (#49996) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Ha webapprol van szó es az oldalon belül van a nyomtatás gomb akkor az applikáció fejlesztőjéhez fordulj.

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#49998) qwertly válasza Döglött Róka (#49997) üzenetére


qwertly
addikt

Szia!
Jól ment a nyomtatás egy darabig de egy idő után beragadt egy név és állandóan csak arra cseréli hiába írok be mást.Az űrlapon még jó szerepel de már nyomtatáskor a hibás nevet nyomtatja ki..

(#49999) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Jelentkezzen akinek el el dobálja a win10 a wifit és újra csatlakozik. 2 napja csinálja.

Szerk: Csodás! :W Minden leáll újra csatlakozik elég nyűgös. Napi 1-2-3x van kb. Már wifi káryát is cseréltem, mert van pár ugyan olyan, nem az a baja. :DD

[ Szerkesztve ]

(#50000) Frenky89 válasza Kolondrum (#49999) üzenetére


Frenky89
őstag

Jelen!

Egy hónapja szívok a géppel, végül mindenféle kuruzslás ellenére nem javult meg, így újratelepítés lett a vége.
De csak azért, hogy most az Edge-es jelszavakkal szívhassak. :)

Egyébként volt, hogy kis csillagocska, másszor meg piros x volt a térerő ikonon és mellesleg az anniversary update cseszte el (valószínűleg volt fent valami VPN szoftver, ami nem tetszett neki).

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.