Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#48451) Tomi0703


Tomi0703
őstag

Hali!

Van egy dual OS-es tabom, win10-zel. C-n ezaltal 6 giga korul szabad hely van. Mit kellene kilonom? Automatikus frissiteseket elvileg kikapcsoltam.
Valamint az megoldhato valahogy, hogy a storebol leszedett appokat ne C-re mentse? Mar beallitottam, hogy mindent az sd-re mentsen de hiaba.

(#48452) #hpq


#hpq
aktív tag

Sziasztok!
Lehet úgy ütemezni a Windows frissítéseket, hogy csak akkor kezdje el keresni vagy letölteni ha WIFI vagy LAN-on keresztül kapcsolódik az internethez? Vagy csak manuálisan lehet ki vagy be kapcsolni?
Mostanában többet használok mobilnetet és, hogy az updatek miatt ne használja el a keretet.
Előre is nagyon köszi!

// -

(#48453) qqcqqc válasza #hpq (#48452) üzenetére


qqcqqc
őstag

Be tudod állítani, hogy forgalomkorlátos net esetén ne töltse le a frissítést.

(#48454) SkyS1gn


SkyS1gn
félisten

Én tényleg kibaxom az ablakon az egész gépet ha ez a hangerő baszakodás nem oldódik meg... mi a pcsért csinálhatja már?! :W

[ Szerkesztve ]

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#48455) Rimuru válasza Rimuru (#48434) üzenetére


Rimuru
veterán

Nagyon jo ez a telepito, nem is tudom eddig miert foglalkoztam vele.... (az ms nem akarta hogy win legyen a gepen, hat nem lesz. :U)

Vigyázat, csalok!

(#48456) choco01


choco01
addikt

Sziasztok!

Volt pár reklám progi a gépen, futtatam MBAM meg AdwCleaner vírus keresést, karanténozot fájlokat, most már nincs reklám, rendesen megy a böngésző, viszont nincs Start menü, hangerőállítás, óra állítás, semmit sem reagálnak a tálcán a dolgok.

Rámegyek a Start ikonra, karikázik egyet, aztán semmi.. :W :W :Y

Mi lehet a megoldás?

:R :R :R

[ Szerkesztve ]

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#48457) netpeti98 válasza choco01 (#48456) üzenetére


netpeti98
addikt

Új felhasználói fiókkal is ez a helyzet?

(#48458) choco01 válasza netpeti98 (#48457) üzenetére


choco01
addikt

Most sfc scant csinálok, meg ezt a rendszer komponens újratelepítést.

A végére hagynám az új fiókot, mert sok minden van ezen ami kellene. :F

:R :R

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#48459) Rayyy válasza movax (#48450) üzenetére


Rayyy
senior tag

Én már év elején frissítettem, és sok bajom nekem sem volt. Mindig meg voltam elégedve a winekkel, Xp-t és a 7-est is megvettem anno és jók voltak. Ez a 10-es viszont már nem ilyen egyértelműen jó. A telefonom egyenesen katasztrófa, azt már tudom, hogy le fogom cserélni, és PC-n is elgondolkodtam... úgyis csak melózok már, nem játszom. Lehet, hogy a következő asztali gépem MAC lesz.

Minden a legnagyobb render!

(#48460) TechN7ne válasza movax (#48377) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

(#48461) #61392896 válasza norti (#48436) üzenetére


#61392896
törölt tag

köszönöm

(#48462) Dinasti


Dinasti
senior tag

Sziasztok!
Leszedtem az összefoglalóban ajánlott Media Creation Tool nevű progit. El is kezdi tölteni a win 10 et lefelé. Na most az lenne a kérdésem ha vennék 1 win 10 kulcsot akkor azt majd akkor tudom aktiválni ha elkészítette a telepítős usb-t? Elnézést ha noob a kérdés,de nem igazán vagyok pc használó.

(#48463) netpeti98 válasza Dinasti (#48462) üzenetére


netpeti98
addikt

Igen, tudod.

(#48464) Dinasti válasza netpeti98 (#48463) üzenetére


Dinasti
senior tag

:R

(#48465) choco01 válasza choco01 (#48458) üzenetére


choco01
addikt

Csak az újra telepítés játszik?? :F :F

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#48466) kocsisdavid5


kocsisdavid5
aktív tag

Sziasztok! Most vettem észre, hogy kijelző felbontást már nem lehet a vezérlőpultból állítani, valahogy elő lehet azért hozni a vezérlőpultos verziót?

[ Szerkesztve ]

(#48467) kengyel válasza kocsisdavid5 (#48466) üzenetére


kengyel
nagyúr

Gépház--Rendszer--Kijelző--Speciális Megjelenítési Beállítások.

Bocsi, nem a kérdésre válaszoltam, hanem az elérési utat írtam le.

[ Szerkesztve ]

kengyel

(#48468) kocsisdavid5 válasza kengyel (#48467) üzenetére


kocsisdavid5
aktív tag

Próbáltam már itt, de a quick sync beállításához a régi hagyományos kéne, mert itt nem lehet

(#48469) TeeJay


TeeJay
félisten

tegnap este jött valami új win 10 frissítés és elvileg javították vele a webkamera kezelést
erre most újra nem jól működik már

eddig trükközve tök jól tudtam használni mindkét webkamerát
most nem oké :S

EnableFrameServerMode 0-ra állítva eddig működött

hogy tudok felrakott win10 frissítést örökre legyalulni?

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#48470) raidx válasza TeeJay (#48469) üzenetére


raidx
őstag

Letöltöd MS-től a wushowhide.diagcab programocskát. Arra adta ki MS már régen..

https://support.microsoft.com/hu-hu/kb/3073930#bookmark-1607

Nem tudom miben külömbözik a régi és az új. Nekem egy 2016. januári van. Most letöltöttem a kétfajtát de tartalomra összahasonlítva öket egyformák (TC).

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#48471) Ngtx


Ngtx
aktív tag

Lesz valami érezhető lassulás ha a jelenlegi Windows7_et felfrissítem 10-re? Vagy ahhoz,hogy gyors teljes értékű rendszert kapjak érdemes formázni az egészet?

(Nem szívesen mondanék le a letöltött dolgaimról) :F

 iPhone 14 Pro , Macbook Air M1

(#48472) lck válasza Ngtx (#48471) üzenetére


lck
senior tag

A lassulás alapesetben legfeljebb a boot időben jelentkezhet, ha nincs SSD-d. Maga a felállt rendszer már ugyanolyan gyors, mint a 7.
Persze frissített 10-nél lehetnek problémák, amire a tiszta telepítés megoldást jelenthet.
Viszont létezik a Windows 10-ben olyan rendszer visszaállítás funkció. Ami a tisztán feltelepített állapotra teszi vissza a rendszert, akár úgy is hogy a dokumentumok, személyes fájlok megmaradjanak. Tehát nem szükséges mindent formázni.

[ Szerkesztve ]

(#48473) Doky586 válasza Ngtx (#48471) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ha visszaolvasol a panaszok több mint 90%-a azoktól jön akik frissítettek; a tisztán telepített szülinapos (aktuális) verzióval szinte senkinek sincs gondja...

és nem formázni, hanem törölni a partíciókat, hogy a telepítő maga oszthassa be kedve szerint..

[ Szerkesztve ]

(#48474) choco01 válasza choco01 (#48465) üzenetére


choco01
addikt

Ez a startmenü problémát megoldhatja a Gép alaphelyzetbe állítása opció?

Felérhet valamilyen szinte egy újratelepítéssel? :F :F :F :F

:R :R :R

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#48475) lck válasza choco01 (#48474) üzenetére


lck
senior tag

Személyes tapasztalataim szerint felér egy újratelepítéssel. Bár gondolom sokan a formázást tartják az egyetlen biztos megoldásnak.
Tulajdonképpen felrak egy tiszta telepítést - ha úgy van beállítva - a felhasználói fiókadatok megtartásával. Plusz létrehoz egy windows.old- mappát a régi adatokkal. ( ami később törölhető )
Arra figyelmi kell viszont hogy elég szabad hely legyen a gépen a windows.old mappának. 25-30 Giga legalább.

[ Szerkesztve ]

(#48476) Ngtx válasza Doky586 (#48473) üzenetére


Ngtx
aktív tag

Értem! Kifejtenéd ezt,hogy maga oszthassa be?
Egy darab 500GB vinyóm van amit ha törlöm is,mint partíció mindig úgy hozom létre,hogy 2 fele. Az probléma?

 iPhone 14 Pro , Macbook Air M1

(#48477) Syl


Syl
nagyúr

Nos, a windows ismét a helyzet magaslatán áll ;]
10 Azt mondja indítsuk újra merthogy ápdét. Oké mondom, csináljad.
20 Reboot, szépen lassan megy a százalék (csak SSD van a gépben) és 74-nél lepihen vagy öt percre.
30 Nagy nehezen eljut a 99%-ig, és közli, hogy ő most a kardjába fog dőlni...
40 Pár perces szüttyögés után újabb reboot és újabb 5 perces vakarózás.
50 Nagy nehezen eljut az asztalig, megy a windows. Csakhogy...

Egy-két óra múlva újabb telepítési próbálkozás.
És ahogy sejteni lehet, goto 10.
:W

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#48478) choco01 válasza lck (#48475) üzenetére


choco01
addikt

Mindent töröljön-re mennék, mert D-re kimentettem ami kell.

De amilyen sz*patós ez a gép, tuti lenne valami hiba vissza állítás közben.

Pendriveról nem tudok telepíteni, vagy nem látja, vagy ha látja akkor a CD/DVD drivert nem találja a telepítő egyik rendszernek sem, vagy az a baj hogy az UEFI Secure Bootot nem tudom állítani mert szürke a Enabled opció, és nem tudok rámenni. Katasztrófa.. :((( :((( :((( :((( :(((

:R

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#48479) lck válasza Ngtx (#48476) üzenetére


lck
senior tag

A törölt vinyón létrehoz ( bios-tól függően ) egy vagy több kisebb méretű rendszerpartíciót is.
Annyival kisebb lesz az általad megadott C: - nek szánt terület.

(#48480) lck válasza choco01 (#48478) üzenetére


lck
senior tag

Szerintem ezek inkább bios beállítási problémák miatt vannak. De pontosabb megoldást ne kérj tőlem.

(#48481) choco01 válasza lck (#48480) üzenetére


choco01
addikt

És ezt a Visszaállítást már próbáltad?Mennyi jó megoldás?Működik utána rendesen normál esetben?

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#48482) lck válasza choco01 (#48481) üzenetére


lck
senior tag

Persze. Márciusi az eredetileg feltelepített win 10-em. A nagyobb frissítések után, vagy amikor úgy éreztem hogy valamivel nagyon "összegányoltam" a rendszert - kb. 3 alkalommal - "legyáriztam" már azóta. Annyi hogy ami a feltelepített egyéb programokat újra kellett rakni utána. Én a felhasználói fiókot meghagytam. Azzal sem volt gondom.
A windows.old-ot meg a lemezkarbantartóval kitöröltem.

[ Szerkesztve ]

(#48483) Petyyyyy


Petyyyyy
addikt

Heyho urak!

Win 10 Pro, 1511 build. 'Én' vagyok a tulaj és mégis rákezdett az Egyes beállításokat a szervezet kezel c. nótára a gépház. Erre valami megoldás?
Vagy egyszerűen frissítsem kézzel az utolsó buildre?

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#48484) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Sziasztok!

Ki akartam kapcsolni a lock screen az alábbi módszer alapján: katt.

Végigcsináltam amit kértek, újraindítottam, de semmi se változott. Mi lehet a baj? :F

(#48485) choco01 válasza lck (#48482) üzenetére


choco01
addikt

És szerinted a Start menüs problémát is megoldaná?

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#48486) Ngtx


Ngtx
aktív tag

Hogyan érdemes frissíteni? Letölteni valami képfájl vagy azzal a MediaCreationTool?

 iPhone 14 Pro , Macbook Air M1

(#48487) pendre54


pendre54
addikt

Üdv!
No, akkor én is leírnék egy olyan szitut, amit itt a fórumon még nem olvastam, pedig napi rendszerességgel olvasom. Beszereztem egy Asus VivoMini PC-t[link],
ami ugye komplett gép, 64 bites Win 10-el előtelepítve. Indult is szépen, lefrissített a 10240-es verzióról(ez volt telepítve) a legújabbra. Sikerült belakni, működik minden, egy dolgot kivéve, jelesül, hogy nem tudok belépni a BIOS-ba, ha csatlakoztatva van egy billentyűzet.
Alapvetően három úton tudnám elérni a BIOS-t. Egyik a klasszikus út, indításkor amikor megjelenik a felírat nyomni a delete, vagy az F12-öt, de semmi reakció, simán betölt a Win. A másik lehetőség a Gépházon belöli út, Frissítés és biztonság/Helyreállítás/Speciális rendszerindítás és ott van lehetőség közvetlenül a BIOS elérésére nos, ezt is hiába jelölöm be, újraindítás után ismét az asztalon találom magam.
A harmadik lehetőség, az Asus Boot Setting 1.00.10 nevű kis progi használata, ezt indítva, géprestart után ezzel is közvetlenül a BIOS töltődik be, a másik nagy asztali gépemen simán működik, itt nem.
Kipróbáltam már másik billentyűzettel, mind a négy USB3-as portban, így se működik, a BIOS-ban a Fast Boot-ot kilőttem, ez se jött be.
Amennyiben, ha csak az egér van csatlakoztatva, nyilván a del, és az F12-es opció így kiesik, de a másik két belépési lehetőség viszont így már csont nélkül működik.
Szóval azt lenne jó tudni, hogy mi a gondja, ha billenytyűzet van csatlakoztatva? Ugye amig nincs gond addig nincs gond, de ha egyszer olyan szinten megmakkanna a rendszer, hogy be se tölt a Win, tiszta újratelepítés esetén muszáj lenne a billentyűzettel elérnem a BIOS-t, hogy a telepítő pendrive-ot kijelöljem a bootoláshoz.

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#48488) Attila2003


Attila2003
tag

Hali. Mindenkinek akinek az 1607 build meg megakadt az SSD-n, és az 1511 -esen nem volt probléma, ez a megoldás: https://support.microsoft.com/en-us/kb/3083595
Tesztelve.

(#48489) raidx válasza Petyyyyy (#48483) üzenetére


raidx
őstag

NEkem azóta ír ijet mióta az automatikus frissítéseket saját hatáskörbe vontam. (gpdit.msc), ha home verziód van akkor regedit. Találkoztam már olyannal, hogy kártevő állította el. Ugyanis addig nem települ semmi amíg te nem akarod. Ezalól csak a komoly biztonsági javítások a kivétel. Az akkor is települ.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#48490) Doky586 válasza Ngtx (#48476) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ha eddig kétfelé volt particionálva a lemez (C-re és D-re) akkor elég a C partíciót törölni, a D maradhat (de persze mentés sosem árt), ekkor telepítéskor a C helyén levő üres particionálatlan területet adod meg célként, minden más lemezt le kell húzni a telepítés idejére. Persze ekkor nem tud váltani a lemez Legacy és UEFI mód közt..

[ Szerkesztve ]

(#48491) raidx válasza Ngtx (#48486) üzenetére


raidx
őstag

Ha alegutolsó MCT-t használod az a legutolsó buildot fpgja leszedni. Ha most letöltöd az MTC-t az a szülinapi buildet fogja leszedni. Ha augusztus előtti az MTC akkor TH2-őt kapod (1511)

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#48492) raidx válasza Doky586 (#48490) üzenetére


raidx
őstag

Ha particionálatlan területet adsz meg a telepítőnek nem pakol másik vinyóra semmit. Ezért nem kell lehúzni sem őket. Már Win 7-nél is így működött.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#48493) pete_21 válasza Petyyyyy (#48483) üzenetére


pete_21
addikt

Fejbol irom, ugyhogy nem biztos, hogy pontosan igy van irva Windowsban is, de: Visszajelzes es diagnosztika alatt van olyan, hogy Eszkozadatok kuldese. Ez Neked most alapszintun van? Allitsd at kozepesre, es megoldodik. :)

[ Szerkesztve ]

(#48494) Kami11


Kami11
őstag

Sziasztok!

Van két 60GB-os ssd-m, szeretném "összevonni" a kettőt, hogy egy 120-nak látszódjon.
Hogy tehetném ezt meg? Egyáltalán megoldható ez win alatt? Az adatvesztéstől nem félek, a hibatűrés nem feltétel.

A cukrász a selejtet habbal takarja be, a kőműves habarccsal, az orvos meg földdel.

(#48495) Doky586 válasza pendre54 (#48487) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Tehát mégiscsak be tudsz lépni a biosba. Javaslom töltsd be a default beállításokat. Nekem hasonlót akkor művelt amikor az USB beállításokat véletlenül Automatára állítottam (a helyes beállítás az Enabled) a 'Legacy USB Support' -ot...

(#48492) raidx: Ebbe azért a bios beállítások beleszólhatnak (főleg ha eddig se azon lemezről bootolt amin a C van)

[ Szerkesztve ]

(#48496) SP4C3 válasza Kami11 (#48494) üzenetére


SP4C3
veterán

Raid0

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#48497) pendre54 válasza Doky586 (#48495) üzenetére


pendre54
addikt

Billentyűzet nélkül be tudok lépni, de mint írtam, egy tiszta telepítéses szituban lehet gond. A helyzet az, hogy ez egy kis mini PC, nyilván nem a paksi atomerőmű vezérlésére tervezték ;] , ennek megfelelően a BIOS-a is elég fapados. Konkrétan, az USB-s beállításoknál mindössze két dolog van csak. Az egyik opció az "USB Single Port Control", itt lényegében csak azt lehet beállítani, hogy a négy USB3-as csatlakozók közül melyik legyen engedélyezve, alapból mind a négy enabled.
A másik állítható dolog, az valami XHCI Hand-off beállítás, fogalmam sincs, hogy mi ez, de alapból ez is enabled, és ezzel vége is, a beállítási lehetőségeknek.
Lényegében, a gyári BIOS beállítások közül egyedül a Fast Boot opciót állítottam csak át disabledre.

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#48498) Borisz76 válasza Kami11 (#48494) üzenetére


Borisz76
veterán

Az alaplapod pontos típusára keress rá a gyártó cégnél és nézd meg a specifikációkban, hogy támogatja e a RAID szinteket.

Újabb deszkáknál nem lehet gond.

Számodra a RAID 0 lesz érdekes.

[link]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#48499) Kami11 válasza SP4C3 (#48496) üzenetére


Kami11
őstag

Lemaradt, hogy nem a rendszer menne rá, csak adatok, a win egy M.2-es ssd-n van.
Adatoknak kellene a két 60-ból egy 120-ast létrehozni. A BOIS-ban RAID vagy AHCI választható, és a win AHCI-ben van telepítve!
Amúgy a lap egy Asus Z170-A.

[ Szerkesztve ]

A cukrász a selejtet habbal takarja be, a kőműves habarccsal, az orvos meg földdel.

(#48500) qqcqqc válasza Kami11 (#48499) üzenetére


qqcqqc
őstag

Akkor a lemezkezelőben összefűzöd őket.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.