Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#48951) szucstom válasza DonTuros (#48938) üzenetére


szucstom
őstag

A rufus egy jó választás, ott már csak arra kell figyelni, hogy a BIOS beállításainak megfelelő formázást adj meg a folyamat elindítása előtt (nálam konkrétan az volt elsőre a gond, hogy UEFI-s GPT partícióra véletlenül MBR-es NTFS formázáson hagytam - alapbeállítás - emiatt szedhettem le újra másik gépen az ISO-t és csinálhattam újra).

PS4 ID: Z0D14C_1990; Manjaro KDE

(#48952) bfdelta1 válasza King Unique (#48947) üzenetére


bfdelta1
csendes tag

Hali :)

Rufusnál tegnap szedtem le a legfrissebb változatot, szóval az rendben van elvileg :)

A pendrájv biztos jó, mert másik gépet ugyan ezzel telepítettem fel pár hete, akkor működött, az ISO is elvileg oké, de ma majd este max megpróbálomk egy másik Win 10 el is, hátha az.. a Többivel csak nincs probléma :/

De akkor jól csináltam, hogy BIOS hoz MBR t állítottam +NTFS-t ? Eddig mindig működött.. (BIOS ban a "Legacy USB Support" engedélyezve van most nekem ---> ezt nem állítottam, nem tudom mi ez)

"Vagyok ami vagyok, mert kell egy ilyen is!"

(#48953) SP4C3 válasza tylerddd (#48949) üzenetére


SP4C3
veterán

Nálam is jelen van a hiba, de random idôközönként reset-eli a beállításokat. (10240 build)

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#48954) Popes


Popes
őstag

Na, kellett nekem tegnap csúnyákat írnom a W10-ről.(kiderült, lelke van :D )
Kicsit szívére vette. Ma délután ahogy elindítottam, a Szolgáltatásgazda Helyi rendszer szépen elkezdte 50-70%-on pörgetni a procit.(hogy pontosan mi, azt nem sikerült kideríteni)
Kivételesen nem települt semmi frissítés, nem raktam fel semmit, szóval semmi változás nem történt.(délelőtt csak a híreket olvastam el meg zenét hallgattam rajta)
Víruskeresés minden módon, eredmény semmi. Feladat ütemezőben sem találtam semmit ami feleslegesen futna, újraindítások, sfc / scannow meg hasonló botorságok nem hoztak eredményt. :N
Végül meguntam és rápróbáltam a rendszer visszaállításra(kicsit már szkeptikusan a múltkori eset után amikor visszaállítás közben törölte a visszaállítási pontokat :F ezért sikertelen lett) ami most megoldotta a problémát.
Már sajnálom egy kicsit hogy nem volt időm(kedvem) megkeresni a probléma gyökerét, mert az ilyen egyedi anomáliák miatt van hogy ha valaki kérdezi nem tudom nyugodt szívvel rámondani hogy most már kiforrta magát a W10. :(

[ Szerkesztve ]

Deus ex machina

(#48955) Sztlaci válasza netpeti98 (#48929) üzenetére


Sztlaci
aktív tag

Köszi!
Mire vonatkozott, hogy törölhető? Az old mappát tudom, a másik kettő érdekelne.
Fentebb írta egy fórumtárs, hogy nála a két mappa mérete elhanyagolható, az enyémhez képest.
Amikor frissítettem, nálam is 17-18 GB volt az aktív Windows mappa, most duplája.

A többi hozzászólónak is köszönöm a választ!
Alig van telepített alkalmazásom, játék nuku. 95% böngészés, arra a 98-as elég lenne. ;]
Dobozos Win 7-ről frissítettem, mert előbb utóbb megszűnik a támogatottsága, még vírusirtó sem lesz rá elérhető. Ezért muszáj frissíteni. Továbbra is fenntartom amihez a mikrofos hozzányúl, abból lassú, terrabájtos szemét lesz. Lásd Skype. Optimalizálni, gazdálkodni nem tudnak. (Hellyel nem, pénzzel igencsak. :((( )
Ezek vannak a mappákban, win szemétnek tűnnek.
XP alatt kékkel hozta a frissítő fájlokat, időnként töröltem, ha sok helyet foglaltak. Úgy sem tudnám, mire használjam őket. Gondolom, a sok frissítési szemét miatt hízott ekkorára.
Isteni megoldás, és szakmai csúcs, ha évente azért kell újrarakni a rendszert, hogy ne legyen tele a hdd.
[kép]
[kép]
Ezek közül mi törölhető? Illetve a frissítési letöltések hol vannak, és megsértődik-e ha törlöm őket? Mit fentebb írtam, ha összeomlik a rendszer úgy sem tudom mit kezdjek a letöltött állományokkal. Marad a rendszer visszaállítás, javítás, újra telepítés. Persze ha frissítéskor sunyi módon nem kapcsolja ki a rendszer helyreállítás funkciót, mit az utolsó nagy frissítéskor. Gondolom kevés volt a szabad hely a garázdálkodásához.
Ja is kb. duplája lett a boot idő. Frankó, csak így tovább. Lenne alternatíva, lehúzhatnák a rolót.

Acer Aspire A317-51G-77QX 17,3"; i7-10510U, 8GB, 512GB SSD

(#48956) Máté94 válasza bfdelta1 (#48937) üzenetére


Máté94
addikt

Arra a laptopra csak Windows 10-es driverek vannak, így csak azzal próbálkozz.

UEFI-t állíts be BIOS-ban Secure Boot=Enabled-el és a legújabb Rufus-sal csináld meg újra a telepítést UEFI-re állítva benne.

[ Szerkesztve ]

(#48957) netpeti98 válasza Sztlaci (#48955) üzenetére


netpeti98
addikt

A hozzászólásomra, írtam hogy törölhető,. Feleslegesen írtam meg, korán volt még. :B

Amúgy a Windows.Bt és a többi telepítési fájl is törölhető a lemezkarbantartó rendszerfájlok törlése alatt.

Forrás: [link]

[ Szerkesztve ]

(#48958) Sztlaci válasza netpeti98 (#48957) üzenetére


Sztlaci
aktív tag

Köszönöm! :R

Acer Aspire A317-51G-77QX 17,3"; i7-10510U, 8GB, 512GB SSD

(#48959) TRob1 válasza Sztlaci (#48955) üzenetére


TRob1
veterán

Ahogy már többen írták is, a Lemezkarbantartóval töröld a felesleget, ne csak úgy találomra az intézőben.
És pont az első erre vonatkozó hsz-ed előtti hsz is erről szólt. :K

¤ R'n'R ¤

(#48960) Sztlaci


Sztlaci
aktív tag

A frissítés után van egy 9,9 GB installer mappa a winows mappában. Ezt nem törli.
Ez kell? Előtte nem volt.
Syste32 frissítés előtt 5,08 G Frissítés után 18,7 GB.
Na erre mi a reakció/vélemény? Itt milyen szemetet hagyott a tisztel programozó csapat. Na ne hogy ennek így kelljen működnie(!)?
Már is meg van a 23,5 GB többlet.
Ezt a frissítés hozta magával. Ezek nem tesztelnek mielőtt belenyúlnak a felhasználó gépébe?
Másoknál mennyi lett? Előtte utána? Aki ráér kicsit nézze már meg!

A fölösleges helyfoglalás 4-5 ezer Ft SSD áron számolva.
Ne mondja senki, hogy Neki ez mindegy.
[kép]
Előtte - utána???

[ Szerkesztve ]

Acer Aspire A317-51G-77QX 17,3"; i7-10510U, 8GB, 512GB SSD

(#48961) Syl válasza Sztlaci (#48960) üzenetére


Syl
nagyúr

Troll mode: ON
Ha ennyire számít a hely/forint, akkor töröld az egész Win-t és tegyél fel egy minimal Linuxot ;]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#48962) Sztlaci


Sztlaci
aktív tag

FileRepository

Ebben a mappában annyi almappa van, hogy ebből nem lehet kibogarászni mi kell, mi törölhető.
Le kell nyelnünk a több mint 13 GB többlet helyfoglalást. Ez azért nem normális dolog.
Lehet win10 fanoknak háborogni.

Nagyú ide, vagy oda, nem azért veszek ssd-t, hogy vinfosék teleszemeteljék.
Ja és ha több mint 50 ezret kidobok egy dobozos szoftverét az működjön normálisan.
Mai napig tisztázatlan, hogy a win10 váltással a dobozos felárat buktam, vagy nem.

[ Szerkesztve ]

Acer Aspire A317-51G-77QX 17,3"; i7-10510U, 8GB, 512GB SSD

(#48963) movax válasza Sztlaci (#48962) üzenetére


movax
őstag

Nálam (win10 home) nincs Installer mappa, és a System 32 mérete 4,8 GB. A windows könyvtár mérete 20,7 GB. Valami gikszer van nálad. Bootolás desktop megjelenéséig 13 másodperc, ssd.

[ Szerkesztve ]

(#48964) pendre54 válasza Sztlaci (#48960) üzenetére


pendre54
addikt

Megcsináltad már amit javasoltunk, a lemezkarbantartó futtatását? Nekem egy 60 gigás SSD-n van a rendszer, Win-estől, programostól tokkal-vonóval így néz ki:

Részleteiben meg így, a TreeSize Free progival monitorozva:

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#48965) TRob1 válasza Sztlaci (#48962) üzenetére


TRob1
veterán

Nem kell itt win10 fannak lenni, mert ebben az esetben mindkét oldal véleménye egyezik: Minek használod ha ennyi gondod van vele?
Az ssd-t meg sztem tedd fel a polcra, és akkor a poron kívül nem lesz rajta más. :DD

Viccet félretéve: Neked tényleg egy XP lenne a legjobb megoldás. Kis helyigény, "kiforrott rendszer". Bőven lesz üres helyed az ssd-n, amit semmire sem használsz. (Na jó, ebben is volt vicc, hisz az xp maga egy nagy vicc ;] )

ui: Nálam a system32 5,45 GB (Mondjuk az installer meg 11 :D )

(#48963) movax:
Az Installer mappa rejtett.

(#48964) pendre54:
A rendszer nálad frissített, vagy tiszta install? Mert mondjuk az Installer mappa nekem is ott van 11GB-tal.

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#48966) netpeti98 válasza Sztlaci (#48960) üzenetére


netpeti98
addikt

Nálad tényleg valami egyedi probléma lehet. :( Nekem jelenleg 17,6 GB az egész Windows mappa. Év eleji telepítés 64 bites PRO verzió, és átesett az évfordulós frissítésen is menet közben.

Ebből 2 GB-t foglal az Installer mappa és 3,9-et System32.

[ Szerkesztve ]

(#48967) Sztlaci


Sztlaci
aktív tag

Takarítás után is megmaradt.
Ha nálatok nem nőtt meg a mérete akkor is win hiba, mert szemetet hagy maga után. Én nem tudok takarítani utánunk.
Az hogy rejtett, nem jelenit, hogy annak korlátlanul lehet híznia.
Aki ennyire védi talán érdekelt a reklámozásban. Jaj hangosan gondolkoztam. ;]
És ha 60GB-os ssd-m lenne, már megtelt volna csak a winnel. Azért nonszensz.

Egy hónapos win7 frissítve tavaly augusztusban win 10-re.
Majd egy hosszabb ünnep csoportban újra telepítem.
Néhány céges alkalmazás miatt kell a win. Több hónapig jól elvoltam a laptora telepített Linuxal, csak nem tudtam mellé tenni a wint, ezért lett gyalulva. Ez lehetett user hiba, de nekem nem sikerült.

[ Szerkesztve ]

Acer Aspire A317-51G-77QX 17,3"; i7-10510U, 8GB, 512GB SSD

(#48968) bfdelta1 válasza Máté94 (#48956) üzenetére


bfdelta1
csendes tag

Rendben :)

Most akkor ha jól értem állítsam Rufusban UEFI + MBT , és Bios ban meg a Secure Boot=Enabled re legyen állítva? :O

"Vagyok ami vagyok, mert kell egy ilyen is!"

(#48969) Máté94 válasza bfdelta1 (#48968) üzenetére


Máté94
addikt

UEFI+GPT rufus-ban
UEFI-t és Secure Boot-ot a BIOS beállításai között.

(#48970) netpeti98 válasza Sztlaci (#48967) üzenetére


netpeti98
addikt

Utána olvastam és elvileg az összes Windows Installert használó alkalmazás oda pakolja az eltávolítási információit.

Érdemes lenne, hogy az installer mappán belül mi foglalja a legtöbb helyet. Ha megnézed a .msi/.msp fájlok tulajdonságait a mappában akkor írja, hogy mihez tartoznak. Lehet valamelyik alkalmazásod szabadult el.

(#48971) TRob1 válasza Sztlaci (#48967) üzenetére


TRob1
veterán

Közben kicsit utánanéztem.
Nálad gondolom van fenn MS Office is. Akinél jóval kisebb az Installer mappa, annál meg nincs (vagy nincs frissítve)
Nah: Ennek az installer mappának sajnos nagy része nem eltávolítható, ide pakolja a programok eltávolításához szükséges dolgokat a win. De van egy kis progi (PatchCleaner), amivel állítólag biztonsággal tudsz belőle takarítani. Az olyan ún. elárvult dolgokat törli csak, amire már nincs szükség. (De van benne átmozgatásra is lehetőség, biztos ami biztos alapon :) )

(#48970) netpeti98:
Hehe, kicsit megelőztél... én is utánaolvastam kicsit. :)
Nálad van MS Office? Mert úgy vettem észre hogy nálam a javát az kajálja meg a mappából.

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#48972) pendre54 válasza Sztlaci (#48967) üzenetére


pendre54
addikt

Még annyit, hogy manuálisan is lehet törölni egy-két mappa tartalmát, ezekkel is lehet némi helyet visszanyerni.
Az egyik a Windows/Software Distribution és azon belül a Download mappa tartalmát pucold le.
A másik, ha nvidiás kártyád van, a Program Files/NVIDIA Corporation és azon belöl az Installer2 mappa tartalmát is ki lehet nyugodtan pucolni. Amikor nekem először hívták fel erre a figyelmemet, csak pislogtam, hogy közel 3 gigányi cucc jött össze benne, a folyamatos driverfrissítések után. Azóta minden egyes driver telepítés után kitakarítom.

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#48973) King Unique válasza Sztlaci (#48924) üzenetére


King Unique
titán

Ha build upgrade volt, akkor normális, hogy berakja a régi rendszert a Windows.old mappába és akár 20+ GB lemezfoglalás lesz —► [link]. Viszont nálam a lemezkarbantartó eddig mindig tudta törölni a felesleget és bőven elvolt a Win10 + néhány program korábban egy 50 GB-os partíción.

Ha nem tetszik, akkor meg lehet ikszpézni, ami kevesebb helyett foglal...A 7-es viszont nem, mert nálam rendre több helyett foglalt, mint a Win8.1/10.

[ Szerkesztve ]

(#48974) netpeti98 válasza King Unique (#48973) üzenetére


netpeti98
addikt

A Windows.old mappától már megszabadult. Neki a Windows\Installer mappával van a gond. Az bizonyos esetekben a régi Windowsok alatt is el tud hízni.

(#48975) King Unique válasza netpeti98 (#48974) üzenetére


King Unique
titán

Ha a build upgrade után kitakarítottam a lemezkarbantartóval, akkor nálam mindig elvégezte rendesen és utána kb. ugyanannyi szabad hely maradt, ami a frissítés előtt volt. Aztán, hogy másnál hogyan van összecseszve, meg előtte / utána miket telepített, az már más dolog.
Nem tudom az az SSD is mekkora, de gondolom 60+ GB, amin meg pláne el kell férnie a Win10-nek. Persze, ha fel van pakolva 3-4 db OS, meg ki vannak centizve a partícióméretek, az megint más dolog...

[ Szerkesztve ]

(#48976) King Unique válasza bfdelta1 (#48952) üzenetére


King Unique
titán

"De akkor jól csináltam, hogy BIOS hoz MBR t állítottam +NTFS-t ? Eddig mindig működött.."

Na jó, de itt az a lényeg, hogy a gép milyen módban bootol, azt kéne már megnézni...BIOS az egy dolog, lehet az UEFI-s is, főleg az újabb gépeknél. Valamint szintén le volt írva abban a linkben egyéb is a pendrive-ról való telepítést illetően, amit most nem fogok még egyszer.

[ Szerkesztve ]

(#48977) #14595328 válasza King Unique (#48947) üzenetére


#14595328
törölt tag

"Sérült fájlok miatt a telepítés leáll"

Ha már bebootol a pendrive-ról a telepítő, de a végén hibát dob, akkor nem feltétlen a kiírással van probléma. Maga a pendrive, ISO, hardverelemek ok??

Nálam ez a dolog úgy nézett ki, hogy megkaptam a hibaüzenetet a rufusos pendrive-val, pendrive kihúz, formázás FAT32-re, ugyanabból az ISO-ból fájlok felmásolva, gép újraindít és sikeres telepítés.

ISO, pendrive, konfiguráció, BIOS beállítások nem változtak semmit, de a telepítés sikerült.

[ Szerkesztve ]

(#48978) dvtkfan


dvtkfan
senior tag

Sziasztok!

Van egy eredeti 8.1-em lemezen, amit felraktam egy laptopra és frissítettem 10-re! Csak most behallt a laptop és vennem kell másikat, de így arra csak a 8.1-et tudom rátenni!
Van még valami legális lehetőségem, hogy win10-re frissítsek majd? :F

Samsung Galaxy S23 Ultra -- Xbox Series X -- Asus ROG G551

(#48979) CirrMee válasza sakal83 (#48948) üzenetére


CirrMee
addikt

2010 x86
Ezzel próbáld.

Attól, hogy win7 alatt ment, 10 alatt meg nem, továbbra sem a win10 hibája. :)

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#48980) szucstom válasza dvtkfan (#48978) üzenetére


szucstom
őstag

hát, 2 opció van: az egyik az Insider, a másik pedig pedig a kisegítő programokat (ld. nagyothallók, látássérültek) tartalmazó frissítés felrakása. Azon túl semmi esélyed. Én is pont így jártam, felhívtam őket, erre közlik, hogy az csak arra az egy hardverkonfigurációra érvényes. Na húzzatok a francba, gondoltam.

PS4 ID: Z0D14C_1990; Manjaro KDE

(#48981) King Unique válasza #14595328 (#48977) üzenetére


King Unique
titán

Gondolom Win10 ISO-ról lehet szó, aminek elég ez is, de ezt én is írtam már többször. Viszont olyat még nem igazán tapasztaltam, hogy az említett programmal megfelelően kiírva ne ment volna rendben a telepítés. Még egy régebbi 1.x verziónál talán, de az újabb 2.x esetén már nehezebb elképzelni.

[ Szerkesztve ]

(#48982) amstro555 válasza SP4C3 (#48953) üzenetére


amstro555
tag

Valószínűleg rádugtátok egy másik kijelzőre. Ha igen, akkor tudom, mi a baj...

(#48983) csixy


csixy
addikt

A régebbi windowsokban meg lehetett nyitni egy mappát, hogy a benne lévő képeket pakolássza fel háttérnek a rendszer. Most feltehetek egy képet, vagy egy téma képeit , de több képet tartalmazó mappát nem.
Jól látom ezt, vagy van valakinek ezzel ellentétes pozitív tapasztalata? Ha van , akkor kérem ossza meg az infót!
Már kínomban elkezdtem kutatni azután , hogy hogyan lehet Windows10-es témát csinálni. Van ezügyben infója valakinek.
Egyenlőre az a határmezsgyés ötletem van hogy letöltök egy témát , tömörítő programmal kifejtem belőle a háttérképeket tartalmazó mappát és kicserélem benne a fájlokat az enyéimre és átnevezem őket olyanra , ahogy az eredetileg letöltött témában voltak a képfájlok elnevezve. Na de ez így elég meredek lenne nem?

Vajon miért nem lehet most egy jépegekkel teli mappát megnyitni és beállítani háttérkép tárolónak?

Persze még egy lehetőséget kifelejtettem. mi van akkor ha a rejtett rendszerfájlokat láthatóvá teszem és így nézek bele abba három mappába a Web mappában ? Azokba lehet beletolókázni képeket?

[ Szerkesztve ]

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#48984) Apaxp


Apaxp
senior tag

Nálam win10 home au frissítve. Windows mappa 20 giga. Install mappa 650mega. Lemezkarbantartóval kitakarítva.
Rendetlen felhasználóként minden saját telepítésű program (no játék) a c: meghajtóra telepítve, így a teljes belakott c: meghajtó 49,5giga helyet foglal.
Érdekesség hogy a windows old mappát 2x is elvégzett lemezkarbantartás sem törölte. 45MB maradt de a törlése nem lehetséges.

Samsung A52s 5g dual sim, Acer E5-573G win10+linux mint

(#48985) Apaxp válasza csixy (#48983) üzenetére


Apaxp
senior tag

Ha asztal háttérképről van szó akkor lehet.
asztal jobb gomb/személyre szabás/háttér/diavetítés forrásalbumainak kiválasztása/tallózás

[ Szerkesztve ]

Samsung A52s 5g dual sim, Acer E5-573G win10+linux mint

(#48986) netpeti98 válasza csixy (#48983) üzenetére


netpeti98
addikt

Be lehet állítani egy több képet tartalmazó mappát is:

(#48987) csixy válasza Apaxp (#48985) üzenetére


csixy
addikt

Ja a mappát ki lehet választani és működik is a diavetítés csak a keresője a mappa tartalmát nem mutatja. Aha, de miért nem mutatja a mappa tartalmát és miért írja , hogy nincs a keresésnek megfelelő fájl?

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#48988) Apaxp válasza csixy (#48987) üzenetére


Apaxp
senior tag

Mert mondjuk csak mappát lehet választani, fájlokat nem.

Viszont akkor kérdezek hogy hogy lehet visszaállítani a desktop background alap mappát?

[ Szerkesztve ]

Samsung A52s 5g dual sim, Acer E5-573G win10+linux mint

(#48989) TRob1 válasza csixy (#48987) üzenetére


TRob1
veterán

Mert Mappaválasztás és nem Fájl.

¤ R'n'R ¤

(#48990) csixy válasza Apaxp (#48988) üzenetére


csixy
addikt

Jobb katt az asztalra,személyre szabás,témák,témabeállítások,Windows alapértelmezett témák.

És ezek fizikailag ott találhatók egyébként a Windows Web mappájában.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#48991) WhiteAngel89


WhiteAngel89
aktív tag

szép estét.
miért irja a feladat kezelőbe, hogy fut a fényképek alkalmazás, mi közbe nem is fut? meg még láttam ott más windowsos alkalmazásokat is. érdekes :U

iPhone 15 pro, Macbook Pro 13 m1 2020

(#48992) netpeti98 válasza WhiteAngel89 (#48991) üzenetére


netpeti98
addikt

Az UWP appok bezáráskor Suspended állapotba kerülnek. Ilyenkor 0,1-1 MB RAM-ot fogyasztanak, és a processzort se használják, nem kell velük foglalkozni.

[ Szerkesztve ]

(#48993) Hunork


Hunork
veterán

Üdv!

Van-e valakinek tuti biztos megoldás a Gears of War 4 Play anywhere kiadására? Ugye elő lehet tölteni, mind Xbox, mind PC-re. Ez a lényege. Szépen megvettük, Xbox One le is töltötte. De PC-re nem lehet, mert elakad 71GB-nál, hibát ír, Windows Store 0x80073cf9 hibakód. :W Tele az Internet ezzel. Aztán volt, hogy én töröltem, volt, hogy magától törölte az Áruház. Hihetetlen. Amit tudni érdemes, hogy az áruházi alkalmazások nem a C meghajtón vannak, mert az SSD, és nem férne rá. De gondolom nem csak én vagyok így. Ezért nem vennék egy 100 ezres SSD-t... :U
Tehát van valakinek egy jó és használható megoldása, Vagy kedden biztos le lehet tölteni? Nem szeretem, ha fizetek valamiért és nem megy...

[ Szerkesztve ]

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#48994) madle


madle
őstag

Sziasztok,

olyan kérdésem lenne, hogy: egy ideje Win10-et használok és most kezdte el a Chrome kiírkálni, hogy "a webhellyel való kapcsolata nem privát" pedig saját Wifin vagyok. Minden weboldalon figyelmeztet és a belépéseknél is, akárhova jelentkeznék be. Ezt eddig nem csinálta. Mitől lehet?

(#48996) bundli


bundli
tag

Sziasztok!

Szeretném eladni a laptopomat, de nincs hozzá eredeti OS-em. Amennyiben letöltök egy Windows 10-et a Micsrofot honlapjáról akkor 30 napig lehet használni, hogy azzal odaadjam az új felhasználónak? Illetve mi történik 30 nap eltelte után?

:R

(#48997) westlake válasza bundli (#48996) üzenetére


westlake
félisten

Igen, megteheted. 30 nap után már nem legális a használata.

Play nice!

(#48998) Sztlaci válasza pendre54 (#48972) üzenetére


Sztlaci
aktív tag

Köszi!

Közben kutakodtam, Google a barátom.
Install mappa takarítás PatchCleaner progival, -4,8 GB szemét. Archiváltam.
DriverStore mappa takarítása Rapr_0.5 programmal, duplikált mentések, Nvidia 34-szer volt mentve.
Gratula frissítő program. -12,4 GB
17,2 GB szemét kilőve.
Véleményen nem változott, ennek nem így kellene működnie.

Acer Aspire A317-51G-77QX 17,3"; i7-10510U, 8GB, 512GB SSD

(#48999) bfdelta1 válasza Máté94 (#48969) üzenetére


bfdelta1
csendes tag

Máte94 & King Unique

Köszönöm a segítséget! Működött, sikeresen fel tudtam rakni, mára elég ennyi boldogság, a többit holnap! :) :) :)

[ Szerkesztve ]

"Vagyok ami vagyok, mert kell egy ilyen is!"

(#49000) bandi0000


bandi0000
nagyúr

sziasztok

egyetemistaként kaptam "ingyen" windows 10-et és társait, de csak angol verzió, pontosan ez: en_windows_10_multiple_editions_version_1607_updated_jul_2016_x64_dvd_9058187 , a kérdés az lenne hogy legálisan van e mód magyarosítására, és/vagy az ehhez kapott széria szám működne pl egy másik de magyar verzióval?

Xbox One: bandymnc

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.