Hirdetés

2019. augusztus 22., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2019-07-23 06:44:53

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

(#48801) Xperia.ZENO

Xperia.ZENO
(senior tag)

Sziasztok! Nemrég kaptam vissza a HP ProBook 455 G2-met, tiszta Win 10 telepítéssel, ugyanis 480p-ig tudott max videót lejátszani, minden laggolt, gondolkodott. Most minden tökéletesen megy vele, kivéve a GPU-játék résznek van valami baja. Csak LoL-oznék vele, mikor működik akkor 60 fps, ha meg nem, akkor 02-03 fps folyamatosan. Minden egyes nap azt játszom el vele, hogy DDU-val le kell törölnöm a GPU-drivert, majd újrarakom, ideig-óráig megy is. Aztán most is fogta, megfagyott, de utána magához tért. Kiírta, hogy a hardverváltozás miatt indítsam újra a gépet, de csak OK-ézni lehetett. Bementem az Eszközkezelőbe és a Videokártyák között már megint nem mutatja a dedikáltat, csak az R4 Graphicsot.

Most akkor rossz a GPU vagy valami szoftveres baki van?

Siemens A40 \ Siemens C35 (BOCI Ver.) \ Siemens AF51 \ SE k310i \ Nokia 3110c \ SE k800i \ LG GT 500 \ SE Xperia X8 \ Sony Xperia SP \ LG G4 Brown Leather \ Huawei Mate 10 Pro

(#48802) tordaitibi

tordaitibi
(őstag)

Új gép, konkrétan egy mini pc.
Angol, szereném telepíteni a magyar nyelvi csomagot, de azt írja ki, csatlakozzak ehhez az internetre.
Konkrétan erről a gépről írok, wifin, ennél jobban nem tudok csatlakozni, akkor most... ??

(#48803) Hunork válasza Hunork (#48787) üzenetére

Hunork
(veterán)

Na, hát, ez tényleg hülyeség volt... :)) :P

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#48804) skyli

skyli
(senior tag)

Sziasztok!
Ilyen problémával találkozott már valaki? Az érintőbillentyűzetnél a számok helyett kis kockák vannak. Lehet hogy a Segoe ui font hibás lett, de nem tudom, hogy hozhatnám helyre :s

Nincs valami ötletetek esetleg? :B

(#48805) core i7

core i7
(addikt)

Sziasztok Windows10 alatt mi lett a lemeztöredezettségmentesítő neve? Csak mert nem találom :(

[ Szerkesztve ]

A Videókártya manapszág drágaszág

(#48806) TRob1 válasza core i7 (#48805) üzenetére

TRob1
(veterán)

Ha elkezded a keresőbe írni hogy Tör... meg is találja.

Vagy a meghajtódon jobb klikk, Tulajdonságok és ott az Eszközök fülön a Meghajtó optimalizálása és töredezettségmentesítése.

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#48807) CirrMee válasza core i7 (#48805) üzenetére

CirrMee
(őstag)

Ha a keresővel erőlködsz, akkor "Meghajtók töredezettségmentesítése és optimalizálása".

Visszamennyé', b*sszki! :)

(#48808) netpeti98 válasza core i7 (#48805) üzenetére

netpeti98
(addikt)

Win+R->dfrgui

(#48809) core i7 válasza TRob1 (#48806) üzenetére

core i7
(addikt)

Köszi mindenkinek :R :R :R :R én úgy keresetem lemeztöredezettségmentesítő :C :R :R :R

(#48810) vlevi válasza core i7 (#48809) üzenetére

vlevi
(nagyúr)

Ja, úgy nem találja, ezt tudjuk.
A kereső nagy hibája, hogy csak szó eleji egyezésre talál. Legalábbis én ezt vettem észre.
Pl a lemez szó beírására nekem nem talaja meg a "particiok letrehozasa a merevlemezen" cimű parancsikont, mert nem lemezzel kezdődik a szó. Rn korábban ezt még lemezkezelő néven ismertem, azért kerestem lemez szóra.
Így mongyuk kicist béna a keresés, mert néha a kereső helyett neked kell oksonak lenni, és nála pontosabban kell beírni a keresőkifejezést.
Ha csak a startmenüben keresel, még csakcsak elmegy, de pl a onenote bejegyzéseket nem talá!tam a multkor, krsőbb kiderült, ugyanezen ok miatt.

(#48811) flashpointer

flashpointer
(senior tag)

Helló,
aktiváló kulcsot innen vett már valaki?
Illetve kevésbé hivatalosnak tűnő forrásból mennyire érdemes vásárolni, vagy csak ismertebb helyek jöhetnek szóba? Illetve magyar vonatkozásban ezt találtam még ami gyanúsan kedvező ajánlat

(#48812) core i7 válasza flashpointer (#48811) üzenetére

core i7
(addikt)

OEM et én nem vennék úgytudom azt csak 1 gépre teheted rá ha elszál a gép elszál az oprendszered is

(#48813) MöBalázs válasza flashpointer (#48811) üzenetére

MöBalázs
(aktív tag)

Azt, hogy "innen", hogy érted? Kb olyan, mintha árukeresőről kérdeznéd, ez egy gyűjtő oldal. A listában amazon.de is van, úgyhogy végüls igen, ad ki megbízható oldalt is :)

O/

(#48814) TRob1 válasza core i7 (#48812) üzenetére

TRob1
(veterán)

Ez az alap. De ha felhívod az MS-t, megoldja neked. :)

¤ R'n'R ¤

(#48815) westlake válasza flashpointer (#48811) üzenetére

westlake
(félisten)

A legális Windows 10 Home (OEM) ára ~30.000 forint (bruttó), a Pro (OEM) ára pedig ~43.000 forint (bruttó). A jóval olcsóbbak pedig nem legális verziók!

Nagymértékű naivitásra utal, ha valaki azt hiszi, hogy egy eredeti Windows 10-et megvehet töredék áron.

Az OEM egy géphez tartozik, a retail pedig hordozható.

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#48816) Hunork válasza core i7 (#48812) üzenetére

Hunork
(veterán)

Amennyiben alaplap, processzor változik, akkor egy telefon / email MS felé. Ha kell, számla bemutatása (digitálisan) És nem lesz para, háromszor is mehet, hiszen lehet, hogy egy évben háromszor is van gáz a géppel. De persze személyes adatok, annak igazolása kell. Tehát tévhit, hogy egy telepítés, ez nem érdeke MS-nek sem.

Retail: nemrég vettem 39k pénzért Aqua-ban az USB kulcsos bármennyiszer telepíthető verziót. (W10 Home, és elég otthonra) Szerintem 9 plusz ezrest megér ez! És akkor nincs izgulás. :K

[ Szerkesztve ]

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#48817) pendre54 válasza Hunork (#48816) üzenetére

pendre54
(őstag)

Nem feltétlenül kell ezt a procedúrát végigjárni OEM-es Winnél legalábbis, ha hinni lehet az MS-nek és ha a felhasználó MS fiókot használ. A gépház/frissítés és biztonság/aktiválás menünél, ha hardvercsere történik, megnyílik egy új opció, és ott lehet valamit mókolni ez ügyben. Ez a megoldás a legújabb verzióra vonatkozik.
Ezt írják:

[link] [link]

[ Szerkesztve ]

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#48818) qqcqqc

qqcqqc
(őstag)

Apróbb hálózati problémám akadt.
A gépen a hálózati és megosztási központban jelenleg 2 hálózatot látok, mindkettő az ethernet nevű hálózati csatolón, az egyik magánhálózat, internet elérés, a másik nem azonosított hálózat, nyilvános hálózat, internet elérés.
Egy kicsit kavarcsos így nekem a dolog,
A netet egy dd-wrt-s router osztja, igaz elötte pár napig betárcsázós megoldás volt (digi), mert az előző router meghalt.
A hálózatban van még egy gép, az is 10-es ott minden rendben van.
Az a kérdésem, hogy tudnám eltüntetni, nem azonosított hálózatot?

(#48819) Hunork válasza pendre54 (#48817) üzenetére

Hunork
(veterán)

Na, ez jó hír. Engem nem érint, retail van :)

(#48820) vlevi válasza vlevi (#48810) üzenetére

vlevi
(nagyúr)

Válaszolok magamnak, megint egy kicsit ekézem a keresőt.
A "partíciók létrehozása..." akkor sem találja meg, ha rövid i-vel írod, parti szövegre keresve. Ez már azért erős. Aki táblagépen az érintőbillentyűn nem akar az ékezetekkel kínlódni, az dögöljön meg? Még jó, hogy nem case-szenzitív (szép magyar szóval :) )

(#48821) Apaxp

Apaxp
(aktív tag)

Sziasztok!
Win10 home posta beállításban kérek segítséget.
Gmail, msn fiókok pöccre mennek, viszont a upc pop3 fiók beállításakor gond van. Állandóan azt írja hogy a fiókbeállításaim elavultak.
Megnéztem azt amit automatikusan beállít magának, na az hülyeség. Kézzel beállítottam a pop3.upcmail.hu:110:0
smtp.upcmail.hu:583:0 értékeket ami a mobilomon lévő levelező programban van de egyszerűen nem szinkronizál.
A vicc hogy az előző gépemen, amin win10 pro volt, azon tökéletesen működött. Igaz ott nem is kellett neki kézi beállítás.
Mi az ami nem jó, vagy mit nem csinálok jól?
Esetleg menthetett valamit a régi gép az msn fiókomba?

Huawei P Smart 2019 dual sim, Acer E5-573G-330E

(#48822) vlevi válasza Apaxp (#48821) üzenetére

vlevi
(nagyúr)

Lehetséges. Most nincs előttem a gép, csak egy droidos telefon, nem tudom megnézni neked, de valahol a gépházban vannak valamilyen fiókbeállítások, onnan érdemes kigyomlálni mindent, ami a levelezéshez kapcsolódik, és ujrakezdeni. Mondjuk poo3 fiokot nem tudom, mennyire kezeli, mert a gmail az imappal megy. Nekem egyébként a gmail a fő fiók, és a gmailban van beállitva, hogy a freemail, upcmail cimeimet is letöltse a gmailba, és így nekem már csak ezt az egyet kell beállitanom.

(#48823) CirrMee válasza vlevi (#48810) üzenetére

CirrMee
(őstag)

A mi lenne ha keretében:
-Classic shell keresőjével simán keres
-csempestartmenü utánzat lósz*rt nem talál a lemez keresésre. Nem lehet, hogy a CS a telepítésnél mókol valamit, kvázi helyreállítva a gyárilag elb*szott állapotot? :)

Visszamennyé', b*sszki! :)

(#48824) Apaxp válasza vlevi (#48822) üzenetére

Apaxp
(aktív tag)

A gépházban a fiókbeállításoknál ugyanaz van mint a posta beállításoknál.
A régi gépen még a nagy augusztusi frissítés előtt állítottam be a postát és akkor még biztosan kezelte a pop3 fiókot. Sőt az a gép frissült augusztusban és akkor is ment. Esetleg a pro és home között van pop3 fiók kezelésben különbség?

(#48825) madgie

madgie
(titán)

Az Anniversary óta random lefagy a tálca, akármit nyomok ott, képtelen reagálni (az óra sem "jár" tovább). Asztalról minden működik, meg a programok is, de egy kijelentkezés vagy reboot kell, hogy a tálca magához térjen. Belefutottatok már ilyesmibe?

(#48826) DrojDtroll

DrojDtroll
(addikt)

Sziasztok

Egy hálózati interfészem van; két ip cím van hozzá beállítva. Nagyon szépen érzékeli a win a két hálózatot. Hogyan lehet megadni egy programnak, hogy melyiket használja?

[ Szerkesztve ]

(#48827) vamosip

vamosip
(tag)

Olyan problémám lenne, hogy vettem egy Adata SP920 128 GB SSD-t, Lenovo G560 laptopba, be is szereltem a HDD helyére.
Nagy nehezen be tudtam lépni F12-vel az indító menübe (mivel többször is bootolható eszközhiányt jelzett, de a BIOS-ba sem tudtam belépni) és USB-ről Win10 legújabb MS-től letöltött telepítőjével (évfordulóst tartalmazza) második próbálkozásra sikerült telepíteni a rendszert (először lefagyott félúton)
Működik, de többször lefagy a rendszer, egér mozog, de nem reagál semmi, billentyűzetre sem. Olvastam, hogy lehetnek gondok az évfordulós frissítésnél, esetleg én is így járhattam?
Azóta telepítettem Linux Mint 18-at, az úgy néz ki probléma mentesen működik, tehát valószínű a Windowsnál lesz a hiba.

(#48828) Hunork válasza madgie (#48825) üzenetére

Hunork
(veterán)

Nem.
Valami nem bujkál a rendszerben? Malwarebytes nem árt.
Továbbá használsz valamilyen regcleanert? Pl a Wise képes szétrombolni. :((

(#48829) Khaosz55

Khaosz55
(senior tag)

Sziasztok,
minden nap legalább 2 x próbálja a win10 az új telepítéseket feltenni. Jön a kék képernyő hogy telepíti a frissítéseket. Újraindítás után meg jön a kék képernyő hogy nem sikerült telepíteni a frissítéseket és visszaállítja a régi állapotot. Ez naponta 2X + minden leállításnál. Agybajt kapok.

Mit tudok ezzel csinálni? Miért nem sikerül neki felrakni a telepítéseket? Mi a problem?

(#48830) zorzy4

zorzy4
(őstag)

Sziasztok. Már megint nem leállítja, hanem hibernállja magát a gép. Leírtátok anno hol kell beállítani, de mivel nem állítgatom miden nap elfelejtettem.

Eladó xiaomi redmi note 5 tok! A világon csak kétfajta ember létezik, jó és rossz. Mobilmementók! Korábban minolta néven voltam.

(#48831) DrojDtroll válasza zorzy4 (#48830) üzenetére

DrojDtroll
(addikt)

(#48832) Apaxp válasza vlevi (#48822) üzenetére

Apaxp
(aktív tag)

Közben sikerült megcsinálni.
A gépház fiókbeállításokban nem a pop/imap hanem a speciális beállításokban lévő pop3 beállítást kell választani.

(#48833) tordaitibi

tordaitibi
(őstag)

Valaki erre, [link] ?
Sose lesz magyar wintizem...

[ Szerkesztve ]

(#48834) Popes válasza Khaosz55 (#48829) üzenetére

Popes
(őstag)

LINK

Deus ex machina

(#48835) Khaosz55 válasza Khaosz55 (#48829) üzenetére

Khaosz55
(senior tag)

Szóval ez a frissítés nem megy fel nekem ma már 5X próbálta és ezt csinája minden nap mit tegyek:

Összegző frissítés x64-alapú Windows 10 Version 1607 rendszerekhez (KB3194496) - sikertelen

(#48836) Khaosz55 válasza Popes (#48834) üzenetére

Khaosz55
(senior tag)

TNX

(#48837) Crytek válasza raidx (#48796) üzenetére

Crytek
(veterán)

Felvettem magam ott vagyok a listában név szerintem teljes hozzáférés kipipálva és továbbra sem engedi leokézni mert a "hozzáférd megtagadva" :(

Gigabyte Z170 D3H, i5 6600K@4.4ghz, 2x4GB Kingston Fury Hyper X DDR4, EVGA Supernova 650 G1, Zalman Z9, CM 212+,Zotac 1070Ti AMP! Extreme / Xbox One X

(#48838) cozmo

cozmo
(őstag)

Évfordulós frissítés óta, ha létrehozok egy második fiókot a gépen (bármilyet) és belépnék ez fogad.

Visszahúztam egy korábbi lemezképet és ott még, ha létrehozok, gond nélkül be tudok lépni a második fiókba. Sőt gép alaphelyzetbe állítása után (amikor ugye szűz évfordulós verziót kapok) sincs ezzel gond. A probléma, hogy már belakott rendszerem van és nem akarnám elölről kezdeni a belakást.

Hogy a fenébe lehet másképp megoldani? Nem hiszem el hogy másnak nem volt ilyen.

Próbáljatok meg évfordulós frissítés után második felhasználót felvenni sikerül nektek?

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: https://hardverapro.hu/tag/cozmo

(#48839) The DJ

The DJ
(addikt)

Sziasztok!

Idegesítő bug megoldásában kérném a segítségeteket. A legutóbbi nagy frissítés óta nem megy a tálcára a drag & drop. Példa: Megfogok egy képet Total Commanderben és a már futó Photoshop ikonjára akarom húzni, hogy be tudjam dobni a programba. Na ez eddig minden Windows alatt tökéletesen működött, a frissítés óta viszont nem, és ez roppant frusztráló, mert a munkáim során ezerszer gyorsabb és egyszerűbb így, mint a programokon belül kitallózgatni a dolgokat...arról nem is beszélve, ha egyszerre több képet vagy dokumentumot akarok behúzni valahova. Nagyon remélem, hogy van erre valami megoldás vagy csak én vagyok láma és nem találom az ide vonatkozó beállítást.

Mi történik most amikor húzok valamit? A tálcáig működik, a tálcára érve "elengedi" a húzott képet vagy doksit vagy bármit, olyan mintha nem tudnék a tálcára húzni már semmit.

Eredeti Windows 10 Pro 64 bit (1067, build: 14393.222)

Légyszi segítsetek :R

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak. || http://kepfeltolt.es - A kedvenc képfeltöltő oldalad a weben!

(#48840) jani04 válasza madgie (#48825) üzenetére

jani04
(aktív tag)

Szia.
Nálam is voltak problémák.Fagyás,intéző összeomlás stb.A héten meguntam és szépen visszaraktam a win 8.1-et. Azóta semmi gondom.
A legújabb hang drivert pl fel sem tudtam rakni win 10-re mert fele nem volt hajlandó működni.
Én nem azért raktam össze a gépet,hogy a netet túrjam mindenféle hókuszpókusz mutatványok után egész nap.
Majd ha képesek lesznek normális win 10 összekalapálni visszarakom.Addig szépen elvan a polcon ez a rakás s..r.

(#48841) madgie válasza Hunork (#48828) üzenetére

madgie
(titán)

Valami regcleaner van, de ezer éve el sem indítottam. Malware-tippet köszi, átkutatom.

Illetve van egy Zemana Antilogger, de attól pár napja idegbajt kaptam (egy órás monitorkalibrálás végén megfogta a profilt beillesztő exe-t, így kezdhettem előlről).

(#48842) martinkeet

martinkeet
(aktív tag)

Sziasztok!
Véleményetek szerint egy alaplapcsere után miért tűnt el a Windows aktiválása ,és a kulcsot sem fogadja el.

Visszaolvastam... :B

[ Szerkesztve ]

(#48843) Hunork válasza madgie (#48841) üzenetére

Hunork
(veterán)

Hmmm. Oké.
Amit nem kérdeztem: a W10 hogy települt fel korábban? Valamiről frissítettél? Mert, sajnos, képes meggabalyodni ilyenkor. Ha így volt, akkor az is ajánlatos, ha tiszta telepítés, utána a frissítések. (én jártam így, W8.1- ről lett W10. Mióta tiszta telepítés, particionálással..stb, azóta minden rendben)
Meg ez hátha segít.

Plusz: nem több monitorral dolgozol? (vagy monitor+ tv). Mert akkor is begabalyodhat néha. Tedd egy kijelzőre, restart, utána nézd meg, aztán engedélyezni a több kijelzőt.

Látom, sokan nem alszunk ma reggel :)

[ Szerkesztve ]

(#48844) madgie válasza Hunork (#48843) üzenetére

madgie
(titán)

Frissítettem, de alapból Win10 volt. Frissül magának a háttérben, lehet ezt le kellene tiltanom, ha ezzel jár? :D

A rengeteg fotós, videós program miatt azért elég macera lenne mindig friss rendszert húzni :(

szerk: egy darab WQHD monitor van csak, tévére nincs kihúzva ez a gép. Az a baj, hogy reprodukálni nem egyszerű, mert egyszer csak csinálja, utána restart, majd napokig nem.

[ Szerkesztve ]

(#48845) Hunork válasza The DJ (#48839) üzenetére

Hunork
(veterán)

Neked is szól ez
Hátha lelsz megoldást.

(#48846) Hunork válasza madgie (#48844) üzenetére

Hunork
(veterán)

Értem.
Csak tippek voltak. Általában egy korábbi rendszerről frissítés, több képernyős mód szokott bekavarni. Meg persze vírus, spy...stb. Frissítés menjen csak a háttérben, nálam is megy.
Így viszont kifogytam az ötletekből.
A linken sem volt megoldás? Ajánlom még a dirtywindows oldalát is. Hátha lesz megoldás.

(#48847) madgie válasza Hunork (#48846) üzenetére

madgie
(titán)

A Malwarebytes ezt fogta most meg, nem tudom, mi ez, javít-e a kigyomlálása, mindenesetre köszönöm szépen a tippeket :R

A linkeknél még nem láttam olyat, ami segítene, de végigbogarászom még.

[ Szerkesztve ]

(#48848) vigyori78 válasza tordaitibi (#48802) üzenetére

vigyori78
(őstag)

Win 10-ből melyik verzió, melyik build és hány bites van a mini pc-n ?

PL.:
Parancssorban futtasd le: sfc/scannow
Majd próbáld utána.

Vagy még:

Link1

Gépházból is próbáltad ?
Setting

(#48849) raidx válasza madgie (#48844) üzenetére

raidx
(őstag)

Nézd már meg. Jobb klikk startmenűn, Eseménynapló, Windows-naplók, Rendszer. Ha találsz Figyelmeztetés vagy Hiba elemet dupla katt és látható a baja.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#48850) DrojDtroll válasza DrojDtroll (#48826) üzenetére

DrojDtroll
(addikt)

erre valaki?

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.