Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#49901) Joezyka


Joezyka
senior tag

üdv!

nem követem aktívan a topikot, így ha valaki már megválaszolta az alábbi problémát, elég csak egy link (keresve nem találtam még rá a megoldásra).

jóideje már írtam, hogy random módom tele lesz a gép memóriája. Van amikor indulásnál is kb 70-80%. Ma indulás után 100% volt, úgy hogy még semmi sem futott és a kikapcsolás is kb 10 perc volt ebből 5 perc várakozás a kattintások után.

Anno levakartam mindenféle nem odaillő programot amikről fogalmam sem volt, hogy mi az, és mondhatni csökkent ez a jelenség. Most újra előjött. Nem értem, hogy mitől van és mi okozza. Drivereket nem frissítettem azóta, pont azért, mert azok akkorra "stabilnak" tűntek. Kezd idegesíteni, hogy ha használni akarom a gépet akkor 2-3x is újra kell indítanom a gépet, hogy úgy induljon el, hogy ne legyen kapásból csurig a memória. (8gb RAM-om van, és nemegyszer összeadtam már különböző memória kezelő/figyelő programok által listázott, aktuálisan futó programok memóira fogyasztását és akkor sem volt 3-4gb-nál több)...

Előre is köszi a segítséget.

Ha szép nem vagy, hülye ne legyél!

(#49902) whitezo88 válasza norti (#49889) üzenetére


whitezo88
nagyúr

Nem hinnem hogy jatek miatt lsz mert tobbnel is volt fagyas. Sot: tegnap sikerult meg tovabbi kb masfel tucat drivert frissiteni a Driver Boosterrel. Es utana jo volt. Tobb menet lement Overwatchhal es R6 Siegel is. Am ma reggel megint kifagyott... Meg jatek se kellett hozza... Mit nezzek meg? Memtest, hdsentibel segithet? Vagy biztos driver gond? A DB halozati drivert is frissitett tobbek kozott, az is emlitve lett. Minden driver ujra lett teve mar.

(#49903) bobalazs válasza Joezyka (#49901) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

hardverhibád van, (multkor valakinek hibás külső hdd okozta) vagy valami vírus zabálja a ramodat.
malwarebytes, adwcleaner stb. ajánlott neki.

(#49904) aram01


aram01
nagyúr

Sziasztok lenne egy problémám. Vettem egy új vinyot, a régi is megvan még de már beteges azon win 10 van, origi w7-et frissítettem anno. (Ha jól tudom, ez alaplaphoz van párosítva, ami nem is baj mert az a régi maradt)
Most jön a gond: Az istenért sem találom a dobozos w7-em, elképzelni sem tudom hogy hova lett. Kérdés: rátudom így is húzni a gépre a W10-et? "emlékszik" a lapomra? Vagy ezt megszívtam?
Köszönöm a válaszokat előre is.

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#49905) bobalazs válasza aram01 (#49904) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Emlékszik a lapodra, meg ahogy belépsz a microsoftos fiokodba.

(#49906) aram01 válasza bobalazs (#49905) üzenetére


aram01
nagyúr

Értem, akkor hogy tudom felrakni a rendszert az új vinyóra?

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#49907) bobalazs válasza aram01 (#49906) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

- dupla

[ Szerkesztve ]

(#49908) bobalazs válasza aram01 (#49906) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Szokásos módon letöltöd a iso-t a microsofttől, kiirod rufussal és feltelepited. Benn az összefoglalóban.

(#49909) aram01 válasza bobalazs (#49908) üzenetére


aram01
nagyúr

Lehet hogy átsiklottam felette, köszönöm :R

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#49910) Kátai


Kátai
senior tag

Eltűnt a start menü,nem működik a tálcáról az áruház,gépház,posta,ondrive,vagyis szinte semmi az intézőn és a böngészőn kívül a tálcáról.A szokásos parancssorokat(scan/scannow,stb) lefuttattam , de nem javult meg.Megoldást valaki?

(#49911) lao válasza aram01 (#49906) üzenetére


lao
tag

ha nem szeretnéd újra tenni a rendszert akkor le is klonozhatod.

csgo jarokeret 37.221.209.104:27164 ----örök windows biteskedjék az androidos iPhonodon----

(#49913) pendre54 válasza Kátai (#49910) üzenetére


pendre54
addikt

Üdv!
Olvass vissza fentebb pár hozzászólást(49896-49900), hátha segít.

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#49914) Kátai válasza pendre54 (#49913) üzenetére


Kátai
senior tag

Olvastam,de nekem AMD cuccos van.Mondjuk attól még lehet.

(#49915) Döglött Róka válasza Joezyka (#49901) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Szia, nem a standby memory-t nézed? Nem tudnál perfmon-ról csinálni egy screenshot-ot hogy lássuk a jelenlegi állapotot?

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#49916) Apucy01


Apucy01
őstag

Miért olvasom én szinte mindenhol azt hogy a win10 egy fos.. nem tudom akkor én vagyok a hüly vagy nem tudom mi van hogy nálam müködik rendesen.
Vagy csak akik ekézik azok barmolják szét a rendszert?

Csak simán Tolvaj KOBOLD!! :D

(#49917) zzola válasza Apucy01 (#49916) üzenetére


zzola
félisten

Vannak problémák vele, de nem fatálisak. Nekem eddig nem volt hiba, pedig több konfiguráción is használom/használtam a pro verziót...

(#49918) #56474624 válasza Apucy01 (#49916) üzenetére


#56474624
törölt tag

Nem kell ahhoz szétbarmolni. Nálam nemrég a videókártyám teljesítményét süllyesztette le egy kb. 10 évvel ezelőtti alsó-közép kategóriás videókártya szintjére (pl. egyik benchmarkban 4100 helyett 200-as pont, játékok, amik normálisan simán mentek, akadoztak, gta5 iszonyú nehezen is töltődött be emellett). Másik illesztőprogram nem segített. Mit tudtam csinálni? Alaphelyzetbe állítást követően jó lett. Először persze én sem az oprendszerre gyanakodtam, hanem hardveres hibára, de sajnos be kell látni, hogy ez az oprendszer több mint 1 évvel a kiadását követően is produkál rejtélyes hibákat. Függetlenül attól, hogy neked történetesen eddig nem produkált.

[ Szerkesztve ]

(#49919) devil-k


devil-k
nagyúr

Sziasztok!

Hogy tudok egy olyan korlátozott fiókot létrehozni, ahol a felhasználó

- csak a Chrome böngészőt tudja használni
- nem tud letölteni
- nem tud kutakodni a gépben és nem látja ketté osztott SSD tartalmát?

:R Köszönöm

- mozi bolondéria -

(#49920) movax


movax
őstag

Megoldást találtam arra az esetre, ha alvásból ébresztés után nincs netcsatlakozás: az eszközkezelőben láthatóvá kell tenni a láthatatlan eszközöket is és a hálózat résznél MINDEN eszköz esetében, tehát a rejtett eszközök esetében is ki kell kapcsolni az energiagazdálkodást (már ahol va ilyen opció). Nem elég csak a wifi-kártyánál kikapcsolni.

[ Szerkesztve ]

(#49921) Apucy01 válasza #56474624 (#49918) üzenetére


Apucy01
őstag

Hibák nállam is voltak de könnyen orvosolhatóak voltak és többnyire az én baromságaimból történtek.
Valójában azért irtam azt a hszt ide mert olvastam másik topicban hogy valaki a win10 ujrarakása után nem tud facebook fiókjába bejutni firefox használatával sem, és én nem igazán hiszem hogy ez win10 gond lenne főleg frissen telepitett rendszernél nem hiszem.

Nagyon sok ember inkább rásüti hogy nem jó ahelyett hogy megpróbálná megismerni és megtanulná használni.

[ Szerkesztve ]

Csak simán Tolvaj KOBOLD!! :D

(#49922) aram01 válasza lao (#49911) üzenetére


aram01
nagyúr

Azt hogy is?

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#49923) Syl válasza aram01 (#49922) üzenetére


Syl
nagyúr

Macrium Reflect (free) - disk clone

[ Szerkesztve ]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#49924) #56474624 válasza Apucy01 (#49921) üzenetére


#56474624
törölt tag

Na persze én sem azokat mentegetem, akiknek az internet kifullad a Facebook hasznátalában, közben egy vízszerelőnek sem tudnak utánanézni az internetet használva. Kb. mintha a világ legnagyobb könyvtárában leragadnának a pletykalapok polcánál.

(#49925) aram01 válasza Syl (#49923) üzenetére


aram01
nagyúr

köszönöm

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#49926) goop válasza #56474624 (#49918) üzenetére


goop
őstag

Teljesen igazad van, nálam is jöttek elő fura dolgok, pl. hibát észlelt a rendszer mentse munkáját, mert egy perc múlva újraindul a gép stb. Mondom jó, ebből elég, vissza win 8.1. Aha, ott viszont voltak apró dolgok, amik win 10 alatt jól mentek, itt viszont nem úgy, nem abban a formában, pl onedrive - kell ms fiók (@nyád), ok, de utána se lehet könyvtárat váltani, stb. Jó, vissza win 10, full szűz rendszer, + frissítések, de már szarakodik a fb chrome alatt, ff alatt jó, restart után jó... Kereső gomb néha nem megy kifagy vagy mi, szóval ha valaki tud mondani okosat, ne fogja vissza magát. :D

[ Szerkesztve ]

(#49927) szucstom válasza goop (#49926) üzenetére


szucstom
őstag

"de már szarakodik a fb chrome alatt". Ott a hiba. Chrome. 4 giga memóriánál le se lenne szabad tölteni, mert a szerencsétlen google memóriafalót csinált a böngészőből. Win10 alatt vagy Edge vagy FF.

PS4 ID: Z0D14C_1990; Manjaro KDE

(#49928) vlevi válasza goop (#49926) üzenetére


vlevi
nagyúr

Win8-ban lévő Onedrive kliens pl jó lenne tizesen is, de asszem már a 8.1-ben sem az van. Arra gondolok, hogy huszonsok giga van a Onedriveban, de semi szuksegem ra, hogy mindig mindent leszinkronizaljon. De az se jó, ha kivalasztom, hogy mely könyvtárakat akarom letölteni, mert igazából semmit nem akarok most letölteni róla, csak,majd ha kell valami,akkor lássam, hogy van ilyen file, és, ha szükség van rá, akkor rákattintok,letöltődik, és kész. Ezt tudta a w8 kliense, de a tizesé már nem.

(#49929) goop válasza szucstom (#49927) üzenetére


goop
őstag

Jó, nekem nincs is facem, asszony pajtás panaszkodott. :D
Amúgy 8Gb ram, ott csak elférne. :)
Intel i3, integrált videó. Amúgy tuti valami ms féle szar driver gond lesz, mert amiket én feltettem, mind felülírja sajnos.
@vlevi: win 10 alatt semmi gondom az onedriveval. Személyes is ok, pár gb cucc, vállalati is kb 140 Gb, az a része teljesen jó.

[ Szerkesztve ]

(#49931) Software0013


Software0013
csendes tag

Sziasztok!

Van egy 120gb Samsung SSD-m

Ráfrissítettem a nagy frissítést. Viszont van egy negatívom. Az hogy amikor a gépet bekapcsolom akkor bejön a kék Windows logó és rá 15 mp-re kezd megjelnni ez a kis fehhér pötty ami elkezd dolgozni, és utánna jön be az asztal. Mi lehet a baj??

(#49932) #18193920 válasza Software0013 (#49931) üzenetére


#18193920
törölt tag

Miért milyen színű pöttyöt szeretnél? :C

(#49933) raidx válasza Software0013 (#49931) üzenetére


raidx
őstag

Az, hogy frissítettél. ;]

[ Szerkesztve ]

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#49934) szucstom válasza goop (#49929) üzenetére


szucstom
őstag

Akkor is, a króm csak zabálja a memóriát. Normális böngésző az vagy a Mozilla féle tűzróka vagy a MS Edge.

PS4 ID: Z0D14C_1990; Manjaro KDE

(#49935) vlevi válasza szucstom (#49934) üzenetére


vlevi
nagyúr

"MS Edge"
Na, azért ezzel vitáznék, de nagyon :)
Esküszöm, próbáltam. A hétvégén felraktam egy teljesen új Insider preview-t, semmi nem volt rajta, és csak levelezni, böngészni kellett. De az Edge valami rettenet, legalábbis nekem.
Kényelmetlen az egérkezelése, (valami érintőre optimalizált módban lehet, mert egy területről (pl. popup ablakból, vagy a settingsből ) a címsorra kattintva nem lép egyből a címsorba, hanem előbb csak bezárja a popupot, és a következő klikkre lép csak a címsorba. Ez érintőképernőn oké, mert ott nincs más mód a popup zárására, de itt, desktopon kényelmetlen.
Förtelmesen szálkás a betűk megjelenítése. Erről már rengeteget írogattunk, a Microsoft nem használja a Cleartype-t már az office-ban sem, és ettől ronda.
Kedvenceket én a bal oldalon szeretném látni, nem jobboldalt,
Firefoxban van olyan, hogy a lapfüleket mutatja a taskbaron. Edgben nincs.
Ez a fajta "letisztultság" már az igénytelenség határát súrolja. Ez persze igaz majd mindegyik UWP appra is.
satöbbi...

[ Szerkesztve ]

(#49936) Döglött Róka válasza vlevi (#49928) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Állítható, hogy mit szinkronizaljon...

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#49937) #56474624 válasza goop (#49926) üzenetére


#56474624
törölt tag

Én már próbáltam átállni Linuxra. :D De még egeret, billentyűzetet sem tudtam varázsolni huzamosabb időre, pedig sokat állítgattam az uefi-ben, sokféle beállítással kipróbáltam. Egyszer sikerült is valahogy, de emellett még netem sem volt, aztán újraindítást követően változatlan uefi beállítások mellett megint nem volt se egerem, se billentyűzetem. Se netem.
Talán az alaplapom inkompatibilis a Linuxszal (nem mintha win10-zel nem lenne az :DDD ). Elég bosszantó.

(#49938) vlevi válasza Döglött Róka (#49936) üzenetére


vlevi
nagyúr

Oké, de, ahogy írtam, én szeretném, ha semmit se szinkronizálna, de latnék mindent, ami fenn van a driveon, és, ha kell, akkor rákattinthassak. Ha ki!apcsolom a teljes szinkront, akkor a nem szinkronizált könyvtárakat nem is látom.

(#49939) goop válasza #56474624 (#49937) üzenetére


goop
őstag

Jah, nem, linux nem kell otthonra. De idegesítő ez a win10 gond. Mintha állandó beta tesztelő lenne az ember. Amúgy msi lapom van, win 7, 8, 10 x86 x64 driver van hozzá, szóval a támogatással nincs gond, csak mikor ms azt gondolja, hogy ő tud jobbat neked. :D
Legszívesebben letiltanám a frissítéseket, de anélkül meg elég rizikós a net világa. :D
Kemény dió...

(#49940) aram01 válasza Syl (#49923) üzenetére


aram01
nagyúr

lenne egy kis problémám a progival. Leszedtem, megcsináltam a mentést egy külső ssd-re, inditásnál arról "bootolt", de nem találja az állományt, hol lehet a hiba?

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#49941) #41133696


#41133696
törölt tag

Tegnap anyumnál újra kellett telepíteni a Windows 10 Home 32-bit AU-et. Mert előjött ez a hiba:

windows 10 pin code not working after anniversary update, mondjuk legalább AU-tel frissített telepítőről ment fel, de most minden az MS-től van, csak Edge van fent, és WD+ W10 tűzfal. Ja igen, korábban volt fent Kaserpsky, de az 3 gépes licenc, és már lekerült régebben onnan, mert a háromból hármat én használok, 1 PC-n és két androidos eszközön. Szóval most tényleg minden az MS-től van és marad Nála.

(#49942) Apucy01


Apucy01
őstag

Srácok eldobom az agyamat ilyen nincs valóban ilyenek a mai userek?

[link]

Csak simán Tolvaj KOBOLD!! :D

(#49943) TRob1 válasza Apucy01 (#49942) üzenetére


TRob1
veterán

:K

Sajnos ez van... de ebben a topikban is, meg mindenhol máshol is ez megy.
Mindig minden a win10 hibája, ez a lényeg. Minden user überkirály, minden driver überfasza, minden hardver ultramodern és hibátlan... stb. A win10 meg xar.
Ha felrobban a note7, az is azé' me xar a win10. (Na jó, ezt eddig még nem olvastam, de biztos voltak már ilyen kósza gondolatok is :DDD )

Másik halálom meg ha valami új/más mint az ősidők óta meglévő, megszokott,, akkor megint xar. Ha nem másolják magukat vagy másokat, az xar. xar.xar. :W

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#49945) King Unique válasza aram01 (#49940) üzenetére


King Unique
titán

Lehet vele klónozni USB-n csatlakoztatott SSD-re, de utána nyilván vissza kell tenni a gépbe és SATA-n kell használni. Ha külső SSD-ről akarod futtatni a rendszert, akkor vannak arra egyéb megoldások.

[ Szerkesztve ]

(#49946) Dumi86 válasza #20749568 (#49944) üzenetére


Dumi86
senior tag

Szia. Várjál vele. Nekem végzett vele,igaz majdnem 5 óra alatt de nem lett hiba :)

Mobil: Samsung Galaxy A41 DS (2020) Android 12.0 PC: Asus K31AN , Samsung 8GB DDR3L Ram , Crucial BX500 480GB SSD , Gigabyte 720 GT 1Gb , Windows 10 Home 21H2 (19044.2075) OEM , Vivaldi 5.3.2679.61 , Eset Nod32 Antivirus 15.2.11.0

(#49948) Dumi86 válasza #20749568 (#49947) üzenetére


Dumi86
senior tag

Szerintem se normális ez így,nagyon nem,de mit tehet az ember vele? :) Hiába van új gépem és viszonylag gyors akkor se bírja hamar telepíteni. Ja és még nem is netfüggő az egész.

Mobil: Samsung Galaxy A41 DS (2020) Android 12.0 PC: Asus K31AN , Samsung 8GB DDR3L Ram , Crucial BX500 480GB SSD , Gigabyte 720 GT 1Gb , Windows 10 Home 21H2 (19044.2075) OEM , Vivaldi 5.3.2679.61 , Eset Nod32 Antivirus 15.2.11.0

(#49949) davidrs8 válasza AthlonXP (#49241) üzenetére


davidrs8
újonc

Nekem is ugyan ez a bajom :(! Napok óta! Sikerült valahogy megoldanod?

(#49950) hatnor


hatnor
tag

Sziasztok!

Adott egy blueway n9000 usb wifi kártya, de ha bedugom bármelyik usb-be felismeri egy pillanatra a windows10 aztán rögtön leválasztja majd megint felismeri leválasztja....

Hogy lehetne orvosolni ezt a problémát?
A kártya jó, mivel a másik gépen windows 7 van és ott tökéletesen működik.

üdv, hatnor

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.