Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#48201) bozont válasza CPT.Pirk (#48197) üzenetére


bozont
veterán

Bár nekem nem az első körben dobta be frissítésnek, de azért vártam eddig mert foglalt volt a tartalék HDD amire előbb egy image-t akartam készíteni a rendszermeghajtóról probléma esetére. Most szabadult fel, viszont a patch meg nem akar letöltődni.

(#48198) colomb2

Köszi, ezzel úgy tűnik megy a frissítés. :R

(#48202) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Login! Mától Win10 user vagyok. Kiforrta magát annyira, hogy a notin rendesen fusson.

(#48203) Frenky89 válasza Frenky89 (#48060) üzenetére


Frenky89
őstag

Végül odáig sikerült eljutni, hogy
1.) olt egy csomó WAN miniport (...) eszköz a hálózati eszközök között, ezeket kigyomláltam: ideiglenesen letiltottam a Secure Socket Tunneling Protocol Service és a Remote Access Connection Manager service-eket;
2.) az összes hálózati segédprogit és driver- letakarítottam a gépről csökkentett módban;
3.) normál módba visszaváltva feltelepült a windows-os driver, de így sem lett jobb a helyzet;
4.) szóval felraktam a Dell gyári driver-t, de még mindig nem volt jó csak ideiglenesen, azaz friss boot után néhány percig minden oké, majd kakukk (semmi specifikus dolgot nem vettem észre, ami kiváltó ok lehet);
5.) csináltam egy netsh winsock reset és netsh int ip reset parancs kombót;
6.) ezután jónak tűnt, de kis idő múlva megint ugyan az a helyzet, mint a kiinduló állapotban volt, csupán annyi változott, hogy most már egy network troubleshooter futtatás után egy kis ideig használható, majd megint elromlik, stb, stb...

Mi a szösz lehet ez? Olvastam valahol, hogy ha a Windows 7-ről 10-re történő upgrade-elés előtt nem lettek eltávolítva bizonyos VPN szoftverek, akkor azok okozhatnak hasonló problémákat és volt is ilyen, de már a VPN-es dolgokat is rég letakarítottam. Ellenben az SSTP meg a Remote Access Connection Manager miatt meg gyanús, hogy valami mégis hátramaradhatott.

Mit lehet még csinálni? Network reset? Mit csinál, orvosság az ilyesmire? :(

(#48204) lev258 válasza Frenky89 (#48060) üzenetére


lev258
veterán

Ha nem tévedek, Windows-on a Hálózati hibaelhárítás a mai napig nem csinál mást, mint letiltja az adaptert, újra engedélyezi és végül új IP-címet szerez. Ha ez neked segít, akkor ezen irányban lehetne elindulni.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#48205) vlevi válasza Kolondrum (#48202) üzenetére


vlevi
nagyúr

Ez csak úgy látszik. ;]
Valamit nem vettél észre

(#48206) CPT.Pirk válasza netpeti98 (#48200) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Nem konkrétan frissítéssel, hanem a frissítések utáni újraindítással. Igazából meg sem próbált újraindulni, csak kidobta az üzit. Kézzel újraindítva nem volt gond.

Egyébként volt egy kb 5 frissítés, ezen a gépen csak kb. havi 1x van elindítva a W10, akkor is csak a frissítések miatt.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#48207) westlake válasza F_Zolee (#48190) üzenetére


westlake
félisten

Az uTorrent képes megenni "bármennyi" memóriát, de azt minden esetben ki is írja a Windows a Task Manager-ben. Egyébként ahhoz, hogy körülbelül 10GB-ot benyaljon, sok-sok aktív torrentre van szükség. Ha csak 10-20 darab inaktív van a listában az nem sokat számít. Nekem most 20 darab inaktív van a listában és összesen 70MB-ot eszik. Akkor szalad el vele a ló, ha sok válik aktívvá.

Play nice!

(#48208) F_Zolee válasza westlake (#48207) üzenetére


F_Zolee
veterán

Nálam semennyire nem írta a task manager az ilyen fajta memória zabálást. Csak mikor bezártam az utorrentet hopp több giga ram lett szabad.

(#48209) repaszoltan válasza Popes (#46314) üzenetére


repaszoltan
csendes tag

Gratulálok, Ön nyert nekem egy halkabb processzort! :)

[ Szerkesztve ]

Répás

(#48210) maestro87


maestro87
őstag

Ebben senki nem tud nekem segíteni? :F
Próbáltam már így is, de ugyanúgy nem működik. Bár szerintem ez kliens oldali beállítás, nekem pedig a kliens jelen pillanatban az androidos alkalmazás lenne. :U
Lehet azért nem jó mert gmail-es címmel jelentkezek be Windows-ba? Vagy router-be kellene valamit beállítanom (openwrt)?

(#48211) Hubba12


Hubba12
senior tag

Sziasztok a hibát éppen hogy csak stabil memória tuning okozta egy pici plusz fesz megoldotta a dolgot. Na ilyet még soha nem láttam. De köszönöm mindenkinek a segítséget. (A klienses tanácsot meg fogadom köszönöm :R )

Csak az ASUS!

(#48212) Popes válasza repaszoltan (#48209) üzenetére


Popes
őstag

Nem én, hanem a Malwarebytes. ;)

Deus ex machina

(#48213) SirRasor


SirRasor
őstag

Bátyám feltette az anniversary updatet. Nem tud írni a D meghajtójára (belső HDD) - "hozzáférés megtagadva".
-A beépített rendszergazdai fiókot használja
-A D meghajtóra van hozzáférése a rendszergazdák csoportnak
-A beépített rendszergazdai fiók tagja a rendszergazdák csoportnak
-UAC minimumra van húzva

Ötletek? A Rollbacken kívül..

[ Szerkesztve ]

Make Love not war!

(#48214) BenJoe80


BenJoe80
senior tag

Sziasztok!

Tudja valaki, hogy az asztali Windows 10 "People" app kapcsolatait hogyan lehet szinkronizálni a Windows Phone-al? Mármint, hogy a WP kapcsolatok legyenek szinkronizálva és nem az asztaliak.

Egyszerűen nem találok erre nézve semmi leírást, útmutatót.

A segítséget előre is köszönöm!

Megisznak egy deci pálinkát. Miért? "Olyan savam vót, meg köllet innom egy deci pálinkát, aszittem megbolondulok." Aztán megisznak négy liter bort. Miért? "Há' semmi savam nem volt má'!"

(#48215) netpeti98 válasza BenJoe80 (#48214) üzenetére


netpeti98
addikt

Ha ugyan azzal az MS fiókkal vagy belépve, akkor ugyan azt kellene látnod mindenhol.

(#48216) BenJoe80 válasza netpeti98 (#48215) üzenetére


BenJoe80
senior tag

Na ez az! Kellene... csak éppen nem működik.

Van egy (1) Microsoft profilom, egy (1) email címmel és egy (1) jelszóval. Ezt a profilt használom a PC-m bejelentkezéséhez és a WP-n is.

Ugyanakkor van PC-n egy "People" app, ahol szépen rendszereztem a kapcsolataimat. Aztán van a WP-n is egy "People" app, amit szeretnék szinkronizálni, de nem megy. Végül van az az "Outlook.com", amit böngészőn keresztül érek el, a fent említett emailemmel és jelszavammal.

Józan paraszti ész szerint ennek a háromnak egynek kéne lennie. De nem azok!

Most kipróbáltam. Ha az Outlook.com kapcsolatokat rendszerezem, akkor az egy idő után megváltoztatja a WP "People" app kapcsolatait is. Nagyszerű! De ugyanakkor a PC "People" app kapcsolatai nem változnak!

Szóval akkor most külön-külön kell szerkesztgetnem a kapcsolatokat? Nem lehet valahogy PC "People" app kapcsolatait szinkronizálni a WP "People" app kapcsoltaira? Ne kelljen már annyit Írogatni... ennyire azért nem érdekes...

Megisznak egy deci pálinkát. Miért? "Olyan savam vót, meg köllet innom egy deci pálinkát, aszittem megbolondulok." Aztán megisznak négy liter bort. Miért? "Há' semmi savam nem volt má'!"

(#48217) SkyS1gn


SkyS1gn
félisten

Még a játék hangerejét is állítgatja... :DDD

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#48218) BenJoe80 válasza BenJoe80 (#48216) üzenetére


BenJoe80
senior tag

#@&*˘%! Kb. 4 óra tökölés után kiderült, hogy:

- Outlook.com szinkronizál ugyan, de baromi lassan
- továbbá a PC "People" appja nem szinkronizál "felfelé", tehát au Outlook.com irányába

Magyarul az összes változtatást az Outlook.com-ban kell létrehozni és az szinkronizál "lefelé", azaz ebben az esetben a PC és a WP "People" appjai felé.

Bár érdekesség képen a WP "People" appja tud "felfelé", azaz az Outlook.com irányába szinkronizálni...

Pfff...! Windows - menjél inkább krumplit termeszteni!!! :W

Megisznak egy deci pálinkát. Miért? "Olyan savam vót, meg köllet innom egy deci pálinkát, aszittem megbolondulok." Aztán megisznak négy liter bort. Miért? "Há' semmi savam nem volt má'!"

(#48219) BenJoe80


BenJoe80
senior tag

Azt meg tudja valaki mondani, hogy miért a dobozban vásárolt Windows 8.1 Home, ami upgradelve lett a Windows 10 Home-ra, miért írja ki a MSN profilom, hogy OEM verzió???

Ha esetleg gépet váltok, akkor nem fogom majd tudni a Windows 8.1-t upgradelni Windows 10-re csak, ha előbb fizetek???

Megisznak egy deci pálinkát. Miért? "Olyan savam vót, meg köllet innom egy deci pálinkát, aszittem megbolondulok." Aztán megisznak négy liter bort. Miért? "Há' semmi savam nem volt má'!"

(#48220) Popes válasza BenJoe80 (#48219) üzenetére


Popes
őstag

Az ingyenes W10-re frissítést nem tudod tovább vinni másik gépre, viszont ha új géped lesz a dobozos 8.1-et felteheted újra. (MS-nél amúgy van rá esély hogy telefonon ki lehet sírni egy újra aktiválást a 10-re, de ez csak a jóindulatukon múlik)

Deus ex machina

(#48221) Khaosz55


Khaosz55
addikt

Következő problémám van:

Valami oknál fogva a az egér mutatója mellett megjelenik kb 23 másodpercenként a kis "homokóra mintha töltene. Ilyenkor mehet írni böngészőben firefox az ablakok elugrálnak ezt is leírni gyötrelem mert folyamatosan megakad a gépelés és nem veszi be a karaktert. Jobb klikk esetén meg az ablakok ugyan ilyen időközönként eltűnnek.

Mi lehet? vírus nincs..

(#48222) Attesz


Attesz
aktív tag

Sziasztok!

Lehet, hogy már volt, de Én nem találtam.
Olyan problémával fordulok hozzátok, hogy egy mostani frissítés után eltűnik a hálózat.
Illetve úgy jelzi, hogy van, de mégsincs.
Nincs IP cím, nincs MAC cím.
Elötte jó volt.
Ez már a második gép ahol ezt tapasztalom.
Elsőre azt gondoltam, hogy összeszedett valamit a gép.
De másodiknál konkrétan ott ültem a gép mellett.
Ráment egy frissítés és azóta ez a hibajelenség van.

Esetleg tudtok valamilyen megoldást?

Köszönöm

Attesz

(#48223) Ferenc.


Ferenc.
tag

Sziasztok!

Az én gépem is telepítette az évfordulós frissítést. Azóta azt vettem észre, hogy a jobb alsó sarokban nem az Óra van, hanem a műveletközpontnak az ikonja, csak a második az óra. Nálatok is így van, akinek frissült a win10 ? Ez elég zavaró, gyakorlatilag windows 98 óta úgy ,megszoktam, hogy az óra van a jobb alsó sarokban, s minden más mellette balra. Hogy lehet ezt megoldani, mert áthelyezni nem lehet ezt a két "elemet", nem mozgatható ugye.

S ha már írok, akkor olyan "kis" probléma van még ( de ez a frissítés előtt is így volt), csak kicsit idegesítő már, hogy mikor a Leállítás-ra megyek, mert ki akarom kapcsolni a gépet, akkor például a skype.exe meg van még 1-2 program ami nem engedi( az random mikor melyik) leállítani a gépet, hanem megáll a leállítás és felkiáltó ablakban feljön pl a skype.exe , s ezt az ablakot le kell Okézni s utána kapcsol csak ki a gép.

[ Szerkesztve ]

(#48224) Pokesz007 válasza Ferenc. (#48223) üzenetére


Pokesz007
senior tag

Szokd meg :) Nekem is olyan.Az ikonos dolgot. Ennyi baj legyen... A bezáratlan dolgokra van megoldás,de már nem emlékszem micsoda sajnos..

️️Hardverapró Mindörökké️️

(#48225) geri005 válasza tylerddd (#48193) üzenetére


geri005
tag

Nem értem a kérdést :F

Áthúzod az adott ablakot a másik képernyőre.

(#48226) raidx válasza Pokesz007 (#48224) üzenetére


raidx
őstag

Valahol lehet állítani, hogy mindég bezárja a nyitott dolgokat de már nagyon régen nem volt ilyen gondom és nemtudom hol.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#48227) NewFreee


NewFreee
csendes tag

Sziasztok! Egy olyan problémám lenne, hogy lenne kb. 100 gép, amire fel kéne telepítenem a windows 10-et, és üzembe helyezni, viszont sajnos nem találok a windows 10-hez offline frissítést. Régen amikor XP-t kellett frissítgetni egyszerű volt, mert volt ilyen, hogy offline telepítő, meg service pack. Most viszont már az sincs. Szóval az érdekelne, hogy ezt hogy lehetne megoldani, hogy csak egyszer kelljen letölteni a frissítéseket, aztán valahogy felvarázsolni? Mert minden frissítés 100%-ban fogja a munkahelyi hálózatot, és az meg ugye nem egészen jó. :D A leges legjobb az lenne, ha tényleg valami offline frissítés csomag telepítése lenne a megoldás (sweet dreams)... Lekorlátoznám a sávszélességet, de az úgy meg mire lejön... Most tegyük fel, ha kijön egy éves frissítés, 2-3 hónapon keresztül fogja majd a munkahelyi hálózatot? :D

(#48228) pinnacle


pinnacle
nagyúr

Utlosó frissítés óta nem tudom az Edge-t levenni a tálcáról. Mi lenne a megoldás?

(#48229) Melorin


Melorin
addikt

Sziasztok!
Szeretném felgyorsítani a Win10 bootidejét. Hiába van SSD-m, elég sokára tölt be az OS. Már a logónál lévő forgó izé is 3-4x forog körbe. Ez régebben nagyon max 1x ért körbe és már meg is jelent az üdvözlő képernyő.
Már a vírusirtót és a tűzfalat is eltávolítottam a rendszerből, mégsem gyorsult semmit a dolog.

(#48230) geri005 válasza Melorin (#48229) üzenetére


geri005
tag

A tűzfalat mondjuk nem biztos, hogy olyan jó ötlet kilőni.

A Feladatkezelőben az Indítás fülön tiltsd le azokat az alkalmazásokat, amire nem tartasz igényt indításkor.

(#48231) Melorin válasza geri005 (#48230) üzenetére


Melorin
addikt

Az alkalmazásindításokon túl vagyok.
A tűzfal idestova 2 éve semmit behatolást nem észlelt, így nem látom értelmét futtatni.

(#48232) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Van 8GB ramom, mennyi virtuális memóriát érdemes beállítani fixre? Előtöltőt és a serch-ot kikapcsoltam, nincs hibernáció sem. Egyéb tanács?

(#48233) sb


sb
veterán

Sziasztok!

Mi történik a jogtiszta sima Win 10 (Win 8-ról upgrade-elve, bár ez nem hiszem, hogy számít) regisztrációjával a notin ha felkerül egy "nem jogtiszta" Win 10 Pro? Átmenetileg, próbaképp lenne rá szükség, utána visszakerülne a sima és nyilván jó lenne, ha aktiválni tudná magát továbbra is.

Ill.: Az normális, hogy a sima->pro upgrade-re egy teljes Win árát írja ki a store? Kb. 45e volt amikor utoljára néztem pedig amennyire utánaolvastam jóval olcsóbbnak kéne lennie egy upgrade-nek.
Köszi!

(#48234) roxan


roxan
senior tag

Üdv!

Valakinek hasonló:

Pár napja jött egy win10 frissítés, annak agresszív módjának megfelelően fel is települt. (laptopon sajna az van, nem tudok win7-et rávarázsolni, szívfájdalom...)

Tervező programot használok. Azóta, amikor egynél több ablakot nyitok meg ebből, elkezdi zabálni a memóriát. Szépen lassan felmegy a fizikai memória (16GB) határáig, és ott elszáll, win hibaüzenet, hogy kevés a memória, programot kilövi.

Virtuális memória most 30GB-ig lett engedélyezve, de nem változott semmi.
Valami tipp esetleg?

(#48235) Bogyó bá' válasza Kolondrum (#48232) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Én 2 GB-ot használok az összes gépen: a dolgozósban 16GB RAM van, a másikban 8, a tabletben meg csak 2.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#48236) Kolondrum válasza Bogyó bá' (#48235) üzenetére


Kolondrum
félisten

Fix 2048Mb? Nem sok kicsit?

TRob1! Köszi, én 1500-at állítottam be telepítés után.

[ Szerkesztve ]

(#48237) TRob1 válasza Kolondrum (#48236) üzenetére


TRob1
veterán

Nálam is 2048 van fixre beállítva. Egyik gépben 8Gb Ram, a másikban 4 van. Eddig még nem panaszkodott semmi.

Jah, és semmit nem kapcsoltam ki azok közül amiket felsoroltál. Miért lassítanék direkt? :F :) (ÉS soha nem kapcsolom ki a gépeket, mindig csak Altatom)

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#48238) Bogyó bá' válasza Kolondrum (#48236) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Sok? Miért lenne sok? CAD programokat használok, rinyálnak ha ki van kapcsolva.
SSD van minden gépben (128GB illetve 64GB), a hibernálás viszont ki van irtva nálam, mert nem használom. Naponta egyszer bekapcsolom a gépet, egyszer meg ki. (Asztali vasak, nem laptop egyik sem).

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#48239) SP4C3 válasza Kolondrum (#48236) üzenetére


SP4C3
veterán

Nálam 1024 és külön merevlemezen van, nem az OS disk-en. :K

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#48240) Popes válasza NewFreee (#48227) üzenetére


Popes
őstag

Ezt erre találták ki.(ha jól tudom)

Deus ex machina

(#48241) BenJoe80 válasza Popes (#48220) üzenetére


BenJoe80
senior tag

Hahá... nem is hülyék ezek... köszi a választ!

Megisznak egy deci pálinkát. Miért? "Olyan savam vót, meg köllet innom egy deci pálinkát, aszittem megbolondulok." Aztán megisznak négy liter bort. Miért? "Há' semmi savam nem volt má'!"

(#48242) pinnacle válasza pinnacle (#48228) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Nincs valami ötletetek, hogy tudnám ezt a ikont levenni a tálcáról?

(#48243) K53TA


K53TA
tag

A Windows 10 frissíteni akar és kéri az újra indítást, én rákattintok, hogy oké, frissíts. Másfél óra után még mindig csak azt látom, hogy a "számítógép kikapcsolása", Most mégis? hány órát kellene várni, hogy frissítsen?
Van erre megoldás, vagy hagyjam ki a mostani frissítést?
Jelenlegi verzióm 10586.589.
Köszönöm.

(#48244) yanna válasza K53TA (#48243) üzenetére


yanna
őstag

Velem is fordult már ilyen elő, én fél óra múlva kinyomtam a szemét, újraindulás után nem volt reklamáció, a frissítés pedig telepítve volt.

(#48245) whYz


whYz
addikt

Adott egy windows 10-es gep amin nem tudok beloginolni.

Amint elindul a gep es bejon a login kepernyo a kurzor villog a jelszo mezonel de nem tudok semmit beirni.

Billentyuzet tutira mukodik, tobbel is probaltam. Az eger mukodik a loginnal.

Mi lehet a gond?

[ Szerkesztve ]

(#48246) whYz válasza whYz (#48245) üzenetére


whYz
addikt

Targytalan.

USB csati volt a hibas.

(#48247) Atish19


Atish19
őstag

Az intel rapid storage eltávolítása sajnos nem hozott permanens javulást az indítás utáni fagyásoknál. Van valami tippetek mit próbálhatnék még meg a tiszta újratelepítésen kívül?

(#48248) NandorHUN


NandorHUN
addikt

Sziasztok!

Arra van valami mód, hogy "memóriban tartsak" bizonyos program(okat) hibernálás után?

A problémám a következő: hibernálás után az egér driverem (Logitech G303) ha visszakapcsolom a gépet nem megy, azaz makrók nem működnek, csak ha űjra rákattintok a programra a tálcán. A program elvileg "fut", mert ott van jobb lent a tálcán, makrók mégse mennek csak ha progit külön forszírozom, hogy nyíljon meg.
A gép hagyományos indításánál nincs gond, csak hybernáláskor.

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#48249) movax válasza NandorHUN (#48248) üzenetére


movax
őstag

Hibernálás helyett altatás (sleep)?

(#48250) NandorHUN válasza movax (#48249) üzenetére


NandorHUN
addikt

Megoldottam köszi egy autostart progival...
Egyébként sleep se működött volna. :))

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.