Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#48901) zorzy4 válasza DrojDtroll (#48831) üzenetére


zorzy4
őstag

Ok köszönöm.

A világon csak kétfajta ember létezik, jó és rossz. Mobilmementók!

(#48902) Apaxp válasza Popes (#48899) üzenetére


Apaxp
senior tag

Szinte minden frissítés után kezdhetem előlről a betűméretek beállítását. A látásom miatt nagyobb betűket használok de a frissítések visszaállítják a 9-es méretre. Tudom pitiáner dolog ezért sírni de gondolhatna a microsoft ilyen dolgokra is.

Samsung A52s 5g dual sim, Acer E5-573G win10+linux mint

(#48903) Popes válasza Apaxp (#48902) üzenetére


Popes
őstag

Ezeket az "apróságokat" sok ember észre sem veszi, ezért lehet mondani hogy Marinéni is simán olvassa win10-en a receptjeit és nem panaszkodik, tehát jó ez így. :C

Nem panaszkodni akarok mert megoldom ha valami nem tetszik,(meg próbálok másnak is segíteni) de azért pl a 8.1-el nem tudom egy lapon említeni a megbízhatóságát.
És nem, nem megyek vissza a 8.1-re mert tudom hogy haladni kell a korral és ne ellenállni a változásoknak, ezért inkább megpróbálom a W10-et is elfogadni és a lehetőségekhez képest a saját igényeimhez igazítani. :K

Deus ex machina

(#48904) giornalista válasza giornalista (#48890) üzenetére


giornalista
senior tag

Időközben kiderült, hogy jó nagy fasz voltam, hiszen az aktiválásnál van egy "Hibaelhárítás" gomb, ahol konkrétan ki lehet választani a hardvercserét, majd "ráaktiválni" a mostani gépre a Windowst. ahogy emlékeztem, Microsoft-fiókkal.

na de most komolyan, 20 év alatt még soha, de soha nem fordult elő, hogy a Hibaelhárítás bármilyen hibát elhárított volna. de ahogy - a film szerint - Sully kapitány is mondta, everything is unprecedented until it happens for the first time.

(az már csak a hab a tortán, hogy minderre azután jöttem rá, hogy feltettem a Home editiont, amit végül azért nem sikerült még így sem aktiválni, mert egyébként Próm volt korábban... szóval no comment, most telepítettem újra harmadszor a rendszert, de legalább már aktív az oprendszer)

(#48905) movax válasza Apaxp (#48902) üzenetére


movax
őstag

Na ez érdekes, mert én is custom betűméretet használok, de soha egyetlen frissítés sem basszintotta szét a cuccot. Egyébként egyetlen frissítés sem basszintott szét soha semmit, megy a win10, mint az istennyila.

(#48906) embe


embe
nagyúr

Sziasztok!
A bejelentkezési háttérkép folyamatosan változik. Meg-megkérdezi, hogy tetszik a kép?
Van köztük 1-2 ami bejön. Hogyan lehet ezeket beállítani, vagy honnan lehet ezeket letölteni?

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#48907) Popes válasza movax (#48905) üzenetére


Popes
őstag

Na látod, itt jön ki a hibafeltárás szempontjából a legnagyobb gond hogy ami az egyik felhasználónál hibátlan, a másiknál meg rendszeresen gondot okoz.
Például arra sem találtam még sehol egy értelmes magyarázatot hogy két egyforma konfigon az egyik megkapja pl az anniversary update-et, a másik meg nem.(de ha fel is erőlteted akkor meg anomáliákkal találod szembe magad)
Véleményem szerint egy egy frissítést tovább kellene hagyni az insider-ben tesztelni kiadás előtt hogy csak akkor kapja meg mindenki ha az már valóban csak a felhasználok kis százalékánál okozhatna hibát.(vagy nem azért találták ki az insidert hogy csak stabil frissítések jöjjenek ki?)

Deus ex machina

(#48908) TRob1 válasza embe (#48906) üzenetére


TRob1
veterán

How to save Windows Spotlight lockscreen images...

A Tetszik katt meg "csak" adatküldésre való rólad az MS felé.

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#48909) csixy válasza TRob1 (#48908) üzenetére


csixy
addikt

Egyszerűbb egy printscreen és belépés után egy controll v az irfanview ablakába, majd mentés. Igaz így a képben benne marad a jobb felső sarokban lévő szöveg.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#48910) gixxer-tomee válasza Sanya (#48616) üzenetére


gixxer-tomee
aktív tag

Upsz, bocsesz! Anniversary update akart lenni. Nem tudom miért ezt írtam.. Tudat alatti volt, biztosan. (windows=millenium=win me) :D

Szóval ennél az update-nél van a gebasz.

tacstacstacstacsveddveddveddveddbebebebe

(#48911) wwhy


wwhy
veterán

Többször volt szó, h az MCT uazt az iso-t készíti el, mint a gyáriak által összeállított képfájl. Akkor vajon mi lehet a különbség:

A különbség nem pár MB.

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#48912) embe válasza TRob1 (#48908) üzenetére


embe
nagyúr

Köszi Uram!
Akkor ha jól értelmezem, időnként meg kell ezt csinálni, és az újabb képek lehetnek?

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#48913) vlevi válasza wwhy (#48911) üzenetére


vlevi
nagyúr

Az is gyári, vagy nem?
Az MCT-vel rengetegféle ISO-t lehet csinálni.
- A home, és a pro változat egyszerre benne van,
- kérheted úgy is, hogy a 32 és 64 bites telepítője legyen (habár ekkor már 6giga fölé kúszik az ISO)
- és lehet egynyelvű, vagy többnyelvű is.
Emiatt nem egyértelmű a file mérete.

[ Szerkesztve ]

(#48914) wwhy válasza vlevi (#48913) üzenetére


wwhy
veterán

Persze mindkettő gyári, _elméletileg_ HU+x64+Pro mind a kettő, semmi más.

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#48915) netpeti98 válasza wwhy (#48911) üzenetére


netpeti98
addikt

A gyárit a Microsoft féle ISO letöltő oldaláról van?

(#48916) TRob1 válasza embe (#48912) üzenetére


TRob1
veterán

Szerintem (szerintem) ha minden jól működik (mert van akinél régóta nem frissül) és van netkapcsolat, folyamatosan vannak új képeid, csak gondolom egy idő után elkezdi üríteni ebből a mappából és azért írják hogy érdemes néha mentegetned hogy meglegyen ha kell.

(#48914) wwhy:
Gondolom a tömörítés(i eljárás) a különbség.

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#48917) wwhy válasza netpeti98 (#48915) üzenetére


wwhy
veterán

Pontosan.

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#48918) netpeti98 válasza wwhy (#48917) üzenetére


netpeti98
addikt

A Media Creation Tool által készített ISO-ban a rendszerkép install.esd fájlban van, ami jobban van tömörítve. Az ISO letöltő oldaláról származóban install.wim van, ami több helyet foglal, de könnyebb kezelni DISM-el. Ezt le is tudod ellenőrizni, ha mountolod őket és megnézed a sources mappát. :)
A feltelepített rendszerben nincs különbség.

[ Szerkesztve ]

(#48919) wwhy válasza netpeti98 (#48918) üzenetére


wwhy
veterán

Köszönöm a fejtágítást :R

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#48920) totron válasza Popes (#48899) üzenetére


totron
addikt

Ma technológiailag komolyan csak erre a felfoghatatlan mértékű és véget nem érő önszivatásra van lehetőség?

(#48921) raidx válasza madgie (#48851) üzenetére


raidx
őstag

Hátha valami segít:[link]
[link]

A második link a tiszta rendszeridítást mutatja. Érdemes kipróbálni mert ki lehet hámozni, rendszer vagy egyéb program iokozza. Ha van telepítve 3d party vírusirtó ideiglenesen kikapcsolni és figyelni, elő jön e a hiba.

[ Szerkesztve ]

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#48922) petymeg


petymeg
addikt

Sziasztok!

Win 10 x64 van a gépen. Tegnap frissített jó sokáig és létrejött egy windows.old mappa 15 gigányi. Kérdésem, hogy ezt lehet törölni? Mert alig van hely a C-n, ami egy 60 gigás ssd. meg mit lehetne még onnan pucolni? Programfájlok az alig van, vmi 3 giga. Mi lehet még felesleges?

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#48923) pendre54 válasza petymeg (#48922) üzenetére


pendre54
addikt

Üdv!
Elindítod a lemezkarbantartót, és amikor megjelenik a "Rendszerfájlok törlése" opció ezt is futtatod, és ott a törlendők között kipipálod, a méretéből adódóan egyértelmű lesz.

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#48924) Sztlaci


Sztlaci
aktív tag

$WINDOWS.~BT 4,51 GB :W
Windows.old 22,8 GB
ESD 2,94 GB :W

Widows mappa 41.0 GB :W

Ezeknél elmétek otthonról?
ESD és $WINDOWS.~BT mi a kaki? Törölhető.
Üres a gépem mégis tel van mikrofos szeméttel.

A frissítés óta indulásnál a Sype bepofátlankodik. a háttérben nem tud elindulni.
Eddig volt remény, hogy a következő verzió jobb lesz. Most csak annyi, hogy állandóan hízik, egyre lassabb, és semmivel sem tud többet, mint az XP. A XP 300 MB-on elfért, most 40 GB !!!!! Ennyi plusz nincs benne.
A letöltött frissítések telepítőit hol lehet törölni, zokon veszi?

Acer Aspire A317-51G-77QX 17,3"; i7-10510U, 8GB, 512GB SSD

(#48925) Ngtx


Ngtx
aktív tag

Váltottam 7-ről 10-re és egy negatívum van a boot idő. 7 esetében volt 25másodperc most meg 1perc 30 másodperc.
Páran már elmondták,hogy Windows 10-nél a boot idő lassabb lesz na,de ennyire?
Indításnál letiltottam minden szart ami fölösleges..
Ezzel együtt kell éljek vagy van valami megoldás?
:F

Ezen belül valaki próbálta a Windows Perfomance Tools – akár 2x gyorsabb indulás részt?

[ Szerkesztve ]

 iPhone 14 Pro , Macbook Air M1

(#48926) pendre54 válasza Sztlaci (#48924) üzenetére


pendre54
addikt

A feletted lévő két hozzászólást olvasd el. :) Egyébként, ha 30 napig nem akarsz visszaállni a korábbi verzióra, akkor azonnal törölheted a lemezkarbantartóval.

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#48927) netpeti98 válasza pendre54 (#48926) üzenetére


netpeti98
addikt

Pontosabban 10 napig, az AU óta. :)

(#48928) TRob1 válasza Sztlaci (#48924) üzenetére


TRob1
veterán

"és semmivel sem tud többet, mint az XP" - Neee!!!! :O

Komolyan! Miért nem az xp-t használod? Minek kínzod magad?

szerk: Nálam 26,6GB a Windows mappa (nem új telepítés, mindig minden csak ráfrissítve van)
ESD üres, $WINDOWS.~BT 12550byte, Windows old nincs - És mindez úgy hogy sosem vertem a fejem a falba, még csak fel sem kellett háborodnom! :)

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#48929) netpeti98 válasza Sztlaci (#48924) üzenetére


netpeti98
addikt

törölhető, nem új hsz akart lenni

[ Szerkesztve ]

(#48930) raidx válasza petymeg (#48922) üzenetére


raidx
őstag

Törölhető az old mappa de ha nem jön be a frissített verzió nem tudsz visszaállni a régire. Várj a törléssel.

Hogy, mi törölhető a C:-ről azt neked kell tudni mi nem látjuk a tartalmát.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#48931) #54715584


#54715584
törölt tag

Win alatti megosztásnál mit kell beállítani, hogy ne akadozzon az átvitel?
Médialejátszón játszok le filmeket, és NAS-ról NFS megosztás alatt nincsen semmi gond.
Viszont a Win alatt megosztott mappáknál akad a film, olyan, mintha a hálózat használatban lenne, ami elég fura lenne gigabitnél. Semmilyen más hálózati tevékenység nincsen, nem futnak más programok. Legalábbis nem tudok róla.
Mit kellene megnéznem, hogy ne akadozzon a hálózati lejátszás?

[ Szerkesztve ]

(#48932) petymeg válasza raidx (#48930) üzenetére


petymeg
addikt

Van az users könyvtárban egy alkönyvtár (rejtett) hogy app data, 10 giga, na az mi?

[ Szerkesztve ]

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#48933) petymeg válasza Sztlaci (#48924) üzenetére


petymeg
addikt

Nekem a windows 25,5 a windows.old 21,5 ami nem zavarna ha nem lenne még rajta 10 giga szemét és nem lenne tele a C-m. Az old mappa áthelyezhető másik meghajtóra?

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#48934) DonTuros


DonTuros
tag

Sziasztok!

A gépem (Asus), nemrég haldoklásba kezdett, rengeteg kékhalált kapott az utóbbi időben, így elterveztem, hogy újrarakom. De amikor el szeretném indítani a telepítést, leformázom az eredeti meghajtót, s elkezdi telepíteni, akkor bejön az 0x80070750-es hiba, ami mind a Windows 8.1 Pro (DVD), Windows 7 Ultimate (DVD) és Windows 10 Pro (USB) telepítésénél is előjön.
Hogyan tudnám megoldani, orvosolni ezt a problémát? Fontos lenne a tanuláshoz, és csak a hétvégéig tudom nélkülözni, hétfőtől már nem igazán.

Előre is nagyon köszönöm!

https://www.akosturos.com

(#48935) szucstom válasza DonTuros (#48934) üzenetére


szucstom
őstag

BIOS-ban az UEFI/Legacy beállítás rendben van? Én legutóbb pont ebbe a hibába estem, nézd át, hátha ott a gubanc. USB esetén meg rufus programmal csináld, plusz nézd meg, hogy milyen formátumú a partíciója (MBR-es formázást ne csinálj GPT partíció esetén, mint ahogy én is tettem....)

PS4 ID: Z0D14C_1990; Manjaro KDE

(#48936) mol_pepe


mol_pepe
csendes tag

Sziasztok! A segítségeteket szeretném kérni: hogyan lehet win10-ben megakadályozni, hogy egy program fel tudjon menni a netre? A windows tűzfal beállításainál nincs az engedélyezett listában, de mégis kommunikál a neten :Y

(#48937) bfdelta1


bfdelta1
csendes tag

Sziasztok!

Elég fura problémával találkoztam ma... Eddig kb 4-5 gépet raktam újra, mind Win 7 es gép, 32 és 64 es is volt..

Most azonban barátnőm kapott 1 teljesen új laptopot (Asus X751S típusú), csak USB ről szoktam telepíteni...
Processzor Intel N3540
4 GB RAM
GTX 920M a VGA
1 TB HDD
az alaplapot nem tudom, nem találtam meg...

Win 7 x64 et próbáltam feltenni elsőnek, fel se ismeri... (2 db Win 7 et is).. , jó, nem gond... megpróbálom Win10 x64 el... formázom a HDD t... elkezdi kibontani, teljesen rendben van addig, majd a telepítés végénél megáll és lefagy, azzal a hibaüzenettel, hogy "Sérült fájlok miatt a telepítés leáll"

Több helyen is olvastam ezt a hibát, megoldás nincs rá... Mi lehet a gond?

a Win 10 et RUFUS al tettem USB re, MBT partíció NTFS re formázva, 8 és 16 GB os USB vel is....

Tud valaki megoldást erre? BIOS ban kell még valamit állítani amit én nem tudok, vagy nem csináltam meg? Sose találkoztam még ilyen gonddal...

"Vagyok ami vagyok, mert kell egy ilyen is!"

(#48938) DonTuros válasza szucstom (#48935) üzenetére


DonTuros
tag

Szia szucstom!

Átnézem ezeket akkor, s megpróbálom újra.
Rufus legújabb verziójával csináltam pedig.
Leginkább USB-sen szeretném megoldani.

bfdelta1!

Úgy látom mindketten ugyanazzal a hibával jöttünk ide :)

[ Szerkesztve ]

https://www.akosturos.com

(#48939) #14595328 válasza bfdelta1 (#48937) üzenetére


#14595328
törölt tag

Próbáld meg a gyári tool-lal létrehozni a telepítőt, rufusos telepítő nekem sem működött mindig. Nem tudom mi volt a gond, nem foglalkoztam vele komolyabban...

(#48940) bfdelta1 válasza DonTuros (#48938) üzenetére


bfdelta1
csendes tag

Szia!

Na az jó, én nem tudom a hibakód számát, nekem csak annyit írt hogy "Sérült fájl miatt leállt" :DD
De akkor nem csak én járok ebben a cipőben :(

Ha van valami megoldás írj! :B

"Vagyok ami vagyok, mert kell egy ilyen is!"

(#48941) sh4d0w válasza mol_pepe (#48936) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Allitsd meg a routeren.

https://www.coreinfinity.tech

(#48942) bfdelta1 válasza #14595328 (#48939) üzenetére


bfdelta1
csendes tag

Fura, mert ezen a gépen nem engedné, minden más gépen meg eddig jó volt? :/ (Más gép: Asus, Acer )

"Vagyok ami vagyok, mert kell egy ilyen is!"

(#48943) amstro555


amstro555
tag

Sziasztok!
Tudna valaki segíteni abban, hogy miért nem tudom alvó módba és hibernált állapotba helyezni a gépemet? Valamilyen partíciót véletlenül átírtam. A win megy, mint eddig, de a fenti hibákkal. Ezen felül hibaüzenettel jött be: "a lapozófájl átmenetileg át lett helyezve..."

köszi!

(#48944) sakal83


sakal83
addikt

Sziasztok

Lenne egy olyan problémám, hogy win 10 alatt nem indul el a unigine heaven 4.0.

"msvcp110.dll" hibát ír ki.

Mi lehet a baj?

(#48945) CirrMee válasza sakal83 (#48944) üzenetére


CirrMee
addikt

És ennek mi köze a win10 -hez?
Gugliba beírod, és letöltöd azt, ami hiányzik a működéséhez.

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#48946) SP4C3 válasza sakal83 (#48944) üzenetére


SP4C3
veterán

Microfos Visual C++ alkatrésze, írj a heaven szerkesztôinek. :B

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#48947) King Unique válasza bfdelta1 (#48937) üzenetére


King Unique
titán

Üdv!

A telepítő kiírásával, illetve a Rufus használatával kapcsolatban korábban írtam ezt-azt —► [link].

"Sérült fájlok miatt a telepítés leáll"

Ha már bebootol a pendrive-ról a telepítő, de a végén hibát dob, akkor nem feltétlen a kiírással van probléma. Maga a pendrive, ISO, hardverelemek ok??

[ Szerkesztve ]

(#48948) sakal83 válasza CirrMee (#48945) üzenetére


sakal83
addikt

Mert Win7-en nem volt ilyen gond. A win10 hozta ki.

A Microsoft Visual C++-t újrahúztam (mivel ebben van a dll.), de semmi.

(#48949) tylerddd


tylerddd
veterán

Hello!

A legutóbbi nagy frissítés óta (gondolom az Anniversary Update) az energiagazdálkodási beállításaim minden újraindításkor/bekapcsoláskor elállítódnak. Laptopom van, belövöm, h mikor kapcsoljon le a kijelző, mikor aludjon stb., hálózatról hajtva vagy akkuról, el is mentem, de a fenti esetekben visszaáll egy korábbi beállításra.

Más tapasztalt már ilyet?! Lehet ezzel valamit kezdeni?!

Köszi!

Csak egészség legyen, meg térerő!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.