Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#48151) Popes válasza SkyS1gn (#48149) üzenetére


Popes
őstag

Leellenőrizted újra hogy nem rakta vissza egyből a frissebb win-es drivert? Mert ha nem tiltod le ahogy linkeltem akkor felmászik újra.

Ha maradt az Asus driver akkor lehet tovább keresni hogy mi okozza az anomáliát.
(írd már le pontosan hogy és mivel jelentkezik a hiba, youtube, film, zenelejátszó játék?)

Deus ex machina

(#48152) vlevi válasza Ace Ventura (#48147) üzenetére


vlevi
nagyúr

Nem arra gondoltam, hanem w10 alatt. De ha kikapcsolod a hibernalast, akkor a gyorsinditas is kikapcsol.

(#48153) SkyS1gn válasza Popes (#48151) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Youtube, Groove zenelejátszó...

Asus G751JY - Creative T6100 2.1-ben használva jack-en, de most megnézem a gyári hangszóróival is csinálja-e.

"Windows Resource Protection did not find any integrity violations."

[ Szerkesztve ]

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#48154) netguru10 válasza CirrMee (#48143) üzenetére


netguru10
aktív tag

Szia.

Mégis milyen rendszergazdára gondolsz?

Arbeit Macht Frei

(#48155) Doky586 válasza netguru10 (#48154) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Enterprise verzió csak csak cégeknél legális... (ahol rendszergazda is van)
Itt tilos a WAREZ. (a tolvajok máshol beszélgessenek)

[ Szerkesztve ]

(#48156) netguru10 válasza Doky586 (#48155) üzenetére


netguru10
aktív tag

Ha rendelkezem RETAIL kulcsal hozzá,akkor nem gondolnám,hogy "WAREZ" lennék.

Arbeit Macht Frei

(#48157) quailstorm válasza netguru10 (#48156) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Azt hogy? Enterprise az vagy VL vagy oktatási VL. KMS és MAK.

(#48158) Doky586 válasza netguru10 (#48156) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Enterprise-hoz warez kulcs létezik, de legális retail nem..

(#48159) quailstorm válasza Doky586 (#48158) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Az a telepítésnél megadható kulcs nem warez, csak generic. Ha valami okból nem engedné feltenni a rendszert kulcs nélkül a telepítő. De attól még a 8.1 és a 10 is aktiválatlan marad telepítés után.

(#48160) netguru10 válasza quailstorm (#48157) üzenetére


netguru10
aktív tag

Na ezt nem tudom. :U Engem,csak az érdekel,hogy melyik lenne a jobb? (MSDN; LTSB; VLSC; 1511-es; vagy a 1607-es)

Arbeit Macht Frei

(#48161) westlake válasza netguru10 (#48160) üzenetére


westlake
félisten

Nyilván egy nem legális Windows-ról van szó, hiszen a legtöbb felhasználó még a Pro verziót sem veszi meg az ára miatt. Lehet neked céges VLSC, vagy MSDN kulcsod, attól a te Windows-os még meg lesz legális. A kulcs a cégnek, céges használatra legális. Egyébként meg teljesen mindegy, melyik verziót használod. A VLSC és MSDN között felhasználás tekintetében nincs különbség. Nyilván a 14393-as használata az ajánlott, nem pedig a 10586-osé. Letöltesz akárhonnan egy Windows 10 Pro-t és kész. Az Enterprise semmivel sem jobb, mint a Pro. Windows 8.1-nél és Windows 7-nél még számított bizonyos dolgok miatt, de Windows 10-nél nem.

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#48162) whitezo88


whitezo88
nagyúr

Üdv! Régebb óta fennáll a gond, ami a következő. A HDD ami pár éves, csak 5600 rpm, azon van a Win. Csakhogy valamiért tetű lassan dolgozik főleg rendszerfeladatokban, frissítésben, boot utáni betöltésekben, pl első Chrome indítás. Magyarul sokat swapol. Ha valamit dolgozik a rendszer (tömörítés, frissítés) sokszor alig lesz a gép használható (specifikáció a nevem alatt). Mikor 7-ről tavaly 10-re frissítettem, fél napig csinálta. Tudtommal van auto defrag is, hely is van még a C:-n, mégis ilyen. HD Sentinel szerint 100%, hibátlan a HDD amúgy. Jelenleg nagy frissítés megy mióta bekapcsoltam a gépet (gondolom AU-t teszi fel), 11 után kezdte el, most áll 44%on... (bár fél órája még 32% volt). Milyen módszerek vannak a formatos clean installon kívül, hogy ne ilyen tetű lassan dolgozzon ilyenkor a gép? Ezeken kívül még annyira nem is zavaró, bár a BF1 beta alatt is sokszor volt swap miatti pár mp-eg akadás gondolom a lapozófájl miatt. Előre is köszönöm. (mióta írtam a 44%ot, már 47% szóval talán még késő este előtt meglesz...)

(#48163) netguru10 válasza westlake (#48161) üzenetére


netguru10
aktív tag

Tehát,akkor az MSDN 1607 14393 verzió megfelelő lesz? (Nem 10 Pro-t,hanem Enterprise-t)

Használtam Windows 10 Pro-t,de sajnos behalt az alaplapom és kicserélése után,sehogyan sem tudtam újraaktiválni. Többnapos egyezkedés után,kaptam egy csere termék kulcsot,de már csak Enterprise volt.
Na de ez már egy másik történet...
.

Arbeit Macht Frei

(#48164) F_Zolee válasza RockHaRD (#48139) üzenetére


F_Zolee
veterán

Ugyan ez volt nekem is. Újraregisztrálás után már működtek de egy következő frissítésnél meg már teljesen helyre jöttek. Ha jól rémlik a helymeghatározási szolgáltatás nem futott és azt kellett még megerőszakloni, hogy fusson.

(#48165) Atish19


Atish19
őstag

Sziasztok! Tegnap este feldobott egy nagyobb frissítést a windows. Máig nem is volt vele gondom. Délután kikapcsoltam a gépet majd mikor újra elindítottam folyton kifagyott. Csökkentett módban simán elindult. Idáig olvasgattam utána, hogy mi lehet a gond. Valahol arra az infóra bukkantam, hogy az Intel Rapid Storage rakoncátlankodik. Nekibuzdulva le is töröltem és lám a gép már indul is pöccre. Próbálkoztam újra feltelepíteni az intel oldaláról letöltött legfrissebb verziót hátha azzal együtt működik, de most már azt írja nem kompatibilis a rendszeremmel. Valaki találkozott már hasonlóval? Esetleg valami tipp? Előre is köszönöm! :)
Ui.: Természetesen teljesen eredeti nem agyonbütykölt virágbolti verziót használok.

[ Szerkesztve ]

(#48166) Ace Ventura válasza vlevi (#48152) üzenetére


Ace Ventura
addikt

Megpróbáltam, sajnos kettőből kétszer megint restartolt kikapcsolás után.

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#48167) movax válasza Atish19 (#48165) üzenetére


movax
őstag

Igen, az IRS nálam is baszakodott. Az Anniversary Update teljesen eltávolította, mire én visszaraktam :) , mert azt hittem, valami bug, de rettenetesen lassú lett tőle a cucc. Úgyhogy leszedtem és azóta repül a rendszer. Szerintem felejtsd el, anélkül is jól megy, sőt, ezek szerint csak nélküle megy.

[ Szerkesztve ]

(#48168) movax válasza Ace Ventura (#48166) üzenetére


movax
őstag

Nekem ilyet akkor csinál (igaz, sleep esetén), ha a gépben hagyom a wireless egér biszbaszát, és bekapcsolva hagyom az egeret. Akkor is, ha az eszközkezelőben kikapcsolom az ébresztés lehetőségét. Úgyhogy az a megoldás, hogy egér kikapcs, és ha nincs kapcsolója, akkor wifi-biszbasz kihúz a gépből és utána sleep vagy leállítás.

(#48169) Atish19 válasza movax (#48167) üzenetére


Atish19
őstag

Igen csak nélküle megy :K Akkor nem is erőltetem köszi a tanácsot :R

(#48170) BullZeye válasza SkyS1gn (#48104) üzenetére


BullZeye
veterán

Ezt kikapcsoltad már?

(#48171) SkyS1gn válasza BullZeye (#48170) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Sosem volt bekapcsolva.

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#48172) BullZeye válasza SkyS1gn (#48171) üzenetére


BullZeye
veterán

Windows alapértelmezett a 80%-al csökkentés, és nekem pl Kodi lejátszás és youtube video közben egymást némítgatták 80%al.

(#48173) SkyS1gn válasza BullZeye (#48172) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Nekem ki van kapcsolva meg csak 1 valami megy egyszerre... de akkor is változtatgatja... driver megoldás sem segített, windows ellenőrzés sem dobott hibát... mi a rosseb van?!

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#48174) Dhampir válasza SkyS1gn (#48173) üzenetére


Dhampir
félisten

Hirtelen azt hittem a gyalogsági ásó láttán, hogy valami karbantartó program fut. :D

(#48175) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Az hogy a csudába fordulhat elő, hogy a shell32.dll aláírása érvénytelen?

jdk-t és android studiót telepítettem nemrégiben a gépre, azóta jelentősebb mozgás nem volt. Mit érdemes ezzel csinálni?

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#48176) Popes válasza SkyS1gn (#48173) üzenetére


Popes
őstag

Kicsit keresgéltem de mindenhol csak azok a megoldások vannak amiket javasoltunk vagy már végigzongoráztál. :(

Még annyi jutott eszembe hogy az anniversary update előtt jó volt-e? Ha igen akkor vissza kellene állnod az előző buildre mert pl az Asus Realtek drivere is augusztus előtti volt, és ha kiadnak valami frissebbet csak akkor feltenni az anniversaryt.

[ Szerkesztve ]

Deus ex machina

(#48177) Hubba12


Hubba12
senior tag

Sziasztok. Lenne egy problémám a windows 10 állandóan el használja valamira a ramom 90%-át és nem tudok rá jönni mi az. Hátha valaki találkozott már a problémával:/

Csak az ASUS!

(#48178) movax válasza Hubba12 (#48177) üzenetére


movax
őstag

Ott a válasz a második képen :) Defender, Dropbox, Galaxy client, Origin, Steam... :)

(#48179) Hubba12 válasza movax (#48178) üzenetére


Hubba12
senior tag

Ezek meg esznek 14GB ramot? Úgy hogy pár MB-ot mutat amúgy?

Csak az ASUS!

(#48180) BullZeye válasza movax (#48178) üzenetére


BullZeye
veterán

Összeadva közel sem 90%

(#48181) PuMbA válasza BullZeye (#48180) üzenetére


PuMbA
titán

Amit nem látsz a képen még csomó program 1%-a sokat tud kitenni, ha összeadod :)

Hubba12: Minden driver a legújabb? Ha bezárod a z összes futó és tálcán lévő programot, akkor is ennyi lesz a memória használat?

[ Szerkesztve ]

(#48182) Hubba12 válasza PuMbA (#48181) üzenetére


Hubba12
senior tag

Ez nem 14 gb :DDD Igen minden a legújabb és a windows is eredeti. A firefox-ot ki takartam véletlen az 300MB :R

[ Szerkesztve ]

Csak az ASUS!

(#48183) vigyori78 válasza Hubba12 (#48182) üzenetére


vigyori78
őstag

(#48184) Hubba12 válasza vigyori78 (#48183) üzenetére


Hubba12
senior tag

Köszönöm végig nézem. Remélem meg találom ha megvan akkor azt le írom hátha még valaki így jár. :R

[ Szerkesztve ]

Csak az ASUS!

(#48185) PuMbA válasza Hubba12 (#48182) üzenetére


PuMbA
titán

Jó, hát akkor egyértelmű, hogy az egyik drivered szivárogtatja a memóriát :) Ezért kérdeztem, hogy minden drivered a legújabb?

[ Szerkesztve ]

(#48186) peestike


peestike
senior tag

sziasztok! segítséget kérnék. :)
beindítom csökkentett módban, +hálózat, de wifi alapból ki van kapcsolva.
gépházba nem enged be. sebaj, gondolom, majd kábellel. újra reboot, net kábel benne, ugyanúgy csökkentett mód hálózattal, de valamiért nincs net, simán nem lát hálózatot.... :F
nem mélyültem el még a 10-ben, 7es nem csinál ilyeneket, bosszantó hülyeségekkel túlbonyolítottnak érzem elsőre.... teljesen visszasírom az F8-at. :W
köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

42 - Nincs is jobb, mint egy kis kötöttség, ami ellen az ember kényelmesen lázadozhat.

(#48187) Popes válasza peestike (#48186) üzenetére


Popes
őstag

Eszközkezelőben kellene ránézned hogy mi a helyzet a hálózati kártyákkal.(látja-e egyáltalán, és a driverek rendben vannak-e)

Deus ex machina

(#48188) csaba951 válasza Hubba12 (#48177) üzenetére


csaba951
veterán

1) Teljesen felesleges a gép indításakor indítani a Steam/Origin/GOG klienseket. Úgyis max. egy játékkal játszol egyszerre, ilyenkor a másik két kliens csak feleslegesen viszi az erőforrásokat. Azt az egy klienst meg elég ha elindítod a játék indítása előtt. Játék után meg kilépsz belőle, és akkor nem fogyaszt feleslegesen.

2) uTorrent
Ne indítsd automatikusan a gép indításakot! Meg egyébként próbálj ki 2-3 napot úgy, hogy egyáltalán nem indítod el. Elég jó eséllyel ez viszi el szép lassan/csendesen az erőforrásaid...

[ Szerkesztve ]

(#48189) peestike válasza Popes (#48187) üzenetére


peestike
senior tag

Ezen már túlvagyok, elméletileg minden ok, látja a kártyát.

42 - Nincs is jobb, mint egy kis kötöttség, ami ellen az ember kényelmesen lázadozhat.

(#48190) F_Zolee válasza Hubba12 (#48182) üzenetére


F_Zolee
veterán

Utorrentet állítsd le és nézd meg fél perc múlva a memóriát.

(#48191) batt


batt
aktív tag

Srácok nektek nincsenek random fagyások anniversary-ota?

Asus Rog Flow X13 @XG Mobile RTX 3070*^*Asus FX505GM

(#48192) tomp válasza batt (#48191) üzenetére


tomp
félisten

Nekem atomstabil a rendszer. Csak pozitív hatása van. :)

(#48193) tylerddd


tylerddd
veterán

Hello!

Windows 10 alatt, ha projektort kötök a laptopra és a kiterjesztett nézetet állítom be, mi alapján tesz ki bizonyos dolgokat a projektorra és mi alapján csak a monitorra?!

Ugye beállítom a fenti módot: a hátteret látják, de pl. elindítok egy zenét Winamppal, azt nem. Ez jó is így. Viszont jó lenne, ha videót játszom le, akkor a filmet látnák, de magát a lejátszót, az elindítás műveletét nem. Power Point-nál tök jó, mert csak az elindított vetítést teszi ki. Lehetséges, h csak a beépített/bizonyos programokkal megy?! A win10 beépített lejátszójával nem megy így.

Megköszönném a segítséget!

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#48194) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Komoly egy oprendszer ez... 15 percig állt 90%-on a frissítések letöltése csík, elment 100%-ra, erre most 9%-on áll. Hogy mit csinál azt nem lehet tudni, mert a "Részletek"-re kattintva üres ablakot kapok.

Lassan véget érhetne már a nyilvános béta teszt. ;]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#48195) Doky586 válasza Hubba12 (#48182) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ne a 'Folyamatok' hanem a 'Részletek' fület nézd..

(#48196) bozont válasza CPT.Pirk (#48194) üzenetére


bozont
veterán

Neked legalább dolgozik valamit, nekem meg sem moccan 0%-ról, pedig már több trükköt is próbáltam neten keresgélve. :D
Na jó, a defender definíció frissítéseit sikerült frissíteni, de az anniversary valahogy nem akar települni. :F

(#48197) CPT.Pirk válasza bozont (#48196) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Pedig azt már jó ideje kiadták. Azóta nem ment fel? :Y

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#48198) Rimuru válasza bozont (#48196) üzenetére


Rimuru
veterán

Esetleg innen telepiteni?

CPT.Pirk: Nekem is olyan verzioju volt a Windowsom hogy nem talalta meg. (az reszletkerdes hogy a 20GB-s update helyigenye miatt alapbol nem telepult volna :DDD)

[ Szerkesztve ]

Vigyázat, csalok!

(#48199) CPT.Pirk válasza Rimuru (#48198) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Hmm, csak emlegetni kellett. Írja, hogy indítsam újra, rányomtam az újraindítás gombra erre bedobta ezt:

Nem sikerült újraindítani a rendszert a telepítés befejezéséhez. Próbálkozzon újra egy kicsit később. Ha nem szűnik meg a hiba, és megoldást keresne az interneten, vagy az ügyfélszolgálathoz szeretne fordulni segítségért, a hibakódnak (0x80010108) hasznát veheti.

Vazzeeeeeee! :DDD

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#48200) netpeti98 válasza CPT.Pirk (#48199) üzenetére


netpeti98
addikt

Pontosan melyik frissítéssel problémázik?

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.