Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Oldman2


Oldman2
veterán
LOGOUT blog

Köszi a leírást!

(#2) <Adamsky>


<Adamsky>
nagyúr

Ezek szerint a Curve problémamentes? A legutóbbi Wirecard-os "botladozást" követően van tapasztalat? Működik a kártya regisztrálás és fizetés (NFC)?

(#3) mbalint987 válasza <Adamsky> (#2) üzenetére


mbalint987
aktív tag

Nekem mióta kiküldték hogy leváltak a WireCard-ról megy minden faszán (GPay-jel használom).

[ Szerkesztve ]

„Így száll hát sírba a szabadság... tapsvihar közepette.” /Star Wars Episode III/

(#4) <Adamsky> válasza mbalint987 (#3) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

"Mióta"? Előtte nem ment, vagy nem is próbáltad?

(#5) Tamás88


Tamás88
őstag
LOGOUT blog (1)

"Az NFC fizetés itthon FineTech cégekkel oldaható meg. Transferwise és Curve kártya is könnyedén linkelhető a Google Pay-hez és az NFC fizetési lehetőség is működni fog."

Aha, akkor miért is van, hogy a Curve kártyánál, amikor kéri a kódot, akkor nem küldi meg az sms-t?

(#6) Divinity válasza Tamás88 (#5) üzenetére


Divinity
őstag

A Curve appon belül a telefonszámod formátumát kell átírni, volt valami botlás és nem mindig ismerik fel ha az ország hívó két számjegyű. Ergo ha a számod +36301234567 akkor ezt a Curve appon így írd át:

Elvileg ez egy ritka hiba de ha többeknél is feljön akkor lehet beleírom ezt is

return Mono.fromCompletionStage(client::resolve).map { it.sign }

(#7) Divinity válasza <Adamsky> (#4) üzenetére


Divinity
őstag

Előtte is ment nekem gond nélkül, a fiaskó után újra felvinni még nem próbáltam de fizetni már fizettem vele és ment mint előtte :K

return Mono.fromCompletionStage(client::resolve).map { it.sign }

(#8) gzbotii válasza <Adamsky> (#2) üzenetére


gzbotii
veterán

06.29-e óta működik.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#9) SpongyaBob válasza <Adamsky> (#2) üzenetére


SpongyaBob
veterán

Nem problémamentes vagyis pontosabban az, de nem mindenkinél lehet beállítani az érintéses fizetést. Pl. nálam sem. Azonban mivel nem hivatalos itthon a Gpay, hőbörögni sem érdemes és felesleges.

...De ettől még szar érzés :DDD

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#10) mbalint987 válasza <Adamsky> (#4) üzenetére


mbalint987
aktív tag

Rosszul fogalmaztam, ment előtte is minden, meg nyilván a fix után is megy most rendben a dolog. :K

„Így száll hát sírba a szabadság... tapsvihar közepette.” /Star Wars Episode III/

(#11) Divinity válasza SpongyaBob (#9) üzenetére


Divinity
őstag

Milyen hibát mond?

return Mono.fromCompletionStage(client::resolve).map { it.sign }

(#12) Tamás88 válasza Divinity (#6) üzenetére


Tamás88
őstag
LOGOUT blog (1)

Köszi, bejött.

(#13) SpongyaBob válasza Divinity (#11) üzenetére


SpongyaBob
veterán

"Nem lehet befejezni az érintéses fizetés beállítását"

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#14) <Adamsky>


<Adamsky>
nagyúr

Na, vettem egy mély levegőt, leszedtem az APKMirror-ról az elvileg legfrissebb (2.112.312533666) verziót, majd telepítettem, és felvettem a Curve kártyámat. Jelentem minden probléma nélkül lezajlott a dolog (tel. számhoz nem nyúltam). Jött megerősítő SMS kóddal, sőt jött még egy, amiben arról tájékoztattak, hogy most már használhatom a Curve kártyám ha "contactless symbol"-t vagy "Google Pay mark"-ot látok. Ez az elmélet. A gyakorlatról (hogy tényleg működik-e) majd később beszámolok.

ui.: Curve app. verzió: 2.19.1

[ Szerkesztve ]

(#15) Divinity válasza SpongyaBob (#13) üzenetére


Divinity
őstag

Hát ez elég generikus :D
Elfordulhat, hogy a kártya más régióhoz van kötve, ami érdekes.
A BIN alapján validélják a contactless paymentet, ez Curve-nél a következő módon alakul:
Ha a BIN és a azt követő két karakter 53759000, 53759005, 53759100 vagy 53759120 akkor megy a Google Pay

A BIN a kártyaszám első 6 karaktere.
Ezzel mindjárt kegészítem a topicot

[ Szerkesztve ]

return Mono.fromCompletionStage(client::resolve).map { it.sign }

(#16) SpongyaBob válasza Divinity (#15) üzenetére


SpongyaBob
veterán

Pedig 53759000 és nem engedi beállítani.

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#17) Divinity válasza SpongyaBob (#16) üzenetére


Divinity
őstag

Az UK BIN, nyugodtan keresheted a Curve ügyfélszolgálatot ezzel mert elvileg mennie kéne, annyi, hogy nam kérdik azért ne említsd, hogy milyen lokáción vagy szerintem :D

return Mono.fromCompletionStage(client::resolve).map { it.sign }

(#18) <Adamsky> válasza SpongyaBob (#16) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Az enyém is 53759000-s, mint ahogy korábban írtam, pikk-pakk ment a regisztráció és az érintéses fizetés beélesítése. Bár élesben, - hogy tényleg működik-e - még nem tudtam tesztelni.

(#19) SpongyaBob válasza Divinity (#17) üzenetére


SpongyaBob
veterán

Írtam nekik. Igazából hozzájuk már hazajárok, elég nehézkesen kaptam meg a kártyám és utána sem volt minden zökkenőmentes, hogy finoman fogalmazzak. Remélem megoldják. Samsung Pay + Curve hibátlan órával egyébként :)

A telefonszám formátumra pedig köszi a tippet!

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#20) Divinity válasza SpongyaBob (#19) üzenetére


Divinity
őstag

Samsung Pay Magyarországon megy? Azt nekem sehogy se sikerült még életre kelteni itthon :D

return Mono.fromCompletionStage(client::resolve).map { it.sign }

(#21) SpongyaBob válasza Divinity (#20) üzenetére


SpongyaBob
veterán

Megy. :) Teljesen zökkenőmentes eddig nekem, június 14-én aktiváltam a szolgáltatást. Tucat különböző fizetésen vagyok túl az órával, a hordozható termináltól a munkahelyi kávéautomatáig hibátlanul, visszautasított tranzakcióm még nem volt. Telefon egyébként nem kell hozzá, mármint itt az órával kell bíbelődni át kell tenni UK régióra, megjelenik a SPay az órán és az ehhez kapcsoló appban is (ez a Galaxy Wearable, nem a telefonra letölthető Samsung Pay alkalmazás!). A fizetést az óra határozza meg az óra nyelvét pedig a telefon mondja meg. Szóval ugyanúgy teljesen magyar a környezet. Nagyon jó használni. :K

[ Szerkesztve ]

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#22) Jofi81


Jofi81
őstag

Nekem UK BIN-es Revolut virtuális kártyám van, az előző telefonommal tök jól működött Google Pay alatt. Az új telefonomon viszont már nem engedi regisztrálni. Ilyenkor mi van? Ha csak a BIN-t ellenőrzi, akkor miért nem engedi hozzáadni? Még egyszer nem merek trükközni a címmel. Csak ezért meg Curve kártyát is igényelni, hát nem tudom... Mondjuk lehet, hogy még éveket várhatunk, mire nálunk is lesz hivatalosan Google Pay.

(#23) <Adamsky> válasza SpongyaBob (#21) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

... és ez a gyakorlatban, hogy néz ki? Hogy autentikálsz? Nem is kell hozzá telefon, ill. a telefon nem is kell, hogy Samsung legyen?

(#22) Jofi81
" ... Curve kártyát is igényelni ... "
Nekem van mindkettő, de meg se fordult a fejemben, hogy a Revolut-al próbálkozzak. A Curve nagy előnye, hogy "mögé" ugye bármit be tudsz tenni. Így egyszer kell csak vacakolni (már ha nem menne elsőre valamiért), és utána azzal, és úgy fizetsz - egyetlen érintéssel, - amivel akarsz. Az már csak hab volt a tortán, hogy a felhasználó tapasztalatok alapján a Curve-öt egyébként is könnyebb hozzáadni a GPay-hez.

[ Szerkesztve ]

(#24) dabadab


dabadab
titán

Mivel mindkétszer elírtad: FinTech (a fin a financial rövidítése, szóval e egyáltalán nincs :)

DRM is theft

(#25) SpongyaBob válasza <Adamsky> (#23) üzenetére


SpongyaBob
veterán

Szerintem nem kell hogy a telefon Samsung legyen. Az óra adott ugye. Sőt, ha a telefon nincs nálam akkor is tudok fizetni (kipróbáltam) azt, hogy hányszor pontosan nem tudom, de azt hiszem talán így 10 szer lehetséges, előre generált tokenek alapján.

Viszont az órán csak és kizárólag akkor jelenik a Samsung Pay ha az olyan régiókódos ahol jelen vannak. Ezért lett nekem is UK. Így már feltelepül a Weareble appba egy plugin ez az app pedig telepíthető más telefonokra is.
A fizetést teljesen az óra vezérli, telefonról nem lehet "irányítani".

Bocs, hogy szétoffolok itt mindent :)

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#26) Divinity válasza dabadab (#24) üzenetére


Divinity
őstag

Jogos, köszönöm! Valamiért reflexből hozzá csapom azt az e-t :D

return Mono.fromCompletionStage(client::resolve).map { it.sign }

(#27) <Adamsky> válasza <Adamsky> (#18) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Megvolt a teszt. Curve kártya volt hozzátársítva, így ment minden más (OTP-s web- v. virtuális kártya és Revolut) is, több különböző terminálon is. Fájó, hogy ez - hivatalosan, még mindig - nem lehetséges.

(#28) SpongyaBob válasza <Adamsky> (#27) üzenetére


SpongyaBob
veterán

Én pedig közben választ kaptam Curve-től, hogy miért nem tudom hozzáadni GPay-hez a kártyám.

"We've identified a bug that's preventing a small portion of users from adding their card to Google Pay. We're currently looking into this and we'll be in touch as soon as we have an update."

Magyarán tudnak a hibáról egyes felhasználóknál előfordul, hogy nem tudják hozzáadni a kártyát. Vizsgálják a hibát.

Reméljük... :)

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#29) st6969


st6969
őstag

Üdv,
Curve regisztrációt indítanék, és Revolut kártyát rendelnék hozzá GPay NFC fizetés miatt. Két kérdés merült fel bennem:
1. Elég megadni a Revolut virtuális kártyát a Curve-nek?
2. Kell nekem ehhez az egész hez Curve fizikai kártya? Vagy elég az ingyenes virtuális? A virtuális is felvehető a GPay-be?

(#30) <Adamsky> válasza st6969 (#29) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

"Elég megadni a Revolut virtuális kártyát a Curve-nek?"
Igen (vagy bármilyen más kártyát).

"Kell nekem ehhez az egész hez Curve fizikai kártya?"
Nem, de ezt azon a link-en, amit még a Curve-ös topic-ban link-eltem Neked is írják:
"As soon as you’ve signed up to Curve and successfully activated your virtual Curve card, you can start spending."
"Plus you can add your virtual Curve card to Apple Pay, Samsung Pay, or Google Pay to spend in shops.

(#31) st6969 válasza <Adamsky> (#30) üzenetére


st6969
őstag

Jogos, köszi, átsiklottam a link felett valahogy :B

(#32) zsola400 válasza SpongyaBob (#28) üzenetére


zsola400
aktív tag

Én is írtam nekik, hogy nem engedi hozzáadni a Curve kártyát a Gpay-hez. Szó szerint ua. a sablon szöveget írták nekem is.

(#33) anadroid válasza SpongyaBob (#28) üzenetére


anadroid
senior tag

Ez a szabvány szöveg, már a télen is ezt írták. Nyugi, lehet, hogy semmi sem fog történni. ;]

Kérd privát üzenetben a Curve és a Monese kódot 5 angol font (kb. 2000 Ft) ajándékhoz, a Wise kódot az első, max. 150000 Ft-os ingyenes utaláshoz, a Vivid kódot ingyen fém kártyához és 100 € havi visszatérítéshez! Egyes kártyák ingyen postával érkeznek.

(#34) Nite válasza SpongyaBob (#21) üzenetére


Nite
őstag

na errol megkoszonnek egy bovebb leirast mert a napokban tervezem rendelni az active 2-t :K

Paid my dues!

(#35) SpongyaBob válasza Nite (#34) üzenetére


SpongyaBob
veterán

PÜ-ben szívesen segítek :K

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#36) st3v3np3t3r válasza Nite (#34) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

Samsung Pay itthon

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#37) <Adamsky> válasza st3v3np3t3r (#36) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Watch Active2-n mintha egyszerűbb lenne a régió váltás. :F De, majd jön SpongyaBob, és ráerősít erre, vagy megcáfol. Én érdeklődtem már nála, hogy hogyan is működik ez az órával fizetés, mert sok mindennel nem voltam tisztában, ill. rosszul gondoltam.
Az egyik, hogy - elmondása szerint - az Active2 esetén a PIN-t elég csak egyszer megadni, az első fizetés alkalmával. Utána, ha - az óra marad a karomon, és - egy-két órával később megint fizetnék, már nem kell. Akkor, hogy van ez?
A másik, ami nekem fura, az a váltás (vagyis, hogy nem forintban terheli a forintos Curve kártyát). Ez a lokalizációs trükközés miatt lenne?

Odaát miért kapcsoltad ki a hozzászólásokat?

[ Szerkesztve ]

(#38) st3v3np3t3r válasza <Adamsky> (#37) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

Régiót bármikor lehet állítani, még telefon is... de a CSC kód nem régió kód, illetve nem olyan régiókód mint amit a beállításkor adtsz meg. Ez a 3 karakter az Ország Specifikus vagy Egyedi Eladói kód,azt adja meg, hogy gyárilag melyik ország eladási piacára szánták...
Ország Specifilus kódok
XEH magyar piac
BTU angol piac
XEF francia piac
stb...stb... Sok van...
Egyedi Eladói kódok(szolgáltatók)
TMH magyar telekom
PAN magyar telenor
VDH magyar vodafone
ATT US AT&T

Watch Active2-őn is ugyan úgy kell beállítani a CSC kódot, mint a Gear S3-on vagy a Gear Sporton... Hisz ugyan úgy TizenWearOS-t használ...

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#39) SpongyaBob válasza st3v3np3t3r (#38) üzenetére


SpongyaBob
veterán

Nem ugyan úgy kell....

[link]

[ Szerkesztve ]

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#40) st3v3np3t3r válasza SpongyaBob (#39) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

Próbáltad a GearS3-as módszert egyaltalán? :DDD Vagy csak ezt az egyet? :DDD

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#41) SpongyaBob válasza st3v3np3t3r (#40) üzenetére


SpongyaBob
veterán

Nagyon vicces vagy. Igen próbáltam és mások is akinek ilyen órája van ;)

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#42) st3v3np3t3r válasza SpongyaBob (#41) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

Oks...csak egy kérdés volt.:DDD akkor ha nem bánod, beleteszem a blogomba és beleírom, hogy részletekért keressenek téged :DDD

Meg gondolom most a Telekomos akció keretén belül megszaporodott az Active2-t használól száma :DDD

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#43) SpongyaBob válasza st3v3np3t3r (#42) üzenetére


SpongyaBob
veterán

Okés. Szívesen segítek. Egyébként itt van egy angol nyelvű videó is: [link]

Az olvass el leírás 14. pontja egyébként nem jó, helyette ez a jó:

"sdb root on"

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#44) st3v3np3t3r válasza SpongyaBob (#43) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

Ez bonyolultabb eljárás mint a GearS2/GearSport esetében működő CSC kód váltás, mert azon nem kell FW-t se cserélni, se Root módot aktiválni... SDB-n csak futtatni kell parancsot, feljön egy CSC kód választó, ki kell választani a kívánt CSC kódot, majd az óra újraindul a beállított CSC-vel....

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#45) SpongyaBob válasza st3v3np3t3r (#44) üzenetére


SpongyaBob
veterán

Most, hogy így már fent van, könnyen ugrálok, de azért legalább háromszor meggondoltam, hogy belekezdjek-e :) és nem csinálnám vissza :))

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#46) st3v3np3t3r


st3v3np3t3r
veterán

#43 SpongyaBob megcsináltam a frissítést :D Hálás köszönet az infóért [link]

#45 SpongyaBob Hát, elhiszem...

Továbbá:
A Samsung Pay-es blogom végére betettem a Google Pay-es blog linkjét is. Érdemes volt ide betérni :D

Mondjuk annyival ki lehetne egészíteni a leírást, hogy akinek elutasítja a tranzakciókat, az vegye fel újra a kártyát Google Pay-be. Ez leginkább a Curve kártyával szokott előfordulni. Én már futottam bele sajnos.

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#47) <Adamsky>


<Adamsky>
nagyúr

OK, egyetlen - mint esetleges - leendő vásárló számára dologra nem kaptam választ. A két módszer között (amiből nem sokat értettem, mert ahhoz jobban el kéne bennük mélyedjek) van különbség a végkimenetelt illetően?
1. Gondolom a gar. mindkét esetben ugrik, ha az ember így állapotban próbálná szervizbe vinni az órát.
2. Mi a helyzet a fizetésnél? Magyarországon, forintos kártya esetén akkor miben terheli meg a számlát?
Ezért kérdezem: "Nagyon fontos, hogy pénzforgalmilag angol fontban(GBP £) kerül terhelésre a forintosított összeg Revolut kártyáról(HUF számla)!"
Akárhogy nézem, ez így nem OK. Tegyük fel, hogy én brit állampolgár vagyok. Megveszem az órát, és legálisan elkezdem használni a fizetést. Angol fontos kártyával otthon, angol fontban kapom a terhelést. Átjövök az EU-ba, ahol az Eur ellenére is fontban, és Magyarországon is?
@st3v3np3t3r ez a screenshot miből van?

(#48) natë


natë
nagyúr

sziasztok, mától nem tudom a Gpay-ben beállítani alapértelmezettnek a Curve kártyát, declined nonstop. Eddig simán ment. Mi a probléma?
"can't complete setup for contactless payment"
link

Eltávolítottam és újra hozzáadtam. Ugyanaz.

[ Szerkesztve ]

(#49) <Adamsky> válasza natë (#48) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

"Eddig simán ment."
Bocsi a buta kérdésért, de ha eddig ment, akkor, hogy "romlott el"? Törölted a kártyát a GPay-ből? Én egyszer - nem is olyan rég - vettem fel a Curve kártyám és azóta is szépen működik. Mikori a Google Pay-ed? Lehet frissíteni kéne. Jelen pillanatban a június 29-i v2.112.312533666-os a legfrissebb (én is ezt használom). Ha, ez sem segít, akkor lehet nem úszod meg, hogy írj nekik. Ugyanis most már hivatalosan is mennie kellene. Azt persze nem kell hangsúlyozni, hogy te Magyarországon vagy. ;)

[ Szerkesztve ]

(#50) natë válasza <Adamsky> (#49) üzenetére


natë
nagyúr

In-store paymentre is működik?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.