Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7491) haddent


haddent
addikt

Megint egy kis nyugtalansággal fordulok hozzátok megnyugtatásért/tanácsért. Eredeti hsz itt. Most kb. -4C fokot ír Budapestre az időkép, városban mentem vele úgy 35 km, állt egy ideig, majd hazafele olyan 25km. Ezután a garázsban (nyilván nem -4C de nem fűtött) kicsit járt alapon és egy kicsit túráztattam (na jó még csak ennek se hívnám, kb 1500-2000 nagyon max 2500 RPM -ig emeltem üresben. Cserébe kb. 2 mp -re bekattant a hűtőventi.
Előzőleg már megnyugtattatok, hogy nyáron autópálya laza, de logikus is, menetszél. De nyáron város-dugó kombó? :F
Egy kicsit tartok ettől, és mivel Astra H (1.6 85kw/116HP ) ezért nincs a műszerfalon hőmérő.
1.6 -os 8 szelepes F Astrahoz vagyok szokva, az városi dugóban is csak jó 10 perc után kezdett "forrni" és kapcsolt a venti.
Most nyilván ez 16 szelepes és 1.5x akkora teljesítményű, de normális ez? Nyáron (főleg légkondival..) menni fog nonstop a venti a radiátoron? Még fontosabb, le tudja nyáron (ventillátorral) hűteni dugóban is a motort, nem fog "besülni"?

Nem tudom mennyire számít de OMW féle 100 -as prémium benzin volt benne szinte kizárólagosan, lehet hogy az fűti túl? :F

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.