Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#57851) Magnum_ válasza rbalint88 (#57850) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Szerintem ha a szakhatosag kiallitja az igazolast a merese utan, hogy az teljesiti az eur6 normat, akkor azzal at lehet iratni.
Szerintem.

I humbly and respectfully decline™

(#57852) rbalint88 válasza Magnum_ (#57851) üzenetére


rbalint88
addikt

nem a típusbizonyítvány határozza meg? milyen szakhatóság állítana ki papírt? betolom a mozaikba, hogy mérjünk egy céót urak? egyelőre mondjuk ez még tökre teoretikus, még az eurohármas szarommal pöfékelhetnék vidáman ;] ha nem drága (<10k), akkor egy emissziómérést csináltatnék a chip után, hogy a gyárihoz képest mi merre. aztán nagyon röhögnék, ha hozná az euro4-et :D

(#57853) Integrale válasza rbalint88 (#57852) üzenetére


Integrale
veterán

Vagy EURO -4 lesz, aztán kettétépik a francba. Szerintem előzd meg az egészet egy csalócsipszel.

"Bad reklám is reklám too"

(#57854) MunezXBK válasza rbalint88 (#57850) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Jah...de 2.000€ egy DPF.

(#57855) szabonagyur válasza rbalint88 (#57850) üzenetére


szabonagyur
félisten

Elvben lehetséges, ha minden igaz egy ilyen környezetvédelmi felülvizsgálati díj 85.700 Ft.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#57856) Magnum_ válasza rbalint88 (#57852) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Szerintem a mozaik utcai banda szakhatosag
Szerintem.
Ugye az egesz basz az kozigazgatasi eljaras.
Ha nagyon szeretnel ilyet, akkor osszeszedem a csillio jogszabalyt, ami szerintem kellhet.

I humbly and respectfully decline™

(#57857) Kornel válasza Magnum_ (#57856) üzenetére


Kornel
veterán

Az egész NKH idén januártól már valamelyik minisztériumhoz tartozik, full káosz van most ott.

(#57858) Magnum_ válasza Kornel (#57857) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Attol meg kozigazgstasi az eljaras.
Az NFH is igy jart jan.1-el.

I humbly and respectfully decline™

(#57859) rbalint88 válasza Magnum_ (#57856) üzenetére


rbalint88
addikt

á, 85700Ft-ot meg a nettó baszakodást nem éri meg.
ez főleg azoknál vicces, aki külföldről hoz be autót, nem megfelelően kategorizálják be és a regadókülönbözetet el is viszi ez a macerálódás.

Integrale: nem lesz smoke&charmos, afelől megnyugodhatsz. eddig se füstölt, ezután se fog ;) btw euro4-et is lehet hozni dpf nélkül, ezért is megy át sok kiütött dpf-es autó is, ahol az alapkonstrukció jó amúgy.

(#57860) molnarpeter válasza rbalint88 (#57859) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Nemrég linkeltem, magyar TÜV képviselet csinál ilyet, 100k+ :(

(#57861) nesa válasza focvis (#57841) üzenetére


nesa
veterán

Nem az autók miatt van ez, már Pécsen régi kertvarosba is harapni lehet a füstöt olyan fa és széngáz szag van, a falvakról ne is beszeljünk csak belső keringetéssel lehet végigmenni, Baranya amúgy is faszán kirajzolódik a térképen pedig az Ormánságba többen járnak szekéren mint az autóval, mégis szarul néz ki, és ez a fűtésnek köszönhető, ez az egész szmogriadó faszság, nem így kell kezelni.

[ Szerkesztve ]

(#57862) focvis válasza nesa (#57861) üzenetére


focvis
veterán

Egy kis szél kell, majd kifújja.
Az egész Alföld bordó vagy fekete, pedig ott szántóföldek vannak, nincsenek kistelepülések (amennyire tudom).

(#57863) nesa válasza focvis (#57862) üzenetére


nesa
veterán

Ezért baromság az autókat tiltani.

(#57864) Magnum_ válasza focvis (#57862) üzenetére


Magnum_
nagyúr

jó kis északi szél kellene, mint a Téli berek c. könyvben (Fekete István)

I humbly and respectfully decline™

(#57865) maximilian4 válasza focvis (#57862) üzenetére


maximilian4
addikt

Vannak nagyobb települések is itt az Alföldön. Én kapásból 2 nagyobb település (város) között ingázok (Szolnok-Szeged), de útközben is akad néhány kisebb település. :D Amúgy szerintem itt az egész ország mint egység földrajzi adottsága a felelős, mégpedig az hogy a Kárpát- medencében fekszünk. Gondolom megragadt itt benne a dzsuva, aztán jól jönne valami (passat)szél, ami kipucolja. :D

[ Szerkesztve ]

Maxi

(#57866) focvis válasza maximilian4 (#57865) üzenetére


focvis
veterán

Arra gondoltam, hogy nem aprófalvas a településszerkezet, mint pl. a Dél-Dunántúlon, inkább többezres községek, kisvárosok vannak.

(#57867) maximilian4 válasza focvis (#57866) üzenetére


maximilian4
addikt

Olyan Dél-dunántúli aprófalvak mint Pécs? ;]
Amúgy tudom hogy gondoltad. Direkt kötözködök.

[ Szerkesztve ]

Maxi

(#57868) Kornel


Kornel
veterán

Elég csúnya: [link]

(#57869) rbalint88 válasza Kornel (#57868) üzenetére


rbalint88
addikt

nem latszik

(#57870) EQMontoya válasza focvis (#57841) üzenetére


EQMontoya
veterán

Pont Te linkeled? :D
Amúgy jah, hideg van, valszeg a lyukas gumicsizmával is fűtenek.

Same rules apply!

(#57871) Jaffa75 válasza Kornel (#57868) üzenetére


Jaffa75
őstag

eléggé...

mi a hökömért oldották fel a korlátozást? Budapest megint dráma, reggel totál dugó volt az egész! 0-5 között monnyanak le! :DD

(#57872) z123456789 válasza Jaffa75 (#57871) üzenetére


z123456789
addikt

0-5? Megemelték a környezetvédelmi határt? Hol lehet erről aktuálisan olvasni?

(#57873) Qru válasza BigBlackDog (#57806) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Van a közreadott lista, és általában ugyanott mérnek mindig. Ahol sokat járok a városban meg a pályákon ott tudom hol szoktak mérni ott vissza veszek automatice kicsit de most egy új szakaszon mentem. Vissza kellett volna vennem de úgy voltam a 150 még belefér. Bele is férne ha nem lennének lusták utánam jönni. :D
De pont ezért jöttek utánam, mert amúgy büntetési tétel alatt voltam a 150-el.

mod:

Vesztor87: Igen, van 60 napos türelmi idő mielőtt felmondanák a biztosításod.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#57874) rii


rii
nagyúr

sziasztok

mi várható szmoghelyzetben?

ma be lehetett jönni ugye?
ha jól veszem ki, nagy mákkal még kedden se lesz riadó, utána meg talán erősödik a légmozgás.

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#57875) Qru válasza FerNandor (#57831) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Lehetséges, egy chippelés után ha nem nyomod akkor nem fog többet enni.

"Normál chiptuning és ECOtuning

Manapság nagyon divatos kifejezés az ecotuning, amit az egyre dráguló üzemanyag miatt előszeretettel használnak. De mi is a különbség a normál chiptuning és az ecotuning között?
Az ECOtuningnál csak a nyomatékot emeljük, aminek a maximuma az alsóbb fordulatszámokra jellemző, azonban a felső fordulatszámnál jelentkező teljesítménycsúcsot nem emeljük. Tehát alsó fordulatszámon emelünk, felül nem. Ennek következtében a nagyobb nyomaték miatt a fogyasztáscsökkenés jelentkezik, viszont magasabb fordulatszámon nem lesz erősebb az autó, így az önkontrollt kevésbé gyakorló vezetők nem tudnak feleslegesen fogyasztást növelő teljesítményt kivenni az autóból.
Mi nem sok értelmét látjuk az ECOtuningnak, mivel a normál tuningnál ugyanúgy jelentkezik a fogyasztáscsökkenés megfelelő használat mellett, azonban, ha szükség van, a többlet teljesítmény is elérhető magasabb fordulatszámon.
Ha valaki mégis ilyen beállítást szeretne, természetesen azt is szívesen elkészítjük."

mod:

rii: Itt tudod megnézni aktuálisan mi a helyzet szmog ügyben a fővárost illetően: [link]

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#57876) Skillet


Skillet
addikt

Ha éppen nem navigál a telefon, akkor mit érdemes használni a lesifotósok ellen, waze?

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#57877) barnam_ válasza Skillet (#57876) üzenetére


barnam_
nagyúr

Igen, vagy Traffi hunter.

szerk.: csak ugye az a hátránya ezeknek, hogy te vagy az első, aki beleszalad a traffiba, akkor így jártál.

[ Szerkesztve ]

(#57878) focvis válasza barnam_ (#57877) üzenetére


focvis
veterán

Szvsz Waze ÉS Traffi Hunter a tuti, főleg vidéken. :)

(#57879) EQMontoya válasza rii (#57874) üzenetére


EQMontoya
veterán

Nemtom, mi várható, de ami ma reggel volt az utakon, annál kb. bármi jobb.
Baleset, dugó mindenhol, balfaszoskodás...

Same rules apply!

(#57880) Skillet válasza focvis (#57878) üzenetére


Skillet
addikt

És? Vagyis együtt tud futni a kettő?

(#57879) EQMontoya
Jajj. Nemsokára útra kelünk, remélem már nem lesz para.

[ Szerkesztve ]

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#57881) Jaffa75 válasza z123456789 (#57872) üzenetére


Jaffa75
őstag

nem, de lassan ott tart a város, hogy alapból ki kellene ezeket az autókat tiltani! Ahogy Montoya cartárs is írta, a mai nap dráma volt az elmúlt héthez képest... :W Minek oldották fel a tilalmat, ha ennyire durván romlik a helyzet, ha mindenki autóba ülhet? Pláne, ha ezt egy hétvége után mérik, amikor nincs is messze annyi ingázó... :((( Tényleg át kellene gondolni! :U

(#57882) barnam_ válasza focvis (#57878) üzenetére


barnam_
nagyúr

Nem rossz ötlet, tudnak együtt futni?
Vagyis a Waze navigáljon, a traffi hunter meg fusson a háttérben, és addig maradjon kussban, amíg nincs traffi + sebességtúllépés.

(#57883) focvis válasza Skillet (#57880) üzenetére


focvis
veterán

Simán fut egymás mellett a 2; közben a Waze navigál is ha igényled. (Nexus 5X)

Célszerű, hogy a Waze legyen előtérben, mert hibernálódhat - legalább is nálam a Greenify kilövi ha nincs előtérben. A Traffi Hunter nem agresszív, arra nem használok Greenify-t és szépen elketyeg a háttérben, közben riaszt ha szükséges.
Budapesten, forgalmas autópályán (M7, M1, többi passz) elég a Waze is. A Traffi Hunter (TH) vidéken jön különösen jól.

@Aggregátor: A TH nem nézi, hogy átléped-e a sebességhatárt, akkor riaszt, ha a beállított körzetből jött jelentés.

Beállított körzet: én városi módban használom, 2500 m-re állítva. Ez azt jelenti, hogy a helyzetedhez képest 2500 méteres sugarú körben figyel, tehát nem az útvonaladon 2500 méterre lévő jelentést figyeli, hiszen nem ismeri az útvonalad, csak azt, hogy éppen hol vagy.

[ Szerkesztve ]

(#57884) Evil Snowman válasza Skillet (#57876) üzenetére


Evil Snowman
őstag
LOGOUT blog

Sebességhatárok betartását? :DDD

(#57885) rbalint88 válasza Skillet (#57880) üzenetére


rbalint88
addikt

Nyari gumival csak ovatosba, kurvara csuszott reggel!

Hoember: az a buziknak gordeszkasoknak van! ;]

[ Szerkesztve ]

(#57886) Magnum_ válasza rbalint88 (#57885) üzenetére


Magnum_
nagyúr

nagyon durván.

I humbly and respectfully decline™

(#57887) EQMontoya válasza Evil Snowman (#57884) üzenetére


EQMontoya
veterán

Az a baj, hogy egy jelentős részüket a gördeszkásoknak rakták ki, de minket mérnek vele.

rbalint88: jah, én is kipörögtem a Budafoki-Dombóvári saroknál, meg is lepődtem. Gonosz, mert nem látszott az úton amúgy, hogy csúszik.

[ Szerkesztve ]

Same rules apply!

(#57888) Jaffa75 válasza rbalint88 (#57885) üzenetére


Jaffa75
őstag

a Bocskain (is) meglepődtem párszor 1-2-ben... :B Nem is nyomtam, egyszer csak minden átmenet nélkül ugrott a tapadás... :U

(#57889) lenko válasza rbalint88 (#57885) üzenetére


lenko
aktív tag

Télivel is...
7-es útról Bp.-ről Érdre lekanyarodva, 55km/h körül szűkre veszem a lehajtót, így mostanában az a megszokott, ha átcsúszok balra a lesoroló sávba. :D

Az embereknek fáj az igazság!

(#57890) kisza25 válasza rbalint88 (#57885) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Ja mára a hó teljesen jéggé lett járva a kocsikkal, itt minden mellékutca jégbordás, meg is vezeti a kocsit, hiába a zsír új ts850, ahol fékezni kell ott csúszik is rendesen.

A lustaságom miatt, az udvarról is igen finoman tudok kijárni, mert mára már tükörjéggé jártam a havat, a kocsibejáró hídján is mindig megcsúszik az eleje, akármilyen finoman is állok ki
Sózni nem fogom, homok meg nincsen itthon, marad a tojásokon lépkedés:P

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#57891) Evil Snowman válasza rbalint88 (#57885) üzenetére


Evil Snowman
őstag
LOGOUT blog

és (#57887) EQMontoya: Csak vicc vót', Skillet is tudja, azért volt ott a smiley. M0 délin én is ma megengedett + 60-nal jöttem. Valami Ignis-es azt hittem, hogy kemény a f@sza. :DDD Annyira nem volt az. ;]

(#57892) Magnum_


Magnum_
nagyúr

srácok!
politikától függetlenül írom (de jön Putyin), hogy megközelíthető lesz-e a belvároson keresztül a Zaréna?

I humbly and respectfully decline™

(#57893) EQMontoya válasza Magnum_ (#57892) üzenetére


EQMontoya
veterán

Give it up szerintem, Hungária.

Same rules apply!

(#57894) K Norbi válasza Magnum_ (#57892) üzenetére


K Norbi
addikt

No problem :)

[ Szerkesztve ]

(#57895) maximilian4 válasza rbalint88 (#57885) üzenetére


maximilian4
addikt

Van aki nyári gumival tolja ilyenkor? Mondjuk az büszke lehet magára. Mert azt leszarom ha magát összetöri, de ezzel mások testi épségét is veszélyezteti.

[ Szerkesztve ]

Maxi

(#57896) focvis válasza Magnum_ (#57892) üzenetére


focvis
veterán

Na ja. :/

Vagy az időponton (pl. szerda), vagy a helyszínen célszerű módosítani. A budai oldalra tuti nem jön.

[ Szerkesztve ]

(#57897) Skillet válasza focvis (#57883) üzenetére


Skillet
addikt

Oké ;) köszi

Neked még 1... néztem a 80-120 videódat és ezzel kapcsolatban kérdeznélek téged és a többieket.
Nem az lenne a lényeg, hogy 80-ra beállni és onnan lepadlózni? Így lehet igazán rugalmasságot mérni, mert egy turbo ilyenkor még össze kell szedje magát. Szívónak meg jó fordulaton kell legyen... stb stb. Gondolom... vagy nem? Ki, hogy látja?

(#57885) rbalint88
Köszönöm, vigyázni fogok. :R
Közben már voltunk óbudán, most a várnál vagyunk... szerencsére nem éreztem gondot, igaz, a baba is velünk van, szóval nem forszírozom a dolgot. Pedig volt egy punto abarth... :DDD kicsit játszottam volna vele.
Látom többeknek volt gond a jég, csúszás... semmit sem éreztem :N

[ Szerkesztve ]

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#57898) Qru válasza Jaffa75 (#57881) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Olyan kéne mint a németeknél, hogy bizonyos Euro besorolás alatt nem mehetsz be a városba.

Vagy pl dugódíj drágább lenne ha Euro 4 alatti kocsid van.

#nincsbennetarcsi

(#57899) Tsebacsi


Tsebacsi
nagyúr

Szerintem ez alapján az arena nem veszélyes hely: [link]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#57900) Evil Snowman


Evil Snowman
őstag
LOGOUT blog

Mai nap is jól indul. Valami türhő vecsési káposztatermelő paraszt (sajnos nem találok rá jobb jelzőt) ki akarta lopni a bal oldali visszapillantóm tükörlapját.Persze nem sikerült neki, de cserébe hosszában végig repesztette, hogy a jó Isten rakja a kopaszok közé. :(((

Mert ha még drága lenne azt magának kell és azért csinálja. De könyörgöm 1100 Ft egy új tükörlap a boltban... Siralom milyen emberek vannak.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.