Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#56601) K Norbi válasza Integrale (#56600) üzenetére


K Norbi
addikt

Jan.31 ig :K

(#56602) brumi1024 válasza szőröscica (#56592) üzenetére


brumi1024
veterán

Nekem az A3-ban gyárilag nincs, csak MMI kábellel. Viszont van BT, WiFi, netrádió, stb.

(#56603) Integrale válasza K Norbi (#56601) üzenetére


Integrale
veterán

Köszönöm a gyors választ! :R

"Bad reklám is reklám too"

(#56604) i-sti válasza brumi1024 (#56602) üzenetére


i-sti
senior tag

Szintúgy. A4 2011
+ 2 darab sd kártya slot.

Novum Forum Siculorum

(#56605) trassher válasza Integrale (#56600) üzenetére


trassher
addikt

Yep, január 31. 23:59:59-ig érvényes. :)

Redmi Note 7

(#56606) K Norbi válasza trassher (#56605) üzenetére


K Norbi
addikt

Század másodpercet lehagytad! ;]

Ma majdnem összetörtem az autó seggét :U tolattam kifele nagyon neki indultam, leejtős a bejáró, szerencsére kapu közbe nyílt, fékeztem csak mentem egyre gyorsabban, szerencsére addigra kinyílt. :DDD
Szarfos Nokian :DDD

[ Szerkesztve ]

(#56607) trassher válasza K Norbi (#56606) üzenetére


trassher
addikt

Így van a blokkon is feltüntetve, épp tegnap néztem meddig érvényes. :P

Redmi Note 7

(#56608) szőröscica válasza K Norbi (#56606) üzenetére


szőröscica
addikt

Egy fajintos négyévszakossal simán megálltál volna. ;]

(#56609) K Norbi válasza szőröscica (#56608) üzenetére


K Norbi
addikt

Az biztos a szembe szomszéd kapujánál. :D

[ Szerkesztve ]

(#56610) mrhero válasza Integrale (#56600) üzenetére


mrhero
tag

igen, jan 31 az érvényessége.
látom megvolt már.

[ Szerkesztve ]

(#56611) K Norbi


K Norbi
addikt

És vajon meddig lesz érvényes a 2017 es megyei? ;]
Írjuk meg most hogy jövőre ne kelljen. :DDD

(#56612) K Norbi


K Norbi
addikt

The Life of a Dubai BILLIONAIRE !!!
Ezek tudnak élni :U

[ Szerkesztve ]

(#56613) gooool


gooool
őstag

Sziasztok!

Felmerült bennem a kérdés, hogy a korábbi olajcseréből megmaradt olaj felhasználható-e a nemsokára esedékesnél? Tavaly vásárolt Total Quartz 9000 5W40-esről van szó, megfelelően tárolt, csak ugye maradt 1,1 liter belőle...
A kis 1,4-be pedig 3,3 liter kellene, de mint ebből kiderül, olajszűrő cserével együtt is 3 liter körül megy csak bele, ezért gondoltam, hogy akkor veszünk 2db 1 literest és le van tudva, nem marad legalább meg ismét egy csomó olaj, mert a 15 ezres periódus alatt nem fogyaszt belőle.

Ti mit gondoltok? :R

Üdv, Balázs

(#56614) #03969024 válasza kisza25 (#56588) üzenetére


#03969024
törölt tag

Közben én is tájékozódtam egy kicsit:
Tesztek alapján is inkább 15 kW, vagy több a nyári fogyasztás, télen a hatótáv az akkuk miatt akár a felére is leeshet, s még akkor nem is fűtöttél. Tehát, éves átlagban több, mint 20kW/100km-el számolhatunk, fűtéssel még többel. Ha ezt teljes egészében fosszilis energiából előállított árammal számoljuk, akkor kb. 8 kg CO2-t termel százon. Egy modern, hasonló kategóriájú benzines jó esetben 10-11kg-ot. Nem látom a hatalmas különbséget! S télen még fáztunk is...

gooool
Minden további nélkül felhasználhatod.

[ Szerkesztve ]

(#56615) focvis válasza gooool (#56613) üzenetére


focvis
veterán

Nem romlott meg. :) Ha passszol bele, akkor hajrá!

(#56616) Kornel válasza #03969024 (#56614) üzenetére


Kornel
veterán

Ki mondta, hogy fosszilis energiából kell előállítani az áramot?
Illetve hol van beleszámolva az üzemanyagok szállítása és előállítása során keletkező CO2 mennyiség az elméletedbe?
Lehet kapaszkodni a múltba, csak felesleges.

(#56617) molnarpeter válasza Kornel (#56616) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Nameg társadalom szinten nem mindegy, hogy sűrűn lakott terület közepére pöfög az autó károsanyagot, vagy a világ végén füstöl esetleg egy erőmű :D Arról nem is beszélve, hogy a szintén egészségtelen szállóporhoz igencsak hozzájárulnak egyéb módon is az autók, viszont például egy elektromos járgány jóval kevesebb fékport termel.

(#56618) #03969024 válasza Kornel (#56616) üzenetére


#03969024
törölt tag

Nem kell, csak nálunk még elenyésző a zöld energia.
Ja, és hol van beleszámolva a szén, lignit és egyebek kibányászása, szállítása? Egyszer látnod kéne pl. a bükkábrányi bányát!

(#56619) Kornel válasza #03969024 (#56618) üzenetére


Kornel
veterán

Ki mondta, hogy zöld energia kell?
Ami ugye nem is olyan zöld.
Van atomerőművünk, lesz még másik is, az alap megvan ahhoz, hogy az egész ország zéró CO2 kibocsátással működjön, igaz ehhez még további atomerőműveket kellene építeni.

Jaffa: :F

[ Szerkesztve ]

(#56620) Jaffa75


Jaffa75
őstag

meddő a vita... :W :DDD ha az ideális lehetőségeket nézzük, akkor már az elektromos autó is "elavult".. mehetne vízbontással is (már rég megvan :B ), 0 emisszióval, vélhetően semmivel nem rosszabb teljesítménnyel! :U

[ Szerkesztve ]

(#56621) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

[link]

"A BMW több járművet előzött..."

"...aki az autót vezette, biztonsági öve nem volt bekapcsolva"

"a BMW-n nyári gumi volt"

Szerencsére csak a sofőr halt meg. Ő meg legalább nem veszélyezteti többet mások életét. Az ilyeneket nem tudom sajnálni. Autópályán megy mint az ökör, öv nélkül, nyári gumival.

BMW-s témával kapcsolatban, mintha felmerül volna pár napja hogy parasztok a BWM-sek. Aztán jött hogy nemis, általánosítás stb...

Tegnap volt egy Szfvár-Pécs-Szfvár utam. 3 incidens történt, amiből egy majdnem hatalmas nagy kress lett.

résztvevők:

1 db BMW X6
1 db BMW X5
1 db BMW 5-ös kombi

Volt M6-on leállóban előzés 2 kilóval, mert ugye a "paraszt" csak 140-el előz a belsőben, volt duplazárón előzés kanyarban, "vagy fa vagy bokor" stílusban és volt egy majdnem frontális is, ahol megállt bennem az ütő. No ezeket kéne kiszedni az autóból és ott a helyszínen agyonverni...

[ Szerkesztve ]

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#56622) #03969024 válasza Kornel (#56619) üzenetére


#03969024
törölt tag

Én csupán arra akartam utalni, hogy itt Magyarországon még nem világmegváltó környezetbarát a villanyautó.

(#56623) brumi1024 válasza Motion_Blur (#56621) üzenetére


brumi1024
veterán

Nem releváns, de már többedszerre látom az utóbbi időben és újra elkezdett zavarni. Honnan terjed a kiló prefix ilyesféle helytelen használata? 2 kiló az 2.000, nem 200 és nem is 200.000 ahogy sokszor használva van. A kiló ugyanis 10^3.

[ Szerkesztve ]

(#56624) K Norbi válasza Motion_Blur (#56621) üzenetére


K Norbi
addikt

Ezt én is alátudom támasztani.. BMW sek állatok. :( Más is az, de az igaz nagy állatok akik a fa@zhosszabbítóval járnak. Főleg Magyarországon elterjedt ez a különös állatfaj.

[ Szerkesztve ]

(#56625) szőröscica válasza K Norbi (#56624) üzenetére


szőröscica
addikt

Vau vau, röff röff múúúúú

(#56626) Jaffa75 válasza brumi1024 (#56623) üzenetére


Jaffa75
őstag

nem mindig logikus, amit használunk... ez egy szleng, és helytelen is :K , de akkor is így maradt bent a köztudatban! :U

BMW-ekre általánosítani az állat stílus miatt szerintem nem helytálló, mégha sokszor is tapasztalja az ember... a nyári gumis észnélküli vezetés már vérlázítóbb télen, módosítást igényelne a jogszabály! Ha nem is kötelezhető a használatára, viszont ha egyértelműen és bizonyíthatóan ennek köszönhető egy baleset, akkor mindenképp súlyosbító körülménynek kéne betudni! Vagy a biztosító csak felében állná a dolgokat a vétlen fél felé... :U

(#56627) BigBlackDog válasza szőröscica (#56625) üzenetére


BigBlackDog
veterán

:C

Megyek, nézek is bimmereket hahun...

[ Szerkesztve ]

(#56628) Motion_Blur válasza brumi1024 (#56623) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Ezzel mindenki tisztában van szerintem :)

De ez nem terjed, hanem már régen elterjedt.

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#56629) i-sti válasza K Norbi (#56612) üzenetére


i-sti
senior tag

Lehet, hogy tudnak élni de ők még nem ültek Dácsiában! ;]

Novum Forum Siculorum

(#56630) K Norbi válasza szőröscica (#56625) üzenetére


K Norbi
addikt

e van :B

(#56629) I-sty Esetleg egy ilyet vezethetnek [link] ;]

[ Szerkesztve ]

(#56631) Kornel válasza #03969024 (#56622) üzenetére


Kornel
veterán

Miért is nem?
Az áram felhasználásunk 36%-at jelenleg is a 0 CO2 kibocsátású paksi atomerőmű adja.
És ugye épül paks2, amivel ez a szám lényegesen emelkedni fog, az átfedés alatt pedig gyakorlatilag nem is lesz szükség fosszilis energiából előállított áramra.

(#56632) Land


Land
veterán

Ha már többen lecsúsztunk a Lidl-ös akciós autóstartóról, lenne neki alternatívája, mely kapható is az országban (nekem főleg Pest lenne fontos) korrekt áron? Eléggé bosszantó, hogy minden kanyarban össze vissza csúszkálnak a dolgok a csomagtartóban.

Pixel 8 8/128 Gb | Sendiy M2 & KZ ED9 & QCY C13 és C17 | Citroen C5 Tourer 3.0 V6 HDI Exclusive

(#56633) brumi1024 válasza Motion_Blur (#56628) üzenetére


brumi1024
veterán

Tudom, csak egy pár éve eltűnőben volt. Csak arra lettem volna kíváncsi honnan indult.

(#56634) MunezXBK válasza i-sti (#56629) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Az miért Dácsia? A Hyundai sem Hjundáj.

(#56635) Kornel válasza MunezXBK (#56634) üzenetére


Kornel
veterán


;]

(#56636) Qru válasza tomcsi23 (#56571) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Akkor vettem észre mikor mellém ért. Nagyon bámul át. Modom ez ma'f@szt akar?! Akkor látom világít a tetején a villogó. Na bazz... kicsit elment mellettem akkor az előttem menő pickup becart és lement a leállóba vészvillógóval (én is azt hittem őt szedik ki). De nem, bejött elém. Mondom ebbűl baj lesz more...

Ablak leenged kilógatja a Stop feliratú tárcsát. Hát akkor már a 30k-s bünti lebegett előttem... ehhez képest örültem a 20k-nak.

Kövi lehajtóig így mentünk (közel volt), ott álltunk félre. Kiszállt mondta, hogy rögzítik az eljárást képi felvevővel, montam, hogy ok (másik sün filemezett egyik beszélt). Mondta a beszélni tudó, hogy gyorshajtás miatt állított meg, 149-el mentem és 20k helyszín bírság. Éb kicsaptam a flekót és elővettem 2db 10-est. A rándőr erre lesápadt és gyorsan közölte, hogy ez csak nevében helyszíni bírság csekket kapok és tegyem el a lóvét. Forgalmi, lakcím (ez minek nekik??), meg jogsi. Töltögették a papperokat aztán alírtatták, hogy átvettem a bírságról szóló csekket.

Poén: kérdem tőlük, hogy hol tudok visszafordulni, hogy tovább mehessek a pályán. Azt mondja forduljak meg a kereszteződésben. Dupla záróvonal volt ott csak szólok... Oké. :D

Pénzbehjatás. Tök üres M35-ön mentem hajmeresztő 149-el. Oké gyorsan mentem elismerem de sztem nem pont erre kéne fecsérelni az energiájukat. Hanem a piroson átmenőkre, meg a jobbról előzőkre meg a világítás nélkül közlekedő román kisbuszosokra, stb...
Jah, hogy ez gyors lóvé könnyen?! Jah kérem...

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#56637) i-sti válasza MunezXBK (#56634) üzenetére


i-sti
senior tag

[link]

Novum Forum Siculorum

(#56638) MunezXBK válasza i-sti (#56637) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Dacia-nak írják, nem a kiejtésről vitázunk. :U

(#56639) Kornel válasza Qru (#56636) üzenetére


Kornel
veterán

Lezerblokkolo kene.
Aztán utána bizonyítsa.

(#56640) gooool válasza #03969024 (#56614) üzenetére


gooool
őstag

& focvis:

Az biztos, hogy nem romlott. :D
És most is ez van a verdában, azért mertem megkérdezni. :)

Köszönöm mindkettőtöknek! :R

Üdv, Balázs

(#56641) Qru válasza Kornel (#56639) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Kajak elgondolkoztam rajta ezek után... :U A parkradaros verzióra úgy sem tud mit mondani. :K

#nincsbennetarcsi

(#56642) Kornel válasza Qru (#56641) üzenetére


Kornel
veterán

Úgy van.
Én is gondolkozok rajta.
Poénból pont előttük lépnék rá a gázra.

Más:

Rx8 nagy cumi lenne?
[link]

[ Szerkesztve ]

(#56643) tomiii. válasza Kornel (#56642) üzenetére


tomiii.
aktív tag

Igen. :DDD Mondom ezt úgy, hogy nekem kéne, bár sokkal inkább egy RX-7.

[ Szerkesztve ]

(#56644) Kornel válasza tomiii. (#56643) üzenetére


Kornel
veterán

Most 60 ezrenkent fel kell újítani a motort, nem nagy szám.
Csak az a kérdés mennyibe áll meg ez a művelet.
De tetszik.

Uhh.
Ez megy.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#56645) tomcsi23 válasza Qru (#56636) üzenetére


tomcsi23
veterán

Direkt erre utaztak, ja.
Betermelték a benzinpénzt, na meg az órabért is bizonyára. :)
30k 155-től lett volna szvsz.

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#56646) Jaffa75 válasza Kornel (#56644) üzenetére


Jaffa75
őstag

aztán ki újítja fel? A Wankel azért nem jön mindennap szembe, a pékek meg a hagyományos motorokhoz sem értenek...A fogyasztása is horror (mindegy mi van írva, az egyik ismerősömnek volt), érzékeny is a szerkezet, meg nem minden sarkon tudják javítani! Szerintem szopóroller... :U

Mindegy mit veszel a végén, csak ne ezt... :DDD

(#56647) tomiii. válasza Kornel (#56644) üzenetére


tomiii.
aktív tag

Ha már ennyire nem számít, hogy költeni kell valamire, összerakhatnál egy fun autót is a saját ízlésed szerint. pl egy E30-at vagy E36-ot, amivel aztán nyugodtan mehetsz pályázni vagy akármi. (haver" tákolt" E30-a is hozza ezt, normális futóművel és motorral, élmény vezetni a Mátrában: [link]

(OFF)Bár, ha tisztában vagy az RX8-cal, én támogatom az ötletet. Érdeklődve figyelném a történéseket. Pozitív értelemben.(/OFF)

[ Szerkesztve ]

(#56648) Kornel válasza Jaffa75 (#56646) üzenetére


Kornel
veterán

Nyilván van rá műhely, csak meg kell találni.
Második autóként futna évi 10k km-t, ha 60k-t kibír a motor, az 6 év.
Gondolom 500-bol helyrepofozzak.
Nyilván a 231 LE nem 5 litert fog enni.

Tomi: nekem ezek a régi bmw-k nem adják.
E46 oké, csak ott a 330i horror ár

[ Szerkesztve ]

(#56649) Jaffa75 válasza Kornel (#56648) üzenetére


Jaffa75
őstag

nyilván van, de lehet hogy az 500k nem lesz elég... kisszériás, nem járatos alkatrészei vannak. :U
Nemhogy 5, de közel 3x annyi amit kér! Ennyiből találhatsz kevésbé problémásat is!! Még egy MX-5-tel is jobban jársz, ahol azért van feeling... :P

focvis: nekem is tetszik, de nem merném megvenni... inkább egy régi mx-6, mx-5 ha már Mazda.

[ Szerkesztve ]

(#56650) focvis válasza Kornel (#56644) üzenetére


focvis
veterán

Tegnap láttam egy RX-8-at; nő vezette. Elgondolkodtam rajta, hogy ez még hogy, hogy működik? Vagy csak a nőnek nem tűnik fel, hogy gáz van?

Amúgy nekem is nagyon tetszik, 2. autónak talán vállalható. Még az is lehet, hogy 1x sokat fog érni egy működőképes példány.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.