Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#57501) Magnum_ válasza Snoop-y (#57500) üzenetére


Magnum_
nagyúr

srácok, nekem a legerősebb autóm 163LE volt.
jöttek a büntik állandóan. hát már az iphone-omat is el kellett adnom, mert nem volt guba a büntire.
kell ez nekem? nem! :D

I humbly and respectfully decline™

(#57502) Snoop-y válasza Magnum_ (#57501) üzenetére


Snoop-y
veterán

Jo az pedig. En szeretem ha van a kocsiban egy kis tartalek ;]

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#57503) deicide válasza Magnum_ (#57501) üzenetére


deicide
veterán

Látod, beruháztál volna egy blokkolóra, most is lehetne iPhone-od és röhöghetnél az út mellett/hídon/akárhol mérő háromlábúra :DDD

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#57504) Magnum_ válasza deicide (#57503) üzenetére


Magnum_
nagyúr

nem akarok okoskodni, de a blokkoló használata bűncselekmény szerintem :O

szerk: biztosan az.

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#57505) lenko válasza Snoop-y (#57502) üzenetére


lenko
aktív tag

Amelyik autó 7s körül tudja a 0-100-at, ebben az országban az bőven elég, ha csak megnézzük milyen autók mozognak az utakon...

Az embereknek fáj az igazság!

(#57506) bajnokpityu válasza deicide (#57503) üzenetére


bajnokpityu
félisten

érdekes dolog. ez a torrent, warez tilos itt, de a blokkoló elfér. :D

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#57507) Magnum_ válasza bajnokpityu (#57506) üzenetére


Magnum_
nagyúr

a szmájli azt jelenti, hogy a felhívását nem gondolta komolyan :D (bírói gyakorlat, komoly)

I humbly and respectfully decline™

(#57508) deicide válasza Magnum_ (#57507) üzenetére


deicide
veterán

Mert különben bűncselekményre bujtottam volna fel?
Egyébként blokkolót birtokolni is bűncselekmény, nem csak használni?

Amúgy pedig teljesen elírtam, parkolássegítőt akartam írni, ezek hivatalosan akként vannak árulva. :)

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#57509) Magnum_ válasza deicide (#57508) üzenetére


Magnum_
nagyúr

nem, de Téged védtelek most, látode? :D

I humbly and respectfully decline™

(#57510) deicide válasza Magnum_ (#57509) üzenetére


deicide
veterán

Azt észrevettem, a szmájli mentett meg, meg te. :)

Tegnap meg mit láttam, rendőrautó az út mentén a fűben, az S1-es háromlábú meg a velencei-tó felé fordítva, a házakat nézte, nem az utat. Kitelepülnek, de nem mérnek??

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#57511) Snoop-y válasza lenko (#57505) üzenetére


Snoop-y
veterán

Igen de en jobban szeretem ha az ertek inkabb 5 sec korul van :B

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#57512) EQMontoya válasza deicide (#57510) üzenetére


EQMontoya
veterán

Nekik is lehetnek esetleg erkölcsi aggályaik, a rendőrségi felvételinél még nem előkövetelmény az eltávolított gerinc. :)

Same rules apply!

(#57513) Snoop-y válasza Magnum_ (#57501) üzenetére


Snoop-y
veterán

En mindig akkor kaptam csekket amikor sunyiskodtak (Szeremi uton ejszaka nulla auto 60-as tabla 67-el vagy valami ilyesmi)

Kintfelejtett 30-as tablanal 54-el

Ezt kb egy jobb biciklivel is megfutom szoval ehhez nem kell auto sem :D

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#57514) Magnum_ válasza Snoop-y (#57513) üzenetére


Magnum_
nagyúr

En utoljara akkor kaptam, amikor mar meg sem volt az audi, es 1hete bkv-ztam, mert meg nem volt meg az uj.
Szinten ilyen nyilegyenes duplasavos 70es ut, hirtelen 50 es nem lattam a trafit.

I humbly and respectfully decline™

(#57515) Qru válasza Sethdobaloah (#57493) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az jó, nálunk ahol jár a BKV ott méterenként 1 kg sót kiszórtak a többi utca meg le van ejtve (zuglow).

mod:

EQMontoya: A hóra és csapatásra vágysz irány a Mátra. Nem rég voltunk, az egyik itteni fórumtárssal nagy fun volt. :K

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#57516) Snoop-y válasza Magnum_ (#57514) üzenetére


Snoop-y
veterán

Hat ez mar kb 8-9 eve volt. Azota en sem kaptam (kopp kopp kopp) :D

Igaz mar nem is hajtok gyorsan. (megoregedtem :U )

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#57517) dnelb


dnelb
veterán

tokjo, tegnap volt róla szó, erre este felakartak törni a kocsit..jobb oldali ajtón a szigetelo leszaggatva, festék belülről leverve valami fémes szarral :@ hihetetlen

mindegy amúgy is elakartam adni de így felporgetem. Gyári állapotban jobban eladhato egy autó, mit gondoltok erről? utólagos csinositasnal alapból rosszat feltételezik az emberről?

[ Szerkesztve ]

(#57518) -v- válasza EQMontoya (#57499) üzenetére


-v-
addikt

Az OPC insignia összkerekes.

Edit: ja látom focvis már írta ...

[ Szerkesztve ]

(#57519) Qru válasza dnelb (#57517) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Igen, mert ha nem gyári akkor rögötn azt vizionálják hogy hidegen pörgetve volt meg nem cseréltél olajat. Pedig pont fordítva van sztem. Aki a kocsi külsejére is áldoz az többnyire szereti és odafigyel a gépre.

Decide: Ha többet járnék pályán elgondolkodnék én is egy ilyen parkolás segítőn. :))

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#57520) barnam_ válasza dnelb (#57517) üzenetére


barnam_
nagyúr

Nincs valamilyen parkolás biztosításod?
Nekem a Köbe biztosítónál van, igaz, csak 50e forintig térítenek.

Mire gondolsz utólagos csinosítás alatt? Ha csak össze van gányolva, biztos nehéz lesz eladni :(

szerk.: jahogy nem erre gondolsz... hát én gyári külsejű autót vennék, szpojler meg angel eyes, stb. autót el se mennék megnézni.

[ Szerkesztve ]

(#57521) kisza25 válasza Qru (#57457) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

lakóingatlan besorolásút kell venni, az elmúlt 12 évben már szinte csak olyat építettek.
de fűthető akkor belehet, most adtam el egyet az öreg ott lakott

[ Szerkesztve ]

Eladó: Ryzen 5 4600G 6C/12T BOX (hűtővel) 35 hónap garancia 28,5eFt, posta van

(#57522) Qru válasza kisza25 (#57521) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Jó lenne de a miénk az nyaraló övezetben van (nem Balaton), ahova nem lehet bejelentkezni sajnos, pedig fűthető. :(

#nincsbennetarcsi

(#57523) dnelb válasza barnam_ (#57520) üzenetére


dnelb
veterán

ilyen
[link]
[link]
[link]

(#57519) Qru :na ezaz, tőlem pont hogy mindent megkapott..

[ Szerkesztve ]

(#57524) Qru válasza dnelb (#57523) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

A lámpa nem biztos hogy bejön mindenkinek de látszik hogy nem egy lefingott pizzafutár verda ha nem törödtél vele :K

A kipuff se gyári, nem?

mod:

Igen de a sztereotípia az ez, hogy biztos akkor 3500-as fordulaton állsz ki vele a teszkóparkolóból hideg motornál kuplungot égetve. Pedig ezt pont a nem dohányzó hölgytulajok csinálják. :(

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#57525) barnam_ válasza dnelb (#57523) üzenetére


barnam_
nagyúr

Az előző állításomhoz hozzá kellett volna tennem, hogy kivétel az igényesen megcsinált jármű.
A tied frankón néz ki, egészen kis mokány gép ez :K

Én mondjuk a hirdetéshez beleírnám, hogy ha nem tetszik a lámpa, van hozzá gyári is. Vagyis, hogy szükség szerint vissza alakítható gyárira.

(#57526) Evil Snowman válasza dnelb (#57523) üzenetére


Evil Snowman
őstag
LOGOUT blog

Felni mekkora? Külön nem eladó? :DDD

(#57527) dnelb válasza Evil Snowman (#57526) üzenetére


dnelb
veterán

de az lesz. 205/45/r16 7.5J et37
Qru: kipuff se :DDD de azt nem szedem le, a gyárit már elkezdte a rozsda.. nem ordít, normális hangja van, műbizis stb. Szerintem lámpákat kiszedem, meg a felni off és ennyi.

[ Szerkesztve ]

(#57528) Jaffa75 válasza barnam_ (#57525) üzenetére


Jaffa75
őstag

már pont írni akartam az előző kapcsolódó posodra, hogyha nem boyracer a vas, akkor azért meg lehet sassantani! :K Sokszor az jön le, hogy a hülyegyerek "tuningolja", meg széthajtja... tegyük hozzá rögtön, hogy lehet alapja!
De az is látszódhat, hogy vigyáztak rá, és nem "jóskákat" építettek belőle, hanem normális alkatrészeket használtak fel az megjelenés javításához! ;)

(#57529) Evil Snowman válasza dnelb (#57527) üzenetére


Evil Snowman
őstag
LOGOUT blog

Kár, de sajnos csak azt tudom mondani, mint a korábbi csajaim, mégpedig, hogy túl nagy. :DDD Reménykedtem, hogy 15-ös, úgy még érdekelt is volna. :B

[ Szerkesztve ]

(#57530) -v- válasza -v- (#57286) üzenetére


-v-
addikt

Hogyan ne csinálj szmogriadót?

Úgy nagyjából minden döntés és szabályozás pont ugyanennyire impotens és dilettáns ebben az országban (már egyáltalán ami nem lopás céljából hozatik meg ugye) :U :U

(#57531) Evil Snowman válasza -v- (#57530) üzenetére


Evil Snowman
őstag
LOGOUT blog

Az egész cikknek ez az egyik esszenciája:

"Ha valakinek nem lenne világos: a szálló por néven csúfolt dologhoz a benzines járműveknek nem sok közük van, illetve csak annyi, amennyi gumi- és fékpor bármilyen más autóból is jön. Ez tipikusan a dízelek végterméke, amit szilárdrészecske-emissziónak, még hétköznapibb nyelven koromnak hívunk.
És minél kisebb a részecskeméret (a legmodernebb dízelekben a legkisebb a méret), annál mérgezőbb, mivel áthatol akár a sejtfalon is.
Kicsit rosszabbak a mérőállomások nitrogén-oxid adatai is mostanság, véletlenül ez is a dízelekhez köthető, ha már mindenképpen egy bűnbak járművet akarunk felmutatni a nyomor/spórolás fűtőanyagai helyett."
-> Ha rajtam múlna az összes dízel szgk menne szépen egy olvasztó kohóba, aztán Cola-s doboznak talán jók lesznek.

[ Szerkesztve ]

(#57532) EQMontoya válasza -v- (#57530) üzenetére


EQMontoya
veterán

Hát nehéz nem egyetérteni vele. És persze nyilván ilyen szmogban eszembe nincs pl. bringára ülni, szóval én is inkább autókázok...

Same rules apply!

(#57533) Qru válasza -v- (#57530) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

"Az utóbbi években kicsit depressziós is a hangulat a kék metrón, mert mindenkiben ott munkál a reménység: remélem, nem ez a szerelvény fog porrá égni az alagútban."

Ez igaz, akár hányszor a 3-asra szállok fel ez fut végig az agyamon... :(

#nincsbennetarcsi

(#57534) barnam_ válasza -v- (#57530) üzenetére


barnam_
nagyúr

+1 a cikknek. Ez az ingyenesség se sokat ér, Budapest határán belül még el is fogadnák a forgalmit, de lefogadom, hogy Kelenföldön a Budaörs felé tartó buszra már nem szállhatnék fel vele :(((
Nagy mázli, hogy mégse kell bemennem a melóhelyre.

(#57535) Jaffa75 válasza Evil Snowman (#57531) üzenetére


Jaffa75
őstag

nem véletlen találták fel a dpf-et... :U az pont ezt a kormot gyűjti, és égeti el!

Az sajnos más kérdés, hogy hány autó herélt, amiben már nincs is benne a részecskeszűrő... :W Semmi gond, rendszám levesz, új vizsgára + "hiánypótlásra" kötelez + vastagon fogó cerkával sárga csekk... Lehet hogy javulna a helyzet! :B

(#57536) tomiii. válasza -v- (#57530) üzenetére


tomiii.
aktív tag

Nagy változásokban tényleg nem lehet reménykedni, de a legalább a páros/páratlan rendszámos dolgot visszahoznák, Az egy fokkal elfogadhatóbb szvsz.

Más: Végre megjöttek Lindor mestertől a gátlók: [kép] Sierra gátlók helyett ideje kipróbálni a Scorpio gátlókat, éppen belehet faragni, ezzel már elméletileg teljesen kiegyensúlyozott lesz minden mindennel. Talán ez lesz az arany setup, ha végre beválik.

(#57537) dnelb válasza Evil Snowman (#57529) üzenetére


dnelb
veterán

ó sebaj a talin 14esnek nézték... :DDD

(#57538) Qru válasza Jaffa75 (#57535) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Szegény focvist csődbe vinnéd? ;]

#nincsbennetarcsi

(#57539) Evil Snowman válasza Jaffa75 (#57535) üzenetére


Evil Snowman
őstag
LOGOUT blog

Toyota FB csoportban most osztják az észt a DPF-esek. Azt írta az egyik, hogy tutira ne szarjon be a DPF modul, ezért ki szokta venni és csak vizsgára teszi vissza. Érted?! Vesz egy autót, amit normálisan nem tudna feltartani, ezért mérgezi a környezetét. Na az ilyennek mondanám azt, hogy: "apám, akkor beindítod szépen az olajkályhádat aztán cuppanj szépen rá a kipufogóra és slukkoljál 4-5 mélyet a DPF mentesített szutykodból."

Másik kedvenceim a szmók end csármos majmok. :(((

[ Szerkesztve ]

(#57540) focvis válasza Qru (#57538) üzenetére


focvis
veterán

Csak semmi izgalom, majd beperlem az előző gazdáját, mert eltitkolta. (@Saint_ vélemény?)

Már nem vészes a kipuff, Euro3-at tutira hozza. Opel Vectra 1.9 CDTI-hez manuális váltó és szedán kasztni mellé Euro4-hez sem szereltek DPF-et (100%), kombihoz és / vagy automatahoz igen.

Gondolkodom, hogy valahol megméretem a kibocsátását kíváncsiságból.

[ Szerkesztve ]

(#57541) Qru válasza Evil Snowman (#57531) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Mondjuk ezen jókat "röhögök" magamban, hogy az öregem 1,1-es Puntója ki van tiltva mert környezetszennyező de a csalódízel 2.0 TDI-nk meg vidáman jöhet-mehet a városban. :(

Focvis: Bárhol megmérik neked ahol vizsgáztatnak. :K

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#57542) Evil Snowman válasza Qru (#57541) üzenetére


Evil Snowman
őstag
LOGOUT blog

Asszony apja is dízel párti. Aztán amikor mondom, hogy környezet szennyező szarral jár akkor tudod mi a válasz? "Hivatalosan az nem környezet szennyező, mert a korom kibocsájtást nem mérik." Ne ilyenkor szokott felmenni a vérnyomásom 300/150-re. :D

(#57543) Magnum_ válasza focvis (#57540) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Sima ugy, ez jelentos alkotoelem, ami az auto egyebkent elvalaszthatatlan resze (nem fizikailag, de kell)

Nincs gumipogacsa :(
Most rendelek egyet.

I humbly and respectfully decline™

(#57544) focvis válasza Magnum_ (#57543) üzenetére


focvis
veterán

Fenyegető levél elég? Hivatkozva a 6 hónap szavatosságra, magánszemély az eladó.

Hol rendelsz pogit? Majd írd meg, ha kitaláltad. :)

[ Szerkesztve ]

(#57545) Jaffa75 válasza Qru (#57538) üzenetére


Jaffa75
őstag

nem szeretném... :N

Nem is ő herélte, tegyük hozzá, de majd Saint besegít... :C Ha ilyen lenne a szabályzás (tudom idealista), tuti levette volna a vételárból a visszaépítés árát!

Snowman: nekem is volt dpf-s autóm, eszembe sem jutott hogy kivegyem. :N Sajnos vhol ez a szegénységi bizonyítvány a hazai autós társadalomra... arról nem is beszélve, hogy a rossz sztereotípiák pont az ilyen "okos" legények miatt van! :W Villanyost nekik!!! ;]

(#57546) Magnum_ válasza focvis (#57544) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Nem fenyegeto ( ;] )
Felszolito, ket alternativaval.
Es ket opciot is fel tudok ajanlani. Privit irok.

Ebeyen rendeltem most. A belso atmeronel tulnyulik a belso kocka, de a ket szelet majd levagom es akkor stabilan bentmarad a "kehelyben"

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#57547) Evil Snowman válasza Jaffa75 (#57545) üzenetére


Evil Snowman
őstag
LOGOUT blog

Akarod mondani, áramot. ;]

(#57548) Magnum_ válasza Magnum_ (#57546) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Focvis. Ment privi. Par dolgot meg tudnom kene.
Nem jossz ma a "masik" topiktalira bkv-val sorozni?

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#57549) Qru válasza Jaffa75 (#57545) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Villanyost. De csak székben.. :DDD

#nincsbennetarcsi

(#57550) Jaffa75 válasza Qru (#57549) üzenetére


Jaffa75
őstag

nem villamost, meg nem is széket... zöldbetűst! (fejfát! :DDD )

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.