Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#57701) roberto211


roberto211
őstag

Ismertek olyan céget ahol lehet tartós bérletet létesíteni egy autóra ,magánszemélyeknek is? Ha nem public, akkor jöhet privátba is :)

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#57702) Skillet válasza Kornel (#57700) üzenetére


Skillet
addikt

Voltam... bár csak vásárolni itt a savoya parkig :D
Betojtam, messzebb nem mertem menni. Elhoztam anyós kalos-át, egy métert nem mentem vele, most vihetem vissza :DDD
Na majd holnap megyek egy szépet. 22-11-13-3. kerületek... :))

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#57703) Magnum_


Magnum_
nagyúr

Sracok
Mi van a szentendrein a bogdani utan? Csillio rendor

Utak lezarva...

I humbly and respectfully decline™

(#57704) Jorus válasza Magnum_ (#57703) üzenetére


Jorus
nagyúr

Busz és négy autó ütközött Budapesten

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#57705) Kornel válasza Magnum_ (#57703) üzenetére


Kornel
veterán

Péntek esti cruising.
;]

Mindig löknek fel valami képet/videót, hogy mikor hol voltak bénák.

Mondjuk azt nem értem, hogy sokan minek nyomják, ha se fékjük, se gumijuk nincs.

M3 is botrány volt ma este kifele...

Busz előzhet pályán?
Legalább 5 busz miatt kellett nagyot fékeznem.

[ Szerkesztve ]

(#57706) Magnum_ válasza Jorus (#57704) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Thx

Kornelka: jaja, jo estejuk lehet :-/

I humbly and respectfully decline™

(#57707) Land válasza Skillet (#57699) üzenetére


Land
veterán

Nah akkor BKV jegyet kell vennem holnap... Remek, pedig nálam van a forgalmi. :D

Pixel 8 8/128 Gb | Sendiy M2 & KZ ED9 & QCY C13 és C17 | Citroen C5 Tourer 3.0 V6 HDI Exclusive

(#57708) Kornel válasza Magnum_ (#57706) üzenetére


Kornel
veterán

(#57709) hacki87 válasza Kornel (#57708) üzenetére


hacki87
senior tag

Az oregrol a videot lattad? Szembe forgalom... FNC?

(#57710) Jorus válasza Kornel (#57705) üzenetére


Jorus
nagyúr

Én ma túlnyomórészt Szlovákiában vezettem, van egy-két fullos őrült köztük (is). Hegyi utakon kanyarban záróvonalon előzik a sort a koszvadt kis autójukkal, ami se nem megy, se nem kanyarodik, aztán amikor jönnek szemből, nyomják a szitáló satukat, hogy valahogy visszajussanak a sorba - ahol a kamionok vmiért 50 centis követési távot tartanak.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#57711) Kornel válasza hacki87 (#57709) üzenetére


Kornel
veterán

Láttam, nagyon durva.
Azon csodálkozom, hogy csak ennyi baleset van a nagyfaluban.
(Biztos mert sok a jó sofőr is)

Ilyenkor amúgy elgondolkozok, hogy a legjobb egy új, extra biztonságos autóban ülni, amiben minimális az esélye, hogy bajod legyen.
Scross mondjuk jó lenne ilyen szempontból, kategóriájában és abszolút értelemben is az egyik legbiztonságosabb autó.

(#57712) kaszaking


kaszaking
tag

Akku töltéséhez a kocsiból kiszedjem az akksit vagy maradhat a kocsiban töltés közben?
Vettem "okos" töltőt hogy fel tudjam tölteni de ilyenem még nem volt. Ha maradhat akkor az akksiról szedjem le a sarukat?

(#57713) Magnum_ válasza Kornel (#57711) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Scroxt ertjuk extra biztonsagos alatt?

I humbly and respectfully decline™

(#57714) focvis


focvis
veterán

Embörök!
Komoly kérdés: ért itt valaki középszinten az autóvillamossághoz? (Én annyit, hogy 12 voltos az akksi.)

Szerdán sikeresen helyrerázták az általam elkúrt Pioneer AVIC F900BT fejegységet, így végre ismét szól a rádió az autóban. :)

Ez a cucc alkalmas tolatókamera képének kivetítésére, nagyon megkedveltem ezt a funkciót az előző autómban. Szeretnék ebbe is behegeszteni egy nem drága megoldást; úgy tippelem, hogy szükségem lesz:
1. kamerára;
2. vezetékelésre;
3. meg valahogy össze kell hozni a kamerát a Pioval.

Segítsen plíz akinek van lövése a témához! :R

1. Milyen kamera kellhet ebbe? Esetleg link? Kínai webshop simán jöhet.
2. Nagy ügy a vezetékelés?
3. Kihez forduljak ilyennel?

Köszi! :)

(#57715) -v- válasza focvis (#57714) üzenetére


-v-
addikt

Basszál a kamerára, költsd inkább egy jó kormos csipszre azt árát ;] :DD

(#57716) tomiii. válasza focvis (#57714) üzenetére


tomiii.
aktív tag

Én az ilyenekhez leszoktam ülni és végiggondolni, hogy mi-merre-hány méter, mert én sem értek hozzá, de annyit vártam már elektronikásokra, hogy inkább vettem mindent, hogy "profin" dolgozhassak, ha rájövök valamire. Itt gondolom lesz a kamerád, amit befaragsz hátra a tolatólámpa pozitív szálát megbontod, erről kapja a delejet a kamera és innen megy egy szál a monitorhoz, hogy azt is kapcsolja, külön a test természetesen. Majd tippem szerint megy egy kábel a kamerától a fejegységig, ami a videó jelet viszi. De ezt ha előtted van minden, akkor látod. Kábel útját meg szemmel végig vezeted és látod, hogy mit kellene megbontani. Ha van hozzá affinitás, meg idő, meg szerszám akkor nem vészes, ha nincs--->amperes ember keresése, megfizetése.

(#57717) focvis válasza tomiii. (#57716) üzenetére


focvis
veterán

Kamerának kicsit utánanéztem; elvileg bármely RCA csatlakozós jó lehet ami PAL jelet ad ki. Arra gondolok, hogy jó (esztétikus) lenne a rendszámvilágítás helyére szerelni.
Létezik drótnélküli (wireless) kamera, az vajon mennyire lehet gáz?

Szerszámom nincs hozzá; affinitásom kevés, lelkesedés van; ami érdekel, arra van időm. :)

A projektre 10 rugót szánok, nagyon max. 15-öt.

@Vili: nincs csipsz, mert megdöglik az automata. Hidd el, jól megy - gyere el csütörtökön, megyünk egy kanyart.

(#57718) Brumi˘ válasza focvis (#57714) üzenetére


Brumi˘
addikt

Tomiii leírta a lényeget, beszerzésben alin nézz szét. Vannak rendszámkeretre szerelhető kamerák és hogy ne kelljen szétszedni az egész verdát vannak wireless jel továbbítók, a kamera képének fejegységbe juttatására. Ha egy ilyet veszel, akkor csak kamerának kell táp, illetve egy szál a fejbe a tolatólámpa kapcsolóból.

(#57719) máyköl


máyköl
veterán

(#57720) focvis válasza Brumi˘ (#57718) üzenetére


focvis
veterán

Köszi!
Jól működik a wireless szerinted?

Alin nézem természetesen. :)

[ Szerkesztve ]

(#57721) Brumi˘ válasza focvis (#57720) üzenetére


Brumi˘
addikt

Passzolom, de kipróbálhatnád, én is tervezek ilyesmit venni. :)

(#57722) molnarpeter válasza focvis (#57720) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Amiket olvastam, az alapján zavarhatja a vezetékes és az anélküli verziót is valami néha, ilyen szempontból kb egyformák (nekem semmi jelhiba soha nem volt). Igazából választhatsz, hogy a tolató kapcsoló vagy a kamera és a fejegység között bontasz a kábelezés miatt :D Ha szűkek az átvezetők, és nem fér el az RCA, akkor wireless persze könnyebb lehet. Nemrég egy vezetékes szettet szereltem be egymagam a Jumperbe (ali, kijelző +kamera +kábel 10k alatt), alapvetően nem volt nagy cucc, de ott csak keresztül kellett szenvedni a réseken a kábeleket, illetve a tolatólámpától szedni delejt. Ha tudsz forrasztani (vagy összesodorva jól van az úgy), és akad bátorság a belteret megbontani, nem nagy cucc, 1-2 óra volt nettó (kamera helyét képző furatot lefújtam, keresni kellett hozzá vastagabb O-gyűrűt). Esetleg zsugorcső nem árt. Rendszám világítás mellé szerintem olyat lenne érdemes venni, ami nem tartalmaz maga LED-et, hanem házasítható a gyári világítótesttel.

[ Szerkesztve ]

(#57723) aero. válasza focvis (#57717) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Nekem van a Saabban. Ebayes rendszamtartos kamera + vezeteknelkuli rca jeltovabbito, igy nem kell vegigkabelezni az autot. 8e volt osszesen tavaly. Megkeresem majd neked.

(#57724) Skillet válasza focvis (#57720) üzenetére


Skillet
addikt

Mire megjön kínából a pakk, addigra jó idő is lehet... :DDD esetleg a vezetékelésben (forrasztás, zsugorcsövezés) tudok segíteni. Van gázforrasztó páka, multiméter.
"Pár" dolgot csináltam már az autón, kapcsolási rajz megfejtése után... szóval, talán ez is menne :B

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#57725) Integrale válasza Kornel (#57711) üzenetére


Integrale
veterán

Kia Nir, Ioniq, Mokka, Mazda 3, A osztaly, Qoros 3, Leon, A3, Volvo V40, Giulietta, Chevi Trax stb, ezek mind jobbak, mint az SCross.

[ Szerkesztve ]

"Bad reklám is reklám too"

(#57726) aero. válasza aero. (#57723) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Pont most estem haza a repterrol, itthagyta ram haver az autot, hat, vissza kell szokjak a 225 lohoz, igaz esik de tud meglepiket okozni. :D

(#57727) Csabee. válasza aero. (#57723) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Az engem is érdekelne. Akár privátban is.

Üdv: Csabee.

(#57728) Kornel válasza Integrale (#57725) üzenetére


Kornel
veterán

Ennyi, és mind újabbak is.
Sorold már fel azokat is, amik rosszabbak nála ;)

Saint: igen, azt értem alatta.
Nézd meg mit tud.

(#57729) Integrale válasza Kornel (#57728) üzenetére


Integrale
veterán

Nem, a legtöbb 2013 körüli, vagy korábbi.

Nem sorolom azokat amik rosszabbak nála, mivel mindegyiknek annak kéne lennie...de az tény, hogy nagyon jó eredmény.

[ Szerkesztve ]

"Bad reklám is reklám too"

(#57730) Kornel válasza Integrale (#57729) üzenetére


Kornel
veterán

Igazad van, ezek jobbak nála, bár sok a felsorolásból 2013 utáni.

Mondjuk árban sem egy kategória.
Egy biztos, bátran beülnék egy ilyenbe is.

Egy IIHS small overlap tesztre lennék kíváncsi még, de a suzuki kivonult az USA-bol, így biztosan nem lesz.

(#57731) Integrale válasza Kornel (#57730) üzenetére


Integrale
veterán

A két Kia újabb csak, többi 2013-2011 közötti, plusz a Civic 9 gen is ide sorolandó.

Az USA teszten sem vérezne el, már egy ideje figyelnek erre a gyártók.

[ Szerkesztve ]

"Bad reklám is reklám too"

(#57732) raczger válasza máyköl (#57719) üzenetére


raczger
őstag

Nehéz elhinni, hogy ilyen ember létezik. Nem igazán fogja fel, hogy mit is művel. Gondolom a Metro felől jöhetett a kis körforgalomból, Bp irányába akart menni, de nem tud olvasni, és a táblákat sem képes értelmezni. Teljesen egyértelműen jelzi itt a tábla, hogy csak egy irányba mehet tovább.

Mondjuk az a szakasz pont nem 110-es, csak 90-es.

[ Szerkesztve ]

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#57733) Kornel válasza raczger (#57732) üzenetére


Kornel
veterán

Nagyon durva.
Én is néztem tegnap.
Az emberünk full ko.

(#57734) raczger válasza Kornel (#57733) üzenetére


raczger
őstag

Kötelező PÁV vizsga B jogsihoz x évenként. Problem solved.
Senki se gondolja, hogy állampolgári joga jogosítványt szerezni. Ez egy veszélyes üzem, ha valaki nem alkalmas, ne vezessen.

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#57735) Sethdobaloah válasza raczger (#57732) üzenetére


Sethdobaloah
senior tag

velem jöttek szembe már autópályán is... az is a belsőt gondolta a legbiztonságosabbnak, ha már valamit nagyon benézett.
Mondjuk akkor nagyobb sokk volt, hogy a 112-n nem lehetett bejelenteni, mert senki sem vette fel vagy 10 percig. (évekkel ezelőtt, nagyon éjszaka)

...csak én vagyok helikopter?

(#57736) Kornel válasza raczger (#57734) üzenetére


Kornel
veterán

Ennyi.
Évek óta ezt mondom, de ugye egy (vagy pár) fecske nem csinál nyarat.
Egy mezei PAV III vizsgával a jelenleg jogosítványt birtokló emberek 40-50℅-a adhatná vissza a papírját.

(#57737) kisza25 válasza aero. (#57693) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

attól függ, hogy mennyi a bünti, én 4-5 x mentem trafiba Ausztriába, 1x nem küldték, csak 100 euro felett,
ott meg 50től indul a bünti(10 évet voltam kint)

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#57738) thEndeR válasza Mágus2 (#57695) üzenetére


thEndeR
tag

Mentem mar at szlovak rendszamos kocsival fix trafi alatt 200-al, de nem erkezett csekk. A matricaert sem kuldtek semmit, pedig azt se vettem. :F

(#57739) focvis válasza molnarpeter (#57722) üzenetére


focvis
veterán

+ aero, + Skillet: köszönöm az infókat, segítséget!

Azt lenne jó még tudni, hogy akkor beszerelték a rádiót, akkor odavezették-e a jelet a hátramenetről. A rádiót tudom vezérelni a kormányon lévő gyári kapcsolókról.

@aero: linket előre is köszi, Alin már nézegettem, elég jó a választék.

@Skillet: Ne hogy megbánd a nagyvonalú felajánlást. A végén megjelenek Nálad! :)

Szóval még törpölök egy kicsit. A kínaiak most 2 hétig amúgy se dolgoznak (holdújév).

(#57740) -v- válasza focvis (#57717) üzenetére


-v-
addikt

nincs csipsz, mert megdöglik az automata

Basszál az automatára! :DD

(#57741) Brumi˘ válasza focvis (#57739) üzenetére


Brumi˘
addikt

Ha oda lenne vezetve a tolatólámpa kapcsoló jele a fejhez, akkor minden hátramenetbe kapcsolásnál be kéne jöjjön a videó bemenet (esetedben fekete) képe. Kivéve ha ez kapcsolható a fej menüjéből, vagy okosan meg van oldva és jel hiány esetén nem kapcsol át.

(#57742) focvis


focvis
veterán

A "milyen autót vegyek" topikban kérte Overdose! fórumtárs, hogy mérjék 80-120-at, Tomcsi még javasolta a videót. Ma délelőtt megszületett a mű. :D

[link]

Stoperrel nem vacakoltam. 2x 80-120 4-esben, 1x 5-ösben, 1x D-ben, és 1x 0-150 D-ben.
6-osban nem tudtam 80-120-at mérni, mert kb. 85 km/h alatt nem veszi a 6-ot. Sport D-ben se néztem, mert felesleges, ha padlózom a sima D-ben, akkor úgyis 4500-ig forgatja.
Az óra 100 környéken 5 km/h-t siet a GPS-hez képest.

A háttérben nem a lefújószelep prüszköl, én nyögök a nagy koncentrálásban. :U :D

@(#57741) Brumi˘ : a fej menüjében kapcsolható, mindjárt mégnézem, köszi.

@Vili: inkább nézd a YT videómat!

[ Szerkesztve ]

(#57743) tomcsi23 válasza focvis (#57742) üzenetére


tomcsi23
veterán

Egész jó.
A kézifék ikon miért világít? ;]

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#57744) -v- válasza focvis (#57742) üzenetére


-v-
addikt

Tényleg jól megy. Basszál akkor a csipszre :D

[ Szerkesztve ]

(#57745) tboy93


tboy93
nagyúr

Ma egy ovatlan mozdulattal sikeresen letörtem asszony c corsajaban a motorterkitamaszto rud tarto kis muanyag pockot :W hidegben egyszerűen nem szabad hozzányúlni ilyen kis műanyag szarokhoz :(

(#57746) rbalint88 válasza tboy93 (#57745) üzenetére


rbalint88
addikt

Lesz vagy 300 Ft bontobol, ez nem lexus :DDD

(#57747) EQMontoya válasza tboy93 (#57745) üzenetére


EQMontoya
veterán

[Pedig én szóltam!] :)

Same rules apply!

(#57748) Motion_Blur válasza tboy93 (#57745) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Nekem azt sikerült letörnöm még nyáron, nem kellett hozzá hideg :D

Olajcserénél kicserélte a srác, igaz 600 Ft volt az a kis bizbasz..

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#57749) tboy93 válasza EQMontoya (#57747) üzenetére


tboy93
nagyúr

Ja, pont te jutottál eszembe :D Majd tavasszal olajcserével együtt rendelek pöcköt is :)

(#57750) mycso


mycso
veterán
LOGOUT blog

Múltkor felvetődött is a h7 led kérdés:

Erről lenne szó: [link] 6500K és 3000K színhőmérséklettel.


Aszondja élőben a gyári xenonhoz nagyon hasonló.


Ez pedig inkább sárgásabb, csak a fényképen van picit zöldes beütése.

Bármilyen emelt fényű h7-hez képest nagyságrendekkel jobban világítanak. A 3000K-s sokkal jobb a tulaj szerint.
Azért világítanak ilyen közelre, mert le van teljesen állítva a lámpa a tesztfázisban, hogy nehogy valakit szemből vakítson.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.