Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#57251) B-L-A-C-K válasza Magnum_ (#57250) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Vagy 6-7 éve ezen a környéken lakok, de nem figyeltem soha, vagyis pár hónapja fedeztem fel.

(#57252) Qru válasza Magnum_ (#57250) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ez a huszti úti csodamosó?

#nincsbennetarcsi

(#57253) deicide válasza kisza25 (#57214) üzenetére


deicide
veterán

A kor nem kifogás, 41 leszek napokon belül, de pályán pont fordítva van, ritkán megyek 160 alatt. :DDD

Más, kollégám OPC Insigniákat nézeget használtan, benzines turbós motornál milyen költségek vannak, ha megkotlik valami? Nekem még ugye nemigen van tapasztalatom, mert eddig egy motortartó bak és szilentek fáradtak csak el, meg egy szett fékbetét.

[ Szerkesztve ]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#57254) kalmanchris válasza Evil Snowman (#57164) üzenetére


kalmanchris
tag

Kisebb et-vel épp kijebb lennének.

(#57255) Evil Snowman válasza Qru (#57247) üzenetére


Evil Snowman
őstag
LOGOUT blog

Mindegy. Ma reggel visszajött a P0420-as hiba. Bár ahogy olvastam, ha egyszer előjött, akkor onnantól kezdve mindig elő fog. Eldurran az agyam alávágok egy komplett 60-as rendszert kipuff-ból azt csókolom. :DDD

(#57256) Csápájev


Csápájev
őstag

Annak hol tudok utánajárni, hogy a 2000es évjáratú Daewoo lanos 1,6 E-tech környezetvédelmi besorolásának milyennek kéne lenni?
Forgalmiban 4es van, de magyar hatóságokban nem bízom.

(#57257) focvis válasza Csápájev (#57256) üzenetére


focvis
veterán

Hívd fel a General Motorst. Esetleg kérj másolatot a COC dokumentumról.

(#57258) Kakaduku válasza Magnum_ (#57250) üzenetére


Kakaduku
senior tag

Köszönöm a válaszokat! Nincs is messze tőlem, szóval tökéletes. Eddig a Bécsi útnál lévőbe hordtam, de mint írtam ott nincs porszívó.
Tavaszi autómosáshoz keresek most, mert télen nem nagyon szoktam mosni, mert kint áll szegény.

Még egyszer köszi! Akkor lehet, hogy majd összefutunk. :)

(#57259) EQMontoya válasza Kornel (#57162) üzenetére


EQMontoya
veterán

5W30 Mobil1-gyel járok, nem vészes az ára.

Same rules apply!

(#57260) Tsebacsi


Tsebacsi
nagyúr

Miért is van szmog, és pontosan hol is a legrosszabb?!
Jéé pár okos emberrel már évek óta ezt szajkózzuk, hogy a setét parasztnak lehet nem vizes fával-műanyaggal-szénbrikettel kéne fűtenie?! :(((

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#57261) tboy93 válasza Tsebacsi (#57260) üzenetére


tboy93
nagyúr

Általában a setet parasztnak nincs masra penze :(

(#57262) Snoop-y válasza Tsebacsi (#57260) üzenetére


Snoop-y
veterán

yessss :R

A külföldön forgalomba helyezett gépkocsikra ugyanis nem vonatkozik a szmogrendelet ;]

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#57263) Magnum_ válasza Qru (#57252) üzenetére


Magnum_
nagyúr

igen.

Kakaduku: megbeszélhetünk majd közös mosást. ha van rá igény.

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#57264) raczger válasza Tsebacsi (#57260) üzenetére


raczger
őstag

Így van, másra már nincs pénze, mert ami volt, azt elköltötte a havi 180k-s fuzi mellett új autóra ;]

Egyébként ilyenkor ingyenes tömegközlekedés + gáz féláron akciót kéne bevezetni.Sokaknál van gáz és fatüzelésű (vagy más szilárd) kazán is egyszerre, ha ilyenkor a gázt fikáért adnák, inkább azzal fűtenének. Többet számítana, mint a mostani forgalomkorlátozás.

[ Szerkesztve ]

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#57265) tboy93 válasza raczger (#57264) üzenetére


tboy93
nagyúr

+1

(#57266) Kakaduku válasza Magnum_ (#57263) üzenetére


Kakaduku
senior tag

Persze, egy közös mosásra mindig van igény. :) Hátha sikerül újabb és jobb technikát ellesnem. Remélem addigra meglesz az új autó is. ;)

(#57267) EQMontoya válasza raczger (#57264) üzenetére


EQMontoya
veterán

+1, továbbá ha versenyképes áron van az LPG, az is bőven jobb környezetszennyezési szempontból, mint a dízelezés. Ha elég olcsó lenne, azzal járna a nép inkább.

Fűteni meg leginkább levegő-levegő hőszivattyúval kéne (alias klíma), zéró kibocsátása van, és elég hatékony is.

[ Szerkesztve ]

Same rules apply!

(#57268) Tsebacsi válasza tboy93 (#57261) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Ez egyik részről az állambácsi hülyesége, ahogy raczger is írja, kicsit olcsóbbá és hatékonyabbá kéne tenni a központi illetve gáz felhasználású fűtést.
Az egyéb kandallókat-kályhákat meg csak kiegészítő fűtésre kéne használni, vagy ez a szmog ki fog tartani amíg ilyen hideg lesz és szélcsendes idő.
Értem én hogy szegénység meg miegymás, de... Na mind1, egyértelműen látszik, hogy nem csak az autók tehetőek 100%-ig felelőssé a szmogért (ugye a londoni 1952-es buli).

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#57269) pit stop válasza raczger (#57264) üzenetére


pit stop
addikt

Egyrészt az nem látványos (politika számára az kell); másrészt nem ellenőrizhető. Hogyan csekkolnák, hogy Babi néni megszokásból/rigojából/tudatlanságból gáz helyett mégis kandallót használja?

Tömegközlekedési kedvezmény kéne, de akkor a közösből is már kéne valamit áldozni, és az már nem tetszik nekik... :(

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#57270) Jaffa75 válasza EQMontoya (#57267) üzenetére


Jaffa75
őstag

valóban hatékony, de ott cserébe a villanyáram fogyasztás sok, hogy pörögjön az a szivattyú... :(((

Ahhoz meg áramot kell termelni, ami megint környezet-terheléssel jár! Én is gondolkodtam rajta hogy az új (azóta 8 éves :DD ) háznál benevezek egyre... csak épp az építés lett volna egy 1,5-2M akkoriban!

(#57271) brumi1024 válasza Jaffa75 (#57270) üzenetére


brumi1024
veterán

Arra is vannak megoldások, alias napelem.

(#57272) Snoop-y válasza Kornel (#57205) üzenetére


Snoop-y
veterán

Mi? Mar dodzsemeket nezegetsz? HELP HELP

Kornelka-t elraboltak az UFO-k ;]

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#57273) BigBlackDog


BigBlackDog
veterán

(#57274) EQMontoya válasza Jaffa75 (#57270) üzenetére


EQMontoya
veterán

A levegő-levegő hőszivattyúk azért nem olyan drágák, egy fűtésre optimalizált klíma (Fuji LT pl.) 350k körül van, azzal -20-ig tudsz fűteni, és mondjuk -10-ig elég jó hatásfokkal is.

[ Szerkesztve ]

Same rules apply!

(#57275) raczger válasza pit stop (#57269) üzenetére


raczger
őstag

"Hogyan csekkolnák, hogy Babi néni megszokásból/rigojából/tudatlanságból gáz helyett mégis kandallót használja?"
Ezen nincs mit csekkolni, közel lehetetlen. Lakossági gázárat kellene ilyenkor csökkenteni, minimum az áfát elengedni (az már önmagában ~21% kedvezmény lenne).
És inkább azt kellene szajkózni tévében, interneten, hogy "kérjük, amennyiben lehetősége van, ne szilárd anyaggal tüzeljenek".

Elég sokan vannak, akik most szívnak a szmogriadó miatt, sok építési, egyéb válllalkozónak van 15 éves dízel egyterű/kisteherautója, akik mennének dolgozni (ezek többnyire mind euro2-es vagy alattiak), de nem tudnak. Autó nélkül az anyagot, felszerelést sem tudja szállítani, itt nem opció a tömegközlekedés.
Haveromnak is van egy teljesen jó állapotú 17 éves Toyota HiAce-e, nem füstöt okádó 2.4 szívódízellel, cseszheti ezt a hetét, pedig elég fontos melója lett volna bent Bp-n. Majd pótolhatja be a hétvégeken.

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#57276) Snoop-y válasza BigBlackDog (#57273) üzenetére


Snoop-y
veterán

720K egy evben fenntartasra? Az kb £2000
Minden evben lecserelte a fel motort? ;]

Szerintem valamit elszamolt vagy voltak a kocsival problemak es valaminek a cserejet nem vallotta be (csak a szamitasban szerepelt)

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#57277) BigBlackDog válasza Snoop-y (#57276) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Igen, nekem is ezt tűnt fel. Az rendben, hogy egy egyszerű szívóbenzin Opel/Ford/Honda relatív alacsony fenntartású, a cikkben lévő merci meg dízel, de azért az éves 720k az szerintem is sok. Főleg, hogy nem mindig márkaszervizből szedte a cuccokat, hanem bontós alkatrészt sem vetette meg.

Energiafelhasználás-optimalizálási tanácsadás errefelé. ;]

[ Szerkesztve ]

(#57278) bandus válasza Tsebacsi (#57268) üzenetére


bandus
veterán

ez így van, de itt tudnak a leggyorsabban beavatkozni és csökkenteni a kibocsátást. mert azt nem mondhatod senkinek a -10 fokban, hogy ne fűtsön most fával.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#57279) Tsebacsi válasza bandus (#57278) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Persze ez igaz, csak le kéne vonni valami következtetést a jövőre nézve. Viszont ez évről évre megismétlődik, mégsem történt eddig semmi ha jól emlékszem...
Ha már szilárd tüzelés, oda kéne figyelni, mit is égetnek. Ha jobb minőségű a fa vagy a szén, az nem kormol annyira, kevésbé füstölne.

Qru: mondasz valamit: Dilettáns *#@đ@{ az összes ott abban a kupolás fehér épületben :(((

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#57280) Qru válasza Tsebacsi (#57279) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Most miért?! A télre is évről vére felkészülnek aztán leesik 2 hópihe és megáll az élet... :( :D

#nincsbennetarcsi

(#57281) barnam_ válasza BigBlackDog (#57273) üzenetére


barnam_
nagyúr

Én is sokallom a 720 ezret, bár nem ismerem a német árakat. Lehet, hogy beleszámolta a biztosítást, szerviz díjakat, stb. Az 1 millió km. 25 év alatt évi 40.000 km, az pedig 4 olajcsere.
Fék, kerékcsapágy, generátor, ezek kopó alkatrészek, persze 100.000 km-s mértékben számolva.

Amúgy nincs mi elromoljon ebben az autóban :)

(#57282) pit stop válasza raczger (#57275) üzenetére


pit stop
addikt

Meghalgattatott: Ingyen használhatja a BKV-t aki a káros besorolású forgalmit bemutatja

Válasz rész: az olcsóbbá tétel nem működött volna, mert sokakhoz még az autós tiltás sem jut el. Amúgy pedig ami olcsóbb, akkor már felelőtlenül is használnának sok gázt, mert úgy is belefér - ez sajnos gazdpszicó és a többség így viselkedne.
Rezsicsökkentés is nem hiába nem volt tüzifára, mert azzal is gázra akarták terelni embereket - nem csak ha szmog van.

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#57283) Qru válasza pit stop (#57282) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Azt nem írja de vajon csak a tilalom idejére él? Tehát csak 6-22h között vagy amíg életben van a szmogriadó?

#nincsbennetarcsi

(#57284) molnarpeter válasza Tsebacsi (#57279) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Szegényebb vidéken azt látom, hogy sajnos sokaknak nem sikerül félretenni 2 évre előre a tüzelőre, úgy pedig nem fog rendesen kiszáradni a fa. :(

(#57285) Tsebacsi válasza molnarpeter (#57284) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Ördögi kör ez ezek szerint... :(((

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#57286) -v- válasza bandus (#57278) üzenetére


-v-
addikt

Na ja, de azért megértem, hogy ez ilyenkor nagy cumi az ingázóknak. Eleve nagyon rossz a helyzet, nincsenek P+R parkolók, lassan meg minden mást fizetőövezetté tesznek, ahol le lehetne rakni az autót befele jövet.. agglomerációs tömegközlekedés szar is, drága is. Sajnos nálunk semmi sem rendszerben működik, ha valamihez kéne 3-4-5 dolog, hogy normálisan működő dolgot alkosson, hozzányúlnak 1-hez, a többit oldd meg ahogy tudod, senkit sem érdekel.

[ Szerkesztve ]

(#57287) Jaffa75 válasza EQMontoya (#57274) üzenetére


Jaffa75
őstag

azért írtam oda, hogy ez egy 8 éves sztori - azóta ha elterjedtebb lett, akkor az árak is csökkentek!

Brumi: és vajon hány év mire visszajön? HA jól saccolom akkor alsó hangon 10.... :F

(#57288) -v- válasza Jaffa75 (#57287) üzenetére


-v-
addikt

Kevesebb már, egy 2-3M-s rendszer kb. 9 év alatt megtérül, amúgy folyamatosan javul a megtérülés.

[ Szerkesztve ]

(#57289) Jaffa75 válasza -v- (#57288) üzenetére


Jaffa75
őstag

akkor van még remény... :DD

Köszi az infót, ma is tanultam újat! ;)

Brumi: erre lenne érdemes pályázati támogatást adni, mert értelmes dolog! :U

[ Szerkesztve ]

(#57290) brumi1024 válasza Jaffa75 (#57287) üzenetére


brumi1024
veterán

És elég jó részletfizetési formák vannak rá.

(#57291) w333 válasza pit stop (#57282) üzenetére


w333
félisten

Jól megsz*patják a népet ... :o

A legjobb és leggyorsabb megoldás a páros-páratlan rendszám lett volna !

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#57292) EQMontoya válasza Snoop-y (#57276) üzenetére


EQMontoya
veterán

Azért Németországban az éves biztosítás + súlyadó + műszaki vizsga + az elég komoly munkadíjak mellett ez nem irreális.

Same rules apply!

(#57293) Qru


Qru
MODERÁTOR

Audi Q2 vs Kia Niro teszt.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#57294) szőröscica válasza -v- (#57286) üzenetére


szőröscica
addikt

A P+R parkolok hianya idegesit a legjobban.

(#57295) Qru válasza Magnum_ (#57250) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Bred ha mégis vennél Lancert, most a Dunaauto-nál akciósan 3,9M csak szólok.

#nincsbennetarcsi

(#57296) pit stop válasza Qru (#57283) üzenetére


pit stop
addikt

Szmogriadó van egész nap, és cikk alapján én úgy vettem ki, hogy arra szól amíg riadó van. Tehát attól, hogy lehet közlekedni este, még él a riadó - tehát akkor is kéne működni. Pl. ha du. 3-ra megy dolgozni, és este 11-kor megy haza, akkor nem tudna hogyan haza menni. De lehet csak én gondolom így :U

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#57297) Qru válasza pit stop (#57296) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nekem is így lenne logikus. :K

#nincsbennetarcsi

(#57298) Skillet válasza w333 (#57291) üzenetére


Skillet
addikt

:K
Ha már kitalálták ezt a majomságot, akkor igen... még ez lett volna a legkorrektebb megoldás.

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.