Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#57051) barnam_ válasza máyköl (#57045) üzenetére


barnam_
nagyúr

Azt olvastam, hogy várhatóan szerdáig marad a korlátozás, tehát csütörtöktől már lehetne pöfékelni.

(#57052) Jorus válasza Qru (#57050) üzenetére


Jorus
nagyúr

Azt a bordó undi cuccot szerencsére azóta elfelejtették. :D

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#57053) Elektrosokk válasza Elektrosokk (#57047) üzenetére


Elektrosokk
addikt

Most hívott a kínai nő bíztosítója, hogy ismerjem el hogy én löktem rá az autót az előtte álló autóra.

szerinte így sokkal egyszerűbb az ügymenet és nekem mindegy hogy 1 vagy 2 betétlapot adok. szerintetek?

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#57054) bandus válasza Ironizer (#57021) üzenetére


bandus
veterán

abszolút egyetértek, tökéletesen leírtad a véleményem, ezt már én is összeszedtem valahol. de persze kell hitelre a golf meg az astra, mert az jár :)

[ Szerkesztve ]

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#57055) Qru válasza Elektrosokk (#57053) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ne ismerd el ha nem lökted bele.

#nincsbennetarcsi

(#57056) Elektrosokk válasza Qru (#57055) üzenetére


Elektrosokk
addikt

én is így gondolom, de azt mondta a biztosító hogy egy kis huzavona lesz ebből és valszeg én meg az előttem lévő kínai nő kapunk egy 30.000.- bírságot.

nem tudom olvastad e az előzményeket.

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#57057) zoo8800 válasza Ironizer (#57021) üzenetére


zoo8800
veterán

Azért ez picit erős: pl havi 400 nettóval lehetne bevállalni egy Sanderót? 800-zal pedig egy Golfot? :F

rip and tear, until it is done

(#57058) Qru válasza Elektrosokk (#57056) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Milyen bírság? Ki bírságol meg? Milyen bizonyítékok alapján? Ráadásul utólag?
Ha nem hívtak a helyszínre rendőrt akkor nem bírságolhatnak meg. Vagy van kamera felvétel? Annál jobb mert akkor kiderül ki tolt össze kit.

Megpróbál rádijeszteni a biztosító, hogy egyezz bele mert akkor rádkenhetnek minden költséget. Én nem mennék bele.

Amúgy egy közepesnél jobb kárszakértő megmondja hogy mi volt. Máshogy sérül a kocsi ha beletolnak meg máshogy ha már benne vagy és úgy csapódik beléd vki. Előbbi esetben egy nagy ütést kap utóbbiban meg kettő kisebbet az eleje, máshogy gyűrődik a lemez. A tervezett gyűrődési zóna csak egy ütés eneriga elnyelésére képes tehát két ütésnél teljesen máshogy sérül/deformálódik.

Egyszerűen lusta/spórol a biztosító és rád akarja kenni az egészet, ennyiről van szó.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#57059) BigBlackDog válasza Elektrosokk (#57053) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Ne ismerd el szerintem, ha nem úgy volt. Sokkal egyszerűbb az ügymenet, ha mindenki csak az igazat mondja! :)

Kapjatok csak bírságot! Várj, mi alapján és miért is bírságolnának meg? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#57060) Tsebacsi válasza zoo8800 (#57057) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Ez szerintem is szemellenzős vélemény. Ha nem keresek havi 1 milliót, akkor ne vegyek új 6 milliós Astrát? What? Havi 1 misiből kijön egy S merci havi törlesztője, sőt.

Haver most lízingel Rav4-et cégesen, leírja az adóból, és vattaúj autóban ül. Olyan 100-130 körül per hó.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#57061) barnam_ válasza zoo8800 (#57057) üzenetére


barnam_
nagyúr

Ha 6 hónap alatt akarod előteremteni rá a pénzt.
Vagy marad a hitel, ha nem akarsz éveken át spórolni autóra.

(#57062) Qru válasza Tsebacsi (#57060) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

A végén kiderül nem, hogy egy Imprezát de még egy biciklit se engedhetnék meg magamnak... :DDD

#nincsbennetarcsi

(#57063) Elektrosokk válasza Qru (#57058) üzenetére


Elektrosokk
addikt

értem, köszönöm a választ! egyébként leginkább a középső autó első lökhárítója sérült meg (lóg) a hátsón van egy kis horpadás, (dió nagyságú) , az első autó hátúlja szinte semmit, és az én autóm lököse is csak festék kopás. (3-4cm)

Azt mondta az ügyintéző hogy be kell vonni a rendőrséget és el fognak marasztalni engem meg az előttem lévő kínai nőt.

[ Szerkesztve ]

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#57064) Mappa válasza Tsebacsi (#57041) üzenetére


Mappa
addikt

Már átírta a szerecsen :D

Szerk.: én itt dolgozom velük egy épületben, és rengeteg új arc jött most tc-hez

[ Szerkesztve ]

nem kötelező megadni

(#57065) Tsebacsi válasza Mappa (#57064) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Biztos jól lebaszták a kollégái. :DDD

(#57062) Qru: Rollert max, de használtat :P

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#57066) Qru válasza Elektrosokk (#57063) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ilyen kicsik a sérülések? Jellemző, korábbi sérülést próbálnak meg eladni most keletkezettnek. Ezt biztosítási csalásnak hívják. Csak nehéz bizonyítani. Ha nem sérült fém rész akkor kb lehetetlen megállapítani ki tolt bele kit a másikba. :(

Nincs szemtanú(d)? Az sokat segítene a helyzeten. Ha nagyon megakarod szívatni őket és van jogász ismerős akkor perre is viheted a dolgot. Akkor évekig nem kapnak pénzt a károsultak. A bíróság amúgy is zsigerből gyűlöli a biztosítókat (nem ok nélkül). 3 év alatt amíg ott melóztam (biztosító) 1 azaz egy pert sem nyertünk meg...

#nincsbennetarcsi

(#57067) lenko


lenko
aktív tag

4 havi keresetem ára volt az autóm, akkor biztos rossz ember vagyok, hogy a 6-ot fel sem használtam. :D

Az embereknek fáj az igazság!

(#57068) Qru válasza lenko (#57067) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nincs mese, venned kell még egy autót akkor. ;]

#nincsbennetarcsi

(#57069) Elektrosokk válasza Qru (#57066) üzenetére


Elektrosokk
addikt

igen, nagyon kicsik a sérülések. kivéve a középső autó első lökhárítója ami ugye lóg rendesen. Sajnos szemtanú nincsen, viszont a középső autó biztosítójától aki hívott azt mondta hogy a 2 első autót vezető nő már megegyezett abban hogy én toltam rá a középső autót az elsőre, mindkét autóban gyerekek is voltak.

tényleg f@sz voltam hogy nem tartottam be a követési távolságot, most már nagyon bánom, sokkal jobban fogok figyelni mert elég kellemetlen ez az egész... ami kellemetlen hogy szombaton még a kínai nő is elismerte hogy hibás, én ott mondtam hogy adok neki betétlapot, és ő is adjon előre...

van jogász ismerősünk, de annyi nem forog kockán hogy ezt meglépjünk, inkább az első autót vezető nőt szivatnám meg hogy visszaél a személyes adataimmal.

[ Szerkesztve ]

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#57070) footy válasza 8th (#56903) üzenetére


footy
addikt

Ausztriaban ez mar evek ota megy. IGL neven fut es ha beleszaladsz a korlatozasba, akkor relative kemenyen buntetnek.

Jah, multkor hallottam hogy egy Tesla tulaj fellebbezett a buntetes ellen, mert ugye ott nem pofog ki az auto semmilyen szilardreszecsket. Viszont bukta a dolgot azzal az induklassal, hogy a gumi koposabol adodoan is szabadulnak fel por es korom reszecskek.
Szoval vannak am unagarisztanon kivul is abszurd dolgok.

[ Szerkesztve ]

(#57071) lenko válasza Qru (#57068) üzenetére


lenko
aktív tag

Egy G3 cabrion erősen gondolkodom, az lefedné pont a 6hónapot. :D

Az embereknek fáj az igazság!

(#57072) BigBlackDog válasza footy (#57070) üzenetére


BigBlackDog
veterán

És van rendes tájékoztatás is?

(#57073) mohabá 007 válasza Elektrosokk (#57069) üzenetére


mohabá 007
aktív tag

Az első autó miért nyomott satuféket?

Murphy fel lett véve a céghez és keményen dolgozik. Vectra B 1.8 16V ( X18XE )

(#57074) footy válasza BigBlackDog (#57072) üzenetére


footy
addikt

Az autopalya megjelenik a jelzes es a sebesseghatar, ha erre gondolsz.

Igy:

(#57075) EQMontoya válasza zoo8800 (#57057) üzenetére


EQMontoya
veterán

Igen, kb. ez a realitás. :)

Az autóárak nem a magyar bérekre vannak szabva.

[ Szerkesztve ]

Same rules apply!

(#57076) Skillet válasza zoo8800 (#57057) üzenetére


Skillet
addikt

Hagyjad. Szajkózzák valamelyik pojáca totálkáros ember anymenéseit.
:DDD

(#57062) Qru :C :C :C

[ Szerkesztve ]

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#57077) Sethdobaloah válasza Elektrosokk (#57063) üzenetére


Sethdobaloah
senior tag

Baleset eseten nem szabad jofejkedni. Ki se szallsz a kocsibol, de mar kihivtad a rendoroket.
Utolag keso banat, de inkabb kapok egy 30k-s csekket meg egy tiszta helyzetet, mint hogy utolag idegeskedjem.
Multkor nekem a vetkes fel probalkozott a megfelemlitessel, mondtam neki a rendorok majd eldontik kihivtam mar oket. Onnan bekesseg volt...

...csak én vagyok helikopter?

(#57078) Elektrosokk válasza mohabá 007 (#57073) üzenetére


Elektrosokk
addikt

Ő azt mondja hogy állt, mert piros volt a lámpa. - és kocsik álltak előtte.

ott történt az ütközés nagyjából ahová a nyíl mutat

(#57077) Sethdobaloah belátom igazad van, de szombaton mikor ez történt én azonnal mondtam az előttem lévő kínai nőnek (Ő is elismerte hogy hibás) hogy adok neki betétlapot, csak az első autót vezető nő erőltette hogy én toltam rá, illetve vasárnapra meggondolta magát a kínai nő és már ő is ezt mondja. tényleg rendőrt kellett volna hívni. . .

[ Szerkesztve ]

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#57079) roberto211 válasza footy (#57074) üzenetére


roberto211
őstag

Én ilyenbe belefutottam , ausztriába Tirol fele , Lagunaval mentem még azt hittem "áhh mondom nincs itt kamera hajcshuk meg egy picikét" majdnem 200al belefutottam (189 körül volt a mutató) este volt ez , akkorát villant valami hogy még a retinám is beégett. :D A sebességkorlát nem tudom mennyi volt, 100 fölött picivel az fix.

De mondjuk azóta se jött a csekk.. Nem tom miért. Ezekkel a mecsboxokkal, (corsa, golf3) örülök ha a 140et kitaposom belőle.. Ez év felében ilyen mecsboxokkal szaladgálok még lehet aztán másik felében szerintem veszek valami komolyabbat, ami akár francia is lehet csak nem lagesz 2-őt.. Vagy ha igen akkor 1.9 dci-t ehhez legalább a sarki hentesnél is kapok váltót ha tönkremegy :) Benzineshez csak 1.6 hoz max. 1.8 16v nél anno ország összes bontóját körbetelefonáltam sehol se volt benzineshez , ha volt is akkor is 1-2 nap.

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#57080) F_Zolee válasza Elektrosokk (#57078) üzenetére


F_Zolee
veterán

Nem akarom forgatni a kést de ha már láttad, hogy nem magyar már hívhattad is volna a jardokat. Mindegy mit hazudik. :/

[ Szerkesztve ]

(#57081) -v- válasza zoo8800 (#57057) üzenetére


-v-
addikt

Ha családi verda, akkor a háztartás összbevétele számít :)
Ha igazán szörnyülködni akarsz, a nyugati ajánlást nézd meg, az még szigorúbb: a háztartás teljes éves bruttó bevételének max. 20%-a legyen az autó véltelára.

[ Szerkesztve ]

(#57082) Qru válasza Elektrosokk (#57069) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Jó de akkor sem te toltad bele a Kínait az első autóba. Én nem ismerném el. Verjék le egymáson, ha meg nagyon emberkednek akkor irány a bíróság. Valószínűleg ők sem fogják tudni megállapítani, ilyenkor kármegosztást ítélnek meg.

Ha viszont nem akarsz ezzel foglalkozni vagy nincs olyan aki ingyen elpereskedik neked akkor hagyd a csodába.

#nincsbennetarcsi

(#57083) Peter.70


Peter.70
őstag

Ma láttam egy priust zöld rendszámmal. Ez hogy is van? Nem csak az kaphat zöld rendszámot ami minimum 40 km-t tud villannyal menni?

(#57084) barnam_ válasza barnam_ (#57061) üzenetére


barnam_
nagyúr

Sajnos nem mostanában lesz vadiúj E-osztályom. :D
Az alapkivitel 11.859.260 Ft, ebbe az önrész 2.371.852 Ft, s a törlesztő 7 éven keresztül havi 136.289 Ft.

Pedig a 184 lovas 2.0 benzin is elég lenne, alap 16-os kerekek, fekete fényezés. Extrának csak a napfénytető, meg fényre sötétedő tükrök kellenének. Igaz ez plusz 449.580 Ft + 219.710 Ft. Még egy állófűtést el tudnék képzelni, ez 487.680 Ft.

Befejeztem az álmodozást :B

(#57085) zoo8800 válasza Peter.70 (#57083) üzenetére


zoo8800
veterán

Van ám konnektoros Prius is.

rip and tear, until it is done

(#57086) Magnum_


Magnum_
nagyúr

na mi a kotta?
termosztátja mindenkinek jó?
Vasárnap este mindenki cserélt pollenszűrőt velem együtt?

I humbly and respectfully decline™

(#57087) molnarpeter válasza Peter.70 (#57083) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Plug - in verzió megfelel a követelményeknek.

(#57088) xcds válasza Integrale (#57046) üzenetére


xcds
őstag

Az a helyzet, hogy semmi köze az autókhoz. Csepelen du 3-kor 150% volt, hajnali 2-kor 520%, reggel 8-kor meg 200% a szálló por koncentrációja az időkép szerint. Hajnali 2-kor nagy dugók lehettek. :DDD :N

(#57089) Acheron válasza Peter.70 (#57083) üzenetére


Acheron
őstag

Az új plugin hibrid 50 km -es távot ígér.

(#57090) Peter.70 válasza Acheron (#57089) üzenetére


Peter.70
őstag

a plug in hibridet tudtam, az 50 km-t nem :DD

(#57091) footy válasza roberto211 (#57079) üzenetére


footy
addikt

2016-ban kezdtek kifele kuldeni a buntiket, addig nem adtak tovabb az adatokat.

(#57092) Qru válasza lenko (#57071) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Mondjuk ez elég menő lenne. :K

#nincsbennetarcsi

(#57093) zoo8800 válasza xcds (#57088) üzenetére


zoo8800
veterán

Abban azért egyetértünk, hogy (a szétchippelt TDI-k kivételével) egyik autó sem tisztítja a levegőt?

rip and tear, until it is done

(#57094) Jorus válasza barnam_ (#57084) üzenetére


Jorus
nagyúr

Ebben az álomkategóriában én egy új WRX STi-t vennék, az is megáll 13 misiből. :)

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#57095) lenko válasza Qru (#57092) üzenetére


lenko
aktív tag

Csak valószínű azért is ki kéne menni. Kizárólag 1.6 8v 101 lovas motorral kéne.
Itthon nincs is most eladó ilyen motorral.(Micsoda véletlen ;] )

Az embereknek fáj az igazság!

(#57096) Qru válasza lenko (#57095) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Pedig egy TDI milyen jó lenne, hisz annál élvezhető a hangja igazán. ;]

mod:

Jorus: Én még az új Fóka ST-re is ránéznék... :B

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#57097) Tsebacsi válasza Qru (#57096) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Egy ST-line-os kombi benzinautomata Fóka is 7,8 jól felszerelve... Drágaság van. 9 misiért már majdnem full i40-et kapni :U

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#57098) Magnum_ válasza Tsebacsi (#57097) üzenetére


Magnum_
nagyúr

I40-ert se adnek ki ennyi penzt....

I humbly and respectfully decline™

(#57099) Integrale


Integrale
veterán

[link] :U

"Bad reklám is reklám too"

(#57100) Ironizer válasza zoo8800 (#57057) üzenetére


Ironizer
tag

Off topik-ban írtam a választ.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.