Hirdetés

2024. április 17., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#57801) Richard! válasza Tsebacsi (#57800) üzenetére


Richard!
addikt

Akkor most már eljutottunk oda, hogy Q7, vagy fasz tudja :DDD Ebből a kettőből valamelyik ;]

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#57802) Qtya123 válasza Evil Snowman (#57539) üzenetére


Qtya123
őstag

Ó nehogy azt hidd, hogy ez csak pénz kérdése. Nagyban függ a "paraszt vagyok, lesz@rom" faktortól is.

Főnököm nettó 800e Ft-ot keres, neki egy Alfája van, löki az olasz autó életérzés szöveget, aztán kidobták a részecskeszűrőt, másikat nem vesz, mert "találtam egy alfa gurut, aki kiütötte", meg lerúgott 4-5 éves használt nyári gumikat vesz, általában akkor mikor már tükörre kopott, vagy szálszakadt lett az előző használtan vett szett....

(#57803) Mezga82 válasza BigBlackDog (#57785) üzenetére


Mezga82
csendes tag

Lehet, hogy ha volt több találat, akkor mindenkinek kiküldték a büntit. Valaki csak befizeti alapon...
Sajnos ez az EUCARIS átka, hogy ők is közvetlenül hozzáférnek a magyar nyilvántartáshoz.
A magyar rendőrség segítségét meg hiába kérem, mert elhajtanak, hogy ez az olasz rendőrség hatáskörébe tartozik.

Előző kérdésedre:
(#57763) BigBlackDog Ha valóban te vagy az elkövető és be szándékozod fizetni az összeget, akkor átutalással lehet fizetni a behajtócég számlájára. Én természetesen azonnal fellebbeztem és nem fizettem semmit. Nem is fogok. Ha nagyon húzzák még az agyamat, akkor előfordulhat, hogy jogi útra fogom terelni az ügyet. Egyelőre várom a kinti RK válaszát.

(#57804) Mezga82 válasza Integrale (#57784) üzenetére


Mezga82
csendes tag

Igazad van, és mint korábban írtam eléggé meggyőztetek a Q7 verzióval. Főleg, hogy nagyon halványan az indexbúra jellegzetes körvonala is látszódik. A fehér fény miatt eszembe sem jutott volna, hogy ez egy jármű hátulja. A rendszámtábla világítás volt egyedül gyanús.

Ellenben van még egy dolog, ami nem érthető, ha tényleg Q7. A képen a két egymás mellett levő lámpa világít. A teljes képen viszont nem látom a felső pótféklámpa fényét. Ez a két lámpa egymás mellett mindkettő helyzetjelző lenne? :U

(#57805) Qru válasza EQMontoya (#57687) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Pont ezért jöttek utánam mert nem mentem elég gyorsan. Január van kell nekik a lóvé...

Nem maga az elfogó mért, így utólag az utastársammal összerakva a képet (én pont előztem nem figyeltem) egy furgon mért be a pihenőnél és a pihenő kijáratánál állt az Audi. Mivel a közig bírság tétel alatt voltam (149 km/h) utánamjöttek mert csekekt nem küldhettek így maradt a helyszini bírság.

Közel 20 év alatt 1x nem jöttek utánam... Hát vmikor el kell kezdeni. :D

#nincsbennetarcsi

(#57806) BigBlackDog válasza Qru (#57805) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Biztos megtetszettél nekik! :DDD

Egyébként ezeknek a "mérőpontoknak" van valami menetrendje? Vagy bármikor, bárhol előfordulhatnak?

[ Szerkesztve ]

(#57807) Qru válasza BigBlackDog (#57806) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

A kormosan csillogó kipuff lehet az oka... Biztony környezetvédő rendőrök voltak. :DDD

#nincsbennetarcsi

(#57808) Mezga82 válasza Mezga82 (#57804) üzenetére


Mezga82
csendes tag

[link] Ez alapján úgy tűnik igen - dupla a fék és helyzetjelző is. Ez már szinte kétségtelen részemről, hogy valóban Q7. Köszönöm még 1x mindenkinek a hasznos tippeket :R

[ Szerkesztve ]

(#57809) K Norbi


K Norbi
addikt

Életveszélyben [link]

(#57810) Sethdobaloah válasza K Norbi (#57809) üzenetére


Sethdobaloah
senior tag

erről az jut eszembe, amikor apósom új szerzeményével megérkezett az utcánkba. Óriási csörömpöléssel... a kerékcsavarokból nem volt 2 ugyanolyan, és az egyik keréken 5 ből csak 2 volt fogta a kereket...
Nem is értettem, hogy a fenébe élték túl az autóúton a 90-et...
De az igazi kérdés, hogy aki eladta nekik még is mi a fenét gondolt? Spórolt 20k forintot egy 2m+ autó eladásán? Ráadásul ez simán büntetőjogi eset...

...csak én vagyok helikopter?

(#57811) FerNandor


FerNandor
őstag

Üdv,
Tankol valaki mol evo neo dieselt?
Miért jó, ha jó? Cetánban mit tud vajon? Vannak tapasztalatok?

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#57812) Integrale válasza FerNandor (#57811) üzenetére


Integrale
veterán

Szia!
En azt tankolok, ne kerdezd, hogy miert jo. :DDD

"Bad reklám is reklám too"

(#57813) aero.


aero.
veterán
LOGOUT blog

Itt vannak a cuccok focvis és Csabeee (?), ha jól emlékszem.

Kamera jel vevő | Kamera

[ Szerkesztve ]

(#57814) do3om válasza FerNandor (#57811) üzenetére


do3om
addikt

Szintén.
Csak tud valami, pöcre indul -20-ban, de lehet a sima is tudná.

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#57815) focvis válasza aero. (#57813) üzenetére


focvis
veterán

Köszi szépen!

Kerestem olyant ami passzol a rendszámvilágítás helyére, de SAAB-hoz nem találtam, valamiért egyedi a formája, se Opel, se Chevy nem csereszabatos.

(#57816) maximilian4 válasza FerNandor (#57811) üzenetére


maximilian4
addikt

Én a legutóbbi utam során 4 országban kb. 4 féle dízelt tankoltam (köztük ilyen mol-t is), de az égvilágon semmi különbséget nem vettem észre.

Maxi

(#57817) Vesztor87


Vesztor87
senior tag

Sziasztok!

Kérdés, allianzos biztommel kapcsolatban, hátha tudtok segíteni. Negyedévente fizetem, most jött a mail hogy lehet fizetni 02.01-ig. Eszembe jutott, hogy a call centeres csaj a múltkor olyasmit mondott, hogy 60 napon belül befizendő. Ez lehet így van? Nem azért hogy nem jutna kenyérre, de én mindig fizettem (fél éve van autónk), és most ha annyira nem sos nem fontos fizu előtt fizetni.... köszi!

(#57818) focvis válasza -v- (#57744) üzenetére


focvis
veterán

Lehet, hogy mégis fel kell keresnem egy csipszesembert, 6-ban leszabályoz, akár csak a Vectra 1.9 CDTI 4000 rpm-nél.
Egyszer volt lehetőségem megpróbálni, azt éreztem, mintha visszarúgott volna a gázpedál (ilyent nyilván nem tud egy gázpedál). Nem is tudom mennyi volt pontosan - órán 215-220 körül - mert meglepődtem, szépen gyorsult, aztán hirtelen vége.
Nem tervezek Vmaxon járni, de frusztráló.

Szerk. a gyári vége 220, ez órán ~230 lenne, ennek a közelébe se jutottam (WTF).

[ Szerkesztve ]

(#57819) Kornel válasza focvis (#57818) üzenetére


Kornel
veterán

Nem kötekedni akarok, de a 300k-ra gyúrsz? ;)

(#57820) -v- válasza focvis (#57818) üzenetére


-v-
addikt

Ez a beszéd! ;]

(#57821) Kornel válasza -v- (#57820) üzenetére


Kornel
veterán

Lesz bömös, vagy megvetted az éves BKV bérletet idénre is? ;]

(#57822) focvis válasza Kornel (#57819) üzenetére


focvis
veterán

Annyit nem tudna, ahhoz valós 240+ kellene, ide meg egy 7. sebességi fokozat. :)

(#57823) Tsebacsi válasza Kornel (#57821) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Írta korábban, hogy más is közbejött, és csúszik a buli ==> Békávé :O

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#57824) Kornel válasza focvis (#57822) üzenetére


Kornel
veterán

Majd egy képet azért rakj be, ha jön a csekk ;)

Tsebacsi: kár, már kíváncsi lennék rá, mi lesz belőle.

Aggregator: 1.6 vérszegény? :U

[ Szerkesztve ]

(#57825) barnam_


barnam_
nagyúr

Valakinek egy jó kis kompakt? :DDD

Ezt még el is fogadnám.

(#57826) maximilian4 válasza barnam_ (#57825) üzenetére


maximilian4
addikt

Ezzel az 1,6-os motorral szerintem nem túl ajánlatos. Nem megy, ellenben eszik rendesen.

Maxi

(#57827) Csabee. válasza aero. (#57813) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Köszi :R

Üdv: Csabee.

(#57828) Magnum_ válasza barnam_ (#57825) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Te, ez a kis kompakt egesz jonak tunik
Minimalis foglalkozast igenyelne csak a kepek alapjan a kotelezokon felul (uj jelek, normal kipuff veg, kis belso kozmetika, nem tunik ugy, hogy rozsdasodna (na meg a szokasos vezerles, olaj, fekcsere)

Ofc a kek, nem a lesajnalt piros foltoska.

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#57829) BigBlackDog válasza focvis (#57818) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Ilyen sokat jársz némethonban? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#57830) mh197


mh197
senior tag

Tud valaki olyan szakit/helyet, ahol parkolóradar elektronikát képesek megjavítani?

Tudom, ebay-en 2 ezer egy új.., de reális árban lehet van aki a mostanit meg tudja javítani.

LS-400 a típusa (ez van ráírva), 4 szenzoros. Annyit csinál, hogy a benne lévő piros led világít,majd kis idő múlva szépen szakaszos villogásba kezd. A csipogó kimeneten 1V és 3V közti feszültséget mértem, annak függvényében változott, hogy ha közelítettem/távolítottam valamit a szenzorok felé. Próbáltam másik csipogóval is, de arra sem adott ki hangot..Valószínűleg a csipogó felé menő hang jelerősítésével lehet valami gubanc.

Lényegében egy jó műszerészre lenne szükségem, aki reális árban meg tudná javítani a központi egységet, és nem árt ha ért is hozzá, nem csak találgat, hogy mi baja lehet. Égés, vagy bármilyen fizikai sérülés nincs a nyák lapon, illetve az alkatrészein, így nem csak amolyan forrasztós hibáról lehet szó..

Kiszerelni ki tudom, és ott tudom hagyni javításra, ha úgy célszerűbb.

Előre is köszönök minden segítséget. Ha valakinek van ötlete, tippje, hogy kit keressek, jöhet priviben is!!

(#57831) FerNandor válasza maximilian4 (#57816) üzenetére


FerNandor
őstag

Köszi mindenki.

A forensises eni kutam mol lett és ott most hétvégén 363.9 a sima D és 388.9 a neo D. Ezzel az új kártyával lenne 355.9 a sima és 373.9 a neo. MOLon még szerintem sosem tankoltam, mert nem szimpi, de ezt a kutat szerettem.

----------------------------------

Motoroptimalizálás tényleg tud fogyasztást csökkenteni és ha igen, miért? Autópályán, hosszú távon?

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#57832) !Overdose! válasza focvis (#57818) üzenetére


!Overdose!
őstag

Ez érdekes. Az Alfa nem tilt 4000-nél. Ez valami opeles okosság lehet.

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#57833) Integrale válasza !Overdose! (#57832) üzenetére


Integrale
veterán

6.-ban sem?

Megnézve pár YT videót, mind tilt 4000-nél, 220-230km/h körül.

[ Szerkesztve ]

"Bad reklám is reklám too"

(#57834) focvis válasza !Overdose! (#57832) üzenetére


focvis
veterán

Opel 1.9cdti is kizárólag hatodikban tilt 4000-nél, alacsonyabb fokozatban nem, ötben sem. Gondolom az a gyártó célje vele, hogy ne hajtsa szét a user autópályán.

(#57835) rbalint88 válasza !Overdose! (#57832) üzenetére


rbalint88
addikt

Akkor hatha csipszes :C
En passzolok, egyszer rugtam el 220-ig, ott meg nem tiltott, de nem volt tobb hely. De akkor mar csipszes volt, gyariban csak 190-ig nyomtam neki teli gumi miatt.

(#57836) !Overdose! válasza Integrale (#57833) üzenetére


!Overdose!
őstag

Úgy rémlik, hogy 4000-nél többet is forgott már, de legközelebb, ha lesz rá alkalom akkor kifejezetten figyelni fogom. Az a baj, hogy 200-ig viszonylag jól megy, de utána elfogy az erő.

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#57837) maximilian4 válasza focvis (#57818) üzenetére


maximilian4
addikt

Talán a rev limitert ki kellett volna szedni/nem kellett volna belerakni. Kellett neked a popcorn... ;]

Maxi

(#57838) barnam_ válasza maximilian4 (#57826) üzenetére


barnam_
nagyúr

Jaja, de szinte mindegyik 316.

(#57828) Saint_: eljátszottam a gondolattal a mai TC-s kompakt 190-es Merci poszt után, vagyis az ottani kommentekben említették a kompakt bömöst.

Ez a nyitható vászontető nagy feeling lehet tavasszal :))

(#57839) Magnum_ válasza barnam_ (#57838) üzenetére


Magnum_
nagyúr

ha átmeneti kocsi kéne pici pénzért, amit Jóska bácsi tud szerelni könnyedén, simán pakliban lenne.
átmeneti autó =/= saab 9-3biturbo dizel without dpf ;] @focvis

I humbly and respectfully decline™

(#57840) Kornel válasza barnam_ (#57838) üzenetére


Kornel
veterán

gyenge, nem megy, de kajál.
már előttem is írták.

(#57841) focvis válasza Magnum_ (#57839) üzenetére


focvis
veterán

Hehe ;] kell egy kis izgalom, ha lenne ebből páréves, simán venném manuálisban.

@Maximilian: nem értem, mi ez a popcorn? (csak a warezolós oldal ugrik be nekem)

Más.
Ismét brutál a szmog. :(

(#57842) Magnum_ válasza focvis (#57841) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Terjesszek ki 10-12es grade-ig a faszba a heten a szmogriadot. Akkor aztan szugnif8kansan csokkenne a forgalom. Akkor lenne eredmeny.
Es en akkor is tudnek kozlekedni :P

Aggregator. Vedd csak meg, eljossz a szerelomhoz. Meg ugy is megeri, ha csinazni kell a dolgokat rajta, hogy 1 teljes napot a tied all a muhelyben es benzinkoltseg, mert az oreg (kb 55 eves) gombokert szerel lelkiismeretesen

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#57843) Kornel válasza Magnum_ (#57842) üzenetére


Kornel
veterán

akkor tényleg eladom a civicet :)

(#57844) Magnum_ válasza Kornel (#57843) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Hanyas vagy te diszno?

I humbly and respectfully decline™

(#57845) Kornel válasza Magnum_ (#57844) üzenetére


Kornel
veterán

9-es, EURO4
ugyanez a motor fél évvel később EURO5, 14-es.

Kíváncsi lennék, ha kérném a SW frissítést, hivatalosan is lehetne-e EURO5?

nem mintha érdekelne, ma is 80-120-at mértem pályán, amikor volt hely :D
szar lett, 7,4 sec, igaz rajtam kívül volt vagy +150 kg túlsúly, gondolom az eléggé számít, mert jóval jobbnak kéne lennie.

mod: ez a hanyas vagy te disznó most a köszönés melóhelyen az irodában ;]

[ Szerkesztve ]

(#57846) Magnum_ válasza Kornel (#57845) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Egyebkent ha meg az audim lenne meg, vallalnam a proli ceges buszt is, ha tenyleg otodore csokkenne a forgalom es javitana a helyzeten.

A sw frissitest kerdezd meg MM-nel ;]

I humbly and respectfully decline™

(#57847) Kornel válasza Magnum_ (#57846) üzenetére


Kornel
veterán

persze, oda soha többet.

(#57848) maximilian4 válasza focvis (#57841) üzenetére


maximilian4
addikt

popcorn

Maxi

(#57849) focvis válasza maximilian4 (#57848) üzenetére


focvis
veterán

Ez jó! :DD
Nekem is kell(ene)! Szerk: smoke nélkül, ofc.

[ Szerkesztve ]

(#57850) rbalint88 válasza Magnum_ (#57846) üzenetére


rbalint88
addikt

amúgy ha csináltatok egy emissziómérést és kijön, hogy az én euro 2-re minősített autóm valójában tudja az euro6-ot is (nyilván szélsőséges példát hoztam direkt, de egy osztályt szerintem sok típusnál lehetne ugrani), akkor van egyáltalán lehetőség itthon átíratni?
dajcsoknál van erre lehetőség tudtommal, ugye ott sokan raktak is fel utólag dpf-et, hogy jobb besorolást kapjanak.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.