Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#57901) Qru válasza focvis (#57896) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Toljuk el egy héttel?

Addigra az idő is jobb lesz (nincs téli gumim ugye).

#nincsbennetarcsi

(#57902) EQMontoya válasza Qru (#57901) üzenetére


EQMontoya
veterán

Azért ez siralmas, komolyan. Két hete rohadt hideg van, és egy szem csapadék nem volt. Most jön a meleg, és lesz nekünk jó kis takony esős idő. Remek...

Same rules apply!

(#57903) Qru válasza EQMontoya (#57902) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Legalább lemossa a 2t sót ami kiszórtak a Kerepesire az Aréna elé pl. Konkrétan tegnap hófehér volt az út a sótól... :W

#nincsbennetarcsi

(#57904) EQMontoya válasza Qru (#57903) üzenetére


EQMontoya
veterán

Lemossa = be a talajba, csatornába... Az se feltétlen jó. Persze, az autók nem rohadnak, de tényleg kár BP-n ennyire eszetlenül sózni.

Same rules apply!

(#57905) -v- válasza EQMontoya (#57902) üzenetére


-v-
addikt

Egy hónapja van már rohadt hideg..

(#57906) focvis válasza Skillet (#57897) üzenetére


focvis
veterán

Jó kérdés, Overdose! azt kérte, hogy lendületből mérjem a 80-120-at.

Túl nagy turbólyuk nincs ezen, mert van egy kis csiga és egy nagy is; alacsony fordulaton a kicsi tölt - ez gyorsan felpörög a kis tehetetlensége miatt; közepes fordulaton mindkettő tölt; magas fordulaton pedig - amikor már van svung - akkor a nagy dolgozik a nagyobb légszállítás miatt.
Ennek a motornak az egy turbós verziója a Z19DH /150le nagyon halott 2000 rpm alatt; fent már jó, dízel mivoltának ellenére szereti a fordulatot

A nulláról gyorsításkor azért egyértelműen látszik a videómon, hogy - mivel nem tudtam felpörgetni - így 1000 és 3000 rpm között lassabban teker, aztán 3000-tól 4500-ig elég agresszív.

(#57907) Qru válasza EQMontoya (#57904) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Konkrétan betiltanám a sózást, úgy ahogy van. :K

#nincsbennetarcsi

(#57908) -v- válasza Qru (#57907) üzenetére


-v-
addikt

Mi az alternatíva?

(#57909) focvis válasza Qru (#57901) üzenetére


focvis
veterán

Rugalmas vagyok, péntek-szombat-vasárnap kivételével elvileg bármikor jó nekem.

Szerk: most szombaton is jó lehet.

[ Szerkesztve ]

(#57910) Qru válasza -v- (#57908) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Homok, cukorszirup... van egy pár. Tudom nem olcsó de talán ha az üzemanyag adójának legalább egy kis %-át visszaforgatnák arra amire elvileg ki lett találva... de hát mit álmodozok én itt... :D

mod:

focvis: Ok, nézzük meg a többiek mit mondanak!

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#57911) -v- válasza Qru (#57910) üzenetére


-v-
addikt

Hát a homok az nem ugyanaz, az nem csökkenti a fagyáspontot. Ezzel a cukorsziruppal meg úgy látom ők is csak kísérleteznek :D

ki lett találva

Kitalálni .. melyik országban élsz te, ember :DDD :N

[ Szerkesztve ]

(#57912) Qru


Qru
MODERÁTOR

Skacok!

Mit szólnátok, ha eltolnánk a topik talit a rossz időre(szerda-csütre ónos esőt jósolnak) és Putyi Bácsi érkezése miatt?

Jöhetnek az esetleges új időpont javaslatok. Az is ha most csütörtökön tartsuk meg.

#nincsbennetarcsi

(#57913) Qru válasza -v- (#57911) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

A sima sótól már az útkáli is jobb lenne.

mod:

Mondjuk neked mindegy tudom, a 280-as Ikarusok alja amivel te utazol már így is szét van rohadva. :DDD

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#57914) EQMontoya válasza Qru (#57912) üzenetére


EQMontoya
veterán

Legyen inkább Budán :)

Same rules apply!

(#57915) -v- válasza Qru (#57913) üzenetére


-v-
addikt

>:

(#57916) Skillet válasza focvis (#57906) üzenetére


Skillet
addikt

Kíváncsi lennék rá, mi ezekre a rugalmassági mérésekre a bevett módszer.
Mert ha rugalmasság... ugye, akkor én biztos nem lendületből mért értékre asszociálnék, de passz, hátha tudja valaki az igazságot... ami nem lenne rossz, mert én is szeretnék mérni :B
Mik ennek a vasnak amúgy a paraméterei? Biztos le volt már írva. Elég egy link is, köszönöm :K

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#57917) Magnum_ válasza EQMontoya (#57914) üzenetére


Magnum_
nagyúr

hun e van budán fedett, ingyenes mélygarázs?

I humbly and respectfully decline™

(#57918) Tsebacsi


Tsebacsi
nagyúr

Nekem jó a mostani hely meg az időpont is, de ha nem most lesz, az hamar derüljön ki, mert akkor csüt. tudok menni az elműhöz és nem kell jövő héten mennem :DDD

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#57919) mdani01 válasza Magnum_ (#57917) üzenetére


mdani01
aktív tag

Allee tudtommal az.

iPhone 6S SpaceGray

(#57920) Snoop-y válasza Skillet (#57916) üzenetére


Snoop-y
veterán

Jo hat 80-120 kozott hogyan lesz nem lenduletbol mert erteked :F

Amugy nekem az egyik verdan a 90-200 az 10mp volt. Ez eleg rugalmasnak szamit ? ;]

[ Szerkesztve ]

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#57921) Qru válasza Skillet (#57916) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

[link]

#nincsbennetarcsi

(#57922) BigBlackDog válasza mdani01 (#57919) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Mondjuk annak a megközelítése hétköznap délután nem egy leányálom régebbi emlékeim szerint. Kéne egy kávéházas/teaházas tali, a kocsikat meg kint lehetne hagyni. Oda legalább jöhetne Rvilike is. ;]

(#57923) Evil Snowman válasza EQMontoya (#57914) üzenetére


Evil Snowman
őstag
LOGOUT blog

Nekem is jobb lenne Buda, de ott hol van free, fedett, meleg hely?

(#57924) tomcsi23 válasza mdani01 (#57919) üzenetére


tomcsi23
veterán

Ingyenes parkolás az Allee-ban
Vasárnap egész nap
25.000 Ft feletti vásárlás esetén a vásárlás napján*
Minden megkezdett óra: 200 Ft.

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#57925) Qru válasza mdani01 (#57919) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Csak vasárnaponként ingyenes az Allee, amúgy 200/h a tarfia.

#nincsbennetarcsi

(#57926) Skillet válasza Snoop-y (#57920) üzenetére


Skillet
addikt

Ha 60-ról gyorsítasz 130-ig és leméred a 80-120 időt, az mem ugyanaz, mintha 80-ra beállsz, letaposod 130-ig és úgy méred a 80-120-at.
Utóbbi minden esetben hosszabb idő lesz valamivel.
De utóbbi inkább alkalmas rugalmasság mérésre... szerintem. De javítsatok ki, ha tévedek.
A rugalmassági adatnak épp az a szerepe, hogy ha mondjuk előzni kell, akkor egy adott sebességről rúgod el neki. Ezt nem lehet másképp mérni, mert nem kapsz reális adatot. Gondolom én.

(#57923) Evil Snowman
Campona? A tesco alatti mélygarázs nem ingyenes?
A kinti magas garázs ugyan ingyenes, de nem mondanám melegnek :D

[ Szerkesztve ]

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#57927) Snoop-y válasza Skillet (#57926) üzenetére


Snoop-y
veterán

Hjam hogy ugy erted a lenduletet. Igen ket ertek kozott ugy merunk rugalmassagot ahogy emlitetted nem ugy hogy tolunk egy 0-200-at aztan megnezzuk eppen 80-rol mennyi volt a 120 :K :R

De ez miert volt kerdes? Azt gondolnam ez mindenkinek egyertelmu vagy csak mi vagyunk helikopterek :F

[ Szerkesztve ]

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#57928) pit stop válasza Magnum_ (#57917) üzenetére


pit stop
addikt

Campona Tesco mélygarázs. Bár gondolom az van akiknek messze van ha eddig Aréna jó volt.

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#57929) rii válasza Qru (#57875) üzenetére


rii
nagyúr

igen ... ott nézem, mióta BigBlackDog a (#57245)-es postban belinkelte .... csak nem jutottam el odaáig, hogy írjam Neki, hogy köszönöm ... ma reggel volt a melóhelyi gépen a post félig megírva .-/

az, hogy "teljesült a riasztási fokozat első napi feltétele" az mit jelent?

illetve az időkép szmogtérképét nézve (mint laikusnak, az még emészthető) mikortól kell tartani a szmogriadótól?

most van egy kis gyenge szellő BP felett, így egyre jobban javul a helyzet, talán holnap sem lesz szmogriadó?

kedden meg már jön eső ami mégtovább javít a helyzeten.

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#57930) Qru válasza rii (#57929) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Elvileg most már elég jók vagyunk: [link]

Talán nem lesz már riadó.

#nincsbennetarcsi

(#57931) Skillet válasza Snoop-y (#57927) üzenetére


Skillet
addikt

Focvis mérte az "új" vasnál a 80-120 adatot, videót is csinált róla, ami egyébként tök jó lett, meg minden, viszont nem 80-ról rúgta el.
Mivel engem is érdekelnek ezek az adatok (jobban is, mint a 0-100), én is mérni szeretném, így kíváncsi vagyok, hogyan kell, hogy minél hitelesebb eredményt kapjak.

[ Szerkesztve ]

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#57932) Qru


Qru
MODERÁTOR

Toyota CH-R 2017 teszt (TC) - [link]

#nincsbennetarcsi

(#57933) focvis válasza Skillet (#57931) üzenetére


focvis
veterán

Ha csütörtökön esetleg a Camponához megyünk, ott tudunk 80-ról elrúgósat játszani.

(#57934) Qru


Qru
MODERÁTOR

"A járművek többsége tehergépkocsi, mezőgazdasági jármű, régebbi típusú autó volt. Ezek közül egyet sem vittek műszaki vizsgára, eredetiség vizsgálatra. Ezzel szemben hamis műszaki adatlapot készítettek, két vádlott pedig egy rétsági és egy veresegyházi vizsgaállomáson valótlan adatokat igazolt a járművek eredetiségvizsgálatáról." - Szép... :( [link]

#nincsbennetarcsi

(#57935) Integrale válasza Qru (#57932) üzenetére


Integrale
veterán

Nagyon bejon, de ha nem olvasom, hogy Toyota, akkor siman ravagom, hogy Honda, oldalrol a fara egy az egyben az.

"Bad reklám is reklám too"

(#57936) Qru válasza Integrale (#57935) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

A tesztben Juke lopásnak írják, sztem is inkább egy HR-V vagányabb formába öntve.

#nincsbennetarcsi

(#57937) Evil Snowman válasza Qru (#57932) üzenetére


Evil Snowman
őstag
LOGOUT blog

Kéne. Nagyon kéne. Egyetlen problémám a motor paletta. Egy 1.8 szívó vagy egy 1.6 turbó modellen elgondolkoznék azonnal. :B

(#57938) mdani01 válasza BigBlackDog (#57922) üzenetére


mdani01
aktív tag

Jol remlik nem egyszeru odajutni😀 De a starbucksba belehetne ulni kavezni :D

Tomcsi & Qru: Sorry azthittem free :/

iPhone 6S SpaceGray

(#57939) Snoop-y válasza Skillet (#57931) üzenetére


Snoop-y
veterán

Szoktak kulonbozo fokozatban is merni. Tehat ugye nem mindegy hogy 80-rol elrugod hatosban vagy eppen 3.-ban vagy a megfelelo fordulaton hogy toltson a csiga ;]

Az hogy 60 rol gyorsult 160-ig es kozben megnezzuk a 80-120-at semmi ertelme. Nem relevans.

Ugy kell ahogy irtam :K

Regi vas :P

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#57940) Qru


Qru
MODERÁTOR

Ebből a Roverből nem sok maradt...

#nincsbennetarcsi

(#57941) kisza25 válasza Qru (#57903) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

nem úgy van, hogy tilos sózni az eu-ban vagy ez az én tévinfórmációm :F

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#57942) EQMontoya válasza Qru (#57940) üzenetére


EQMontoya
veterán

Láttam a képeket én is, elég kemény. :(

[ Szerkesztve ]

Same rules apply!

(#57943) #94529552 válasza maximilian4 (#57895) üzenetére


#94529552
törölt tag

Jah, hát a gyorshajtó, meg az egyéb szabálytalanul közlekedő nem veszélyeztet másokat?

(#57944) maximilian4 válasza Qru (#57940) üzenetére


maximilian4
addikt

Mondjuk a Hondás köcs*g emberileg egy nulla véglény lehetett. Még ha versenyeznek is, de teljesen mindegy mit csinálnak, a baleset észlelése esetén kötelessége megállni és segítséget nyújtani. Ráadásul ha menthető lett volna segítségnyújtással (pl. még életben volt és uzána éget meg stb.), akkor meg segítségnyújtás elmulasztásának minősített esete (halált okozó segítségnyújtás elmulasztása). Hol a bajtársiasság és a segítőkészség ebből az országból? Bár nap mint nap gyalogosként is annyi genny autóssal találkozom (meg persze vezetés közben is). Pl. mikor már a jó hosszú zebra közepén járok, ez meg látja, de ahelyett hogy lassítsna nyomja még neki, sőt lehúzza az ablakot és meg kva anyázik is.

Maxi

(#57945) Jaffa75 válasza maximilian4 (#57944) üzenetére


Jaffa75
őstag

biztos akad 1-2 közlekedési kamera, ahol majd azonosítják - csak idő kérdése... :U

Remélem egy életre elveszik a jogosítványát, ha bebizonyosodik hogy látta, de otthagyta! Mivel lehet az is, hogy elhúzott, vagy lekanyarodott, és nem látta a csattanást! :(

(#57946) Qru válasza kisza25 (#57941) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Én úgy tudom csak a nemzeti parkokban és a tájvédelmi körzeteknél tilos, máshol lehet itthon.

mod:

maximilian4: Ilyen zebrás story-m nekem is volt. Nyugodt vok de azért ilyennel ki lehet hozni a sodromból. Egy taxis nyomta ezt én meg lábbal szavaztam. A hátsóajtóba. :DDD Ne félj nem mert megállni se visszajönni.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#57947) Jaffa75 válasza Qru (#57946) üzenetére


Jaffa75
őstag

a sógoroknál Grazban én úgy láttam már jó 10 éve is, hogy zúzott követ (bazaltot) szórtak ki érdesítésnek, a tél végén meg géppel összesöpörték, és visszagyűjtötték! Ennyit a környezetszennyezésről! :C

Tsebacsi: bent a városban ez nekem nem nagyon tűnt fel... :N Lehet mert gyalog voltam? :DD Pedig akkor már egy 626-os Mazdát kergettem! :C

[ Szerkesztve ]

(#57948) Tsebacsi válasza Jaffa75 (#57947) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Nekem a zúzott kőnél sír a szívem, mert úgy kopog az autón mint a jég, és szépen szedi le a festést :(

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#57949) rii válasza Qru (#57930) üzenetére


rii
nagyúr

ajjjj .-(((((

" .... A ma, hétfőn 12 óráig számított részeredmények alapján nem zárható ki annak a valószínűsége, hogy holnap, tehát kedden a hajnali órákban Budapesten el kell rendelni a szmogriadó riasztási fokozatát. .... "

jó'vóna megúszni .-(((((

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#57950) Skillet válasza mdani01 (#57938) üzenetére


Skillet
addikt

Asszony is azt hitte... szerintem mert régebben az is volt.
De már nem :(

(#57939) Snoop-y
Láttam zeperfs-en is, hogy több fokozatban mérik le.
Én pl 2-esben nyilván nem tudnám, mert nem forog 120-ig :) de 3-astól 5-ösig le akarom mérni.

Komolyat lépett a gép! :C

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.