Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#40551) tboy93 válasza stickermajom (#40550) üzenetére


tboy93
nagyúr

+1 :K

(#40552) z123456789 válasza Motion_Blur (#40507) üzenetére


z123456789
addikt

Folytassuk az áPHolós topicban pls! :R

(#40553) pocokxx válasza stickermajom (#40550) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

Bontva csak tavaly ősszel lett. Castrol Edge 5w40 - remélem ez fedi a márkás szintetikust, mert beleöntöttem... (4 év szavatosságot írtak a saját fecnijükön, de gondolom az a bontatlanra vonatkozik) 3-4 dl gondolom jelentős változást amúgy sem jelent. Vagy tévednék?

[ Szerkesztve ]

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#40554) SzlobiG válasza pocokxx (#40553) üzenetére


SzlobiG
félisten

Semmi baja nem lesz pláne 3-4 deci.

(#40555) focvis válasza SzlobiG (#40554) üzenetére


focvis
veterán

Csatlakozom, simán beletölteném.

[ Szerkesztve ]

(#40556) stickermajom válasza pocokxx (#40553) üzenetére


stickermajom
addikt

Szerintem az még rendben van, a már most benne lévő használtnál nem lehet rosszabb. Én rátölteném. Bár a Castrolt majd mindjárt jól lehúzzák. :D

Gondolom, ha tavaly ősszel lett bontva, akkor pár hónapon belül amúgy is aktuális az olajcsere.

[ Szerkesztve ]

(#40557) AMD Power válasza pocokxx (#40549) üzenetére


AMD Power
titán

Rátöltesz 2-3dl , 4 liter olajhoz semmi baja nem lesz.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#40558) pocokxx


pocokxx
Közösségépítő

Rendben, köszi mindenkinek! (Olajcsere egyébként most volt hengerfejtömítés csere miatt, gondolom a szivárgás is valami rosszul összerakott tömítés miatt lehet...)

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#40559) Skillet válasza pocokxx (#40558) üzenetére


Skillet
addikt

Most volt hengerfej tömítés csere és eltűnik az olaj? :(
Nem jó hír.

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#40560) stickermajom


stickermajom
addikt

Hétvégén lecseréltem a szétégett/szétrohadt foncsorokat a ködlámpában. H11 izzóból mit érdemes belerakni? NBU?

(#40561) pocokxx válasza Skillet (#40559) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

Nem tűnik el. Alatta van.

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#40562) Skillet válasza pocokxx (#40561) üzenetére


Skillet
addikt

Annyira, hogy kifolyik 2-3 deci olaj? Durva :)

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#40563) Viperator válasza pocokxx (#40558) üzenetére


Viperator
őstag

Lehet, hogy rossz szerelés volt... az enyém olajzabálos volt a kocsi, komplett csere után már nem zabált azóta! :)

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#40564) ADAM1337


ADAM1337
nagyúr

Tegnap kipróbáltam egy Lexus RC300h F sport-ot.
Rómain mindenki megnézett már már kínos volt. :DDD

(#40565) xEon1337 válasza ADAM1337 (#40564) üzenetére


xEon1337
őstag

Gyönyörű kívülről ez az autó, nem is tudom, hogy van-e nála szebb most a piacon. Belül meg.. szódával elmegy.

"Less but better" - Dieter Rams

(#40566) Declare válasza ADAM1337 (#40564) üzenetére


Declare
őstag

Na ez egy olyan japan ami nagyon tetszik. Az orra picit tul futurisztikus, de a többi nagyon szep....a belseje is király :K

(#40567) EQMontoya :K igen, picit a design tul van tolva a teljesitmenyhez kepst, de hat azert ez a 200+ loerövel biztosan dinamikus. Eleg nehez a kocsi amugy azt olvasni rola...ettöl függetlenül adja (ná) :D

[ Szerkesztve ]

(#40567) EQMontoya válasza xEon1337 (#40565) üzenetére


EQMontoya
veterán

Oldalról szép, meg hátulról is, az eleje nekem annyira nem adja.

Egyébként ebben a formában a bódé sokkal többet mutat, mint amit a hajtáslánc tud, az a 200 hibrid paci nem tudom, mennyire mozgatja dinamikusan a kb. másfél tonnát.

Same rules apply!

(#40568) -v- válasza EQMontoya (#40567) üzenetére


-v-
addikt

[link] 223 ló és 1775 kg :D

(#40569) Qru válasza roberto211 (#40506) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

:D Egyelőre csak a földön közlekedem vele.

mod:

rvilike: Lol, azt még én is lenyomnám a szívó szarommal. :DDD

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#40570) ADAM1337 válasza xEon1337 (#40565) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Vezetni se volt rossz.
Igaz én csak sport és sport+-ba próbáltam, tulajdonosa szerint eco-ba lomha.
Belül viszont nagyon kényelmes volt.

(#40571) brumi1024 válasza -v- (#40568) üzenetére


brumi1024
veterán

Kívülről bejövős, belül egy cseppet sem, viszont a forma sokkal többet mutat, mint amire képes. Ennél egy nehezebb 520xd is jobban megy és kevesebbet is eszik.

(#40572) [rvilike]: ;] #bimmerkell

[ Szerkesztve ]

(#40572) -v- válasza brumi1024 (#40571) üzenetére


-v-
addikt

Szerintem kívülről ronda, a szín buzeráns, belülről bunker, menni nem megy, és ahogy olvasom vezetni is szar: "Kanyargós országúton a kormányzás pontossága nem az igazi, ezt a BMW vagy a Jaguar még mindig jobban érzi. " :C

[ Szerkesztve ]

(#40573) SzlobiG válasza ADAM1337 (#40564) üzenetére


SzlobiG
félisten

Szép nekem bejön. A jobb eleje alul csak sáros, vagy ott már kapott egyet?

(#40574) -v- válasza Qru (#40569) üzenetére


-v-
addikt

Igen én is akartam írni, de gondoltam nem szép dolog mindig a bubu tartalékait firtatni ;]

(#40575) TheProb válasza ADAM1337 (#40564) üzenetére


TheProb
veterán

Én csak ezt az analóg órás középkonzolt nem értem. Azt hittem csak a főnök B8 passatja van ezzel elrondítva, de ezek szerint a japókat is megcsapta szél...

[ Szerkesztve ]

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#40576) tboy93 válasza TheProb (#40575) üzenetére


tboy93
nagyúr

Szerintem meg nagyon szépek ezek a lexus órák :U

(#40577) Qru válasza -v- (#40574) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Látod, azért van olyan autó amit még én is le tudok nyomni. :DDD

mod:

TheProb: Nekem se tetszik a digitális megoldás. Szépek ezek az analóg órák.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#40578) ADAM1337 válasza SzlobiG (#40573) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Csak sáros volt.
Amúgy nagyon jó vezetni, amit elötted írtak azt nem értem, én mentem vele itt a környéken 3.kerületben és egész temposan lehet vele haladni, igaz egy e39-hez képest 2,5 szivó benyához képest.
Kormányzás iszonyat közvetlen, és könnyű mivel elektromos kormány van benne, fékek harapnak igazán, 4 fővel mászkáltam vele.

(#40579) TheProb válasza tboy93 (#40576) üzenetére


TheProb
veterán

Hát ez tényleg szép, de ez hol? :P

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#40580) Declare válasza TheProb (#40579) üzenetére


Declare
őstag

Szerintem is szep :K

Lehet hogy nem egy verbeli sportauto, de azert kellemes lehet :K meg kicsit tenyleg kuriozum :)

(#40581) SzlobiG válasza Declare (#40580) üzenetére


SzlobiG
félisten

Nagyon rendben van ez. :K

(#40582) mdani01 válasza TheProb (#40579) üzenetére


mdani01
aktív tag

Regebbi Mondeoba van ilyen óra, az is ilyen szép..

Vitaraba viszont izlésesebbre csinálták.

iPhone 6S SpaceGray

(#40583) Tsebacsi


Tsebacsi
nagyúr

Üdv Urak!

Visszatértünk 1 hetes svájci "száműzetésünkből" :P Tanulság: Busszal többet sehova :DDD

A táj meseszép, a szerpentinek atomjók, legözelebb kocsival megyek!!

Qru imádta volna, a svájciak bele vannak buzulva a subarukba, minen második faluban van subaru kereskedés, szerviz, mindenhol a levorg van reklámozva 0,9% kamatra adják ;)

Viszont az ország maga rohadt drága, és a nagyvárosok fele randa, koszos, sok az arábus, akik nagyon otthon érzik magukat :( Na mind1, majd teszek fel albumot, lehessen nyálat csorgatni. Volt minden, 2 féle tesla, és a teljes német autófelhozatal :D Genfben jártam egy utcában, ahol az autók+boltok áruinak összértéke szerintem meghaladta az össz magyar GDP-t :P Ha szépet akartok látni, akkor Bern ajánlott, Genf és Zürich nem (utóbbi olyan mint Bécs...).

Sajnos az i40-es terveim még váratnak, a jó vétel, de fasz eladós kocsi el is ment, a többi meg problémásabb vagy nem tuti vétel. Várunk... :O

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#40584) Declare válasza Tsebacsi (#40583) üzenetére


Declare
őstag

Ha CHF ben kapnad a fizud, akkor nem lenne draga :) van kint egy fogorvos ismerösöm, 31 eves, annyit keres havonta, hogy le sem irom, mert ugysem hinnetek el...en se hinnem...nem veletlenül akar a Nemetektöl is Svajcba/USA ba vagy Kanadaba menni, aki jobb eletre vagyik.

(#40585) Qru válasza Tsebacsi (#40583) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Múlt nyáron voltam én is, Zürich aztán le a délig határhoz Locarnoba a Gotthard hágón át... Nagyon szép volt kár, hogy egy dízel automata váltós autóval nyomtuk... szóval nem volt renitenskedés.

Jah ott annyi a Subi kereskedés mint itthon a Suzuki szalon a válság előtt. :D

#nincsbennetarcsi

(#40586) Tsebacsi válasza Declare (#40584) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Jó persze, ezt úgy értettem, hogy egy átlag kis magyarnak, mint én, még egy zsemle ára is elborzasztó :P

Qru: Akkor nem tudtam újat mondani. Az az út szuper, Locarno is, bár Lugano szerintem kicsit szebb, ez viszont szubjektív. :) Nem tudtam, hogy ennyi tó van náluk, irigylésre méltó. És hogy van amelyik 300 méter mély :Y A svájci maffia kedvence lehetett a betoncipő :DDD

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#40587) Snoop-y válasza Tsebacsi (#40586) üzenetére


Snoop-y
veterán

Nem hinnem mert ott olyan tisztak a tavak hogy lelatni fenekere illetve a tisztasaga maitt sokan buvarkodnak is :D

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#40588) zoo8800 válasza Tsebacsi (#40583) üzenetére


zoo8800
veterán

Hát igen, Svájcnak csak egy kis része olyan, mint a mesékben :D
Az áraktól meg lementem hídba, egy kenyér 5 frank, egy üveg kóla 3-4. A zöldségről jobb nem beszélni, 1 kg cukkini 6-7 frank...

[ Szerkesztve ]

rip and tear, until it is done

(#40589) Qru válasza Tsebacsi (#40586) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nekem Ascona is tetszett (nem, nem az Opel). A szállásunk a másik parton volt Vira-ban amúgy. Gyönyörű bármikor vissza mennék. :K

De hogy on legyek, a fogyi miatt Bubi itthon maradt helyette két Volverrel mentünk:

#nincsbennetarcsi

(#40590) TheProb válasza Declare (#40580) üzenetére


TheProb
veterán

Akkor le lettem szavazva, mondjuk ez szebb, mint a passatban lévő. (mentem ami menthető ;] )

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#40591) -v- válasza Qru (#40589) üzenetére


-v-
addikt

a fogyi miatt

Ja.. azt hittem kellett a tartalék a hegyekbe, azért ;]

(#40592) Declare válasza Tsebacsi (#40586) üzenetére


Declare
őstag

Bocs, nem ilyen okoskodo hsz akart lenni :B csak ez nekem pl jo idöbe telt, mire leesett, hogy nincs olyan hogy draga, olyan van, hogy a fizum sz@r :D

(#40585) Qru lehet itthon is subi szalonokat akartak nyitni, csak az elsö benezte es suzi lett helyette, a többi meg követte :D lehet egy jo svajcifrankos hitelkonstrukcioval vitte volna a nep a subikat is :D

(#40589) Qru az egy s40, de milyen motorral..ott elöl? :) mert az a kipuff az egy dupla kipufogora utal ha jol gondolom

(#40590) TheProb nem kell semmit menteni...nem jön be nem jön be ;) en se tudom megmagyarazni miert nem tetszik a japan autok 90% a sem kivülröl sem belülröl....ez ilyen :)

[ Szerkesztve ]

(#40593) rbalint88 válasza -v- (#40591) üzenetére


rbalint88
addikt

Aaaa, nyunnyogtette volna, mint Karotta a GT86-ot.
Hopsz, offba akartam

[ Szerkesztve ]

(#40594) Qru válasza -v- (#40591) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Mind a kettő D5 volt, az S60 az a 163 lovas változat 5 gangos geartronic-al a kis S40 szintén D5 csak az már a 6 gangos geartronic-al szerelt 183 lovas verzió. Hát azért ott már akad némi tartalék... :D

mod:

Declare: Persze ha vételárra nincs lóvéjuk akkor tankolni se tudnák. :D Egy Subit nem megvenni drága, hanem fenntartani.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#40595) zolynet válasza Qru (#40589) üzenetére


zolynet
addikt

Na majd nézzük össze a fogyit.
~1500km-t mentem most az accorddal (typeS), Horvátország, mindenhol a megengedett +10% klímával 8.26literes átlag. :)

Life is too short to stay stock!

(#40596) -v- válasza Qru (#40594) üzenetére


-v-
addikt

Jó ez az alpok, nem lehet megunni :)

"Egy Subit nem megvenni drága" --> momentán szalonból egy újat venni nekem drágának tűnik azért :D

[ Szerkesztve ]

(#40597) tboldi válasza Qru (#40594) üzenetére


tboldi
nagyúr

Hirtelen azt hittem a képre, hogy ez lett a tartalék "eredménye". ;] :DDD

(#40598) Qru válasza zolynet (#40595) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az parádé. Az enyém elbújhat mellette. El is bújt, látod? :D

#nincsbennetarcsi

(#40599) Declare válasza Qru (#40594) üzenetére


Declare
őstag

Szerinted azok, akik a 80 ezres minimalberükre bevallatak az uj suzukit 8 eves frankhitelre, ugy hogy elhoztak 0 önerövel a "kezdjen törleszteni csak 6 honap mulva" akcioban, majd az elsö csekknel leesett, hogy hi baszki, igy mar nem futja kenyerre, azokat megallitotta volna ilyen aprosag, hogy fogyasztas? :D

(#40597) tboldi En is amugy...meg mondom, még büszke is rá.... :DDD

(#40596) [rvilike] kell nyalazni a 20asokat egy darabig a kasszanal sajnos :( :D

[ Szerkesztve ]

(#40600) Qru válasza Declare (#40599) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Jó de a kúton nem kap nyálat hitelbe... :D

#nincsbennetarcsi

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.