Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#40201) #94529552 válasza Qru (#40193) üzenetére


#94529552
törölt tag

Azért elég sokat kibírtak azok az 1.2-es HTP motorok. Meg aztán csak az hibázik, aki dolgozik. Biztos tanultak belőle.
brumi1024 A gyártási minőség jobb a cseheknél Seat-okkal szemben, legalább is ezt mondták régebben.

(#40202) Elektrosokk


Elektrosokk
addikt

Hogy lássatok valami szépet is ma! :P

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#40203) brumi1024 válasza #94529552 (#40201) üzenetére


brumi1024
veterán

Csak hogy egyáltalán nem biztos, hogy a cseheknél gyártják a Skodákat és a spanyoloknál a Seatokat, hanem ahol épp hely van. De az MQB lényege, hogy bárhol gyárthatják. Nyilvánvalóan vannak zajcsillapítás, felhasznált anyagok, elérhető extrák közötti eltérések, de ez inkább a belső hierarchia szerinti sorrendben van.

(#40199) Declare: Az utolsó blokkra részemről +1. :)

(#40194) rbalint88: A legnagyobb probléma a vevői elégedettségi felmérésekkel, hogy elképesztően bias-oltak. Ahogy Declare írta: nem ugyanazt várod el egy Fabia-tól, mint egy S8-tól.

[ Szerkesztve ]

(#40204) Kornel válasza brumi1024 (#40203) üzenetére


Kornel
veterán

Inkabb skoda, seat...

(#40205) M43g


M43g
aktív tag

Sziasztok,

Elnézést kérek, ha nem megfelelő topic lenne a kérdésemnek :(
Az érintett kocsi: 2004 Astra G, futott kb. 90 ezret (újonnan vettük...).

Hosszú kálvária után megadta magát :U . A kálvária alatt azt kell érteni, hogy kb. fél évig panaszkodtunk rá a szervizben, ha valamiért bevittük, hogy traktor hangja van, pörög a hűtő ventillátor, de csak a vállukat vonogatták - jár, ha melege van. Az utóbbi hónapban 3 (vagy 4, már nem emlékszem) alkalommal vittük szervizbe, miután elfüstölte a hűtővizét, majd a repedt csövet kicserélve kiderült, hogy szomjas is a lelkem, és issza a vizet.
Nálam a cérna akkor szakadt el, amikor a szervizből elhozva eszméletlen fehér füst jött ki a kipufogón. Addig is tudtam, hogy nagy a baj, de ezek szerint az urak nem értenek hozzá. Elvittem máshova, egyből mondták, hogy hengerfejes. Szétszedték, hengerfejet javították, illetve azt mondták, hogy a motorban a hüvely is csúnya, megmarhatta a víz, vagy bármi más, de nem kéne olyannak lennie, amilyen, nem is lehetne olyan - menjek el, nézzem meg (rohadtul nem értek hozzá, ezért vittem hozzájuk), és döntsem el, hogy mi legyen vele.
A javítás teljes költsége 3-400 rugó körül fog alakulni, ha motort is kell (akarok) benne cserélni. Különben talán 250ből megúszom (ez már elsüllyedt költség, megcsinálták, ki kell fizetni). Szerintetek érdemes rákölteni, vagy inkább bontóba kell megpróbálni eladni - ha igen, akkor hol lehet érdeklődni? Holnap reggelig kellene eldöntenem, mert a szakember urak jövő héten nyári szabadságra mennek...

Köszönöm a segítséget! :R

[ Szerkesztve ]

(#40206) Kornel válasza M43g (#40205) üzenetére


Kornel
veterán

En bontobol lőnék egy motort.

Balint: ez tomegcikk a bontoban, ennyiért már jó motort kaphat.

[ Szerkesztve ]

(#40207) rbalint88 válasza M43g (#40205) üzenetére


rbalint88
addikt

h a 250-et mindenképp ki kell fizetni, akkor már érdemes rászánni a maradék 150-et, hogy jó legyen a kocsi. bontóba ha leadod, akkor kb ott vagy, hogy se pénz (mert a szerviz elviszi), se kocsi. 150-ből meg nem kapsz ilyen autót. szopóág, de ez van, így éri meg még mindig.

(#40208) brumi1024 válasza Kornel (#40204) üzenetére


brumi1024
veterán

Kiszedtem, de alapvetően nincs teljesen meghatározva, melyikük van melyik alatt. Próbálják a Skodákat praktikusnak, a Seatokat designosnak beállítani. Viszont mivel a Seat egy jó ideje küszködik, jelentősen kevesebb figyelmet kap, mint a Skoda.

[ Szerkesztve ]

(#40209) EQMontoya válasza M43g (#40205) üzenetére


EQMontoya
veterán

Rád is ez vonatkozik.

Én a helyedben kiverném a lóvénak legalább a felét az eredeti helyből, ha nem többet, mert alapvetően az ő hibájuk a dolog.

Same rules apply!

(#40210) -v- válasza Kornel (#40198) üzenetére


-v-
addikt

Tehat fel ev nezelodes utan sikerult olyan autot venni, ami mar el is akarsz adni?
Not bad. :D

(#40211) Kornel válasza -v- (#40210) üzenetére


Kornel
veterán

Az ezres swiftem kivételével majdnem mindegyik autóm max 1 évig volt meg.
Nalam ez "hobbi" ;]

(#40212) -v- válasza Kornel (#40211) üzenetére


-v-
addikt

Ja hogy ez nem bug, hanem feature, ertem.

(#40213) MunezXBK válasza -v- (#40212) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Dehogy érted. ;]

(#40214) Skillet válasza M43g (#40205) üzenetére


Skillet
addikt

90 ezer van az autóban és lefeküdt? :F
mi a pi*a van itt? azért a G astra eléggé igásló kategória. hogy a túróba jöhetett ez össze?
amúgy, ha tényleg ennyit futott, akkor az egy nagyon "fiatal" autó, tehát érdemes lenne menteni. viszont kérdéses, mennyire nagy ötlet belerakni egy ki tudja mennyit futott motort. én inkább a mostanit újíttatnám fel, már ha olyan állapotban van, hogy ez lehetséges. de ezek az összegek, amik itt röpködnek, elképesztőek. nem is igazán értem, de remélem megoldódik ez a dolog.

(#40185) z123456789
legfeljebb a tali után majd rakok fel képeket, vagy talán más is lő majd komolyabbakat, nekem csak telefonos van.

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#40215) Kornel válasza -v- (#40212) üzenetére


Kornel
veterán

2007 óta ez a 8. Autóm ;]

(#40216) mdani01 válasza Declare (#40184) üzenetére


mdani01
aktív tag

Jó pár embernek ezek szerint igen. Mert nem VW emblémát látja rajta..

#40211 kornelka: Akkor megvan mit kell venni ismét ;]

iPhone 6S SpaceGray

(#40217) zoo8800 válasza Kornel (#40215) üzenetére


zoo8800
veterán

Egyszer vehetnél egy normálisat, és akkor nem kellene cserélgetni ;]

rip and tear, until it is done

(#40218) -v- válasza zoo8800 (#40217) üzenetére


-v-
addikt

Mi a baj az ezres stifttel :F ;]

(#40219) rbalint88 válasza Kornel (#40215) üzenetére


rbalint88
addikt

2009 óta az Alfa a 8. :P

(#40220) M43g válasza Skillet (#40214) üzenetére


M43g
aktív tag

Hát, ha én azt tudnám :)

Elmentünk vele egy éve Olaszországba, előtte olaj és szűrő csere. Utolsó nap, napnyugta után, 25 fokban a parkolóban csinálta először azt, hogy ha fel van kapcsolva a légkondi, akkor be-bekapcsolja a hűtő ventilátort. Meg a hangja is traktoros lett. Akkor már volt szervizben. Valamikor már hűvös időben (lehetett az nagyon késő ősz, vagy kora tavasz) néztem az olajat, kifogástalan volt. Utána elfeledkeztem róla, hogy nézzem, de nagyjából városban jártunk vele 1-2 alkalommal egy héten, nagyobb utak nemigen, sok kilométer sem. Amikor elfüstölt a hűtővíz, a feleségem állítása szerint kb 10mp múlva már parkolt, tehát nem hajtotta meg. Akkor néztük, a pálca csak a kiverődött olajat mutatta, ami korom fekete volt, nyugalmi helyzetben teljesen üresnek látszott. Persze szűrő és olaj csere megint, és hát ahogy kibe jártunk a szervizbe-ből, egy egy nap nagyon enyhe városi használat, ami alatt észre vettük, hogy megint nem jó, és vittük vissza. talán a 2. alkalom szerviz után 300 kilométert beletettünk pályán is.

Mindenesetre hidegen megtépve sosem volt, még melegen sem. Persze nézhettem volna az olajat gyakrabban (a jövőben fogom...), de ilyen használat mellett fél év alatt akkor sem ürülhetne le és fáradhatna el ennyire. Javítsatok ki, ha tévedek, és hogy mit rontottam el :(

(#40221) Qru válasza EQMontoya (#40196) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az. Arra még Bitpork is azt mondta, hogy fos (0 km-esen vette) pedig ő aztán nem az a típus aki ok nélkül lefosoz bármit is. Ha belegondolok, hogy anno én is majdnem ezt a HTP-t vettem az i-DSI helyett... :W Szerencsére az ismerős kereskedő lebeszélt róla.

Pumma: Persze a TSI-ben is gyenge pont a vezérlés de ebben e mellett átégett katalizátorok, problémás pillangó- és EGR-szelepek jellemezték műremek mivoltát...
A hidraulikus láncfeszítő visszafelé feszüléskor is átugrott. Hát én valószínűleg fel is gyújtottam volna ha ilyet csinál a kocsim.

#csakajapppán

#nincsbennetarcsi

(#40222) brumi1024 válasza Qru (#40221) üzenetére


brumi1024
veterán

Kormi meg lélekben japán, mi? ;]

(#40223) M43g válasza M43g (#40220) üzenetére


M43g
aktív tag

Hú, most nézem, hogy nagyon prosztó lett a nyelvtan, bocsánat, telefonról írtam :)

(#40224) Qru válasza brumi1024 (#40222) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az a kontroll csoport a viszonyítási alaphoz. :DDD

mod:

Skillet: Simán, nekem 2 G Astrám is volt, mind ette az olajat. Minden tankolásnál kötelező nézni annál az olajszintet. Mikor már egy Bp-Eger-Bp távon bekért 0,5 liter olajat ment is a francba...

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#40225) EQMontoya válasza Qru (#40221) üzenetére


EQMontoya
veterán

Bitpork nagyon el is tűnt az utóbbi időben, 4 hete nem lépett be kb.

Same rules apply!

(#40226) Qru válasza EQMontoya (#40225) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem véletlenül.

#nincsbennetarcsi

(#40227) aero. válasza Qru (#40226) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Pont kérdezni akartam valamelyik nap..

(#40228) Snoop-y válasza Qru (#40226) üzenetére


Snoop-y
veterán

Priviben johet info ha nem publikus. Remelem nincs baja a TDI malacnak!

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#40229) EQMontoya válasza Snoop-y (#40228) üzenetére


EQMontoya
veterán

+1

Same rules apply!

(#40230) Kornel válasza -v- (#40218) üzenetére


Kornel
veterán

Legjobb autó.
Csak 1.6 16v-v jobb lett volna ;]

(#40231) albiosz


albiosz
őstag

Sziasztok!

Kicsit átaludtam az elmúlt egy évet KGFB ügyben. Szeptemberben fordul a biztosításom. Nem volt károkozásom az elmúlt időszakban (sem), tehát feljebb lépek egy kategóriát. Mégis valami oknál fogva 8,5K-val többe fáj a legolcsóbb ajánlat netrisken a mostanihoz képest. Normális ez? Nyilván nem, de ennyivel emelkedtek most a díjak másnak is?

(#40232) mdani01 válasza Kornel (#40230) üzenetére


mdani01
aktív tag

#swiftetmindenkinek😂😁

iPhone 6S SpaceGray

(#40233) stickermajom válasza albiosz (#40231) üzenetére


stickermajom
addikt

Köss közvetlenül a netrisken legolcsóbbnak hozott biztosító oldalán, úgy egy pár ezrest még meg tudsz fogni rajta. Nekem is drágult amúgy, ~9k-val.

(#40234) #94529552 válasza mdani01 (#40232) üzenetére


#94529552
törölt tag

Első autónak megteszi bárkinek, amíg megtanul vezetni.

(#40235) mdani01 válasza #94529552 (#40234) üzenetére


mdani01
aktív tag

Ezért vettem azt.

Te amúgy mivel jársz?

iPhone 6S SpaceGray

(#40236) Kornel válasza mdani01 (#40235) üzenetére


Kornel
veterán

mivel muszáj :DDD

(#40237) #94529552 válasza mdani01 (#40235) üzenetére


#94529552
törölt tag

Sokáig cégessel jártunk mindenhová, mert lehetett minimális használati díjjal magáncélra is használni, de nemrég jött a házhoz egy Pug 106 1.1-es Roland Garros. Idősebb kis kocsi, de jól egyben van. Sok évig nem volt saját.
kornelka :K Navigare necesse est. :B

[ Szerkesztve ]

(#40238) albiosz válasza stickermajom (#40233) üzenetére


albiosz
őstag

Jelen esetben Union a legolcsóbb és fillérre ugyanannyi az oldalukon, mint a netrisken.

Akkor ez van, ezt kell szeretni, ezek szerint. Köszönöm a választ! :)

szerk.: ja amúgy régi 1.3 16V stift, látom épp ez a téma. Most jártuk meg Dubrovnik környékét, 1000 km körül egy irányban. Minden probléma nélkül teljesítette a távot a gép.

[ Szerkesztve ]

(#40239) mdani01 válasza #94529552 (#40237) üzenetére


mdani01
aktív tag

Szomszéd néninek is ilyen van, ő szereti nincs sok baj vele.

Többieknek Suzukijuk van😂😂

iPhone 6S SpaceGray

(#40240) Qtya123 válasza Kornel (#40215) üzenetére


Qtya123
őstag

Bakker az tényleg majdnem évente egy autó! :)

Nekem is 2007-ben lett meg az első autó, de nekem eddig ez "csak" a 3., ha nem úgy alakul az életem, hogy a teljes országot át kell szelnem havonta, akkor még a 2. autónál, az 1.0 Swiftnél tartanék. A jelenlegit 2014-ben vettem és úgy 2021-ig tervezek vele. Megbolondulnék, ha évente átírás, olajcserék, vezérlések, az eladás során benyelt értékcsökkenés, esetleg új gumik égetnék a pénzemet, ráadásul pont addigra adjam el, amire mindent lecseréltem, rendbe raktam rajta. :)

(#40241) roberto211


roberto211
őstag

Fhuuuu de besz*ptam ezzel a német technikával alias g3 1.4 benya..

Megrendeltem denso gyertyakat ,.elosztofedelet kabelt mivel ugye 4ből 3 henger ment. Kezdem legegyszerűbbel elosztófedél,fél mp alatt fent ,illesztes viszonylag jó mondom correct.

Kezdem kábellel utana,fedélre rádugdosom ugye 1-3-4-2 gyújtási sorrend. Felmentek kábelek oke,correct. Jöjjenek a japan gyertyak a nemet verdaba.:D

3-4. hengerre sikeresen "feltekertem" a gyertyát, 1-2. henger kozul meg nem hiaba nem ment valamelyik mert tekerhettem volna este 11ig is kiderült nincs menete :O Gondolom a "sűrű"gyertyacsere követzmenye h vagy szetrohadt a menet vagy tulhuztak kettőnél.

Tehát most kell találnom valakit aki vagy csinal egy új menetet vagy valamilyen menetjavító keszlettel megcsinalja. Gondolom plusz 1 het. :DDD Sebaj. Lenyeg az remelhetoleg jó lesz...

Bezzeg a literes swift. Annal nem voltak ilyenek :D

[ Szerkesztve ]

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#40242) Kornel válasza Qtya123 (#40240) üzenetére


Kornel
veterán

Kevés kivételtől eltekintve mindet többért adtam el, mint amennyiert vettem.
Persze a karbantartás és a gumik azok nyomták a költségvetést.
Illetve a vezérlést se sokba kellett cserélni.
#csakajapanlancosmotor ;]

Roberto:

#olcso(nemet)verdanakishigaleve ;)

#literesswiftetmindenkinek ;]

[ Szerkesztve ]

(#40243) molnarpeter válasza roberto211 (#40241) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

HeliCoil/BaerCoil ;)

(#40244) z123456789 válasza Skillet (#40214) üzenetére


z123456789
addikt

:R

(#40245) Evil Snowman


Evil Snowman
őstag
LOGOUT blog

Srácok, ha nem gond, akkor holnap én is elvonszolnám a szutykos testemet a meetingre. :B

Pontos címet tudna valaki adni? :R

(#40246) #03969024 válasza brumi1024 (#40192) üzenetére


#03969024
törölt tag

Nem tudom, hogy mostanában ez miként van, de régebben javítottam ablakemelőket, zárakat, s meglepődve tapasztaltam, hogy pl. a Fabiaban mennyire gyengébbek ezek az alkatrészek, mint egy Poloban. A Skoda nem is csavarozta a betétlemezt az ajtóra, egyszerűen szegecselte. Octavia/ Golf ugyanez...

(#40247) TaaT válasza #03969024 (#40246) üzenetére


TaaT
veterán

Négyesgolfon is szegecselt gyárilag.

Give them hell Ukraine!

(#40248) #03969024 válasza TaaT (#40247) üzenetére


#03969024
törölt tag

Csak arra utaltam, hogy meglepő módon voltak különbségek, gondolom akkor a VAG nem akarta, hogy egy Skoda ugyanolyan jó legyen, mint a többi márkája.

(#40249) Skillet válasza Evil Snowman (#40245) üzenetére


Skillet
addikt

Jobb felül ott van a helyszín google maps-en.

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#40250) Evil Snowman válasza Skillet (#40249) üzenetére


Evil Snowman
őstag
LOGOUT blog

Valóban. Fáradt vagyok már. Köszi. :R

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.