Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#40801) -v- válasza tomiii. (#40800) üzenetére


-v-
addikt

Az egyetemen az egyik kolisnak volt 3.0 v6 XM , tehát nem nagyon beszéltem a sráccal.

:D

(#40802) Elektrosokk válasza -v- (#40799) üzenetére


Elektrosokk
addikt

szerintem sima, gombra nyitható hátsó szárnya van. de rákérdeztem a csajnál.

ezért előre több erőt tol úgy tudom, az r8 pont fordítva.

(#40801) [rvilike] :DDD

[ Szerkesztve ]

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#40803) -v- válasza Elektrosokk (#40802) üzenetére


-v-
addikt

Csak az rs-ben van 5 henger ...

(#40804) tomcsi23 válasza Elektrosokk (#40798) üzenetére


tomcsi23
veterán

Ez? Nem sima 2 lityós? ;]

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#40805) Elektrosokk válasza tomcsi23 (#40804) üzenetére


Elektrosokk
addikt

akkor RS lesz a motorra rákérdeztem a típusra nem :D

[ Szerkesztve ]

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#40806) brumi1024 válasza Elektrosokk (#40798) üzenetére


brumi1024
veterán

Biztos vagy benne, hogy 5 henger? Mert a kép alapján (első légbeömlő) ez nem RS, és egyébként is az még gyártás alatt áll, tudtommal nem kapható. Az összes többi TT pedig sor4 (180 lovas benzines, 184 lovas dízel, 230 és 300 lovas benzines).

Szerk.: Ha gombra nyitható a szárny, akkor még inkább biztos hogy nem RS és nem 5 henger.

Ez az RS:

[ Szerkesztve ]

(#40807) Elektrosokk válasza brumi1024 (#40806) üzenetére


Elektrosokk
addikt

nem tudom, de úgy emlékszem 5 hengeres. ahogy válaszol a tulaj írok! :)

az első lökös nem ilyen

[ Szerkesztve ]

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#40808) brumi1024 válasza Elektrosokk (#40807) üzenetére


brumi1024
veterán

Akkor nem gyári a motor. ;] Csak az RS-ben van 5 henger, ez biztos. Amiben nem vagyok biztos, hogy nem kaphatott-e valamelyik magyar Audi tesztpéldányt, Q2-ből már láttam egyet ma az óbudaiaknál. De vevőnél még nincs RS. Ez az 5 hengeres motor még csak az RSQ3-ban és az RS3-ban elérhető, de itthon jelenleg csak az előbbi rendelhető.

#40810) tomcsi23: Akkor az dízel. ;]

(#40811) Snoop-y: Valószínű, ott lóerőben van egy közel kettes szorzó ehhez képest.

[ Szerkesztve ]

(#40809) -v- válasza Elektrosokk (#40807) üzenetére


-v-
addikt

De ha kiderul a 4 hengeres dizelre hitted hogy sor5 benzin, akkor szet leszel ultetve. :D

(#40810) tomcsi23 válasza brumi1024 (#40808) üzenetére


tomcsi23
veterán

rákérdeztem a csajnál.
Bármi lehet. ;]

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#40811) Snoop-y válasza Elektrosokk (#40798) üzenetére


Snoop-y
veterán

Pedig ez egy 4 hengeres 2 literes TFSI-nek nez ki. Egy RS-re nem azt mondtad volna hogy jol megy hanem leteszed a hajad :D

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#40812) -v- válasza Elektrosokk (#40807) üzenetére


-v-
addikt

Azt validalom, hogy piros.

(#40813) Qru válasza -v- (#40799) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Kormival egyszer próbáltam meg gyorsan haladni kanyargós úton... Botrányosan orrtolós az is. Pedig előtte direkt fullra tankoltam, hogy jobb legyen az eloszlás.

#nincsbennetarcsi

(#40814) Snoop-y válasza Snoop-y (#40811) üzenetére


Snoop-y
veterán

Ez egy RS (szomszedome)

Es ez meg horog is ahogy kell :D

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#40815) Elektrosokk válasza -v- (#40809) üzenetére


Elektrosokk
addikt

nagyon nagyon vicces vagy :D

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#40816) rbalint88 válasza Snoop-y (#40814) üzenetére


rbalint88
addikt

Keretik az ilyen kepeket mellozni az olbol laptopozok nyugalmanak megorzese erdekeben :DDD
amugy telorol nyomom, mert elment a net #kcsgupc

(#40817) Snoop-y válasza rbalint88 (#40816) üzenetére


Snoop-y
veterán

Csak nem felallt valamid? ;] :P

Amugy ez egy rozsdaboglya ( beinditottam zajos rezeg az egesz kasztni (limitalt darab a tulaj szerint nem volt eleg konnyu ezert nincs benne szigeteles egyaltalan :DD )
Raz mint a nyavaja valoszinuleg valami szar gatlo lehet benne vagy lehet nincs is es fixre van heggesztve dexion salgobol. Szoval nagyon rossz es meg alig halad (csak 4-5 autot tudott ramverni :P )

[ Szerkesztve ]

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#40818) z123456789 válasza brumi1024 (#40806) üzenetére


z123456789
addikt

Szeptembertől szériagyártáson megy az új RS TT. Újságírók, és tesztpilóták már hajtják őket.
Azt mondják, megyeget. :D

(#40819) rbalint88 válasza Snoop-y (#40817) üzenetére


rbalint88
addikt

csak majdnem! :D

amúgy ha ez gt3rs, akkor gyk egy rendszámos verseny/pályaautó. rugózás és zajcsillapítás nem hiányzik belőle, ezen csak azért van rendszám, hogy lábon tudjon menni a pályára. ha a szomszédod utcára vette, akkor rossz kávéházba ült :) amúgy pályán -ahova ez való- valószínű 5-10 körönként kapna egyet ettől a subaru :)

(#40820) Elektrosokk


Elektrosokk
addikt

na megvan az infó. 2000-es benzinturbó TFSI 4hengeres.

hogy korábban miért kaptam más infót az mindegy, vagy én értettem rosszúl vagy ő mondta rosszúl. :D

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#40821) gzbotii


gzbotii
veterán

Németországban, ugye van ez a rendszer, a rendszámon a plaket - ha rossz a környezeti norma, nem hajthatsz be a városközpontba.
Ez külföldiekre is érvényes? Mert ugye nekem nincs ilyen a kocsin, 1.9 TDI 110le még erősen határeset....

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#40822) Snoop-y válasza rbalint88 (#40819) üzenetére


Snoop-y
veterán

Tudom jol amugy csak vicceltem ;) ez egy stripped GT3 RS szal hjam az egyik heremet siman odaadnam erte :K

Amugy azert vette mert Porsche a csaladneve es ugy gondolta ez egy jo valasztas lehet :DDD

99%-ban utcan van hasznalva es nagyon nyugodtan haladgat vele (es meg en hittem azt hogy vetek elkoptatni melobajarassal a Prodrive STI-t)

Na mindegy ha megtehetnem en is vennek :K

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#40823) Qru válasza gzbotii (#40821) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Igen, a külföldiekre is érvényes, nekem is ki kellett váltanom anno.
Ha nincs kiragasztva a szélvédőre a plaketted akkor komoly büntetés jár érte.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#40824) ADAM1337 válasza Qru (#40823) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

És ha mint újonc kiérkező vagyok egyből bírságba futok, vagy van elnézés vagy szólnak mi a menete ?

(#40825) focvis válasza ADAM1337 (#40824) üzenetére


focvis
veterán

ebay.de-n tudsz rendelni hivatalosan (kb. 2-3000 Ft), vagy a magyar TÜV képviseleten kb. 6000-ért (TÜV-KTI?).

Szvsz 1-ből megqrnak.

[ Szerkesztve ]

(#40826) Qru válasza ADAM1337 (#40824) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nincs elnézés. :( Sok helyen kamerán figyelik és automatice megy a csekk ha nincs vagy ha nem megfelelő plaketted van. Pl ha olyan zónába hajtasz be sárga plakettel ahova csak a zöld plakettel lehet.
Vagy van ahol a helyi közteres/rendőr bírságol. Kint nem jó fejek, itthon még csak-csak "meg lehet beszélni" de kint ha ezt megpróbálod akkor még nagyobbat büntit kapsz.

mod:

Dekra-nál is meg lehet venni én náluk vettem, még fel is ragasztották a plaketett nem nekem kellet vacakolnom vele.

Vagy a TÜV-nél, ami focvis írt.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#40827) Integrale válasza focvis (#40825) üzenetére


Integrale
veterán

Ez csak a nemetekhez kell?

"Bad reklám is reklám too"

(#40828) Qru válasza Integrale (#40827) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Személyautóra igen. Osztrákoknál pl csak a teherautókra kell kiváltani.

#nincsbennetarcsi

(#40829) gzbotii válasza Qru (#40826) üzenetére


gzbotii
veterán

Jártam be már kétszer Münchenbe, de ilyen táblát még nem láttam eddig. Remélem nem is volt.
Van egy térkép arról, hogy melyek azok a zónák?

Amúgy még nagy hülyeség, főleg ha külföldi vagy és nem tudsz róla.... Jössz kirándulni és jól megszivod..

Golf 4 1.9 TDI 110LE 2001 milyen lehet? Sárga?

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#40830) Richard! válasza gzbotii (#40829) üzenetére


Richard!
addikt

Igen, sárga.

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#40831) Qru válasza gzbotii (#40829) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Belvárosban van csak zóna, abból is a zöld színű. Tehát Euro4 vagy attól jobb plakettel mehetsz be.

Sajnos a (jog)szabály nem ismerete nem ment fel annak hatálya alól. Ha nálatok lehet pl állatot kínozni de itt tilos akkor se hivatkozhatsz arra, hogy de hát te nem tudtad mert nálatok szabad...
Szóval neked kell tájékozódnod ha elutazol külföldre. :K

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#40832) gzbotii válasza Qru (#40831) üzenetére


gzbotii
veterán

Kaptam én is egy térképet, ha jól nézzem, pont a határt jelentő Isarringen kocsikaztam végig...
Másik jó hír, hogy itt a környéken ahol vagyok, több ilyen zóna nincs, legközelebbi csak Münchenben van.

Azért ez nem olyan szintű dolog mint az állatkínzás, vagy ha kimennek angliaba és erőltenem a jobboldali közlekedést...

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#40833) Qru válasza gzbotii (#40832) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Sarkított példa volt de legalább átment, ezt örömmel látom. :K

Akkor nem lesz bünti a határon mehetsz a csak zónába bemenni nem szabad.

#nincsbennetarcsi

(#40834) gzbotii válasza Qru (#40833) üzenetére


gzbotii
veterán

És a plaketet mi alapján lehet venni? Vagy milyet szeretnék én?:U

Jogszabály nem ismerte nem ment fel, de ez azért nem olyan szintű dolog ami az alap(közlekedési)muveltseg része kellene hogy legyen

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#40835) Skillet válasza gzbotii (#40832) üzenetére


Skillet
addikt

Valahol egyet kell értenem, nem ugyanaz a két dolog.
Jelen esetben valami olyasmit csinálnék, hogy kifizettetném az idegennel azt a plakettet, bünti nélkül és ennyi.
De az élet sosem ilyen egyszerű :)

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#40836) gzbotii válasza Skillet (#40835) üzenetére


gzbotii
veterán

Kb... Elmagyaráznak, megvetették veled, felrakod és ha legközelebb is hülye vagy akkor fizess..

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#40837) Snoop-y válasza Skillet (#40835) üzenetére


Snoop-y
veterán

Nalunk az egyik atkelo olyan hogy elsore kijon a bunti egy megjegyzessel hogy ha most azert nem fizettel az atkelesert mert elfelejtetted akkor itt egy kod amit beutsz a befizetos oldalon es csak az atkeles dijat kell befizetned. Masodjara jon a bunti :K

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#40838) Skillet válasza gzbotii (#40836) üzenetére


Skillet
addikt

:K
Valami ilyesmi miatt éreztem jófejségnek itthon azt is, hogy felmentél a pályára, használtad, aztán még aznap vettél "matricát" és jó voltál. Hogy ezt megszüntették, nagy majomság volt.
Letojnak mindent, aratni akarnak.

(#40837) Snoop-y
:K

[ Szerkesztve ]

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#40839) Integrale


Integrale
veterán

Szmok end slajm csoportban lattam. Skillet? :D

"Bad reklám is reklám too"

(#40840) gzbotii válasza Integrale (#40839) üzenetére


gzbotii
veterán

'sztakurva. Elszakadt vezérlés?

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#40841) ADAM1337 válasza gzbotii (#40840) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Nagyon annak néz ki.

(#40842) Integrale válasza gzbotii (#40840) üzenetére


Integrale
veterán

Nem, elkoszont a lendkerek. :D az a fogazott dolog a foldon, az nem szij, hanem a lenditokerek maradeka.

"Bad reklám is reklám too"

(#40843) Skillet válasza Integrale (#40839) üzenetére


Skillet
addikt

Öööö... igen? :B

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#40844) ADAM1337 válasza Integrale (#40842) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

És ennek nem volt előjele ? :U

(#40845) Integrale válasza Skillet (#40843) üzenetére


Integrale
veterán

Ugy latom ez egy Galant, gondoltam beajanlom Neked. :D

"Bad reklám is reklám too"

(#40846) Skillet válasza Integrale (#40845) üzenetére


Skillet
addikt

Lehet, de milyen galant :F
:DDD
Szeretem a micukat, hajaz is ez galantra, sigmára... de töredelmesen bevallom, nem ismerem fel :N
Bár lehet azért, mert nem micu :DD

[ Szerkesztve ]

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#40847) Richard!


Richard!
addikt

Megnéztem a Focus ST fogyó-kopó alkatrészeket és az a megdöbbenés ért, hogy nem drágább fenntartani, mint egy mezei 1.4-1.6 Focus-t. :o
Csak tankolni kell ;]

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#40848) -v- válasza Richard! (#40847) üzenetére


-v-
addikt

nem drágább fenntartani, mint egy mezei 1.4-1.6 Focus-t

Mielőtt ebbe nagyon beleéled magad, beszélj már 1-2 régi mk2 st tulajjal a fordfocus forumon :C

[ Szerkesztve ]

(#40849) focvis válasza Integrale (#40842) üzenetére


focvis
veterán

Minimum hármastömegű-lendkerék = TMF. :DDD

(#40850) Richard! válasza -v- (#40848) üzenetére


Richard!
addikt

Lesz 2500€ tartalékom azokra az esetekre :B ;)

Itt kint az alkatrészek is elég jó árban vannak, szóval emiatt sem aggódom.

[ Szerkesztve ]

Ma kezdődik életed hátralevő része!

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.