Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#40151) hacki87 válasza Integrale (#40145) üzenetére


hacki87
senior tag

500X ha lenne rá vennék de még az 500L is tetszik. De még első genes Multiplat is vennék. :D Mondjuk szinte minden tetszik ami olasz autó.

(#40152) Integrale válasza hacki87 (#40151) üzenetére


Integrale
veterán

500L eleg kreten forma, nagyobb kerekekkel viszont egesz pofas tud lenni, foleg a Trekking (belseje csufi)
X kifejezetten dogos, Multiplat batornak tartom, lletve az autok csokitojanak, de magamnak nem kene, az FL utani mar mas teszta, de az meg vesztett a karakterebol.

"Bad reklám is reklám too"

(#40153) roberto211


roberto211
őstag

Ha egy verda benya+lpg-s akkor átlehet alakítani újra sima benzinessé? :R

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#40154) rbalint88


rbalint88
addikt

No, ha sikerül a gátlócsere és egyéb futóműbajok elhárítása, akkor csütörtök este jelen leszek a talin. Ha addigra nem jön össze, akkor elmegyek moziba, amíg van miből. aztán majd beállok szerelni :DDD
Gátlók: első kettő 60%, b.h. 40%, j.h. 30%. Asszem mind cserélve/felújítva lesz, meglátjuk mire mik a tarifák.
Tudom, tudom, #sárgakonitbele .

(#40155) Integrale válasza rbalint88 (#40154) üzenetére


Integrale
veterán

Vagohid utca? :D

"Bad reklám is reklám too"

(#40156) Kornel válasza rbalint88 (#40154) üzenetére


Kornel
veterán

Dehogy sárgát.
Koni FSD -t.
180k.

(#40157) #94529552 válasza roberto211 (#40153) üzenetére


#94529552
törölt tag

Simán. Itthoni rendszámos és forgalmis autókra mondom.

(#40158) rbalint88 válasza Integrale (#40155) üzenetére


rbalint88
addikt

Aham :K

Kornél: ha kifizeted, nagyon jó lenne :C :R :DDD

(#40159) hacki87 válasza Integrale (#40152) üzenetére


hacki87
senior tag

éppen ez tetszik benne egyedi :). Meg elvileg elég jól variálható a hátsó ülés. Meg ha jól gondolom akkor a brava alapokból építkezik. 1.6 16v bravank volt most meg egy 1.6 16v bravom van. Az új multipla pont azért nem jön be mert olyan dög unalom a külseje. Bár ez csak egy elkalandozás a családias autók felé.

[ Szerkesztve ]

(#40160) Kornel válasza rbalint88 (#40158) üzenetére


Kornel
veterán

Ha megtartom a civicet, akkor FSD megy bele.
#nemszrralgurigazunk 😉

(#40161) Integrale válasza hacki87 (#40159) üzenetére


Integrale
veterán

Tipora épül, ahogy a Brava/Bravo/Marea/Coupe,145,146,155, GTV/Spider, Delta, Dedra.
Helykihasználása példás, 6 teljes értékű ülés + 430 literes csomagtér mögöttük, úgy, hogy nincs 4 m az autó (kisebb mint a Bravo).
Egy baja volt a megosztó külsőn kívül, a szerény motorválaszték. Mehetett volna bele az 1.8 VVT, vagy akár a 2.4 JTD is.

"Bad reklám is reklám too"

(#40162) rbalint88 válasza Kornel (#40160) üzenetére


rbalint88
addikt

ja csak a kuvik pont akkora nagyságrenddel kerül többe az alfánál, amennyi a gáltófelújítás és az fsd szett közötti szorzó :D

(#40163) Brumi˘


Brumi˘
addikt

Urak! Clio 2 2.0 sportról mi a vélemény (ph1 érdekelne elsősorban)?

(#40164) rbalint88 válasza Brumi˘ (#40163) üzenetére


rbalint88
addikt

"Perfekt kis baszattyú" :))
Jo kis gep, csak q nehez lesz belole nem veres torku, szetrugott szart talalni...

(#40165) Brumi˘ válasza rbalint88 (#40164) üzenetére


Brumi˘
addikt

Sejtettem, de sok szemét megnézésében már van rutinom. Csak itt több hátráltató tényező is akad. (kevés van belőle, nem ismerem a típust) Na de egyelőre még csak nézelődők valami hasonló kaliberű kis tütüt.

(#40166) z123456789 válasza Buster17 (#40134) üzenetére


z123456789
addikt

Tény, hogy biztonságtechnikai oka is van annak, hogy sebességben kell hagyni a kocsit lejtőn lefelé. Ennek ellenére, ha ismert dimbes-dombos úton megyek, akkor jócskán kihasználom a lejtő adta lendületet. (Feltéve, ha nem tartok fel senkit.) Nagyon komoly, 1,5 l-es fogyasztásbeli különbségek jönnek ki.
A fogyasztás szempontjából, valóban nincs sebességben befecskendezés, a kérdést inkább a lendület kihasználására, kihasználhatóságára kell kihegyezni, ott találni a választ.

(#40167) Skillet


Skillet
addikt

Hétfőn megvettem a lidl féle dugókulcs készletet... jónak tűnik, remélem hosszú ideig ki fog szolgálni.
Szép súlya van, 10.5kg körüli szett.
Újabb kérdés. A lidl autós bakok mennyibe kerülnek? Nekem hétfőről 4e ft rémlik, volt pár db. Szokott az is akcióban lenni? Már ez az összeg is eléggé baráti, lehetetlennek találom, hogy ennél olcsóbb legyen.
Gondoltam ma elugrom egy szettért (2db), olajat akarok cserélni.

[ Szerkesztve ]

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#40168) Skillet válasza Skillet (#40167) üzenetére


Skillet
addikt

Haver vett anno, szerinte 3e volt akcióban. Nem számottevő különbség, azt hiszem nem várom meg az olajcserével a bak akciót, ami ki tudja mikor esedékes :DD

[ Szerkesztve ]

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#40169) tomiii. válasza Skillet (#40168) üzenetére


tomiii.
aktív tag

Na, a bakok nekem is kellenének, mert itthon csak 6 tonnás van, ahhoz meg az egekig kell emelni az autót. :D Mondjuk van itthon fa bőven, az ingyen van. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#40170) Skillet válasza tomiii. (#40169) üzenetére


Skillet
addikt

Kigondolom még. A mostani olajcserét lehet megcsinálom nélküle (nézek én is fát, vagy valamit), aztán ha akciós lesz, beszerzek egy szettet. Bár kérdés, mit találok (fát) a pincében. Megveszem az olajat, aztán kitalálom.

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#40171) Qru válasza Integrale (#40145) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az XV is fogy. Itthon nyilván nem de külföldön (Svájc, USA pl) veszik mint a cukrot.

#nincsbennetarcsi

(#40172) zoo8800 válasza Qru (#40171) üzenetére


zoo8800
veterán

Svájcban rengeteget láttam belőle, ott tényleg sok van.

rip and tear, until it is done

(#40173) mdani01


mdani01
aktív tag

Már nem 3-as BMW a kedvenc használt autó.

"Idén veszített népszerűségéből a használt 3-as BMW, többen vágytak Passatra"

Úgy látszik a magyar embernek már vwkell ;]

iPhone 6S SpaceGray

(#40174) AMD Power válasza mdani01 (#40173) üzenetére


AMD Power
titán

Ezekből lesz majd 5 év múlva a sok roncs. Amikor rájön a CBA-s árufeltöltő ,hogy havi 90e elég nehéz lesz fenntartani egy ilyen autót. :U

(#40175) Qru válasza zoo8800 (#40172) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az utolsó klasszikus Subaru amit meg mernék venni használtan is, sajnos már ők is áttértek a kis turbós motorokra. :(

#nincsbennetarcsi

(#40176) -v- válasza Qru (#40175) üzenetére


-v-
addikt

A 2 literes jó lehet azért. Persze az nincs itthon asszem .. bár úgy látom azt is ezzel a bohócváltóval adják.

[ Szerkesztve ]

(#40177) Skillet válasza tomiii. (#40169) üzenetére


Skillet
addikt

megrendeltem az olajcseréhez a cuccokat, most megyek érte. közben elmentem a bakokért is.
a hétfőtől volt akciós szerszámkészlet, amiből vettem is, már sehol... egy darab sem. kapós volt.

az autó eszméletlen :B újra szerelmes lettem belé :))
párszor ablakot töröltem index helyett :DDD de a váltót mindig megtaláltam, szóval nagy baj nincsen.
rég nem ültem benne, plusz még a 3 hónapos matizos kitérő is rásegített arra, hogy most ennyire kezesnek és brutálisnak lássam/halljam/érezzem a galantot.
sajnos 3 hónapig nem tudtam használni, mint véletlenül kiderült... én ugyanis nem nagyon akartam utánaszámolni, nehogy rohamot kapjak, de most már mindegy.
csak mosolyogni tudtam benne az elmúlt napokban ;]

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#40178) z123456789 válasza Skillet (#40177) üzenetére


z123456789
addikt

Lőj már egy képet, ha nem ódzkodz a magamutogatásól, had' örüljünk mi is! :D

(#40179) Qru válasza -v- (#40176) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Van 2.0GT de európába azt nem hozzák csak az 1,6GT-t CVT-vel.

XV-ből sincs már (FL óta) kézi csak a fapad 1,6i-hez meg 2.0i-hez, de ezekben még tempomat sincs. :(

#nincsbennetarcsi

(#40180) rbalint88


rbalint88
addikt

No fejlemenyek:
Gatlo felujitas+erosites es kemenyites lesz, viszont a gatlos ember leghamarabb augusztus 31-re tudta vallalni (csak picit van betelve), ugyhogy a szerelonel levo kuka gatlok mennek megujulni, az enyemeket meg majd otthagyom nala. Ugyhogy ma kimentem a szerelohoz egy jot beszelgetni :DDD
Amugy nagy gazok nincsenek a kocsival szerencsere, a tobbi aprosag is boven varhat aug. vegeig.

[ Szerkesztve ]

(#40181) -v- válasza Kornel (#40160) üzenetére


-v-
addikt

Ha megtartom a civicet

[link]

FSD megy bele

Az nagyon kell ebbe a civicbe :C

(#40182) Skillet: viszed a gépet? Na, még a végén kinézek .. :U :)

[ Szerkesztve ]

(#40182) Skillet válasza z123456789 (#40178) üzenetére


Skillet
addikt

nem akartam felrakni, hogy a talin lássátok. :B

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#40183) zoo8800 válasza Qru (#40175) üzenetére


zoo8800
veterán

sajnos már ők is áttértek a kis turbós motorokra

én ennek inkább örülök :)

rip and tear, until it is done

(#40184) Declare válasza mdani01 (#40173) üzenetére


Declare
őstag

Erdekes, hogy a skoda mennyire hatul van....derogal az emblema? :F

(#40185) z123456789 válasza Skillet (#40182) üzenetére


z123456789
addikt

Én meg pont azért akartam, mert kb soha nem jutok el egy ilyen talira. :( Na mindegy, majd remélem dobtok fel képeket. Megértelek amúgy. Hatásos belépőt akarsz miiii? :D

(#40186) volvoguy


volvoguy
addikt

Üdv! Az autóm ajtaján megindult a lakk, szépen pereg lefelé tenyérnyi helyen.
Igazándiból volt rajta vmi maszat, magasnyomásúval tisztítottam, szépen a maszattal együtt vitte a lakkot is. Fényező szerint ragasztó lehetett.

Kérdésem, meg lehet úszni fényezés nélkül, vagy lakk-sprayvel csak kókányolnék?

Asus P8H67, Core i3 2120 (3,3Ghz), RAM 2x4GB 1333Mhz, Sapphire HD6850 1GB, 500GB Seagate Sata3, Sharkoon Vaya + BenQ G2020HD 20" - Nexus S 4.0.3

(#40187) SzlobiG válasza Declare (#40184) üzenetére


SzlobiG
félisten

Nem csak az embléma, hanem mert VAG és aki arra vágyik inkább VW-t vesz mintsem skodat. Most ezzel nem azt mondom hogy szar a skoda.

(#40188) rbalint88 válasza SzlobiG (#40187) üzenetére


rbalint88
addikt

kint drágábbak a Skodák, mint itthon ;) mert ezek a hülye németek értékelik azt, hogy ha nem szopnak egy kocsival és bizony VAG-on belül a Skoda a leginkább megbízható.

btw felhívtam a többször emlegetett V70 eladóját, dubaji papíros autók. :( így kiesnek, 378e km alatt a homok már tuti megette őket. :(

[ Szerkesztve ]

(#40189) Qru válasza zoo8800 (#40183) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Örüljél egész nyugodtan, én speciel nem örültem mikor anno turbót kellett cserélnünk az 1.8T-ben. :U

mod:

rbalint88: Akkor azok kaptak homokszórást rednesen. ;]

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#40190) zoo8800 válasza Qru (#40189) üzenetére


zoo8800
veterán

Annak én sem örülnék, sőt még egy féktárcsa cserének sem örülnék, hiába kopóalkatrész. De ha leosztom a turbocsere árát a megtett km-ek számával, és beleteszem a képletbe a turbo miatti lényegesen kellemesebb motorkaraktert, akkor már nem is fáj annyira egy turbócsere ;)

rip and tear, until it is done

(#40191) Elektrosokk válasza zoo8800 (#40190) üzenetére


Elektrosokk
addikt

Semmi sem fáj ha cserébe van elég élvezet! ;)

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#40192) brumi1024 válasza rbalint88 (#40188) üzenetére


brumi1024
veterán

"bizony VAG-on belül a Skoda a leginkább megbízható."

Ez főleg azért nehezen értelmezhető, mert ugyanazokkal a motorokkal, ugyanarra a platformra, pontosan ugyanazokból az alkatrészekből készül, mint egy Seat, VW, vagy Audi társmodell. Lásd pl Octi-Leon-Golf-A3.

[ Szerkesztve ]

(#40193) Qru válasza zoo8800 (#40190) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Engem nem győzött meg... B5.5 1.8T volt, igaz használtan került hozzánk de voltak gondok vele (pl turbó, vákuumcső). Szóval maradtam a szívónál (szintén használt). Igaz kicsit több ccm-ből de erősebb és jóval kevesebbet eszik városban. Sokkal kevésbé is kényes, jobban tolerálja a hideg üzemet, nem kell a hűtésre odafigyelni, kevesebb a költséges hibalehetőség, stb.

mod:

brumi1024: A Skoda inkább ne is nyúljon bele a technikába. Már csak azért se, mert az újkori VAG történelemben az egyik legsz@rabb motort a Skoda saját maga tervezte (1.2 HTP) amit csak a 2009-es újratervezés után lett elfogadható...

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#40194) rbalint88 válasza brumi1024 (#40192) üzenetére


rbalint88
addikt

lehet nehezen értelmezhető, de a vevőelégedettségi felmérések, ADAC és egyéb hibastatisztikák mind ezt mutatják.

(#40195) tomcsi23 válasza brumi1024 (#40192) üzenetére


tomcsi23
veterán

pontosan ugyanazokból az alkatrészekből készül
Ez lehet, hogy így van, de a lelke nem azonos.

BigBlackDog: jaja. :D

[ Szerkesztve ]

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#40196) EQMontoya válasza Qru (#40193) üzenetére


EQMontoya
veterán

Az a 3 hengeres szívó fos?
Az sosem lett elfogadható. :)

Same rules apply!

(#40197) BigBlackDog válasza tomcsi23 (#40195) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Más a működtető "magic". ;]

(#40198) Kornel válasza -v- (#40181) üzenetére


Kornel
veterán

Kell persze.
A gyáriak fosak.
De majd kolléga ír róla, hogy hogy sikerült a projektje.

Amúgy hiába linkeled a beszólásod, ha eladom is, akkor is azonnal veszek másikat, nem kell fel évet hallgatni a rianyalasom 😉
Ugye addig csak nézelődni tudtam, amíg nem fizetett a biztosító, én nem önként mondtam le az autózás kegyelméről😃

[ Szerkesztve ]

(#40199) Declare válasza SzlobiG (#40187) üzenetére


Declare
őstag

Szerintem keves ember vagyik "VAG" autora, söt a többseg azt sem tudja mi az hogy VAG. Inkabb az utak kiralya propellerre vagyik, vagy az elet csaszara karikakra esetleg a menö de picit "tezsviiir" csillagra. Ha erre nem futja, akkor a VW logora. :) Van Romaniai ismerösöm, ö ugy meselte, hogy ott kint a VW Passat az elet ne tovabbja, ha van egy akarmilyen lefingott, szetharcolt, füstötokado Passatod, akkor elerted, amit egy ferfi kivanhat :DDD (kis sarkitassal persze...a humortalan forumozok kedveert :D )

(#40192) brumi1024: +1

(#40194) rbalint88 talan inkabb arrol van szo, hogy mig az atlag skoda modellben van egy digitklima es 4db elektromos ablak, addig egy Audi sokkal több extrabol all alltalaban es a vevök igenyei is magasabban van. Azaz ha mondjuk picit nyekeg a karpit a Skodaban, akkor az ok, hisz ez csak egy skoda. Ha viszont az audiban nyakeg, akkor megy az anyazas :) szvsz.

(#40200) Kornel válasza Declare (#40199) üzenetére


Kornel
veterán

VAG-ok azér nem azok a nyikorgosak.
Általában.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.