Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33251) Land


Land
veterán

Szeretnék 17-es felnire váltani (5x110) az Alfa 159 sw fekete autómnál.
Mely felnimárkák ajánlottak?
Ezeket találtam: MAK, Dezent, MOMO, Enzo, Hijoin, Brock stb
Max 40k HUF/db érdekelne.
Ezek pl tetszenek, de nem tudom melyik felni milyen minőségi szintet képvisel: MAK és MAK2
Ha tudtok olyan fórumot, amely tele van felni szakikkal, az is érdekelne. Köszi!

Pixel 8 8/128 Gb | Sendiy M2 & KZ ED9 & QCY C13 és C17 | Citroen C5 Tourer 3.0 V6 HDI Exclusive

(#33252) Land válasza Land (#33251) üzenetére


Land
veterán

Bocs, megyek át a megfelelő topicba.

Pixel 8 8/128 Gb | Sendiy M2 & KZ ED9 & QCY C13 és C17 | Citroen C5 Tourer 3.0 V6 HDI Exclusive

(#33253) tresh válasza Land (#33251) üzenetére


tresh
addikt

Ezek csak a fehérhez és a piroshoz jók ;]

Gyári 17-es felnit vegyél rá :P

(#33254) trassher válasza EQMontoya (#33245) üzenetére


trassher
addikt

Akkor telefonálj oda nekik, hogy ennyi pénzért legyen biturbo. :) Melyik szimpla turbós autóban nincs turbólyuk?
Annyival ad többet, hogy cégeknél jobban preferálják a német márkákat. Itt nem kell keresni az észérveket, ez van és jónap. Én elhiszem, hogy úgymond jobb ár/érték arányú a madzag de az emberek fejében meg az él, hogy audi/bmw/mercedes = presztízs. Hány szegmensvezetőt láttál már mazda 6-ossal? A cégeknek jó lesz flottában 25%-os kedvezménnyel, így már mindjárt nem 17 misi hanem "csak" 12,75. Na meg lehúzhatjuk a bőrt is a listáról, cégautóban nem divat, felsőbb pozícióban meg nem a4-ben ül az aki.
Az a4 sosem volt prémium és nem is lesz.

Redmi Note 7

(#33255) EQMontoya válasza trassher (#33254) üzenetére


EQMontoya
veterán

Persze, ebben igazad van, de az azért elég betegnek hangzik, ha egy autót eltart a céges piac.
Itthon persze ez a helyzet, de tőlünk nyugatabbra azért ezeket főleg nem céges autónak veszik - normális esetben. Viszont ezt így más nem fogja megvenni.

Arra a felvetésemre pedig, hogy mivel ad többet ez az A4, mint egy hasonló méretű "nem prémium" autó, nem válaszoltál. Úgy sejtem, nem véletlenül.

Ennek persze egyik oka, hogy mostanság már a középkategóriában is olyan minőségi standerdek vannak (Golf7, Mazda3, stb), hogy nem nagyon lehet kiemelkedni pl. összeszerelési minőséggel.
Most már a hajtáslánccal sem, mert mindenben ugyanolyan 4 hengeres dízel van.
Ha már rwd sincs, csak butus orrtolós futómű, akkor tényleg a beltér marad. Az meg kevés, bármennyire is perfekcionista.

Egy 330i-t a sorhattal, játékos viselkedéssel baromi nehéz lett volna egy korabeli Mazda6-hoz hasonlítani.

Same rules apply!

(#33256) TaaT válasza EQMontoya (#33245) üzenetére


TaaT
veterán

Mondjuk tavaly Winkli kipróbálta a villanyturbós Audikat [link], ott ő akkor azt nyilatkozta "Megvettem a villanyturbót, részemről gyárthatják."

Na ez még nem került bele az új Audikba, lehet valami gubanc van még velük. És ezek után sérelmezi a turbólyukat.

[ Szerkesztve ]

Give them hell Ukraine!

(#33257) EQMontoya válasza TaaT (#33256) üzenetére


EQMontoya
veterán

Az megvan, hogy a villanyturbó mellett nem nagyon van turbólyuk? :)

Same rules apply!

(#33258) trassher válasza EQMontoya (#33255) üzenetére


trassher
addikt

Szerintem leírtam mivel ad többet. :)
Annyival ad többet, hogy cégeknél jobban preferálják a német márkákat. Itt nem kell keresni az észérveket, ez van és jónap.
Ez egy kimondatlanul cégautónak szánt tütü itthon nálunk. Az meg, hogy egy típust a cégautó piac tart el itt nem mérvadó mivel Mo. sem mérvadó piac tekintetében.
Amit írsz, hogy nem nagyon lehet kiemelkedni a középkategóriából azzal teljesen egyetértek. 10-15 éve egy golf még golf volt. Érezni, tudni lehetett, hogy ez középkategória, ma meg már telepakolják amivel csak tudják.

Redmi Note 7

(#33259) EQMontoya válasza trassher (#33258) üzenetére


EQMontoya
veterán

De az általam leírtak miatt szerintem máshol sem fogják tudni eladni, csak cégautónak. Abból meg nem élnek meg.

Same rules apply!

(#33260) brumi1024 válasza TaaT (#33256) üzenetére


brumi1024
veterán

Az SQ7-ben lesz villanyturbó.

(#33245) EQMontoya: Az a 17 millió a valóságban nem 17 millió, sokkal inkább 12-14 (főleg ha tudsz értelmesen konfigurálni). 17-ből már mehetsz egy méretosztállyal feljebb is, akár 3 literes motorral. De egy ilyen tesztbe természetesen csak a konfigurátoros árat lehet leírni.

(#33261) TaaT válasza EQMontoya (#33257) üzenetére


TaaT
veterán

Tudom, azért írtam hogy nincs az A4-ben villanyturbó ergo van turbólyuk, amit nagyon sérelmez Winkli. :)

Give them hell Ukraine!

(#33262) brumi1024 válasza focvis (#33119) üzenetére


brumi1024
veterán

Visszatérve a kormolós játékra:

két, elméletileg nem csalós, Euro 6-ot "tudó" motor, egyik dízel, másik benzines. Melyik melyik? Mindkettő 1 héten belül volt mosva, az egyik ~950km-t ment (város, szerpentin a Tátrában, autópálya), másik 800-at (város, pálya, országút).

1.

2.

(#33263) MunezXBK válasza brumi1024 (#33262) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

1. Benzin. 2. Na melyik lehet? :D

(#33264) w333 válasza MunezXBK (#33263) üzenetére


w333
félisten

+1 jól látszik hogy az 1 kondenzvíz míg a 2. korom ! :))

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#33265) pelenka35 válasza Qru (#33231) üzenetére


pelenka35
őstag

Tüzetesen átnéztük,átnézettem az autót,de a forgalmin a lejárat dátumát nem. Pedig az autót a "friss műszakival" szöveg el hozta el a párom.(ami fél év alatt lejárt)

[ Szerkesztve ]

Gamertag:Rob3rt75

(#33266) brumi1024 válasza MunezXBK (#33263) üzenetére


brumi1024
veterán

És w333: Pedig nem, az első a dízel 5er, a második a benzines A3. :N

[ Szerkesztve ]

(#33267) w333 válasza brumi1024 (#33266) üzenetére


w333
félisten

Akkor az 1. tulajdonos nagyon tapossa (biztosan hidegen is) :U

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#33268) brumi1024 válasza w333 (#33267) üzenetére


brumi1024
veterán

:N Pontosan ugyanúgy van használva mindkettő, abszolút kímélően. Hidegen szigorúan finom módon, amíg nincs rendes olajhő. A benzinesben van 4k km és kicsit több mint 1 hónapos, a dízelben 60k, az két éves, szintén újkora óta nálunk van.

[ Szerkesztve ]

(#33269) gooool


gooool
őstag

Sziasztok!

Ma megnéztem egy autót, pontosabban egy 1.9dCi Laguna-t.
Teljesen rendben valónak találtam, egy dolgot nem tudok mire vélni, de Ti biztos tudtok rá válaszolni.
Indításnál elég erősen megremegteti a kasztnit a motor és alapjáraton is jobban remeg mint a megszokott, ha viszont 1000-re emelem a fordulatot már szép sima, nem remeg picit se. Ezt mi okozhatja?
Kuplung puha és jó helyen fog, váltó pontos, leállításnál nem hallottam csattanó hangot. Magas fordulaton a tükröt bámulva nem füstölt, szépen ment.
Ennek tudatában megéri a gép? Nagyon drága buli ez a remegés vagy egyszerűbb gond?

Köszönöm! :R

Üdv, Balázs

(#33270) Tsebacsi válasza gooool (#33269) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Motortartó bakok már öregek, kemények, nem csillapítanak. Szerintem nem vészes cucc, ha minden más oké, akkor jó vétel lehet. Szerintem! :U

(#33271) roberto211: Bocseeee :D

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#33271) roberto211 válasza gooool (#33269) üzenetére


roberto211
őstag

Motortartó bak esetleg?

Tsebacsi: Megelőztél :DDD

[ Szerkesztve ]

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#33272) w333 válasza gooool (#33269) üzenetére


w333
félisten

Kettőstömegűt 1 tömegűre cserélték ... csak ezt elfelejtették megemlíteni :DDD

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#33273) focvis válasza brumi1024 (#33262) üzenetére


focvis
veterán

Munezzel szavaztam volna, látván a sajátomat. A G6 1.4 TSI is kormolta a nemesacél véget. Biztos táltosbenzint tankolsz! :)

(#33274) gooool válasza Tsebacsi (#33270) üzenetére


gooool
őstag

& roberto:
Én is erre gondoltam egyből amikor ott voltam, szóval akkor jó helyen tapogatóztam ezek szerint. :)
Egyébként ritka szép autó, csodálkoztam is, hogy ilyen ennyi méterrel van, sehol sincs leütve, semmi hibakód és minden elektronika működik.

w333:
Na ne idegelj. :DDD

trassher:
Én nem észleltem, pedig direkt figyeltem.
Mondjuk ha netán cserés is, akkor se egy ökör tétel a mostani árakhoz képest ahogy megnéztem, mert számoltam minden eshetőséggel.

[ Szerkesztve ]

Üdv, Balázs

(#33275) trassher válasza gooool (#33274) üzenetére


trassher
addikt

Indításnál - leállításnál nincs csattanó hang?

Redmi Note 7

(#33276) roberto211 válasza trassher (#33275) üzenetére


roberto211
őstag

"leállításnál nem hallottam csattanó hangot"

Ott írta....Hoogy nincs..

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#33277) w333 válasza gooool (#33274) üzenetére


w333
félisten

Itt egy fincsi egytömegű lendkerék hangja ... Link :))

Különben mennyi km van benne ? :D

És miért pont Diesel ami ráadásul Dci ? most tényleg szívatni akarod magad :F

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#33278) gooool válasza w333 (#33277) üzenetére


gooool
őstag

Nincs ilyen traktor feelingje abszolút. :DDD
Meg igazából semmi extra hangja nincs, csak jobban remeg a kasztni, mint azt én természetesnek gondolnám, és mint írtam is, ha egy picit is emelem a fordulatot máris kisimul.
295.000 van benne, 242-nél volt benne kuplung cserélve, a kettőstömegűt nem tudom cserélték-e akkor.

Renault topicban alapvetően nem írnak rosszat a dCi-ről, meg egyébként sem hallom kényesebbnek, mint bármilyen másik modern dízelt. Nyilván nem kannás üzemanyagot töltök bele, meg rendszeresen megkapja amit kér, ezek meglétével elmondások szerint semmivel sem rosszabb, mint a kortársai.

[ Szerkesztve ]

Üdv, Balázs

(#33279) Tsebacsi válasza gooool (#33278) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Fordulaton nem is fogod érezni, csak ha már nagyon-nagyon kukák. A leállítás-indítás a mérvadó, olyankor lehet látni hogy cserés vagy még jó.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#33280) gooool válasza Tsebacsi (#33279) üzenetére


gooool
őstag

Most még a motortartóknál tartunk, vagy már a kettőstömegűnél? :B :D

Üdv, Balázs

(#33281) trassher válasza roberto211 (#33276) üzenetére


trassher
addikt

:B

Redmi Note 7

(#33282) Tsebacsi válasza gooool (#33280) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Motortartó ;)

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#33283) gooool válasza Tsebacsi (#33282) üzenetére


gooool
őstag

Úgy legyen, azt a kötelező cserékkel meg tudom olcsón ejteni. :)
Mondjuk mivel ezzel már 2-3 évre tervezek, ezért valószínűleg elviszem egy teljes átvizsgálásra is egy szervizbe, úgy, hogy én is ott vagyok.
De messzemenően a legjobb állapotú autó, amiben ültem mostanában, pedig voltak nála közel kétszer drágábbak is.

Üdv, Balázs

(#33284) w333 válasza gooool (#33278) üzenetére


w333
félisten

Értem ... és különben mennyiért vesztegetik ezt az autót ? :))

Ha már diesel akkor én biztosan egy ilyen tartós B5.5 Passat -t vennék ! :R

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#33285) Integrale válasza w333 (#33284) üzenetére


Integrale
veterán

Nemar! :(

"Bad reklám is reklám too"

(#33286) w333 válasza Integrale (#33285) üzenetére


w333
félisten

Mi a baj vele ? :)) kollégámnak ilyen van szinte semmit nem költött rá ! :)

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#33287) gooool válasza w333 (#33284) üzenetére


gooool
őstag

840 átírással együtt, 2005-ös, Privilége felszereltség.

Annyiért én már inkább egy picit hozzádobva S60 2.4 D5-öt vennék. :) Vettem is volna, csak inkább maradok a talajon és majd szépen apránként jutok el egy Volverig. :) Nekem a Passat a fiatal menő gyerekek menő verdája, amivel alaptalanul vágnak fel, na meg maga az unalom. :(

[ Szerkesztve ]

Üdv, Balázs

(#33288) w333 válasza gooool (#33287) üzenetére


w333
félisten

Húúú hát szerintem ez túl olcsó ... jól vizsgáltasd át az egész autót ! :U

Nekem a Passat a fiatal menő gyerekek menő verdája, amivel alaptalanul vágnak fel, na meg maga az unalom

Szerintem pedig egyszerűen egy komfortos nagy családi autó, amivel az autópályán és városban is jól érzi magát az ember, jó kiforrott konstrukció ! :K

Ilyen áron már lehet hogy inkább 406 -t néznék, szerintem valamivel olcsóbbak és megbízhatóbbak ... HDi motorok szerintem jobbak ! :))

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#33289) Integrale válasza w333 (#33288) üzenetére


Integrale
veterán

Döntsd már el, hogy milyen a 406 HDi motorja, pár hete még szar volt. :DDD

"Bad reklám is reklám too"

(#33290) TheProb válasza SzlobiG (#33233) üzenetére


TheProb
veterán

Elég hasonlóak az ülések az A3-hoz képest, gondolom azokat is mi gyártjuk, csak máshol. Mármint úgy értem, hogy maga a cég :D Itt győrben ugye A3 és TT3 készül, azokba szállítjuk mi az üléseket.

Ezt csak azért írom így, hogy végre ne csak a puntomról beszéljek ;]

[ Szerkesztve ]

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#33291) trassher válasza TheProb (#33290) üzenetére


trassher
addikt

2 hete beszélgettem egy emberrel akinek a cége ülésekkel foglalkozik. Mondta, hogy a q5 onnantól, hogy a csupasz kasztniba beemelik a motor+váltót, 42 perc múlva a munkás fordítja a kulcsot és kiáll az üzemből. Hozzátette nem venne q5-öt. :DDD

Redmi Note 7

(#33292) Integrale válasza TheProb (#33290) üzenetére


Integrale
veterán

50 km-rel arréb, Pápán, pedig a Porschék, Ferrarik, Maseratik, BMW-k, Mercik és Alfák belterét csinálják. :P

[ Szerkesztve ]

"Bad reklám is reklám too"

(#33293) w333 válasza Integrale (#33289) üzenetére


w333
félisten

Nekem a 90LE -s volt ... ismerősnek a 110 -s neki nem volt vele semmi baja ! :)

Szóval én a HDi -ból a 110Le erősebbiket javaslom ! :K

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#33294) roberto211 válasza w333 (#33277) üzenetére


roberto211
őstag

Ha nem ismered a dci-ket akkor minek beszélsz baromságokat? :O :U

"És miért pont Diesel ami ráadásul Dci ? most tényleg szívatni akarod magad :F"

1.9 dci renault motorok közül egyik legmegbízhatóbb dízel.. Jobb mint az 1.5 és 2.0 de azért bizonytalanítsd el nyugodtan... Sőőőt, mondok jobbat... Nem rosszabb mint kategóriatársaknál a tdi-hdi,stb motorok... Vesz egy fiatal, korrekt autót erre fel ajánlgatsz neki jópár évvel öregebb b5.5 passatot amiben megesz az unalom, meg minden második munkásnak olyan lesz már lassan a kinti párszáz eurós lomok miatt, "meeazkiforrott"... Én sem ismerem teljesen a dízeleket(de valszeg következő autóm az lesz) viszont akkor nem is szólok bele ahogy látod... De az 1.9 dci-ről tudom,hogy jó... 1.5 meg 2.0 dci kissebb összeg ráfordítással , jó lesz..És nem azért mondom ezt mert én is rönyós vagyok..

Következő autónak én is valószínúleg laguna 3 1.9 vagy 2.0 dci t veszek... Chippelve, 170ló körül szépet lépegethet majd... De egyelőre pár évig ez kiszolgál még.. Benyásakat kezdem unni... Ami jól megy az eszik mint az állat, ami meg jól fogyaszt az nem megy(most nem az új tsi meg hasonló benzinesekről beszélek hanem régi motorkonstrukciókról) .. Ezért lesz dízlim..

[ Szerkesztve ]

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#33295) TheProb válasza trassher (#33291) üzenetére


TheProb
veterán

Ez így van, JIT üzem vagyunk, ami azt jelenti, hogy nincs raktározás, azonnal gyártani kell az ülést és viszik is tovább. Ez annyiban nyilvánul meg, hogy az Audi küldi a lehívást, benne szerepel minden releváns infó az üléssel kapcsolatban, lent összelegózzák a biorobotok és kb 15 perc után már megy is a kamionra.

Olyannyira komolyan veszik a dolgokat, hogy ha 1 percet áll miattunk az Audi (magyarul nem kapják meg az ülést), akkor percenként 7 (igen, hét!) számjegyű összegű kötbért kell fizetnünk. Pár hónapja negyed órát állt miattunk a gyár, gondolhatjátok mi volt itt. És én voltam ügyeletben az IT-n...

[ Szerkesztve ]

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#33296) zack válasza roberto211 (#33294) üzenetére


zack
nagyúr

"Benyásakat kezdem unni... Ami jól megy az eszik mint az állat, ami meg jól fogyaszt az nem megy(most nem az új tsi meg hasonló benzinesekről beszélek hanem régi motorkonstrukciókról) .. Ezért lesz dízlim.."

Istenkáromló! Megkövezni! :DDD
Próbálj ki egy takarékos 2.5, 3.5 V6-ot, vagy egy 4.0+ V8-at. ;]

Más:

Szerdán megyek a kipufogó klinikára, mert a leömlőnél szétesett a kiputyogó. Tömítés kuka, lóg kifele. :DDD
Hallom pár napja, hogy szelel, de azt hittem kisebb a gond. Nem számítok olcsó mulatságra.

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#33297) roberto211 válasza zack (#33296) üzenetére


roberto211
őstag

Ha legalább fele tankolást állod, semmi akadálya. :D

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#33298) zack válasza roberto211 (#33297) üzenetére


zack
nagyúr

Hidd el, állnád az egészet, ha hallanád a morajlást a motortér felől. :)

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#33299) trassher válasza TheProb (#33295) üzenetére


trassher
addikt

Igen ezt is mondta, hogy komoly pénzeket kell fizetni ha leáll a gyártás alkatrészhiány miatt. Just in time, ó de szerettem tanulni. ;]

Redmi Note 7

(#33300) Tsebacsi válasza zack (#33296) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Barátunké a klinika majd kifaggatom milyen kuncsaft voltál :) Mivel mész? Szóljak az érdekedben?

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.