Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33801) -v- válasza EQMontoya (#33800) üzenetére


-v-
addikt

Ja az igaz, ott minden ekkora benzines bekap ennyit.

(#33802) Integrale válasza EQMontoya (#33791) üzenetére


Integrale
veterán

Lehet, hogy más az áttétel?

"Bad reklám is reklám too"

(#33803) EQMontoya válasza Integrale (#33802) üzenetére


EQMontoya
veterán

Mivel az E92 végsebessége is 220km/h, nagyon rövid váltó nem lehet alatta.
Ha pedig elég rövidet raksz alá, úgy jársz, mint az IS200-zal: pályán kicsit magasabb fogyasztás, és 100 előtt pont váltani kell egyet, tehát a 0-100 adat annyira nem nagy szám.

[ Szerkesztve ]

Same rules apply!

(#33804) -v- válasza EQMontoya (#33803) üzenetére


-v-
addikt

IS-ben is hatos a váltó?

(#33805) EQMontoya válasza -v- (#33804) üzenetére


EQMontoya
veterán

Az, csak rövid.
2-es vége kb. 95, 100-nál 6-osban 2800 körül forog.

Szóval ökörködni nagyon király, autópályán viszont annyira nem takarékos.

[ Szerkesztve ]

Same rules apply!

(#33806) Integrale válasza EQMontoya (#33805) üzenetére


Integrale
veterán

Akkor kb 1.4-es Alfa szintje. :D
100 5.-ben 3500
120 pedig 4500.

Mondjuk így legalább elég "fickós", mert közel van a teljesítménycsúcshoz, relatíve jól gyorsul még innen is.

[ Szerkesztve ]

"Bad reklám is reklám too"

(#33807) -v- válasza EQMontoya (#33805) üzenetére


-v-
addikt

Ja, hatodik lehetne hosszabb.

(#33808) Ironizer


Ironizer
tag

Itt van az egyik belső felvétel a pályanapról: https://www.youtube.com/watch?v=d_CzSNackcY

Ahogy mondtam, kezeljétek a helyén, sebességérzet zéró, remegő kép, fos hang, kép harmadában műszerfal. Nem készültem rá komolyabban, bár gondoltam rá, hogy odamegyek az élményautós srácokhoz, egyik alkalommal vagy 5 gopro-t aggattak arra a sárga camaro-ra, "sziasztok, látom van sok gopro-tok, nincs egy fölös kölcsönbe?". :D

(#33809) raczger válasza Ironizer (#33808) üzenetére


raczger
őstag

Szép hangja van, viszont amit írtál a Ferrariról korábban: az egy versenyautó, nem gyári kipufogóval. Hallanod kellene egy kupás swiftet (ami mellesleg az 1.3-as motorjával simán utolérne :DDD ), szörnyű hangja van.

(#33805) EQMontoya: 140-nél mennyit forog (nálam 3500, kicsit hangos is ott már...)? Nekem szintén 6os váltó és szintén 100 előtt már 3-asba kell váltanom.

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#33810) Qru válasza raczger (#33809) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

140-nél (gps szerint) 3600 rpm. Igaz csak 5 sebességes...

Ja és lőttem a kipuffról is képet, nem olyan kormos:

#nincsbennetarcsi

(#33811) EQMontoya válasza raczger (#33809) üzenetére


EQMontoya
veterán

Szorozd fel.

2800*1.4 :)

Same rules apply!

(#33812) SzlobiG válasza EQMontoya (#33805) üzenetére


SzlobiG
félisten

100-nál 2800-at hatosba? Az igen...ezért is eszik az olyan sokat szvsz nagyon rövid az a váltó oda.

(#33813) Ironizer válasza raczger (#33809) üzenetére


Ironizer
tag

Értem én, hogy versenyautó, de mi hajtsa. :D Na szóval persze, meg hát nyilván baromság a hangosságon fennakadni egy versenyautónál, versenypáláyn, autóbuziknak (bár nem tekintem nagyon annak magam). Csak poén volt, meg tényleg fura volt, hogy nagy a hangja, aztán látszólag alig megy. De nyilván ha értő kezekben van, akkor nem csak a hangja nagy.

A kupás swift az nem tudom micsoda, mármint hogy mennyire van átszerelve szériáról versenyautóra. Nyilván egy versenyre felkészített autó utolér egy utcai autót, még akár egy 1.3-as porszívó motorral is. :P Nekem még így is megmarad a szép V8 hang, mint utolsó mentsvár. :D Na meg hát a pilóta se mindegy, nem kell első alkalommal csodát várni, persze sokat lfs-eztem, de nem én vagyok a Mihelisz Norbert, teccikérteni.

De az tényleg durva, hogy mennyit számít az aszfalt. Persze tudtam eddig is, azért nem ma kezdtem, szóval közúton is észrevenni, hogy vannak olyan helyek, ahol jobban csúszik, mint máshol. De azért durva, hogy a pályán sehol nem bírtam megcsúsztatni a seggét, éles kanyar, kettőben padló, azért 275LE, teccikérteni. Ma reggel meg jöttem a melóba, és itt a tesco-nál egyenesben (!) harmadikban (!) egy erősebb (nem trepni) gázra már rázta a seggét.

[ Szerkesztve ]

(#33814) Remekelek28


Remekelek28
őstag

Nos a múlt heti benzintrükk gyanú után és az azóta megtett km rel,szerintem csak belement valahogy a kattanas után az a 7 liter.
De ,hogy hogyan jó kérdés. Ha még vagy 2 valaki telenyomja és szétreped a tartály,szerintem senki nem vállalja érte a felelősséget.
Ha 1,5 literrel túltöltöttem már jött volna kifele,habzott stb. Nem tudom,hogy nyomta bele,de oda már biztos nem megyek többet.

(#33815) tboy93 válasza Remekelek28 (#33814) üzenetére


tboy93
nagyúr

Nem hiszem, hogy szet tud repedni a tartaly :F

(#33816) focvis válasza EQMontoya (#33800) üzenetére


focvis
veterán

A 150-160@10 liter még szódával elmegy.
A 90-100@8,5-ön akadtam fenn; ez modern benyással nagyon max. 6 liter. Hasonló dinamikával rendelkező 1.4 TSI 100-110 között gurulva - becsszó'!- 5,5.

@bitpork: ma már nyugiban vagyok :)) de ha felmegy az agyvizem, akkor visszatérünk a V10-re. Tegnap este nézegettem őket, kb. 2,5 m.

@Qru: De a Subarud szívócső-befecskendezéses, nem? Mert elvileg csak a közvetlen-befecsis kormol.

[ Szerkesztve ]

(#33817) bitpork válasza Qru (#33810) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Szívó benyáshoz képest elég kormos...

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#33818) Qru válasza Remekelek28 (#33814) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ha megtöltöd a tágulásit abba 4-5 liter simán belemegy még pluszban. Ezért mondják, hogy kattanás után csak akkor tegyél bele benzint ha hosszabb útra mész rögtön.

A tank meg nem tud szétrepedni (legalábbis magától nem), ha túltöltöd kifolyik a benzincsövön a felesleg.

mod:

focvis: Igen, csak szívócső befecsis, klasszik MPI és Euro4-es.

Bit: Bezzeg Kormié fémtiszta. Igaz mikor megláttam a cehhet a DPF tisztításról majd egy héttel később a DPF cseréről bepárásodott a szemem...

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#33819) focvis válasza Ironizer (#33813) üzenetére


focvis
veterán

Gumiból mennyi fogyott a 76 km alatt?
1x mentem utcai gumival a kecskeméti gokart pályán 1 vagy 2 kört - kb. 2-3 km - brutálisan ette a gumit ez a rövid táv is azon a konkrét pályán.

(#33820) -v- válasza focvis (#33816) üzenetére


-v-
addikt

He :F Nemá ilyen touaregeket nézegetsz

(#33821) Remekelek28 válasza tboy93 (#33815) üzenetére


Remekelek28
őstag

Lehet nem reped szét,de olvastam egy cikket,hogy van mellette egy légtartály,ami arra szolgál,ha melegszik az üzemanyag,oda átfollyon,de ha az is tele van,akkor kifolyhat belőle. Az az oldal semmiképp nem ajánlja a túltöltést na itt egy cikk [link]
És itt az adott cikk is [link]

Qru: Én megértek mindent,de ebbe 7 liter ment bele. És garanciális a kocsi. Nem szeretném,ha ilyenek miatt megvonnák.

[ Szerkesztve ]

(#33822) bitpork válasza -v- (#33820) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Kipróbáltad mán a v10-t?

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#33823) Mágus2 válasza focvis (#33816) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Vegyél egy v10-et, attól majd fölmegy az agyvized. :DDD

Qru Benzinesnél akár gondot is okozhat, ha eléri az aktív szén tartályt, akkor tönkre vágja és nem fogja tudni kellően szellőztetni a tankot.

[ Szerkesztve ]

(#33824) Qru válasza Remekelek28 (#33821) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ezt írtam én is... Megtöltötte a tágulásit. Ettől nem lesz baja a kocsinak max ha meleg van kifolyik a benzin a csövön át. Ami nem tesz olyan jót a festésnek meg ugye tűzveszélyes is... De az autóban nem tesz kárt, tehát a gari nem vész el.

#nincsbennetarcsi

(#33825) focvis válasza -v- (#33820) üzenetére


focvis
veterán

+Mági

Tavaly nyáron megsasoltam 1-et egy nagyon kedves fórumtárs kérésére. :)
Olllllyann, de olyan hangja van, besza-behu. :K Kicsit ültem benne, nem taposta a sofőr , szépen megindult.

Cserébe egy betegágy, joggal szerepel a 20 legrosszabb motor közt.
Cégnél van egy 5 hengeres Transporter (V10 TDI félbevágva), 130 ezer km-es - tavaly 1,6 m lett költve a motorjára: víz összefolyt az olajjal, stb.

[ Szerkesztve ]

(#33826) Assimilator válasza Mágus2 (#33794) üzenetére


Assimilator
őstag

Jajj, az lemaradt. 1.4-es VW Polo.

(#33827) -v- válasza focvis (#33825) üzenetére


-v-
addikt

Ja a hangja lehet nem rossz, ezen kívül semmit nem tudnék említeni amitől autószerűnek pláne kívánatosnak tűnne számomra :D

(#33828) Ironizer válasza focvis (#33819) üzenetére


Ironizer
tag

Nem látszott semmi számottevő kopás, de tényleg. Pedig nagyon új gumik, két hete vettem újonnan és rakattam fel őket. Semmi prémium márka, khumo, azért ez, mert nem is volt más márka egyátalán a gyári méretben. :D A minta élein látszik kis radírozás, de a futófelületen még ott a felirat, ami kb fél milliméteres árok, szóval elég hamar le kéne kopnia.

Amin még csodákoztam, meg persze örültem neki, hogy a fékekkel nem volt semmi gond. Annyira mindenki mondja, hogy hát utcai autóval versenypályán három kanyar után elmelegszik a fék, nem fog semmit. Hát itt semmi ilyesmi nem volt, pedig tapostam derekasan, tényleg. 3-4 köröket mentem egyszerre, de tényleg semmit nem éreztem, hogy kisebb lenne a fékhatás.

(#33829) Tsebacsi válasza Ironizer (#33828) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Jó a videó, jó a hang is :C És azért a Te autót félig utcai csak!

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#33830) Mágus2 válasza Assimilator (#33826) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Rendszeres karbantartást megkapta? Gyertyák, szűrők mikoriak?

(#33831) Qru válasza focvis (#33825) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ezek szerint rossz helyen lett félbe vágva az a V10?! ;]

mod:

Mági: Ezt nem tudtam... Mondjuk soha nem töltöm csak az első kattanásig a tankot.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#33832) EQMontoya válasza focvis (#33816) üzenetére


EQMontoya
veterán

90-100 nekem kijön 7.5-ből.
Autópálya 120-130 körül gurulva jártam meg Prágát 7.8-cal.
Persze, a turbósok nagy előnye a részterhelésen jobb fogyasztás. Meg még kb. fél liter a hátsó hajtás, a kardánnak bőven van vesztesége.
Szóval a másfél-két liter difi országúton reális, ez van.
Ettől függetlenül nem cserélnék! ;]

Mindehez hozzátenném, hogy én sem vezetek annyira takarékosan, gázfröccsel váltok vissza pl. körforgó előtt, és úgy gurulok be, meg néha azért leforgatom, mert jól esik. :)

[ Szerkesztve ]

Same rules apply!

(#33833) -v- válasza EQMontoya (#33832) üzenetére


-v-
addikt

Miért csak néha :F

(#33834) EQMontoya válasza -v- (#33833) üzenetére


EQMontoya
veterán

Hát autópályán, országúton közlekedve azért nem tolod folyamatosan nyélgázon. :D

Same rules apply!

(#33835) deicide válasza EQMontoya (#33834) üzenetére


deicide
veterán

Így van, pl kivételesen én is 155-re lőtt tempomattal jártam meg a Sukoró-Szekszárd táv M6-oson levő részét. És még így is 11 felett eszik kicsivel. Na jó, egy üres egyenes szakaszon megnéztem, hogy mennyinél nem megy tovább a mutató. :)

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#33836) w333 válasza deicide (#33835) üzenetére


w333
félisten

Azért elég gyakran nézed hogy meddig megy az a mutató ... :DDD

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#33837) tomcsi23 válasza w333 (#33836) üzenetére


tomcsi23
veterán

Azt is ellenőrizni kell időnként, hogy még elmegy-e addig. ;]

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#33838) Qru válasza EQMontoya (#33832) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az korrekt az enyém 110-120-nál már bekér 8,3-at. De ugye az awd pályán már csak teher (súlyként is meg a hajtási veszteség miatt is). Pedig nem nehéz maga az autó (1395 kg) és a légellenállása se olyan gatya (0,30).

#nincsbennetarcsi

(#33839) deicide válasza w333 (#33836) üzenetére


deicide
veterán

Kamunak hangzik, de most először mentem el odáig, eddig bárhányszor próbáltam, mindig utolértem közlekedőket és inkább előtte visszavettem, nehogy ijedtség legyen. A szombati első próba is kudarcba fulladt, mert feljött egy felhajtónál valaki és még csak 240 körül volt. Azért ott már elég lomhán mászik felfelé a mutató. :)

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#33840) Integrale válasza deicide (#33839) üzenetére


Integrale
veterán

Es mi a vege?

"Bad reklám is reklám too"

(#33841) Qru válasza deicide (#33839) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Mert hozzá vagy szokva én azért erősen markoltam a majrévasat mikor vittél egy kört. :K

#nincsbennetarcsi

(#33842) deicide válasza Integrale (#33840) üzenetére


deicide
veterán

258, hiába küldtem át a padlón a pedált, nem ment tovább.

Qru: Jó, hát a 7-es főúton az a tempó sok volt még a hibátlan aszfalt ellenére is. :DDD

[ Szerkesztve ]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#33843) Remekelek28 válasza deicide (#33842) üzenetére


Remekelek28
őstag

Kaptál már az új trafi óta csekket? :D

(#33844) deicide válasza Remekelek28 (#33843) üzenetére


deicide
veterán

Még sosem kaptam csekket. Memorizáltam az összes, általam gyakran használt útvonalon levő fix pont helyét, ismeretlen terepen pedig odafelé betartom a korlátozásokat, visszafelé már megtanulom, hol kell figyelni. ;]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#33845) EQMontoya válasza Qru (#33838) üzenetére


EQMontoya
veterán

Nekem ugye 1365kg és 0.29.

Same rules apply!

(#33846) Qru válasza EQMontoya (#33845) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az elég slimfit... :K

#nincsbennetarcsi

(#33847) Integrale válasza EQMontoya (#33845) üzenetére


Integrale
veterán

Mint nekem a Dedranak. Csak az 1310 kg.

"Bad reklám is reklám too"

(#33848) Remekelek28 válasza deicide (#33844) üzenetére


Remekelek28
őstag

ha szinte azonnal indulsz visszafele ,lehet belefér :)

Nekem valamiért kihagyták az A oszlopból,illetve a műszerfalról a magas hangsugárzót(csipogó). Nem tudjátok;lehet ilyet utólag beszerelni úgy,hogy nem ragasztgatni az A oszlopra,hanem a kis ablakhoz tapadós koronggal odavákumozni. Gyári rádió van benne.
Ilyenre gondolok,csak nekem abszolút nincs helye,igy a kis ablakra gondolnám.

[ Szerkesztve ]

(#33849) w333 válasza deicide (#33842) üzenetére


w333
félisten

Az szép ... de csak óvatosan, gondolom azért szép bogaras lett ! :D

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#33850) Remekelek28 válasza Remekelek28 (#33848) üzenetére


Remekelek28
őstag

Talátam is,de látezne,hogy ez igy komplett 660 ft/db? [link]

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.