Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33301) zack válasza Tsebacsi (#33300) üzenetére


zack
nagyúr

Árpád u. 23. Szerda reggel 9. Mondeo 2.5 V6 árajánlat kérés...
Megköszönöm. :R

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#33302) Skillet válasza EQMontoya (#33245) üzenetére


Skillet
addikt

:K

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#33303) lenko válasza roberto211 (#33294) üzenetére


lenko
aktív tag

Azért vannak kompromisszumok. 2.3 V5 170ló 8,6l az átlag. Én nem hinném, hogy ez állati fogyasztás lenne...Autóúton pedig 90-100as tempónál ~7l.

[ Szerkesztve ]

Az embereknek fáj az igazság!

(#33304) -v- válasza lenko (#33303) üzenetére


-v-
addikt

Na, hát ezt mondta ő is, ami jól fogyaszt nem megy ;]

(#33305) xcds


xcds
őstag

Valaki ismeri ezt a Classic Valeo márkát? Ilyen kuplung szettet hoztak Valeo helyett. Nem mintha visssza tudnám adni, de azért kíváncsi vagyok, mire számíthatok...

(#33306) Qru válasza pelenka35 (#33265) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Akkor szimplán át lettetek verve. :( Beleszalad az ember annyi mindenre kell figyelni autóvásárláskor. Nálam pl az forgalmiban volt elírva ez egyik adat, amit már csak otthon vettem észre. Mehettem vissza az okmányirodába új forgalmit csináltatni. :(

brumi1024: Akkor ott vmi nem kerek. EA189-es van nekünk és olyan tiszta a kipuff, hogy enni lehetne róla. Bezzeg látnád a benyósomét... Szurok fekete. :D Majd lövök róla képet ha nem felejtem el.

#nincsbennetarcsi

(#33307) tresh válasza xcds (#33305) üzenetére


tresh
addikt

Leginkább arra hogy a Valeo nem tud kuplungot gyártani ;]

(#33308) xcds válasza tresh (#33307) üzenetére


xcds
őstag

A gyári Valeo eddig kibírt 255 ezret, és most is csak a kinyomó csapágy szólalt meg. Én ezzel kiegyeznék újra. :)

(#33309) tboy93 válasza tresh (#33307) üzenetére


tboy93
nagyúr

Csak az exedy :DDD

xcds Áh, exedy kibirt volna 500-at is ;] :P

[ Módosította: Qru ]

(#33311) tomcsi23 válasza -v- (#33304) üzenetére


tomcsi23
veterán

:C

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#33312) tresh válasza xcds (#33308) üzenetére


tresh
addikt

Viccet félre téve semmi baj nem lesz vele mezei Valeo ennyi csak így hívják.

(#33313) tboy93 válasza tresh (#33312) üzenetére


tboy93
nagyúr

Szórás lehet a valeo minőségében, suzukisoknál csupa jót hallottam róla, hondás körökben meg rendelés után küldték is vissza páran...

(#33314) tresh válasza tboy93 (#33313) üzenetére


tresh
addikt

Nekem se volt még bajom vele de én mindig sachs-ot teszek be és akkor nyugodt vagyok hogy az jó lesz :) Bár volt aki arra is panaszkodott. :F (bár nem az én általam beszereltre) :U

[ Szerkesztve ]

(#33315) Qru válasza roberto211 (#33297) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem olyan vész, egy 2,3-2,5 körüli szívóbenyós még nem eszi le a hajad de azért már megy is. Sztem mindennapos használatra az még egy egészséges kompromisszum.

Most a legutóbbi tankolás alapján mért átlagom 8,4l/100 km lett (táv: 615 km). Az nem gáz. Ebben volt pár körforgóban mókázás és egy bő 50 km-es sztráda szakasz gps szerinti 150-160-as tempóval, a többi országúton 90-110 között egy-két combosabb előzéssel meg egy pici elővárosi gurulás + egy hangyányi belváros.

Kormi itt kb 6,5-et kér. Tehát cca. 2l/100 km a difi. Cserébe van benne kettőstömegű, DPF, CR rendszer... Ha csak az első kettő cseréjét nézem elég sokat kell(ene) autóznom mire ugyanott tartok árban. :U

#nincsbennetarcsi

(#33316) -v- válasza Qru (#33315) üzenetére


-v-
addikt

Ebben volt pár körforgóban mókázás

Igen, a centripetális gyorsulás pedig nagyon meg szokta dobni a fogyasztást ;] :P

(#33317) lenko válasza -v- (#33304) üzenetére


lenko
aktív tag

Mihez képest... 100autóból 98 ellen ez is elég. A másik 2 meg had menjen.
Annyit nekem nem ér, hogy 12l-el járjak. Dízel meg kizárva.

[ Szerkesztve ]

Az embereknek fáj az igazság!

(#33318) EQMontoya válasza -v- (#33316) üzenetére


EQMontoya
veterán

Én azt tapasztaltam, hogy a metál dobja meg. ;]
Biztos a generátort terheli.

Same rules apply!

(#33319) lenko válasza lenko (#33317) üzenetére


lenko
aktív tag

+ Azért nálam hozzájön a megleptés ereje, külsőre lehetne 1.4 is, nincs rajta semmi jelölés, így aztán azok is hoppon maradnak néha akiknek nem kéne...

Az embereknek fáj az igazság!

(#33320) EQMontoya válasza lenko (#33303) üzenetére


EQMontoya
veterán

Ez a v5 azért elmebeteg konstrukció, valljuk meg. :)

[ Szerkesztve ]

Same rules apply!

(#33321) xcds válasza tresh (#33312) üzenetére


xcds
őstag

Akkor jó, köszi.

(#33322) lenko válasza EQMontoya (#33320) üzenetére


lenko
aktív tag

Ha az, ha nem nekem eddig bevált.
A V6 ötletét hamar el is vetettem. Mivel az 4 motion, így nehéz, annyival nem is megy jobban. Annak 7.2s a gyári adat 100ra. Most akinek komoly autója van az meg bőven 7 alatt tudja 6-6,5 alatt mondjuk. 5évre vetítve meg elég szép kis summa a +1-1,5l átlagfogyasztás többlet. ~ 250-300e. Ebből megvan a következő kintről behozott auto papírozása.

Az embereknek fáj az igazság!

(#33323) z123456789


z123456789
addikt

Itt is elsírom magamat, hátha van olyan aki a közelemben lakik.
Üregvédelemmel foglalkozó, megbízható embert keresek Győr-Moson-Sopron megyében. Ha valaki tud ajánlani, ne habozzon! Köszi. :R

(#33324) EQMontoya válasza lenko (#33322) üzenetére


EQMontoya
veterán

Nem azt mondtam, hogy rossz, csak elég furcsa ötlet. :)

Same rules apply!

(#33325) tresh válasza EQMontoya (#33324) üzenetére


tresh
addikt

Plusz ritka és heroin áron van hozzá bármi :))

(#33326) lenko válasza EQMontoya (#33324) üzenetére


lenko
aktív tag

[2.3 V5 ]
Találtam még korábban ilyen pdf-et a motorrol, valami belsős tréning anyag lehet. Igaz ez még a korábbi 150lovas verzió, de a lényeg ugyanaz.

Az embereknek fáj az igazság!

(#33327) lenko válasza tresh (#33325) üzenetére


lenko
aktív tag

Pl.? Én eddig nem tudok róla. A vezérlécsere húzós, de nálam többet sosem kell cserélni, így már nem is sokkal drágább mint 1.6 szíjas lenne. többi dolog kb. megegyezik, ja üzemanyagszűrő nem 1500 hanem 2500, mert ebbe komolyabb kell. +facebook G4 adok veszekbe mindig bontanak, jelenleg is van vagy 2-3 db komplett motor eladó.

(#33328) EQMontoya

Hibás adatok. A helyes 205/3200 6000RPM. Az enyém 220/3200 6200RPM

[ Szerkesztve ]

Az embereknek fáj az igazság!

(#33328) EQMontoya válasza lenko (#33326) üzenetére


EQMontoya
veterán

Max. torque is 220 Nm at 3600 rpm
and max. power output is 110 kW at
6000 rpm.

5. oldalon, ez csak szerintem nem egyezik a mellette lévő diagramon látható nyomatékgörbével? :)
A diagramon 205 körül van a teteje, és nem 3600-nál, hanem lentebb.

Same rules apply!

(#33329) brumi1024 válasza focvis (#33273) üzenetére


brumi1024
veterán

Meglepődtem én is, arra számítottam, hogy úgy fog kinézni mint a 2., de nem.

(#33306) Qru: Pedig tudtommal semmi baja a BMW-nek, rendesen van szervizbe hordva (most volt nemrég, miért is ne lenne, az első 5 év "ingyenes"), nincs hidegen gyilkolva és sokat jár pályán, mostanában többet mint városban. Adblue van benne, nélküle el sem indul az autó, bár ez ugye nem a koromkibocsájtásért felelős. Nincs kispórolva belőle semmi.

[ Szerkesztve ]

(#33330) tresh válasza lenko (#33327) üzenetére


tresh
addikt

Kuplung,vagy az említett vezérlés de ha HF,ECU kell esetleg vagy bármi spec ami a motorhoz kapcsolódik (nem a kopó dolgokra gondolok) akkor nagyon nehezen beszerezhető legalábbis kb 7 ével ezelőtt havernak bora 2.3 v5 volt és 1 évig ált mire kapott új HF-t és azt is horror áron.Most talán annyi hogy van egy kettő darab amit behoztak az angoloktól. Semmi bajom nincs a v5-el de ha konszernen belül nézem az 1.8T ugyanezt tudja teljesítményre sőt.. (hangja nem olyan ez tény) de jóval könnyebben fenntartható és még a pékek is értenek hozzá.

(#33331) lenko válasza tresh (#33330) üzenetére


lenko
aktív tag

Az 7 éve volt. :) Ráadásul az még a 150lovas volt haverodnak. Ha összevetem az általam linkelt pdf-el a 170lovasat, azért vannak módosítások itt-ott, gondolom így kiforrottabb lett.
Most minden van hozzá. :K Nem csak angol autóból, jelenleg is van 100e-ért a 170lovas komplett motor váltóval mindennel 1ütt a beszereléshez, és még autóban van.
Kuplung pedig 70e a sachs(ÚJ), de még bírja bőven.(vezérléscserénél megnézettem, ha szar lett volna az is csere, de minek cserélni, ha mondjuk elmegy még 2-3 évet)
Lángnál veszek mindent, vezérléscseréhez is volt minden másnapra, igaz nem 5perc alatt találta meg a lomokat hozzá haverom a rendszerben hanem 20perc, kb. ennyi.

[ Szerkesztve ]

Az embereknek fáj az igazság!

(#33332) TheProb


TheProb
veterán

Na jó, már tényleg elmehetek stand-up-olni ezzel a kocsis témával. Tragikomédia már az egész...
Este vette volna le a srác a hengerfejet, ma vitte volna gépműhelybe, stb. Erre ma írja mailt, hogy este szilánkosra törte a lábát szerencsétlen... Ergó továbbra is kérdőjel, hogy ki, hol és mikor fogja megcsinálni ezt a szarkupacot már. :W

Kezdem már azt hinni, hogy megvettem a sátán autóját. De ez, hogy lassan 1 hónapja megy az idő kb a semmire, ez már kabaré. Minden szerelő 1,5-2 hét múlva tudná csak bevállalni a kocsit, addig megint mi a lófaszt csinálok? Ráadásul így, hogy (még ha kezdődő is) hengerfejes nem is nagyon kéne vele járkálni, mert csak még több baja lesz (gondolom én), de hát Érden nem maradhat...

Lehet ezek égi jelek, hogy hazafele guruljak be vele egy kereskedőhöz, csak hengerfejesen meg mit kapok érte...?

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#33333) lenko válasza TheProb (#33332) üzenetére


lenko
aktív tag

Öntsél bele valami adalékot ami időlegesen megszűnteti a tüneteket, aztán menjen, én már begyújtottam volna, és gyönyörködtem volna benne. Ha még jó is lenne, úgysem fogsz jó szívvel beleülni, mert mennyit locsoltál rá...

Az embereknek fáj az igazság!

(#33334) tresh válasza lenko (#33331) üzenetére


tresh
addikt

Persze biztos változtattak rajta ,de én akkor is úgy gondolom ez inkább fanatikusnak való motor ahogy valahol a vr6-ot is idesorolom. Sokkal hozzáértőbb gazdát és törődést igényel és a szerviz költségei is magasabbak. Mondjuk nem volt sok időm v5-el foglalkozni mert hamar túl adott rajta a barátom de gondolom a hűtési rendszer rizikója itt is meg van még mint a vr6 nál. Igaz lehet az is csak az első szériásokra volt jellemző

(#33335) z123456789 válasza TheProb (#33332) üzenetére


z123456789
addikt

(#33336) lenko válasza tresh (#33334) üzenetére


lenko
aktív tag

Pl. Cseréltettem generátor szabadonfutót, először úgy tűnt szívósor levétel, vagy klíma le, hogy kijöjjön a generator. Aztán elég volt a klímát csak félretolni,és kijött, így nem szökött el a gáz sem.
Vagy a hosszbordás hajtja kívül a vízpumpát is, ha behal nagy kaland. Mobile.de-n sem sok van, vagy 10-15db összesen 170lovasból. Van amelyikbe 350e km van, valahogy csak eljutott oda, de nagyrészük 170-190e km között eladó, mert senki nem akar ott vezérlést cseréltetni, ottani munkadíjjal aranyáron van még nekik is. Enyémbe van 150e én azt gondolom 250e-ig hiba nélkül fog menni, ahogy használom és cserélem a kötelező dolgokat. Utána meg úgy is eladom.

Az embereknek fáj az igazság!

(#33337) TheProb válasza z123456789 (#33335) üzenetére


TheProb
veterán

és (#33333) lenko Ez a mennyit költöttem rá dolog már eléggé lerágott csont, meg már kitárgyaltuk, hogy műszakilag kb ez az első gondja neki...

Itt az volt a lényeg, hogy már megint nem látom a dolgok végét, hogy végre mikor fog megoldódni a probléma.

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#33338) mdani01 válasza TheProb (#33332) üzenetére


mdani01
aktív tag

Próbáld meg begurulsz megmondod hengerfejes és már a t*köd kivan vele, mennyiért számolná be. Legalább kiderül mennyit adnának érte.

iPhone 6S SpaceGray

(#33339) Qru válasza brumi1024 (#33329) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Lehet kiüttette a DPF-et, hogy menjen is az a gép... ;]

#nincsbennetarcsi

(#33341) TheProb válasza mdani01 (#33338) üzenetére


TheProb
veterán

Ha megtudja h hengerfejes akkor kb hazafelé való buszjegyre elegendő összeget fog adni érte.

(#33340) bitpork: Mármint újabb stadionokra

[ Szerkesztve ]

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#33342) westcoastog válasza bitpork (#33340) üzenetére


westcoastog
veterán

Hát elmennek a francba.
Nem akarok a sablon szöveggel dobálózni, de így is annyi adót fizetünk az autózás által amiből nyugodtan költhetnének az utakra, de nem teszik.

Nagy szükség van még arra a plusz 5 forintra literenként.

Mondjuk mindig 5000-ért tankolok. :DDD :O

[ Szerkesztve ]

(#33343) M_o_g_y_i válasza TheProb (#33337) üzenetére


M_o_g_y_i
őstag

Az a gond, hogy eleve sz@r helyen kezdted el javíttatni, és ezért költöttél rá sokat. :K
Ha maga az autó nem "halálos beteg" (bár ez a tetemes rohadás nem jó jel), rakasd rendbe a motorját, és nézz egy jobb állapotút helyette, akár hasonlót, vagy 2003 utánit.
Fateromék 2003 év végi "fészliftes" Punyesza totál nem produkál semmi ilyen tünetet, a szelepfedél-tömítés nem totál OK már (cseréltették, de valamit elsz@rhattak vele, mert könnyezik ismét :((), de ezért az autóért kb. egy 4-500e.-et lehetne kapni, és gyakorlatilag tankolni kell csak bele. :K
Most a gumik felrakásánál néztem, hogy az első féktárcsákat én cserélném pl., meg nekem érzésre a kuplung kicsit lassan jön vissza, de működésben nincs vele gond. :N

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#33344) mdani01 válasza TheProb (#33341) üzenetére


mdani01
aktív tag

Csak így minden pénzedet ráköltöd és sose lesz vége.. :F

[ Szerkesztve ]

iPhone 6S SpaceGray

(#33345) MunezXBK válasza mdani01 (#33344) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Viszont tudni fogja, hogy mi lett rendbe téve rajta.

(#33346) roberto211 válasza MunezXBK (#33345) üzenetére


roberto211
őstag

Biztos nagy móka ,hogy tudja h egy 500ezres autóra rákölt még egyszer majdnem annyit összesen,,..

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#33347) EQMontoya válasza bitpork (#33340) üzenetére


EQMontoya
veterán

Muhaha, alsóbbrendű utak felújítására. Ahahahahah, made my day!
Csak nem Kovács "de sikerült?" Zoltán nyilatkozta ezt is?

Így se költik a benzinből és egyéb autós adókból származó pénzt az útra.

Same rules apply!

(#33349) Declare válasza EQMontoya (#33347) üzenetére


Declare
őstag

Illetve zarojelben a margora megjegyeznem, hogy Nemetorszag, Csehorszag ban de szerintem Szlovakiaban is olcsobban lehet tankolni igy is, mint otthon :U

de szerintem most is el lehet sütni, amit sütögetnek folyamatosan...."ugyan maaar, hat csak 5-10 ft...ki fog beleroppanni 5-10 ft ba? ez semmi...." ez mindig bejön :))

(#33350) MunezXBK válasza roberto211 (#33346) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

És ha vesz másikat és ugyanez a lemez lesz, mennyivel jobb?

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.