Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33501) runner 125 válasza Skillet (#33499) üzenetére


runner 125
nagyúr

Ez is kínai, logózott, "saját márkás" holmi. Van is kis racsnim tőlük, de a minősége (maga a mechanika, és váltópöcök) elég gyatra, ezért egy komplett szettért ennyit nem adnék ebből a márkából.
_

Kösz, hétfőn elugrok érte.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#33502) focvis válasza trassher (#33500) üzenetére


focvis
veterán

Konkrétan Neked szántam ezt a magaslabdát! ;) Leütötted. :DDD

(#33503) trassher válasza focvis (#33502) üzenetére


trassher
addikt

Szerinted nem tudom? :P Ettől függetlenül nem viccből írtam amit.

Redmi Note 7

(#33504) tomcsi23 válasza focvis (#33498) üzenetére


tomcsi23
veterán

Még ilyen ridegtartást... :(

;]

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#33505) tomiii. válasza Skillet (#33499) üzenetére


tomiii.
aktív tag

Nekem pl ilyen van, csak más szettben. Lassan egy éves lett, 1/2"-os racsnira tettem már méteres erőkart is, amin ugrálni kellett.(csak kíváncsi voltam mit bír), semmi baja azóta sem, pár autót már túl élt nálam, pedig volt közte szarrá rohadt 20-30 éves ford, nem 1-2. Nem mondom, hogy jó márka, van millió jobb, de én pl megvagyok elégedve vele.

(#33506) Mágus2 válasza trassher (#33500) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Mindene alacsonyabb, sajnos a cetan száma is. :((

(#33507) SzlobiG válasza Skillet (#33499) üzenetére


SzlobiG
félisten

Ilyet vettünk nem rég, minőségi cucc ajánlom. :K

(#33508) Skillet válasza tomiii. (#33505) üzenetére


Skillet
addikt

És
(#33507) SzlobiG
Én is így tudtam. Meg is lepődtem most ezen, (#33501) runner 125
És ezek a lidl-s cuccok tényleg jobbak a lincos-nál? Ezek nem kínai cuccok?

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#33509) zack


zack
nagyúr

Megjött a led-es rendelésem első csomagja. Az utastér, csomagtartó kész.
Annyira jó lett, hogy amikor távval nyitom, lámpa fel, fényár, dizájn, 6000k meg minden...Aztán beülök, és amíg nem fordítom el a kulcsot, és nem alszik el a belső tér világítás, konkrétan vak vagyok. Blama. :DDD Egyik végletből a másik végletbe. :DDD De hát ezt akartam, szóval ha megfőztem, akkor meg is eszem.
Nincs nagy kosz, de a fehér fényben úgy néz ki belül mintha behánytak volna. Lehet 2 naponta takarítani. :DDD

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#33510) TaaT válasza zack (#33509) üzenetére


TaaT
veterán

Ja, mondjuk az enyém még szódával elmegy. [link]

Give them hell Ukraine!

(#33511) trassher válasza Mágus2 (#33506) üzenetére


trassher
addikt

Az az öngyulladási hajlamra van hatással, jól tudom? Az egyiktől nagyobb a lerakódás mértéke és a kormolás, a másiktól meg nagyobb mértékben korrodálódik az adagoló és a porlasztó fúvókája.

Redmi Note 7

(#33512) zack válasza TaaT (#33510) üzenetére


zack
nagyúr

A fényképező nem adja vissza, de szerintem már ez is vakít. Majd csinálok én is képet. Nálam a lábnál is van 1-1 led mindkét oldalon.
A csomi világítás jó lett. Kellemes, jól megvilágítja. Nem túl erősen, de láthatóan.

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#33513) lsc válasza Skillet (#33499) üzenetére


lsc
nagyúr

Hasonló szettem van /eggyel kisebb/, nagyon jó cucc.

Az élet kegyetlen .

(#33514) runner 125 válasza Skillet (#33508) üzenetére


runner 125
nagyúr

Mint írtam nekem van mindkettőből, így van összehasonlítási alapom. A kis narancs Lincos racsniján érezni h kotyog a házában és az irányváltópöcök van h nem vált rögtön, megakad... A románok által árult szerszámkészleteknél jobb, de szerintem a Powerfix, Workzone vonal eggyel felette van.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#33515) Mágus2 válasza trassher (#33511) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

In short, the higher the Cetane number the more easily the fuel will combust in a compression setting (such as a diesel engine). The characteristic diesel "knock" occurs when fuel that has been injected into the cylinder ignites after a delay causing a late shock wave. Minimizing this delay results in less unburned fuel in the cylinder and less intense knock. Therefore higher-cetane fuel usually causes an engine to run more smoothly and quietly. This does not necessarily translate into greater efficiency, although it may in certain engines.

[link]

A rendesen adagolt üzemanyagban ezek a mellékhatások az adalékokkal fel vannak javítva. A prémium diesel ettől prémium. Jobban ég, szebben megy vele az autó és jobban keni az alkatrészeket.

Mellesleg ha valaki, akkor én ismerem az ukrán üzemanyagot. :U A benzin konkrétan rettenetes, dízelt meg nem mertem tankolni. Ahhoz túl drága a verda. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#33516) #94529552 válasza runner 125 (#33514) üzenetére


#94529552
törölt tag

Még a Mannesmann is elég jó minőség.

(#33517) runner 125 válasza #94529552 (#33516) üzenetére


runner 125
nagyúr

Valóban, csak ugyanez a felszereltségű készlet 41k-tól indul..

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#33518) trassher válasza Mágus2 (#33515) üzenetére


trassher
addikt

Nem akarom bizonygatni az igazam de ott is autókkal járnak. Itthon van egy benzines ignis, első tulaj, 334.000 km, 85%-ban ukrán benzinnel. Köszöni szépen jól van. :) Senkitől sem hallottam még, hogy problémát okozott volna, ellenben vizes magyar benzinről már nem egyszer.
Errefelé mindegy, hogy pdtdi, common rail mindbe tolják legyen az foshalmaz vagy 30 milliós s classe.

[ Szerkesztve ]

Redmi Note 7

(#33519) Mágus2 válasza trassher (#33518) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Az sem mindegy, hogy milyen kút. Csak Ungvárig jártam sokat. Arrafelé nincs valami nagy minőség, amivel meggyőztek volna.

[ Szerkesztve ]

(#33520) trassher válasza Mágus2 (#33519) üzenetére


trassher
addikt

Errefelé beregsurány, barabás átkelőknél nagyon nagyon forgalom van, gondolhatod, hogy miért. :DDD Van olcsóbb és prémium kút is. Olyan kicsi az eltérés, hogy nem érdemes 20 forintokon problémázni literenként. Háznál én sem tankolnék de például az okko kúttal nincs probléma.

Redmi Note 7

(#33521) Mágus2 válasza trassher (#33520) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Shell is van, de azzal is gyengébben muzsikált és többet fogyasztott az autó, mint az itteni nyállal. Ezt valahogy nem tudom elfelejteni, no meg a benzin szagát, ami köszönő viszonyban sincs az ittenivel.

A deszka pallós felhajtók nagyon nagyok. :D

A dízel minőségére kényes vagyok, pl. Magyarországon nem tankolok. 1100km-re elég a tank ha otthon tele nyomom. ;) Itt(Kassa) sem tankolok bárhol, csak ahol tudom, hogy jó az anyag.

[ Szerkesztve ]

(#33522) focvis válasza trassher (#33518) üzenetére


focvis
veterán

Tegnap kaptam egy ukrán ügyféltől, ottani cucc, ennek sincs baja. :DDD

(#33523) trassher válasza Mágus2 (#33521) üzenetére


trassher
addikt

Na igen, már a szagról is érezhető melyik gagyi és melyik nem. A pallós felhajtók a mai napig ott vannak minden kútoszlopon. Vicces látni mikor szenvednek vele +5 literért. :D

focvis: Van 1-2 jó ital és a whiskey kínálat is sokkal szélesebb. Bulleit-ot itthon csak webshop-ban láttam, ott meg ki rakva a benzinkúton. Csokoládé is millió féle ízben és kiszerelésben. Mondhatnám hogy Tibi csoki minőségben de nem lenne igaz mert azt is ők gyártják. :))

Redmi Note 7

(#33524) bitpork válasza trassher (#33523) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Mongyuk egy 2002-s 1.6 leon behalt az ukrán nyáltól anno pedig kútra mentek tankolni :)

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#33525) -v- válasza Mágus2 (#33521) üzenetére


-v-
addikt

Ha jönnek az elektromos autók, majd ez is feledésbe merül, az áram mindenhol ugyanolyan :D

[ Szerkesztve ]

(#33526) EQMontoya válasza -v- (#33525) üzenetére


EQMontoya
veterán

Dream on! :)
Az éjszakai áram pl. azért olcsóbb, mert kevéssé egyenletes a feszültség, lehetnek benne ingadozások. Fűteni mondjuk tökéletes.
És szerintem a töltőnek/akkunak se mindegy, hogy mennyire normális betápról töltöd.

Same rules apply!

(#33527) trassher válasza bitpork (#33524) üzenetére


trassher
addikt

Igen emlékszem mikor mondtad, hogy tankolás után kicsivel megadta magát. :) Én ilyennel még nem találkoztam csak háznál tankolt benzin esetén. Mondjuk az nem is csoda, nagy divat a malacorrú passat-osoknál, hogy fele - fele arányban tankolnak 95-ös és 92-es benzint.

Redmi Note 7

(#33528) brumi1024 válasza EQMontoya (#33526) üzenetére


brumi1024
veterán

"Az éjszakai áram pl. azért olcsóbb, mert kevéssé egyenletes a feszültség, lehetnek benne ingadozások."

Nincs köztük közvetlen ok-okozati viszony, azért olcsóbb az éjszakai áram, hogy a csúcs- és a völgyidőszak terhelését közelíthessék egymáshoz azzal, hogy a felhasználók az olcsóbb időszakra allokálják a terhelésük egy részét. Azért kell pedig kiegyenlíteni, mert az erőművek nem kapcsolhatóak csak úgy ki-be, és nem szeretik a túltermelést (ami pedig okozhat ingadozásokat).

Az viszont tény, hogy az áram egyáltalán nem ugyanolyan mindenhol, nem tökéletes szinusz.

[ Szerkesztve ]

(#33529) EQMontoya válasza brumi1024 (#33528) üzenetére


EQMontoya
veterán

Nincs elvben ok-okozati összefüggés, de tudtommal lényegesen kevéssé szabályozott/garantált a dolog.

Same rules apply!

(#33530) Integrale válasza brumi1024 (#33528) üzenetére


Integrale
veterán

"Éjszakai áramot" 2008 óta nappal is kapsz télen min.8 nyáron min. 6 órában, de kiszámíthatatlanul.
Az oka viszont ettől függetlenül ugyan az, amit írtál.

"Bad reklám is reklám too"

(#33531) tomcsi23


tomcsi23
veterán

és gondolom, a "tankajtóra" majd a puccosabb verda esetében az lesz írva, hogy nappali áram ajánlott, míg a kevésbé puccos éjszakairól is tölthető. ;]

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#33532) -v- válasza EQMontoya (#33526) üzenetére


-v-
addikt

Nem tudom, nem értek a durungáramhoz :C de majd a töltő kezeli a dolgot, a mostani akksi technológia meg úgyis egy rakás szar, előbb utóbb jön majd jobb.

(#33533) w333


w333
félisten

TC. Hamis szervizkönyv a netről, olcsón :U

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#33534) Dyingsoul


Dyingsoul
veterán

Sziasztok! Autóm teljes hátsó ablakainak sötétitésén gondolkozok. Az utastér felöli két lehuzhato ablak, mellettük a két kis háromszög és a csomagtér ablaka. Bontóban ezt mindet megtaláltam de nem tudom hogy milyen macerával jár. Úgy tudom kell rá mübizonylat.
Még nem vettem meg az ablakokat, csak tervezek.
Kérdések:
Ha megveszem hogy ha kicserélem akkor kb mibe kerül a mübizonylat hol lehet erröl tájékozódni? Kell külö mübizonylat a csomagtartora és a hátso utastérre vagy egyben is lehet?

Nem tudom számit-e de 1es ráncfelvarrott 2009es 1.4es Skoda Octaviarol van szó.

[ Szerkesztve ]

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#33535) w333 válasza Dyingsoul (#33534) üzenetére


w333
félisten

BestFólia ... 1-2 óra alatt megvan műbizonylattal kb. 25 ezer ! :)

Miért is akarnál ablakokat venni, mi van a gyárival :F

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#33536) focvis válasza tomcsi23 (#33531) üzenetére


focvis
veterán

:C
idősebb autókba meg mehet az ukrán vagy a lopott is ;]

(#33537) mdani01 válasza w333 (#33535) üzenetére


mdani01
aktív tag

Bestfólia..[link] Ezek után nem biztos odavinném.

iPhone 6S SpaceGray

(#33538) w333 válasza mdani01 (#33537) üzenetére


w333
félisten

Több ügyfelet küldünk már hozzájuk ... eddig még soha nem volt gond ! :)

De ugyan arról beszélünk ? mert én amit linkeltem az a Szlovák úton van !

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#33539) Dyingsoul válasza w333 (#33535) üzenetére


Dyingsoul
veterán

Ezen a körön végigmentem és komplett üvegcserét szeretnék inkább, mint fóliát. A kérdésem tehát nem ez volt.

[ Szerkesztve ]

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#33540) mdani01 válasza w333 (#33538) üzenetére


mdani01
aktív tag

Ugyanaz lesz, mert ahogy nézem csak egy üzletük van. Miénkre is szeretnénk sötétítést csak nem lenne jó hátsó szélvédőt cseréltetni..

iPhone 6S SpaceGray

(#33541) w333 válasza Dyingsoul (#33539) üzenetére


w333
félisten

Gyárilag sötétített ablaknál nem hinném hogy ezzel szórakoznának a rendőrök vagy a műszakinál ... egyszerűen csak annyit mondasz hogy ez gyárilag ilyen ... úgy is látszik rajta hogy fólia vagy gyári sötétítés ! :)

(#33540) mdani01

Biztosan vannak kivételes esetek ... de mondom több ügyfelünk is hozzájuk jár és még soha senki nem panaszkodott rájuk :))

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#33542) #94529552 válasza Dyingsoul (#33534) üzenetére


#94529552
törölt tag

A hátsó oldalablakokhoz úgy tudom semmilyen engedély nem kell, de a hátsó szélvédőre sem biztos, ha gyári üveg, és benne van az E jelzés.

(#33543) lenko válasza w333 (#33541) üzenetére


lenko
aktív tag

Mióta meg van tiltva, hogy elől oldalt legyen folia, nem a koromfeketére gondolok, az eddig is hullaszállító fílinget adott, mondjuk 5-s skálán 2-s sötétségű fóliát használtam régen, még 2 vizsgán áttolták vele az autót, utána már ismerős kenőpénzzel sem. Azóta én nem foglalkozok a témával. Nem áruszállító, hogy csak hátul legyen sötét.

Az embereknek fáj az igazság!

(#33544) w333 válasza lenko (#33543) üzenetére


w333
félisten

Na de itt B oszloptól hátrafelé kérdezte ... azt tudom hogy elől a sötét tiltott ! :)

Előre be lehet rakni egy minimális 20-30% sötétítést, már az is elég ... a lényeg úgyis az hogy legyen normális UV védelem és a nap ne égessen szét ! :D

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#33545) lenko válasza w333 (#33544) üzenetére


lenko
aktív tag

Én úgy tudom, előre semmilyet se lehet.

Az embereknek fáj az igazság!

(#33546) w333 válasza lenko (#33545) üzenetére


w333
félisten

Ahogy mondtam ... max. 30% sötétítést lehet előre tenni Link :K

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#33547) tboy93 válasza w333 (#33546) üzenetére


tboy93
nagyúr

De leginkább azt se, ha nem akarsz kekeckedni a yarddal :)

(#33548) lenko válasza w333 (#33546) üzenetére


lenko
aktív tag

Szerintem ez csak a még fehér teljesen átlátszó ablakra lehet igaz, a gyári hővédős zöld már eleve szűr.

Szerk.:

[autofoliazas]
"oda az előírások alapján csakis olyan tehető fel, mellyel az üveg fényáteresztő képessége nem csökken 70 százalék alá. Amennyiben tehát az üveg bármennyire is színezett, előre semmilyen fólia, még a gyakorlatilag színtelen biztonsági sem ragasztható fel, ugyanis sok esetben a gyári üvegek is épp az előírt fényáteresztést tudják csupán. "

[ Szerkesztve ]

Az embereknek fáj az igazság!

(#33549) w333 válasza tboy93 (#33547) üzenetére


w333
félisten

A kis f*szomat ... ha kekeckedni akar akkor hozzon magával műszert és mérje le az átláthatóságot, az a baj hogy itthon túl sokat engednek meg maguknak a rendőrök, különben is ott a műbizonylat amivel bizonyítani tudod hogy milyen fólia van rajta ! :))

(#33548) lenko

A lényeg az hogy fólia + gyári sötétített ablak átláthatósága legyen 70% -s ... most a gyári üvegek általában 10% sötétítés na erre mehet még a 20% :)

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#33550) #94529552 válasza w333 (#33544) üzenetére


#94529552
törölt tag

Hátul inkább a napvédelem miatt sötétítenek a gyártók egyes magasabb felszereltségű szériákat. Ezért lehet a bontóban sötét gyári üveget találni.
vitko Combiról van szó? Nem lehet, hogy ragasztott üveg van a csomagtér oldalán, mint a hátsó szélvédő is, mert akkor csak újat lehet beletenni, vagy fóliázni.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.