Hirdetés

2024. május 14., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#219101) Peter.70 válasza Reggie0 (#219100) üzenetére


Peter.70
őstag

(#219102) Stylewars_kp válasza vzsryl (#219099) üzenetére


Stylewars_kp
senior tag

Bosko, Bosch, Goodyear. Nekem eddig ezek váltak be.

(#219103) kisza25 válasza Qru (#219084) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Kaposfüred, itt 10-13 fok volt szombaton, vasárnap meg esett a hó :DDD
Amúgy itt Balatonon kicsit naposabb az idő, már repked minden, ma is lecsaptam egy legyet, rövid ujjú pólóban mászkaltunk ki az udvarra :D

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#219104) simonjoe válasza vzsryl (#219099) üzenetére


simonjoe
senior tag

Én a Bosch Aero Echo-t javaslom, a megfelelő méretekben, teljesen rendben van, 3-4eHUF/db.

Joe

(#219105) aero. válasza w.miki (#219068) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Van topikja, Androidos fejegységek néven fut, segítenek szívesen. 4GB ram alatt ne vegyél, én már a sokadikat nyúzom :)
60-100e körül tervezz.

(#219107) focvis válasza koxkids (#219090) üzenetére


focvis
veterán

Nekem bevált a gyárival azonos Bosch ( enyémre 5-8 ezer a készlet), de a 3 ezer ft-os AliExpresses se sokkal rosszabb, most kezdi a 2 szezonját, jövőre cserés.

[ Szerkesztve ]

(#219108) tboldi válasza Qru (#219092) üzenetére


tboldi
nagyúr

Yep, nekem a teszkós Goodyear a kedvencem. De asszem, kapható a Praktikerben is.
2-3000 darabja, nem túl drága, és még csak most, 2 év után kezdenek kissé csíkozni, de még nem annyira, hogy zavarjon. :D

(#219109) Dorian válasza kisza25 (#219103) üzenetére


Dorian
félisten

Ez melyik Balaton? Mert tegnap Keszthelyen elég hideg volt kabátban is, hazafelé meg az M7-en jegyezte meg a feleségem, mennyire utálja ezt a téli szürkeséget.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#219110) Qru válasza vzsryl (#219099) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

A Goodyear-t próbáld meg. :K

#nincsbennetarcsi

(#219111) mandleee válasza chuck91 (#219072) üzenetére


mandleee
tag

Jó hogy megkérdezted, én is megye matricázok. :DDD Innentől viszont akkor Balatonra nem kell külön venni matricát ha nyaralunk, mert lesz Fejér megye matrica is, legalább..

(#219112) Szoszo94 válasza tboldi (#219108) üzenetére


Szoszo94
őstag

Na, ha már ennyi jó tapasztalat volt a Goodyear-ral, akkor én leszek a negatív visszhang ;] Nekem újonnan már csíkozott és hangja volt :DDD Most Aliexpresszről van fent egy pár kábé fél éve, se hangja, se csíkja.

Matrica: én megveszem az évest és le van tudta minden. Mondjuk nekem sok megyei kéne (Kőszeg-Győr és Győr-Sáp viszonylatban), úgyhogy nemcsak a legegyszerűbb, de a legköltséghatékonyabb is.

[ Szerkesztve ]

Lexus IS250 Sport Mark Levinson // Renault Mégane II PH2 Grandtour 2.0dCi

(#219113) Magnum_ válasza mandleee (#219111) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Somogy, Zala is kellhet... ha epp olyan helyre mentek. En iden mar Zalat is veszek, nem nagyon van mar turelmem, amig lehet menni autopalyan es autouton, azon megyek :D

I humbly and respectfully decline™

(#219114) bohoc71


bohoc71
aktív tag

[link]. Akit érint...

Meghajlás...Puszi...Taps....

(#219115) TomMusic válasza TomMusic (#219067) üzenetére


TomMusic
őstag

Na válaszolt a NÚSZ, a lényeg:
A fentiek alapján M4-es autópálya 94-es számú csomóponttól (Abony-kelet/Szolnok nyugat) a 118-as (Törökszentmiklós-nyugat) csomópontig vált díjkötelessé.
Ilyen csomópontokat nem is találok leírva sehol, tehát igazából nem tudom hogy akkor most mi a helyzet. Hát vagy lehet én vagyok alulképzett ehhez, de nekem ez most nem egyértelmű még mindig, hogy ez melyik szakasz :O

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#219116) focvis válasza bohoc71 (#219114) üzenetére


focvis
veterán

Ideje volt. Tegnap 2db félszemű Prius 3 jött szembe a kb.10 km-es utamon. (Lehet, a tartóssági legenda miatt olajat sem cserélnek ezekben.)

(#219117) TomMusic válasza TomMusic (#219115) üzenetére


TomMusic
őstag

De a logikusnak az tűnik, amit már kolléga is írt, hogy ez nem a Szolnok alatt haladó 4-es főutat érinti, hanem a Szolnok felett haladó új szakaszt (ami nem tudom hogy kész van, de gondolom jövőre már biztosan kész lesz).
Tehát Budapestről Törökszentmiklósra továbbra is el lehet jutni csak Pest megyei matricával az M4-en úgy, hogy Abony és Szolnok között a megyehatárnál átmegyünk a 4-es főútra.

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#219118) stickermajom


stickermajom
addikt

Na azért Pécsen is vannak barmok. Épp sávot váltottam a külsőbe, amikor minden jelzés nélkül kihajtott a párhuzamos parkolóból egy dobozos. Piros lámpánál számon kértem: "de másik sávban jöttél". Addig szájaltunk, amíg kiszállt, hogy akkor most megver, de mutattam neki, hogy ott a térfigyelő a lámpán ezért inkább leköpte az autót és visszaült. :D

(#219119) gooool válasza TomMusic (#219117) üzenetére


gooool
őstag

A felső, újonnan épülő elkerülőt fogja érinteni a dolog, nem kell túlaggódni.
Logikusan következtetve sem állná meg a helyét amire gondolsz, ugyanis kétsávos az alsó elkerülő (én még fizetős kétsávost idehaza nem láttam) és egy alternatív útvonal 99%ban mindig van a fizetős szakaszon kívül országszerte.
Remélem picit sikerül majd így tehermentesíteni a lenti szakaszt, mert az ipari park/kórház felé eljutni kb. lehetetlen ha egy pici kocc is bekövetkezik.

stickermajom:
Ezt a leköpést annyira szeretem...engem meg tavasszal egy mediterrán gyalogsági tisztelt meg így, a legpronyóbb undorító gesztus, ami emberből ki tud szakadni...

[ Szerkesztve ]

Üdv, Balázs

(#219120) Qru válasza stickermajom (#219118) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Es ha nincs terfigyelo es osszecsomagol? Vagy eleve azert mentel oda mert biztal a terfigyelo elrettento erejeben?

#nincsbennetarcsi

(#219121) TomMusic válasza gooool (#219119) üzenetére


TomMusic
őstag

Logikusan következtetve sem állná meg a helyét amire gondolsz
Dehát ugyanazt írtam most amit Te is :D
Tehát az alsó rész egy sima főútvonal, amit itt bejelöltem: [link]
Ha ezen az útvonalon megyünk, akkor Törökszentmiklósról Pestre el lehet jutni az M4-esen csak 1db, Pest megyei matricával.

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#219122) vzsryl válasza Qru (#219120) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Alfot senki sem bántja. :DDD
Btw. fekvő rendőröset kell vele játszani. Akkor jó, ha mindkét tengely kétszer dübben rajta. ;]

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#219123) tboldi válasza bohoc71 (#219114) üzenetére


tboldi
nagyúr

Majd jún. 29-én elviszem műszakira a Jazz-t. ;]

(#219124) gooool válasza TomMusic (#219121) üzenetére


gooool
őstag

Most igen, én még az első körös eszmefuttatásra írtam ezt. :DDD Kicsit félreérthető volt. :R

Üdv, Balázs

(#219125) TomMusic válasza gooool (#219124) üzenetére


TomMusic
őstag

Lányos zavaromban én is kicsit össze-vissza írkáltam. :DDD

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#219126) 6030D válasza tboldi (#219123) üzenetére


6030D
Ármester

Az a tippem, hogy mindenki június második felében fogja elvinni, és a vizsgapontok lesznek a hibásak, hogy nem nonstop dolgoznak, és így kicsúsznak az időből. Kívánom, hogy július 1-től 2 hétig razzia legyen. ;]

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#219127) tboldi válasza 6030D (#219126) üzenetére


tboldi
nagyúr

Itt, Óváron nem számítok semmi ilyesmire. :DDD

Amúgy a terv szerint majd valamikor tavasszal átfújatom a sárvédőt azokkal, akik a Lanciát is javították, és csak azután fogom műszakiztatni. Legyen szép a JSZP-n. :D

[ Szerkesztve ]

(#219128) Qru válasza vzsryl (#219122) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem vagyok az a kocsibol kipattanos tipus, csak erdekel a dolog pszichologiaja.

#nincsbennetarcsi

(#219129) Qru válasza gooool (#219119) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Bicostol en is kaptam mar csulat oldalablakra. Azota neha akkor mosok ablakot amikor kekeckednek. :D

#nincsbennetarcsi

(#219130) stickermajom válasza Qru (#219120) üzenetére


stickermajom
addikt

Nem mentem oda. Lehúztam az ablakot, hogy megkérdezzem ez mégis mi volt, csak emberünk harcias kedvében volt.
Én nem verekszem, erkölcsi nélkül nem tudok elhelyezkedni. :D

(#219131) MunezXBK válasza Qru (#219129) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Nekem a tükrömet szerette volna lerúgni egy.

De közöltem vele, hogy utána a nyakára tekerem a biciklije kormányát, oszt bebszom az árokba. Meggondolta magát. :D

(#219132) bandus válasza Qru (#219120) üzenetére


bandus
veterán

vagy nem érdekli a térfigyelő? :D egyik magatartást se értem, a furgonos keménykedését és sticker kolléga "számonkérését" se. tök fölösleges. mindenki hibázhat, nézhet be valamit. te még a másik sávban voltál és nem indexeltél amikor ő a visszapillantóba nézett és elindult. ismét, a közlekedésben benne van a hiba, de sajnos súlyos következményei is lehetnek, ez egy ilyen biznisz. ezt számonkérni ugyanolyan hülyeség, mint kiszállni a kocsiból. szóval én nem tudok haragudni a leköpésért, ez egy irritáló viselkedés ha valaki odaáll mellém a lámpánál és elkezd lebaszni valamiért ami valszeg nem volt szándékos.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#219133) Qru válasza stickermajom (#219130) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Itt annyi a balfek, hogy ezeket fel sem veszem (foleg miota visszavonultam, jobban turom az ilyet). Max radudalok/villantok. Bar biztos van akinek ennyi is eleg, hogy kipattanjon.

#nincsbennetarcsi

(#219134) Qru válasza MunezXBK (#219131) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Jo neked az is eleg ha csunyan nezel vkire. :D

#nincsbennetarcsi

(#219135) Qru válasza bandus (#219132) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Verbalisan frocsoghet, de azert a lekopes az nalam is kiveri a biztit mar.

#nincsbennetarcsi

(#219136) grizlisandor válasza bohoc71 (#219114) üzenetére


grizlisandor
addikt

Végre valahára. :W

De jó, hogy júniusban jár le Pirosnak is, remélem nem lesz sor a műszaki vizsgán. :U

(#219137) mandleee válasza Magnum_ (#219113) üzenetére


mandleee
tag

Általában az északi partot vesszük célba, de az mx-re úgyis külön havit szoktam venni, általában az a nyaraló autó, mert abba több cucc fér. ;]

Most számoltam, 5 megye matrica kell már így (általában lefedi az éves túrákat, de ha nem, akkor is olcsóbban jövök ki, hogy hozzácsapok pár heti/havi matricát.

(#219138) stickermajom válasza bandus (#219132) üzenetére


stickermajom
addikt

Nem értem, mi lenne ha nem érdekli? Éjszakáztam sokat, akkor megoldjuk máshogy. :D

A hiba mindenben benne van, én is hibáztam már, de ha én benézek valamit, akkor nem a másikat kezdem anyázni, hanem belátom és elnézést kérek.

(#219139) Magnum_


Magnum_
nagyúr

Most hangosan gondolkodom
Tettleges becsületsértés valósul meg akkor, ha a sértett teste ellen irányuló bántalmazással vagy támadó jellegű megérintéssel, más leöntésével, leköpésével is. Ehhez nem szükséges hogy testi sértés történjen. Tettleges becsületsértés alatt minden olyan tevőleges megnyilvánulás értendő (a sértett leköpése, felpofozása, vizelettel leöntése…), amely a sértett testének érintésében nyilvánul meg.

Es ha az autora megy a csula?
Az szabalysertes lehet?
173. § Aki mást félelemkeltés céljából a megfenyegetett személyre vagy annak hozzátartozójára vonatkozó, a becsület csorbítására alkalmas tény nagy nyilvánosság elé tárásával komolyan megfenyeget, szabálysértést követ el.

I humbly and respectfully decline™

(#219140) 6030D


6030D
Ármester

Én ma egy nénivel "vesztem össze" a Lidl parkolóban, hogy a tolatólámpa+index szerinte nem azt jelzi, hogy beállnék oda, ahonnan kiállt egy kocsi, majd ő gyorsan be?! :((
"Jó, de már én is mentem 3 kört! ". Én csak kettőt, ő nyert...

Magnum_: ilyen esetben szerintem a dőlt betűst részt kell felolvasni, majd nézni, ahogy dekódolja az illető.
Amúgy így covid idején nincs valami komolyabb szankció a köpködésre? :U

[ Szerkesztve ]

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#219141) Vismajor01 válasza stickermajom (#219118) üzenetére


Vismajor01
addikt

Nekem bezzeg sose szállnak ki miután látják mekkora vagyok :D

Nekem az a kedvencem amikor full protektoros felszerelésben+sisakkal a fejemen jön a csávó h akkor most megver. Mi a f*szt gondol ilyenkor? Az ilyen emberek sose mérik fel h kivel akarnak kötözködni? Mármint én se kötök be egy csapat barnitottba vagy egy kétméteres hustoronyba. Mondjuk senkibe nem kötök alapból békés gyerek vagyok :D

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#219142) Vismajor01 válasza 6030D (#219140) üzenetére


Vismajor01
addikt

Jaj nekem a kedvencem az a mechwart ligetnél volt kis utcába. Nulla parkolóhely sehol, gondolhatod.

És látom h csávó bent ül a kocsiban, kérdezem tőle h elmész? Azt mondja igen de kb 5 perc.

Mondom sebaj, azt megvárom. Persze szűk az utca, és PERSZE ilyenkor jön az árufeltöltő kiskamion ami pont nem fér el... Rendben, csak pár kocsira volt a kereszteződés majd visszatolatok. Kiálltam a sarokra, kamion elfért, de feltorlódott mögötte egy sor, közbe kijött a csávó is akit megkérdeztem és egyből beakart állni egy szőke csaj.

Szaladok oda mondom HÉ!!hé!!

Bocsi de azért álltam itt mert megbeszéltük a csávóval! Csak azért álltam arrébb mert a kamion nem fért el.

ERre válasz: Hú de lovagias vagy, hát leszarom h te ide akarsz állni nekem időpontom van a nőgyógyászhoz szóval bocsi helószia

Fúúú..Feleségem tanitására volt szükség h ne törjem le a tükrét a fennkölt pitsának, miszerint karma majd úgyis utoléri...

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#219143) Dorian


Dorian
félisten

Én kicsi vagyok. Ezért tartok csőre töltött gázfegyvert a kesztyűtartóban (nyilván nem fenyegetési meg támadási céllal): A gázt semennyire sem érdekli, hogy valaki mekkora :))

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#219144) Qru válasza grizlisandor (#219136) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Szerencsere nekem kesobb, addigra lemegy a tomeg.

#nincsbennetarcsi

(#219145) Vismajor01 válasza Dorian (#219143) üzenetére


Vismajor01
addikt

Mikro elkezdtem motorozni akkor én is gondolkodtam egy ilyen beszerzésén, főleg ami még jól is nézett ki, igazinak. De valahogy sose jutottam el odáig.

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#219146) Reggie0 válasza 6030D (#219140) üzenetére


Reggie0
félisten

Amikor rendoroket kohogtek le, meg kopkodtek, az sulyos testi sertes kiserlete volt a covid miatt, annak ellenere, hogy nem voltak fertozottek a kopkodok, de tesztjuk se volt a kopkodes elott.

#219143 Dorian: Eleg nagy hulyeseg, csak nagyobb bajba kevered magad, mert a durranas es a fegyver mivolta miatt jellemzoen mindig lesz belole ugy aztan maszkalhatsz a rendorsegre. Gazspre sokkal praktikusabb, azt senki sem veszi eszre, ha hasznalni kell, csak a fogado oldal.

[ Szerkesztve ]

(#219147) Dorian válasza Reggie0 (#219146) üzenetére


Dorian
félisten

Jogilag semmiben nem különbözik (nem lőfegyver), viselésim is van rá, maradandó kárt sem okoz. A különbség a hatékonyságban van: egy töltény töltete = egy egész spréével, amit 50x akkora nyomással és gyorsasággal ad le, és van a tárban ebből 9 db.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#219148) Vismajor01 válasza Dorian (#219147) üzenetére


Vismajor01
addikt

De nem kell hozzá viselési, nem? Csak be kell jelenteni a rendőrségen. Amúgy sztem használni nem kell, elég ha meglobogtatod azt menekül mindegyik amerre lát.

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#219149) Reggie0 válasza Dorian (#219147) üzenetére


Reggie0
félisten

Dehogynem kulonbozik. Nem lofegyver, de tuzfegyver es fegyver a fegyvertorveny alapjan.

En mar jarkaltam emiatt honapokon at rendorsegre, le is volt foglalva egy evig, majdnem meg is semmisitettek, aztan rajottek, hogy en vagyok a sertett es buncselekmeny hianyaban megszuntettek az eljarast ellenem. (Szerencsere az engedelyeimet(mindet) elfelejtettek bevonni, pedig azt is kellett volna hivatalosan.)

[ Szerkesztve ]

(#219150) Dorian válasza Vismajor01 (#219148) üzenetére


Dorian
félisten

Az autó beltere magánterület, de a használata logikusan legalább részben közterületen történik, így viselési szükséges.
Lobogtatni ezt hülyeség mivel nem okoz maradandó sérülést (mint akár egy ökölcsapás), önvédelem esetén nem kell úgy mérlegelni.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.