Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#218951) nandow


nandow
aktív tag

Két bejgli között van időm olyanokon agyalni, hogy mi legyen majd egyszer az Accord utódja. :D
Ki mit választana a következő 2 autóból? 7-10 éves Lexus GS450h (4gen 2012-től) vagy egy 1-3 éves Camry?

(#218952) Qru válasza simonjoe (#218944) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Tipus fuggo, hogy visszatolt-e.

#nincsbennetarcsi

(#218953) focvis válasza nandow (#218951) üzenetére


focvis
veterán

A Lexust.

(#218954) EQMontoya válasza nandow (#218951) üzenetére


EQMontoya
veterán

A Lexust, de csak akkor, ha annak mar normalis csomagtere van.

Same rules apply!

(#218955) szabonagyur válasza Vismajor01 (#218935) üzenetére


szabonagyur
félisten

De mi értelme lemenni fullon árammal ha nem vagy biztos benne, hogy hol tudod tölteni? Miért nem mentél hybridben le, akkor is jól fogyasztott volna és nem félsz attól, hogy 0-ra meríted az akksit. :F

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#218956) kisza25 válasza molnarpeter (#218908) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Magic :Y ;]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#218957) focvis


focvis
veterán

A héten pár szabadnapot kivettem, többek közt autókat megnézni. Folyamatosan tűnnek el a hahus parkolóból az értelmes darabok, és gyenge az utánpótlás. 2-vel időpontot szerettem volna egyeztetni délutánra, azok ma nem érnek rá. Megnéztem egyet (MX-5) egy márkakereskedés használt részlegén immár másodszorra, hogy mégis mennyit engedne a feléből - nem sokat.
Mondom, visszajövök a feleségemmel, hogy vegyen üléspróbát egy újban a szalonban, ott nincs hideg. Elmegyek érte munkába, erre azt mondja, hogy most nincs kedve hozzá. :F :U Miatta csinálom az egészet... Ha így megy tovább, elengedem az egészet. De már belelovalltam magam, kezdek inkább kupékat nézni.

(#218958) focvis válasza Vismajor01 (#218935) üzenetére


focvis
veterán

Benyomod az AWD gombot, tölt annyit a dízel, hogy legyen összkerékhajtás.

Szerk: ha ilyenkor zajos, darál a generátor, akkor ne erőltesd, mert szétesik és ott ragadsz. (fel kell újítani)

[ Szerkesztve ]

(#218959) nandow válasza EQMontoya (#218954) üzenetére


nandow
aktív tag

4gennek már elvileg nagyobb. Katalógus szerint 451 liter, de ebbe a csomagtér padló alatti rész is beleértendő.
Szemre kisebbnek tűnt, mint az Accord csomagtartója (ami elvileg ~450 liter).
Igazából azt nem tudom, mennyire kockázatos egy 10 év közeli hibrid. 10 évig azt hiszem garis az akksi és az inverter, ha markaszervizbe hordták az autót.

(#218960) kisza25 válasza Qru (#218936) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Én eddig 2szervíz és 60eFt-nál járok 2x olaj és 2x olajszűrő, 1* légszűrő, pollenszűrő

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#218961) kisza25 válasza szabonagyur (#218955) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Fater abban is letudta :D

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#218962) Tsebacsi válasza nandow (#218951) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Camry-t vennék szerintem, hacsak az a lexus nem patika...

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#218963) Qru válasza simonjoe (#218948) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

A benzines motor ilyen igenybevetelhez lett tervezve (mar ahol). Atkinson ciklus, 0W16 olaj, elektromos vizpumpa, stb.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#218964) Qru válasza nandow (#218951) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Inkabb a Camry. Azt kesobb konnyebb lesz eladni.

#nincsbennetarcsi

(#218965) Magnum_ válasza focvis (#218957) üzenetére


Magnum_
nagyúr

De már belelovalltam magam, kezdek inkább kupékat nézni.
Tetszik

I humbly and respectfully decline™

(#218966) Tsebacsi


Tsebacsi
nagyúr

Szerintem hagyjuk meg az elektromos autózást a mazochistáknak hanyatló nyugat ópiumának: [link] :C

Ezt a szívást, már Magyarósis magasságokba emelkedik.

És a plug-in a szar... :C

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#218967) Magnum_ válasza nandow (#218951) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Termeszetesen a lexust. Ha ebbol a kettobol lehet valasztanj

I humbly and respectfully decline™

(#218968) simonjoe válasza Tsebacsi (#218966) üzenetére


simonjoe
senior tag

Pont az imént olvastam. Ezt a fajta "autózást" senki sem szereti. De ez is hozzátartozik a valósághoz!

Joe

(#218969) dnelb válasza Tsebacsi (#218966) üzenetére


dnelb
veterán

meglepő hogy az e-bu*i karotta kienged ilyen cikket :D

(#218970) Gergőke88 válasza Tsebacsi (#218966) üzenetére


Gergőke88
addikt

160-nal pályán mire számítottak?

(#218971) iceQ! válasza focvis (#218957) üzenetére


iceQ!
addikt

Becsületesnepper legutolsó videójában is erre van panasz, hogy Németországban a használt autók elfogytak. Nézd meg, ott elmondja hogy miért van ez így.

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#218972) dj79 válasza Qru (#218963) üzenetére


dj79
senior tag

Illetve a toyotáknál a katalizátor körül is el van vezetve a hűtőfolyadék, hogy gyorsabban melegedjen (hármas priussal kezdték)

(#218973) Magnum_ válasza iceQ! (#218971) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Nem nezem, le tudod irni roviden, mi az oka szerinte ennek?
:R

I humbly and respectfully decline™

(#218974) focvis válasza iceQ! (#218971) üzenetére


focvis
veterán

Ma hívott volt német főnököm, szintén autóbuzi. Amit egy éve vett 39 k euróért MB G350 dízel, plusz költött rá 15-öt (szumma 54 k); az ma 65-70-et ér, és 65 alatt nem adná el.

(#218975) Vismajor01 válasza Tsebacsi (#218966) üzenetére


Vismajor01
addikt

120e ft, az 250 gázolaj, az 13.2 fogyasztás dizelből 100-on. Azért az nem kevés :D És cserébe 2x akkora menetidő. :D

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#218977) Vismajor01 válasza szabonagyur (#218955) üzenetére


Vismajor01
addikt

Hol irtam, hogy én full árammal mentem? Martonvásárig nem jutnék el full árammal nemhogy Paksig. 4WD-ben ment az autó végig mert szar volt az út, kellett a négykerékhajtás. Oda is, vissza is. És ehhez ott kellett tölteni valamennyit.

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#218978) szőröscica


szőröscica
addikt

Amugy visszafele 4.7l/100km lett a fogyi 200km-en. Nem rossz, de egy 1.6 dizel kevesebbet evett volna.

Ja es ez nem inditgat benzinmotort mig le nem merul vagy mig en nem akarom tartalekolni a toltest. Es 40%-ra vissza is tolti igeny szerint.

Jo auto ez, szep csendben nyugalomban gurultam, hallgattam a kedvenc podcastjaim, a belsoben meg ment a daralo szokas szerint. Marad ez meg garnituranyi CC2-t biztosan, hacsak ossze nem torik vagy el nem kezd rosszalkodni. 13 honapja nem is jart szervizben. Tavasszal lecserelem benne az olajat, gyertyakat, szuroket asszonyeknal az aknaban, aztan novemberben megy muszakira, azelott fekfolyadek csere lesz meg hatso fekek + teljes atvizsgalas es szukseges tovabbi alkatreszek csereje, ha talalnak valamit. Addig meg gurulunk tovabb a 2 literes nagyatlaggal. :)

(#218979) bandus válasza Magnum_ (#218973) üzenetére


bandus
veterán

en arra tippelek, hogy nem tudjak eladni mar a nemetek sem a hasznalt autojukat. vagy azert mert amennyit kernek erte, annyiert nincs ra vevo, es/vagy azert mert nem tudnak ujat venni helyette, mivel 8-10-18 honap mulva jon meg nekik is.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#218980) hacki87 válasza Magnum_ (#218973) üzenetére


hacki87
senior tag

Nincs új autó nem tudják 3-5 évente cserélni. Ezért a nagy telepekről nem tudnak autót venni a nemet használt autó kereskedők.

(#218981) Citroware


Citroware
addikt

Hova tennétek a mobiltartót a helyemben? És szélvédőre tapadósat, műszerfalra tapadósat, vagy szellőzőnyílást befogót?
Vettem már 1-2-t, a szélvédőre tapadós a nyári forróságban leesett és letört, a műszerfalra tapadós nem is maradt a helyén, a szellőzőnyílásra rakható pedig állítólag hosszútávon eltöri a rácsot, de azzal még nincs tapasztalatom.
Számomra talán a szellőzőnyílásra rakható lenne a legkézenfekvőbb, mert jó helyen van, nem éri annyira nyílt napfény, kellően szem előtt van de nem takar a kilátásban még kicsit sem. Kevesebb esélyét látom annak, hogy leesne a helyéről.
Szerintetek?

(#218982) szabonagyur válasza Vismajor01 (#218977) üzenetére


szabonagyur
félisten

Te írtad :F

pl Paksra mentünk le, odáig szépen elfogyasztotta az akkut.
most ha nincs áram nincs 4 kerékhajtás

Ez alapján jött le nekem, hogy lenulláztad az akksit valamikor.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#218983) vzsryl válasza Citroware (#218981) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Nekem szellőzős volt, de akkor fixen egy pozícióban maradt, és nagyon arcra fújt. Viszont stabilan állt a helyén.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#218984) Stylewars_kp válasza Citroware (#218981) üzenetére


Stylewars_kp
senior tag

Nekem a szellőzőbe rakható 3 év alatt elkoptatta/láthatóan megkoptatta a szellőző rács lamellákat. Műszerfalra rakható pedig hosszú távon nyomot hagy. :(

[ Szerkesztve ]

(#218985) Tsebacsi válasza Stylewars_kp (#218984) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Nekem néhány hónap is majdnem elég volt rá, utolsó gondolatom lenne a szellőzős tartó   

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#218986) Citroware


Citroware
addikt

Szóval egyik sem jó, de valahova kéne rakni. Melyik a kisebbik rossz vajon? :F

(#218987) focvis válasza Citroware (#218986) üzenetére


focvis
veterán

Ha látni is kell a telefont közben pl. ismeretlen helyen navigációhoz, tapaszd a kijelzőre. 🤷‍♀️
Én a sebességváltó elé szoktam támasztani ha látni kell, ha csak hallani, akkor a váltó mögé fektetem. (Mióta van Android Auto, azóta a hamutartóba teszem.)

[ Szerkesztve ]

(#218988) focvis válasza Tsebacsi (#218966) üzenetére


focvis
veterán

Elolvastam. Őszinte.

(#218989) M3aN válasza Tsebacsi (#218985) üzenetére


M3aN
senior tag

Évek óta van a bal oldali szellőzőtartóban úgy, hogy ha bele van téve a telefon, akkor az alja ráül a műszerfalra és az is támaszt. Nálam hibátlan. Nekem ilyen van: [link]

(#218990) dnelb válasza M3aN (#218989) üzenetére


dnelb
veterán

ezekkel az a baj ha már egy kicsit is erősebb autód van egy nagyobb gaznal repül ki az egész telefonnal együtt. Rosszabb esetben kijelzovel a váltógombra.. Én nem találtam olyat ami benn maradt volna, végül vettem inkább egy CarPlay gyári fejegyseget..

[ Szerkesztve ]

(#218991) M3aN válasza dnelb (#218990) üzenetére


M3aN
senior tag

Bal oldalt van, direkt írtam. Ha kiesik is legfeljebb földre esik (vagy lábra).
Illetve amint látod olyan a kis tartók kialakítása, hogy egy mélyedésbe ül bele a telefon a pöcköknél, és mind a négy tartja, nem bukik ki. Nincs túlzottan erős autóm, de eddig még nem fordult elő a kiesés.

Szerk.: Bocs, utólag látom hogy magára a tartóra gondoltál, ami kiesik. Na ez nem fog, olyan körmös beakasztója van. Keresek képet :)
[link] [link]

[ Szerkesztve ]

(#218992) Qru válasza Tsebacsi (#218966) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Most vt idom elolvasni. Nagyon jo kis cikk lett. Ami sz@r az sz@r, ezt el kell ismerni.

#nincsbennetarcsi

(#218993) rbalint88 válasza dnelb (#218969) üzenetére


rbalint88
addikt

Azert azt o is el szokta mondani, hogy az e-autozas nem valo mindenkinek es ha megis azt veszel, keszulj fel a kompromisszumokra. Ha evi max ketszer mennek autoval nyaralni, de amugy meg el se hagyom a megyet, tudom otthon tolteni es egyutt tudok elni a kompromisszumaival, akkor miert ne? Ketsgetelen teny, hogy ha valami viszont nem terv szerint alakul, akkor sokkal nagyobb szarban vagy, mint egy belsoegesuvel…
Nalunk is kalapban van meg az eGolf, de alapvetoen inkabb phev vagy ice iranyba nezelodunk. Tudom, hogy ha csak egyszer szopatna meg az akkus, utana nem tudnank megbizni benne, ahhoz meg draga probalkozas. Na meg ha gyerekkel kell menni jobbra-balra, akkor elsodleges a rendelkezesre allas. Ezert nem lesz pl S4 se, pedig elnem :DDD ;] :O

simonjoe: cc utan trivialis alternativa lenne egy passat gte kombi. Miert nem jon szoba?

(#218994) Qru válasza Citroware (#218981) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nekem a Jazz-ben kormanyra szerelheto van, az elejen fura de hamar megszokhato. [link]

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#218995) simonjoe válasza rbalint88 (#218993) üzenetére


simonjoe
senior tag

...semmi másért csak elég volt a VAG vonalból. Lehet, h megbánom, de egyenlőre egyhangúlag elfogadta a család a Hyundai Tucson új 265LE-s pluginját.

Joe

(#218996) dnelb válasza M3aN (#218991) üzenetére


dnelb
veterán

igen, ez valóban jó lehet így, nekem nem volt karom :) meg a golfban túl vastagok és szélesek a lapátok, valszeg az is hátrány volt. pedig 3 félét is próbáltam.

(#218997) nandow válasza #46372352 (#218976) üzenetére


nandow
aktív tag

Erősebb, V6-os motor, halkabb, kifinomultabb. :)

Köszi a többieknek is! :R

(#218998) Tsebacsi válasza M3aN (#218991) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Ez igaz, megfelelő terméket kell venni. A legtöbb nem körmös, és én nem akartam ideiglenesen feleslegesen sok pénzt kiadni rá, míg meg nem lett az iPhone illetve az autóba a carplay.
Meg én ki-be rakogattam, karmolta a lamellát, brrr, a kukába kellett volna dobnom...

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#219000) rbalint88 válasza simonjoe (#218995) üzenetére


rbalint88
addikt

Hat nezd, villanyautot tudnak csinalni, legalabbis az elso Ioniq nem egy problemahalmaz, keves es nem tul draga jellemzo hibaja van, csak hat a beltere az eleg kopogos… fonokomnek van 17-es tucsonja, az eleg jol tartja magat a kuplungokat es szelvedoket kiveve. Ket kolleganak van 19-es i30, kuplung azokban is rosszalkodott mar, belteren mar nehol erezni a faradast, az enyem mar a faceliftes, fel eves, a szelvedo ebben is eleg gyenge, mar ket olyan kavicsnyomot kellett javitani, ami az audin csak gombostufejnyi nyomkt hagyott volna, ezen meg krater lett a helyen… illetve az ajton a konyoktamasz mar behorpadt a konyokom helyenel, ezt az eves szerviznel majd megprobalom gariban kicsereltetni, mert tenyleg csak pihentetem rajta a karom es nem azon rendezek szkanderbajnoksagot…
a hibrid es phev tucsonban elvileg valami ertelmesebb valto van, mint a 7dct, meg a tucson egy kategoriaval feljebb van, remeljuk tartos lesz. Meg azert azt nezd meg, hogy a led fenyszoro automata magassagallitos-e, mert pl az a facelift i30-ban nem. Fl elottiben meg igen…de a digit oracsoportban megjeleno holtterfigyelo kamerakep az zseni, kotelezove tennem.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.