Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#219551) stickermajom


stickermajom
addikt

Egy havertől norvégok megvették a 270 ezret futott Focus I-et a hétvégén, 450-ről lealkudták 260-ra az árát. Tegnap hívták, hogy rossz a váltó, nehezen veszi a hármast és a diagnosztika (!) azt írta, hogy szimmeringet kell rajta cserélni, ez 200k lesz, fizesse ki a felét különben bíróságra mennek. Szerintem egy 270 ezret futott autónál a hajtáslánc esetleges hibája nem rejtett hiba. Haver állítja, hogy nála nem volt semmi gond az autóval, de mikor elvitték az autót szúrta neki nagyon a vevő, szóval akár ők is okozhatták, ha valós a hiba.
Ha nem norvég lenne a vevő, akkor én biztosan nem foglalkoznék vele, menjenek bíróságra. A szerződésbe ráadásul a vevő kérésére beleírták, hogy kizárják a reklamációt. Viszont mivel házhoz jöttek, ezért van benne egy kis félsz, hogy esetleg jön a kiccsalád' jogokat érvényesíteni.

Szerintetek mi lenne a jó megoldás?

(#219552) sutszi válasza stickermajom (#219551) üzenetére


sutszi
veterán

norvégok :DDD sírok...

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#219553) tboy93 válasza stickermajom (#219551) üzenetére


tboy93
nagyúr

Egyetlen garast se fizessen és innentől kezdve a telefont se vegye fel. Ha a vevőnek problémája van, akkor nyújtson be fizetési meghagyást, bármi ami ennél csekélyebb mértékű azzal nem kell foglalkozni. Így is átverték, ne hagyja magát jobban. A jog őt védi, nem lesz ebből semmi.

[ Szerkesztve ]

(#219554) barnam_ válasza stickermajom (#219551) üzenetére


barnam_
nagyúr

Aranyszabály, hogy "norvégnak" nem adunk el autót...
Bíróságra úgyse fognak menni, de ahogy írod, benne van a félsz hogy megjelenik az egész pereputty. Legjobban talán úgy jöhet ki belőle, ha visszaveszi az autót, és tanul az esetből haverod.

(#219555) Magnum_ válasza stickermajom (#219551) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Klasszik....
En nem foglalkoznek vele.
Minek hivta hazhoz?
Hangjan nem hallotta a telefonban, hogy ejj more, ebbu baj lesz?

I humbly and respectfully decline™

(#219556) F_Zolee válasza stickermajom (#219551) üzenetére


F_Zolee
veterán

Ez csak a szokásos duma. Rendőröket kell kihívni ha megjelennek aztán annyi.
Barnam: aha... aztán visszaveszi kati nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#219557) 6030D válasza stickermajom (#219551) üzenetére


6030D
Ármester

Pár hónapja írtam, hogy havernak ugyan ez volt a Zafirával, csak talán a katira hivatkoztak. Mondta, hogy felejtsék el, ő nem fizet, főleg nem az autó értékéhez mérten nagy összeget (ott 25 %, itt közel a fele). Ha nem kell nekik az autó, akkor visszaveszi ugyanolyan állapotban, ahogy átvették és visszaadja a pénzt. Ha elfogadják, most indul. Azóta nem hívták.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#219558) barnam_ válasza F_Zolee (#219556) üzenetére


barnam_
nagyúr

Már akkor bukott az egészen, amikor cickányoknak adta el. Így vagy úgy, de most főhet a feje hogy mi lesz ebből.
450-ről 260-ra... ennyi erővel bevihette volna az első kereskedésbe, és utána nem kellene idegeskednie.

(#219559) tboy93 válasza barnam_ (#219554) üzenetére


tboy93
nagyúr

Biztos hogy vissza nem venném. Ha jön a család, ott a 112.

(#219560) F_Zolee válasza barnam_ (#219558) üzenetére


F_Zolee
veterán

Igen. Sajnos aki tátott szájjal megy abba az erdőbe...
Munkatársam is így adta el a mazda3át. Telefonon ment a fenyegetőzés. Felrobbant a motor duma volt épp. Hagyni kell vagy ha megjelennek akkor rendőrt hívni. Aztán majd rájönnek, hogy itt nem lesz 100% haszon.

(#219561) hemaka válasza stickermajom (#219551) üzenetére


hemaka
nagyúr

Semmi, hagyja a cigókat hadd kínlódjanak. Max oda mennek pampogni, rendőrt kell hívni, főleg ha van szerződés. BÍróságra nem mennek, kenyérre sincs nekik. Pro tipp dzsipettó bizniszhez: Legközelebb legalább ne a házánál adja el az autót.

[ Szerkesztve ]

(#219562) tboy93


tboy93
nagyúr

Most jött az infó, a decemberi gyártásból hirtelen február vége lett, leghamarabb március közepén vehetem át az autót :W

(#219563) Peter.70 válasza tboy93 (#219562) üzenetére


Peter.70
őstag

Lesz az még később is ;] :D

(#219564) tboy93 válasza Peter.70 (#219563) üzenetére


tboy93
nagyúr

Igazából márciustól már annyira nem érdekel, most jött volna jól. Márciusban átülök motorra és novemberben majd újra előveszem az autót. Persze Balaton járathoz jól jön, de jó időben keveset ülök autóban.

[ Szerkesztve ]

(#219565) Szada85 válasza Magnum_ (#219555) üzenetére


Szada85
aktív tag

Már többen is írtátok, hogy "minek hívta házhoz"...
Az adásvételin nincs rajta a cím egyébként is? Ha nem házhoz hívod öket is tudják az alapján, hol laksz, vagy tévedek?

(#219566) stickermajom válasza Magnum_ (#219555) üzenetére


stickermajom
addikt

Szerintem azt fogom neki tanácsolni, hogy engedje el ezt az autó vásárlás/eladás dolgot. A motorral is megszívta amit vett, mert az meg valóban rejtett hibás volt.

Köszi mindenkinek! Elsőre én is azt mondtam neki telefonba, hogy puffogjanak csak, úgyse tudnak semmit csinálni.

(#219567) Qru válasza barnam_ (#219558) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Van az az eretku auto amit mar masok nem vesznek meg. :(

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#219568) szabonagyur válasza Szada85 (#219565) üzenetére


szabonagyur
félisten

Nincs rajta emlékeim szerint, vagy legalábbis nem kötelező elem. Ugye ezért raksz rá személyi meg szerintem lakcímkártya számot is (de lehet ezt sem), ez alapján beazonosítható vagy.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#219569) forceberg válasza Qru (#219567) üzenetére


forceberg
veterán

A kereskedéseknél szoktam látni kiírva, hogy kb. bármit bevesznek, vagy az kamu lenne?

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#219570) szabonagyur válasza forceberg (#219569) üzenetére


szabonagyur
félisten

A bármit átvesznél általában vigyél is tőlük valamit, hogy ő mindenképp jól járjon.

Persze ha jobb állapotú az autó akkor áron alul átveszik.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#219571) Dorian


Dorian
félisten

Ti tapasztaltatok valami furcsát a csehek vezetési stílusával kapcsolatban?
Magyarországon igen ritkán találkozom velük, de ebből a szűk merítésből brutálisan nagy arányban vezetnek teljesen elmebeteg módon. Vagy ez csak véletlenül nekem jut? Már évekkel ezelőtt megjegyeztem, ma reggel megint ráerősített egy CZ.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#219572) szabonagyur válasza Dorian (#219571) üzenetére


szabonagyur
félisten

Nem rosszabb, mint a magyar :D Voltam COVID előtt sokat Prágában és nem rossz, sőt a belvárosban ahol 4-5-6 sávon megy és csak egy irányban a forgalom kimondottan dinamikusan közlekednek, nincs ez az alvás, mint Pesten sokszor.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#219573) tboy93 válasza Dorian (#219571) üzenetére


tboy93
nagyúr

A szlovakok szerintem sokkal rosszabbak.

(#219574) Qru válasza forceberg (#219569) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem mindent, az csak marketing fogas. Akkor ha veszel is toluk autot, lehetoleg hitelre. Vagy annyira ar alatt szamolja be, hogy inkabb leadod a bontoba vas arban.

#nincsbennetarcsi

(#219575) Qru válasza Dorian (#219571) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Csehekkel nincs tapasztalatom de a Szlovenoknal tapasztaltam, hogy palyan ugyanolyan nyomulos bunkok, mint a magyarok. Pedig oket kultur lenyeknek gondoltam eddig.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#219576) Szada85 válasza Dorian (#219571) üzenetére


Szada85
aktív tag

Az otthoni CZ rendszámos autók nagy része ugyanolyan "adóoptimalizálás"/operatívtartósbérletlízing, mint régebben az SK-s rendszámok.

(Legalábbis amiket én otthon járva láttam, azok mind felsöpolcos autók voltak, amivel nem a cseh vendégmunkás jár nagy eséllyel. :) )

@szabonagyur:
Kopottak az otthoni ismereteim, a német adásvételire rákerül, úgy emlékeztem, hogy a magyaron is rajta van, mikor a GSi-met vettem (12 éve) akkor ráírtuk azt is. :R

(#219577) rbalint88 válasza Szada85 (#219576) üzenetére


rbalint88
addikt

Nekem ket ismerosomnek van cseh rendszamos autoja, mindketto cseh cegnel dolgozik es a csomagja resze, egyiknek superb van, masiknak octavia :)

(#219578) MC Pite


MC Pite
veterán

Szevasztok; gyors kérdés:
Ha a jármű régi rendszáma le lett (mindegy miért) cserélve újra, a jszp szuf lerkédezőben nem kellene hogy látszódjon az előélet? Tudtommal az alvázszámos mesterkulcs miatt kellene... :F
JDA758-SNW251
:R

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#219579) Dorian válasza Szada85 (#219576) üzenetére


Dorian
félisten

Ja, én is ilyesmire gondoltam, hogy nem azért mert csehek, hanem mert bunkó expat felsővezetők / adóoptimalizálós vállalkozók.
Legjobb amikor Ausztriában ment körülöttem két cseh rendszámos autó teljesen normálisan. Átléptük a magyar határt, egyből ámokfutásba kezdtek.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#219580) molnarpeter válasza MC Pite (#219578) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Enyém is ilyen, látszik a régi rsz műszaki fotón is.

(#219581) rbalint88 válasza Dorian (#219579) üzenetére


rbalint88
addikt

“Legjobb amikor Ausztriában ment körülöttem két cseh rendszámos autó teljesen normálisan. Átléptük a magyar határt, egyből ámokfutásba kezdtek.”
ezt mondjuk a bennszulott osztrakok is csont nelkul hozzak :DDD

(#219582) tboldi válasza MC Pite (#219578) üzenetére


tboldi
nagyúr

Erdekes ez a JSZP, az Ypsilon eredeti rendszamara (KBN-286) azt irja, hogy nem kerult kiadasra, a mostanira rakeresve meg siman latom ezt a regit is, meg hogy uj kora ota mi tortent vele. 🤷‍♂️

De a motorom rendszamara (UKV-826) is azt irja, hogy nem kerult kiadasra, mondjuk ez gtk miatt vegleg ki lett vonva a forgalombol. De akkor miert nem azt irja? :F

(#219583) F_Zolee válasza stickermajom (#219566) üzenetére


F_Zolee
veterán

Ha nekiállnak fenyegetőzni azt meg a Btk. díjazza. Szóval mondja, hogy mehet a polgári peres út vagy rendőrök zaklatásért. Nem kell izgulni csak szeretik az embert stresszelni hátha ingyen ebéd esik az ölükbe. Norvégok pénzében nem lehet bízni amúgy se. Munkatársamat se értettem, hogy miért adta el a HAHU-s legolcsóbb darabjának értéke alatt bőven és mindezt úgy, hogy pár hónappal előtte meg vett rá egy jó állapotú gyári 16 vagy 17es felnit aztán még azt se vette le róla. :W Némelyik ember szeret a rúd végén lenni. :D

(#219584) Qru válasza rbalint88 (#219581) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Kulfoldrol hazajovet en is felbatorodok a hatrat atlepve. :D

#nincsbennetarcsi

(#219585) MasterMark válasza tboldi (#219582) üzenetére


MasterMark
titán

Nyilván a régire nem fogja a te autódat kiadni, hiszen ha azt bevonták, akkor utána ki lehet adni megint, és akkor már más autóhoz fog tartozni.

Switch Tax

(#219586) hacki87 válasza szabonagyur (#219568) üzenetére


hacki87
senior tag

Most néztem rá az adásvételi szerződésre amit magamnak töltöttem le azon rajta van a lakcím. De ha máshol nem a forgalmin rajta van és azt ugyebár adni kell a kocsi mellé. Igaz nekem még a régi címem van rajta.

[ Szerkesztve ]

(#219587) MunezXBK válasza Szada85 (#219576) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Német adásvételi?

(#219588) szabonagyur válasza hacki87 (#219586) üzenetére


szabonagyur
félisten

Forgalmin rajta van? Nekem is max a régi címem van rajta.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#219589) tboldi válasza MasterMark (#219585) üzenetére


tboldi
nagyúr

Ha sorban mennek a rendszámok előre, létezik, hogy kiadják újra a régebbieket (hacsak nem egyedi)?

(#219590) MasterMark válasza tboldi (#219589) üzenetére


MasterMark
titán

Alapesetben szerintem nem.

Azért is írja, hogy nem került kiadásra.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#219591) Qru válasza tboldi (#219589) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Egyedi rendszamkent kikerheto amugy nem adjak ki ujra. Foleg, hogy mar jon az uj formatum.

#nincsbennetarcsi

(#219592) MC Pite válasza tboldi (#219582) üzenetére


MC Pite
veterán

Ez lenne a normális, de most csak az új rendszám km adatait látni pl, egyedül a tulajdonosok száma ami az egész előéletre vonatkozik.

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#219593) Szada85 válasza MunezXBK (#219587) üzenetére


Szada85
aktív tag

Amit én eddig használtam mobile.de saját szerzödés nyomtatványa:

Vagy nem értem a kérdésed.

(#219594) molnarpeter válasza MC Pite (#219592) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Mikor volt a rsz csere? 2008-9 előtt már nem sok adat van alapból sem, km óra állásokat sem egyből kezdték beírni (2011-ben volt műszakink pl még ilyen) :F csak tippelgetek.

[ Szerkesztve ]

(#219595) focvis


focvis
veterán

Ma végre összehoztuk a találkát az MX-5-tel. :R
A konkrét autó rendben van, az előzetesen egyeztetett ár is oké, jól felszerelt, az eladó szimpatikus. A 2.0 motor ereje elegendő, megindul, természetesen sejtem, hogy nem autópályán brillírozik. Picit kell költeni rá ~ 100 ezer Ft értékben: olajcsere aktuális, egy díszléc csálé, azt cserélni érdemes, fedélzeti programozás kellhet.

Két pontban bizonytalanodtam el:

1. Évtizedek óta nem láttam utólagosan alvázvédőzött autót, nem tudom mennyi idő alatt szárad meg. Ennek az alján szvsz nem gyári az alvázvédő: a kipufogó tiszta, viszont a lengőkarok feketék, azoknak a végén / szélén enyhe felületi rozsda (ennyi egy német autón is van). A fenéklemezen egyes pontjain ragad/tapad az alvázvédő, nem rugalmas, nem lágy, de ahol fényes fekete, ott "tapad". Ez normális ha mondjuk minimum 2-3 éve volt alvázvédőzve?

2. Kb. 2 órával ezelőtt szálltam ki az autóból, még mindig érzem, hogy a műszerfal nyomta a jobb térdemet (nem vagyok égimeszelő, 1,8). Ha annyira hátratoltam az ülést, hogy épp ki tudjam nyomni a kuplungot, akkor nem nyomta, de ehhez a lábszáram is vízszintes helyzetbe kerül már. (Talán bukó nélkül el tudnám adni tavasszal ha nem sikerül megbarátkozni a méretével, ugyanakkor erősen elbizonytalanít a szűkössége.)

[ Szerkesztve ]

(#219596) Qru válasza focvis (#219595) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

1-2 nap alatt megkell(ene) szaradnia annyira, hogy ne legyen ragados. Az ott frissen vt ratusszentve szvsz.

#nincsbennetarcsi

(#219597) dnelb válasza focvis (#219595) üzenetére


dnelb
veterán

2. pontra, ülés magasság állítás talán segíthet ezen, de ha ilyen rövid idő alatt is érzed hogy törte a lábad akkor szerintem offos..

(#219598) MunezXBK válasza Szada85 (#219593) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Még sosem töltöttem ki ilyet, itt kint. :D

(#219599) focvis válasza dnelb (#219597) üzenetére


focvis
veterán

Az ülés elejének a magassága állítható, eleinte magasabban volt, akkor jobban nyomta a térdem, aztán mindent letettünk koppra, úgy kevésbé, de azért éreztem hogy korlátoz és nem biztonságos kinyújtott lábbal nyomni a kuplungot, féket.

Következő körben megnézek egy Z4-et. Ezt se vetettem el teljesen.

[ Szerkesztve ]

(#219600) Qru válasza focvis (#219599) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Japo fan vagyok de en inkabb a Z4 fele hajlanek.

#nincsbennetarcsi

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.