Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#219801) tboldi válasza Atomgeszi (#219800) üzenetére


tboldi
nagyúr

Persze, az is Multipont kártya. Nekem ugyan netriskes van, de tök ugyanaz.

[ Szerkesztve ]

(#219802) kisza25 válasza -v- (#219781) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

:DDD

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#219803) focvis válasza bandus (#219796) üzenetére


focvis
veterán

Semmiképpen ne kalapáld. Ha ugyanaz mint a Golfon, akkor csak lazán vissza kell nyomni. Próbáld meg holnap, higgadtan.

(#219804) fant0mi válasza Qru (#219797) üzenetére


fant0mi
addikt

Azt nem tudom, de az enyémen a dísztárcsa a féktárcsa. :)

(#219805) bandus válasza focvis (#219803) üzenetére


bandus
veterán

koszi, megprobalom akkor meg egyszer holnap. nem ment vissza nagyon konnyen, lehet kesztyuben konnyebb lesz, amugy is kis gyenge szar noi kezem van :D

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#219806) molnarpeter válasza bandus (#219796) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Próbáld megmelegíteni, én is pl hajszárító után tudtam csak lökhárító rácsot bepattintani a Fiaton :)

(#219807) Qru válasza fant0mi (#219804) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

:C

#nincsbennetarcsi

(#219808) fant0mi válasza bandus (#219805) üzenetére


fant0mi
addikt

Ilyen hidegben minden ridegebb.
Ma alig tudtam az udvaron a hosszabbítót feltekerni a dobra. Olyan volt mint a fagyott giliszta.

(#219809) molnarpeter válasza focvis (#219777) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Ilyen volt a cégnél is (28i), N20/N52 lenne?

[ Szerkesztve ]

(#219810) Qru


Qru
MODERÁTOR

Mindenki nyugodjon meg, “peren kivul” megegyeztunk a Sparral. Bar elsore nem akartak kp-t adni csak utalvanyt.

#nincsbennetarcsi

(#219811) Magnum_ válasza Qru (#219810) üzenetére


Magnum_
nagyúr

:DDD

I humbly and respectfully decline™

(#219812) Qru válasza Magnum_ (#219811) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Mondtam, hogy a fenyezo nem igen fogadja el a Sparos utalvanyt. Tudomasul vettek es kertek szamlaszamot…

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#219813) Puma K válasza focvis (#219775) üzenetére


Puma K
veterán

Ilyen ez a PNV.

Unokabátyám Audi A3-jának a kormányzása olyan volt mint kés a vajban. Gyakorlatilag 1 ujjal is lehetett tekerni a kormányát szinte minden körülmény között.

Mikor beült az E39-be akkor csak egy aztakurva hagyta el a száját amikor elindultunk és tekergette a kormányt.

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#219814) Magnum_ válasza Qru (#219812) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Mondjuk ez jo :D (meg nyilvan valid is)

I humbly and respectfully decline™

(#219815) Tsebacsi válasza Qru (#219812) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

:DDD

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#219816) focvis válasza molnarpeter (#219809) üzenetére


focvis
veterán

N20B20A, láncos.

(#219817) aero. válasza focvis (#219816) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

A kormány valid, nehezebb tekerni a BMW-ket :)

Az N20-nak törik a láncvezető műanyag sínje és szakad a második kis lánc is, az USA-ban nagy perek mentek miatt, erre figyelni kell. :R

Valami youtubeos gyereknek volt F20-ban, ő Novoth-nál csináltatta meg. $$$

[ Szerkesztve ]

(#219818) focvis válasza Puma K (#219813) üzenetére


focvis
veterán

Meg kéne néznem majd még egyet, hogy mi az újság. Legközelebb jövő héten szerdán leszek szabin. Szeretnék túl lenni rajta, feleségnek megígértem.
Fura mindenesetre. A Golfomé is nehezebb az alap Golfénál.
Mindig konstatálom, hogy a Golf a legjobb autó, pedig próbálkozom időnként. 🤷‍♀️

Aero: Köszönöm!
De jó. :/ Nem akarok tovább keresgélni.

[ Szerkesztve ]

(#219819) fant0mi


fant0mi
addikt

Színváltós BMW
YTalert [link]

"Eladó egy zöld kaméleon. Nem zöld, barna. Nem. Sárga. Nem. Piros. Ez kurvajó, nem eladó!" :)

[ Szerkesztve ]

(#219820) Magnum_ válasza fant0mi (#219819) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Forgalmiba melyiket irjak? :-)

I humbly and respectfully decline™

(#219821) grizlisandor válasza Atomgeszi (#219799) üzenetére


grizlisandor
addikt

Tavaly csináltattam online én is.
Kell először orvosi, kell ügyfélkapu, amibe telefonodról jelentkezel be, ott regisztráltatni kell az arcképes azonosítást, ehhez ügyintézőhöz kapcsol. Utána be kell lépned arcképes azonosítással, ki kell választani az online jogosítvány intézését, beszélni az ügyintézővel, csinál egy képet rólad, meg az aláírásodról és kész. Kelleni fognak az irataid, egy szoba, fehér fallal, megfelelő világítással, ahol rajtad kívül más nem lehet(!), meg egy kék toll és egy fehér papír.

Ha szerencséd van, nem jársz úgy, mint én, hogy fél óra alatt nem sikerült a programnak felismernia a 10 éves jogsikép és a 7 éves személyikép alapján. Így be kellett mennem a kormányhivatalba fotózkodni, szerencsére így is ingyen volt. :D Az online ügyintéző hölgy pedig megállapította, hogy arcforma stimmel, szemüveg stimmel, a hajam az rövidebb, csak a programnak nem vagyok szimpatikus, pedig kapcsolgattam a fényket, átmentem másik irodába is, de sehogy sem lett jó.

(#219822) EQMontoya válasza focvis (#219775) üzenetére


EQMontoya
veterán

Nem ugy volt, hogy nagy motorosat nézel? Az a 2.0 turbó nem egy szerencsés konstrukció. :(

Same rules apply!

(#219823) sutszi válasza Tsebacsi (#219798) üzenetére


sutszi
veterán

Nem ezt akartam eredetileg de egynek jó lesz: [link] Ezen kívül szánd rá az időt és csapd fel a netet. Volt még erről szó korábban is... Céges userek marhára nem töltik a járgányt, mert nincs hol... otthon nem fogja mert a költségelés bonyolult. Cégnél meg nincs mindenhol villany a parkolónál... Faék egyszerűen belátható...
Az viszont kicsit zorall, mennyire szubjektíven szemléled a világot... Ha nem plugined lenne le se tojnád...

[ Szerkesztve ]

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#219824) focvis válasza EQMontoya (#219822) üzenetére


focvis
veterán

Volt itt már minden. :U A 35i DKG-s (= DSG), esetleg a napokban megnézem, Szfváron található.

(#219825) kisza25 válasza Tsebacsi (#219798) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Céges autó, amit cég kártyával tankolsz és otthon tudnád tölteni saját áramról, szerinted töltik? Jól emlékszem kínában csináltak felmérést
Amúgy normál használat mellett is nagyon szennyeznek

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#219826) Qru válasza focvis (#219818) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nemet autoknal ebben merul ki a sportos vezetesi erzet?! :D

#nincsbennetarcsi

(#219827) szabonagyur válasza kisza25 (#219825) üzenetére


szabonagyur
félisten

Így van, nálunk most kötelező olyat venni, ami zöld rendszámos, de alig töltik mivel ingyen járnak mindenhova is amúgy is.

Pedig nálunk tudnák a cégnél is tölteni, mégsem teszik meg.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#219828) Peter.70 válasza Qru (#219812) üzenetére


Peter.70
őstag

Pedig azt a fényező mestert közkincsé tehetted volna :D

(#219829) 6030D válasza fant0mi (#219819) üzenetére


6030D
Ármester

Télen délután 4kor elmész teszkózni, de ha kijössz, nem találod az autód, mert besötétedett. :)
Ez meg: The Ultimate Driving Machine , vajon az M-részleg sír vagy nevet? :U

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#219830) CactuS válasza kisza25 (#219825) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

De ez megint user error, sajnos. A Phev is csak bizonyos helyzetekben jó, ahogy a legtöbb elektromos autóval se az alpokba mész túrázni. Erről meg nem az autó tehet. Nálunk pl. akkor kap a bérlő phev-t, ha tudja is használni, meg van értelme, szerencsére az ügyfelek többsége (vagy a főnökük) jól átgondolja ezt és ha úgy alakul akkor vagy sima hybridet vagy marad a dízel. Területi képviselők nem fognak a phev kicsi hatótávjával vacakolni.

Mondjuk ha elveszik végül a zöld rendszámot, akkor talán beesik kicsit az áruk majd. Pl az is vicc, hogy egy P3 plugin 300k km-rel még mindig bőven 4 mFt fölött tanyázik, ha 200k körül keresel, akkor már 5+ mFt-ról indul a kínálat.

[ Szerkesztve ]

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#219831) focvis válasza Qru (#219826) üzenetére


focvis
veterán

Mennek mint ökör, van bennük anyag, nem rohadnak és mindegyik vollgasfest. :))

Elment a kedvem az egésztől. 😅😅😅

(#219832) Puma K válasza Qru (#219826) üzenetére


Puma K
veterán

Csak a PNV-nél: [link]
(lehet a régebbieknél :D )

Valószínűleg a nokedlit szaggatni sem tudó kisfiúk sok esetben ezért szállnak el a bajor gépsárkányokkal ha egy kicsit is forgatni kéne azt a kormányt ;]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#219833) CactuS válasza Puma K (#219832) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Azért audival is előfordulnak balesetek kanyarban. :D Mondjuk szerencsétlen audi több sebből is vérzett, ahogy nézem.

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#219834) ngaba


ngaba
aktív tag

Normális, konkrét típushoz (üléshez) való üléshuzatot hol érdemes venni?

(#219835) Tsebacsi válasza sutszi (#219823) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

és Kisza25:
Ez a link kvázi hasonló, ezért igyekszem egyben reagálni.
Köztudott tény, hogy gyártók csalnak és hazudnak a fogyasztási és kibocsájtási adatokkal kapcsolatban, nem tudom itt mi az újdonság?
Ezek is üzemanyaggal mennek áram híjján, de ha lenne olyan összehasonlítás, hogy a normál motoros autókhoz képest hogy alakul a dolog, lehet meglepődne mindenki.
Megint csak a saját példám tudom felhozni: A BMW nagyobb, erősebb, nehezebb a Fókánál, mégis annyit, vagy kevesebbet eszik. Mik vannak...
A megfelelő használattal szerintem lényegesen alacsonyabb a károsanyag kibocsájtásuk, mint egy ugyanolyan, de csak robbanómotoros kivitelnek.
Alapból kamu, hogy EV módban mindig bekapcsol a motor, ez a BMW-ben menetmódfüggő, max edrive-ban padlógázra sem kapcsolja be a motort!

Cactus is jól leírta, hogy annak való Plug-in aki tudja is használni, nem az autó tehet arról hogy a felhasználó buta...

"zorall, mennyire szubjektíven szemléled a világot"

Miért is? Engem érintő téma, miért ne szólalnék fel. Hülyeség az egész, leírtam miért.
Persze hogy kevésbé mozgatna, ha olyat szabályozás jönne ki, hogy a dízleket különadó sújtaná pl. Mert nekem nem az van. Logikus :U
Ebben a Pécsi határozatban és a Plug-in basztatásában meg csak boszorkányüldözést látok...

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#219836) CactuS válasza ngaba (#219834) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Méretpontos üléshuzatot Piroska nénihez hordják, nincs rá panasz: Piroska autó üléshuzat. Én még nem jártam nála.

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#219837) tboy93


tboy93
nagyúr

Eeees vegetert haver ~4 eves szenvedese az E46-al. :U Nemetorszagban 600eur-ert vasarolt 320i kombira az évek alatt raszaladt több mint 3M Ft (itthon szervizelve!), vegletekig kitartott a srac, hogy ebbol egyszer jo auto lesz. Az utolso csepp most a szethullott kormánymű volt. Szerintem 500-nal tobbet nem fog kapni az autoert ha eladja, elképesztően rohad közel minden elem.

[ Szerkesztve ]

(#219838) Magnum_ válasza tboy93 (#219837) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Nemetorszagban 600eur-ert vasarolt 320i kombi...

Biztos az E46 szar.

I humbly and respectfully decline™

(#219839) tboy93 válasza Magnum_ (#219838) üzenetére


tboy93
nagyúr

Ha ez jott le a mondandombol akkor felreertesz :) Mar akkor mondtuk neki, hogy egy epkezlab peldany 4x ennyibe kerül. Jott a szokásos szöveg, majd aprankent helyrerakja...

[ Szerkesztve ]

(#219840) CactuS válasza tboy93 (#219837) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

600 eurós egykor volt prémiumot megvéve mire számított? :B

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#219841) Magnum_ válasza tboy93 (#219839) üzenetére


Magnum_
nagyúr

bocs, lemaradt a szmájli, most már nem pótolom :D
(én amúgy 2.5 éve, ami igaz nem 4, de akkor még nem szálltak el így az árak, meg az EUR sem, vettem több, mint 6x annyiért. csumpy motorral, pedig 20i kellett volna :D)

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#219842) joshua7 válasza focvis (#219818) üzenetére


joshua7
veterán

Hm. Nekem nem tűnt ez föl.
Besírtam, mikor a GTI-vel bementem az első körforgalomba az 1.4 TSI után, annyira tetszett a direktsége. :D

Semper Fi

(#219843) CactuS válasza tboy93 (#219839) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Mindig van remény, hogy valaki kifogja az aranyhalat, ahol az eladó nézett be egy nullát. De azért a valóság az, hogy senki nem akar sokat bukni az eladott autóján. Ami olcsó, az szinte mindig szar is. :B

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#219844) Dorian válasza Dorian (#218074) üzenetére


Dorian
félisten

Korábban írtam erről a problémáról, arról is, hogy aztán megjárattam magas fordulaton. Egy kis ideig megint jól ment, aztán megint jelentkezett ugyanaz a probléma, bár ez magától még aznap el is múlt. De aztán a feleségem elkezdett nyaggatni, h MOST csináljak valamit, mert így parázik vezetni.
Bementem az első autósboltba, h adjanak vmi adalékanyagot. Faszi mondja, hogy ő a dízelébe piros Spurit használ, főleg télen tapasztal ettől mindenféle pozitívumokat, de benzinesbe is tanácsolják, bár nem tudja, hogy ilyen problémára alkalmas lehet-e, próbáljam ki.
Tankba be, ki a nullásra, 100 km megint. Úgy féltávon kezdtem érezni, hogy ez jobban megy mint szokott. (gondolom ekkorra keveredett ez ez a cucc). Nos azóta nem produkált gyújtás hibát a kocsi és a zasszony is többször megjegyezte, hogy a normális állapotnál is sokkal jobban, simábban megy. Kipróbáltam, valóban: ugyanaz a nyomaték alacsonyabb fordulaton is megvan már, dinamikusabb a gyorsulás is.
Nem tudom, hogy ha nincs a korábban írt probléma az autóval, akkor ér-e bármit ez a cucc, de ilyen hátrányos helyzetből indulva nekem úgy tűnik segített. Most öntöttem egy adagot a dízelembe is, ártani nem árt felkiáltással, a sok aglós bejárás és kevés autópálya miatt ha van egy kis extra tisztító hatása, az csak jó.
Sztem a téli időszakban használom ezt, aztán a benzines Opellel átállok OMV prémiumra, a dízel Avensisnél meg majd meglátom érdemes-e.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#219845) Atomgeszi válasza grizlisandor (#219821) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Na, szuper köszi. Jó lesz élőben is. 4k-t akartunk spórolni, de ennyit nem ér. :DDD

(#219846) sutszi válasza Tsebacsi (#219835) üzenetére


sutszi
veterán

A megfelelő használattal szerintem lényegesen alacsonyabb a károsanyag kibocsájtásuk, mint egy ugyanolyan, de csak robbanómotoros kivitelnek.

Ebből tudom, hogy nem olvastál figyelmesen. Pont erről szóltunk és a cikkek is...hogy NEM használják megfelelően ezeket. Gyakorlatilag kizárólag üzemanyagot tankolnak bele, és alig, vagy egyáltalán nem töltik... Teccik érteni?!
Erre természetesen válaszolni kell...pl ilyen kevésbé népszerű szabályokkal...
Meg azért valljuk be... a zöld rendszámos porsche húzzon kifelé az ingyen parkolásból...

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#219847) stickermajom


stickermajom
addikt

Akksis topikban kaptam tanácsot, hogy esetleg zárnom kéne az autót a garázsban is, hátha az a gond. Tegnapelőtt feltöltöttem, tegnap 12,63V, ma reggel 12,59V volt benne, de közben hűlt 6-7 fokot a levegő. Lehet tényleg ez lesz a gond.
Eddig zártam amúgy, csak az utóbbi időben a villanydákó miatt leszoktam róla, mert annál nyitásra leáll a töltés.

(#219848) CactuS válasza sutszi (#219846) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Mondjuk attól nem fogják többen tölteni, hogy nem lehet majd ingyen parkolni vele. Max eladják és vesznek helyette egy jó kis dízelt. Városba az való. :U

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#219849) Tsebacsi válasza sutszi (#219846) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Értem, tehát adott egy x százaléka egy csoportnak, akik rosszul használnak egy terméket, és ezért az egész termékre vonatkozó engedményt szüntetjük meg, nem a csoportot (azon belül az X százékot) tanítjuk vagy szabályozzuk. Persze ez utóbbi nehezebb.
Elbeszélünk egymás mellett, hagyjuk is a faszba, mert szerintem inkább Te nem érted. :U

Leegyszerűsítem: Tiltsuk ki a dízeleket, mert a Smoke & Charm csoport tagjai rendszeresen a városokban döngetnek és eregetik a füstöt a szénné chippelt autóikból. Dereng?

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#219850) Magnum_ válasza sutszi (#219846) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Egyet tudok erteni azzal, hogy a papiron 25km-t tudo, 4-5e ccm-s csalo autoknal ne legyen ingyen parkolas.
De en sem a teljes phev vonaltol vennem el, lasd amperasokat, mekkora fillerbaszok, vagy pl uj C klass is tisztesseges hatotavot tud.

I humbly and respectfully decline™

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.