Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#218151) Qru válasza stickermajom (#218145) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Toltheted arra figyelj, hogy ha fagy van akkor nem szabad tolteni az akksit. Tehat ha kint all nem garazsban akkor csak ovatosan!

#nincsbennetarcsi

(#218152) barnam_ válasza Qru (#218151) üzenetére


barnam_
nagyúr

És ha van külön hópehely ( :D ) / alacsony hőmérsékleti töltési mód?
Télen arra szoktam állítani a Lidl-ös töltőt.

(#218153) MasterMark válasza barnam_ (#218152) üzenetére


MasterMark
titán

Az nem azt jelenti.

Az a csepptöltés amikor egy amúgy feltöltött akkut teszel rá télen, hogy ne merüljön le az állásban.

Switch Tax

(#218154) stickermajom válasza Qru (#218151) üzenetére


stickermajom
addikt

Nem fűtött a garázs ahol áll, de kemény fagyok nincsenek benn. Délutánonként kell akkor rátölteni. :D

(#218155) forceberg válasza stickermajom (#218154) üzenetére


forceberg
veterán

Ha esetleg kulccsal nyitható a csomagtér, akkor inkább levenném a sarut, akkor pár hét alatt nem merül le, ha jó még az aksi.

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#218156) Qru válasza stickermajom (#218154) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az a lenyeg, hogy az akksi ne legyen fagyott allapotban. Ha egesz ejjel pl a -4-ben allt akkor azert ovatosan.

#nincsbennetarcsi

(#218157) Qru válasza forceberg (#218155) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Csak akkor jol meg is bombazna hiabkodokkal ha levenne a sarut…

#nincsbennetarcsi

(#218158) lazac_ válasza Qru (#218150) üzenetére


lazac_
tag

Pont most kattintottam végig azt is, hogy lássak valami független dolgot. :R
(Amúgy mi van akkor, ha évi 4e futásteljesítményt adok meg, aztán összetöröm, és van benne 11e km? Vagy ha nem terveztem külföldre menni, de ha már Esztergomban vagyok, kiugrom Párkányba, és pont ott megyek bele egy Skodába?)

(#218159) Qru válasza lazac_ (#218158) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

A biztositon mulik, ha a km-t kevessel leped at akkor nem foglalkoznak vele. Kozeputas ha ujra kalkulaljak a biztositasi dijat ha sokkal lepted tul. Szelsoseges esetben nem fizetnek. A kulfoldet nem tudom mennyire veszik szigoruan de gondolom ha a kozelben maradsz kb azonos mint a km-nel.

#nincsbennetarcsi

(#218160) barnam_ válasza MasterMark (#218153) üzenetére


barnam_
nagyúr

Rendben, akkor erre figyelek majd hogy nagyon hidegben inkább kiszedem és valami fedett helyen töltöm :K

(#218161) forceberg válasza Qru (#218157) üzenetére


forceberg
veterán

Mi van az Opelnál, amitől csomó hibakód lenne?
Rönókkal ilyen téren semmi rendelleneset nem tapasztaltam. Pl. szerintem sokan még úgy töltik az aksit, hogy a töltés idejére leveszik a sarut.

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#218162) Puma K


Puma K
veterán

Egy elmebeteg épített egy 5000 lóerős Wankel szörnyet

Videó: [link]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#218163) grizlisandor


grizlisandor
addikt

(#218138) lazac_ & (#218140) cappa72:
Na ez érdekes, akkor nem tudom mi van. :U
Nekem forintra ugyanaz jött ki a Netrisk-en és a K&H saját kalkulátorán.

(#218164) Qru válasza forceberg (#218161) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

S/S tud megkeveredni meg par kevesbe fontos alrendszer. Ha tud hibakodot torolni akkor nincs gond.

#nincsbennetarcsi

(#218165) tboldi


tboldi
nagyúr

(#218166) syIex válasza tboldi (#218165) üzenetére


syIex
veterán

Vicc.......

Me, I always tell the truth. Even when I lie!

(#218167) Tsebacsi válasza tboldi (#218165) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Veszély van kéremszépen, Veszély!

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#218168) cappa72 válasza tboldi (#218165) üzenetére


cappa72
nagyúr

Akkor spórolhatok tovább, hogy meglegyen majd a Kisöregnek a műszakija... ;)

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#218169) Qru válasza tboldi (#218165) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Kar vt elvinni a Jazz-t muszakira ereztem. :D

#nincsbennetarcsi

(#218170) tboldi válasza cappa72 (#218168) üzenetére


tboldi
nagyúr

Nekem sem kell addig vitatkoznom a vizsgabiztosokkal a kerékméreten és az izzókon. :))
Anyum meg azért örül, mert ápolónőként ingyen vonatozhat, buszozhat továbbra is.

[ Szerkesztve ]

(#218171) lazac_ válasza tboldi (#218165) üzenetére


lazac_
tag

Ennek mondjuk örülök, mert épp februárban jár le a Hondán, és már terveztem, hogy januárban elviszem, ne kelljen a tömeggel verekednem a szabad helyért, de így akkor ez* elmarad. :) *Mármint a verekedés, nem a műszakiztatás.

[ Szerkesztve ]

(#218172) tboy93 válasza lazac_ (#218171) üzenetére


tboy93
nagyúr

Én egy 9 hónapot csúsztattam a műszakit :DDD

(#218173) barnam_ válasza Qru (#218169) üzenetére


barnam_
nagyúr

Nem emlékszem, tavaly nyáron véget ért a veszélyhelyzet, kellett vinni az autót műszakira? *
Mert ha nem, akkor konkrétan kb. 2 évet ki lehet húzni így műszaki nélkül... ami azért már nem egészséges...

*: nálam lejárt tavaly júniusban, de már májusban megcsináltattam.

(#218174) Qru válasza barnam_ (#218173) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

A veszelyhelyzet vege utani turelmi ido es az uj kezdodatuma nem er egybe ugy emlekszem.

Jazz kapott friss muszakit mert amugyis ment olajcserere. Eneos-t kapott. Japan motorban Japan (nevu de amugy Lengyel gyaratasu) olajat!

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#218175) focvis válasza tboldi (#218170) üzenetére


focvis
veterán

Az ingyen parkolást kérem vissza! :D

Puma K: Melyik mosóról írtál tegnap az Üllői úton? Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#218176) Qru válasza focvis (#218175) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Kellett eladnod a zoldrendszamos V60-at… :D

#nincsbennetarcsi

(#218177) molnarpeter válasza barnam_ (#218173) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Van 2020 júliusban lejárt műszakis gépünk, lassú jármű 5 évente megy, szóval 7 év még nem is tűnik soknak ;] Golf lakatosra vár, abból a szempontból jól jön.

(#218178) Vismajor01 válasza tboy93 (#218144) üzenetére


Vismajor01
addikt

Nevetek kicsit, mivel én is pont arrajártam ma reggel. Annyira pont arra, hogyd a Trófea mélygarázsába parkoltam.

Odafele nem volt vészes, visszafelé tünt fel a kocsisor. Kikanyarodtam a szerémire, és lekanyarodtam jobbra a rakpart felé. Már a szerémin állt a sor a jobb sávban, mikor lekanyarodtam akkor láttam h itt mindenki a lágymányosra akar felmenni, szóval ott kitudtam őket kerülni és tulajdonképpen eseménytelenül észak-buda felé közlekedni a rakparton.

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#218179) Szoszo94


Szoszo94
őstag

Kezdem azt érezni, hogy nemcsak megtalálnak, egyenesen keresnek engem a hülyék - most kivételesen nem tudtam elkerülni a "balesetet", mert álltam a dugóban, de hátulról beaka...megtoltak egy E46-ossal. :DDD
Araszolva kijöttünk a MömaX (Győr) körforgalomból, lámpánál már állt a sor, így szép lassan megállt mindenki. Tükörbe belenéztem, mögöttem is megálltak. Gondoltam iszok egy kortyot, de mire elővettem és a számhoz emeltem, enyhe puffanás és lökés hátulról, na mondom ez hogy sikerült :U
Vészindex be, én ki, hátrasétálok, a srác már hátrébb tolatott egy húsz centit. Nézem a kocsikat, egyiken se látszik semmi, odasétálok hozzá, résnyire lehúzott ablakon hadarja a bocsbocsbocs kifejezést. Pedig nem is néztem csúnyán, cégessel voltam és sejtettem, hogy azon nem fog látszani semmi. Mondtam neki, hogy figyeljen oda legközelebb, illetve menjünk, ne tartsuk fel a sort, úgysem látszik semmi.

Nem értem, hogy sikerült ez neki, mert eltelt 5-6mp a megállás után és tényleg csak csorogtunk, illetve úgy láttam ő is állt, de ahhoz meg elég nagy volt a tolás, hogy csak nekemgurult volna. Lecsúszott a kuplungról a lába? :F

Lexus IS250 Sport Mark Levinson // Renault Mégane II Limousine 1.5dCi // Renault Mégane II PH2 Grandtour 2.0dCi

(#218180) Qru válasza Szoszo94 (#218179) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Vagy tul nagy gazt adott. Szivas, sajattal azert kerj betetlapot (cegesekre en se kertem ilyenert), mert a lokos visszaugrik a helyere de a patentok meg az enegiaelnyelo serul. Ami azert baj, mert a kovetkezo utkozesnel nem fog mar kellokeppen vedeni.

#nincsbennetarcsi

(#218181) Tsebacsi válasza Szoszo94 (#218179) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Simán lehet hogy telefont nyomogatott... :((

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#218182) Vismajor01 válasza Szoszo94 (#218179) üzenetére


Vismajor01
addikt

Nekem volt olyan h en voltam a bmws ebben a szituban. Petofi hidrol jöttünk lefele es persze allt a dugo. En nagyban magyaráztam a bnomnek ott a "plazarol" mar nem emlekszem mit. De mutogattam is mert nem ertette mirol beszelek. Ekozben enyhult a nyomaspont a feken es mivel automata elkezdett elore kuszni amit en eszre se vettem csak akkor amikor mar nekimentem :D az is kb 3-al szal persze nem tortent semmi.

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#218183) grizlisandor válasza tboldi (#218165) üzenetére


grizlisandor
addikt

Vicc.

Hagyjuk legálisan a bontószökevényeket közlekedni, nem a topiklakókra gondolok elsősorban! ;]

Ismerős is végre elengedte a kezét B4 Passat-nak, lógott keze lába, veszélyhelyzet kezdete előtt 2 éve feketén műszakizott, de már ott is csak baráti szívességből tolták át és közölték vele, hogy ez volt az utolsó. Irány a kasznis vagy a bontó. Az elmúlt 2 hónapban indulni is csak bikázva indult. Birka kollégája minden reggel jött bikázni a kocsit. :D B5 Passat-ot vett helyette.

(#218184) moddingR


moddingR
aktív tag

Sziasztok!

Sérült autót, hogy célszerű eladni? Kivonva forgalomból, vagy mire érdemes figyelni(márha van ilyen)? Gondolok itt olyanra, hogy az adásvételibe beleírni, hogy x alkatrész sérült stb.. :R

(#218185) Szoszo94 válasza Qru (#218180) üzenetére


Szoszo94
őstag

Persze, sajátnál kértem volna, márcsak a parkradarok miatt is - meg azért az sérülékenyebb, mint a Proace vastag műanyagja :D
Nem indult még a sor, úgyhogy nem hinném, hogy gázt adott. Ezt már nem fogjuk megtudni, elfelejtettem megkérdezni én is, gyorsan tovább akartam menni, mielőtt még nagyobb torlódás alakul ki.

Tse: az is lehet, de akkor álljona féken, ne guruljon már belém :DDD

Vismajor: nem hinném, hogy automata lett volna, E46-ból élőben nem is láttam olyat még. De az M csíkok ott voltak a hűtőrácson, biztos nagyon menni akart a gép ;]

[ Szerkesztve ]

Lexus IS250 Sport Mark Levinson // Renault Mégane II Limousine 1.5dCi // Renault Mégane II PH2 Grandtour 2.0dCi

(#218186) focvis válasza Qru (#218176) üzenetére


focvis
veterán

Az idei éves parkolás számlám nem érte el az 1000 Ft-ot. :)
(Plusz nyaraláskor napi 10€ a szállodában, azt még roki kártyával is ráverik a népekre.)
Átlagos évben olyan 2-3 ezer Ft-ot adok ki parkolásra, sportként tekintek a kérdésre.

(#218187) focvis válasza Tsebacsi (#218181) üzenetére


focvis
veterán

+1. Egyszer már én is megkoccoltam az előttem araszolót a Lánchídon, miközben a banán-Nokiát* nyomkodtam. 🤗
(* = nem mostanában történt.)

(#218188) macilaci78 válasza tboy93 (#218172) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Ismerős a 16. hónapban jár...

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#218189) kisza25 válasza Qru (#218156) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Akkor ezek szerint fagyban az elektromos autókat sem lehet tölteni? :F

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#218190) Tsebacsi válasza focvis (#218187) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Erre igyál egy sört helyettem is. ;)
Engem 2 hete a BMW mentett meg mert kerestem egy telefonszámot. És megállt a sor. Lehülyéztem magam és megvártam, míg odaérek a célhoz.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#218191) brumi1024 válasza kisza25 (#218189) üzenetére


brumi1024
veterán

Nagyon lassan kezdenek el tölteni, hacsak nincs akksifűtés funkció az autóban (és észreveszi, hogy oda indul a user).

(#218192) Dorian válasza brumi1024 (#218191) üzenetére


Dorian
félisten

Csak 1x mentem bele vkibe hátulról, amikor egy szar céges autót kaptam amiben a fék olyan volt, h sajátommal 3x megálltam volna. Másiknak szinte semmi baja nem lett. Szlovák rendszámos volt, úgyh papírozást sem akart.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#218193) tboldi válasza macilaci78 (#218188) üzenetére


tboldi
nagyúr

Ami azt jelenti, hogy 2020 szeptemberétől 2020 novemberéig, azaz a veszélyhelyzet kezdetéig illegálba' nyomta. :D

Én 2021 január 22-e óta húzom, lassan meglesz az 1 év. :))

(#218194) macilaci78 válasza tboldi (#218193) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Az autó 2020 júliusa óta egyhelyben áll, 4 hónapja beindítani se tudja.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#218195) focvis válasza Tsebacsi (#218190) üzenetére


focvis
veterán

Válassz, kérlek! 🥂

(#218196) fant0mi válasza focvis (#218195) üzenetére


fant0mi
addikt

Egy kupica fertőtlenítő. :)

(#218197) Puma K válasza focvis (#218175) üzenetére


Puma K
veterán

Mosó? Tegnap? Én? :Y

Tegnap : Mol, benzinkút 100-as benzin 509,90-é' :K

Én tegnap nem mosó :N

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#218198) Tsebacsi válasza focvis (#218195) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

A baloldali, plusz jöhet a tüske is :D :R

Jó fáradtgőzkiengedést!! Next time remélem tudok csatlakozni!

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#218199) Puma K


Puma K
veterán

(#218200) barnam_ válasza focvis (#218195) üzenetére


barnam_
nagyúr

A kéz fertőtlenítőt nem innám meg.
Amúgy like :C

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.