Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#218451) Gergőke88 válasza stickermajom (#218448) üzenetére


Gergőke88
addikt

Benzinest kell venni nem dízelt ;)
Elektromos kabrió kell==> villany dodgem

(#218452) stickermajom válasza Gergőke88 (#218451) üzenetére


stickermajom
addikt

Nem a saját autó hangja zavar, hanem az összes többi körülöttem. :D Lehúzott ablakkal sem szoktam közlekedni, tavasztól őszig klíma megy.

(#218453) sutszi válasza sutszi (#218203) üzenetére


sutszi
veterán

Végül forceberg megoldása állt leközelebb a megoldáshoz. Odafelé Lizen irányába mentünk. Az egy nagyon szép vidék...viszonylag hamar havas tájba futottunk. Remek volt.
Hazafelé pedig Bécs volt az állomás, de Salzburg felé mentünk... Különösebb forgalmi helyzetek nem voltak, inkább kisebb torlódások. A Lizen felé vezető úton valóban beakadhat egy-két teherautó vagy busz...de legalább lehet kicsit nézelődni... meg vannak 2 sávra bővítések ott meg el lehet menni.

kisza25 JET kutas tippjét is éltem. Jó áron volt a 95 E5 super... Még jó, hogy ott tankoltunk, mert bentebb sokkal drágább... Egyébként nem tudom ott mit raknak bele de simán Lizen - Krimml - Bécs távot 647km-el és itt kezdett világítani... Mivel össze vissza tankoltam így most nem számoltam fogyit. Az itthon tankolt Shell VPower95-öt úgy megette mintha lyukas lett volna a tank.

Qru Hólánc megvolt. Bár szerencsére nem kérték sehol... Viszont a trafipax-os téma nagyon másképp megy... jobban kell figyelni...és volt az egyik alagút előtt egy pisztolyos mérés...ráadásul nagyon bután tábláznak.... 100-as majd 80-as tábla... egymást követni...

A must have listára én még javaslom a szélvédőmosót. Fullra volt töltve és még a csomagtartóban is volt a flakonba, de szerintem egy tartály mennyiség elment. Fénykép nincs( Magnum_ sokkot kapna... :DDD ) , de olyan mintha iszapbirkózáson mentem volna az autóval... :DDD

[ Szerkesztve ]

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#218454) rbalint88 válasza stickermajom (#218448) üzenetére


rbalint88
addikt

Amit leirtal, az olyan mintha setalnal, csak ez gyorsabb :DDD Egyebkent tenyleg nem a varosban kell kabriozni, sot nem is autopalyan, hanem jo kis orszagutakon. Ki kell probalni ;)
sharenow, mini cbrio, raszanod a napi csomagra a penzt es elgurultok egyet a Balaton-felvidekre vagy csak Visegradra, Esztergomba :) aztan lehet elkezdesz gondolkozni a garazsbovitesen ;]

(#218455) Qru válasza sutszi (#218453) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Bubi sem szereti a Vpowert. Moso folyadekbol nalam keves fogy, mert nincs lampamoso szerencsere.

#nincsbennetarcsi

(#218456) sutszi válasza Qru (#218455) üzenetére


sutszi
veterán

Jaaa...nem a lámpamosó miatt. Az nekem sincs... Hanem egyfolytában porlasztja valaki a latyakot és egy idő után nem elég a törlés mert csak szétkeni...

És a jégoldó is jól jött a reggel -7 fokos indulásnál... nem kellett kapargatni a jeget.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#218457) szőröscica válasza sutszi (#218456) üzenetére


szőröscica
addikt

Egyszer lenyomtam egy Miskolc-Ulm tavot telen, elkezdett havazni valahol Nyekladhaza magassagaban, az Ulm melletti faluban ejjel mar minden utcaban keresztben fordultam, akkora ho volt.

Fullra volt toltve a tartaly mikor elindultunk, de ut kozben egy 5 literes kannaval ra kellett tolteni. :DDD

Amugy rohadt jo elmeny volt, Munchen kornyeken a lematricazott X5/X6 tesztautok 160 korul verettek a hoban, stb.

Jo kis E39-el voltunk, de szerettem azt az autot.

(#218458) macilaci78 válasza sutszi (#218453) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Az itthon tankolt Shell VPower95-öt úgy megette mintha lyukas lett volna a tank. - Odafele végig emelkedőn mentél. :U

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#218459) sutszi válasza macilaci78 (#218458) üzenetére


sutszi
veterán

Budapest - Sopron távon is? Lehet, de ekkora emelkedésre nem számítottam... :DD

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#218460) Qru válasza sutszi (#218459) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Szembeszel!!44!!4! :D

#nincsbennetarcsi

(#218461) Integrale válasza CactuS (#218310) üzenetére


Integrale
veterán

Nindegyik Brera panorámatetôs, csak nem mindegyiken látsz át, mert a tetôkárpittal variáltak.

[ Szerkesztve ]

"Bad reklám is reklám too"

(#218462) bandus válasza sutszi (#218453) üzenetére


bandus
veterán

hol van ez a jet kut pontosan? mintha nekem is utba esne januar elejen majd es valoszinuleg nem uszom meg azzal, hogy a hatar elott teletankolom a kocsit, ausztriaba pedig csak ez a hulye diesel24 fogadja el a tankolo kartyamat, ahol meglepo modon tenyleg csak dizel van :D

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#218463) SPeti1984


SPeti1984
senior tag

Télen hogyan lehet ellenőrizni a klímát, hogy működik e?

(#218464) Qru válasza SPeti1984 (#218463) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Menje le egy melygarazsba (pl Arena -2), ott nincs annyira hideg es bekapcsol.

#nincsbennetarcsi

(#218465) sutszi válasza bandus (#218462) üzenetére


sutszi
veterán

[Itt] rögtön a körforgalom után.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#218466) pit stop válasza Qru (#218447) üzenetére


pit stop
addikt

[link] - ő volt az, de vannak olcsóbbak is piacon.
Köszi hogy szóltál :R

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#218467) Qru válasza pit stop (#218466) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Tetszik! :K

#nincsbennetarcsi

(#218468) focvis válasza Magnum_ (#218442) üzenetére


focvis
veterán

+ Többiek

A régi Z4 formája tetszik. (Mindenképp igyekszem +1 garázst venni, a Golf nem szorulhat ki.)

Pit: Nem ezek. A Maserati tetszik, a fenntartás lehet elborult. Olaszból folyamatosan nézek Abarthot.

Aero: Régi SL500 nagy álom volt. Papis, még van pár évem addig. :D

stickermajom: Feleség rendelte, magamnak RWD kupét vennék torzulni. 🤷‍♀️
A minap frissítettem a Pixelt, hol találom az alkalmazásokat? :F Köszi szépen!

(#218469) tomcsi23


tomcsi23
veterán

Focvisnak ilyen kell, topik zárható.

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#218470) Atomgeszi


Atomgeszi
veterán

Facebook link lesz, magyar rendőrség, drónos felvétel:
[link] 0:10-nél az a pont a vonalnál pirosra váltott lámpa érdekes. Mondhatni szerencsétlen szitu.
0:45nél az index volt a bajuk?

[ Szerkesztve ]

(#218471) Integrale válasza Atomgeszi (#218470) üzenetére


Integrale
veterán

Átment a piroson, nincs kérdés.

"Bad reklám is reklám too"

(#218472) SpaceKombajn válasza tomcsi23 (#218469) üzenetére


SpaceKombajn
tag

Nem jó, nem fehér és nem "kockás" az ülés. ;] :DDD

spacetime

(#218473) forceberg válasza Atomgeszi (#218470) üzenetére


forceberg
veterán

0:10 : + (#218471) Integrale:
A sárga lámpa döntés elé állít: satufék / kockáztatod a pirosba lépést...
Így igaz, támogassuk, hogy minél több fékpor keletkezzen a városban. Sokat tesznek érte fent a nagyokosok a gyakran nem a forgalhom igazított lámpabeállításokkal.

0:45
Már a tiltott zónában fejezte be az előzést.

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#218474) Atomgeszi válasza forceberg (#218473) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Igaz nem most vizsgáztam kreszbol, de, ha jól emlékszem az számít, hogy hol kezdte meg az előzést, nem az, hogy hol fejezi be..
Szerintem ott az index nem ment...

Az be is baszna, ha azért büntették meg, mert 100 méteren nem ért vissza. :D

[ Szerkesztve ]

(#218475) forceberg válasza Atomgeszi (#218474) üzenetére


forceberg
veterán

Erre nem emlékszem pontosan, de egyébként még kezdeni is a záróvonalon kezdte :D

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#218476) stickermajom válasza Atomgeszi (#218474) üzenetére


stickermajom
addikt

Rosszul emlékszel. Be kell fejezni a zárás előtt az előzést.

(#218477) K Norbi válasza tomcsi23 (#218469) üzenetére


K Norbi
addikt

Vagy amit én ajánlottam neki [link] :DDD

Ez a Cabrio nem is olyan rossz.
Kéne :D

[ Szerkesztve ]

(#218478) pit stop válasza Atomgeszi (#218470) üzenetére


pit stop
addikt

Nekem a körforgalmas hülyék a legidegesítőbbek, mint ami itt is volt. Ki van téve melyik sáv hova megy, ha 3. kijáraton akar kimenni a f@szért a jobbra kanyarodóba megy be, aztán meg át keresztül a sávokon akár van ott valaki akkor is... És a végén ő csodálkozik ha baleset van..

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#218479) Integrale válasza forceberg (#218473) üzenetére


Integrale
veterán

A sárga igen, a piros nem. És ha már látod, hogy régóta sárga, akkor megállsz.

"Bad reklám is reklám too"

(#218480) forceberg válasza Integrale (#218479) üzenetére


forceberg
veterán

A régóta sárgát nem mindig könnyű eldönteni, hogy elég régóta sárga-e?
Ezt nem mindig olyan egyszerű, főleg pl. 70-es táblás úton.
Biztos, hogy mindenki ment már át "halvány piroson", aki szeret haladósan közlekedni.

A legproblémásabb, amikor nem tudja valaki mit is akar: Egyszer én majdnem beleszálltam valakibe sárgánál. Előbb gázt adott, majd satu...

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#218481) Micsurin válasza forceberg (#218480) üzenetére


Micsurin
nagyúr

A jobbra kanyarodó zöld a kedvencem még sárga sincs, döntsd el hasra, hogy mennyi lehet még a fázisból. :))
13.-ban különösen szeretem őket a reggeli csúcsban...

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#218482) fant0mi válasza Micsurin (#218481) üzenetére


fant0mi
addikt

Vizsgán is instant bukó tud lenni egy ilyen.
Szerencsésebb országokban villog a végén.

[ Szerkesztve ]

(#218483) forceberg válasza Micsurin (#218481) üzenetére


forceberg
veterán

Ott is úgy van legalább, hogy a jobbra zöld megszűnik, majd 3 mp. múlva jön a piros-sárga-zöld az egészre?
:W

**********

JSZP-n ez mit takarhat, későbbiekben problémás lehet egy ilyen?

Záradékok
216 Motorazonosító adatot nem tartalmaz, típuskódja megállapított 048

[ Szerkesztve ]

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#218484) sutszi válasza forceberg (#218483) üzenetére


sutszi
veterán

Dráva utca - Kárpát utca kereszteződés... Pont így van...

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#218485) Pfiucska válasza forceberg (#218483) üzenetére


Pfiucska
aktív tag

19.-ben az ulloire kanyarodva van egy ilyen, imadom :D

iPhone 11, PS5, 18’ cbr500r, 23’ Octavia 2.0 TDI

(#218486) szőröscica


szőröscica
addikt

Multkori 760i szerenyebb elodje, amivel azert el lehetne youngtimerezgetni :) [link]

(#218487) Reggie0 válasza forceberg (#218480) üzenetére


Reggie0
félisten

Az mindegy mennyi ideje sarga, a sarganal is meg kell allni, kivetel ha mar nem tudsz, mert pl. fektavon belul valtott sargara.

(#218488) Atomgeszi válasza stickermajom (#218476) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Hm, valóban így van.
15 éve mikor tanultam vezetni, ennél megengedőbbek voltak az oktatók is.. nyilván mindenki igyekszik befejezni az előzést, itt a videón a delikvens is igyekezett, nem veszélyeztetett senkit, persze azért meg kell büntetni, gyanítom egy 50-est kapott.

Így épül le még jobban a közlekedési morál mindenütt.

Már lassan a zöldön se mernek átmenni az emberek, az elindulás az kész diploma ismeret kell, hogy zöldnél induljanak, hozzájön még ez az idióta előzés is, hogy ezen idiótaságok miatt képesek 6-8 as konvojokban menni, ahol még 2 autó közé se tudsz beférkőzni.
Nem véletlen, hogy mindenhol be vannak fosva az autósok a rendőrőktől és gyakorlatilag egy foshalom a vezetéskultúra, mert aki tudna menni és értene is hozzá, azt is ilyen helyzetekbe hozzák.

És akkor még szavazzák meg a kizárólagos 30-as sebességet minden lakott területre.

RIP.

(#218489) Qru válasza Micsurin (#218481) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az agyrem. Horvatoknal legalabb villog parat mielott kialudna.

#nincsbennetarcsi

(#218490) forceberg válasza Qru (#218489) üzenetére


forceberg
veterán

Az a tipikus ökörség, hogy nem képesek megoldani, hogy a jobbra kanyarodó maradjon zöld, ha úgyis zöldre vált az egyenes is.
Egy dolgot tudok elképzelni, hogy amerre én járok, ott akkor, amikor csak a jobbra zöld nyíl van, akkor a zebra piros. Telizöldnél a jobbra lévő utcában zöld a zebra is.

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#218491) Kickass válasza szőröscica (#218486) üzenetére


Kickass
őstag

Kár, hogy csak 28i. :(

(#218492) focvis válasza tomcsi23 (#218469) üzenetére


focvis
veterán

Hú, ez tényleg gáz. :D

Ma kétszer jártam a "bel-belvárosban", az is gáz. A Bajcsy-Zsilinszky úton 1 db normál és 2 db buszsáv van az Nyugati tértől az Erzsébet tér irányában? Noooormális?!!!

[ Szerkesztve ]

(#218493) sutszi válasza focvis (#218492) üzenetére


sutszi
veterán

Hát ez már ilyen amióta a metró középső szakaszát kalapálják... hónapok óta... :DDD
Astoria mellett van az iroda... gondolhatod mit le zsonglőrködik a Waze, hogy bejuttasson már reggel 7 körül... később nem tudom mi van...

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#218494) szőröscica válasza Atomgeszi (#218488) üzenetére


szőröscica
addikt

Hat en sok mindent latok az utakon, de hogy valaki be lenne fosva barmilyen retorziotol, azt biztosan nem. Elkepeszto frusztracio van mindenhol, en nagyon orulok, hogy a home office miatt alig kell kimozdulnom, bevasarlast is este 8 utan intezem, hetvegente is a leheto legkihaltabb helyekre megyunk inkabb, de nem a virus miatt, hanem hogy emberekkel ne kelljen talalkozni.

Kickass: igen, nem valoszinu, hogy ennek az ara felfele menne, eleg szerenyen felszerelt, kismotoros, ellenben szep a belseje es megkimeltnek latszik. A kellemes 120-140 kozti, hajokazva, csendben utazast azert valoszinuleg eleg jol tudja. :)

[ Szerkesztve ]

(#218495) -v- válasza szőröscica (#218494) üzenetére


-v-
addikt

+1

(#218496) forceberg válasza sutszi (#218465) üzenetére


forceberg
veterán

Én ettől kicsit továbbhaladva a Shellnél tankoltam egyszer, ha jól emlékszem, 2019-ben :D

Van még egy úti tipp, de az nyárra, ezt még én sem próbáltam, de izgalmasnak tűnik:

Bud - M1-M86-A2-A10-106-105 - Mallnitz. Itt jön a csavar: autó fel a vasútra, a vasút átvisz a hegy alatt Böcksteinbe. :)) Onnan meg lehet menni tovább Zell am See felé.
Ezt nem ismertem eddig, de idén láttam a sok kocsit a mallnizti állomáson, akik várták a szerelvény beérkezését. Ha legközelebb arra járunk, kipróbáljuk. [Autoschleuse Tauernbahn]

(#218494) joamilestoné: Még mindig(vagy már? ) nem elég drága az autózás. Összességében lehet, hogy sokan bexariak, de egy réteg meg pont xarik mindenre...

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#218497) Petyyyyy


Petyyyyy
addikt

Urak, mi történt itt az elmúlt 300 hsz alatt?

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#218498) Integrale válasza Petyyyyy (#218497) üzenetére


Integrale
veterán

Semmi, még csak a fogyasztás sem merült fel.

"Bad reklám is reklám too"

(#218499) grizlisandor válasza Petyyyyy (#218497) üzenetére


grizlisandor
addikt

Forensis kártya beszántva, helyette MOL applikáció lesz.

Focvis kabrió projekt.

Autógyártók vállalhatalan határidőkkel, vagy már azokkal se.

Aksi merítés, töltés.

Vészhelyzet hosszabbítás, műszakit lehet húzni tovább.

Nem ebben az időrendi sorrendben és remélem semmi fontosat nem hagytam ki! ;]

(#218500) szőröscica válasza Integrale (#218498) üzenetére


szőröscica
addikt

[link] Ez ebben a formaban nem igaz.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.