Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#218501) Qru válasza focvis (#218492) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Boldog Karit. :)) Lehet o ettol boldog.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#218502) sutszi válasza forceberg (#218496) üzenetére


sutszi
veterán

:C Ez elég kalandosan hangzik.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#218503) Petyyyyy válasza Integrale (#218498) üzenetére


Petyyyyy
addikt

& grizlisandor - Köszi. :D

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#218504) 6030D válasza grizlisandor (#218499) üzenetére


6030D
Ármester

Hogyan autózz sógoréknál tanácsok

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#218505) gergo5991


gergo5991
őstag

[link] Zebrán gázolták el a 91 éves férfit, belehalt sérüléseibe

szeretném megkérdezni nektek mi erről a véleményetek, hogyan gondolkoztok el a történteken.
Sajnálnátok a bácsi, mert biztos sokat tett azért, hogy ennyi ideig éljen szóval értékelte az életet és vigyázott rá, vagy kevésbé érintene meg a dolog, mondván már leélte az életét, ugyis mindegy neki. Nyilván most a gázoló fejével gondolkodva.

(#218506) Gergőke88 válasza gergo5991 (#218505) üzenetére


Gergőke88
addikt

Te voltál az?

(#218507) gergo5991 válasza Gergőke88 (#218506) üzenetére


gergo5991
őstag

nem, csak szeretek filózni a dolgokon

(#218508) forceberg válasza gergo5991 (#218505) üzenetére


forceberg
veterán

Sajnálatos eset, de csak az örök igazságot tudom erre írni. Akkor van elsőbbséged, ha meg is adják.
Gyalog, puhatestűként az embernek vigyáznia kell magára, mert hiába büntetik az autóst, élet és egészség egy van. :(

Mo.-on nem sok erőfeszítést látok a gyalogosok "normalizálására". Pl. én sose lépek le a zebrára, ha jön 1-2 autó, még integetek is, hogy ne álljanak meg, hanem haladjanak. Gyakran látom azt is, hogy néhányan meg direkt fékezésre késztetik az autót, aztán még jó lassan is mennek át.

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#218509) CragON válasza gergo5991 (#218505) üzenetére


CragON
aktív tag

Ha a sofőr normális értékrenddel és lelki állapottal rendelkezik, akkor csak egy válasz lehetséges, megérintené a történtek függetlenül attól, hogy ő hibázott vagy sem.

(#218510) macilaci78 válasza gergo5991 (#218505) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Kaptam már dorgálást azért, hogy leírtam a véleményem és nem kértem bocsánatot.

Egy élet oda, a sofőr ezentúl ezzel kel és fekszik. Lehet azt mondani, hogy szerencsére egy öregember volt egy oviscsoport helyett, de ez szerintem senkinek sem jelent megnyugvást.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#218511) Qru válasza gergo5991 (#218505) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem feltetlen tett sokat, a hosszu eletet leginkabb a genetika befolyasolja.

#nincsbennetarcsi

(#218512) Peter.70 válasza gergo5991 (#218505) üzenetére


Peter.70
őstag

Én a magam részéről, mindig úgy közelitem meg a lámpa nélküli zebrákat, hogy átkelés előtt megbizonyosodok arról, hogy az autó meg fogja adni az elsőbséget ( átenged a zebrán ).
Sajnos a kreszt sokszor a közlekedés összes résztvevője ( gyalogos, autós, biciklis, motorkerékpáros ) semmibe veszi

(#218513) barnam_ válasza Integrale (#218498) üzenetére


barnam_
nagyúr

Jövök, jövök!
60 liter 826km-re, 7,26l / 100km.
Kicsit több mint az átlagom, de most volt Bpi dugó is.

Biztosítást is át kötöttem, 32 ezerről 27 ezer lesz.

(#218514) Integrale válasza barnam_ (#218513) üzenetére


Integrale
veterán

Nekem majd csak kedden lesz fogyasztàs adat, 6,7 korul lesz. Óra szerint fél tanknál jàrok 491 km-rel. Viszont nem linearis az ora, innen jobban megindul.

[ Szerkesztve ]

"Bad reklám is reklám too"

(#218515) barnam_ válasza Integrale (#218514) üzenetére


barnam_
nagyúr

Érzésre nekem is mindig olyan, hogy féltáv után gyorsabban merül fogy az üzemanyag.. főleg az utolsó negyedben :)

(#218516) bandus


bandus
veterán

Debrecen oda 6.8 sietosen, tempomat 160. Visszafele raerosen tempomat 133 es 7.1, wtf :D

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#218517) simonjoe válasza gergo5991 (#218505) üzenetére


simonjoe
senior tag

Természetesen még egy macskát is sajnálnék, nemhogy egy embert! Kortól, nemtől függetlenül. Igaz nem itthon történt, de szerintem a közlekedő emberek fel sem fogják mennyire veszélyes a zebra! Nem véletlen, h nálunk a jog kiemelten kezeli a zebrán történő gázolást, (meg talán a tolatás közbenit) mert valóban az. Azt látom, h minden reakció nélkül hasítanak át. Én megmondom őszintén, h egyik legnagyobb parám a zebra. Már messziről pásztázom mindkét oldalt, próbálom figyelni a reakciókat, h meg valaki már előtte van, én tuti megállok. Szinte minden embercsoport potenciális vészhelyzet.

Joe

(#218518) macilaci78 válasza gergo5991 (#218505) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Még egy dolog: annakidején édesapám ment át egy akkor már halálra fagyott férfin a háztól kb 200 méterre a téli éjszakában. Az illető részegen elszenesedett a sáv közepén a kocsmától hazafelé fekete kabátban.
Apámat vétlennek ítélték, de ettől nem lett több kedve mosolyogni.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#218519) Qru válasza bandus (#218516) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Odafele lejt, hazafele emelkedik a palya tudod. :D

#nincsbennetarcsi

(#218520) barnam_ válasza simonjoe (#218517) üzenetére


barnam_
nagyúr

Én főleg sötétben vagyok kifejezetten óvatos a zebránál, sokszor inkább le is lassítok.
Nyilván figyelek világosban is, csak ott hamarabb észreveszem a puhatestűt.

(#218521) 6030D válasza gergo5991 (#218505) üzenetére


6030D
Ármester

És csodálkozunk a közlekedési morálon. :((

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#218522) CactuS válasza gergo5991 (#218505) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Nálunk a cégnél volt már több halálos kimenetelű és súlyos baleset is. Nekem is volt sajnos még gyerekként, ami valószínűleg sokat hozzátett, hogy eleve nem csináltam kirívó baromságokat friss jogsival és autóval a fenekem alatt. Volt olyan, hogy Budapesten belül egy gyalogos a piros jelzés ellenére át akart kelni és kihajolt, hogy jön-e autó, egy Transitunk pont arra járt és elvitte a fejét a tükörrel. Belehalt az ember. Volt olyan, hogy egy részeg, hajléktalan gyakorlatilag kiesett az egyik autónk elé és elütötte a sofőr. Volt olyan, hogy egy néni akart átfutni a zebrán a piros ellenére és gyakorlatilag oldalról nekifutott az autónak, ami elsodorta. Ezekben az esetekben egy közös volt: az autós vétlen volt, mégis egész hátralévő életükben ott lesz a fejükben, hogy mi történt, függetlenül az ítélettől. Szóval azt akarom mondani, hogyha volt gyerekszobája az embernek, akkor a bírósági ítélettől függetlenül ez nyomot fog hagyni. Egy ilyen helyzet egyik félnek sem jó, sőt, egy sima baleset sem, pont ezért is kéne vigyázni egymásra.

UI: pont egy ilyen szívmelengető sztori a közelmúltból: hazafelé mentem, én álltam elől a lámpánál, gyalogos átkelőnél. Egy srác próbált átkelni, aki erősen mozgássérült volt és szegény nem ért át a kijelölt idő alatt a két mankóval. A mögöttem lévő, amint zöld lett nekünk elkezdett ráfeküdni a dudára, elvárta volna, hogy a gyalogos előtt, mögött, rajta, bárhogy elinduljak, mert az neki jár, zöld van. Békés voltam, nem száltam ki az autóból, de nehezemre esett. A bunkó parasztok köztünk élnek, sajnos.

[ Szerkesztve ]

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#218523) bandus válasza CactuS (#218522) üzenetére


bandus
veterán

engem kb 4-5 evesen utottek el zebran. ott nem hinnem, hogy vetkes volt a sofor, az utolso pillanatban azt gondoltam, hogy at tudok szaladni a masik oldalra, kiteptem magam anyam kezebol es usgyi. hat nem sikerult. de a mai napig emlekszem, hogy egy feher golf volt, es a sofor faszi kb jobban meg volt ijedve mint a szuleim. en repultem egy nagyot, de megusztam egy keztoressel. igy hasonloan hozzad pontosan tudom, mennyire varatlan dolgok tortenhetnek a zebran, igyekszem mindig extra ovatos lenni.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#218524) stickermajom válasza bandus (#218523) üzenetére


stickermajom
addikt

"feher golf volt"

GTI? :F ;]

Viccet félretéve szerencsésen megúsztad akkor. Frászt kapok ezektől a helyzetektől.

Nekem múltkor hétköznap délelőtt egy részeg fasz lépett le a Kerepesin, körülbelül egy méteren múlott. Mikor megálltam ráfeküdtem a dudára, erre bemutatott és továbbment. Na az ilyenekért nem lenne kár..

(#218525) gergo5991 válasza CactuS (#218522) üzenetére


gergo5991
őstag

köszönöm mindenkinek a válaszokat, úgy érzem nincs még minden veszve, a jó emberek itt élnek köztünk :D

ha már a zebra is szóba került, komáromnál ahogy átmész a szlovák oldalra, ott rögtön a hidról lefele menet pld olyan zebra van, ha ember megy át rajta, a földben ilyen narancssárga ledek villognak erősen, hogy ember van az úton, ami szerintem nagyon jó és kb mindenhova lehetne előirás ilyet telepiteni. Nálunk a városban a gyalogosátkelőn ilyen nem is erős de nem is gyenge fehéren világitó lámpák vannak , de este kocsiból nézve még roszabb mintha semmi nem volna ott, olyan hülye dögben világit

még 10 éve láttam pld 2x2 sávos úton a gyerek szaladt a buszra és elsodora az autó, de olyan is láttam egy ember futott a villamosra, és pont a másik irányból is jött azt nem vette észre, és a 2 villamos között szétnyomódott, még 1 hónap után is ott volt a vér az utcán, meg egy fél matrac-szivacs szerűség amit kitettek hogy szivja fel a vért

velem meg olyan történt, hogy 1 lábbal léptem le a gyalogosátkelő helyre domb előtt volt, és ott egy fekete golf volt gondolom domb előtt jól megtaposta, a kezemet surolva repesztett el előttem minimum egy 100assal, azt hiszem ott ujjászülettem, de vagy 2 percig mozdulni nem birtam hirtelen

[ Szerkesztve ]

(#218526) CactuS válasza gergo5991 (#218525) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Felénk pl. Dunaharasztiban hasonló van, csak fehér ledekkel. Ha érzékeli a rendszer, hogy van valaki az úttest szélén, akkor a zebra felfestés szélei világítani kezdenek. Nagyon jó ötlet. :K

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#218527) tboy93 válasza bandus (#218523) üzenetére


tboy93
nagyúr

Nagy mazlid volt. LL Junior fia nemreg pont igy vesztette életét.

(#218528) kisza25 válasza sutszi (#218453) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Én kint végig jet kúton tankoltam és a skoda fabia/kia ceed is jobban kajolt 1 literrel, mint itthoni nyállal:K
Azért írtam azt a kutat, mert a környéken a legolcsóbb :K
2006-2015- ig éltem kint Wagrain, Flachau, Bischofshofen, st Johannban, amúgy utóbbi két helyen is van még olcsó jet kút, meg Zell am see-nél.
Ja a szélvédőmosó az nagyon kell ott kint :K

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#218529) kNG


kNG
senior tag

Sziasztok!

Osram Cool Blue Intense NextGen-el van valakinek tapasztalata? Milyen a fénye este, illetve esős, ködös időben este? Láttam pár videós tesztet és eléggé megijesztett, így ha való életben is gázos, inkább visszaviszem, és veszek mást. Mit ajánlanátok, ami jól világít minden körülmények között? H4-es kellene.

Köszi! :R

MicroFluentAMP+DAC w. OPA BLUE, TMP Audio Ribbon IC, TMP Audio USB A-B, JDS LABS ATOM AMP + DAC, FiiO e10k, Sennheiser GSX 1000, Sennheiser HD560S, Grado SR 225i, AKG k712 PRO, AKG k371, Audio-Technica AD700X, Sennheiser HD 559, Sennheiser HD600, NO EQ! :)

(#218530) K Norbi válasza kNG (#218529) üzenetére


K Norbi
addikt

Az Osramnak már csak a neve van.
Ezeket nézd meg. [link]

PL ezek jók [link] [link]

[ Szerkesztve ]

(#218531) BigBlackDog válasza K Norbi (#218530) üzenetére


BigBlackDog
veterán

"Az Osramnak már csak a neve van."

Ez mire alapozod?

(#218532) kNG válasza K Norbi (#218530) üzenetére


kNG
senior tag

Köszi! Ezeket holnap viszem vissza. :W

MicroFluentAMP+DAC w. OPA BLUE, TMP Audio Ribbon IC, TMP Audio USB A-B, JDS LABS ATOM AMP + DAC, FiiO e10k, Sennheiser GSX 1000, Sennheiser HD560S, Grado SR 225i, AKG k712 PRO, AKG k371, Audio-Technica AD700X, Sennheiser HD 559, Sennheiser HD600, NO EQ! :)

(#218533) grabber válasza kNG (#218529) üzenetére


grabber
addikt

H7-ről tudok nyilatkozni. Nekem a Focusba mindig megvegtem a nightbraker szériát. Hiába ég ki félevente,annyival jobban világít este,hogy csak ez jöhet szóba.
Most próbaképpen a legújabb szériát is megvettem az Osram nightbraker 200 New. A 150-es képest nincs nagy változás.
Bal oldali lampában a 200-as van,jobb oldaliba 150-es. Mindkettő zsír újonnan egyszerre raktam bele. Én egy nagyon minimálisat fényesebbnek látom a 200-ast,de nem annyira hogy ezért plusz pénzt fizessek. Viszont a 150-es szerintem nagyon jó. Azt megéri megvenni.
Nekem a sárgás fény jobban bejön este,mint a kék. Én direkt nem akarok kékeset.

(#218534) iceQ! válasza grabber (#218533) üzenetére


iceQ!
addikt

Szintén H7, viszont én ezekkel a sima izzókkal már nem gyakorlatozom. Oka is megvan: szemcsis vagyok, így éjszaka nem látok a legjobban. Ezek az izzók nekem egy írgalmas kiáltást nem értek, különbséget fényerőben nem tapasztaltam. Megvettem a led izzót a Passatba egyből "lőn világosság". Igaz, a Passat projektoros fényszóróval van felvértezve, így ebbe simán lehet rakni led-et (persze nem törvényesen).

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#218535) Qru válasza gergo5991 (#218525) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Busz mogul kiszalado gyereket egyszer en is majdnem geptetore vetttem. Azota lassitok ott is nem csak zebranal.

#nincsbennetarcsi

(#218536) cappa72 válasza Qru (#218535) üzenetére


cappa72
nagyúr

Azota lassitok ott is nem csak zebranal.
+1, bár velem nem történt meg még a majdnem sem (szerencsére)
Illetve "labda után gyerek" tanítást sem hagyom figyelmen kívül.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#218537) fant0mi válasza Qru (#218535) üzenetére


fant0mi
addikt

Kisiskolás koromban a buszról leszállva én is "majdnem" kilapultam. Szerencsére visszaléptem, nem volt nagy fékcsikorgás sem. Anyám látott az ablakból. Akkor megtanította. Este apám hazaért, ő is.
Annyira megtanultam, hogy így 3 évtized távlatából is élénken él bennem, s nagyon figyelek azóta is.

(#218538) macilaci78 válasza cappa72 (#218536) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Labda után gyerek, én ezt saját szememmel is láttam a volán mögül. 30-as övezet, lakótelep szívében. Annyira előttem volt az esemény, hogy mire előkerült a gyerek, már két autóhossznyival előbb meg is álltam.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#218539) Integrale válasza BigBlackDog (#218531) üzenetére


Integrale
veterán

Nekem semmi bajom az Osrammal. Szóval passz.

"Bad reklám is reklám too"

(#218540) Integrale válasza iceQ! (#218534) üzenetére


Integrale
veterán

Projektorosba melyik LED ajánlott? H1 halogén helyett.

"Bad reklám is reklám too"

(#218541) grabber válasza iceQ! (#218534) üzenetére


grabber
addikt

Gondolkoztam led beépítésen,de nem minden kocsiba lehet. Ahol igen,az kb 160k és xenon helyett. De nem is szabályos.

(#218542) forceberg


forceberg
veterán

Adott két autó, egy Eu3-as és egy Eu5-ös dezső.
Melyik cserét érdemesebb meglépni? Az Eu3 dízelt Eu5 benzinesre, vagy az Eu5-ös dezsőt Eu6-os dezsőre?
Az Eu5 benzines talán időtállóbb, mint az Eu6 dezső?
Alapból nem cserélném egyiket sem, de ugye a dezsőknél már az Eu5-ösök is baxtatva vannak Pesten...

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#218543) focvis válasza forceberg (#218542) üzenetére


focvis
veterán

Euro 5-ös dízelt nem cserélnék euro 6-os dízelre.

(#218544) forceberg válasza focvis (#218543) üzenetére


forceberg
veterán

Kb. ezért kérdezem, mert középkat. kombiból nem sok lehetőség van. Szerintem előbb lesz vegzálva az Eu6 dízel, mint az Eu5 benzin.

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#218545) vzsryl válasza focvis (#218543) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Pedig pont arról ment itt ph-n (valamelyik topikban) múltkor a diskurzus, hogy euro6 alatt lesznek tiltva Magyarországon Budapesten.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#218546) forceberg válasza vzsryl (#218545) üzenetére


forceberg
veterán

Igen, csak ugye bármikor behúzhatják az Eu6 dízeleket is nonszensz módon az első generációs zőccséges mercikkel egy kategóriába.

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#218547) molnarpeter válasza forceberg (#218542) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Amelyik több km-t megy érintett városban :D Ha Budapest, akkor egyiket sem érdemes cserélni szvsz, legvadabb Levegő Munkacsoport javaslat szerint is mehetne az euro 5 dízel 2026-ig, plusz helyben lakóknak kedvezményes későbbi határidővel.
Ha égeti a zsebedet a pénz, Ampera :D

[ Szerkesztve ]

(#218548) focvis válasza forceberg (#218544) üzenetére


focvis
veterán

Egyrészt szerintem is. Másrészt az euro 6 további motorgyilkos perifériákat tartalmaz (pl. SCR).

(#218549) K Norbi válasza BigBlackDog (#218531) üzenetére


K Norbi
addikt

Ez mire alapozod?
[link]

(#218550) macilaci78 válasza forceberg (#218542) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Milyen hosszú távra és felhasználásra szánod és mennyit vagy hajlandó bukni eladáskor?
Euro3-nak már nincs ára, tehát azt tartja. ;]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.