Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#218201) e.vid válasza MasterMark (#218153) üzenetére


e.vid
senior tag

Pedig a hópehely az AGM/hideg időben töltés opció, ekkor 14,7V-al tölt az általános 14,4V helyett. Ha végzett a töltéssel akkor áll át csepptöltésre.

'' Ne félj a tökéletességtől! Úgysem éred el sohasem.'' - by Dali

(#218202) tboldi válasza Puma K (#218199) üzenetére


tboldi
nagyúr

Anyám, borogass! :U

Vagy sörögess?

(#218203) sutszi


sutszi
veterán

Melyik útvonalat választanátok az alábbi kettő közül és miért?

A Linz- Salzburg felé gyorsabb a tempó, de hosszabb. Ha Bécsújhely felé mennénk akkor rövidebb, de lassabb szakasz...
Ismeretlen terep, de látatlanba a alsó szakasz szimpatikusabb... A hegyek miatt sokkal látványosabbnak tippelem... Ezért arra húz a szívem.

A második dilemma, hogy a Großglockner felé a 107-en gurulnánk le dél felé a pirossal jelölt szakaszon.

A kék az inkább csak vágyálom, mert úgy láttam, lezárták már... de jól sejtem, hogy ha nyitva lenne akkor ez az a kilátós rész amit sokan felkeresnek?

[ Szerkesztve ]

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#218204) Qru válasza focvis (#218186) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Egesz jol nyomod. Nekem kb 1500 ft a parkolasi koltsegem plusz a lakossagi varokzasit idenre kivaltottam (2k) de kb 1x ha szukseg volt ra egesz evben.

#nincsbennetarcsi

(#218205) Qru válasza kisza25 (#218189) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ez csak a folyekony elektrolitesekre vonatkozik amugy.

A villanyosoknal meg futve van a nagy akksi, nem?

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#218206) macilaci78 válasza sutszi (#218203) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Párszor jártam arra, Linz felé mindig dugó volt, München felé kerülöm is.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#218207) forceberg válasza sutszi (#218203) üzenetére


forceberg
veterán

Mindkét úton mentem már többször is, a déli út azért nem autópálya, ki lehet fogni 1-2 tötymörgőt.
Én odafelé mennék Liezen felé, visszafelé utolsó nap meg beugranék Salzburgba szétnézni, majd onnan a pályán haza.

Szerintem a Hochalpenstrasse le van zárva télen.

[ Szerkesztve ]

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#218208) Qru válasza sutszi (#218203) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Holanc legyen nalad azert.

#nincsbennetarcsi

(#218209) Puma K válasza sutszi (#218203) üzenetére


Puma K
veterán

Menj arra amerre majd aktuálisan javasolja a Waze.

Tavaly szombat-vasárnap letoltam egy 1912 km-es Budapest-Immenstaad am Bodensee-Csopak-Budapest távot. Akkor kifele Linz- Salzburg felé vitt.

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#218210) bandus válasza sutszi (#218203) üzenetére


bandus
veterán

En nagyon nem szeretem a liezen es pongaunkozotti szakaszt schladmingon at, most mar tuti extra zsufolt is, igy en maradnek az a1-nel.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#218211) szabonagyur válasza sutszi (#218203) üzenetére


szabonagyur
félisten

Fentin, az sem csúnya azért :)

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#218212) focvis válasza fant0mi (#218196) üzenetére


focvis
veterán

Szándékos beugrató. :) Viccből 1x kóstoltam, szörnyű. Utána 10 percig öblögettem a pofazacskóm, nagyon keserű.

Algoflex dolo a fejbn, remény a szívben...

(#218213) sutszi


sutszi
veterán

Köszi mindenkinek! :R

Hochalpenstrasse valóban zárva van már... :( Sebaj.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#218214) stickermajom válasza forceberg (#218155) üzenetére


stickermajom
addikt

Nem nyitható sajnos kulccsal, szóval nem játszik a kiszerelés. Nyitva hagyni még nem tudom a csomagtartót, mert a falon állok az autóval.

(#218215) Qru válasza stickermajom (#218214) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Akkor neha vidd el egy toltokorre. Amugy mekkora akksi van benne?

#nincsbennetarcsi

(#218216) kisza25 válasza brumi1024 (#218191) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Egyre jobban tetszenek a villanyos autók,ja nem :DDD
Azt hiszem marad a tipo amíg elporlad :D

2x Ryzen 5 3600 # 2x Sapphire RX 570 8GB # 2x G.SKILL 16GB Ripjaws V DDR4 3600Mhz # KINGSTON 500GB NV1 M.2 PCIe M.2 3,500MB/s read, 2,100MB/s write,

(#218217) kisza25 válasza sutszi (#218203) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Én az alsón jártam ki, csak Gracz Liezen, jók az utak, csak nehéz előzni és azért vannak teherautók, de végig hegyek között, patakok, vízesések... szép nagyon
Liezennél ahogy beérsz körforgalom JET kút, olcsó és jó.

[ Szerkesztve ]

2x Ryzen 5 3600 # 2x Sapphire RX 570 8GB # 2x G.SKILL 16GB Ripjaws V DDR4 3600Mhz # KINGSTON 500GB NV1 M.2 PCIe M.2 3,500MB/s read, 2,100MB/s write,

(#218218) forceberg válasza stickermajom (#218214) üzenetére


forceberg
veterán

Furcsa megoldás, ha ledöglik az aksi, akkor ki sem tudod venni, csak ha elől valami bikázó pontra ráteszel kraftot?

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#218219) tboy93 válasza moddingR (#218184) üzenetére


tboy93
nagyúr

En serult motort adtam el, ideiglenesen kivontam a forgalomból hogy ne ketyegjen a biztosítás. Az adasvetelibe beleirtam hogy jaraskeptelen, de kb ennyi.

[ Szerkesztve ]

(#218220) fant0mi


fant0mi
addikt

Péntektől benzin +6, gázolaj 0.

(#218221) dj79 válasza forceberg (#218218) üzenetére


dj79
senior tag

Toyota hibridek is ezzel szopatják a népet :D

(#218222) hemaka


hemaka
nagyúr

Udv. Valaki tud nekem ajanlani egy olyan elso szelvedore valo takarot ami jo telen es nyaron is es ami a legfontosabb nem szakad szet ket het alatt?😂

(#218223) barnam_ válasza hemaka (#218222) üzenetére


barnam_
nagyúr

Az OBI-ban kapható elég tartós pl., nekem évek óta bírja.
Viszont nyáron nem használnám, mert bevezeti a vizet az ajtóguminál nagy eső esetén. Télen ez nem gond, ritkán van akkora felhőszakadás.

(#218224) molnarpeter válasza hemaka (#218222) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Karton, mondjuk szétszakad, de nem kerül semmibe jellemzően ;]

(#218225) macilaci78 válasza barnam_ (#218223) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Gumipókkal kell a kilincshez húzni a kívülre rakott fóliát és akkor nem vezeti be a vizet. ;]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#218226) -v- válasza sutszi (#218203) üzenetére


-v-
addikt

A lenti nyugalmasabb és szebb. M85 jó haladós, sosincsenek sokan.

(#218227) forceberg válasza molnarpeter (#218224) üzenetére


forceberg
veterán

Én PP zsákot használok, ha kell. Ablaktörlő szerviz állásban oda is fogja.
:))

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#218228) stickermajom válasza Qru (#218215) üzenetére


stickermajom
addikt

Szégyenszemre nem tudom. 55-60 körül valószínűleg, ilyesmi rémlik. :D

(#218229) Qru válasza stickermajom (#218228) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Igen kb az a realis meret bele.

Japokba szoktak kisebb kapacitasu akksit tenni, mert azok jellemzoen nem direktben forgatjak a fontengelyt inditozaskor, hanem attetelen keresztul, igy eleg egy gyengebb inditoaramu akksi.
Boxer plane elonyben mert a hf-et nem kell felemelni, csak oldalra lokni es mar ketyeg is.

#nincsbennetarcsi

(#218230) Reggie0 válasza Qru (#218229) üzenetére


Reggie0
félisten

hf-et?

(#218231) Bdanyy


Bdanyy
addikt

Vicces ez a maps, hogy arra a 7 percre még felhívta a figyelmem is :D
Amúgy az útból 70 perc a bajcsy másfél kilométere volt... :((( Ott is inkább a felüljáró vége. Az elején még néztem hogy tényleg jó hogy erre hoz, mert a felüljárón láttam, hogy szépen beállt a körút. Aztán mégiscsak inkább arra kellett volna menni. Sikerült az előtte lévő 180km autópálya/főút átlagsebességét is lehúzni ezzel 50kmh alá. Fix, hogy a waze kellett volna ma.

[ Szerkesztve ]

http://href.hu/x/frwq http://www.n95.hu Nokia N95-ös és egyéb S60 telefonos információs oldal http://febazo.hq.hu/ I8910 HD : http://href.hu/x/f1zt

(#218232) Fecogame


Fecogame
veterán

Édesapám szeretne várásolni egy ilyen akkumulátoros kerékkulcs leszedőt. Én kételkedem benne, hogy elég erős lenne hozzá, ezért szeretnélek titeket megkérdezni erről :)

Használ valamelyikőtök ilyent?

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#218233) molnarpeter válasza Fecogame (#218232) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Lidl féle jó árban van és 3 év garis, csak rosszabb esetben egy évet kell várni, mire van boltban 😅 viszont ha csak otthoni használatra kell 1-2 autóhoz ütvecsavarozó, akkor inkább vezetékeset vennék, erősebb és ugye töltés/akku logisztika nincs (plusz a szokásos 3 darabos, alufelni védős Cr-Mo fej készlet).

[ Szerkesztve ]

(#218234) Puma K válasza Bdanyy (#218231) üzenetére


Puma K
veterán

Mint városi pilóta azt tudom mondani, hogy csak és kizárólag a Waze javasolt városi lavírozásra és esetleges emberi időben történő célba jutásra. Mert menet közben simán tud újabb-jobb útvonalakat javasolni amivel 5-15 perc között lehet nyerni...

Van mikor hazafele menet... be kell kapcsolnom leselkedni... mert adott általam ismert útvonalak is reménytelennek tűnnek mikor még csak a környékén járok... ilyenkor ráizzítok a Waze-re és szépen mutatja merre kavirnyáljak, hogy ne az örökkévalóságig kelljen az autóban ülnöm... ha munkából akarok hazaérni... :U

Néha úgy vagyok hogy legszívesebben megállnék valami kávézó-étterem mellett és arra az időre amíg lemegy a forgalom nagyja... beülök valamit inni-enni... esetleg megvacsorázok valahol... :o de ilyenkor így egyedül az olyan snassz...

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#218235) szőröscica válasza Puma K (#218234) üzenetére


szőröscica
addikt

Gyere hozzank dolgozni, este 7-nel hamarabb garantalom, hogy nem vegzel, de inkabb 8 tajan, olyankor mar ugy haladsz at a varoson, mint kes a vajon. Hat nem jobb az Excelt pufolni mint a dugoban anyazni? :)

(#218236) szabonagyur válasza szőröscica (#218235) üzenetére


szabonagyur
félisten

Ezért kell HO-ban ülni március óta ;]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#218237) Puma K válasza szőröscica (#218235) üzenetére


Puma K
veterán

Jó nekem ez a 8-16 h-p :B
Meg most is excelek tömegét püffölöm amúgy is :DDD

Csak az a kulcsa, hogy a cégtől tényleg 15:55-kor kereket kell oldanom mert akkor kapom el a jó ritmust hazafelé... :K

De ha pl 16:05kor vagy később lépek ki az ajtón, akkor simán elő tud fordulni az, hogy 20-30 percet a dugóban ülök és araszolok pedig már a környékemen vagyok :DDD

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#218238) Puma K válasza szabonagyur (#218236) üzenetére


Puma K
veterán

Tavaly mi is voltunk home office-ban olyan 2-3 hónapot:))
1 hét otthon 1 hét iroda váltásban voltunk bent.

De sajnos alkalomadtán ha a raktárosok nincsenek bent a cégnél szállítás vagy más miatt akkor a targoncát nem tudom otthonról kezelni meg az ügyfelekkel bejárni a bemutatótermet :)

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#218239) Fecogame válasza molnarpeter (#218233) üzenetére


Fecogame
veterán

:R

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#218240) Mr X válasza molnarpeter (#218233) üzenetére


Mr X
veterán

A Lidl-s Parkside egy sz*r, jó, ha 90Nm-t tud. Azzal nem szedsz le egy rendesen kézzel meghúzott kereket. A fórumtárs által linkelt típust nem ismerem, de az ára gyanúra ad okot. A műhelyben van pár Milwaukee, na azok dolgoznak rendesen. Mondjuk annyiba is kerültek.

(#218241) molnarpeter válasza Mr X (#218240) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

A dobozban lévő CrV fejekkel végzett tesztre gondolsz? Van itthon, meg 10-32mm CrMo hosszított dugókulcsok hozzá. Pár kerékcserét tettem bele eddig, majd kitapasztaljuk... Traktorokon ahol egy keréknél 8 anya van, jelent némi időnyereséget, de még 20"-nál nagyobbhoz nem kellett. Igazából meg várom a Performance verziót ami 1000 Nm felett ígér, de amilyen kereslet van ezekre bolton kívül is, bármikor eladható akár a gyengébbik is, nem hagyhattam ki :D Konnektoros cuccokat szeretem alapvetően, de föld közepén defektnél nincs áram - viszont adott árkategóriában jellemzően erősebb a vezetékes, 1-2 autóhoz otthonra untig elég :K

[ Szerkesztve ]

(#218242) molnarpeter válasza Fecogame (#218239) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Parkside vezetékes perpill nepper felárral 30-ért találtam hirtelen [link] lehet jobb vétel is van a piacon :D

(#218243) molnarpeter


molnarpeter
nagyúr

Ha valakit foglalkoztat amúgy az ütvecsavarozó kategória, ajánlom a Torque Test Channelt :)

(#218244) Mr X válasza molnarpeter (#218241) üzenetére


Mr X
veterán

Nem, van rendes ütvecsavarozó fejkészletem. Nyomatékkulccsal megnéztem, mennyire tudta meghúzni a csavart. Elég halovány ereje volt.

(#218245) molnarpeter válasza Mr X (#218244) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Lazítani próbáltad? Meghúzási nyomaték jóval kevesebb annál, nem 1:1, azért kérdezem :R

(#218246) Mr X válasza molnarpeter (#218245) üzenetére


Mr X
veterán

Lazítani sem tudta azt, amit a Milwaukee-val húztam meg. Félreértés ne essék, hobbira jó a Parkside is, de kereket pl. pont nem bíznék rá.

(#218247) tboldi válasza molnarpeter (#218245) üzenetére


tboldi
nagyúr

Így van, a meghúzás limitálva van. :K

Nekem is lidlis ütvecsavarozóm van, a vezetékes fajta, 320 Nm-es, némileg berohadt lengéscsillapító csavarokat is simán kiszedtem vele, a kerékcsavarok abszolút nem jelentenek akadályt.

Ellenben a 450-es Extol, amit legelőször vettem, tényleg nem ér semmit. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#218248) simonjoe válasza Mr X (#218240) üzenetére


simonjoe
senior tag

Nem mindegy, h melyiket veszed! A Performance széria szerintem Q...va jó! ParkSide PDSSAP 20-Li A1 Performance, keress rá! Én ezt vettem, abszolúte nincs panasz, bár ez nem a 30eHUF-os kategória.

Joe

(#218249) Doki16 válasza Mr X (#218246) üzenetére


Doki16
addikt

Melyik fajta volt neked egészen pontosan? Nálunk már régóta teljesít szolgálatot egy vezetékes fajta és idáig mindent leszedett. Direkt leteszteltem, hogy meghúztam max nyomatékra (220 Nm) a csavart amit a nyomatékkulcs tudott és könnyen leszedte. Az akkus zöld verzió meg tényleg hobbi, de a fekete Performance már elég durva. De ha munkára kell akkor tényleg inkább Milwaukee.

[ Szerkesztve ]

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#218250) stickermajom válasza Puma K (#218237) üzenetére


stickermajom
addikt

Nálam az a trükk, hogy reggel 9 előtt nem szabad elindulnom itthonról, mert akkor dugó van. Na nem mintha jártam volna a cégnél november óta.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.