Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#218101) focvis válasza 6030D (#218078) üzenetére


focvis
veterán

Nem muszáj, de biztos ami biztos. Vegyél színben hasonló ecsetelőt (autós bolt, festékbolt, carcolor, stb.). Lakkot csak akkor érdemes ha nem fényezett hanem esztergált a felni.

(#218102) focvis válasza Tsebacsi (#218088) üzenetére


focvis
veterán

A 2000-es években (valójában inkább 10+ éve) 3000-ből a Podmaniczky utcában lemosták kézzel és kiporszívózták (szo-szo).

(#218103) Dorian válasza focvis (#218100) üzenetére


Dorian
félisten

Hazaérem, mondom nézzük. Nekem simán elindult, de döcögött, meg rázott az egész, tipikus 3 henger megy csak. Az utcasarkon még a szervó is elment, leállít, újraindít, szervó megint van, de véres a torka.
Szó szerint el-verődtem a 10km-re lévő Auchan-ig, mondom így nem lehet kimenni a nullásra.
Parkolóan újraindít, motorjelzés ugyanúgy világít, de már simán ment. Na akkor rá a gyűrűre, csapattam 110 km-t, ebből olyan 80 volt a pályatempó 3500-4500-es fordulattal, ha kellett négyesben.
Motorjelzés még világít, meglátjuk holnap reggel hogy' indul. Negyed tank benzint elhasználtam :DDD

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#218104) focvis válasza iceQ! (#218090) üzenetére


focvis
veterán

Ez konkrétan hol van az Üllői úton?

Én is tankoltam ma a MOL-on (459,9), a Forensist nem próbáltam. A maradék pontjaimat beváltottam. Persze kaptam 20 újat, arra mondtam, elküldöm majd Hernádinak Zágrábba. (Január 9. után megszűnik a pontgyűjtés a MOL-nál.)

(#218105) Petyyyyy válasza focvis (#218071) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Lassan 14 hónapja van meg a jármű, szivacsot azóta se látott
Ez nem olyan nagy baj. :N Ha egy mód van rá, inkább gyapjúkesztyűt lásson.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#218106) focvis válasza Dorian (#218103) üzenetére


focvis
veterán

Bíztató. :K
Kiolvastátok a hibakódot, mit jelez?

(#218107) Szoszo94 válasza tboldi (#218069) üzenetére


Szoszo94
őstag

Nincs mese, Győrbe kell járni tankolni ;]

Lexus IS250 Sport Mark Levinson // Renault Mégane II Limousine 1.5dCi // Renault Mégane II PH2 Grandtour 2.0dCi

(#218108) focvis válasza Petyyyyy (#218105) üzenetére


focvis
veterán

Na, pont ezért nem követem azt az ördögi 👹👹👹 autóápolás topikot évek óta! [kép] 1-2 hónapja véletlenül belekattintottam, mert onnan linkeltél valamit. :D

(#218109) szabonagyur


szabonagyur
félisten

Milyen kis fura gnóm :D
VOLKSWAGEN POLO 1.6 AUT. SEDAN

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#218110) tboldi válasza Szoszo94 (#218107) üzenetére


tboldi
nagyúr

Worth it. :D

(#218111) macilaci78 válasza focvis (#218102) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Porszívózás nekem édeskevés, nedves kárpit tisztítás kell még az oldalelemeken.
20 éves autó, a tetőkárpit nem lóg. Ez változhat a komolyabb tisztítással?

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#218112) molnarpeter válasza szabonagyur (#218109) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Linea ugrott be a hátsó lámpáról :)

[ Szerkesztve ]

(#218113) focvis válasza macilaci78 (#218111) üzenetére


focvis
veterán

Mármint hogy lógni fog-e a 20 éves tetőkárpit a pocsázástól? Nem tudom.

Garázsod van. Nedves de nem vízben tocsogó mikroszálas kendő, langyos víz, kárpittisztítószer kell, illetve egy szárazabb mikroszálassal gyorsabban fel tudod itatni a nedvességet. (Profi autós kárpittisztítószerből akár tudok adni.)

(#218114) Tsebacsi válasza focvis (#218102) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Ott a mai napig nagy sor van mindig. Biztos van oka :K

De akárhová már nem vinném én se…

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#218115) cappa72


cappa72
nagyúr

Mostanában ritkán tankolok, dacára annak, hogy már egy ideje szerencsére lehet megint tényleg bemenni dolgozni (csúnya irodai juice-cooler vagyok... ééérted lé-hűtő).
Szerencsére azért olvasgatom néha a topikot, és látám, hogy megint megy fel a benzin ára.
Hát akkor ma tankoltam Manzinus Maximus-ba.
#napifogyi 8.7 - de legalább 100-as bunzen, és "csak" 498 HUF/l
Pár hete a puruttya volt 500 felett.

Ja, egy kicsit más.
Újrakötöttem a biztosítást erre a kisautóra (ugyanott!), és hát érdekes szituáció alakult ki.
Az Union küldött egy bonus-malus igazolást az előző felmondott szerződésemre egy hónapja hogy békilenc, majd tegnap küldött egy olyan levelet, hogy vegyem fel az előző biztosítómmal a kapcsolatot, mert nem találják a kártörténeti adatbázisban az xy előzményszerződéshez tartozó adatokat.
Írtam nekik szépen (szkennelt papírokkal megtámogatva), hogy az előző is Union, a mostani is Union, ugyan nézzenek mán' körű' a házuk táján, hogy hogyan eshetett meg eme eset.
Netán elfelejtették lejelenteni az adatbázisba?
Mindkét dokumentumot Sz. Renike írta alá, ugye ő vállalja a felelősséget ezért?
Kíváncsian várom válaszukat.
:W
(természetesen mindenki hibázhat)

[ Szerkesztve ]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#218116) Qru válasza szabonagyur (#218109) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Szep mint egy SX4 sedan. :D

#nincsbennetarcsi

(#218117) Qru válasza cappa72 (#218115) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem toltik fel, ugyanezt a kort futottam meg mult heten.

#nincsbennetarcsi

(#218118) cappa72 válasza Qru (#218117) üzenetére


cappa72
nagyúr

Kaptál már választ? Vagy lett konklúzió?

szerk.:
Hm... ha én értesítem a hatóságot, hogy a biztosító nem töltötte fel, akkor lehet belőle egy kis pitty-putty - mármint nekik?

[ Szerkesztve ]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#218120) macilaci78 válasza focvis (#218113) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Be van jelentve a kocsi a Varázs Garázsba. Azért kérdeztem a tetőkárpit felől, mert ha van benne kockázat, akkor annak a nedves tisztítását nem kérem.
Itt is sokan írták, hogy a rossz tapasztalatok után tájára se mentek egy-egy helynek, így azok minden szándék ellenére nem okulhatnak az esetekből.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#218121) Qru válasza cappa72 (#218118) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Knyr szamot kellett megadni nekik. Szives elnezesem kertek.

Nekem annyi vt a kulonbseg, hogy en tenyleg biztositot valtottam (Genertel->Union).

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#218122) xEon1337 válasza Qru (#218121) üzenetére


xEon1337
őstag

Az milyen népcsoport szokása, hogy leköpi egy kiadós turhával a kocsit? Bűnöm csupán annyi volt, hogy az IKEA parkolóban - már korom sötétben - akadályoztam a teljesen szabályos parkolásommal a pakolásban. Mondjuk annak is sok esze van, aki tolatva áll be, miközben a csomagtartó felől 2 méteres dobozokat akar beszuszakolni..

Az a cserencséje, hogy itthon vettem észre a mélygarázsban, mert eljövetelkor a kocsija még mellettem állt és bizisten belebasztam volna a jégcsákányomat az ajtajába.

"Less but better" - Dieter Rams

(#218123) stickermajom válasza xEon1337 (#218122) üzenetére


stickermajom
addikt

Már meg sem lepődöm. IKEA - a biatorbágyi outlettel holtversenyben - a legpronyóbb hely Budapesten. Nagyon utálok odamenni.

(#218124) Tsebacsi válasza stickermajom (#218123) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

A Zuglói még istenes, ott nem szokott problémám lenni "kopp-kopp".
Ma inkább az árdkádban alkotott a nép, 2 percen belül 2-en mentek szándékosan szembe a forgalommal, mert ott volt a kinézett hely...
Aztán az utcán szívtam és csináltam ugyanezt, mert az utcán balra van a merőleges parkolóhely, de kevés, ezért a jobb oldalra is állnak a delikvensek. Ennek eredménye, hogy ha az ember egy 5-ös BMW-vel van, és mellette jobbra áll egy 4 méternél hosszabb autó, akkor a mögötte parkoló faszjancsitól nem tud kiállni. Nagy mázli, hogy a balra lévő kisautó volt, kifértem szembe a forgalommal... :W
Ha nem így lett volna, lehet ott elhelyezek 2 horpadást lábbal a két bal oldali ajtón... Csak pusztán szeretetből...

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#218125) pit stop válasza macilaci78 (#218111) üzenetére


pit stop
addikt

Ha nem néz ki rosszul, akkor hanyagolnám helyedben. Nekünk nemrég tisztításra ment egy idősebb autó, nem lógott semmi - amikor visszakaptuk tiszta volt de az ajtó kárpit lógott mint a 200 kilót fogyott emberen a bőr...
Idős autó, IJ; aztán lehetett újra csináltatni kárpitot...

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#218126) bandus válasza Tsebacsi (#218124) üzenetére


bandus
veterán

me en is ezt csinaltam :) de pusztan azert mert evente egyszer jarok az arkadban es beneztem par behajtani tilos tablat.

valami orult 5-os bmw-s villogott is veszettul ;]

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#218127) molnarpeter válasza macilaci78 (#218120) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Szerintem nem is a vízzel van gond, egész egyszerűen a szövet és "váz" közti porló szivacsot végignyomkodva (pl tisztító gép fejével) roncsolja annyira az elgyengült réteget, hogy elenged a már amúgy is elöregedett anyag. :F

(#218128) Tsebacsi válasza bandus (#218126) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Ugye ezek a bunkó BMW-sek :D
Mindenbe beleütik az orrukat.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#218129) grizlisandor válasza szabonagyur (#218109) üzenetére


grizlisandor
addikt

Menő, egy kis ültetés ráférne. ;]
Kár a váltóért, mert valószínűleg száraz dsg lehet.

(#218115) cappa72:
2 éve az volt infó, hogy hiába kötöd nálunk újra ugyanott a biztosítást, akkor se adhatnak kedvezőbbet valami törvény miatt, szóval felülvizsgálják és fizethetem az első ajánlatot. :U

(#218130) barnam_ válasza stickermajom (#218123) üzenetére


barnam_
nagyúr

Én a Budaörsi IKEA-ba megyek ha dolgom van ott, van bőven parkoló hely, és nem is szűk.
Premier outlet is teljesen oké, nyilván most szombaton tömeg volt, ezért kicsit nehezebb volt helyet találni.

(#218131) szabonagyur válasza barnam_ (#218130) üzenetére


szabonagyur
félisten

De ez hol nem ilyen az ünnepek előtt 2-3 hónapig? :F

Utálom a tömeget én is, de elfogadom hiszen én is ott megyek velük együtt, mert máskor nincs időm nekem sem. IKEA meg főleg ilyen egy ideje..

Természetesen az ilyen paraszt szokásra nincs mentség...

[ Szerkesztve ]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#218132) barnam_ válasza szabonagyur (#218131) üzenetére


barnam_
nagyúr

Nyilván nincs mentség, csak megjegyeztem, hogy a város szélén a felszíni parkolókban -esetleg- több férőhely van.
Kopp-kopp eddig ilyen paraszttal nem találkoztam.

(#218133) stickermajom válasza barnam_ (#218130) üzenetére


stickermajom
addikt

Mi is a budaörsibe járunk, parkoló valóban van. Nekem a vásárlóközönséggel van leginkább bajom. :D

(#218134) Petyyyyy válasza focvis (#218108) üzenetére


Petyyyyy
addikt

...És akkor még semmit sem láttál! :D
"Nem is igazán érdemes" követni, általában ugyanazok a kérdések merülnek fel, de ha elteszed mi a szum a topikból, az nem árthat.
Ha nem buktál volna le, mint autójára igényes fórumtag, talán nem kapnál ilyen megjegyzéseket lépten-nyomon. ;]

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#218135) HellGreg


HellGreg
őstag

Sziasztok! Az előbb vettem észre, hogy az autó (KIA Carens 1.6 2016) nagyon keservesen reagál a távnyitóra. Reggel még rendben volt, suliba, boltba mentem, nem volt ilyen gond. Aztán amikor hazaértem és le akartam zárni, nem reagált. Kihoztam a másikat, arra sem. Csak úgy reagál, akkor is nehezen, ha közveten az ablakhoz teszem, de ha már eltávolodik 10 cm-re, megint nem reagál se a nyitásra, se a zárásra. Elvileg nem a kulcsokkal van a gond, állítólag jelez előre, ha le akar merülni.
Van valami tippetek, mi lehet a gond? Egyáltalán, garanciális probléma lehet ez?

[ Szerkesztve ]

(#218136) HellGreg válasza HellGreg (#218135) üzenetére


HellGreg
őstag

Ja, még annyit hozzáteszek, hogy messziről abszolút nem reagál egyik kulcsra sem. Lehet, hogy a benti vevő (vagy nem tudom hogy hívják) adja meg magát? Kulccsal meg nem merem nyitni (mármint zárban elfordítani), mert akkor elkezd riasztani. De kulccsal meg bezárni sem tudom, mindig vissza kinyílik.

[ Szerkesztve ]

(#218137) Dorian válasza focvis (#218106) üzenetére


Dorian
félisten

Múltkor amikor szerelőnél volt, kiolvasta. Nem emlékszem pontosan, valami olyasmi, h "4. henger szakaszos gyújtás"

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#218138) lazac_ válasza grizlisandor (#218129) üzenetére


lazac_
tag

Nem úgy van, hogy ugyanott, ugyanazokkal a feltételekkel nem lehet olcsóbb? Mert én pl. idén újrakötöttem a Generalinál, CLB-n keresztül, és - köszönhetően a kovidnak, meg a másodautó érkezésének - 5e kilométerrel kevesebbet mentem, így hozzácsapódott egy "Éves átlagos futásteljesítmény kedvezmény: 5%", és annak ellenére, hogy eddig is töltve voltak a kalkulátorban, mégis csak most került be az ajánlatba a "Legfiatalabb vezeto kedvezmény: 3%", meg egy "Évszaknak megfelelo gumiabroncs használata kedvezmény: 12%". Szóval megy a trükközés ezerrel.
Genertelre pl. az alkusz portál alapból számol valami balesetbiztosítást, amit ki sem lehet venni, míg a biztosító portálján keresztül kalkulálva 3 féle csomagból lehet választani, alámenve az alkusz árnak is...

(#218139) Qru válasza xEon1337 (#218122) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Pronyok. Nekem egy bringas hagyott nyalmintat az oldalablakon ilyesmi miatt. :(

#nincsbennetarcsi

(#218140) cappa72 válasza grizlisandor (#218129) üzenetére


cappa72
nagyúr

Nekem most annyi változás van, hogy nem CBL-len keresztük kötöttem, hanem direktben az union oldalán, illetve b9 helyett már b10-be kerültem.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#218141) Puma K


Puma K
veterán

Ma reggel is egy élmény volt Budáról eljutni Soroksárra... Rákóczi híd felhajtó Pázmány-Dombóvári felől már araszolgató kígyózó sor... jó át a Petőfi híd felé a Bogdánfy felé erre ott is sor és araszolás. De egy fokkal jobban haladtak a versenyzők.

Végre átértem Pestre és Közvágóhídtól dinamikus lendületet vettem... majd látom, hogy a soroksári Hősök tere előtt pár utcával összement 3 autó a két belső sávban...

Múltkor meg jövök a Soroksár felől és a tecsónál láttok menetiránnyal szembe állva a külső sávban egy jobb hátsó kitört kerekű W211-es Mercit félig a járdán félig az úton. Fuxos Béla ott állt mellette lesütött tekintettel és telefonált.

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#218142) macilaci78 válasza Puma K (#218141) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Rákóczi híd felhajtó araszolgató kígyózó sor... - Az utóbbi pár hétben ezt még hétvégén is lehet tapasztalni. Munkanapok reggelén kb a Savoyáig ér a kocsisor.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#218143) Puma K válasza macilaci78 (#218142) üzenetére


Puma K
veterán

A Savoyáig?! :Y :( Az kemény... :(((

Ilyen brutál sort arra fele idén csak másodjára láttam-tapasztaltam. Először valamikor novemberben tapasztaltam, hogy ilyen is tud lenni...

Most kicsit késésben voltam így könnyen meglehet, hogy simán belecsúsztam abba az idősávba amikor már kialakulnak ezek a sorok...

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#218144) tboy93


tboy93
nagyúr

Fú, en ma nem tudom mi volt, de ilyen dugot nem lattam vagy egy éve. 71 perc alatt tettem meg a 20-25 perces utamat. M0-rol 6-osra lehajtva, Szerémin a Trófeaig halál volt ma reggel.

(#218145) stickermajom


stickermajom
addikt

Most, hogy az Astra téli álmot alszik és ~két hete pihen elgondolkodtam, hogy talán fel kéne tennem a Lidlis okostöltőre néha. Legközelebb karácsonykor tervezek vele menni, addigra egy hónapja állni fog a hidegben. Akksi a csomagtartóban, tölthetem a motortérben lévő bikaponton?

(#218146) kisza25 válasza focvis (#218057) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Nem, csak pontot írnak fel

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#218147) macilaci78 válasza tboy93 (#218144) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Nekem volt olyan, hogy "munka előtt kiugrok a Savoyába", dugó volt, átmentem a Fehérvárira, ott se haladtunk, szóval villamossal jöttem be dolgozni, a Hauszmann Alajos utcai megállónál szálltam le. Dél körül, amikor már engedte a meló, elmentem a kocsiért, 5 perc sem kellett, hogy a garázsba leálljak.
És még építik a lakóparkokat, amiket ezeknek az utaknak és tömegközlekedésnek kell kiszolgálniuk. Nemrégiben volt cikk, hogy a rozsdatemető egy részét (Budafoki, Szerémi közt a Kauffer magasságában) a Wallis Csoport vette meg, valami 6000 lakásról volt szó.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#218148) Doki16 válasza stickermajom (#218145) üzenetére


Doki16
addikt

Okos töltővel nyugodtan töltheted a bikaponton.

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#218149) tboy93 válasza macilaci78 (#218147) üzenetére


tboy93
nagyúr

És az agglomeráció sem jobb... Szigetszentmiklóson már meg sem lehet mozdulni, erre elkezdték teljesen beépíteni a környéki falvakat is, Taksony, Délegyháza stb. Utcák nincsenek még meg közvilágítás, de a házak már ott állnak. Dunaharaszti is elesni látszik, főleg hogy most odaköltözik az EMAG egy hatalmas logisztikai központtal.

Marad a motor meg a home office.

(#218150) Qru válasza lazac_ (#218138) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ezert jobb a MABISZ dijnavigator, ott nincs ilyen “rejtett” koltseg a kalkulacioban.

#nincsbennetarcsi

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.