Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#207751) Tsebacsi válasza 3L1T3 (#207750) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Na én pont az ilyen esetek miatt félek tőle és vagyok továbbra is a plug-in hybrid híve. :(((
Gyors gyógyulást kívánok!

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#207752) Qru válasza molnarpeter (#207746) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az B0, az a faja GO. :K

#nincsbennetarcsi

(#207753) Qru válasza tboldi (#207749) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Se a Horvatoknal, se a Szlovenoknal nem lettam most E10-et. Ez csak naluk megy?!

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#207754) fant0mi válasza molnarpeter (#207746) üzenetére


fant0mi
addikt

:) zsír, B0-s nyál! A honvédségnek készül még olyan termék. Élném. :K

(#207755) MC Pite válasza 3L1T3 (#207750) üzenetére


MC Pite
veterán

Nekünk részben ilyenek (meg méret, mert nagy dolgokat is cuccolok) miatt nem játszik ev csak második autónak. Évente párszor van valami baj, ami miatt terven felül becsúszik még pár tíz/száz km gyorsba.
De sajna (főleg másodiknak) meg idénre brutál megdrágultak.

Köszi a tapasztalatot, és jobbulást párodnak!

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#207756) 6030D válasza molnarpeter (#207747) üzenetére


6030D
Ármester

Én azt hittem megvan a feleségautó, ami turbós.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#207757) tboldi válasza Qru (#207753) üzenetére


tboldi
nagyúr

Don't know. 🤷‍♂️

(#207758) nandow válasza grizlisandor (#207720) üzenetére


nandow
aktív tag

Köszi a választ!

Ma jöttünk ki Horvátországba, és tegnap délután 3-kor elpukkant az Accordon a szervócső…
Szóba került, hogy apukám CRV-jével jönnénk ki, csak azon meg nincs műszaki; emiatt is kérdeztem.

Végül sikerült szerezni felújított szervócsövet (típushiba a 7gen Accordon, szóval szoktak ennek a felújításával foglalkozni), Bajáról hozta fel apósom Bp-re. És mázli, hogy a szerelőm bevállalta, hogy eljön házhoz este 8 után, és kicserélte. (Úgy, hogy jövő héttől ő is szabin van.)
Ezek után (meg annak köszönhetően hogy éjjel 1től fél 3ig sírt a 18 hónapos kisfiam) nem jött össze a tervezett hajnal 3 órás indulás. Reggel 6.45kor indultunk, a határon szűk 1 órát kellett várnunk, de nem éreztük vészesnek, gyerek is jól bírta az egész utazást. :)
Talán annyi szerencse van a dologban, hogy nem itt Horvátországban ment tönkre a szervócső…

(#207759) CactuS válasza 3L1T3 (#207750) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Azt azért tegyük hozzá, hogy a megfelelő tempó alternatívája súlyos esetben a rohammentő. Azért van a mentőn sziréna és fényhíd, hogy ne neked kelljen "megfelelő" sebességgel abszolválni a távot és vállalni a kockázatot.

Egyébként jobbulást a párodnak és kitartást, sajnos ezek sosem jó élmények. :(

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#207760) Pttypang


Pttypang
veterán

Sziasztok,

Ausztriaban megtettem 2 nap alatt ketszer 400 km-t. Mint kiderult utolag, nem volt kivaltva digitalis matrica az autora.

Mire szamithatok, mit tehetek?

Everybody lies.

(#207761) Qru válasza nandow (#207758) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Mazli, hogy nem kint durrant el. Jo nyaralast!

Am a hajnali indulast, hogy abszolvalod a gyerekkel? Felebreszted vagy eleve ebred hajnalban?

#nincsbennetarcsi

(#207762) Qru válasza Pttypang (#207760) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ha jon bunti befizeted. Nincs mit tenni, itt nincsenek kiskapuk.

#nincsbennetarcsi

(#207763) bandus válasza Pttypang (#207760) üzenetére


bandus
veterán

Fizetsz. Nem is ertem a kerdest.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#207764) nandow válasza Qru (#207761) üzenetére


nandow
aktív tag

Köszi!

Ilyen korai indulást még nem csináltunk eddig. Későn kelő, szóval hajnalban kivettük a kiságyból, és egyből vittük le az autóhoz, addigra már mindent bepakoltunk. Nem ébredt fel semmire, arra sem hogy felöltöztettük. Viszont ahogy mentünk le a lifttel, egy idős nagymama elég hangosan beszélt az unokáinak, nah arra felébredt…de aztán gyorsan elaludt az autóban, Nagykanizsáig aludt (ott tankoltunk).

(#207765) stickermajom válasza CactuS (#207759) üzenetére


stickermajom
addikt

Ja, csak az nem visz be a magánklinikára. Az állami meg.. Akkor inkább a megfelelő tempó.

(#207766) BigBlackDog válasza bandus (#207763) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Szerintem a várható összeg felől (is) akart érdeklődni. :B

[ Szerkesztve ]

(#207767) MC Pite válasza stickermajom (#207765) üzenetére


MC Pite
veterán

Hát, sajnos nem ritkán az àllamiba se tudnak időbe... Bár megmondják, hogy akkor indulj el ha tudsz.
És ez idéntől az új szerződések miatt tovább romlott a helyzet :(((
Az elmúlt két hétben is amit tapasztaltam, siralmas; működőképessége határán billeg az egészségügy, és már kezdenek bele..ni :( . Nem tudom hogy bírják...

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#207768) gergo5991


gergo5991
őstag

ujabb érv a kamera mellett: ma 2 sávos uton haladok 90el, és kiugrott elém egy dacia dodgy, de a balfasz az út közepére kanyarodott fel (kb mint a pesti hidas sztory), szóval menekülni se lehetett, szerencsére nemrég volt fékcsere és hát jól teljesitett, a fékcsik majdnem a gatyában is ott volt nem csak az aszfalton. Követtem az inast egy ideig, gondoltam elmegyek mellette jól ledudálom, de cikázot jobbra-ballra, átment a szembe sávba, leszoritott 3 másik autóst. Ekkor eldurrant bennem valami, megálltam a kuton ami rögtön ott volt, és tárcsáztam a 112-őt, adtam leirást a kocsirol, rendszámrol, már csak abban bizom, hogy a sofőrt sikerült megtalániuk mert 4 es kereszteződés volt, és ott már nem láttam merre megy. Ittas vezetést tippeltem a rendőröknek telefonban, remélem sikerült megtalálniuk, és remélem be is fujt, mert ha nem, akkor szimplán közveszélyes balfaszként kamerafelvétel nélkül kap bocsánat a zavarásért-ot a rendőröktöl és folytatja tovább.

(#207769) Pttypang válasza bandus (#207763) üzenetére


Pttypang
veterán

Kis hazankban van egy ora megvenni az elso ellenorzes utan, erre gondoltam, hatha a szomszedos orszagban van egy napom, es akkor maris egy napnyi athajtassal bentebb lettem volna.

Ha ket nap hasznaltam kulon, egy buntetest kuldenek vagy kettot?
Minden atfutott kapura extra dijat szamlaznak?
Irnak 300-3000 euroig buntetest, de semmi konkretat, hogy mi alapjan jon alacsonyabb vagy nagyobb illetve mennyi idon belul?

Ezekre gondoltam, mivel nem sajat autoval tortent, ezert szeretnek minel tobb infot szerezni hetfoig.

Everybody lies.

(#207770) Snoop-y válasza 3L1T3 (#207750) üzenetére


Snoop-y
veterán

Ezert sincs meg elektromos autonk. Nekem mar az is orokkevalosag amig megtankolok. Nem, hogy orakat varjak meg tervezgessek, hol ragadok majd le…

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#207771) stickermajom válasza gergo5991 (#207768) üzenetére


stickermajom
addikt

Nem látom az érvet a kamera mellett. :D

(#207772) simonjoe válasza Snoop-y (#207770) üzenetére


simonjoe
senior tag

...és akkor még azzal a faktorral nem is számoltunk, h az oszlopról vajon fel tudja-e venni a töltést!!! Mert még ez is játszik, és sajnos nem is ritkán, tapasztaltam sajnos.

Joe

(#207773) MC Pite válasza gergo5991 (#207768) üzenetére


MC Pite
veterán

Értelek, de túl sok filmet nézel :( . Ettől egyszerűbben lenyomozható csalásokra és lopásokra se moccanak meg, b*sznak nagyívben az ilyen telefonokra, videókra. És a tapasztalatot meg is erősítik a rendőr ismerősök.
Hívtam én is hasonló ámokfutó miatt (mindenkit letoló, lekürtölő kamionos, engem 75-80al tolt negyvenes táblánál) őket - úgy, hogy 5 perc múlva volt feléjük várható a főúton; de semmi. Ügy akkor lenne, ha bemennél feljelenteni. 1-3 hónap múlva kapnád az értesítést hogy x y hiányában az eljárást megszüntetik.

Nálunk csak egyes biztosítóknak ér valamit a felvétel. Nagyon nagyon ritka hogy valaki videó autóján eljárást kezdeményez, egy az ezerből. És az is 98%ban úgy, ha az elkövető magát videózta, vagy telepített/rendőri kamera.

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#207774) racskobalazs


racskobalazs
senior tag

Sziasztok!

Egy gyors kérdésem lenne, hogy néztem két féle abroncsot, verdstein quatrac 5 vs Goodyear allseasons gen 2 15k vs 20k, a Goodyear, 4500 forinttal drágább darabja, a kocsi amire menne egy 1.2-es 2003-as 72LE daewoo kalos. Megéri a felárat? Ami most fent van, annál bármi jobb lényegében, szerviz mondta, hogy sürgősen cserélni kéne (15 évesek...). Előre is köszönöm!

Az elmélet az, amikor mindenki tudja, de semmi sem működik. A gyakorlat az amikor minden működik, de senki se tudja miért. Az informatika az, amikor semmi nem működik és senki se tudja miért.

(#207775) grizlisandor válasza racskobalazs (#207774) üzenetére


grizlisandor
addikt

(#207776) gergo5991 válasza MC Pite (#207773) üzenetére


gergo5991
őstag

miután felhivtam oket láttam 4 rendorautó kivonult a kereszteződésnél és elindultak keresni a kocsit, személyesen a járőröket kapcsolták telefonon. itt sk-ban elég egy fénykép valami szabályszegésről vagy videófelvétel is, be se kell menni a rendőrségre elég facebookon messengeren elküldeni nekik és intézkednek, 1-2x volt már rá példa.
1x volt már rá példa hogy fényképet küldtem messengeren, rá 1 hétre már nyilvános fb postban "dicsérték" az idiótát a rendőrök, lemeszelték azonnal a kép láttán

[ Szerkesztve ]

(#207777) Paxker315 válasza racskobalazs (#207774) üzenetére


Paxker315
addikt

oda bármelyiket veheted, főleg, hogy a quatrac ár:érték arányban nagyon jó négyévszakos. Hekk, én is azt gondoltam egy időben, csak féltem a nyári hőhullámok alatt hogy teljesítene :D

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#207778) racskobalazs válasza Paxker315 (#207777) üzenetére


racskobalazs
senior tag

Köszi a válaszokat, akkor szerintem az lesz, megnezem a gumis topikot is :)

Az elmélet az, amikor mindenki tudja, de semmi sem működik. A gyakorlat az amikor minden működik, de senki se tudja miért. Az informatika az, amikor semmi nem működik és senki se tudja miért.

(#207779) MC Pite válasza racskobalazs (#207774) üzenetére


MC Pite
veterán

Quatrac 5 közepes minőség és középre hangolt. GY felsőpolcos, de kissé télies. Ajánlom a Hankook 4S²-őt, ami középnyárias hangolás, felső közepes polcos. És a gumitopikot.

gergo: Jaaa, nem hungarisztán, bocs.

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#207780) Magnum_


Magnum_
nagyúr

Kisfeleseg uj autoja.

[link]

I humbly and respectfully decline™

(#207781) sutszi


sutszi
veterán

Lett egy hibám... tippre futómű felől. lehet fék... Itt már nem megy házi gyógyítás...

Jelenség: Először nagyon melegben kezdődött. Most, már nem kánikulai körülmények között is csinálja. Piros lámpánál ahogy a fékről átlépek gázra...majd 'standard' indulással csúsztatva mindenféle huligánkodás nélkül kezdem gurítani a kocsit. Ekkor egy olyan csikorgó hang jön elő mint amikor a vonatfékezést hallod a peron mellett az állomáson. De nem csak hang van...hanem berezonál a kasztni is és még a kormányon is érzem. Aztán a haladással megszűnik. De 2-be kanyarodva kicsit fékezve is előjön...majd gurulással elmúlik. Fék használatkor van csak és mindig felengedés után...egyből érkezik a hang...

Éppen ezért keresek olyan 13. kerületi...és/vagy tömegközlekedéssel jól megközelíthető korrekt szervizt ahol most éppen nem a 3 hetes szabadságot töltik vagy kezdik el és érdemben tudnak velem foglalkozni. Előre is köszi. :R

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#207782) dj79 válasza Magnum_ (#207780) üzenetére


dj79
senior tag

Na végre egy hibrid :DDD
Vagy a Toygo lett az övé?

(#207783) Peter.70 válasza Magnum_ (#207780) üzenetére


Peter.70
őstag

Szép

(#207784) Magnum_ válasza Peter.70 (#207783) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Az en szememnek annyira nem, de ugye nem magamnak kellett megoldani most :D

Dj: a lexus nem tetszett, csak azert nem az lett 🙈

I humbly and respectfully decline™

(#207785) Paxker315 válasza Magnum_ (#207780) üzenetére


Paxker315
addikt

Majdnem Fiat500. Jól áll a szín neki.

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#207786) Tsebacsi válasza Magnum_ (#207780) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Cuki de ezzel mögöttem nem jöhettek, anno a Fókába egy piros Yaris-al mentek bele hátulról. ;]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#207787) tboldi válasza Magnum_ (#207780) üzenetére


tboldi
nagyúr

1.0 szopóbenzin?

(#207788) Magnum_ válasza tboldi (#207787) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Az persze

Tse: de ez Aygo :D amugy az en pnv-m mogott sem mehet, csak elotte.

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#207789) tboldi válasza Magnum_ (#207788) üzenetére


tboldi
nagyúr

Akkor majd meglátod, hogy az 1KR-FE rászolgál a szopó névre. ;]

Amúgy grat! :R

[ Szerkesztve ]

(#207790) Magnum_ válasza tboldi (#207789) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Ok

I humbly and respectfully decline™

(#207791) Paxker315 válasza Tsebacsi (#207786) üzenetére


Paxker315
addikt

az a meglepő, hogy, még kisebb is van Zsugor ásványvíz elfér-e benne?

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#207792) Magnum_ válasza tboldi (#207789) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Inkabb aszondjad, milyen olaj kell ezekbe a jappan minikbe.

5w30 oke?
Abbol melyik?
(Meg mindig evi ~3-5k km-re lesz hasznalva, jobbara a varosban)

I humbly and respectfully decline™

(#207793) Tsebacsi válasza Magnum_ (#207788) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Tudom de azóta félek a kicsi piros Toyotáktól :DDD
Amúgy tényleg cuki és nagyon sok Balesetmentest kívánok!

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#207794) tboldi válasza Magnum_ (#207792) üzenetére


tboldi
nagyúr

0W20, az biztos, de egyéb előírásokat nem tudok.

Az olajevésre figyelj, hajlamos rá eléggé. Hasonló konstrukció, mint az 1,33-as, amiről cikkeztek is hosszasan a TC-n.

(#207795) Ck.


Ck.
addikt

Légrugós rendszer, egy átlagos méretű kátyú 30-40 km/h-val bevéve, a kompresszor azonnali 4-5 másodperces megszólalását eredményezte. Ez tömítetlenségre utal a rendszerben, vagy normális? Egyéb esetben soha nem tapasztaltak hirtelen kompresszor működést, maximum utas növekedés vagy csökkenés esetén.

(#207796) Tsebacsi


Tsebacsi
nagyúr

Holnaptól 1 hétig Roadpol lesz, mérnek majd országszerte, legyetek óvatosak, ha már elkapnak ne csak fingnyi túllépés legyen, adjunk neki rendesen ;]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#207797) Ck. válasza Tsebacsi (#207796) üzenetére


Ck.
addikt

Helyes-helyes, bár az év 365 napjában lenne…megérdemli az összes gyorshajtó.

(#207798) rbalint88 válasza Ck. (#207797) üzenetére


rbalint88
addikt

De csak ha buntetik vegre a lassan hajtast is! :(((

(#207799) #89309696 válasza Tsebacsi (#207796) üzenetére


#89309696
törölt tag

Kösz az infót. :K

Közben. :K

[ Szerkesztve ]

(#207800) stickermajom válasza rbalint88 (#207798) üzenetére


stickermajom
addikt

Illetve azokat akik nem ismerik a jobbra tartást és a követési távolságot.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.