Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) mayerlaci


mayerlaci
senior tag

Szoval ez a topic a kamionokkal fog foglalkozni.
Nekünk 2 is van belőle:Egy MAN F2000-es 420-as faszállító+ennek egy Rába pot a párja.Ilyensmi csak nem nyerges hanem tudjátok ilyen hosszu platos meg nem fehér hanem szürke.Bővebben: link
A másik egy 530-pacis Common Rail motoros TGA ennek pedig 1 Schwarzmüller pót a párja ez is fát hord.

Tegnap voltam Pécsett MAN kiállításon most jelentek meg az uj tipusok TGL:de csak 8-12t-ig a miénk meg 14T körül daruval uresen mert mind a 2-n van +a pot sulya.Amikor meg van rakva van még 55T-is. Na szal volt egy teljesen uj motoros 430-as TGA aminek Common Rail D420-as motorja van.Az nyerges volt de huzott rendesen.Sajnos a 460-aso gyártását leállították de a 410-eseket még nem.

Na jo beszélgetést kívánok mindenkinek.

Kalandor jöcc 1 körre:D

(#2) Florida


Florida
tag

Kamionos vállalkozók vagytok?Aztakurva.

Mennyit esznek ezek a dögök?

(#3) #16741888 válasza mayerlaci (#1) üzenetére


#16741888
törölt tag

Engem inkább a nem hivatalos dolgok érdekelnek.:DD
A leszabályzó benne van a tiétekbe?:D
Mondjuk nemzetköziek vagytok, abba meg azért általában benne szokott lenni...

(#4) LKW válasza #16741888 (#3) üzenetére


LKW
tag

''Leszabályzó'' Gyárilag mindben van. A gyakorlat az azonban, hogy ezeket rettenetesen gyorsan kiiktatják. Az enyém is hivatalosan 85km/h nál szabályozna le, de 100-at simán megyek vele.:Y

[Szerkesztve]

Minden hepe után jön egy hupa

(#5) LKW válasza Florida (#2) üzenetére


LKW
tag

Az enyém 25 tonnával, simán betörli a 35-36 litert. Egy DAF 95 XF Eur3-al járok.

Minden hepe után jön egy hupa

(#6) #16741888 válasza LKW (#4) üzenetére


#16741888
törölt tag

:DD
Ezért kérdeztem:D, mert vágom hogy le ''vagytok'' szabályozva hivatalosan, gyárilag, 85nél, de akkor hogy a szarba van az hogy pl. az 51esen még gyorsul 100nál a pusztulat sóderos, és a Suzukival nem érem utól.:DDD
Ilyenkor, ha ponyva van rajtuk inkább beállok mögé, legalább védve vagyok, a sok hülye előzőtől.:)

[Szerkesztve]

(#7) #16741888 válasza LKW (#5) üzenetére


#16741888
törölt tag

Viszont van 600liter még a puttonyba.:)

(#8) LKW válasza #16741888 (#6) üzenetére


LKW
tag

Ez a 100, még mindig ''szabályozott'' km-er. Németbe, meg Hollandiába apályákon, én ''kocogok'' 100-al, és simán mennek el mellettem, az 560-as Scania-ák pl.

Minden hepe után jön egy hupa

(#9) LKW válasza #16741888 (#7) üzenetére


LKW
tag

Pontosan akkora:C

Minden hepe után jön egy hupa

(#10) #16741888 válasza LKW (#8) üzenetére


#16741888
törölt tag

Eggyik topikba leoltottak de nagyon, hogy én ne mondjam a kamionok 90nél többel nem mennek, mert le vannak szabályozva, és a tachográf mindent megjegyez.... Természetesen olyan mondta akinek köze nincs hozzátok:), nekem legalább egy-két haver révén van -valamennyi- rálátásom a dolgokra.

[Szerkesztve]

(#11) #16741888 válasza LKW (#8) üzenetére


#16741888
törölt tag

Egy valamit szeretnék kérdezni...
megéri ezt csinálni?egy dolog, az anyagiak.. mindenféle szempontból kérdezem, egészség?

Mert ha nekem nem jön össze a fősuli, beállok közétek nagy valószínüséggel, persze csak ha betöltöm a 21.et.:) Mindíg is imádtam vezetni, és csak menni-menni...

(#12) mayerlaci válasza Florida (#2) üzenetére


mayerlaci
senior tag

27-et üresen pottal.Rakottan pottal meg még 40-et is.

(#13) mayerlaci válasza #16741888 (#3) üzenetére


mayerlaci
senior tag

Hát mindegyikba van 89km/h-nál szabályoz le.

#11:Hát a mostani benzinárak miatt nem biztos de ha a benzin lemegy akkor talán igen.

#2:igen.


[Szerkesztve]

(#14) LKW válasza #16741888 (#10) üzenetére


LKW
tag

A tachográf igaz, hogy mindent megjegyez, de az is manipulálható részben, A másik meg az, hogy az egész Nemzetközi fuvarozás egy mindennapi rizikózás.
Menni kell. Ha Te nem mész, mennek helyetted mások. Jönnek a Szlovákok, Lengyelek, Románok, stb...
Azt irod, hogy olyanok ''oltanak'' le akiknek rálátásuk sincs az egészre. Ez igy van.
Van itt több togyik is ami a vezetéssel, jogsikkal, köziúti dolgokkal foglalkozik.
Egyikhez sem szólok hozzá, mert egy-két hsz elolvasása után úgy érzem, hogy felesleges.
Rólam dióhéjban csak annyit, hogy 27 éve élek az országutakon. 1992-óta Nemzetközizek, 16 Orszában jártam munkám során, és 1,8 millió km-nél tartok.
ennek ellenére ritkán nyilvánulok meg, mert pár ember hülyesége, ami még szorgalommal is párosul, elveszi a kedvem.

Minden hepe után jön egy hupa

(#15) mayerlaci válasza LKW (#4) üzenetére


mayerlaci
senior tag

Te alkalmazott vagy?

#14:Teljesen iagazad van apám +az alkalmazottja csak belföldön fuvaroz fát.De ezaz hiába akarsz emelni árakat bebasznak a helyerde 1 osztrákot.

[Szerkesztve]

(#16) AMD Power


AMD Power
titán

Jók a Volvo kamionok? Vagyis remélem igen mert a kedvenc márkám.:B

(#17) LKW válasza #16741888 (#11) üzenetére


LKW
tag

Megéri. Addig amig viszonylag fiatal vagy. Sajnos ma ebben az Országban nagyon nehéz jólfizető munkahelyet találni. ez viszonylag az. De nagy ára van.
Nincs magánéleted, szabadidőd. A családod felnő nélküled. És egy igazi társ, feleség kell.
Te még fiatal vagy, ezért azt ajánlom, hogy ne itthon keress magadnak ilyen munkát. Legálisan lehet menni pl Angliába, Hollandiába. 2500 Euró az átlag fizetés amit garantálnak, és jó a munkaidő beosztás is, meg minden. Nekem sok ismerősöm dolgozik kint.
Én most jelenleg ugy 250 körül keresek, ami úgy átlagban jónak mondható.

Minden hepe után jön egy hupa

(#18) #16741888 válasza LKW (#17) üzenetére


#16741888
törölt tag

Pontosan ettől félek, -inkább megpróbálom a fősulit 200%al elvégezni-, attól, hogy ha ezt egyszer elkezdem, akkor kiszállni a mókuskerékből nem nagyon lehet.:( Vagy igen?
Feleség... az is egy sarkalatos pont, mert ha elkezdeném ezt 21-22éves koromban, ahogy most áll a helyzet, addígra feleség tutti hogy nem lesz:), viszont ha elkezdem, és többet vagyok úton mint itthon, akkor elég nehéz egy ''életre szóló'' társat találni...Azért mondtam hogy a pénz egy dolog, de szerintem ezt nem lehet megfizetni hogy nem látod a családod hetekig, mert elküldenek pl. Portugáliába, onnan Angliába onnan olaszba, és majd 3hét múlva hazaérsz... ilyen is van, igaz?

(#19) LKW válasza mayerlaci (#15) üzenetére


LKW
tag

Igen, alkalmazott. Voltam vállalkozó is, de olyan Cégeknek fuvaroztam akik becsődöltek. Három millóm Úszott el pillanatokon belül. Nagyon vigyázni kell.
Csak olyan cégnek szabad fuvarozni, aki rendszeresen,utalja a pénzt, és valamilyen szinten megbizható. Egyre kevesebb van belőlük.
Most a Mol, meg a Kormány munkálkodik azon, hogy a Magyar fuvarozót végleg a sárba tapossa.

Minden hepe után jön egy hupa

(#20) LKW válasza #16741888 (#18) üzenetére


LKW
tag

Nemhogy ilyen is van, hanem csak azon van pénz. Ezt hivják Uniózásnak.
3-4 hét min, mire egyszer hazakerülsz. Mondjuk én már nem ezt csinálom. Jelenleg a LKW Walter- nál vagyunk leszerződve, és én kb 1 éve Magyar-Osztrákot csinálom. De még az idén abbahagyom végleg. Elegem van már mindenből. :Y

Minden hepe után jön egy hupa

(#21) mayerlaci válasza AMD Power (#16) üzenetére


mayerlaci
senior tag

Hát nem élmárka de tudod ezel a kamionok az ujak már mind jok.Tökéletes meg nem volt és nem is lecc.

(#22) mayerlaci válasza LKW (#8) üzenetére


mayerlaci
senior tag

Scaniabol nem csak 580-as van?Gondolom tréler.

(#23) AMD Power válasza mayerlaci (#21) üzenetére


AMD Power
titán

Jó csak azért kérdeztem mert olyan sokat látok belölük!?

(#24) #16741888 válasza LKW (#20) üzenetére


#16741888
törölt tag

Igen:(, ezt mondom, kegyetlen, biztos valamennyire hozzá lehet szokni, de megszokni semmiképpen szvsz.
Olvastam a Moldova könyvét, anno 86ban adták ki, nyilván az megint más világ volt, de azért valamennyire át lehet érezni a helyzetet...
Hol laksz Magyarországon?:) lehet hogy vannak közös ismerőseink...:)) ismerek pár embert, a köreitekből.:))

(#25) mayerlaci válasza AMD Power (#23) üzenetére


mayerlaci
senior tag

Hát gondolom te billencsből látsz sok voltvot azok avval mennek 420-asokkal.

(#26) LKW válasza mayerlaci (#22) üzenetére


LKW
tag

Lehet. Annyira nem foglalkoztat a dolog. Annyi fajta új kamion van, hogy már egyszerűen követhetetlen. A helyzet az, hogy ma már tényleg minden új kamion jó, és ami a lényeg, legalábbis számomra, kényelmesek. Egy hátulütője azonban mindegyiknek van. Dolgozni kell velük. Ezt pedig én már rettenetesen unom. :):O

[Szerkesztve]

Minden hepe után jön egy hupa

(#27) mayerlaci válasza LKW (#26) üzenetére


mayerlaci
senior tag

De legalább nem kell annyit javitani.
Kényelmesek hát persze 2 ágy is van benne.

(#28) mayerlaci


mayerlaci
senior tag

1.kedvencem

Bővebben: link

Gondolom ez se közönséges valami baromihosszo trélert huz.

(#29) LKW válasza mayerlaci (#27) üzenetére


LKW
tag

Én jártam még olyan Rába, Liaz, sbt.. szemetekkel, amibe még fűtés sem volt. Kassel környékén, max seb 25-30 volt. Egy rémálom, ha visszagondolok, azokra az időkre.:Y

Minden hepe után jön egy hupa

(#30) mayerlaci válasza LKW (#29) üzenetére


mayerlaci
senior tag

Fűtésről jut eszebme.
Most ment tönkre a klíma nem akar meleget nyomatni.Ki kellett cserélni valami vezérlőt 20rongy azér a szarér.

(#31) LKW válasza mayerlaci (#30) üzenetére


LKW
tag

Olcsó volt. Majd ha váltót, vagy valami fődarabot kell javitatni, akkor ugrik ki a szemed. Nekem a DAF-on most csináltak egy sima hengerfejpakolást. Csak a komplett garnitúra 180E volt. Ez csak a javitókészlet. Van egy régi MAN is nálunk.
Tavaly javitották a válltóját, Érden. Potom 1,2 mill-ról küldtek először árajánlatot.
Aztán a főnököm kiakadt, elrohant hozzájuk. Hosszas alkudozás után végülis 800E-ért megcsinálták. Eszméletlen.:Y

Minden hepe után jön egy hupa

(#32) mayerlaci válasza LKW (#31) üzenetére


mayerlaci
senior tag

Ja 1 tükör is 120E.

(#33) LKW


LKW
tag

Egyenlőre lépek, mert sok elintézni valóm van, meg valamit ebédelni is kellene.
Du-án még visszanézek. Sziasztok.

Minden hepe után jön egy hupa

(#34) mayerlaci válasza #16741888 (#6) üzenetére


mayerlaci
senior tag

Hát igen könnyen kikapják belőle oszt tempomat és hadd szoljon.

(#35) Divi


Divi
aktív tag

Milyen Jogosítvány kell az ilyendömperek vezetéséhez?

lá lá lá lá lá lá lá Lila Liba gá gá gá gá gá gá

(#36) oettinger01


oettinger01
őstag

nem szeretem a kamionosokat, mert miattuk ilyen rossz az utak állapota! talán ha a megengedett súlykorlátozásokat betartanák egyesek akkor nem ez lenne a tendencia de sajnos ez sem működik normálisan ebben az államban, és még a kamionosok vannak felháborodva amikor papucsozzák a verdáikat! én úgy megbüntetném a céget akié a szerelvény, hogy többet nem kockáztatná meg a plusz rakományt az tuti!


[Szerkesztve]

A széles mosoly titka, VTEC szelep nyitva!

(#37) tiv83us válasza oettinger01 (#36) üzenetére


tiv83us
veterán

En meg utalom, hogy allandoan figyelmeztetnem kell egyes juzereket, hogy ertelmes hsz-eket irjanak, kulturalt hangnemben :(

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#38) mayerlaci válasza oettinger01 (#36) üzenetére


mayerlaci
senior tag

Semmi.

[Szerkesztve]

(#39) #16741888 válasza mayerlaci (#38) üzenetére


#16741888
törölt tag

hagyjad, ne induljon el flém, mert egy tök jó topik lehet belőle, ha nem megyünk el ebbe az irányába.

(#40) oettinger01 válasza tiv83us (#37) üzenetére


oettinger01
őstag

így már azt hiszem megfelelő lett ugye:F:U

A széles mosoly titka, VTEC szelep nyitva!

(#41) mayerlaci


mayerlaci
senior tag

Láttátok az uj Scaniat az elején az a más szin középen baromira bejön.Mennyi lehet 1ébként egy olyan rácsa az elejére?

(#42) #16741888 válasza mayerlaci (#41) üzenetére


#16741888
törölt tag

tudsz képet mutatni?
eléggé kiestem mostanában a témából, meg drágák lettek az ilyen újságok.:(

(#43) mayerlaci válasza #16741888 (#42) üzenetére


mayerlaci
senior tag

Nagyon bejön

Bővebben: link

(#44) mayerlaci


mayerlaci
senior tag

Multkor bevittük a volanhoz a Tga-t ugye xxl-es fülke kérdeztük hol a központi zsirzo.Az istennek se találták meg.És rájöttünk hogy nincs is mert fejlettett már:D

(#45) crab


crab
senior tag

régebben én is kamionsofőr akartam lenni, de nem lettem..:)
azért vannak kedvenceim: Bővebben: link nem semmi lehet egy ilyet vezetni!:)

szerk: van a képek között, több mint 1 kilóméter hosszú szerelvény!

[Szerkesztve]

(#46) mayerlaci válasza crab (#45) üzenetére


mayerlaci
senior tag

jahát igen ausztráliába sikság van ott vannak ilyenek.

Ezeknek a kerekei árából kijönne 1 ház.

[Szerkesztve]

(#47) SPDeluxe1.0 válasza crab (#45) üzenetére


SPDeluxe1.0
aktív tag

Mindig is tetszettek ezek a hatalmas jármű-monstrumok,jó hogy linkeltél egy ilyen oldalt,nagyon szigorú képek!:C Aki meg ilyeneket vezet,annak szvsz soxor nagyobb távokat kell levezetni,mint egész Európa Gibraltáltól Dániáig.:)
[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

"oh no the devil has a code for god mode!!!"

(#48) mayerlaci válasza SPDeluxe1.0 (#47) üzenetére


mayerlaci
senior tag

De télleg ezek hogy kanyarodnak?

(#49) SPDeluxe1.0 válasza mayerlaci (#48) üzenetére


SPDeluxe1.0
aktív tag

Erre gondoltam én is,de szvsz már a kanyarodás gondolatától is írtóznak ezek a sofőrök,nem még a tolatás gondolatától!:DHa egy ilyen döggel 'rossz útra tér';],vajon hogy az istenbe' keveredik ki bárhonnan is?Sztem az útviszonyok,meg az úttestek fekvése olyan,hogy kedvez ezeknek,bár nem jártam Ausztráliában,de feltételezem azért a célszerűségre törekedtek.

"oh no the devil has a code for god mode!!!"

(#50) neongorack válasza SPDeluxe1.0 (#49) üzenetére


neongorack
senior tag

Hát sehogy de erre gondolom vigyáz

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.