Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#207401) kisza25 válasza focvis (#207397) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Tuningbox vs nincs tuningbox tc erőmérő

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#207402) bandus


bandus
veterán

[kép] mai izgalmas sztori budapestrol, azert beteg, hogy milyen dolgok vannak :(

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#207403) focvis válasza kisza25 (#207401) üzenetére


focvis
veterán

Láttam hétvégén. Nyomatékban volt +45 Nm és pár ló.

Az enyémben is az erősebb hátbab.szás a leginkább feltűnő. :K (Attól csúszott meg a kuplung, még nem raktam vissza azóta (takony és negatív kisugárzások, már gyógyulok).)

(#207404) Tsebacsi válasza bandus (#207402) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Ez lassan sajnos mindennapos eset :(

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#207405) Puma K válasza Qru (#207399) üzenetére


Puma K
veterán

Sajnos gondoltam, hogy nem 2 fillér :( de roppant mód ötletes. Mondjuk az extra ülőlap alatti 2 spaniferen felnyerítettem :D

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#207406) Kickass


Kickass
őstag

Feleségnek nézegetek valami szaladgálós autót és kicsit elkalandoztam a praktikus/jófogyi tengelyről, győzött az agybaj :DDD
Hard top cabrioknál mennyire necces az egész éves használat? A tetőmechanika tippre ezeknél elég költséges lehet, de mennyire bírja maga a mechanika a ridegtartást? Pl C70, E93 és hasonlókra gondolok.
Soft top esetében inkább az anyag a gyenge láncszem tippre.

(#207407) CactuS válasza mycso (#207400) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Azért nem kell egyből csapatszállító, mert jött a gyerek. Én balga volt, hogy 9 fős transitot hoztam a nyaraláshoz a cégtől, asszonynak azt is sikerült telerámolnia fullosra.... De egyébként az egyterű a mai napig a legpraktikusabb kisgyerek mellé, kár, hogy kihaló állatfaj, mert mindenki az suvokra gerjed.

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#207408) Tsebacsi válasza Kickass (#207406) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

RBalint-nak van Soft-os Audija, szerintem ebben tud okosakat mondani.
Magnumnak pedig volt hardtop-os autója, abban pedig ő lehet a segítség.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#207409) Redneck válasza simonjoe (#207155) üzenetére


Redneck
veterán

Teljesen normális, jó szakember benyomását keltette, és korrekt áron dolgozik. Szerencsére nem volt nagy gondom, így egy óra alatt lerendezett. A stílusa pont olyan, ami egy ilyen szakihoz illik.

Ajánlom mindenkinek ha klímás kell, mert három különböző helyen is őt javasolták. :K

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#207410) rbalint88 válasza Tsebacsi (#207408) üzenetére


rbalint88
addikt

rbalintnak van soft topos kabrioja, ami az automoson kivul max evi ketszer lat vizet :DDD viszont 17 eves, a gyari vaszon van meg rajta, egyedul a hatso szelvedot kellett visszaragasztatni bele.
Ha nincs garazs, akkor azert jobb a hardtop, nem csak az idojarasallosag miatt, hanem mert nem vagjak ki, mindenfele trutyi kevesbe karositja (azert a fenyogyantat nem egyszeru kimosni a vaszonbol).
Igazabol ami a hardtoposoknal egy a szivas, a tetomechanika tobb helyet foglal, ezert puttonyosabb a formajuk es lenyitott tetovel kisebb a csomi altalaban.

(#207411) 6030D válasza Qru (#207386) üzenetére


6030D
Ármester

Legközelebbi talira kell vinni 3 gyerekülést, és a gyorsulások mellett ezt is végigpróbálni. :)

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#207412) Qru válasza 6030D (#207411) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Meg a Superbbe sem biztos, hogy beferne hatra 3. A masik ket Japoba meg tuti nem.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#207413) Qru válasza Kickass (#207406) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Astra TT nem olyan gaz, illetve a C70-rol is jokat olvastam de az nyilvan dragabb fenttartasu (cserebe finom sor5 motorok vannak hozza).

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#207414) #89309696 válasza CactuS (#207407) üzenetére


#89309696
törölt tag

Ahogy a kombi is kihalóban. Pedig kutyákhoz meg az a legjobb.

(#207415) Magnum_ válasza Qru (#207413) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Tizeniksz eves szerkezetek, 2 fele TT astra van: aminek mar hozzanyultak a tetejehez es amihez hozza kell nyulni. Mindegyiknek, kivetel nelkul (kabelezes, gorgok, stb).
Es kevesen javitanak, hosszu a varolista. (Kupe + tetoablak, legyen mar eleg ;] )

Ha van garazs, en a softtopot javaslom: konnyebb, tovabb birja a mechanika.

I humbly and respectfully decline™

(#207416) MC Pite válasza mycso (#207400) üzenetére


MC Pite
veterán

Erre vagy a rövid tesójára mondod hogy borzasztó kívül és belül? Gondolom akkor nem vezetted...
Ha kívül borzasztó is (kategóriában sztem jó), de belül mi a rossz benne? Nem kötözködés, csak kíváncsiság :R

Kiskass: Ő akar kabriót vagy te? Ha nem te, máris buktad. Legtöbb nő nem akarja elrontani a frufruját, vagy zavarja lassabb menetnél hogy tűzi a nap, meg hogy hangosabb az autó. Később meg a gyerekülés kérdés ami miatt kiesik pár kabrió :DDD .
Akkor lehet hogy inkább tolótetős (akár vászon) néznék inkább. Meg rohangálósnak ezek a modellek (rövidebb távok is lennének?) overkill, motornak nem épp jó.

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#207417) Qru válasza Magnum_ (#207415) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Cascada kell. :K

#nincsbennetarcsi

(#207418) Szada85 válasza Kickass (#207406) üzenetére


Szada85
aktív tag

Illetve azt se felejtsd el megkérdezni töle, hogy egyedül akar-e/ mer-e majd nyitott tetövel szaladgálni vele...
Tudom, hogy sokak szemében nevetséges szempont, de menyasszonyomnak is annó a kis C Corsa után becsípödött, hogy miért ne egy cabrio mert milyen feelinges stb., aztán pár használat után azt mondta, hogy egyedül inkább nem szeretne nyitott tetövel mászkálni vele, és csak akkor használtuk úgy, ha én is ott ültem:
- Félti a jobb ülésre, vagy vezetöülés mögé rakott táskáját benne mindenével, hogy kikapják lámpánál, dugóban.
- Nyitott tetövel nem szívesen hagyja ott sehol, állandóan nyitni-csukni pedig "idöigényes". (ez mondjuk picit nöi logika, tudom :D)
- Volt útmenti munkásoktól, buszról átfüttyülgetés is, nem tetszett.

Ezek nyilván egyénfüggö dolgok, de érdemes lehet átbeszélni, ha még nem vagytok túl rajta. :)

(#207419) BigBlackDog válasza Szada85 (#207418) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Ha már negatívumok; én már a nyitott tetőablak esetén is félek, hogy menet közben mit hoz be a szél, amit aztán lehet takarítani (pl. falevél, bogár, madárszr).

(#207420) Kickass


Kickass
őstag

Ömlesztve írom, először is danke a tapasztalatokat tanácsokat.
Fedett autóbeálló van, garázs (még) nincs.

Astra TT nyet, attól a középkonzoltól még akkor se fogna el jó érzés ha egyébként mondjuk bőrös lenne a belseje és lecsapnám a tetőt jó időben.

Nem volt egyértelmű, de ha kabrió akkor az természetesen az enyém lenne, Ő pedig megkapná a családi cirkáló Oktávot (Casco maradna rajta) azon egyszerű oknál fogva mert neki nincsenek ilyen vágyai, nekem meg igen, de egy családi gurulásnál biztos mindenkinek fülig érne a szája.
A történet onnan indul hogy legkésőbb jövő tavasszal szeretnénk valamit venni az Oktáv mellé/helyett (az én fejemben még ez se forogta ki magát), ennek a legracionálisabb vége hogy kap egy P2-t.
Majd ha már úgyis autóvásárlás akkor elindul a kisördög, hogy mégis miért ne nekem legyen jó? :D Itt merült fel több hard top cabrio modell.
A két véglet között meg van fejben (és hahu figyelőben) pár hatchback(szerű) úgy mint SSS, Fiesta ST, Clio Sport, Polo GTI stb...ezekkel hétköznap Ő is elcirkálhat, de néha kölcsönvenném 'kikormolni'. ;]

A cabrio projekttel kicsit bilibe lóg a kezem, de az ilyenekből szokott lenni impulzusvásárlás.

[ Szerkesztve ]

(#207421) focvis válasza Kickass (#207420) üzenetére


focvis
veterán

Az én feleségem is szeretne egy kabriót. De nem vezet. Így ha vennék, akkor RWD-t, hogy adjon valami pluszt is.

Amúgy meg: 🌈 ;]

(#207422) #89309696


#89309696
törölt tag

Caddy csipogott és világítani kezdett a narancs benzinkút ikon. Vajon ha kihajtom belőle átvált pirosra? Szerintem kispórolták belőle a piros ledet. Pedig az tök menő lenne.

(#207423) 6030D válasza MC Pite (#207416) üzenetére


6030D
Ármester

Nekem sem tetszik a belseje, de ízlések és pofonok. Valakinek a műszaki rajz a szép, valakinek meg a Picasso. :P :R

[ Szerkesztve ]

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#207424) Paxker315 válasza Kickass (#207420) üzenetére


Paxker315
addikt

Váh, Tigrát még lehet, megnézném, bár gokart. :F

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#207425) focvis válasza #89309696 (#207422) üzenetére


focvis
veterán

Meglepődnék. Villogni se fog a sárga. Simán megáll ha kifogyott.

(#207426) stickermajom


stickermajom
addikt

Nincs javítóstift a márkakereknél, utánrendelni sem lehet. :W Ismertek jó festékest, aki esetleg kikeveri színkód alapján? Jelige: ár nem számít, úgyis továbbterhelem.

[ Szerkesztve ]

(#207427) focvis válasza stickermajom (#207426) üzenetére


focvis
veterán

Carcolor, 18. ker. [link]
4000 Ft kb. és 10 perc.

szerk: 19. ker.

[ Szerkesztve ]

(#207428) brumi1024 válasza focvis (#207427) üzenetére


brumi1024
veterán

+1, ha nagyon sietos akkor rendelni is lehet weben.

(#207429) Tsebacsi válasza focvis (#207427) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

:R nekem is lehet kelleni fog majd, van 1-2 hiba ezen a szépségen (céges autó volt, meh).

#207430: Ez frissen behozott autónál kell, vagy minden egyes lejárt műszaki esetén problémás? Mert lassan ez is időszerű, már kérdeztem itt, de nem volt teljes az élmény, nem sokunknak van pluginje, focvis meg sose várja meg egy autójánál se, hogy lejárjon a műszaki, előbb eladja :D ;]

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#207430) máyköl


máyköl
veterán

Sziasztok,

Tud valaki esetleg olyan Budapesti műszaki vizsga állomást ahol nem kérnek elektromos autóhoz érintésvédelmi igazolást?

:R :R

(#207431) stickermajom válasza focvis (#207427) üzenetére


stickermajom
addikt

Kösz srácok! :R

Már csak a hibát kell lemérnem gyorsan, hogy 3mm vagy annál nagyobb.

(#207432) tboldi válasza focvis (#207427) üzenetére


tboldi
nagyúr

Mennyi?! :Y

Itt, Móváron 750 (igen, hétszázötven) Ft-ért kevernek, és tökéletes az árnyalat. :D
[link]

[ Szerkesztve ]

(#207433) Dluinet válasza máyköl (#207430) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Ha kívülről tölthető, akkor mindenhol fognak érintésvédelmi igazolást kérni.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#207434) bandus válasza tboldi (#207432) üzenetére


bandus
veterán

akkor velük kellett volna kevertetned a festéket a teljes elemekre is :D ;]

[ Szerkesztve ]

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#207435) tboldi válasza bandus (#207434) üzenetére


tboldi
nagyúr

Ja, de akkor még valakinek rá is kéne fújnia. 🤔

(#207436) simonjoe válasza Redneck (#207409) üzenetére


simonjoe
senior tag

...közel 20 éve járok hozzá, a környezetemből, barátok, ismerősök csak hozzá. Személy szerint nagyon jó a kapcsolatom vele, én kedvelem, de a nejem 1xűen nem bírja a stílusát és más is említette már ezt, de a szakmaisága miatt nem foglalkoznak vele. Igazi nagy öregje a szakmának a testvérével együtt. Ezért is ajánlom Őt szívesen mindenkinek. Örülök, h megoldódott a problémád!!

Joe

(#207437) Integrale válasza tboldi (#207432) üzenetére


Integrale
veterán

Tökéletes árnyalat:



;] :P

"Bad reklám is reklám too"

(#207438) BigBlackDog válasza Integrale (#207437) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Ez friss kép, azóta lehet, hogy kicsit már összeérett. :DDD Mondjuk kisebb javítások esetén annyira nem látszódik, ha elüt a szín.

[ Szerkesztve ]

(#207439) focvis válasza Tsebacsi (#207429) üzenetére


focvis
veterán

Életemben 1x műszakiztattam autót, 2018-ban a sokáig megvolt G7-et. De most ezt is viszem majd szeptemberben. (Este 2 órán át spoilereket válogattam. Ami színben, állapotban és árban is tökéletes, azt természetesen Londonban árulják és nem postázzák +vám ügyintézés...).

Boldi: De ez spray. Bár az ecsetelős jobb lehet adott célra (ha nem a 2 komponensű változat, de ez nem annak tűnik.A 2 komponensű változat gyorsan megbuggyan.)
A spray előnye, hogy nem buggyan meg, I'll fújni is lehet. Zegen pl. csak sprayt vagy 2 komponensűt adnak.

[ Szerkesztve ]

(#207440) tboldi válasza Integrale (#207437) üzenetére


tboldi
nagyúr

Bárcsak itt is az a festék lett volna használva...

(#207441) tboldi válasza focvis (#207439) üzenetére


tboldi
nagyúr

Az enyém ecsetes, bár nem tudom, hogy kétkomponensű-e avagy sem.

[ Szerkesztve ]

(#207442) Szada85


Szada85
aktív tag

Nem gondoltam, hogy sokat kell várni, a szembeautózók, rolleresek után mostmár a gyalogosok is szabad értelmezésükben veszik birtokba az autópályákat:
[M1-M7 kivezetön kelt át a gyalogos]

Külön priceless az utolsó mondat:
"...mindenesetre érdemes felkészülni az autós közlekedésben hasonló esetekre."
Nem azt emeli ki, hogy életveszélyes kedves gyökkerek, ne csináljátok ezt, neem, hanem az autósok majd lesznek szívesek felkészülni az Úr szegény eltévejedett báránykáira.

Lassan tényleg át kell ülni valami rendes méretü SUV-ba, combos vadráccsal az elején... :C

(#207443) focvis válasza tboldi (#207441) üzenetére


focvis
veterán

Ha egy tubus van, akkor nem lehet 2 komponensű. 🤗

(#207444) tboldi válasza focvis (#207443) üzenetére


tboldi
nagyúr

Ja, hogy úgy! :R

(#207445) kisza25 válasza stickermajom (#207426) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Nincs mese, új autót kell venni :( ;]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#207446) #89309696 válasza Szada85 (#207442) üzenetére


#89309696
törölt tag

Az ugró őz és ballagó tehén piros háromszöges tábla mellé már sétáló ember táblát is kell gyártani.

[ Szerkesztve ]

(#207447) MC Pite válasza tboldi (#207440) üzenetére


MC Pite
veterán

Az elejéhez vagy a többihez tökéletes árnyalat?
Ez így undorító, rászánnék pár tizest másutt hogy lefújják.

Hogy ontopik is legyek:
3 hét után ma mentem melózni, tűrhető forgalom volt.
#fogyasztásrekord: befelé 4,3, hazafelé 3,9, azaz 4,1-el tudtam le két részletben 100km-t (azaz 1694Ft-ból).

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#207448) tboldi válasza MC Pite (#207447) üzenetére


tboldi
nagyúr

Nyilván a többi részéhez, nem ehhez. De időben is előbb volt meg a javítóstift, mint hogy elszabták volna az elejét, azelőtt még ahhoz is passzolt.

Le kéne, ja, de a lökhárítót is, nem csak a sárvédőt, és most célszerűbb lenne inkább anyum leendő autójába fektetni azt a pénzt.

[ Szerkesztve ]

(#207449) kisza25 válasza #89309696 (#207446) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Itt balatonon nagyon nem ártana...
Ami nem főút, az a túrista szerint járda, akkor is, ha mindkét oldalon van amúgy járda. És vérig van sértődve mikor ledudálom, mert állóra kell fékeznem, mert nem hajlandó lemenni az útról :W

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#207450) Magnum_


Magnum_
nagyúr

Ilyen is lehet egy jol felszerelt, 98e km-t futott e90 lci beltere
[link]

I humbly and respectfully decline™

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.