Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#207201) vans? válasza Szada85 (#207200) üzenetére


vans?
őstag

Egyebkent szamomra ez meglepo volt, hogy a nemeteknel ez mennyire megvan. Haromsavos autopalyan legalabb kozepen maradnak sokan, ha nem a belsoben 120-szal, mikozben az atlag meg hat... gyorsabban menne. :)

hábm bábm

(#207202) bandus


bandus
veterán

[kép] mai egyedi rendszamverseny nyertese

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#207203) Puma K válasza KAMELOT (#207199) üzenetére


Puma K
veterán

Itthon is ki van táblázva nem egy helyen:

Csak itthon tényleg az van, hogy a belső sáv jellemzően jobb minőségű mint a másik 1-2 sáv...

Azért mert jelenleg PNV-vel rohangálok attól még én is tartom a jobbra tarts elvet, de sajnos adott szakaszokon amiket ismerek ott kénytelen vagyok az út minősége miatt ezt felülírni...

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#207204) KAMELOT válasza Puma K (#207203) üzenetére


KAMELOT
titán

Csak olvasni nem tudnak akkor! Azért ha a belső sáv xar akkor is tudsz menni csak picit jobb vagy bal oldalt kell menni. :)

bandus: Biztos valami fehér lovas cégre vett kocsi, mert nincs pénze regadót fizetni. Szétrúgja pár év alatt, majd eladja!

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#207205) Snoop-y válasza Qru (#207134) üzenetére


Snoop-y
veterán

A csaladi csillagrombolonak nem kellett ma sem szegyenkeznie:

Fogyi

Bal folul a hazaut atlaga kozepen a teljes karika :C

Hegyeshalomnal 1 ora 20 perces "parkolas"
Osztrakoknal 135
Nemeteknel 150-180
Itthon szigoru 120

[ Szerkesztve ]

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#207206) Puma K válasza KAMELOT (#207204) üzenetére


Puma K
veterán

"Azért ha a belső sáv xar akkor is tudsz menni csak picit jobb vagy bal oldalt kell menni."

Aha.
Gyere már át Szlovákiából egyszer... te nem ismered a magyarországi viszonyokat :DDD ;]

Szerintem a megannyi dolog mellé a kritikán aluli utak is hungarikum lehetne.... :U

Múltkor valahogy olyan videókhoz kerültem youtube-on, ahol német útburkolat javítók különféle útburkolati munkákat mutattak be.

A csatornafedeleket ha már csak egy kicsit is megsüllyednek (nem az mint itthon, hogy megvárják amíg elkezd lejteni valamerre...) külön géppel marják és cserélik ki az egészet majd síkban van a végeredmény.

Itthon ezzel szemben örülhetsz ha nem a szögletes csatornafedél megbillent keretének a csúcsa nem böki ki a kerekedet :DDD vagy itthon ha ki is cserélik a már brutál módon megsüllyed csatornafedelet akkor az vagy magasabb vagy mélyebb lesz, de az úttal egy síkba sosem sikerül megcsinálni.

Itthon ha jó minőségű utakon akarsz gurulni akkor az új építésű lakóparkok környékén lehet élvezkedni. Amik ideig-óráig jók, majd az országszerte tapasztalt minőségre állnak be...

Budapest-Magyarország 3 legburzsibb kerületének az egyikében lakom, de itt is vannak olyan kritikán aluli utak mintha Borsodban autóznál...

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#207207) Snoop-y válasza rasotamas (#207198) üzenetére


Snoop-y
veterán

Igy-igy (azert nem fogok szopoalarcot huzni, hogy a mogottem levo kenyelmesen utazzon van fek azon is tessek hasznalni :C )
Ezt koszonhetik azoknak akik vonatozva mennek egymas seggeben igy ha ket kocsi koze kene huzodnom akkor beszorulok mert a marharepa masodik meg direkt gyorsit is nehogy visszaferjek…

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#207208) Szada85 válasza vans? (#207201) üzenetére


Szada85
aktív tag

A 3 vagy 4 sávos pályán még nagyjából tisztelik a belsö sávot, de a legszélsö az minden esetben "sértö" rangot jelent, a 2 sávos részeken pedig hasonlóan elszomorító a helyzet, mint pl. otthon.
A másik vicces az ilyen soksávos pályákra felhajtások, ott is mindennapos, hogy ahogy szaggatott a vonal, egymással versenyezve sorolnak be a középsö sávba, üresen hagyva a szélsöt...

Én emiatt használom egyre gyakrabban az ilyen üresen árválkodó külsö sávot, beljebb +2-4km/h különbséggel "elözik" egymást, addig kényelmesen és gyorsan el lehet hagyni ezeket...sajnos muszáj alkalmazkodni a megváltozott (képességü soförökhöz) közlekedési szokásokhoz.

(#207209) KAMELOT válasza Puma K (#207206) üzenetére


KAMELOT
titán

Pályára értettem.
Nagyon jól ismerem a magyar utakat. Ettől már csak Bulgáriában rosszabbak az utak.

Snoop-y: Milyen kocsi ez pontosan?

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#207210) Snoop-y válasza KAMELOT (#207209) üzenetére


Snoop-y
veterán

Grand Cherokee SRT8 6.4

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#207211) Peter.70 válasza Qru (#207195) üzenetére


Peter.70
őstag

Jó pihenést. 1 hét vagy 2?

(#207212) Gabesz87 válasza dj79 (#207190) üzenetére


Gabesz87
addikt

Mi is ma jöttünk haza Bp-re Vásárosnaményból, tök sima út volt, 1 körül indultunk, kb.2:30 perc volt az út. Olvastam, hogy volt több baleset, egy sávon haladás, mi megúsztuk. Valahol az M0 előtt az egyik lehajtónál láttunk egy autót durván langolni. :Y
Amitől hülyét kaptam, a gyöngyösi 3 sávos szakaszon természetesen a külsőben egy darab autó nem ment. Mindenki középen. Ennyire hülyek az emberek :F
Fogyink meg 7l lett a végén, Hungariara érve E-modba kapcsoltam. (Passat GTE). Pályán végig tempomat 135.

(#207213) diegho válasza tboldi (#207192) üzenetére


diegho
nagyúr

Ezt úgy kb mindenkinek, aki reagállt :D

A helyzet az, hogy itt a külső olyan, hogy tegnap ment előttem egy kamion és elpattogott a nyerges az úthibákon, pedig kb 100-al ment. Tényleg borzalmas, kb mint egy földút, aki nem hiszi próbálja ki a Nagykanizsa-Fenyves szakaszt, több helyen szinte már ugrat az autó 130-nál, olyan az út.
Amúgy azt szoktam csinálni, hogy fel a pálya, 145-re beáll belsőbe, ha látom, hogy valaki gyorsabb jön, akkor ki, majd vissza. Ha látom, hogy jön valaki, de foglalt a külső, akkor felgyorsítok, előzök és be, elengedem és vissza ki. Feltartani nem szoktam senkit, menjenek csak.

(#207214) Snoop-y válasza Szada85 (#207208) üzenetére


Snoop-y
veterán

Errol angliaban szoktam le mert ezek altalaban nyomvalyusak (osztrakoknal is van par ilyen)
Szoval ha utazo uzemmodban vagyok en is kozepen megyek (130-140) aki ennel gyorsabban akar menni az lesz szives a gyors savban tenni (en sem szoktam cikazni mint a mergezett eger a savok kozt)

[ Szerkesztve ]

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#207215) Atomgeszi


Atomgeszi
veterán

Ha elment a klíma/motorhűtő ventilátor előtét ellenállása, azaz, amikor az autó kapcsolna egyes ventilátor fokozatot, nem csinál semmit, elmegy a nyomás, kapcsolja a kettes fokozatot, de ez néha túl késő, és már egekben a nyomás, ami miatt lelövi a klímát, megoldás lenne, hogy ideiglenesen kiveszem az előtét ellenállást és összekötöm a vezetéket? Gyakorlatilag akkor gondolom egyes fokozatra is úgy menne, mintha kettes lenne.

(#207216) tboldi válasza KAMELOT (#207199) üzenetére


tboldi
nagyúr

Szokott lenni. :)

Ja, nem olvastam tovább, már beszúrásra került a kép. :B

Amúgy én is betartom, ha távolabb van egymástól két kamion, és 10 mp múlva úgy is mennék vissza a belsőbe, akkor is lehúzódok jobbra. Mondjuk az én kis gyöszömtől el is várja szerintem mindenki, hogy takarodjon a pcsába. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#207217) Puma K válasza tboldi (#207216) üzenetére


Puma K
veterán

Sikerült megtalálnod ugyanazt a képet mint nekem :D

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#207218) focvis válasza Snoop-y (#207205) üzenetére


focvis
veterán

Ez szép eredmény. 👍

Qru: 1 litert tessék leszorítani. :D Hová lesz a menet?

diegho: Én le szoktam húzódni. De tény, hogy Balatonszentgyörgy után elég hányás a külső sáv, arra szerencsére ritkán járok. A déli part alatti rész OK a külsőn is (225/40R18-on gurulok).

[ Szerkesztve ]

(#207219) tboldi válasza bandus (#207202) üzenetére


tboldi
nagyúr

(#207220) pit stop válasza Puma K (#207206) üzenetére


pit stop
addikt

Nem tudom miért mindenhol új utat akarunk építeni....
Felújításban nincs pénz?

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#207221) Snoop-y válasza focvis (#207218) üzenetére


Snoop-y
veterán

Koszi, plusz atvettem a stilusod (poros a kijelzo ) ;]

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#207222) Puma K válasza tboldi (#207219) üzenetére


Puma K
veterán

Szerintem a BMW mozdony megindulásának a hangját imitálja a rendszám ;]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#207223) #89309696 válasza diegho (#207191) üzenetére


#89309696
törölt tag

Kresz szerint jobbra kell tartani, de ha tényleg üres a pálya akkor ott mész ahol akarsz, mert úgyse tartasz fel senkit és nem veszélyeztetsz. Csak folyamatosan csekkolni kell a tükröt, hátha valami újgazdag felsőtízezres utolér 200-zal.

(#207224) Puma K


Puma K
veterán

Ma 3x akartam elindulni autót takarítani, de egyszer elkezdett szakadni az eső, egyszer csepergett de fújt a szél mint az állat... most meg kinézek az ablakon és valami szupercella széle vagy mifene van éppen felettem... :U :D

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#207225) Szada85 válasza Snoop-y (#207214) üzenetére


Szada85
aktív tag

A nagyobb német pályákon, amiken jellemzöen szoktunk menni (A3, A5) alapvetöen nincs nagy baj a sávok minöségével szerencsére.

A fö gondot abban látom, hogy középsö, vagy 4 sávoson balról a másodikban 120-szal andalog, és ugye a szabályok szerint balról elözhetnéd meg (bár tudom, hogy a párhuzamos sávon elhaladás sem számít szabálytalannak, de ez kb. örök téma lesz mindig), ergo minden autósnak, aki "szabályosan" szeretné kikerülni, annak az egyetlen "szabályos" sávot kell(ene) használja, ami egyrészt balesetveszélyes, másrészt leszükíti az út áteresztöképességét is... Míg mellette jobbra ott árválkodik 1, vagy 2 sáv üresen..

Emiatt én mind gyakrabban látom, hogy egyre többen használják a jobbos üres sávokat az ilyenek lehagyására, mert egyszerüen nincs értelme kardoskodni az ilyenekkel.

Ettöl függetlenül cikázni én sem cikázok, csak akkor használom így a szélsöt, ha hosszabb szakaszon üres, és/vagy a belsöben halad a forgalom, így meg egyszerübb elhaladni a nyomi mellett.

(#207226) focvis válasza Snoop-y (#207221) üzenetére


focvis
veterán

A hátsó spoilerre azért vigyázz! :DDD

Megint lusta voltam keresni, szeptemberben műszakira* viszem, addigra muszáj lesz. *Nem szeretném halasztani.

(#207227) KAMELOT válasza Snoop-y (#207210) üzenetére


KAMELOT
titán

Legalább látom az egyik kedvenc kocsimat élesben is.
11L ilyen súly és motorhoz tökéletes. Lenne mit tanulni a gyártóknak.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#207228) molnarpeter válasza focvis (#207226) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Ha nem jársz külföldre (?), akkor január közepe rémlik, 3-4 hónap az is... Mármint eladáskor annyival több műszaki! ;]

[ Szerkesztve ]

(#207229) kisza25 válasza focvis (#207226) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Mai jég is megvolt :O

Eladó: Xiaomi Redmi Note 10S 6/128Gb, független, DualSim, NFC, 33W töltő 39900Ft

(#207230) bandus válasza Qru (#207195) üzenetére


bandus
veterán

Zagrabig fel tank? Vagy ilyenkor nem a skodaval mentek?

Elobb hatafele majdnem megtrefalt egy kreten yaris aki ugy gondolta hogy a fo utcarol a csalogany utcara az egyenesen meno savbol kell kanyarodni. De szerencsere mukodtek a harmadnapos reflexeim :D

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#207231) focvis válasza kisza25 (#207229) üzenetére


focvis
veterán

De baj nem lett?

Ki se mozdultam ma, full pizsama party. Sok év után megnéztem egy F1 futamot, egész élvezhető.

molnarpeter: Nem érték egyet ezekkel a halasztási lehetőségekkel, igyekszem tartani az eredeti határidőt.

[ Szerkesztve ]

(#207232) MC Pite válasza Redneck (#207196) üzenetére


MC Pite
veterán

+1, csak a külsőben szar út esetén kempelek a belsőben.

Snoop-y: Itthon miért 120? Akkora vastól egész korrekt!

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#207233) Snoop-y válasza MC Pite (#207232) üzenetére


Snoop-y
veterán

Nekem svajc most az itthon :B mo-n 135-140 korul szoktam menni palyan (ha jo az ut)

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#207234) stickermajom válasza KAMELOT (#207204) üzenetére


stickermajom
addikt

[link]

Amikor feljön a téma ezt mindig belinkelem. Keeeprit, majd megtanulok németül, mi?

(#207235) tboldi


tboldi
nagyúr

JSZP-n nem lehet alvázszámra keresni, mi?

(#207236) Magnum_ válasza tboldi (#207235) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Nem sajnos, de kerj rendszamot az eladotol

I humbly and respectfully decline™

(#207237) Snoop-y válasza KAMELOT (#207227) üzenetére


Snoop-y
veterán

Ha nem araszoltunk volna majdnem masfel orat Hegyeshalomnal akkor tan lejjebb is ment volna. Eddig ez a negativ csucs. Mondjuk csinaltam mar 21+ -t is vele :DDD

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#207238) tboldi válasza Magnum_ (#207236) üzenetére


tboldi
nagyúr

:R

(#207239) BigBlackDog


BigBlackDog
veterán

Mai fogyi (tankolásból visszaszámolva kb. 5.65 l/100 km-re jött ki):

Volt benne város, országút, pálya, F1-es M3 araszolás, felhőszakadás és egy Kékestető is.

(#207240) HellGreg


HellGreg
őstag

Sziasztok. Az történt velem, hogy kb egy hete voltam bevásárolni, és az egyik zacskós mozzarella beesett az ülés mögé. Ott forrt egy hétig, majd kilyukadt, valószínűleg kispriccelt belőle a lé, és 2 napja olyan eszméletlen büdös volt az autóban, hogy nem lehetett megmaradni. A környékét kisúroltam többször domestosszal, sanytollal, és pár óráig mindig jó, eltűnik a szag, de egy idő után elkezd megint erősödni. Két napja kínlódom ezzel. Már több flakon ilyen-olyan hangzatos fertőtlenítő és szagtalanító van kifújva (valószínűleg a hátsó ülés alá került a rohadó löttyből), oda is kifújtam rengeteget. Látható nyoma nincsen, de szerintem jó eséllyel a sínbe is kerülhetett, amin az ülés csúszkál.
Már kezdek elkeseredni, pont 2 hete volt komplett kitakarítva és kozmetikázva, erre most ez... A kérdésem az lenne, hogy ki tudom-e én szerelni a hátsó üléseket, ha azok fűthetőek? Ez egy KIA Carens 2016 5 üléses változat. Vagy valami egyéb tipp? Van olyan cég, ami vállal ilyen takarítást, üléskiszereléssel?

(#207241) Citroware


Citroware
addikt

Este leparkolok az autóval. Esős idő van, sár. Másnap apró lábnyomok az autó tetején. Majd egy másik alkalommal ugyanez történik, tehát éjszakánként, visszatérő módon.

Honnan tudom meg, hogy macska-e vagy nyest?
Van egy szép nagy macska a szomszédban, de lehet akár nyest is, mert az előző autómnál a múltkor a motortérben a motor tetején valaki kenyeret evett, és ott hagyta a maradékot.

[ Szerkesztve ]

(#207242) molnarpeter válasza HellGreg (#207240) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Elit car cosmetics megérhet egy kérdést, kiszedett üléssel szoktak alapból is takarítani. Ülésfűtés lehet csak 1-2 kábelt jelent pluszban :F

(#207243) molnarpeter válasza Citroware (#207241) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Kamera (kívülről vagy dashcam) játszik?

(#207244) erdey_a válasza Citroware (#207241) üzenetére


erdey_a
őstag

a lábnyom árulkodik.
a nyestnek 5 lábujja van, a macskának négy

Vérboci

(#207245) kisza25 válasza focvis (#207231) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Nem, de a tököm kezd tele lenni, hogy hetente jég esik :(
F1-et én nézem mindig, idei év nagyon jó :K

Eladó: Xiaomi Redmi Note 10S 6/128Gb, független, DualSim, NFC, 33W töltő 39900Ft

(#207246) Mr X válasza Atomgeszi (#207215) üzenetére


Mr X
veterán

Igen, ideiglenes megoldásnak ez a jó.

(#207247) MC Pite


MC Pite
veterán

Juteszembe, #szarulszerelhetőfhanszia.
Minden évben olajcserekor megfogadom, hogy Renaultot a büdös életben többé nem veszek.
Most is. :DDD
Régebben más (főleg vag-os) ismerősöket piszkáltam, hogy alap szervizelések néha milyen szarul végezhetők (én főként psa-kat bütyköltem, meg ismikkel a elsősorban német autóit). Ha azokat volt kétszer, akkor ezt négyszer annyi szívás.

Ja; tegnap klíma tisztítás, pollenszűrő cserekor is ugyanezt mondtam. :D

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#207248) Atomgeszi válasza Mr X (#207246) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Köszi, közben áthidaltam már. Most műxik úgy néz ki. Kop kop kop.

Kedden elvileg megjön a komplett új ventilátor, akkor kicserélem egyben.

(#207249) 6030D


6030D
Ármester

M3-on hazafelé volt baleset, lehajtó előtt 1 km-rel beleálltunk a dugóba. Letereltek mindenkit Kálnál (de az útkezelős kocsi mögött meg álltak a többiek nyitott ajtókkal :F ), waze is azt mutatta. Gondoltam, hogy majd a 3-as út kereszteződésében tömeg lesz, waze mondja irány balra, és elmentünk Nagyút felé. Pöpec aszfalt, örülünk, mindenkit megelőzünk. Nagyúton kis cikk-cakk, aztán elfordít a 3-as irányába... egy olyan útra, hogy ott nem kátyú van, hanem pepitában a luk és a kő. Ez 2011-es felvétel, azóta látott még fagyot meg traktort. 2,5 km-t nyomatott a sok wazer 10-20 közötti sebességgel, nem is értem, hogy miért ajánl ilyen utat (ok, nem földesút....). Kínomban nyomtam néha egy Vigyázz, kátyú!-t, hátha nem veszik észre. ;]
Tetőn két bringával fogyi oda 110-zel 6,1, vissza a dugó+130-cal 7,1.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#207250) Qru válasza Snoop-y (#207205) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az igen. Nekem 3 tanacsot adtak innen, abbol 2-t megfogadtam (potkerek nyomast csekkolni (0.6 bar vt benne), kis hataratkelo (bejott) es meg itthon tankoljak (ezt nem tartottam meg).

#nincsbennetarcsi

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.