Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Hozzászólások

(#2) Döglött Róka


Döglött Róka
veterán

Nekem is van egy, 2 eve hasznalom de a pancsolt cuccokat nem szeretem. Barista vagy Ristretto tisztan. Neha a Dallmayr Crema. Nem vagyok egy hosszu kave parti na:) Egyebkent kinaiak 1400-ert arulnak egy dobozzal.

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#3) Agostino


Agostino
addikt

oh my... arcpirító összeget képes lennék kiadni egy klasszik karos szörnyetegért. azt hittem egyébként kicsit mélyebb kávés cikk lesz, de csak dolce gusto reklám. fogyaszd egészséggel, bár a minőség nem itt kezdődik. mondjuk a céges automatánál még mindig jobb, ez igaz

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#4) szupermacs


szupermacs
veterán

Mennyire kell tisztítani ezeket a gépeket?
Édesanyám munkahelyén mindig panaszkodik, hogy nincs rendesen kitisztítva és bele van poshadva a kapszula maradványa.
Gondolom jóval drágábbra is jön ki havonta a kávé ezzel a géppel, mint ha megveszem az őrölt kávét és abból főzök.
Az én drágaságos Julius Meinl kávémnál finomabbak ezek? :DDD Még nem kóstoltam ilyen kapszulás kávét.

Nagyon várom már az energiaital-gyártó gépeket otthonra, azt kicsit jobban csipázom a kávénál.

[ Szerkesztve ]

(#5) l.skywalker válasza szupermacs (#4) üzenetére


l.skywalker
félisten

Érdemes időnként nem csak alaposan át tisztítani, hanem vízköteleníteni is.

Ezeknek beépítve nincs figyelmeztető jelzésük, ezért úgy negyed évente érdemes átmosni, mert a tű egy idő után megtelik trutyival és/vagy vízkővel.

Egyébként én egy Philips Senseo Twist-et használok egyetlen egy oknál fogva:

CoffeeDuck! - egy olyan kiegészítő, amibe lehet rendes kávét is adagolni.

Dolce Gusto-hoz is lehet kapni, de maximálva van a használhatósága ill. lehet kapni fémből készültet is, de az meg vagy 50 dollár.

Esetleg Kínából?

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#7) szupermacs válasza l.skywalker (#5) üzenetére


szupermacs
veterán

Most itt a boltban ahol dolgozok (direkt nem fogom írni az üzletlánc nevét, de 3 betűs) volt akció, hogy 10 doboz kapszula vásárlása esetén adtak ingyen egy kapszulás kávéfőzőt. 12 ezer környékén jött ki.
Gondolkodtam rajta, de hosszú távon nekem drága lett volna.

(#8) vizslakutya


vizslakutya
senior tag

"Ha emlékeztek még, a cikk elején említettem, hogy nézegettem bérelhető gépeket, de elvetettem az ötletet, mert magas volt a kötelező havi rendelés."

Havi hatvan kapszula szerintem még bevállalható otthonra is.
Ha egyszer átjössz a Lavazza világába,nem fogsz más kávéra vágyni.
Magam is nagy kapszulás kávé rajongó vagyok,nekem annyi a szerencsém,hogy sokat vagyok Olaszországban,így többféle és árban olcsóbb kapszulákhoz tudok hozzájutni.

>vizslát mindenkinek<> Xiaomi Mi 11 Lite 5G >

(#10) Döglött Róka válasza Agostino (#3) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Egyszer bonts fel egy ilyen kapszulat. Egyszer valaki elkezdte nekem, hogy erzi rajta a nescafe mellekizet. Nagyon kirohogtem:D

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#11) MtHq válasza l.skywalker (#5) üzenetére


MtHq
tag

"Ezeknek beépítve nincs figyelmeztető jelzésük, ezért úgy negyed évente érdemes átmosni, mert a tű egy idő után megtelik trutyival és/vagy vízkővel."

Ezeknek is van beépítve jelzés, sárgán/narancssárgán kezd világítani zöld helyett. Van külön vízkőtelenítő programja, amivel ha átmosod, "kiüti" a jelzést.

(#12) #06658560 válasza szupermacs (#4) üzenetére


#06658560
törölt tag

A Soda Streamnek van energiaital szörpje.

(#14) Kalandor válasza #45553408 (#13) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Citromsav olcsó, környezetbarát, és élelmiszerbarát is :)

(#16) vizslakutya válasza Kalandor (#14) üzenetére


vizslakutya
senior tag

+ 1

Évek óta citromsavval "kezelem" vízkőre hajlamos gépeimet (van jó pár ),a mennyiségre kell ügyelni.
Nagy előnye,hogy a gépekben levő tömítéseket békén hagyja + olcsó is,fél kiló 500-700 froncsi közt van,de mivel egy fél liter vízhez elég 2-3 evőkanál,így nagyon sokáig kitart.

>vizslát mindenkinek<> Xiaomi Mi 11 Lite 5G >

(#17) Gigi01


Gigi01
őstag

Nem láttam még ilyet,de ez mennyivel jobb egy instant porkávénál?Látni,hogy mi van benne?
Én még ott tartok,hogy magam darálom,és főzöm.
Valahogy óckodok,az ilyen megoldásoktól.Számomra olyannak tűnik,mint a gyorsleves.

[ Szerkesztve ]

(#19) Speeedfire válasza l.skywalker (#5) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Ez a coffeduck mennyire jó cucc? Otthon nekem is senseo van, de sokszor unom már. Állandóan brazil meg kenya... :P :O
Olyan mint a kotyogós, bírja x évig vagy cserélgetni kell időnként?

[ Szerkesztve ]

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#20) Castell


Castell
aktív tag

Utántöltéssel nem nagyon érdemes próbálkozni. A net tele van mindenféle mókolással, hogy a régi kapszulát hogyan töltsük újra, stb. Próbálgattam nagyon sokféle módszert, de soha nem lett olyan finom, mint az eredeti, sőt legtöbbször nagyon rossz volt a végeredmény. Szóval nem csak a kapszulát fizetjük meg, hanem a benne lévő tartalmat is. Szerintem abszolút megéri az árát, mert felejthetetlen élményeket nyújt a kávézás szerelmeseinek. A szarvasi meg a kotyogós meg valahogy nagyon ideje múlt történet, visszatérni rá nagyon nehéz lenne...

(#21) #06658560 válasza Castell (#20) üzenetére


#06658560
törölt tag

Nekem valahogy semmilyen élményt nem nyújtanak a kapszulás kávék. A filteresnél jobbak és kész.

(#22) tariattila válasza #45553408 (#1) üzenetére


tariattila
veterán

Üdv!

ezt komolyan gondolod vagy csak bolondozol??? :

''rájövünk, hogy kidobott pénz az ablakon, ráadásul nem tudjuk, mit iszunk. ''

nem tudom ''pénzbedobós, céges'' automatán mit értesz de egy kapszulástól ezerszer jobb egy alap automata (igaz az nem 12e de szép használtak vannak 30-50-ig) és frissen darál kávét, AHOL LÁTOD MI VAN BENNE ellentétben a kapszulással ahol a kávétartalomtól is nagyobb a 'hozzáadott' '''''''érték''''' :DDD

megnézném a segítőkész kollegák mit javasoltak de nem gondolom, hogy ezt...

egy POD-os gép nagyságrendekkel jobb (oké ez is drágább) de kevesebb szemetet iszol meg cserébe.

nembeszélve, hogy nem vagy egy gyártóhoz kötve a saját szabvány miatt... olcsóbb is stb...

[ Szerkesztve ]

(#23) szupermacs


szupermacs
veterán

Mit gondoltok a Stabucks kávéiról?

(#24) Döglött Róka válasza szupermacs (#23) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Minden kavezot presszoval teszteltem mivel csak azt iszom, uresen. A starbucks tulporkoli es keseru lesz tole.

@tariattila: Persze persze... Kostolj meg egyet, szedj szet egy kapszulat es fozd le kotyogosban,

[ Szerkesztve ]

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#25) radi8tor válasza szupermacs (#23) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Azt nem nevezném kávénak.

⭐ Stella

(#27) szupermacs válasza radi8tor (#25) üzenetére


szupermacs
veterán

:C

(#28) Möhe


Möhe
addikt

Nálunk lassan 1 éve megvan ez a kis szerkezet. Párom szinte csak a latte/cappucino(ice)/forrócsoki kombót issza, és hát az otthon lefőzött és a kávézói adagot árban összehasonlítom,bajnok a cucc. Pláne hogy azért nem szívesen megyünk el a városba,mert innánk egy kv-t. Napi szinten használjuk, eddig nem volt leszólva egyik íz sem.
Viszont ha valaki kivárja a *esco vagy *nter*par ban lévő 4+1-es akciót akkor érdemes egyszerre többet venni. szvsz

(#29) hemaka


hemaka
nagyúr

Nekünk is van odahaza anyáméknál. Elég drága kávé lesz belőle, ha napi szinten többet is megiszol belőle. de nekem, aki nagyon koca (és az is inkább capuccino) kávézós, annak néha napján megteszi, bőven. :)

(#30) tariattila válasza Döglött Róka (#24) üzenetére


tariattila
veterán

tényleg nem értem, hogy miért kellene szétszedni és kotyeszban lefőzni...
egy kotyeszban frissendarált kávé is nagyságrendekkel jobb NEKEM

bodrik11:
nos attól tényleg jobb lehet.. az instant a halálom!
bááár sajna a kapszulát közelebb húznám az instanthoz mint a valódi kávéhoz :/

a Kávé topikban ezek is ki lettek tárgyalva...
és nagyon egyhangú véleményeket olvasok
sokan gondoljuk ezt egyformán
tehát legolcsóbban a legjobbat talán egy kotyogóval, egy kézidarálóval, 0-4 hónapos pörkölésű, minőségi(bb) alapanyagból lehet elérni!
sőt vannak nagyon olcsó alternatív eszközök... filter, aeropress stb...
igaz az ökölszabály szinte mindenhol a frissen őrlés...
a kotyesz ebben is toleránsabb mert az megeszi jószívvel a bolti 'téglákat' is
viszont a kávé minősége érződni fog

gombnyomásig leegyszerűsített gépek a POD és automata gépek (pl egy saeco vagy quick mill) itt is frissen történik a darálás és a kávék minőségét is mi döntjük el (fontos, hogy minél drágább kávét rakunk bele, annál több pénzt dobunk ki a zaccal -DDD.. a kioldódás nem túl hatékony a nem megfelelő őrleményfinomság és a tamperelés miatt...

ebben a ligában indul ugye a kapszulás is..

s végül a karosgépek külön minőségibb darálóval... (eszpresszó esetén)

[ Szerkesztve ]

(#31) Kasya


Kasya
nagyúr

Erdekes dolog ez a Nestle cucc. Sose kaveztam par evvel ezelottig. Kulfoldon anynira mindennapi dolog volt a kulturaban, hogy akaratlanul is raszoktattak....
Csakhogy a hosszu kavetol herotom volt, egyedul a jo eros fekete presso tudott izt vinni a szamba.
Ugyanakkor a kavekeszites kulturaja nem fogott meg.

Kaptam egy Nespressot meg egy eve, azota is boldogan hasznalom. Jobb kavet foz, mint sok mas gep, es a Nestle kavei kozt talalni igazan jo izu eredeti (nem kevert) kavekat. Egy a gondja, draga. Aki erzekeny az ilyen extrakra, semmi keppen sem jo valasztas. Ellenben a kotyogos...

Amit nem szeretek, hogy kiprobaltam par utangyartott kavet, de mindegyik rosszabb izu volt. Az ara ugyanakkor egyenlo, vagy dragabb a Nestlehez kepest.

(#32) tariattila válasza Kasya (#31) üzenetére


tariattila
veterán

a nespresso és illy kapszulák sokaknak ízlenek!
tele vannak olyan aromákkal (mesterséges, végletekig kikisérletezett ízfokozókkal) amikért a konkurencia ölni tudna!
a kotyogósoknak is van pár trükkje, hogy ne égesd agyon a kávét (ezek sajnos hasonlóan képesek égetni a kávét mint a szarvasi féle gőzzelfőző-égető klasszikus gépek)
ezek a csersavgyárak :D
a rendes nyomás és alacsonyabb hő nem kivitelezhető így a kávéból az aromákat, olajokat nem tudja kioldani viszont az összes haszontalan keserű savakat igen... ez az igazi feketeleves!

kotyogóval nagyon olcsón lehet kávézni
pl. egy Bialettivel lehet jókat készíteni és tizenezer pénz...
ráadásul kb örökélet, csak néha kell tömítést cserélni...
el lehet indulni vele daráló nélkül is, de garantált, hogy mindenki beszerzi hozzá idővel a kis kézihajtányt...

[ Szerkesztve ]

(#33) Kasya válasza tariattila (#32) üzenetére


Kasya
nagyúr

tele vannak olyan aromákkal (mesterséges, végletekig kikisérletezett ízfokozókkal) amikért a konkurencia ölni tudna!
Elvileg ha a termek adalekot tartalmaz, azt fel kellene tuntetni a dobozon, nem? Vagy ezt meg a feldolgozas folyaman adjak hozza, nem a porkolt/orolt kavehoz, igy megkerulve a rendszert?
Ez esetben mas orlemenyekbe is tehetnenek ilyet...

Na nem vedeni akarom, mert pl. az otthoni jo eros kotyogos nekem nagyon izlik.

[ Szerkesztve ]

(#34) tariattila válasza Kasya (#33) üzenetére


tariattila
veterán

tele van mindennel ez szinte biztos!

sajnos az előredatált kávék is (minőségtől, ártól függően persze) tele vannak mindenféle töltelékanyaggal... kicsit feldúsítják, hogy növeljék a tömeget
erről is volt cikk, hogy megvizsgáltak kávékat a tartalmukkal kapcsolatban... érdekes olvasmány.. (én elrettentőnek találom)
ami a legoptimálisabb, hogy szemesen vesszük, abba nem rakhat faforgácsot stb...
viszont az arabika/robuszta arányt simán behazudhatja (már amelyik egyáltalán foglalkozik ezzel)
ahol ezt is feltüntetik, netán a kávé fajtáját az már eredmény!

a legjobb viszont ha megbízható, sőt itthoni ismert pörkölőktől vásárolunk!
itt ugye minden paraméter ismert lesz:
fajta, A/R arány, pörkölés ideje, intenzitása, ajánlott elkészítése is akár...

uhh, most olvasom vissza, szépen kiokoskodtam magam :B
a kávé topikban ha bővebben érdekel valakit a kávé akkor ott biztos sokféle véleményt lehet olvasni....

[ Szerkesztve ]

(#35) Kasya válasza tariattila (#34) üzenetére


Kasya
nagyúr

Felkeltette az erdeklodesemet a tema. Kerhetnek egy linket errol a cikkrol?

Gondolkodom hogy lehetne kiszurni, osszehasonlitani az orlemenyt es adalekait....

szerk:
Dehogy okokskodtad. Azert nem irok a kaves topikba, mert ugy lattam, hogy a Nespressommal egyesek kepesek lennenek kovezni :D

[ Szerkesztve ]

(#36) Jeanne d'Arc

Nekünk is van ilyen gepunk, de nekem nem ízlik a kávé amit főz.. :(

iPhone felvásárlás előfizetéses is!

(#37) Janaboy


Janaboy
veterán

Bár én nem kávézom (tudom vicces így ide írni :), energiaital forever :D )!
De nemrég vettem szüleimnek egy kávéfőzőt (kapszulásat) és sokat gondolkoztam, hogy melyik legyen!

Páromnak pár éve ugyan ezt a piccolo DG-t vettem meg..akkor is és most is utánajártam kicsit, hogy ezekből az "olcsóbb" kapszulás gépekből melyiket érdemes venni!

Nespresso: Drága bele a kv több mint 100 Ft-ra jön ki egy kapszula, ráadásul a gépek is érdekesek, mert nem mindegyik gépbe megy mindegyik kapszula..az egyikbe csak műanyag a másikba (drágább) már alu is stb.

Tschibo: Ez már árban hasonló mint a DG bár kevés fajta és nem voltak róla jó véleménnyel.

Dolce Gusto: Anno a páromnak azért esett rá a választás, mert maga a gép se volt drága és akcióban éppen kifogható volt jó áron a kapszula is (ilyenkor 75 Ft/kapszula ha nem tejszínes 2 kapszulás (mint pl a Kapucsínó). A legjobban a választék tetszett és hogy mindegyik gép működik mindegyik kapszulával! Leginkább az volt a különbség a gépek között, hogy nagyobb a víztartálya (belső használt kapszulatároló stb).
Az ő állítása szerinte elfogadható az íze! Amúgy megjegyezném, hogy minden DG gépben van egy kis tű (a piccoloban ott van a víztartály mögött/alatt), amivel tisztítható a tüske! Még annyi megjegyzés, hogy a kapszulák egyedileg meghatározott víznyomást engednek át (megfelelő víznyomásnál szakad át a fólia benne).

Végül amit a szüleimnek vettem: ALDI féle Martello (a cikkedben írtad, hogy a Lidl sajátja, nem az ALDIra gondoltál véletlen?) Ez a gép pont akciós volt karácsony előtt 20 helyett 10eFt volt, érdekessége, hogy némileg automata, tehát be tudod állítani hogy mennyi vizet engedjen le, de utána megjegyzi és nem kell mindig figyelni! Ezek olasz kávék állítólag, párom szerint ennek is jó íze van, szüleim dícsérik, alapból olyan 70 Ft körül van a kapszula ára (olyan 7-8 féle van), de akcióban 50 Ft körül is kifogható!

Hát ennyi!

[ Szerkesztve ]

Janaboy

(#39) *Mukeey* válasza szupermacs (#23) üzenetére


*Mukeey*
addikt

Azt hogy divat sztárbákszba járni,borzalom löttyöt adnak horror áron.

iPhone 12 Pro Max, Mi Pad 5

(#40) Jhonny06


Jhonny06
veterán

Kb. 2 hónapja vettem egy ugyanilyen gépet. Sorry, ha már említetted, csak átfutottam az írást. Nekem ami nem tetszik benne, hogy brutálisan hangos és rázkódik, miközben a kávé készül (de ezt olyan szinten, hogy egy családi ház másik végén is simán lehet hallani). Én csak a latte miatt vettem, mert ezt körülményes elkészíteni itthon, amúgy presszót hagyományos kotyogósban főzök. A minősége szerintem viszonylag szar és ahhoz képest drága bele a kapszula (a 16db-osnak hirdetett dobozból csak 8 latte-t tudsz csinálni, mert 8 maga a kávé és 8 a tejhab). Nem mondom, hogy megbántam, mert latte-nak elmegy és ilyen célra nincs olcsóbb megoldás, de hagyományos kávéfőzőnek tuti nem használnám.

Kínaiban lehet venni 1200-ért 1 dobozzal, ennél olcsóbban nagyon nem találtam. Ebből 8 latte jön ki, ami olcsóbb, mint mondjuk egy mekis, de ha presszót főzöl vele, az 1200-ért 16 kávé, ez viszont drága. 1200-ért már kifejezetten jó minőségű őrölt kávét kapsz és kotyogóssal megcsinálod, ég és föld a különbség. Szóval nagyon függ attól, hogy mire használod a gépet és ennek függvényében lehet azt mondani, hogy megéri-e vagy sem.

[ Szerkesztve ]

(#41) *Mukeey*


*Mukeey*
addikt

Kellemes kávézást munkahelyeden.Nálam pénzbedobós automata van,frissen darálja,mégse ízlik.Nem helyettesíti nekem a kotyogóst.

iPhone 12 Pro Max, Mi Pad 5

(#42) RBJ


RBJ
addikt

Nagyon egyszerű ezeket a kapszulákat olcsón kihozni, megoldani.
Én így csináltam anno aldi s martello nál de már tovább léptem kávé fronton azóta. saeco hd + graef daráló.
Így kell kapszulát tunyingolni. Nem tudom a nespresso kapszulája kemény vagy milyen, de szoktak utángyártott kapszulát is csinálni.
Kapszula tunnying. :DDD [link]
Akinek ideje és türelme van annak való.
Konkrétan refill dolce gustol kapsz. [link]

[ Szerkesztve ]

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#43) Rage47


Rage47
veterán

Pont a héten vettem én is. Imádom. Nem vagyok nagy kávés, de nagyon remek kávét csinál. :D Azóta nincs kedvem McCaféba vagy Starbucks-ba menni. :D A céges kávétól meg ezerszer jobb. Otthon benyomom reggel és kész. Ha meg nem reggel iszom, akkor valami könnyebbet délután/este is lehet. :)
Nekem mondjuk kilopták vagy kimaradt a 20%-os kupon. Felhívtam a Nestlé-t és pótolták egy emailben azonnal, nagyon rendesek voltak a telefonban.

(#44) dabadab válasza Janaboy (#37) üzenetére


dabadab
titán

"Nespresso: Drága bele a kv több mint 100 Ft-ra jön ki egy kapszula, ráadásul a gépek is érdekesek, mert nem mindegyik gépbe megy mindegyik kapszula..az egyikbe csak műanyag a másikba (drágább) már alu is stb."

A Nespressonak nincs műanyag kapszulája, az mind alu és mind belemegy a gépbe.

DRM is theft

(#45) Janaboy válasza dabadab (#44) üzenetére


Janaboy
veterán

Hát akkor nem tudom, hogy ezt honnan szedtem, pedig tuti emlékeztem ilyenre régen, hogy az olcsóbbik gép nem vitt minden kapszulát, csak a drágábbik, de ha így van, ahogy írod, akkor visszavonom, amit korábban írtam!

Janaboy

(#46) #06658560 válasza Rage47 (#43) üzenetére


#06658560
törölt tag

Elég szomorú, hogy kávé kapcsán akár a McCafé, akár a Starbucks említésre kerül.

(#47) sing1ep1ayer válasza Castell (#20) üzenetére


sing1ep1ayer
őstag

Szerintem viszont megéri utántölteni. Nekem egy Illy kapszulás gépem van, ami elképesztően finom kávét készít a saját patronjaival, ami azért nem véletlen, mivel sokan a világ egyik legjobb kávéjának tartják. Viszont ha a kapszulákat normális minőségű Lavazza eszpresszóval töltöm újra, akkor valahol negyedár környékén jön ki egy csésze fekete (nagyjából 1.300 Ft / 250g), ami szintén olyan ízletes lesz, hogy eddig bárki kóstolta is meg, az igencsak elégedetten nyalogatta utána a szája szélét. ;) Így én gyakran töltögetek, de azért mindig van itthon eredeti kapszula is arra az esetre, ha épp lustább pillanatomban támad kedvem kávézni.

(#49) l.skywalker válasza Speeedfire (#19) üzenetére


l.skywalker
félisten

Nekünk idehaza nagyon bevált. Egy ideig mi is vettük a párnákat. Először eredetit, majd MadarasTescósat, majd Lidliset stb. De egy idő után rájöttünk, hogy a mi életünkhöz (4gyerek, a legidősebb 5) erősebb kell, de mégis olyan, ami nem igényel reggel annyit, mint egy jó kotyogós.

Ezért lett a Senseo+Cofeeduck+Porkávé (habár egy ideje szemeset veszünk és darálunk ill. vasárnap reggel teátrális jelleggel Frei római mogyorókávé van szintén szemesből)

Magát a kiegészítőt rém könnyű kezelni. Csak bepakolom a kávét, van rá egy műanyag szűrős-tető és már megy is be a gépbe.

2 személyre megfelelő erősségű kávét főz a kisebb csésze fokozaton. Ha egyedül iszok, akkor piszkosul jó.
De a hosszú kávét is épp megfelelő mennyiségű vízzel adagolja.

Ami fontos, hogy nem szabad túlságosan lenyomkodni benne a kávét, mert akkor nem megy át rajta az összes víz.

És fontos a vízkő mentesítés, de szerencsére a Twist jelzi, ha kell és a Déjembe lehet kapni citromsavas port, azzal meg is lehet csinálni.

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#50) SaGa59


SaGa59
őstag

Nos így lehet büszkén elárasztani a világot műanyaghulladékkal...
Nekünk is ilyen kispingvinünk van, de az első perctől használunk hozzá utántölthető kapszulát. Próbáltuk a gyárit utántölteni, de szinte lehetetlen úgy, hogy ne folyna valahol a víz.
Kicsi kínai barátaink kitalálták ezt a cuccot, (nem itt a legolcsóbb, de most nincs kedvem keresgélni, de erről van szó), egy-egy kapszula simán kibír 100 feltöltést mielőtt elfáradna a szilikon fedő. Mi még egy rendes kávészűrőből kivágott kis korongot teszünk az aljába a fémszűrőre, így a nagyon finomra darált (szigorúan szemeskávét veszünk és otthon daráljuk) kávétól se lesz zaccos, ellenben erős. Csak a papír szűrőkorong lesz hulladék, illetve pár havonta maguk a kapszulák. De csak egy, minden 100 főzésből. És olyan kávét teszel bele, amilyet jólesik, mindig friss darálás (na jó, este töltjük fel a reggeli kávéhoz).

STALKER modok: https://drive.google.com/folderview?id=0B_PtTRL86S2UQllOam9MUWZ1ak0&usp=sharing

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.