Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#206551) Biqci


Biqci
aktív tag

Kipróbálnám magam a szürke zónában :DDD
Tudtok olyan H11-es LED-et ajánlani, ami tényleg normális, nem szórja a fényt össze-vissza és rá lehet fogni, hogy xenon? :D

"For those about to rock" - "azok számára, akik sziklani készülnek" - Google Translate ... Én már nem iszom, lehet alkoholista lettem... Peter Griffin

(#206552) Tsebacsi


Tsebacsi
nagyúr

Hali!

Sajnos pontos adatom nincs a mai túráról (Bp-Bécs) de az autó továbbra is 7,1-et ír, a BMW app (régi) pedig 7,4-et az utolsó parndorf - Bécs útra, 5,9-et meg összesítve. Az új app nem közöl fogyasztási adatokat, ami szerintem több mint gáz...

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#206553) Qru válasza Tsebacsi (#206552) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem terhelnek felesleges infokkal ugy mint fogyi. Csak elvezd a suhanast. :))

#nincsbennetarcsi

(#206554) rbalint88 válasza Biqci (#206551) üzenetére


rbalint88
addikt

Dajcslandiaban? Kihagynam :N itthon nincs vivas vele, de kint siman leszedik a rendszamod. Plusz mielott barmit rendelsz, nezd meg milyen a foglalat, mert eleg sok hely kell a led hutesenek (kb garantaltan nem fog visszamenni a lampatestre az eredeti kupak, azt is kell intezni), illetve azt is nezd meg, hogy rogzul az izzo a lampatestbe, mert csak az jo, aminel nincs plusz bajonettes ratet (en ezzel szivtam meg), bar ahogy nezem a H11 a kialakitasa miatt tuti jo. En ilyet raknek be, ha mindenkepp ledesitesre adnam a fejem: [link]
asszony Priusaban H4-es van ebbol a szeriabol, az se vakit, szepen teriti a fenyt, pedig nem is projektoros. Meg baj esetere (rendor) ennel egy valid vedekezes, hogy tobb tipusra van TUV engedelye az izzonak, tehat hivatalosan is berakhatod. Max azt mondod azt hitted a tiedbe is legal. Azert egy par gyari halogen legyen a kocsiban tartaleknak :)

(#206555) Qru válasza Biqci (#206551) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ha nincs fenyszoromoso kb rogton kiszurja a rendor es mar ugrott is a rendszam. En nem eroltetnem nalatok.

#nincsbennetarcsi

(#206556) bandus válasza Tsebacsi (#206552) üzenetére


bandus
veterán

volt nagybevásárlás? :D én két hete összvissz egy nyakkendőt vettem :W

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#206557) Kickass


Kickass
őstag

Irok én is fogyit

1100km teljesen vegyes, 6.8 (bc szerint 6.4)

(#206558) bitpork válasza bandus (#206550) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Ez

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#206559) molnarpeter válasza #89309696 (#206546) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Mármint VW? ;] amúgy pont ők adnak kedvezményt őstermelőknek.

(#206560) Biqci válasza rbalint88 (#206554) üzenetére


Biqci
aktív tag

+Qru
Köszi srácok, akkor inkább kihagyom. Marad a Night Breaker Laser, azzal is el lehet boldogulni :R

"For those about to rock" - "azok számára, akik sziklani készülnek" - Google Translate ... Én már nem iszom, lehet alkoholista lettem... Peter Griffin

(#206561) tboldi válasza Biqci (#206560) üzenetére


tboldi
nagyúr

Ha találsz, inkább Philips RacingVision GT200 legyen, a leírtakkal ellentétben fehérebb fénye van. :K

(#206562) Tsebacsi válasza Qru (#206553) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Azért örülnék egy szakasz átlagnak néha hogy tudjam ők mennyit hazudnak :DDD

Bandus: Lesz, 3 napot vagyunk itt. Tegnap meglepődve láttuk, hogy a Merkúr boltból Billa plus lett, és épült egy a parndorfi shopping oldalra is, nem kell átmenni a pálya túloldalára.
Főleg ott és az SCS-ben fogunk vásárolni (pl. Müller) mert jobb és olcsóbb csomó cikk és kaja mint otthon :F :Y :W

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#206563) Qru válasza Tsebacsi (#206562) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

A vegen meg kiderul hogy vmiben tobbet tud a 100 eves jappanom. :D

#nincsbennetarcsi

(#206564) Qru válasza Biqci (#206560) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem eg ki tul hamar?

#nincsbennetarcsi

(#206565) Tsebacsi válasza Qru (#206563) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Az bizony meglehet :D
A Civic sok dologban jobb volt a Fókánál.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#206566) Magnum_ válasza Tsebacsi (#206565) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Es a bmw-t szereted?

I humbly and respectfully decline™

(#206567) lazac_ válasza bitpork (#206501) üzenetére


lazac_
tag

Ilyesmim van, csak valami régebbi fajta:

Egy akku két eszközzel - az egyik olyan, mint egy szivargyújtós kompresszor, viszonylag nagy nyomást tud előállítani (7 bar / 100 psi), de lassan cöcörgi fel.
A másik meg mint egy hideglevegős hajszárító (57 m³/h), egészen be lehet szűkíteni a végét a mellékelt toldatokkal, akkor már majdnem jó portalanításra is. Úszógumihoz, matrachoz hibátlan. Azért írom, hogy majdnem, mert nekem a sűrített levegős palackok is csak majdnem szoktak működni, azt a szintet kb. hozza.

Honda city fogyi: 5,79

MX-5-ben nemrég termosztátot cseréltem, mert gyanítottam, hogy nem mindig ideális a működése, 82°C-os volt benne a gyári 88°C-os helyett, amivel nyáron mondjuk éppen jobban kellett volna működnie. Direkt olyat vettem, amihez jár a tömítés, persze hogy nem egyezett a méret, ment össze pasztával. Ebben is olyan a hőfokmutató, hogy 70 és 105°C között áll, mint a cövek, utána meg már mozdul, de minek, viszont obd-s kütyüvel látszik szépen, hol nyit az új, az meg pont nem látszik, hol megyek óra szerint 180-at nyitott tetővel, szóval a hűtést most már remélem nem kell többet babrálnom.

(#206568) Richard! válasza lazac_ (#206567) üzenetére


Richard!
addikt

Majdnem úgy néz ki, mint az avatarod ;] :DDD

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#206569) Jorus


Jorus
nagyúr

Megsérült a jobb tükörindexbúra a Fókán, ezek közül mindegy melyiket veszem? (Mármint a két jobbos közül nyilván.) :)

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#206570) CactuS válasza Magnum_ (#206566) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Persze, még nem volt vele szervizben. ;]

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#206571) tope


tope
addikt

Szép napot!

FM transmitter-re van ajánlat, milyet érdemes (lehetőleg olcsóbb kategóriában)? amit tudnia kell, hogy pendrive-ról tudjon mp3-at lejátszani kb. (1 SAL gagyit próbáltam, a hangminőség eléggé botrányos volt, de amúgy elég lett volna)
A lényeg, hogy ne kelljen a kezeléséhez külön telefon (persze a beállításához nem gond)

Sajnos a FM Transmitter totyik halott, szóval itt mint autósba több reményt látok a válaszra

(#206572) Tsebacsi válasza Magnum_ (#206566) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Kénytelen vagyok :D
Nagyon jó volt pályán, baromi kényelmes a radaros tempomat. Csendes és jól megy. Némi Road presence is van mert inkább húzódtak le előle mint a Fóka elől :P

Kaktus: Süt belőled a kedvesség :D Van rá extra garim, kelleni fog mert itt is megállt a töltés, otthon meg fogom nézetni mi lehet az oka.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#206573) Szada85 válasza tope (#206571) üzenetére


Szada85
aktív tag

Szia!

Én pár éve a C Vectrában egy Nulaxy KM20-at használtam, tökéletesen elégedett voltam vele (nyilván az FM Transzmitterek "szintjén"), USB-t, SD kártyát olvas, Jack csatlakozás is van rajta, tud BT-vel telefon kihangosítást, bár ez utóbbi nem volt az erössége. :)

Itt egy kis CD-hang/Transzmitter-hang "összehasonlítás": [Youtube-alert].

(#206574) bitpork válasza Tsebacsi (#206572) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Tegnap nekem is bohóckodott a mobiliti töltőnek egyik oldalát sem akarta de átmentem egy másikhoz ahol meg ment.

#206567lazac_: Köszönöm szépen az infót :R

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#206575) molnarpeter válasza Jorus (#206569) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Úgy rémlik, nincs több fajta :K

(#206576) tope válasza MasterMark (#206511) üzenetére


tope
addikt

Megpróbálom megnézni, és kipucolni a ventilátorokat levegővel majd elsőként, de más mondott olyat, hogy nagynyomásúval mosta ki (neki nem is nagyon ment előtte, de utána jó lett)
Amúgy azt is észrevettem, hogy jobb oldalt jobban hűt, mint bal oldalt.
Majd nézem azt is, hogy álló helyzetben kapcsol e rendesen a ventilátor...

Szada85 #20573: megnézem, de leginkább itthonról akarok majd venni valamit

[ Szerkesztve ]

(#206577) Jorus válasza molnarpeter (#206575) üzenetére


Jorus
nagyúr

Köszi szépen! :R

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#206578) Qru válasza tope (#206576) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Magasnyomásúval csak óvatosan, mert el tudja görbíteni a lamellákat. Tehát ne közvetlen közelről veresd neki.

#nincsbennetarcsi

(#206579) CactuS válasza Tsebacsi (#206572) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Áh nyugi, nekem is megvan a nyomorom, csak nem tettem közhírré. :DDD De ha lesz időm, akkor leírom priviben. :)

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#206580) bitpork válasza CactuS (#206579) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Ne sajnáld az időt jöhet ide - hátha valakinek segít ha látja hogy nem csak neki rossz :)

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#206581) Qru válasza CactuS (#206579) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Na? Nem jön meg a Mergád? ;]

#nincsbennetarcsi

(#206582) Magnum_ válasza bitpork (#206580) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Khm ;]

[link]

I humbly and respectfully decline™

(#206583) Tsebacsi válasza Magnum_ (#206582) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Mijaza tompított izzó? :F

;]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#206584) Tsebacsi válasza CactuS (#206579) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Jöhet a story, kíváncsi vagyok! :K :))

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#206585) Peter.70 válasza Tsebacsi (#206583) üzenetére


Peter.70
őstag

. töröltem a hsz-t

[ Szerkesztve ]

(#206586) tope válasza tope (#206571) üzenetére


tope
addikt

Jókat olvastam erről, megrendeltem: BlitzWolf BW-BC1
Kihasználtam már legalább az emag kuponkódjaimat ;]

(#206587) iceQ!


iceQ!
addikt

Szerintetek egy ilyen jégeső ellen? Garázs nincs, utcán áll az autó. Lehúzásnak tartom, de hátha van valakinek ezzel kapcsolatban tapasztalata. :U

[link]

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#206588) Qru válasza iceQ! (#206587) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Kb reális, az Aldiban ugyanezt árulták 20k-ért két hete.

#nincsbennetarcsi

(#206589) Integrale válasza Magnum_ (#206582) üzenetére


Integrale
veterán

3 hétre leáll = 12 nap? :F

Bocsánat, nem neked ment válasznak, hanem Qru-nak!

[ Szerkesztve ]

"Bad reklám is reklám too"

(#206590) Qru válasza Integrale (#206589) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Felfelé kerekítenek na. :D #clickbait

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#206591) iceQ! válasza Qru (#206588) üzenetére


iceQ!
addikt

Mi a véleményed róla? Nem hinném hogy jégeső ellen védelmet nyújtana. Bár áll az autó, de kicsit szkeptikus vagyok.

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#206592) Qru válasza iceQ! (#206591) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem próbáltam, a semminél több védelmet nyújt nyilván.

#nincsbennetarcsi

(#206593) MC Pite válasza Biqci (#206551) üzenetére


MC Pite
veterán

Ebből az 5000K-es (kicsit melegebb a valóságban) olyan mint a gyári xenon. Amit 4300nak írnak az kb 3800K, elég sárgás.

Ha mehet a sima fehér, akkor projektorosba ez, vagy bármibe mehet ez, ez kicsit hidegebb.
Sajna a kedvenceim nincsenek készleten, úgyhogy azokat nem ajánlom most (passzív, rézszallagos, a valóságban befér a 2000 lumenbe, azaz nem kéne neki mosó és automata szintállító, akárcsak a D5S-nél)

Szerk: Amit rbalint linkelt, az ködlámpába jó, fele fényereje van mint a H11-es izzónak!
Németeknél vannak viszont olyan Osramok, amit legalizáltak már egy csomó autóhoz (nyilván nem tizenévesekhez).

tope: Olyan kell, ami testre is nyomja a jelet. Pl a C57 Bletooth FM Transmitter, több autóban is használtam, vonali szintű hangja van, telefonálásra is élhető.

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#206594) Qru válasza iceQ! (#206591) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Amúgy gondoltam rá, hogy veszek egyet a telekre mert ott nincs garázs de ahhoz nem elég olcsó. Ha gáz van dobok rá pár pokrócot és kész.

#nincsbennetarcsi

(#206595) MC Pite válasza lazac_ (#206567) üzenetére


MC Pite
veterán

"82°C-os volt benne a gyári 88°C-os helyett, amivel nyáron mondjuk éppen jobban kellett volna működnie"
Ezt nem értem :) Ha nem pályanapozol teljesítmény növelés után, akkor nem jobb, sőt.

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#206596) BigBlackDog válasza MC Pite (#206593) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Ezek a kínai LEDek garancia szempontjából mennyire problémásak? Mondjuk 10e Huf felett kell egy év gari legyen, de én 15-20e Huf körül lehet, hogy elgondolkoznék pl. egy Osramon.

[ Szerkesztve ]

(#206597) Biqci válasza Qru (#206564) üzenetére


Biqci
aktív tag

Hááát... Ha kiég akkor kiég, majd kicserélem. Ebben a kisautóban öröm izzót cserélni, minden elérhető fentről, becsukott szemmel, hátratett kézzel, csak foggal kb. 2 perc. Nem úgy mint az Accord-nál meg a Jazz-nél, hogy le kell bombázni az elejét :W
Amúgy lenne valami alternatíva ami olcsóbb, jobb, szebb? :D
Tboldi köszi, elrakom, de szerintem elengedem a led vonalat :)

"For those about to rock" - "azok számára, akik sziklani készülnek" - Google Translate ... Én már nem iszom, lehet alkoholista lettem... Peter Griffin

(#206598) tboldi válasza Biqci (#206597) üzenetére


tboldi
nagyúr

Az halogén, amit én írtam, nem LED. :)

(#206599) Qru válasza Biqci (#206597) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

5 eve all a polcon az NBU nalam. Varom, hogy kiegjen a gyari de egyelore minden izzom gyari. Ja nem, az egyik szelessegjelzomben mar cserelni kellett.

#nincsbennetarcsi

(#206600) Biqci válasza tboldi (#206598) üzenetére


Biqci
aktív tag

Ja, hogy halogén? Az mindjárt másabb :D
Köszi, rajta is van a listámon :R

Qru én évente, másfél évente cserélek az Accord-nál, igaz mindig emelt fényű van benne. Nem egy leányálom és ekkor nagyon finom voltam :D
Csak egy kicsivel rosszabb mint a Jazz :O
Javára legyen írva, eddig semmi más gondja nem volt, kopp-kopp-kopp :D

"For those about to rock" - "azok számára, akik sziklani készülnek" - Google Translate ... Én már nem iszom, lehet alkoholista lettem... Peter Griffin

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.