Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#206451) rbalint88 válasza BigBlackDog (#206449) üzenetére


rbalint88
addikt

Olyan jellegu bug nem szokott lenni vele, hogy rossz szintet mutat. Ha beszarik/kontaktos a szenzor, akkor mutat minimum alattit, Alfa egyszer eljatszotta, alig szartam csak be :DDD
Egyebkent en kotelezove tennem, hogy mindegyik kiirja inditaskor az olajszintet. Mivel a szenzor benne van, csak egy kis programozas kerdese, hogy a vezetot is tajekoztassa errol.

(#206452) Qru válasza BigBlackDog (#206449) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nincs benne palca, es inditas utan kell par perc mire kiirja az olajszintet. Nem lennek nyugodt tole az tuti.

#nincsbennetarcsi

(#206453) brumi1024 válasza rbalint88 (#206451) üzenetére


brumi1024
veterán

Igen, a rendszer ezen részével szemben kicsit más elvárások vannak, mint az infotainmenttel. Ha valami nem biztos inkább hibát dob, vagy mutat valami figyelemfelkeltő értéket mint hogy rossz értéket mutasson. Az infotainment meg ha nem működik, akkor maximum nincs zene vagy navi, na bumm.

Qru: Illetve bemelegedett motornál lehet pontosan méretni vele, 2-3 perces manőver álló helyzetben, különböző fordulatszámokon járatja kicsit a motort.

[ Szerkesztve ]

(#206454) Qru válasza brumi1024 (#206453) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem mertem de E92 320i-nel kellett neki vagy 4-5 perc.

A nivon nincs ami elromoljon max nem eleg hosszu. :D

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#206455) Magnum_


Magnum_
nagyúr

Itt a pót kijelzo
[link]

I humbly and respectfully decline™

(#206456) pit stop


pit stop
addikt

Öcsém most szerzett jogosítványt, és elmenne egy vezetéstechnikai tréningre. Nézegettem őket neten és MAK tűnt legolcsóbbnak. Ott érdemes standardra menni: [link] ?
Vagy gyanús kéne legyen hogy kb fele annyi mint máshol? Esetleg kezdőnek elég egy start tréning? :R

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#206457) bandus válasza pit stop (#206456) üzenetére


bandus
veterán

ha megnézed a leírást a start tréning kb egy semmi, szóval inkább a standard.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#206458) Richard!


Richard!
addikt

Korzika A14XER
Győr-Nyíregyháza
Háztól házig 390 km, végig klímázva, 100km/h átlag, és 7,2 l/100km-es fogyasztás jött ki.
2 személy + fullos csomagtartó.
Végig 120, pár km-en keresztül kikormolós 160+
130-nál már 4000-et pereg. :(

[ Szerkesztve ]

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#206459) MC Pite válasza rbalint88 (#206451) üzenetére


MC Pite
veterán

Nekem a Megane indításkor írja hogy ellenőrzés ok, és ha abban a 2 másodpercben lapozok egyet a bajuszkapcsolón, mutatja a szintet.

A 208ból valamiért kispórolták (pedig már 20 éve a 206 is jelezte a km óra számjegyei helyén rajzolt ki krakikákat; a C3 meg csak Oil Ok-ot, de a semminél több).
Más kérdés hogy mi vagyunk a 100.000ből az egy, aki ezt nézi is.

pit stop, tréning:Legalább a standard, sokkal kevesebb eleme van mint a zsámbéki vagy mogyoródi pályának.
Elsőnek jó.
Mondanám, hogy az ECO baromi hasznos hogy megtanuljon az autóra figyelni, de úgyis mindenki letojja, és 'jóazúgy', hogy az emberek szétcseszik az autókat (hajtásláncot).

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#206460) Qru


Qru
MODERÁTOR

Berelt Minivel szep tarolast vitt veghez: [link]

#nincsbennetarcsi

(#206461) tepenzed válasza tepenzed (#202717) üzenetére


tepenzed
őstag

Sziasztok!
Pár hónapja összetörtem az autót, lásd amire válaszoltam. Azóta a futóművet elől hátul beállították, az rendben van. Viszont az a problémám, hogy autópályán olyan 120 km/h környékén már nem igazán érzem, hogy teljesen ura lennék az autónak, mintha kicsit elindulna néha más irányba, meg repülne..
Amit tudni kell, hogy az első ajtót, amit cseréltek, belefúj a menetszél az ajtószerkezetbe, az utastérbe nem jut. Szóval ekkora tempónál már eléggé süvít. Lehetséges, hogy ez elegendő ahhoz, hogy már kicsit bizonytalanabb legyen az autó vagy a lengéscsillapítók környékén kellene keresni a hibát? Más problémát, illetve alacsonyabb sebességnél nem érzékeltem.

(#206462) barnam_ válasza tepenzed (#206461) üzenetére


barnam_
nagyúr

Ha bizonytalannak érzed az autót, az szerintem nem azért van, mert az ajtót nem pontosan rakták vissza. Az csak idegesítő.
Én inkább a futóműben / gumiban keresném a viselkedés okát.
Legutóbb azt írtad, hogy a futóműállításhoz lengőkar csere szükséges, mert össze van rozsdásodva. Kicserélték amit kellett, majd beállították rendesen? Én esetleg visszamennék megnézetni még egyszer.

(#206463) bitpork válasza tepenzed (#206461) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

A oszlop mozdult? Csonkokat kellett kihúzni?

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#206464) bandus


bandus
veterán

az iment volt egy erdekes szitu: valszeg nem csuktam be rendesen a vezetooldali ajtot, am nem jelzett a muszerfalon a kis cucc, es az m1-m7 bevezeton egy bukkanon kinyilt :D

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#206465) Qru válasza bandus (#206464) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az para azert. Ha anyos oldalon is mukodik akkor kolcsonkernem a verdat. :DDD

#nincsbennetarcsi

(#206466) pit stop válasza MC Pite (#206459) üzenetére


pit stop
addikt

Köszönöm a véleményeket!
Standard lesz akkor :)
Eco-t hallgatja tőlem, meg műszakin tanul; többet tudok beleverni a fejébe és tanítani jól használni a technikát mint az ősök esetén.

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#206467) focvis válasza Magnum_ (#206455) üzenetére


focvis
veterán

Ezt szépen el lehet forgatni 7000-ig. Nice 👍🙂

(#206468) Peter.70 válasza Qru (#206465) üzenetére


Peter.70
őstag

És kit ültetnél oda? ;] :D

(#206469) Qru válasza Peter.70 (#206468) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Egy egesz listam van hozza. :))

#nincsbennetarcsi

(#206470) ngaba válasza bandus (#206464) üzenetére


ngaba
aktív tag

Középiskolás haveromnak rutinvizsgán nyílt ki. (És átment így is. :) )

(#206471) MC Pite


MC Pite
veterán

pit stop: Legyen úgy. Ha még tudod futunk hogy menjen el arra is, kíváncsi vagyok a visszejelzésre.
Ma párom vitt a kórházba, de vagy egy literrel többet eszik alatta az autó, és kevésbé dinamikus is. Átlag juzer szintjét hozza, de nem lenne hasztalan egy Eco tréning...

bandus: Ez mi, O4?

Ez volt már? https://totalcar.hu/magazin/technika/2021/07/22/adac_utangyartott_fektarcsak_es_-betetek_osszehasonlito_tesztje_-_2021/

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#206472) bandus válasza MC Pite (#206471) üzenetére


bandus
veterán

meg o3 facelift (2019/11).

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#206473) molnarpeter


molnarpeter
nagyúr

Lesz egy utam a bécsi reptérre. Van valami aktuális top tip akár a célponttal, akár a határátkelővel kapcsolatban? :R Esti órákban érek oda, nagy forgalomra nem számítok, EU oltás papír kinyomtatva, osztrák pályamatrica van.

[ Szerkesztve ]

(#206474) Qru válasza MC Pite (#206471) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Jo kis teszt. A gyari VW melle odairhattak volna, hogy az TRW de amugy informativ a tabla.

#nincsbennetarcsi

(#206475) Snoop-y válasza molnarpeter (#206473) üzenetére


Snoop-y
veterán

A hataron semmi nincs kb. Kifele csak jo utat fognak neked kivanni.

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#206476) MC Pite válasza molnarpeter (#206473) üzenetére


MC Pite
veterán

Semmi extra. Hazafelé Kőszegnek jöttünk, semmi nem volt, ember se. (Kifelé Sopron felől, ott papírokat kértek az osztrákok.)

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#206477) HoaryFox


HoaryFox
őstag

Most már tudok én is ilyen képeket megosztani :D
Ugyan még nem sokat mentem :B

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#206478) 6030D


6030D
Ármester

Senki nem fogyasztott ma? :D Fehérvár - Vác volt a progi vasárnap délutánra, beterveztem az ajánlott lovasberényi utat, de be kellett ugranunk Szszmiklósra. Ok,majd lesz M6, meg hasonló, erre a waze induláskor azt mondja, hogy M7-M0 45 perc! Wow. Annyi is volt kb, olyan volt a forgalom, hogy a belsőben 130 volt zavaró. Nem is értem. Nemrég kb egy órával indultunk korábban, és stau. A 18:30 -as fehérvári indulás lenne az ideális?
Fogyi: miklósig 7,4, végére (M0-M2) 6,7.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#206479) focvis válasza 6030D (#206478) üzenetére


focvis
veterán

Nem-eeee??? :D Zeg-Bp 7,3 (2:31 óra, elég zsúfolt M7 lendületesen, ésszel).

A box kiiktatása óta közel 1100 km-t mentem, a kuplung provokálva sem csúszott meg egyszer sem.
Gondolkodom, hogy holnap visszateszem. Ha újra csúszik, kiszedem. (Eladom?)

[ Szerkesztve ]

(#206480) focvis válasza HoaryFox (#206477) üzenetére


focvis
veterán

Színes kijelzős Vectra C, wow! Melyik fejegység ez?

(#206481) hacki87 válasza HoaryFox (#206477) üzenetére


hacki87
senior tag

ebben a hónapban a második tankolás. Bc 6.8 valós 6.8 most pontosan mért a bc :)
miota meg van azóta most mentem először egy tankkal ennyit amikor világít a lámpa és a piros csík is gyorsan fogy akkor fotók nehogy idő előtt kifogyjon. 56,87 litert tankoltam és ha jól emlékszem 62 literes a tank.

(#206482) Integrale válasza hacki87 (#206481) üzenetére


Integrale
veterán

Nekem most így àll, viszont ennél kevesebb lesz tankolással.

"Bad reklám is reklám too"

(#206483) Qru válasza HoaryFox (#206477) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Korrekt nagyon!

#nincsbennetarcsi

(#206484) Qru válasza 6030D (#206478) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Csak egy szakaszatlagom van a telekrol haza: [kép]

#nincsbennetarcsi

(#206485) sutszi válasza Qru (#206484) üzenetére


sutszi
veterán

Hol van a telek, Ausztriában? :DDD

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#206486) MC Pite válasza hacki87 (#206481) üzenetére


MC Pite
veterán

Akik kikapcsolják, miért kapcsolják ki a szellőzést? (Sokszor az temperálja a combosabb fejegységet is.) Van két ismerősöm, ha beülök az autójukba, minimum tavasztólnőszig ki van kapcsolva, mindegy hogy fent az ablak vagy lent. Automataklímás, nem kevés, hanem semmi levegő nem jön be. Sose sikerült megfejtenem, nekem mindig levegő hiányom van, és ablakkal csínyán bánok, mert megfázik a buksin a huzatban. :B

sutszi: 7,84l/100km, a Subarunál(?) ez jó fogyi.

Tegnap az ügyeletes kör nejem vezetésével:[kép] Majd egy literrel több (5,6) mint amit én szoktam hozni :DDD

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#206487) Qru válasza sutszi (#206485) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Matrabol jottunk haza, szoval van benne egy jo nagy adag motorfekes gurulas. :D

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#206488) Qru válasza MC Pite (#206486) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ugy erted az utasteri ventillator van kikapcsolva?

#nincsbennetarcsi

(#206489) MC Pite válasza Qru (#206488) üzenetére


MC Pite
veterán

Igen

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#206490) Petyyyyy válasza HoaryFox (#206477) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Teljesen jó egy ekkora bálnához. :K
Volt nálam egy klubtag 1.9 150HP dízele, automatával, az 6.8-ra jött ki egy 400km karikán - pálya és főút.

(#206480) focvis - A faceliftes fejegységek kb mindegyike ráakasztható egy színes CID kijelzőre.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#206491) Integrale válasza MC Pite (#206486) üzenetére


Integrale
veterán

Nekem csak az aramlas van kikapcsolva, ha lent az ablak. A fejegysegnek van sajat hutese esetünkben.

"Bad reklám is reklám too"

(#206492) Qru válasza MC Pite (#206489) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Azt en se hasznalom sokat osztol tavaszig.

#nincsbennetarcsi

(#206493) MC Pite válasza Integrale (#206491) üzenetére


MC Pite
veterán

Áramlás? Mármint hogy kintről vegye a levegőt?

Qru, nektek elég/jó úgy a levegő? Mondjuk az átlagtól érzékenyebb vagyok a (jó) levegőre...
Gondolom tavasztől őszig, mert télen csak tolod a fűtést...

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#206494) Qru válasza MC Pite (#206493) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Eleg, jo huzatos anelkul is. Futes es klima ventivel megy.

#nincsbennetarcsi

(#206495) stickermajom válasza MC Pite (#206486) üzenetére


stickermajom
addikt

Szerintem nálam nem volt még kikapcsolva soha az egész. Hőmérséklet be van lőve, irány és erősség automatán mindig, csak klímát kapcsolok hozzá tavasztól őszig.

(#206496) tope


tope
addikt

Szép napot!

Nemrég került hozzám az autó, szóval hosszú tapasztalatom nincs még...
Az mennyire normális dolog klíma használat mellett, hogy már meleg, üzemi hőfok esetén, jön egy piros lámpa, vagy forgalmi akadály, és a vízhőfok álló helyzetben szépen elkezd felmenni a normális értékről (amúgy nagyobb menetszél híján ugyanez, kisebb sebesség esetén is), pedig hallom hogy megy a ventilátor (a magas, külön csíkozott részbe még nem ment fel, igaz nem álltam sokat, kb. 30-60 mp).
Kikapcsolom a klímát, akkor nincs ilyen probléma.

(#206497) kisza25 válasza MC Pite (#206489) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Nekem az automata klíma állásban, úgy néz ki mintha nullán lenne a ventilátor, de igazából megy csak magának szabályozza

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#206498) Petyyyyy válasza tope (#206496) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Érdekes, mert klímázással pont hogy segítesz ilyenkor a hűtővized hőmérsékletén. A klímahűtő radiátor a vízhűtő előtt van, így a klíma ventije "leveszi" a meleget a radiátorról. Emiatt az általad leírtak ellenkezőjét kellene tapasztalnod.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#206499) MasterMark válasza Petyyyyy (#206498) üzenetére


MasterMark
titán

Igen, de olyankor nem csak a vízhűtő radiátorja fűt, hanem a klíma radiátorja is fűt.

Switch Tax

(#206500) dokee78


dokee78
félisten

Hali.
Szeptemberben jár le a műszakim.
Még tart ez a covid miatti türelmi idő?

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.