Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#206401) BigBlackDog válasza tboldi (#206398) üzenetére


BigBlackDog
veterán

:R Igen, elsősorban a közelben maradnék. Szerintem Móvárig nem érnék fel, hogy ne jelezzen be az alacsony olajszint miatt. :DDD

(#206402) Peter.70 válasza MasterMark (#206395) üzenetére


Peter.70
őstag

Köszönöm
206397 Qru: szintén köszönöm

(#206403) ToBeY válasza fant0mi (#206385) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Köszi a választ megkérdem akkor ceedclub.hu facebook oldalán,hogy mit lehet vele kezdeni.

(#206404) Qru válasza Paxker315 (#206381) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Vegig locsolta az egesz parkolo sort. Leginkabb a zsir uj Bmw tulajnak fajt a sorbol. Tettek feljelentest termeszetesen 0 erdemenye lett.

#nincsbennetarcsi

(#206405) dj79 válasza Peter.70 (#206393) üzenetére


dj79
senior tag

Aurison tuti két évente.

(#206406) vans?


vans?
őstag

Mo. - Nemeto. visszaut teljesen rendben volt (bar most csak Bayernig jottunk egyelore), szemben meg a mult hetinel is durvabb torlodasok sorozata... hatarokon sem volt semmi, kb. a hegyeshalmi kishataron alltunk legtovabb (10 perc).

hábm bábm

(#206407) Zizmand válasza iceQ! (#206386) üzenetére


Zizmand
aktív tag

Amíg halogén izzó volt a tompítottban én ezt használtam: [link]
Philips H7 Vision +30%

Fényerőre tudott annyit, mint egy Nightbreaker, sokkal olcsóbb és tovább is bírja.

(#206408) HoaryFox válasza iceQ! (#206386) üzenetére


HoaryFox
őstag

Én a GE Megalight Ultra termékcsalád használóinak táborát erősítem, volt már +120%, +130%, most a Vectrába +150%-t fogok tenni (motorban meg +120% csak az H4).

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#206409) K Norbi válasza iceQ! (#206386) üzenetére


K Norbi
addikt

Csak a Philips!

(#206410) Richard! válasza K Norbi (#206409) üzenetére


Richard!
addikt

Ez olyan, mint a csak a Kasztrol?

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#206411) szőröscica válasza focvis (#206384) üzenetére


szőröscica
addikt

Nekem ma ez jott ki. XVII-XV-XVII-Vác-XVII, ket napkozbeni ratoltessel.

[ Szerkesztve ]

(#206412) K Norbi válasza Richard! (#206410) üzenetére


K Norbi
addikt

Nem az olaj. :D

(#206413) focvis válasza szőröscica (#206411) üzenetére


focvis
veterán

Egész jó! :D Én az akksit múlt szombaton töltöttem legutóbb. ;]

Btw tavaly PHEV-vel odafelé 5,5, vissza 7,5 fogyott gázolajból; az átlagban 6,5, az áramot nem számolom. Idén benzinből 7,2 az átlag.

(#206414) Tsebacsi válasza BigBlackDog (#206388) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Na mivan, ez az autó is meghasonlott, és valójában Ford? ;]

Jelentem végül a pályán mentünk Verebre, legalább teszteltem a dugóasszisztenst, nagyon kellemes. Az autó túlélte a gyereksereget, de aranyosak voltak, többször volt kilincshúzogatás, hogy be akar menni, de nem értette miért nem nyílik, meg
"Gyere kincsem, mert Apád nem tudja kifizetni a fényezést sem" :D
A foglalkozás pedig elérte célját, reggel kellett az algoflex forte :U :DDD (Hubi...)

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#206415) bandus válasza ToBeY (#206382) üzenetére


bandus
veterán

Tipushiba. Facebookos kia ceed club csoportban mondanak ra megoldast neked. Te is meg tudod csinalni, de ott is akad par ember aki foglalkozik vele.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#206416) bandus válasza BigBlackDog (#206400) üzenetére


bandus
veterán

de te peldaul ratolthetsz? en biztosan hozza nem nyulnek hanem hivnam az assistancet. ha barmi tortenne az autoval (ami meg eselyes is lehet, ha egy tank elfogyasztasa alatt eltunt belole az olaj) akkor meg a vegen radverik adolgot. egyre kevesbe varom h ideerjenez a golf :U

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#206417) MC Pite válasza Peter.70 (#206393) üzenetére


MC Pite
veterán

Előírás a 2 év a fékyfolyadékre, ha nem hágózok, akkor 4 évente szoktam, de ESP tömbből is kiöblítve(!).
Okoslányosan lehet az utolsó 1-1 decit 2 évente, full rendszer minden másodikra.

IceQ!: Sokat próbáltam, GE/Tungsram Megalightok a favoritok de évek óta ledezek, csak hobbiból próbalom az izzókat.
+70-es az okoslányos megoldás, fehérebb, jobban világít, de sokáig, és nem drága. Amúgy meg a 130-as Megalight, vagy Bosch +90 vagy 120.
Osram palettát is próbáltam, nem rosszak, de nem olcsók, nekem a próbált Philipsek (a standrd kivételével) csalódást okoztak fényerőben és színhőmérsékletben (Whitevisionok).

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#206418) BigBlackDog válasza bandus (#206416) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Leon, Polo is ugyanezt játszotta. Egy darabig rendben volt az olajszint, majd hirtelen elfogyott. Flottások teljes nyugalommal mondták, hogy töltsek rá, teljesen természetes a jelenség. Rátöltés után megint nyugi volt egy darabig. Ha az első rátöltés után is elfogy ilyen gyorsan, akkor már nem én fogok rátölteni. :N

Azt fogja kapni, ami a gépkönyv szerint kell neki. Gyorsabb és egyszerűbb, mint az Assistance-al való "üzletelés". Egyébként nem lenne semmi gond, ha 10-15e kilométer után olajcsere lenne. Mondjuk, ahogy hallottam, GTI Polo az első 10e kilométer alatt is kért egy kis olajat, ha jól rémlik.

[ Szerkesztve ]

(#206419) Qru válasza BigBlackDog (#206418) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Flottasok nem parazzak tul. Nekem a hutovizre is azt mondtak ontsekra vizet aztan kesz.

#nincsbennetarcsi

(#206420) barnam_ válasza Qru (#206419) üzenetére


barnam_
nagyúr

Ha nem akarnám később megtartani (megvenni), vagy nincs rá lehetőség, én sem paráznám túl.

(#206421) Qru válasza barnam_ (#206420) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

En se paraztam, ment bele a csapviz. :D

#nincsbennetarcsi

(#206422) focvis válasza BigBlackDog (#206418) üzenetére


focvis
veterán

Nincs itt semmi látnivaló kérem. Ahogy fárad el (degradálódik) az olaj, kezdi enni a motor. TSI-hez mindig van fél liter tartalék a csomeszban. Autópályán, tartós nagy fordulaton jobban fogy; nálam most 2 liter ment bele 15 e. km alatt. Elenyésző tétel a fenntartási költségek közt.

Cimborámnak a 2.0 TDI Passat 8-ban kb. 15 000 km után kezdi enni az olajcseréig, majd azt követően ismét csak 15 ezer után kezdi újra.

(#206423) ToBeY válasza bandus (#206415) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Neked is köszi, már írtam ceed club oldalára.

(#206424) MunezXBK válasza focvis (#206422) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Castrollal nekem is ezt csinálta, LM-ból nem evett még.

(#206425) bandus válasza BigBlackDog (#206418) üzenetére


bandus
veterán

remelem nem fog nekemhasonlot eljatszani, mert en biztosan nem nezegetek benne se olaj, se vizszintet :) az octavianak is csak akkor nyitom ki a motorhaztetojet ha mar nagyon muszaj ujratolteni az ablakmosot :D

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#206426) focvis válasza MunezXBK (#206424) üzenetére


focvis
veterán

2 hete volt olajcsere, most LM Top Tec 4200 ment bele, majd referálok.

Friss szervizzel vettem ősszel, Eurol Syntence volt benne.

[ Szerkesztve ]

(#206427) brumi1024 válasza bandus (#206425) üzenetére


brumi1024
veterán

Nem kell nézegetni, mindkettőt jelezni fogja. ;]

(#206428) BigBlackDog válasza brumi1024 (#206427) üzenetére


BigBlackDog
veterán

+1, pont ezt akartam írni. Nincs is jobb érzés, mikor pályázás közben, 130-as tempónál megkér szépen az autó, hogy ellenőrizzem az olajszintjét! ;]

(#206429) brumi1024 válasza BigBlackDog (#206428) üzenetére


brumi1024
veterán

Bezony, én úgy találkoztam vele először, sőt vizet is ott kért. :DDD

(#206430) Citroware


Citroware
addikt

A kettő közül az egyik kulcsom le van merülve az autóhoz, hol tudok elemet cseréltetni?

Nem tudom hogyan kell szétszedni és milyen elem kell bele.

(#206431) Paxker315 válasza Citroware (#206430) üzenetére


Paxker315
addikt

Más hiprittotyisokban eddig CR1632-est v CR2032-est láttam, igazából pár mp egy elemcsere. Csak érdemes minőségi, normális elemmel megkínálni. YT-n általában találsz videókat elemcseréhez, ami egy céténél pl így néz ki

[link]

más: egyik kulcsot sikerült balfaszként leejteni, zárlatos lett. Elvittem Debie Auchan késeshez, mikroszkóp alatt 4 helyen forrasztott rajta, utána pár hétig működött is, aztán ugyanúgy KO. Elvileg tud kulcsot is készíteni ~70ezer ft körül, így, akinek ilyen kulcsproblémája van, érdemes megkeresni őket (teprecen, auchan)

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#206432) bandus válasza BigBlackDog (#206428) üzenetére


bandus
veterán

Hm, azert holnap megkerdezem a flottakezelot van-e lehetoseg ezt meg visszamondani, es elhozni egy keszletes pug 508-at, ez mar igy rohadtul kiabrandito :( vagy megtartom ezt az octaviat ami most van, ennek semmi nyugje nincs azon kivul hogy havonta egyszer lefagy az infotainment es ujraindul.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#206433) Citroware válasza Paxker315 (#206431) üzenetére


Citroware
addikt

Ja, köszi. Nem gondoltam elsőre, hogy ebben a youtube és a google ennyire könnyen a segítségemre válik. Ez pont nem az a kulcsváltozat, de már a sajátomét is megtaláltam.

[ Szerkesztve ]

(#206434) BigBlackDog válasza Citroware (#206430) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Milyen kulcsról lenne szó? CT? Márkaszerviz biztos tudja cserélni, kérdés, hogy mennyiért.

Ha CT200h, akkor itt egy használható videó.

(#206435) BigBlackDog válasza bandus (#206432) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Amíg tartják a 30e kilométeres olajcsere ciklust, addig szvsz egyik autónál sem lesz jobb a helyzet. :( 10-15e kilométerig egyik autó sem fogyasztotta nálam az olajat látható mértékben. Egyébként annyival korrigálnám magam, hogy teljesen hideg motornál fél szint körül van (tehát elkezdte fogyasztani). Viszont gépkönyv szerint leállítás után néhány perccel kell nézni.

508-nál nem tudom, hogy mi a gyári szerviz periódus, de gyanítom, hogy ott is legalább 20e kilométer belemegy két olajcsere között.

(#206436) Citroware válasza BigBlackDog (#206434) üzenetére


Citroware
addikt

Az a régebbi CT kulcsa, közben megtaláltam az én verziómhoz valót:
[link]

Ez szépnek és könnyűnek tűnik, lehet két perc alatt meg tudnám csinálni én is, csak nem merek hozzányúlni, nehogy eltörök valamit...

(#206437) iceQ!


iceQ!
addikt

Köszi midnekinek, próba lesz a Philipsel, aztán ha nem jött be csere egy Osramra.

Olaj téma:

Én most Aral-t tettem bele, Lángnál ajánlotta ismerős. Azt mondta a Castrolt már nem a régi.

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#206438) kisza25 válasza BigBlackDog (#206388) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Mi is ez golf?
Pont napokban kérdeztem meddig jó egy bontott olaj, na pont ez miatt, új autó, de akkor sem lehet tudni mikor kellhet

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#206439) tboldi válasza iceQ! (#206437) üzenetére


tboldi
nagyúr

[kép] ;]

Amúgy nekem is a Philips most a kedvencem, egészen konkrétan a RacingVision GT200. Eddig Osramokat Night Breaker Lasereket használtam, aztoknál szerintem jobb.

[ Szerkesztve ]

(#206440) rbalint88 válasza BigBlackDog (#206435) üzenetére


rbalint88
addikt

Szerencse, hogy a Hyundai 15e km-es periodussal szamol. Mondjuk az elantra azert kerte az utantoltest, bar annak legalabb egy olajcsereje kimaradt…

(#206441) focvis válasza iceQ! (#206437) üzenetére


focvis
veterán

(#206442) Szoszo94 válasza BigBlackDog (#206428) üzenetére


Szoszo94
őstag

Nekem X00+ tempóról egy erőteljes fékezés után villant ki egy pillanatra az olajszint ellenőrzése, le is izzadtam hirtelen, de aztán el is tűnt. Hazaérve megnéztem, minimum szint felett volt picivel, 10e km után - viszont csak 3/4-ig töltöttem legutóbb, pontosabban mindig addig szoktam és pár nap után feltöltöm a max szintig. Na ez elmaradt, aztán mivel úgyis olajcsere lesz (pénteken hozta a futár a Helix Ultrát) így nem is akartam már rátölteni, viszont pár decit csak locsoltam bele így a hibajelzés után :B

Snoop-y: Győr környéke mit takar? :D

Lexus IS250 Sport Mark Levinson // Renault Mégane II Limousine 1.5dCi // Renault Mégane II PH2 Grandtour 2.0dCi

(#206443) Qru válasza Citroware (#206436) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Vidd be egy orashoz. Nekem is az oras cserelt benne elemet.

#nincsbennetarcsi

(#206444) Qru válasza kisza25 (#206438) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

VIII-as Golf. Nalunk a Skoda nem eszi, de sztem csak azert mert felhigitja GO-val. :D

#nincsbennetarcsi

(#206445) kisza25 válasza Qru (#206444) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

:D

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#206446) iceQ! válasza focvis (#206441) üzenetére


iceQ!
addikt

LoL :DDD

Amúgy biztos igaz, mert a szerelőm se szereti már. Nála is jelentkezett ez, mondta hogy más olajat fog venni a jövőben.

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#206447) diegho


diegho
nagyúr

Érdekes ez a TSI olaj téma. 7k-t mentem a Castrol-al, alig fogyott valami, aztán 9k-nál már fele alá ment. Feltöltöttem maxra, 1k ment bele, maxon van. Nem tudom mit rakok majd bele, de kipróbálok valami mást az biztos. Elengedem 15k környékére, nincs sok városozás, főképp országút, valamint pálya.

(#206448) Magnum_


Magnum_
nagyúr

Olajszintem, 4 hettel olajcsere utan
[link]

I humbly and respectfully decline™

(#206449) BigBlackDog válasza Magnum_ (#206448) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Megnézed fizikailag is a pálcán néha? Én biztos félnék, hogy nehogy valami szoftveres bug miatt ne a valóságot mutassa. :DDD

(#206450) Magnum_ válasza BigBlackDog (#206449) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Ebben mar nincs palca. Borzasztoan idegesit is.

I humbly and respectfully decline™

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.