Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#206351) focvis válasza bitpork (#206335) üzenetére


focvis
veterán

Épp akartam írni, hogy ma talán és kivételesen senki sem akart megölni senkit.
Erre mégis. Ráadásul a nagy bálnát. 🐳
Együttérzésem!

Picit meglökhetnék az én hátsómat is, ráverném a hiányzó spoilert és a repedt lökhárítót. 🤫

(#206352) flashpointer


flashpointer
őstag

Koszi a valaszokat, akkor maradok a rovidebb verzional. Csak ilyen rovid es szeles box olyan sutan nez ki , de inkabb minthogy egy nem eszrevett fekvorendornel megnyekkenjen : )

(#206353) Magnum_ válasza bitpork (#206350) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Nem ertem. A rendor akkor megy ki, ha nincs egyezseg a felek kozott...
Eloszor nem ismerte el? Arrol vett fel jkv-et a rendor, hogy elismeri? A rendor nem mondta, hogy akkor inkabb keksarga kellene?

I humbly and respectfully decline™

(#206354) bitpork válasza MC Pite (#206349) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Ha lenne cascom akkor minden 200k erejéig én fizetnék. Meg még évi 600k-t a biztosítónak. Hát nem. azért a 200k-t egy ügyvéd köszöni jól ellátja a feladatot :)

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#206355) 3L1T3 válasza MunezXBK (#206304) üzenetére


3L1T3
addikt

Na az emlékek jó 10 éve volt! 🤦‍♂️😂

ASUS ROG STRIX Z790-E GAMING WIFI ֎ Intel® Core™ i9-14900K ֎ G.SKILL Trident Z5 RGB 64GB (2x32GB) DDR5 6400MHz CL32 ֎ Arctic Liquid Freezer III 420 A-RGB Black ֎ ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4090 OC Edition 24GB GDDR6X ֎ SAMSUNG 1TB 980 PRO M.2 PCIe ֎ Lian Li O11 Dynamic EVO XL

(#206356) bitpork válasza Magnum_ (#206353) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

elismerte de nem voltak nála papírok román állampolgár. Bemondták a rendőrnek az leellenőrizte amit tudott és szerintük okés volt. Alá is írta nekik h elismeri a felelősségét, ebből kaptam egy példányt.

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#206357) MC Pite válasza Magnum_ (#206353) üzenetére


MC Pite
veterán

Külföldi tgk-s csak rendőri igazolással mehet ki az országból ha van sérülés; legalábbis a városi legenda szerint.

bitpork: Nem egészen. A bálnára lehet hogy drága a bizti(nekem évek óta 3x-4x huf/év a teljes, kopp-kopp), de ha neked okoztak kárt, azt is egyből fizetik, és ők hajtják be a károkozón.
Faternak is 6 hónap volt mire a rendőrség lezárta az ügyet és a mabisz fizetett, de másfél hét után már kész volt az autó és ki volt fizetve (bő 900k kb 10 éve).

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#206358) Qru válasza bitpork (#206350) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Berauton kell lennie kotelezo biztositasnak. Arra terit majd valaki valamikor valamennyit.

#nincsbennetarcsi

(#206359) F_Zolee válasza bitpork (#206356) üzenetére


F_Zolee
veterán

Ennél jobb kombó nem is lehetett volna.

(#206360) Snoop-y válasza F_Zolee (#206359) üzenetére


Snoop-y
veterán

Tartom es emelek otvennel:
“svedek” angol rendszamos autoval ;]

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#206361) bitpork válasza Snoop-y (#206360) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

A kocsi bérelt magyar rendszámos. Ez lesz becélozva. Egy román állampolgárt biztosítási ügyben (szerintem) utolérni olyan lehet mint ni**er segge az alagútban.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#206362) grizlisandor válasza bitpork (#206335) üzenetére


grizlisandor
addikt

Bakker, az a lényeg ti jól vagytok.
Porsche Szeged, most hátha segítőkészebb lesz...

(#206363) BigBlackDog válasza bitpork (#206361) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Ez szerintem jó hír, én úgy gondolnám, hogy ilyenkor a bérautó kötelezőjének kell helytállnia.

(#206364) 6030D válasza Snoop-y (#206360) üzenetére


6030D
Ármester

+ utánfutón két X5, 6 bringa, meg 3 fűnyírótraktor.

Tegnap Öcsémék is elvitték a kb 100e-t futott Cliot olaj és vezérléscserére, nem sikerült az indítás, állítólag szerdára kész a motorgenerál. :U

[ Szerkesztve ]

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#206365) grizlisandor válasza focvis (#206351) üzenetére


grizlisandor
addikt

A cégnél a parkolóban(jobb-kézszabály végig), ráadásul a kijáratnál van még egy elsőbbség adás kötelező tábla is kihelyezve; de van pár kreszprofesszor kolléga, akik ezeket figyelmen kívül hagyják, én meg élve az elsőbbséggemmel, meg valaki száljon bele a sárvédő csere+fényezésbe, rendre toltam ki az orrát a kocsinak. ;] Nem igazán jött be a terv, hamarabb harapódzott el a rozsda, mint a terv. :DDD Így önköltséges lett a csere, azóta engedékenyebb vagyok. :B

Lehet a Tesco parkolóban több sikerem lett volna, na ott őskáosz van. :D

Tényleg, mi a cég biztosításával? Nem akarja fizetni a javítást? :U

[ Szerkesztve ]

(#206366) focvis válasza grizlisandor (#206365) üzenetére


focvis
veterán

A cég biztosítása nem igazán akarja fizetni, el lett baszaríntva a kárbejelentés.
Talán méltányossági kárrendezésben bízhatok, ez nem téríti meg a fáradozásaimat, csak a konkrét kiadásokat.

(#206367) kisza25 válasza bitpork (#206335) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Fu b+ :(

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#206368) Qru válasza 6030D (#206364) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Haver Thaliajan az erdi emelkedon szakadt el… Ott is general lett a vege.

#nincsbennetarcsi

(#206369) CactuS válasza bitpork (#206361) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Hát basszus, nem egy szerencsés időszak neked. :( Igen, az lesz a legjobb eselyed, higy magyar a kölcsönző, a sofőr nagy valószínűséggel eltűnik a ködben, sose fogják utolérni már.

Az a baj, hogyha már nem áll rendesen, akkor ott elég sok mindent cserélni fognak a márkaszervizben, az is egy szép összeg lesz.

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#206370) CactuS válasza Magnum_ (#206353) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Nem feltétlenül, ha az egyik fél mindenképpen akar róla papírt, akkor kihívhatják őket. Attól függetlenül, hogy a másik fél elismeri, kimennek, papíroznak és adnak büntetést is a vétkesnek.

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#206371) kisza25 válasza Magnum_ (#206342) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Ja, nekem 5000km alatt 5x sikerült majdnem összetörni
Macska kifutott elém, kifordultak elém, átjöttek a sávomba, egyszer én bambultam el (5db Porsche ment egymás után a pályán és azokat nézve majdnem ráfutottam egy kamionra)
Még picit várok és haszonnal eladom :P

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#206372) Qru válasza kisza25 (#206371) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

A Skordeban osszesen 10 km volt amikor nekem csorogtak hatulrol. :/

#nincsbennetarcsi

(#206373) szőröscica válasza Qru (#206372) üzenetére


szőröscica
addikt

En egyszer meg a regi Nissanommal elbambultam a garazsba tolatas kozben, es lekoccoltam a falat. Par patent banta, meg a lokos fenyezese. Elvittem szervizbe, megcsinaltak szepen, beallitottak az illeszteseket, olyan pontosan allt mint uj koraban. Elhoztam, es a masodik jelzolampanal belemgurultak hatulrol. :DDD

(#206374) bandus válasza CactuS (#206370) üzenetére


bandus
veterán

mi is ezt csinaltuk anno amikor egy szerb csaj belerohant az aurisba hatulrol es kilokott minket a leallosavra. meg buntetest is kapott a kovetesi tavolsag be nem tartasaert. pluszna rendorok segitettek “letorni” a hatso lokost hogy ne utkozben szakadjon le hazafele :D

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#206375) Qru válasza szőröscica (#206373) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Jah parkolasit en is szedtem mar ossze.

#nincsbennetarcsi

(#206376) MC Pite válasza 6030D (#206364) üzenetére


MC Pite
veterán

Ott nem csak a 100.000, hanem a 4 év (az erősebb limit 1.2 és 1.4 16V esetén). Az új vezérlést nem tekerték át kézzel indítás előtt, vagy nem érte meg a vezérléscserét?

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#206377) Szoszo94 válasza szőröscica (#206373) üzenetére


Szoszo94
őstag

Mélygarázs, sok oszloppal, alsó szint tök üres mindig. Oda jártunk le keresztben közlekedni, gumit nem ette, pályát könnyű volt kijelölni. Egy esős napon sikerült túlfordítani az utolsó körömön, és ráfordultam az egyik betonoszlopra, de minimálisan - aztán mehettem műanyagoshoz a törést kijavíttatni :DDD Azóta is tervben van, hogy keresztapámhoz elviszem fényeztetni, mostanában már a kavicsok miatt amúgy is egyre csúnyább és pár helyen a fényezés is lepattant.
Valamikor csak eljutok oda is, aztán mehet a telipolír - volt pesti és női tulajos autóként tele van mikrokarcokkal az egész, táska rápakolás, bokor mellé állás és hasonlók miatt.

Lexus IS250 Sport Mark Levinson // Renault Mégane II Limousine 1.5dCi // Renault Mégane II PH2 Grandtour 2.0dCi

(#206378) Paxker315 válasza Qru (#206375) üzenetére


Paxker315
addikt

Tökmindegy, ha a világ végén, az üres pusztában a susnyás mellé állsz. Úgyis lesz, akinek muszáj oda állnia, és rádnyitni ajtót. Vagy, nekitolni egy bevásárlókocsit hanyagságból. :R Ha meg utcán parkol az ember, lehetetlen helyeken lesznek karcok. Nem kizárt még szándékosan kulcscsomóval végigbatyogó unatkozó sem. :U

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#206379) tboldi válasza bitpork (#206331) üzenetére


tboldi
nagyúr

:(

(#206380) Qru válasza Paxker315 (#206378) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Sajnos az ilyen. :( Skodat leontottek kromofaggal. Na az kemeny vt…[kép]

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#206381) Paxker315 válasza Qru (#206380) üzenetére


Paxker315
addikt

És akkor én vagyok a geci, ha azt mondom, hogy túl sok a hülye ember.. :W

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#206382) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Hello
Van egy 2010-es kia ceed-em aminek a műszerfala így feljött. [kép]
Mit lehetne kezdeni vele, és hol ki foglalkozik ilyesmivel ? :U

(#206383) Szada85 válasza Paxker315 (#206381) üzenetére


Szada85
aktív tag

Következmények nélkülivé vált sajnos a világ, így mindenki felbátorodik.

Anyóséknál az egyik lakó 3 autóval parkol a ház elötti közterületen (1 dobozos céges, egy használós, a harmadik csak szpotterként van tartva), 3 egymás melleti helyen, és ha bárki más odaparkol, akkor "jelzésként" felhajtja az ablaktörlöt, jelezve, hogy "az márpedig az Ö helye"...

(#206384) focvis válasza focvis (#205903) üzenetére


focvis
veterán

Hazafelé Szlovénián át 7,1 Zaláig [kép] (odafelé 7,3 volt), tankoltam is, szintén 7,1 BC szerint, számolva 7,24. És sikerült 704 km egy tankkal.

Waze-nak nagy piros pont, talált olyan átkelőt HR-SLO határon ahol összesen 3 autó volt előttem főszezonban, szombaton. Így 8 perc volt a határátkelés, szemből viszont brutál sok kilométeres sor, és mindenhol ahol néztem. Cserébe kacskaringós utakon vitt egészen Postojnaig, onnan pálya egy nagyobb útépítés miatti araszolással.

SLO-HU határ nem is létezik, full Schengen.

[ Szerkesztve ]

(#206385) fant0mi válasza ToBeY (#206382) üzenetére


fant0mi
addikt

Típushiba. ceedclub.hu-n volt emlékeim szerint howto, vagy ha nem akkor a ceedclub facebook csoportban kérdezz rá.

(#206386) iceQ!


iceQ!
addikt

Sziasztok,

Emelt fényű H7-es izzóból melyik márkát érdemes megvenni?

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#206387) Mr X válasza Szada85 (#206383) üzenetére


Mr X
veterán

Én ezért mondom, hogy jópár emberre ráférne egy jezésértékű orrbaverés, ne gondolják azt, hogy bármit lehet.

(#206388) BigBlackDog


BigBlackDog
veterán

Van esetleg ötlete valakinek, hogy vasárnap hol lehetne egy liter motorolajat szerezni (VW 504.00, 508.00 + ACEA C3)? Benzinkúton 0W-30 lenne, de kicsit fájna egy literért 10e Hufot kiadni. Igazából 4-5 dl már elég lenne a boldogsághoz egyelőre...

Egy hete és ~800 kilométerrel ezelőtt még változatlan volt a szint, ma reggel meg minimum közelében.

[ Szerkesztve ]

(#206389) Snoop-y


Snoop-y
veterán

Nah jelentem itt rontom a levegot Gyor kornyeken :D

Kozlekedesi moral mo-tol valo tavolsaggal forditottan aranyos. El vagyok en szokva mar a kamikaze pilotaktol:

Jobbrol eloz aztan konstatalja, hogy hat igen meg van elotte 309+ auto (de be kellett vagni elem a kovetesi tavolsagom helyere)

12.2 lett a 970km-es ut atlaga (Itthon 120/100, Ausztria stau/130 combo, Nemeteknel vmax 256 ;] mo-n 140 )

[ Szerkesztve ]

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#206390) tboy93 válasza BigBlackDog (#206388) üzenetére


tboy93
nagyúr

Motul 8100 Eco-lite 0w20-am van egy par deci a multkori olajcserebol, siman lehet hogy fél liter is. Meg kéne nezzem. Jo az neked? Ha igen, holnap Szigetszentmiklóson szivesen odaadom.

(#206391) focvis válasza Snoop-y (#206389) üzenetére


focvis
veterán

Egész jó. Annak függvényében, hogy milyen távon volt vmax, még irigyelhetőnek is nevezhető. :K

381 km-en 2x előztem jobbról; egy szlovén X3-at és egy osztrák Q7-et, előbbi sokat szerencsétlenkedett, utóbbi azt gondolta, hogy 145-tel övé a belső sáv.

Itt jut eszembe a kérdés, azért dől egy rakat Q7 az egyik oldalára menet közben, mert döglődik a légrugója? Ez az aktuális típusnak tűnt (számomra), de már dőlt jobbra.

BBD: Ha nem a cég veszi neked az olajat, úgy tudok adni holnap este 504.00-t.
Ha a cég fizeti, akkor marad a benzinkút 10 rugóért. 🤗

[ Szerkesztve ]

(#206392) Snoop-y válasza focvis (#206391) üzenetére


Snoop-y
veterán

Csak megneztem mit megy fullra pakolva azert lassuk be ez egy csillagrombolo nem egy Tie fighter :B 140-220 kozott haladtunk amugy (utalok fekezgetni ha valaki ment elottem es tolta le a nepet akkor mentem utana)

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#206393) Peter.70


Peter.70
őstag

Sziasztok,

Fékfolyadékot milyen időközönként " illik " cserélni?

(#206394) Qru válasza Szada85 (#206383) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Havereknal is vt ilyen szomszed. Masnap felnin vt az az autoja. Na abbol megertette, hogy az nem az o maganparkoloja.

#nincsbennetarcsi

(#206395) MasterMark válasza Peter.70 (#206393) üzenetére


MasterMark
titán

2 évente, de benne szokott lenni a használati útmutatóban.

Switch Tax

(#206396) Szada85 válasza Mr X (#206387) üzenetére


Szada85
aktív tag

Az a gond szerintem, hogy mára annyira kitágult az egyén "szabadsága", hogy gyakorlatilag minden korábban alkotott elvet, szabályt keresztbehugyozhat, mert Ö Ö.

Nem kell messzire menni, friss cikk, hogy szembe autózik a pályán a román, mert az elözö pihenöben maradt valakije...nem elhajt a következö csomópontig, és onnan körbeautózik (ahogy azt tette már az elmúlt párszáz évben számos közlekedö, ha elrontotta a kihajtót, ottfelejtett valamit), hanem helyben megfordul, mert "miért ne tehetném meg", "nekem senki ne mondja meg mit hogy lehet csinálni"...

Ezt már nem orvosolja az orrbaverés sem érzésem szerint, ezek már az alapvetö emberi jellem, és intellligencia teljes hiányát mutatja.

@Qru:
Itt is lett neki szólva, hogy pontosan tudja mindenki, hogy Ö csinálja ezt, letagadta, volt szomszéd aki "tettenérte", volt már rá yard is hívva, de mivel "kárt nem okoz" az autókban, így semmi foganatja nincs.

[ Szerkesztve ]

(#206397) Qru válasza Peter.70 (#206393) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

2-3 evente.

#nincsbennetarcsi

(#206398) tboldi válasza BigBlackDog (#206388) üzenetére


tboldi
nagyúr

Gondolom, elsősorban BP környékén keresnél, de ha itt vagy Móvár közelében, akkor tudok adni Shell Helix Ultra ECT 0W30-at, 504-es és C3-as. :)

(#206399) Mr X válasza Szada85 (#206396) üzenetére


Mr X
veterán

A jellemproblémában egyetértünk, de én úgy látom, hogy ezelőtt 10-20 évvel is ugyanilyenek voltak az emberek, csak féltek a következményektől. Mivel mostanában többnyire nincs semmiféle következmény, így gátlástalanabbak lettek.

(#206400) BigBlackDog válasza tboy93 (#206390) üzenetére


BigBlackDog
veterán

+ #206391 focvis: :R Köszönöm a felajánlásokat. Most úgy néz ki, hogy talán sikerül egy liter, gyári 0W-20-at szerezni holnap reggel. Ha mégsem jönne össze, akkor lehetséges, hogy fogok élni a lehetőséggel. :R

Ha minden igaz, akkor a lízingben benne van, de még ezt le kellene egyeztetnem a hétvége után. Viszont egy liternyi belefér még egyszer nekem is (csak nem 10 rugóért ;]).

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.