Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#196701) rbalint88 válasza MC Pite (#196697) üzenetére


rbalint88
addikt

Egyertelmu, csakis takaritas utan :K
koszonom a tippeket, motip lesz :R

BBD: kizart, nem racse a gepjarmu :N meg hulyen is mutatna, mint oltonyhoz es makkoscipohoz a feher frottirzokni :DDD

(#196702) Zizmand válasza Qtya123 (#196698) üzenetére


Zizmand
aktív tag

Én úgy tudom szakszerűen felrakáskor 0.05 mm tűrésen belül lehet a tárcsa ütése, amit szemre egyáltalán nem látni, csak órával.

"Bármilyen tárcsa hullámos lesz, ha szarul van szerelve!
Elég egy vastagabb festék réteg belül a tárcsában, elég egy század mm vastag kosz, retek. Mivel a betét és a tárcsa között nincs hézag, tehát állandóan súrlódik, így ha a tárcsa úgy van felrakva hogy üt, (tűrés 0,05 század! mm) akkor ahol kitér oldalra ott a betét jobban koptatja mint a többi ponton! És máris kész a hullámos tárcsa ..."

[ Szerkesztve ]

(#196703) BigBlackDog válasza Qtya123 (#196698) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Az új Polónál és hangyfsznyit néha a Golfon is érzem közepes fékezésnél, legalább 70-80 km/h sebességről lassítva, hogy ráz. De ezek mondjuk nem japánok, csak VAGok. Meg én sem vagyok túl érzéketlen sajnos az ilyenekre. :D

[ Szerkesztve ]

(#196704) Qtya123 válasza Zizmand (#196702) üzenetére


Qtya123
őstag

Amúgy közben már azon is gondolkoztam, hogy megéri-e bohóckodni a 14.000 Ft/tárcsa szabályozással, mikor ATE és TRW tárcsák ennyiért vannak az autóhoz: [link]

[ Szerkesztve ]

(#196705) Qru válasza Qtya123 (#196698) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ha a minőségellenőrzés laza akkor igen (állítólag a Brembot pl szeretik hamisítani, aztán lehet ez is csak urban legend mint a hamis Castrol). Azért szokás rámérni felszerelés előtt mert ha már fent van és úgy derül ki akkor senki sem mossa le róla(d), hogy nem gyári hibás hanem el lett fékezve.

Amúgy szerintem is dobd le és vegyél másikat ha nem olyan drága. Az a baj, hogy ami egyszer már hősokkot kapott azt nagyon könnyű újra elfékezni. Na most kiköszörülik a tárcsát, nyomsz egy-két komolyabb fékezést és újra ugyanolyan szar lesz...

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#196706) Snoop-y válasza tboldi (#196679) üzenetére


Snoop-y
veterán

Az enyem is igy nez ki ;]

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#196707) molnarpeter válasza rbalint88 (#196701) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Hőálló festékre csak annyi, hogy a legtöbbet ki kell égetni adott hőmérsékleten, különben nincs kész a bevonat, és ledobja szépen egy idő után.

(#196708) kátú válasza Qtya123 (#196704) üzenetére


kátú
őstag

Az a baj, hogy ezekkel tapastalat alapján ugyan az lesz az eredmény :( néhány komoly fék és szintén csak a baj van, érdemesebb lehet egy drágábbat feltenni, egyszer többe kerül, de megkímég a 2-3 havonta való rázkódástól

It still works!

(#196709) tboldi válasza Snoop-y (#196706) üzenetére


tboldi
nagyúr

(#196710) Zizmand válasza Qtya123 (#196704) üzenetére


Zizmand
aktív tag

Szerintem is érdemesebb az új tárcsát választani. Felrakásnál lehet könnyen elcseszni, ha nincs tűrésen belül a tárcsa ütése.

Én is a múlt héten raktam fel egy komplett Bosch tárcsát-betétet óra nélkül és teljesen jó lett, nem üt/remeg. (Az eladó adta autóhoz tárcsákat és a betéteket, ezért lett Bosch.)
[kép]

[ Szerkesztve ]

(#196711) tboldi válasza Zizmand (#196702) üzenetére


tboldi
nagyúr

Kéne nekem is egy ilyen mágneses tartóállvány. Az indikátoróra már adott, még az ETZ gyújtásbeállításához kellett, hogy meglegyen felső holtpont. :)

(#196712) Qru válasza Zizmand (#196710) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem porol nagyon? Ismerős azt vett a Avensisre és azt mondja jól fog de nagyon porol.

#nincsbennetarcsi

(#196713) kátú


kátú
őstag


A forgalmi lehető leghosszabb megőrzése érdekében távirányítású RGB helyzet jelző, közlekedés közben fehér fénnyel világít, de kellett valami ilyen "extraság" :DDD És tudom, hogy semmi értelme

It still works!

(#196714) tboldi válasza kátú (#196713) üzenetére


tboldi
nagyúr

Lyuly! :DDD

Én a lábtérhez akartam LED-szalagot tenni, de végül is megoldottam két Tungsram 4000K LED W5W-vel. Nem hivalkodó, az ajtó nyitására és csukására kapcsol be-ki, még gyáriasnak is mondható. [link]
A 2009 utáni Jazzekhez lehetett is rendelni.

[ Szerkesztve ]

(#196715) Qru válasza tboldi (#196714) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Engem meg idegesít a lábtér világítás, első dolgom volt kikapcsolni a Skordéban.

#nincsbennetarcsi

(#196716) rbalint88 válasza Qru (#196712) üzenetére


rbalint88
addikt

Megerositem, Alfan nekem is ez volt. Mondjuk inkabb fogjon, mint ne :) Csak gyakorlatilag egy .80-80 lassitastol fekete lett a felni :DDD
Az ate ceramic bevalt az audin, nem porol es jol is fog. Az egyetlen furcsasaga, hogy amikor kicsit-kozepeset akarsz vele fekezni es meg hideg, akkor nagyobbat kell nyomni a pedalon, mint gondolnad elsore. Ha bemelegedett, akkor mar teljesen linearisan epul fel a fekero.

(#196717) Zizmand válasza kátú (#196713) üzenetére


Zizmand
aktív tag

Amikor írtad, hogy beújítasz valamit az autón, esküszöm ez volt az első gondolatom, de nem mertem leírni. :D

(#196718) Zizmand válasza tboldi (#196711) üzenetére


Zizmand
aktív tag

Netről van a kép, nekem nincs indikátorórám. Nem szerelek én olyan gyakran féket, hogy vegyek egyet. :)

#196712 Qru

Hát sajnos eléggé porol :(, fékerő rendben van, de a Zimmermann jobb.

Korábban a Passaton is teljesen véletlenül Bosch tárcsa+betét volt elöl, egy éve pedig Zimmermannt raktam rá. Szerintem jobb lett a fékerő és a fékpor is kevesebb.

[ Szerkesztve ]

(#196719) tboldi válasza Qru (#196715) üzenetére


tboldi
nagyúr

Nálam a kikapcsoláshoz most egy csípőfogó szükséges. :D

(#196720) tboldi válasza Zizmand (#196718) üzenetére


tboldi
nagyúr

Sejtettem, hogy nem saját, csak úgy leírtam, ha már témánál vagyunk. :)

(#196721) BigBlackDog válasza kátú (#196713) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Ez mire használható, kevesebbet fog fogyasztani? :F

[ Szerkesztve ]

(#196722) szabonagyur válasza kátú (#196713) üzenetére


szabonagyur
félisten

Egyre csúnyább :(

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#196723) Magnum_ válasza kátú (#196713) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Maradt meg valami 500Ft alatti termek a homasitaban, amit nem vettel meg?

I humbly and respectfully decline™

(#196724) kátú válasza tboldi (#196714) üzenetére


kátú
őstag

Az már itthon van a polcon, csak be kell szerelnem a beltérbe :DDD

Zizmand: Egész jól tippeltél akkor :DD

BigBlackDog: Nem, de nem is az a lényeg :N

szabonagyur: Nem tetszhet mindenkinek :N És ez is RGB, bármilyen szín lehet gyakorlatilag, ami csak tetszik. Azért lett ez, hogy lehessen normális fehér amikor közlekedik az autó! Így nem szegek meg annyira sok szabályt, bár a halogén helyett a LED már eleve főben járó bűn :(((

Magnum_: 3500 forint volt a két helyzetjező együtt. halogén ből megúsztam volna néhány forintból az egészet, nem az volt a lényeg

[ Szerkesztve ]

It still works!

(#196725) #89309696 válasza kisza25 (#196606) üzenetére


#89309696
törölt tag

Meg függ a sofőrtől is mit szeret, a két autó amit a legjobban kedvelek vezetni mindkettő jóval gyengébb, mint a saját autóm volt.

(#196726) Qru válasza rbalint88 (#196716) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Akkor majd ránézek erre a Ceramic-ra fékcserekor (soká lesz).

#nincsbennetarcsi

(#196727) szabonagyur válasza kátú (#196724) üzenetére


szabonagyur
félisten

Okés csak ez nem egy távirányító autó, hogy villogjon színesen :N

Inkább gyűjts normális autógumira.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#196728) Puma K válasza szabonagyur (#196722) üzenetére


Puma K
veterán

Az eddig látott képek alapján egyre kellemetlenebbül érzem magamat.

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#196729) #89309696 válasza Qru (#196616) üzenetére


#89309696
törölt tag

Anyu is koptatja, gurul le a dombos részeken és rásegít a motorfékre, mert ő mindig 10-zel lassabban szeretne gurulni, mint amit épp a motorfék enged és végig tollpihe módon fékez. Dízel kéne neki is, de leginkább villany, sőt. Csak villany.

(#196730) kátú válasza szabonagyur (#196727) üzenetére


kátú
őstag

Egyébként beszéltem a gumissal, hogy szeretnék venni gumit az autóra, és ő mondta, hogy hagyjam fent most ezt a szettet nyárra, had kopjon el. Emiatt lett a centrírozás is megejtve, hogy szépen fussona nyáron. Így őszön kapja meg az új Bridgestone okat.

De, tulajdonképpen egy táviránytós autó lesz, szeretném megcsinálni a távirányítóról való motor indítást is!

It still works!

(#196731) szabonagyur válasza kátú (#196730) üzenetére


szabonagyur
félisten

Az aztán gumis, nincs több kérdésem.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#196732) Magnum_ válasza szabonagyur (#196731) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Varj, ezt olvastad?

De, tulajdonképpen egy táviránytós autó lesz, szeretném megcsinálni a távirányítóról való motor indítást is!

Nekem meg van egy kerdesem: hany eves?

I humbly and respectfully decline™

(#196733) kátú válasza szabonagyur (#196731) üzenetére


kátú
őstag

Valamit csak tud egyébként, a reptéren dolgozik és az utasszállítók gumijait cseréli, ha kell. Itthon csak ilyen hobbi ként foglalkozik vele. Én azért hiszek neki :K

Magnum_: 50 körül van azt hiszem, de nem tudom pontosan

[ Szerkesztve ]

It still works!

(#196734) Magnum_ válasza kátú (#196733) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Bocs, nem voltam teljesen egyertelmu. Te hany eves vagy?

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#196735) tboldi válasza kátú (#196733) üzenetére


tboldi
nagyúr

Szerintem rád értette a kérdését Tom Selleck. :)

Mindenesetre örülök, hogy már nem én vagyok az elsőszámú boyracer a topikban. :P

(#196736) csoki46 válasza kátú (#196730) üzenetére


csoki46
aktív tag

Komolyan nem tudom eldönteni, hogy nem érzed vagy nem akarod érezni az iróniát :D
Én a helyedben elengedném ezt a ledes-festett gumis- távirányítóról indítós irányt és vennék egy szett rendes nyárigumit arra az autóra, ha szereted taposni neki.
Ilyen gumisról meg még én sem hallottam, aki azt mondja, hogy inkább hagyd fenn a téliket, ahelyett, hogy tőle vennél egy szett nyárit. Részéről mind szakmailag mind gazdaságilag értelmetlen tanács.

(#196737) szabonagyur válasza kátú (#196733) üzenetére


szabonagyur
félisten

Azért az jó szerelő lehet aki rádbeszéli, hogy jó az a gumi amikor szerinted is nulla volt télen mert nem tapadt (valószínűleg kemény mint a kő). :(

Amúgy ebből mit akartál kihozni, hogy utasszállító (repülőnek?) gumiját cseréli?

Ismerős pilota de pocsék autó vezető. :F

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#196738) #89309696 válasza cappa72 (#196632) üzenetére


#89309696
törölt tag

Én is észrevettem, nekem gyanús, hogy van valami akár veztengely fokolás vagy ECU szinten amivel gyengíti a motorféket, hogy tovább tudjon gurulni üzemanyag nélkül.

(#196739) szabonagyur válasza tboldi (#196735) üzenetére


szabonagyur
félisten

Várjuk ki a végét... így, hogy megtört az autó azért vannak opciók. Pl. minden elem más színű lesz, sebtapasz a törött részekre, valami új rács előre, lámpákra szempilla, új lökös a földig stb :D

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#196740) kátú válasza Magnum_ (#196734) üzenetére


kátú
őstag

24 :DDD nem vagyok "öreg"

csoki46 tboldi: ez pusztána múgy annyi, hogy kinek mi tetszik. Nekem nincs spor légszűrő, meg nagy kipu az autó alatt, az iyen kis hülyeségeket szeretem, kifestettema gumit, semmit nem csinált az autó tulajdonsgaival, csak nekem tetszik, a ledek is tetszenek. A gumis meg egyébként nem azt nézi, hogy mennyit tud keresni a másikon, azt mondta ő is, hogy nyáron ésszel vele, de ezzel tisztában vagyok, vigyázni kell vele

szabonagyur: Gumis a szakmája, ezt tanulta :K
Egyébként még nem kemény nagyon a gumi, csak ahhoz képest amihez szoktam DM-V2 rettenetesen gyatra, gyakorlatilag nincs tapadás, de más gumikat nézve, a Michelin se puhább :F
Na igen és akkor még majd jön a szemöldök a lámpákra, mert az is tetszik :DDD

[ Szerkesztve ]

It still works!

(#196741) stickermajom


stickermajom
addikt

M1-M7 te csodás:

Egy színes helyzetjelző vajon javítana rajta? ;]

Focvis tuti tippje alapján ( :R ) megálltam a budaörsi Tesconál, gyorsan be is foltozták. Kis pötty még látszik, de az csak azért zavar, mert tudok róla. Remélem nyáron klímával sem fog elpattanni.

(#196742) tboldi válasza szabonagyur (#196739) üzenetére


tboldi
nagyúr

Harlequin Jazz? 🤔

(#196743) Qru válasza szabonagyur (#196737) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Gondolom csak Airbus gumit tud hozni az meg nem jó a Lexászra. :DDD

#nincsbennetarcsi

(#196744) Qru válasza stickermajom (#196741) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Simán javítható ha csak addig ragaszd le, hogy ne menjen bele kosz.

#nincsbennetarcsi

(#196745) kátú válasza stickermajom (#196741) üzenetére


kátú
őstag

Nagyon szépen meg tudják javítani, ezzel semmi gond nem lesz még, leragasztod, por miatt és meg tudod csináltatni :K

Hoppá, Qru már megelőzött

[ Szerkesztve ]

It still works!

(#196746) csoki46 válasza kátú (#196740) üzenetére


csoki46
aktív tag

Ja, a vigyázás nem jött át, de akkor minden ok.
Nem tudtam, hogy lehet végsebességet próbálgatni meg RX350-el gyorsulni óvatosan. De amint lesz rá lehetőségem ki fogom próbálni :C

(#196747) tboldi válasza tboldi (#196742) üzenetére


tboldi
nagyúr

(#196748) kátú válasza csoki46 (#196746) üzenetére


kátú
őstag

Nem természetesen az nem éppen a vigyázás rész, de amikor ezeket csináltam, akkor száraz körülmények voltak és nagyjából 5-7 fok :K Melegebben nem játszom vele. Hétfőn Szentendre - Visegrád között autóztam vele, teljesen kultúráltan, 30-60 között végig, nem volt vele probléma :R

tboldi: ezzel azért eléggé vissza vennéd a szerepet ;]

[ Szerkesztve ]

It still works!

(#196749) csoki46 válasza tboldi (#196747) üzenetére


csoki46
aktív tag

Ha van pénz lóvéra lesz puki mentes is.

(#196750) tboldi válasza kátú (#196748) üzenetére


tboldi
nagyúr

De ebben az a buli, hogy gyárilag ilyen sokszínű. :K

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.