Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#196751) Qru válasza tboldi (#196750) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Borsodban elég sok ilyen színes autó mászkál. Igaz azok nem gyárilag olyanok. :DDD

#nincsbennetarcsi

(#196752) tboldi válasza csoki46 (#196749) üzenetére


tboldi
nagyúr

Nah, anyumnak jó lenne a régi is. :D
Ápolónő, hozzá van szokva a szagokhoz. ;] :DDD

(#196753) stickermajom válasza Qru (#196744) üzenetére


stickermajom
addikt

Rögtön visszafordultam a szélvédőshöz, meg is csinálta gyorsan. :K Még szerencse, mert itthon szakad a hó és telement volna retekkel. Nem tartok az autóban ragasztószalagot. :D

[ Szerkesztve ]

(#196754) Qru válasza stickermajom (#196753) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Helyes. :K

#nincsbennetarcsi

(#196755) kátú válasza tboldi (#196750) üzenetére


kátú
őstag

a Jazz ből kéne ilyet :DD

It still works!

(#196756) tboldi válasza Qru (#196751) üzenetére


tboldi
nagyúr

Ez tök fasza lenne, egyedül a rádiót cserélném ki benne valami period correct darabra. :))

szerk.: Meg picike ültetés (3-4 centi) és 4 különböző színű BBS RS felni. :D
Nyilván nem eredeti az ötlet, de tetszik.

[ Szerkesztve ]

(#196757) #89309696 válasza stickermajom (#196741) üzenetére


#89309696
törölt tag

Ragaszd odébb az EU matricát.

(#196758) Qru válasza tboldi (#196756) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Elég ha a bontottan felkerült elemek maradnak nem színhelyesek és a Jazz is ilyen lesz. :D

#nincsbennetarcsi

(#196759) tboldi válasza Qru (#196758) üzenetére


tboldi
nagyúr

Ezüst csomiajtóm úgy is van már... :D

(#196760) Robi 100


Robi 100
tag

(#196761) 6030D


6030D
Ármester

Gumis sztorihoz annyit, hogy lehet, hogy egy negyed órás győzködő beszélgetés végén hangozott el, hogy ha nincs pénz, akkor maradjon ez, aztán majd legyen a téli az új. Végül is elhangozhatott a mondat. ;) Mit csinált volna? Elveszi a kulcsot, hogy márpedig ezzel innen nem mész ki, amíg nem veszel új gumit? :DDD

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#196762) kátú válasza 6030D (#196761) üzenetére


kátú
őstag

Nem volt ilyen, nem a pénzen múlik. Gumi vételi szándékkal mentem oda, ő mondta, hogy nem kéne szerinte, hagyjam a nyárra.

It still works!

(#196763) tboldi


tboldi
nagyúr

(#196764) 6030D válasza tboldi (#196763) üzenetére


6030D
Ármester

[link]

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#196765) tboldi válasza 6030D (#196764) üzenetére


tboldi
nagyúr

Végül is... 🤷‍♂️

[ Szerkesztve ]

(#196766) kátú válasza 6030D (#196764) üzenetére


kátú
őstag

Erről jut eszembe, a hátsó ablakon még nem is láttátok a Fuck it matricám :DDD egy haveromtól kaptam karácsonyra :C

It still works!

(#196767) tboldi válasza kátú (#196766) üzenetére


tboldi
nagyúr

Nekem ilyenem volt. :D

(#196768) kátú válasza tboldi (#196767) üzenetére


kátú
őstag

Nekem az informatikus létem miatt van :DDD :D

It still works!

(#196769) focvis válasza szabonagyur (#196739) üzenetére


focvis
veterán

Ha legalább 2 hónapig tboldi úgy használja, hogy rajta lesz a szempilla, akkor én fizetem (a szempillát a Wishről). Szavam adom! 🥰

(#196770) tboldi válasza focvis (#196769) üzenetére


tboldi
nagyúr

Valami olyan kihívást találj ki, amiért legalább érdemes is szenvedni. :D

(#196771) kátú


kátú
őstag

[link] egy szép BMW és talán az egyik legszebb :F

It still works!

(#196772) Qtya123 válasza Zizmand (#196710) üzenetére


Qtya123
őstag

Ne is mondd.. A Lexuson ott van a vastag, súlyos féktárcsa. Ránézésre erős, mint az állat, aztán két erős fékezés és azonnal rotty.

Az ugyanolyan Swiftemen, mint amiről a képet készítetted szintén cseréltem féket. Nagyon nem loholtam bele maga, kapott egy szerr LPR fékbetétet, meg ha jól emlékszem Febi tárcsát. Ugye az IS-hez képest kis bili tárcsa. Ráadásul finoman szólva átlendültem az agy tisztogatásán, meg a nagy gondosságon, hogy rendesen legyen fent a tárcsa. Siettem, mert felhúzott, hogy a régi tárcsába belerohadt a kis rögzítő csavar és mászkálhattam az épp kölcsönadott flexemért... :D Így kicsit idegből raktam össze.

Eredmény: 2x annyi km és 100x annyi fékezés van benne, mint az IS fékjeiben és tökéletes. :U

[ Szerkesztve ]

(#196773) focvis válasza kátú (#196762) üzenetére


focvis
veterán

Ellenben a többségi véleménnyel, megértem hogy le akarod rúgni a régi téli gumikat. Más SUV tulaj is így tesz.
(Nem versenyautó, nem kanyarvadászatra lett kitalálva, és legfőképp nem pazarlunk.)

De a színes LEDek nem jöttek át. :D

(#196774) kátú válasza focvis (#196773) üzenetére


kátú
őstag

Na az biztos, hogy nem kanyarvadász autó, sosem lesz az :N De szerintem nem követek el főben járó bűnt a téli gumi egy nyári használatával.

Igen, a színes led nem jön át mindenkinek, én szeretem őket. Viszont pont emiatt lett színváltó, hogy ne legyen mindig ilyen, de ha van kedvem lehet mutogatni :DDD

Qtya123: ez a legszebb a swift ben, semmi sem számít és megy :DDD :DD

[ Szerkesztve ]

It still works!

(#196775) #89309696 válasza 6030D (#196761) üzenetére


#89309696
törölt tag

Ez most ilyen magamra haragítós komment. De egyáltalán nem hihetetlen a sztori. Elfelejti a topik, hogy ez a hely egy viszonylag magas minőségi szintről indul (és autófanatikus is) és úgy tekint a környezetére is, emiatt pedig sok mindent falsan lát. Nagyon sok helyen simán rámondja a gumis, a jó gumis is, hogy hagyd a francba nyárra, aztán majd télen veszel új télit. Ha nem öreg (és nem 3 évről beszélünk, mint itt), nem kopott, nem sérült, nem repedezett akkor bizony sok gumis is rámondja hagyd fent. A világ nem a profizmusból áll és hiába van mindig felsorolva, hogy az anyuka a zebrán meg az óvodás csoport a járdán. Az autók nagy része nem új és nem magas minőségű cuccokkal van felszerelve. Eleve a sofőr aki benne ül semerre nincs kiképezve, konkrétan marha. Értem, hogy egy balesetnél minden hajszálnyi előny számít, de ezeknek a hajszálaknak akkora jelentőség van társítva, hogy az nem reális.
Ha van rá pénz tényleg illene kicserélni (és állítása szerint neki van rá pénze), nyilván akinek nem telik rá az nem tudja kicserélni a gumit. És most ne menjünk bele a ha nem telik banánra részbe, mert az is pont ugyanez. Igaznak igaz, de a világ működése alapján nem tartható állapot. Az emberek autóznak, alapkövetelmény, akkor is ha nem fogadják el páran, de a világ ilyen. Én se fogadok el sok mindent, a világot viszont egyáltalán nem érdekli. Ha kevés pénz van akkor kevés pénzből lesz az autó is.
Jelen esetben ugye jogos, hogy a pénz nem kevés, tehát a guminak mennie kéne. Ez egy örök cicaharc marad úgy is.

Én nem tudom hogyan közlekedik vele, meg mit csinál télen, de ha ez ennyire nyökögve megy kéne keresni egy prémium 4S-t aztán kész. Bár télen nem fogja tudni csapni neki azzal, de ha az idei telet kibírta egy idősebb télivel akkor nem lehetetlen vállalkozás a 4S szerintem. És akkor le van tudva most a gumicsere. De úgy is az lesz ahogy ő akarja.

(#196776) bandus válasza focvis (#196773) üzenetére


bandus
veterán

ezt nekem sem sikerül felfogni, de lehet benne valami, hogy ez kell az embereknek, asszem a golfban is vagy 20-30 szín közül lehet beltér világítást választani. még az is előfordulhat, hogy ez lesz a kedvenc extrám ;] :D

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#196777) tboldi válasza bandus (#196776) üzenetére


tboldi
nagyúr

ez kell az embereknek

Mindenki Linus Tech Tips-en nevelkedett. :D

(#196778) kátú válasza #89309696 (#196775) üzenetére


kátú
őstag

Köszönöm a marha jelzőt, így még nem neveztek :DDD
nem szeretem a 4s gumikat, valahogy az se télen se nyáron nem adja ki :( volt már szerencsém nyárra télihez, odafigyelős, de kibírható, utána mint mondtam, télre is megfelelő minőségű gumi lesz fent és nyárra is megfelelő lesz! Valamint a fékkel is utána megyek a tömegnek, amit a gyár valamiért elégnek ítél meg, de nekem kevés, meg mint látható, más is beszámol róla, hogy a Lexusok és valahogy úgy amblokk a japánok álltalában alul vannak lőve :F
Igen, gyorsan szeretek menni, mert az autó tudja, ész szeretem is, ha haladok, de ugyan úgy nem halok bele, ha mondjuk 500-1000 vagy akár 1500 km en keresztül egyszer sem lépem túl a sebességhatárt még csak 10% al sem.
És nem, engem sosem fogtok látni a pályán végig villogva meg indexelve a belső sávot, az nem az én stílusom, sőt haragszom is érte. :K

És az új gumival egyszerűbb lesz még felrakás előtt ki tudom festeni a márkát :P

bandus: igen, a fiatalok ezt szeretik meg az elektromos autót, nekem az elektromos kimarad, de a ledek nem :DDD

[ Szerkesztve ]

It still works!

(#196779) BigBlackDog válasza tboldi (#196770) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Kapsz egy pár cuki szempillát! ;]

(#196780) tboldi válasza BigBlackDog (#196779) üzenetére


tboldi
nagyúr

Nem tudtam, mi hiányzik még nekem. :D

(#196781) #89309696 válasza kátú (#196778) üzenetére


#89309696
törölt tag

Traktoros avatar mellé a trágya és a marha jelző nem bántás amúgy sem. De nem neked írtam, hanem az úton közlekedő kocaautósokra, hiába raksz alájuk profi autókat úgy mennek beléd, ütnek el, ölnek meg ugyanúgy, mint a huzat. Nem ezen múlik, hogy milyen gumi lesz a féleszű, vezetni nem tudó sofőr, romhalmaz 15 éves autóján.

Én amióta az eszemet tudom télin járok egész évben, bár nekünk gyenge, könnyű, kicsi, autóink vannak és csak helyben kóborlunk vele és nem városban, ez merőben más felhasználás, mint az átlag. Belvárosi padlógáz, padlófék, nagykanyar, nulla légmozgás, 80 fokos gőzölgő aszfalt, azt nem tűri jól a téli, ráadásul egymás valagában mennek az autósok fél méterre, de falvakban totál kényelmesen el lehet vele autózni. Ettől függetlenül nem szoktam ajánlani, de én is azt mondom koptasd le.
Egyébként nagyon sokat számít milyen az a téli, mert vannak nagyon puha hajló lamellás télik amik nehezebben viselik a meleg száraz utat, meg vannak kifejezetten keményebb télik is amik jobban bírják és jobban viselkednek nyáron, annyival rosszabbul télen.

[ Szerkesztve ]

(#196782) Snoop-y válasza kátú (#196771) üzenetére


Snoop-y
veterán

Nah faternak volt ilyen

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#196783) kátú válasza #89309696 (#196781) üzenetére


kátú
őstag

Nyugi, nem vettem én sértésnek :N

Ez a keményebb fajta, amiatt rossz télen :W Szerencsére én keveset vagyok városban egy ilyen autóval halál is lenne, olyan szép 22 literes fogyasztás lenne, hogy nemigaz :DDD Falusi vagyok, itt teljesen jól használható lesz.

Snoop-y: Hatalmas élmény lehetett egy ilyennel furikázni! :K

It still works!

(#196784) Peter.70 válasza Qru (#196625) üzenetére


Peter.70
őstag

Manuális

(#196785) #89309696 válasza kátú (#196783) üzenetére


#89309696
törölt tag

Azért próbálj defenzíven menni vele, kicsit előrébb kell gondolkozni, mint a nyárival és a határok feszegetését sem kedveli, meg rá kell számolni a féktávot.
Csalóka tud lenni, mert amíg tapad addig jó fékhatást ad, de mikor megáll a kerék vagy az ABS elkezd dolgozni akkor meglódul a bódé, mintha elengednéd a féket, ezt nagyon be lehet nézni vele.

És ha kék ledes lámpád van, téligumival jársz nyáron, nagyfelni és matricák is vannak sportlégszűrővel, akkor ezt a videót meg kell nézned.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#196786) kátú válasza #89309696 (#196785) üzenetére


kátú
őstag

Igen, tudom, szerencsére tisztában vagyok ezekkel, és senkit nem szeretnék megölni :N
a lámpám Xenon a fényszóró pedig halogén, csak a helyzetjelző kapott egy RGB ledes cuccot :DDD De ez haláli egy videó
Nem, nincs sport égszűrő és szerintem nem is lesz (Vagy mégis? De akkor már direkt kéne) a matrica meg hát legjobb barátom vette nekem, akkor nem fogom azt mondani neki, hogy tem teszem rá :DDD :U

It still works!

(#196787) Szoszo94 válasza Qtya123 (#196772) üzenetére


Szoszo94
őstag

Érdekes egyébként, nekem nem tudom milyen fék van fent (valszeg' gyári, mert márkaszervizbe hordta az első és másosik tulaj is, valahol tuti megvan a számlán mikor cserélték) és kapott már tőlem pár vészfékezést elém kiforduló/átsoroló autók miatt, de nem ráz, nem lett hullámos. Viszont elkopott, vállas, úgyhogy kövi projekt - gumi ugye már pipa - a fékek. Még dilemmában vagyok a full EBC szett (fúrt és mart tárcsák plusz yellowstuff) és az Ate Ceramic közt, de még ebben a hónapban meg akarom rendelni valamelyiket. Aztán keresnem kell szervizt ahol normálisan, indikátorórával felrakják. Győr közelében erre tipp esetleg?

Gumi téma: tavaly nyárra még én is fent hagytam az akkor 9 éves gumit, lerúgni. Melegben még tapadt, esőben félgázra is ment keresztbe egyenes úton. Tudtam, úgy is közlekedtem vele, az elsők viszont három éves jól tapadó gumik voltak így a féktávom rendben volt. Ha nem életveszélyes már a komplett szett, én is fent hagynám és elhasználnám, viszont nem emberkednék vele. Leszámítva a keresztbe közlekedést, mert ugye a sz.r gumi pótolja a hiányzó lóerőket :D

[ Szerkesztve ]

Lexus IS250 Sport Mark Levinson // Renault Mégane II Limousine 1.5dCi // Renault Mégane II PH2 Grandtour 2.0dCi

(#196788) #89309696 válasza kátú (#196786) üzenetére


#89309696
törölt tag

Nehogy azt hidd, hogy a te autód forgatta fel a topikot. A többiek jól tudják az enyém milyen volt. Ma van az évfordulója amúgy is.

[link] [link] [link] [link] [link]

[ Szerkesztve ]

(#196789) Qru válasza tboldi (#196759) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Na látod. :D

#nincsbennetarcsi

(#196790) kátú válasza #89309696 (#196788) üzenetére


kátú
őstag

Na mondjuk nekem is van egy marha férfias piros mosolygós katicabogár a kalaptartón :DDD Én magam sem tudom, minek van ott :DDD

Én nem tudom, új vagyok itt teljesen, nem is olvastam a topikot meg semmi, védem a kis autómat és nagyjából ennyi, de amúgy elvagyok, mind mások vagyunk, és ez a jó! :R HA mindenki olyan autóval lenne, mint én nem lenne jó, vagy olyannal, mint mondjuk Qru, az se, de mondhatnánk bárkit. És ez a lényeg, mind mások vagyunk, más igényekkel!

It still works!

(#196791) Qru válasza Szoszo94 (#196787) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

De a tiéd gyárilag Sport, az lehet más féket kapott?

#nincsbennetarcsi

(#196792) Qru válasza kátú (#196790) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Juj, akkor ez a topik is olyan kihalt lenne mint a Subarus. Se tarcsi, se meghibásodás.... :DD

#nincsbennetarcsi

(#196793) tboldi válasza Szoszo94 (#196787) üzenetére


tboldi
nagyúr

Ha sima úszónyerged van és összedobjuk a mágneses tartó árát, akkor jöhetsz hozzám. :D

(#196794) 6030D válasza tboldi (#196767) üzenetére


6030D
Ármester

Ez két S-sel viccesebb lenne. Főleg a szempillákkal. ;]

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#196795) kátú válasza Qru (#196791) üzenetére


kátú
őstag

Igen, ha jól tudom, a Sport kivitel komolyabb féket kapott, ahogy a futómű is feszesebb alatta és kevésbé orrtolós.

Azért a Subaru fronton tudnék mondani egy két meghibásodást :DDD de nagyon szuper élmény autók azok, egy angyallampás mindig is a szívügyem lesz :DDD

It still works!

(#196796) Szoszo94 válasza Qru (#196791) üzenetére


Szoszo94
őstag

Na látod ezt passzolom, de szerintem fékben nincs különbség - átmérőben tuti nincs, aztán anyagában fogalmam sincs :F

Tboldi: dugattyús az első :DDD A hátsó úszónyerges ha jól rémlik. Bár most már magam sem tudom, meg kell nézzem :B

[ Szerkesztve ]

Lexus IS250 Sport Mark Levinson // Renault Mégane II Limousine 1.5dCi // Renault Mégane II PH2 Grandtour 2.0dCi

(#196797) Qru válasza kátú (#196795) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nincs azokkal baj, csak szeretnek hengerfejesedni. :DDD

#nincsbennetarcsi

(#196798) MC Pite válasza kátú (#196778) üzenetére


MC Pite
veterán

Baszki, egy prémium nyárias 4S nem adja ki?! Nyáron hogy adja ki azzal a súllyal a régi téli? :R
Mentős és tűzoltó barátoknak a kelleténél sokkal több munkát adnak azok, akik nem túl jók fizikából... :U Nem hozok példákat; de könyörgöm, ésszel, felelőséggel az utakon!
Kutya, őz, ittas/öreg/gyerekbringásnál nem elég a deffenzív vezetés, az ember görbíti ilyenkor a fékpadált miközbe mondogatja hogy basszamegbasszamegbasszameg. Vagy jön calaki szembe aki szintén optimistább a kelleténél, nem mindegy mire sikerül kihozni. Kívánom nenlegyen ebből senkinek baja.

Szoszo94: Ha következőleg elől ill hal eltérő kvalitásu gumik vannak, ne hátra tedd a rosszabbat, hanem előre. Nem linkelek, 100cikk és 1000 videó mutatja meg fizikából/balesetekből még kevésbé járatosoknak, hogy miért. :R
Amúgy yellowstuff utcára (hidegeb) nem túl jó, sportolásra való az a betét; nem tudom mire fogod használni, de olvass utána hogy olyat vegyél amire használod.

#napifogyi: Ma megitattam a Meganet is, 5,73l/100km.

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#196799) kátú válasza MC Pite (#196798) üzenetére


kátú
őstag

Igyekszem mindent megtenni, hogy ne legyen baj belőle, de az vesse rám az utolsó követ, aki sosem csinált még ilyet :K de sajnos a mostani viszonylatban, azt kell mondanom, hogy még igen jó esélyekkel indulok, hogy előbb megállok vagy jobban fordulok, mint sok autó, a műszaki állapota miatt :(
viszont így lesz alkalmam próbálkozni a minél kisebb fogyasztásra :DDD eddig 9.7 számolva tankoláskor

It still works!

(#196800) MC Pite válasza kátú (#196730) üzenetére


MC Pite
veterán

Ne üssetek, de meg kell kérdeznem:
A távirányítóról indítás mire jó? Jó, esetleg az optimálisnál silányabb és sűrűbb, de még megengedett(Lexusnál nincs pl Acea követelmény ha jól tippelem) drága olaj felsavasítására, de még mire?

Re: Vetem a követ. Sose jártam le semmilyen télit nyáron. Én már törtem tk-ra autót, nagyon szar érzés, hónapokig kisértett.

Nem sok autónál kell jobbnak lenni, az előtted lévőnél. Céges oktávia jó gumikon? Hoppácska. Vagy aa íven kéne maradni, vagy a semmiből ott termő élőlényt kéne megmenteni. Hidd el, nem basztatásból írjuk neked amit, lehet pár tíz év és párszázezer km plusz van pár emberben, és találkozott már pár dologgal. Vagy megszívleled és az eszedre hallgatsz, vagy nem.
Pimpeltem autót huszonévesen, de fehér kilépőfénnyel, műszerfali világítással egyező plusz benti fény a rekeszekhez, menetjelző, matrica, stb. Színes gagyi ledek és gumifestés nem vót; a bringáimon gyárilag olyan :D

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.