Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#196851) zoo8800 válasza emvy (#196836) üzenetére


zoo8800
veterán

Van baj itt is. Oldalról kaptam egy Vitarát. Szerencsére nincs balhé, elismerte a jóember.

rip and tear, until it is done

(#196852) stickermajom válasza zoo8800 (#196851) üzenetére


stickermajom
addikt

Lehet nem kéne ma kocsiba ülnöm, ha mindenki balesetezik.

(#196853) tboldi válasza tboldi (#196847) üzenetére


tboldi
nagyúr

Na, vissza is írt az SV, hogy nem kell elfogadnom, mert nem is takarja a javítás költségét. :D

[ Szerkesztve ]

(#196854) emvy válasza 6030D (#196850) üzenetére


emvy
nagyúr

Nincs még csere, működik rendesen. Meg egyébként sincs igazán szükségünk autóra.

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#196855) Qru válasza 6030D (#196850) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

De ugyanaz a Superb kombi amit korábban is adtak. Az teljesen rendben van a maga szintjén. Pont most írtam róla egy szösszenetet a másik topikban: [link]

#nincsbennetarcsi

(#196856) Qru válasza zoo8800 (#196851) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Aucs... Ezt még talán egy horpadásjavító ki tudja húzni, érdemes oda vinned első körben.

#nincsbennetarcsi

(#196857) Qru válasza emvy (#196854) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Van cascod?

#nincsbennetarcsi

(#196858) emvy válasza Qru (#196857) üzenetére


emvy
nagyúr

Van. Szerintem siman millios-masfel millios kar egyebkent.

while (!sleep) sheep++;

(#196859) Qru válasza tboldi (#196853) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Azt ugye tudod, hogy a számlás árból is fognak avultatni? 0-ra nem fogsz kijönni úgy készülj.

#nincsbennetarcsi

(#196860) Qru válasza emvy (#196858) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Jó hogy van, erre érdemes felhasználni. :K

#nincsbennetarcsi

(#196861) tboldi válasza Qru (#196859) üzenetére


tboldi
nagyúr

Persze, tudom.

(#196862) Qru válasza tboldi (#196861) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Pl a gyári új lámpából biztos fognak avultatni és nem megy át automatikusan a már kiharcolt 25%-os avultatás.

#nincsbennetarcsi

(#196863) tboldi válasza Qru (#196862) üzenetére


tboldi
nagyúr

Yep, ebből sehogy sem fogok már jól kijönni.

(#196864) kisza25 válasza Snoop-y (#196849) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

jól van, 2000 méteren... Blelle csak 120 méter tengerszint felett:P

Eladó: Ryzen 5 4600G 6C/12T BOX (hűtővel) 35 hónap garancia 28,5eFt, posta van

(#196865) AMD Power


AMD Power
titán

Jött ma is egy szerelmes levél a Vass megyei rendőrségtől! :DDD

(#196866) Qru válasza AMD Power (#196865) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Na mennyivel ment mennyi helyett? :D

#nincsbennetarcsi

(#196867) AMD Power válasza Qru (#196866) üzenetére


AMD Power
titán

Még nem vettem át a postán. Majd délután...

Felidegesítem magamat azt lehet ,hogy tényleg felhívom őket.. :U

[ Szerkesztve ]

(#196868) focvis válasza emvy (#196842) üzenetére


focvis
veterán

Előfordul az ilyen... :R

#196851 zoo8800 Na meg az olyan is... :R

Este Délután buliba kerti partyra megyek, ezek szerint jobb ha otthon hagyom az autót. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#196869) molnarpeter válasza Qru (#196855) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Termosztát jó? :D

(#196870) Qru válasza molnarpeter (#196869) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Igen, az ki lett benne cserélve. Érdekes az lassabban melegszik be mint az újabb Superb. Vagy csak pontosabban méri a vízhőfokot. :D

#nincsbennetarcsi

(#196871) Szoszo94 válasza kisza25 (#196822) üzenetére


Szoszo94
őstag

Persze, ez egyénfüggő, csak MC Pite nekem címezte azt a szálat amit hosszasan boncolgattunk és én a saját szemszögemből írtam le a dolgokat. Lehet félreérthető voltam ha mások is magukra vették, de E/1-ben próbáltam írni, bocsi :B
Biztos ami tuti, elöl-hátul legyen jó a gumi! :K

Lexus IS250 Sport Mark Levinson // Renault Mégane II Limousine 1.5dCi // Renault Mégane II PH2 Grandtour 2.0dCi

(#196872) molnarpeter válasza Qru (#196870) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Olaj hőfok nem árulkodik?

(#196873) BigBlackDog válasza Qru (#196870) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Kiegészítő fűtés nem makkant meg?

(#196874) Qru válasza molnarpeter (#196872) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Még nem volt időm megfigyelni hosszabban de kb ugyanúgy melegszik a olaj csak a víz (vagy legalábbis a mutatója) lassabban éri el a középállást.

#nincsbennetarcsi

(#196875) Qru válasza BigBlackDog (#196873) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Skoda... itt bármi lehetséges. Még az is, hogy nincs benne.

#nincsbennetarcsi

(#196876) CactuS


CactuS
Arcképgyáros

Sportos autó téma: még Winklertől, miért jó az 1.2 swift? [link] . Lehet nem szaki, de abszolút megértem, hogy miről beszél. :K

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#196877) dj79 válasza CactuS (#196876) üzenetére


dj79
senior tag

Simán el tudom hinni, 10kg/le, alacsony hasmagasság/súlypont, kis méret, fasza kis gokart lehet.

(#196878) AMD Power


AMD Power
titán

Covid alatt az autóátìrás is meg van hosszabbìtva, vagy csak a műszaki vizsgát lehet eltolni!?

(#196879) Qru válasza AMD Power (#196878) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az átírási határidő nincs meghosszabbítva. Ugyanúgy 15 napod van rá mint "békeidőben".

#nincsbennetarcsi

(#196880) AMD Power válasza Qru (#196879) üzenetére


AMD Power
titán

Akkor a c type-ok már bőven elkéstek ezzel.... március 13-án adtam el az autót.

(#196881) Qru válasza AMD Power (#196880) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Eleve át sem akarták íratni. Majd adják-veszik egymást közt papíron, így végtelenségig nyújtható a 15 nap. Csakhogy addig is mindig az utolsó ismert tulajhoz futnak be a büntik, azaz hozzád. Nekünk ugyanez volt mikor elvitték a bontószökevényt tőlünk.

#nincsbennetarcsi

(#196882) AMD Power válasza Qru (#196881) üzenetére


AMD Power
titán

Valószínűleg. De ha kivonják a forgalomból akkor utána már *aszhatják nem? Nálatok mi lett a vége a storynak!?

(#196883) diegho válasza CactuS (#196876) üzenetére


diegho
nagyúr

Tesztvezettem. Nagyon könnyű, szar úton szinte pattog, alul semmi erő, mint egy trabant kb, nekem nem igazán jött be, de ezt írtam is tavaly.

(#196884) Qru válasza AMD Power (#196882) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem vonják ki, mert valószínűleg a 15 nap lejárata előtt papíron tovább adta egy másik "kollégájának", így újra indul(t) a 15 nap. Annyiszor indul újra, ahányszor papíron tovább adják, ami nekik nem kerül semmibe. Még KGFB-t sem kell fizetniük, mert ugye van 60 nap türelmi idő a kötéstől számítva a fizetésre, miközben a kfgb élő, tehát ha megállítja a rendőr minden rendben lesz.

Hónapokig jöttek a bírságok (parkolás, gyorshajtás, jogosulatlan úthasználat). Végül egy sokadik tulaj átíratta aki futárkodásra használta a kocsit (többször láttam a városban csak onnan tudom), gondolom az már nem mert vele dolgozni rendezetlen papírokkal.

mod:

Persze okos műszakival még egész sokáig forgalomban is maradt. Mi ugye azért adtuk el, mert már legálisan nem ment volna át a szitává rohadt alváz miatt.
Tanulság: ezek után vagy eladom még mielőtt ennyire elfososodna a kocsi vagy megy a bontóba.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#196885) Snoop-y válasza Qru (#196884) üzenetére


Snoop-y
veterán

De hogyan indulhat ujra ha meg nem is o a tulaj? Szerintem ez igy nem mukodhet.

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#196886) Qru válasza Snoop-y (#196885) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Veszel egy autót van 15 napod átírni de ha idő közben eladod akkor te eladtad lejelented az eladás tényét és a következő tulajnak van ismét 15 napja átíratni.

#nincsbennetarcsi

(#196887) AMD Power válasza Qru (#196884) üzenetére


AMD Power
titán

Amit én eladtam Astrat az jó volt! Korához képest egy megbízható, jó állapotban lévő , kevés kilométeres autó volt. Új műszakival, új 4évszakos gumikkal, új hátsó fékkel stb.... Bárki vette volna meg jól járt volna vele. Ha a gyerek 10 évvel idősebb biztos nem adom el. Nem kenyérre kellett az ára.

Amúgy nem bünti jött hanem egy végzés ,hogy az egyik büntetés alól mentesülök stb stb....

(#196888) Magnum_ válasza Qru (#196886) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Nem egeszen, mert ugyanugy bejelentesi kotelezettsege van ES a vagyonyzserzesi illeteket is meg kell fizetnie minden tulajdonosnak, akkor is, ha masnap tovabb ertekesiti. Tehat az atiras (es illetekfizetes) nem maradhat el

(A feher amperam visszavasarlasanal is aznap ket atiras volt, mert rogton tulajdonost cserelt es en voltam lassabb az eladas bejelentessel, ami egy pillanatra meg is kavarta mancikat)

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#196889) AMD Power válasza Qru (#196886) üzenetére


AMD Power
titán

De ,hogy jelenti le ha ő még át sem íratta a nevére?! Ő nem is lehet eladó mert nem az öve az autó mivel nem íratta át a nevére. :F Vagy hülyeséget írok!?

(#196890) Magnum_ válasza AMD Power (#196889) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Nem irsz hulyeseget, atirasig nyilvantartason kivuli tulajdonos, de terheli azon kotelezettseg, hogy at kell iratnia. Akkor is, ha mar masnak birtokba adta (illetve nyilvantartason kivul atruhazta a tulajdonjogot :) )

Tehat nem indul ujra 15 nap, mindegyik vevot terheli az, hogy 15 napon belul at kell iratnia.

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#196891) #89309696 válasza diegho (#196883) üzenetére


#89309696
törölt tag

Én se értek egyet Winklerrel, hogy az a motor pont jó bele és azzal tökéletes. Dehogynem férne el abba az 1.6 133 lóval, ott van a Twingo RS. Nem rontana semmit a Swiften, túlzás a 400 lovas hajó súlyú autókhoz hasonlítani és kikiáltani az 1.2-est ezért marhajónak. Sokkal jobb lenne az a Swift egy 1.6 szívóval, meg azzal a pár tíz Kiló súlytöbblettel. Persze manapság már nem sok lehetőség van, kidöglenek a szívók és a 4 hengerek az ekkora kocsikból mindenhogy.
Ez a Swift annak jó akit nem érdekelnek a műszaki paraméterek, csak egyet karikázni akar és használni. Majd 20 év múlva a Tesco parkolókban ezeket fogják üvegelni egyesben az akkori 18 évesek.

[ Szerkesztve ]

(#196892) CactuS válasza diegho (#196883) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Ez megint barokkos túlzás a trabanttal, de 1.2 szívótól mit vártál? :F Flottában még a sima van nekünk, nekem bejött, de én csak Budapest környékén jártam vele + M0.

[ Szerkesztve ]

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#196893) CactuS válasza #89309696 (#196891) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

1.2 sem rossz egyébként, teljesen korrektül megy, nyilván nem úgy, mint az 1.4T, de jobbnak érződik, mint papíron a 11sec-es sprint. Az utolsó 1.6 a 136 lóval se volt egy drag autó, de fickósan lehetett vele megindulni. Elhiszed, hogy megy, a kicsi autóknak is van előnyük. :K

Amúgy a camaro is jön 3 hengeres motorral, szóval a Suziban a 4 henger már tényleg extra. :DDD

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#196894) sagesz93 válasza CactuS (#196892) üzenetére


sagesz93
addikt

Szerintem dieghonál nem ment 3 ezer fölé a mutató, akkor történik valami, az alatt tényleg döglött, de eur6 + szivo nem is lehet csodát várni szerintem. Afölött a jelenkori szivokhoz képest szerintem igazán jól megy, és valószínű Winkler is erre gondolt

[ Szerkesztve ]

(#196895) Qru válasza Magnum_ (#196888) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Akkor csak simán leszarja. Végülis az se jobb a végeredményt tekintve. :(

Ampi: Olyankor 2 eredetvizsga is kell?

#nincsbennetarcsi

(#196896) diegho válasza CactuS (#196892) üzenetére


diegho
nagyúr

Azt mondjuk, hogy nem egyesben kell kanyarodni... 1.6-os Opel Meriva-ból ültem bele tesztelni, ami baromi nehéz és gyenge, de ahhoz képest is 3000 alatt nagyon döglött a Swift. Továbbá előtte teszteltem az új Yaris-t, amiben nem éreztem, hogy kisautóban ülök, de a Swiftben nagyon (pedig a Swift nagyobb belül). A belseje számomra jó, tágas, árához képest jók az anyagok, mögöttem is volt hely, de nagyon kisautós (hiszen az is) de nem a jó értelemben. A Yaris ehhez képest egy kategóriával feljebbnek érződött számomra. Tudom árban is jóval több, de nekem a Swift egyszerűen nem jött be, pedig azt akartam venni... és a dildó amit beraktak váltókarnak... attól kirázott a hideg.

(#196897) CactuS válasza diegho (#196896) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

A dildó amit beraktak váltókarnak... attól kirázott a hideg.

Ezt megértem. :DDD

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#196898) CactuS válasza sagesz93 (#196894) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Igen, de melyik nem turbós Euro6ost nem kell? Még a turbós motort is. Transitoknál a 2.2 dízelek annyira gyengék, hogy elektronika emeli az alapjáratot, különben lefullad. :(

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#196899) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Suzuki Kizashi-val volt valakinek dolga? Nagyon like. :B

(#196900) AMD Power válasza Kolondrum (#196899) üzenetére


AMD Power
titán

Pont tegnap láttam róla egy ilyen szervíz átvizsgálós videót.... TC volt ha jól emlékszek. :K

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.